» »

Memorex CDji - Is it live or is it Memorex? - opozorilo pred nakupom (slike)

Memorex CDji - Is it live or is it Memorex? - opozorilo pred nakupom (slike)

Jackal ::

Zadnje čase ugotavljam, da se tržišče CDjev razvija v dve smeri - eni prodajajo zelo kvalitetne in zelo drage medije, ki delujejo precej dobro, medtem ko drugi služijo s tem, da nategujejo ljudi s svojimi škart izdelki. No in na slednje sem naletel tudi sam. Pred par dnevi sem nabavil tortico 50 CDjev Memorex v Interšparu na Viču v Ljubljani - Niti enega CDja nisem posnel brez napake. Poleg tega se na CDjih tudi fizično vidi da so poškodovani - zato tudi prilagam slike. Vem, da s pekačem ni nič narobe, ker mi vse ostale (dražje) medije peče zelo dobro (Pekač je Plextor 48-24-48A). Tolikokrat sem si že obljubil, da ne bom kupoval poceni CDjev, ampak tokrat pa res dokončno ;((

Pa še slike:

















Mislil sem, da so s tem, ko so umaknili s polic SmartBuy-e naredili korist, ampak na žalost so jih nadomestili s še večjim škartom.
Walking the way is something completely different than imagining the way.
  • spremenil: Jackal ()

boštjan ::

1. no picture.(aha zdaj pa so)
2.kupuj verbatim,mmore,traxdata,dataright

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Jackal ::

Evo picture ;) - Se pač zgodi, da je sloweb prezaseden |O

Z verbatimi imam pa drugače zelo dobre izkušnje, samo imam občutek, da jih he precej težko dobit.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Caligula ::

Nesi jih v Spar in zahtevaj nadomestilo.
Ce so fizicno poskodovani so to dolzni narest.

Drugace pa od pocei CDjev z Eproformance nisem mel nikoli tezav.

||_^_|| ::

nesi jih nazaj, ne?

Dr_M ::

verbatime lohk kupis u JAE na kile. kakrse ti srce pozeli. pa se dragi niso.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TheJack ::

S Verbatimi (DLP Crystal) sem imel pri zadnjem 50-packu tudi nekaj smole. Nekje 10 cedjev v packu je bilo zanič in to na prav čuden način. Če si (popisano) ploščo pogledal s spodnje strani si videl, da je na zunanjem delu svetlejše barve kot na notranjem. Nekje na sredini temna barva postopoma preide na svetlo, bi bil (bolj neroden) opis. Če si tako ploščo preizkusil s CD Quality Testom, je bila druga polovica polna C2 errorjev, čeprav je bila hitrost branja normalna.

O izdelavi CDR plošč nimam pojma, ampak vse je izgledalo, kot da so na zunanjo stran pozabili nanesti določen sloj (oz. je bil sloj bistveno tanjši). Kaj je res, pa pojma nimam.

Zelo zoprno, ker sem mislil da sem končno našel relativno poceni (4100 SIT za 50 pack v DAR computers v Domžalah) toda kvalitetne medije. Prvi pack ki sem ga kupil je bil brez napak, je pa res da je bila škatla (spindle) nekoliko drugačna kot pri drugem, čeprav so bili cedeji na videz identični. Drugi pack (kjer je imelo cca. 10 cedejev zgoraj opisano napako) je bil Made in India, za prvega sem pa na žalost pozabil pogledati poreklo.

Včeraj sem tako kupil Philips cedeje (Gold 48x, Made in Taiwan), ki jih v BTCju prodajajo skorajda povsod (videl sem jih v Big Bangu, Sparu in Harvey-Normanu). Bili so sumljivo poceni glede na firmo (25-pack za 1900 SIT).
Doma sem ugotovil da so made by CMC :'( . Zaenkrat sem posnel enega samega, ki pa je na srečo brez napak.

