» »

Siol TV <-> client za PC, etc...

Siol TV <-> client za PC, etc...

««
8 / 8
»
»»

edmund ::

Da se na eni mrežni imeti internet in SIOL TV, zadeva deluje. Brez spreminjanja IP naslova in pretikanja kabla.
Namesto Wlan sem pa uporabil lan prek elektirke in super dela.

Edin ni mi jasno da mi po 14 dneh neha delat VLC na PCju. Enostavno SIOL TV ne dela več, preveril sem tudi firewall in ne dela. Ko pa sem gor priklopil laptop s popolnoma istimi nastavitvami pa deluje. Ima mogoče kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe?
Javlja mi pa tole

main error: cannot pre fill buffer


Izklopi firewall :)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edmund ()

moat ::

Pozdravljeni!

No, po kar nekaj čase se v tej temi ponovno oglašam. SiOL IPTV preko mreže (povezava preko routerja ob uporabi VLC in Aditeya TV) mi lepo dela že ves čas, od kar sem dobil pomoč na forumu.
No, zdaj pa bi bila pomoč ponovno dobrodošla. Torej, imam kolega, ki ima TUŠ IPTV. Seveda bi hotel gledati TV tudi preko mreže. Problem pa je play lista TV kanalov. Nisem jo še zasledil na forumu TUŠ-a, prav tako je ni na forumu AditeyaTV (izdelane so samo za SiOL in T-2 IPTV). Torej, ali se je že kdo kaj poigral in ima mogoče TUŠ play listo IPTV kanalov.

Hvala, moat.

pacar ::

Pozdravljeni!


Tudi meni lepo deluje Siol tv.Edini problem imam da takrat ko gledam tv na kompu,nimam dostopa preko wirelessa na net.Če hočem na net,moram onemogočiti (Local Area Connection)pa net deluje.Pozna morda kakšno rešitev,ker je zelo nadležno. :)

SasoS ::

gateway pusti prazno

pacar ::

Prosim,če mi lahko malo več napišeš,kje ga naj pustim prehod prazen. Router,modem,mrežno?

SasoS ::

v nastavitvah od tv mrežne seveda

pacar ::

Nevem če misliva oba isto,ampak kar praviš,imam pod (samodejno metriko).Povezavo Siol TV pa imam iz modema(ETH2)preko UTP kabla v mrežno kartico. V Internet Protocol,pa imam nastavljeno na samodejno pridobitev IP.

Izbeglica ::

ALi tista zadeva, da se da preko siol tv proxy-jev pohitrit net še deluje?
In ja, vem da to ni ravno po pravilih, ter da bi si lahko nabavil hitrejšo linijo, a kaj ko siol pravi da imam lahko največ 2MB s tv-jem.

Če kdo ve, kako se to zrihta mi laho pošlje tudi na ZS, da nea bomo kršilih kakih pravil.

Opkow ::

Ne gre.. So blokirali zaradi takih kot si ti...

Izbeglica ::

Hvala za odgovor

Sicer pa jaz bi jim plačal tudi 10/10, a kaj ko nočejo dat :(

edmund ::

Ma kdo idejo zakaj z 0.8.6 dela z 0.9.4 pa ne?
Imam iste nastavitve, pa ne potegne nič, ni nobenega prometa.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Opkow ::

Tudi IP mrezne kartice?
Tools > Preferences > Stream output > Access output

edmund ::

Tudi IP mrezne kartice?
Tools > Preferences > Stream output > Access output


Ja, isto.
Saj to je edina stvar ki sem jo v 0.8.6 sploh nastavil. Kanale pa iz playlista odpiram.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

roCkY ::

Kaj pa porti?
Imaš vpisane v play listo k vsakemu kanalu oz. v VLC. Eno ali drugo mora biti. Prednastavljeno ima VLC 1234 Siol uporablja 5002.

edmund ::

Porte mam tudi.
Probal sem samo z 0.8.6, potem sem zbrisal vse dol pa dal 0.9.4 gor. Ni delalo. Sedaj imam oba gor, v različnih direktorijih seveda. Vse isto. Prvi dela, drugi ne.

Consola mi javi tole (ko dam play ali stop): "main stream error: cannot pre fill buffer". Audio in video menuja imata vse deaktivirano.
Firewall sem čisto ugasnil, enako, nobenega streama.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

smrkecXY ::

če lahko uporabim kar to temo.
kako pa iz pc-ja preko vlc-ja stremam na sagem stb (siol tv)?
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Curious ::

Imam podobno težavo.

