» »

Siol tv pretok je, slike ni

Siol tv pretok je, slike ni

sebas4 ::

Namestil sem Multicast (THJ) in Uroš tools verziji. Pretok/promet ko šaltam po kanalih je prisoten (2,5-5mb) baker playlist. Celo EPG mi je prikazal spored v pomožnem oknu. Slike in zvoka pa ni. Enako na 2 compih, windows7 in windows10. Kakšno leto nazaj mi je delovalo brez problemov. Ima kdo kako idejo?

SambaShare ::

Dobi novo playlisto. Najbrž so spremenili protokol iz udp na rtp, pa stream teče, ampak client ne zna interpretirati.

sebas4 ::

Sicer sem poskušal v splošnih nastavitvah nastaviti udp v rtp, editiral sem tudi par kanalov ročno in vpisal rtp://@ pred IP kanala, vendar to ni pomagalo. Ko sem sprožil iskanje, MC tudi ni našel novih kanalov. Če ima kdo delujočo PL, prosim PM.

Hvala

EDIT: lista, ki jo uporabljam je Siol_TVxb_sl-2015_11_05

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

crniangeo ::

to uporabljas multicast proxy ali ?
kako je nastavljeno na modemu ? trunk ali video ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

sebas4 ::

Kako to preverim? Če vpišem 192.168.1.1 pridem v router modem je zadaj. Sicer pa na modemu nisem nič spreminjal, mrežni gre iz modema v laptop, kjer mrežno uporabljam samo za potrebe Siol TV, WIFI pa je za internet.

crniangeo ::

hmm , mislim da moras probati z vlani , nastavi si mrezno da uporablja vlan 3999, zanima me, če ti takrat deluje sioltv
ce ne pa si poglej na modemu nastavitve portov. imaš moznosti:
video
data
trunk
verjetno je še kakšen, vendar sem pozabil :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

sebas4 ::

In kako se to naredi (VLAN)? Če hočem do siol modema, pa moram verjetno laptop in modem fizično povezati s kablom, ker me sedaj 192.1681.1.1 odpelje na TP link router.

PS. Če povežem izhod na siol modemu z siol boxom TV deluje, če potem isti kabel povežem z laptopom pa ni slike, medtem ko pretok obstaja.

Dr_M ::

Si nastavil IP namrezni?
Meni dela na 3 compih, preko switcha.
Nastavljeno imam pa tako:
innbox v60 - lan port na video, potem gre na switch in iz switcha na 3 compe. Na compu rabis loceno mrezno kartico, nastavis staticen ip in netmask 255.255.0.0. V windowsih moras se nastavis firewall, da ti prepusca promet in v multicast programu, da ti uporabi pravo mrezno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sebas4 ::

Na mrežni sem ročno nastavil TCP/IPV4, da uporablja IP modema (saj pravim da pretok je prisoten).

Jaz imam iz siolovega modema direkt mrežni kabel v laptop, TP link skrbi za internet in ni vpleten v distribucijo Siol tv signala. Na laptopu imam mrežno kartico le za Siol TV, Internet gre preko WIFI. V MC imam izbrano pravo kartico, če izberem napačno ni pretoka, ko šaltam po kanalih. Torej ne vidim v čem je problem. Testirano na 2 PC in win7 in win10. Kar izključuje težavo z OS ali driverji.

Morda res neka nastavitev v modemu ali pa nedelujoča playlista.

SambaShare ::

Za test, tile na bakru preverjeno delujejo (SLO1, POP, ...), z VLC:

#EXTM3U
#EXTINF:0, 1
udp://@232.4.1.1:5002
#EXTINF:0, 2
udp://@232.4.1.3:5002
#EXTINF:0, 3
udp://@232.4.1.4:5002
#EXTINF:0, 4
udp://@232.4.1.56:5002

Zgodovina sprememb…

sebas4 ::

Ne dela v VLC niti v MC. Playlist, ki jo uporabljam ima enake vrednosti.

polpo ::

Si poizkusil izklopiti požarni zid? To je bil večkrat razlog za prikazovanje samo pretoka, brez slike.
Poglej po zadnjih straneh teh dveh tem glede VLANov -> http://forumi.siol.net/showthread.php?t... ali http://forumi.siol.net/showthread.php?t...
Port na katerega imaš priključen prenosnik je na Video? Kateri Siolov modem imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

sebas4 ::

Hvala vsem ki ste pomagali. Bil je Firewall. Ko sem ročno nastavil dovoljenja Multicastu, se je slika prikazala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224413 (8572) slitkx
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227863 (95535) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715136 (5699) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105322 (21689) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122588 (46788) Looooooka

Več podobnih tem