Ogromno sem videl tudi sonyjev (v Bofu, Big Bangu in HN) in sicer v dveh pakungah - rumeni in zeleni. Morda kdo ve, če je med njimi sploh kaka razlika in če je, kateri so boljši? Sem že imel doma take v rumeni pakungi, pa nisem bil preveč zadovoljen....

Caligula ::

eproformance0:)

MilkyWay ::

2.kupuj verbatim,mmore,traxdata,dataright

DataRight CD-ji so se meni po dobrem letu začeli luščiti. Odsvetujem.

ali3n ::

eProformance tudi meni delajo vredu (mam enak pekac) -> majo jih techtrade Lj... cca 3k / 50pack
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

pingo76 ::

Sam imam dobre izkušnje z dvemi mediji ki jih dobiš v "margarinah" po 50x. Traxdata ter sony. Kupil sem jih nazadnje v comtronu (KP) in se lahko pohvalim glede razmerja. 450/1 (delujoč/problemi) traxdata, 200/0 sony s tem da pri edinem raxdatinem sem zajajil sam :8). Eproformance pa sem imel le eno tortico in razmerje je bilo 50/2. Tista dva "fouš" sta bila malo prehudo overburnana :8). Velikanske probleme sem pa imel z eproformance 90min ki sem jih po 5-em poizkusu kar podaril dalje.
Smartbuy (SmradBuy), intenso, fornet, princo pa vsi verjetno vedo kam spadajo...
Pečem pa (še vedno) z Plextorjem 12/10/32A in sem 4 leta povsem presrečen s tem pekačem. Škoda da ne bodo več delali tako kvalitetnih in robustnih pekačev. Danes vse zgleda "we are going the extreme el cheapo way"...
Sicer moj pekač peče tudi na palačinke (izredno slabe medije) ampak se mi zdi škoda pečt na krš če za malo več dobiš spodobne medije.
Če bi imel enostaven dostop do plextor medijev (taiyo yuden) bi jih takoj vzel. Cena pa niti ni pretirana (5000-6000 baje na torto 50x)

Jackal: Tej tvoji mediji so očitno defektni in jih nesi zamenjat. Ko to vidiš se vprašaš če ljudje pri končni kontroli spijo/mižijo/igrajo karte. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Wox ::

Zgleda da so bli tile CD-ji na vlažnem. Napaka pri skladiščenju najverjetneje.

Lime ::

Poskusite nove Smartbuy medije, z narisano mandarino na njih.
Jih lahko zelo pohvalim. Sem jih zapekel že kakih 40 in delujejo brezhibno. Brez padcev hitrosti zapisovanja in brez CRC napak.

ferjan ::

pri EProformance Cd-jih (techtrade) po parih mesecih na navadni svetlobi (ne na direktnem soncu) oksidira zgornja zaščitna plast..oziroma se iz srebrne prelevi v grdo rumeno. CD-ji sicer še vedno delajo, nisem delal pa nobenih kakovostnih testov.

jamiroq ::

^^^ isto se zgodi tudi z acer cdji (starimi ~leto), s tem, da so moji bili ves čas v takšnih ali drugačnih torbah ali etuijih za cdje.

ali3n ::

hm, v čem naj pa potem hranimo cdje? v zaprtih škatlah je včasih nemogoče - ker pač kupujemo te torte; jaz jih mam sicer v enem etiju, sam je na svetlobi (ne direktni, pa vendar); any idea?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Trupl0 ::

jst sm kupu spindl 25 komadov v šparu...Memorex...ko gre naslednjič spet mim jih bom še enkat nabavu....NITI EDEN od 25 do zdej ni zahinavil...vsakega zasname...res da ima max hitrost 48 ampak kaj pol...preberjo ga vsi dvd, divx, cd predvajalniki in me je navdušil...Sedaj kupujem samo še MMORE(če jih kje dobim seveda) ter Memorex...

flipflop ::

Sem pravkar posnel 3 Memorex cd-je pa so vsi se lepo posneli. Še najboljše mi delajo pa Princo CD-ji.