VLC 0.8.6i dela, prav tako FripTV, ne uspe pa mi z VLC 0.9.6. Nastavitve so identične, pri 0.9.6 pa nimam ne zvoka in slike. Pod Messages (Ctrl+M) mi ne javlja nobene napake...samo popolnoma nič se ne zgodi, ko dam Media\Open Network... in vpišem udp://@239.255.0.1:5002 vse samo stoji.

0.9.6 mi dela samo v primeru, da odprem 0.8.6i v katerem poizkusim zagnati MPEG4 (recimo udp://@239.255.4.1:5002), ki ne dela. Zaprem 0.8.6i in odprem 0.9.6, v katerem potem lahko zaigram en kanal v MPEG4. Če poizkusim preklopiti na drugega zopet nič ne dela.

Kabel gre direktno iz modema v mojo drugo mrežno kartico, firewall je izklopljen, AV zaščite ne uporabljam, tako da je sigurno nekaj drugega. Kakršenkoli predlog je več kot dobrodošel.

Opkow ::

Meni VLC 0.9.4 deluje brez problema.
Potem bo najboljse, da ostanem pri tej verziji. :)

Curious ::

Pri meni je težava s celotno 0.9.x serijo...nimam pojma kaj je.

bulekk ::

Da se na eni mrežni imeti internet in SIOL TV, zadeva deluje. Brez spreminjanja IP naslova in pretikanja kabla.
Namesto Wlan sem pa uporabil lan prek elektirke in super dela.

Edin ni mi jasno da mi po 14 dneh neha delat VLC na PCju. Enostavno SIOL TV ne dela več, preveril sem tudi firewall in ne dela. Ko pa sem gor priklopil laptop s popolnoma istimi nastavitvami pa deluje. Ima mogoče kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe?
Javlja mi pa tole

main error: cannot pre fill buffer

Zdravo,

vljudno bi te prosil ce lahko malce opises kako se to naredi (internet in TV na isti kartici)? Ali je lahko promet dvosmerni (torej bi sla zraven se telefonija) ? Upam, da imas Linux....


LP,

Bulekk.

MUC ::

Ima kdo zadnjo playlisto programov za junij 2009, preden jih pozaklenejo na razne pakete?

flier ::

MUC ::

droid ::

Pozdravljeni!

Danes sem prvič proval sioltv na pc po tem postopku http://forumi.siol.net/showthread.php?t... in dela vse vredu.
Problem je da ko zaženem že inštaliran AditeyaTV dobim error, tako da če hočem menjat program moram ročno kopirat IP programa v VLC.

Kaj bi lahko bil problem, ali če je kakšen drugi program ki bi nadomestil AditeyaTV?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: droid ()

logout ::

MulticastTV

L.p., Kloko

droid ::

Hvala!

Zdaj sem pogledal še HD programe in ne delajo prav tekoče.

Se da kaj nastaviti glede tega?
PC predvaja HD video file normalno: AMD 2300Mhz, Radeon 4550, 1GB RAM.

Tarzan ::


Se da kaj nastaviti glede tega?
PC predvaja HD video file normalno: AMD 2300Mhz, Radeon 4550, 1GB RAM.


Seveda se da. Nabavi siolovo optiko. ;)

droid ::

Žal pri meni še ni optike.
Problem pa ni v tem, saj na tvju s sagemom delajo HD programi tekoče.

mare1411 ::

Rabim pomoc!. Imam siol box in ne morm ugotovit kater ip ima. imam pa samo eno mrezno - prenosnik. Ali mi lahko kdo da navodila kako spravit siol tv na pc? ce dam na kabel se mi na vlc-ju nic ne pokaze

roCkY ::

uporabi raje MulticastTV
mrežno nastavi na DHCP, pridobitev IP-ja je že dolgo avtomatska

jurre ::

vem da je malo stara tema ampak vseeno rabim pomoc..

Gleda kdo siol tv preko VLCja na mac OS x? Na win7 mi lepo dela hkrati z internetom, na macu pa nikakor. Na obeh imam narejene enake nastavitve - TV preko kabla, dolocen IP 10.x.x.x, subnet 255.255.0.0, internet pa preko wifi, DHCP pa normalen subnet 255.255.255.0. IP 10.x.x.x vpisan v VLC, oz dela tudi brez tega.
Na macu TV stream ne gre skozi dokler ne dam wifi na OFF. Potem dela takoj brez tezav. Ce potem pustim stream vklopljen in dam wifi nazaj na ON mi dela tudi internet, kanalov pa pac ne morem prestavljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122260 (2072) sebas4
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227509 (95181) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715132 (5695) Veron
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122382 (46582) Looooooka
»

VLC problem z ipTV

Oddelek: Programska oprema
81856 (1747) #000000

Več podobnih tem