Dr_M ::

res da ima max hitrost 48 ampak kaj pol

ja in kaj pol?? se to je 2x prevec...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jackal ::

jst sm kupu spindl 25 komadov v šparu...Memorex...ko gre naslednjič spet mim jih bom še enkat nabavu....NITI EDEN od 25 do zdej ni zahinavil...vsakega zasname...res da ima max hitrost 48 ampak kaj pol...preberjo ga vsi dvd, divx, cd predvajalniki in me je navdušil...Sedaj kupujem samo še MMORE(če jih kje dobim seveda) ter Memorex...


Tudi jaz, ko sem nabavil najprej spindle, v kateren sem sprva mislil, da je 25cdje, ampak jih je bilo "le" 22, so mi delali čisto vredu. Zato sem tudi potem nabavil tole tortico 50 komadov... Danes sem nabavil Verbatim CDje in verjetno bom kupoval samo še te. Že po končni obdelavi robov se vidi, da so veliko kvalitetnejši od marsikaterih ostalih (tudi dražjih).
Walking the way is something completely different than imagining the way.

mymoon ::

meni so se najbolj obnesli traxdata

smartbuy cd-je pa pečem pri 24x hitrosti in še noben ni zahinavu, če jih pečem pri 48x pa se vedno nekaj zjebe.

Caligula ::

Jaz mam tam na polici kakih 8 CDjev ze kako leto in so na svetlobi in so res vseh znamk in vsi, ki niso gor prav pobarvani na oza barvo so ratali rahlo rumeni. Sam se to kr mal obrise dol. Berejo se pa vsi normalno. So pa Philips, TDK,Eproformance, Sony, en un noname k so bli skor zastonj,..smartbuy pa se ti eni noname tarozaa :D

Najbolj rumen zgleda Philips ampat to verjetno zato, ker je mel zgornjo stran na snezno belo prebarvano. Sam bere se cist OK.

Drugace pa res sploh za Liteone je za moje pojme eproformance kar optimum.

Smaug ::

Jaz sem Memorex torto(50) nabavil v Nemčiji in z njimi ni bilo težav.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

TICKO ::

hm... za mene so smartbuy dobri cdji...vecina mam na njih...drgac pa kupujem poceni cd-je ki jih izdelujejo v velenju. sam zdj sm slisu se za eno bolso ponudbo :) v avstriji majo eno akcijo..kupis 100cdjov pa dobis gratis 100 cdjev tk da za ceno 100cdjev dobis 200cdjev :) precej kewl :D glede tehle cdjev jih pa nesi nazaj..vrejtno so bili poskodovani med voznjo al pa ko so jih zlagali :))

Jackal ::

Glede teh poškodb na CDjih - dvomim, da so nastale med transportom sli skladiščenjem. Ker na otip se čuti in se od blizu vidi, da na je na robovih material pod to aluminijasto plastjo nagrbančen - ali je pa nagrbančena sama alu plast. Sem malo poskusil s prstom, pa ne izgleda tako, kot bi se hoteli luščit - le nagrbanceni so na robovih. Poleg tega sem opazil še dva CDja, ki sta bila cela popacana z neko zeleno barvo in sta imela na spodnji strani neke čudne lise. Najverjetneje gre za tisto plast, kamor potem laser vžiga luknjice.
Tako da so te napake najverjetneje nastale že v proizvodnji - in seveda Špar pokupi vse, kar lahko dobi po čim nižji ceni - tudi če je škart roba.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

TICKO ::

hmmm....a si nesu nazaj?? js bi ze...sj se ne gre za to da bi bli neki gnarji sam naj take cdejke umaknejo s polic! ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169296982 (26084) pingo76
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389814 (6967) reber
»

DVD SmartBuy problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171224 (1039) Lime
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978380 (6626) Zheegec
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515147 (4460) wilecoyot

Več podobnih tem