» »

problemi z 3d mark 2001SE

problemi z 3d mark 2001SE

ShowDown ::

Namestil sem 3d mark 2001SE in hotel benchmarkat svoj sistem. Vse je delovalo v redu, dokler nisem namestil DirectX 9. Sicer vem da je 3Dmark 2001 za directX8.1......Downloadal sem patch pa nič. Enako. Se da 3Dmark 2001 sploh usposobit na DirectX9???

Dugač grafično pa mam GFti4200.

mloncar ::

jst mam DirectX9 in ti4200, pa vse lepo dela (tudi 3dmark2001)! lahko da je kje drugje problem!

OwcA ::

Imaš najnovejši build?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tic ::

Daj si Build 330 dol pa ponovno namesti, ko imas DX ŽE gor.
persona civitas ;>

boštjan ::

koliko je iz njegovega posta razvidno ma b330,samo jaz bi vseeno še 1X celoten 3mark2001SE b330 dol potegno.

ShowDown ::

Problem se je že rešil. Rami na kartici so se skurli. Dobil sem novega ATI9600.Vseeno hvala!:D

Tic ::

Vse je delovalo v redu, dokler nisem namestil DirectX 9.


Pa je ne boš rekel, da si z DX9 skuril rame ;)
persona civitas ;>

ShowDown ::

neeeeeeeeee!
Tega nisem rekel!Rame sem včeraj skuril ko sem naredil kratki stik.:8)

boštjan ::

kak si te kratki stik naredo

ShowDown ::

Kratki stik sem naredo s pasto.
Mam pa zdaj en drugi problem:
zdaj z novo grafo manli ati9600, mam v vseh testih porazne rezultate(slabše kot prej s ti4200).Ko igram igre laufa vse skupaj VELIKO VELIKO bolje kot prej, ko pa poženem test pa dobim porazne rezultate. Tudi ko zaženem kak test deluje vse VELIKO bolje, ampak na koncu dobim ven ekstremno slabe rezultate.Ko gledam test (3dmark2001,2003) deluje vse tekoče (bolje kot prej), vendar je število frameov,ki jih test prikazuje ZElo zelo malo. Zakaj to?????Naj nebi bili fps kao slike na sekundo?in če jih je malo bi moralo vse skup štekat???Čist sem obupan.:'(

P.S.:Oba 3dmark-a sta najnovejša build-a.

DjTonic ::

Naj nebi bili fps kao slike na sekundo?in če jih je malo bi moralo vse skup štekat?

Da to je res frejmi so slikce na sekundo. Štekati pa začne komaj, ko se vrednost zniža pod 25 FPS.

ShowDown ::

0:)To jaz že razumem , samo zakaj slabši rezultati kot pri ti4200??????????
Ko je prišo oni iz trgovine to naret je štelal neke v BIOS-u(ne le AGP in RAM-ov), jaz pa sem grafo pol dal v drugi komp. Je tudi možno da proc ovira grafo(amd 2000XP)????Ker ko je bil v pentiumu 4 prej je teste pognalo odlično. Samo škoda da sem testiral le v UT2k3: 98/40(približno), zdaj pa 55/25!?!?!?!

Še vedno se mi zdi da zaradi nekih nastavitev v BIOS-u.(Instinkt)

DjTonic ::

Preveri AGP Aperture Size, nastavitve za ram in seveda še hitrost AGP prenosa. Poglej še v Start/Run/dxdiag pod zavitek dislpaj če imaš vse enablano. :)

ShowDown ::

:O Vse nareto v redu:
agp 8x
agp aperature size:128
kak pa bi naj ble nastavitve za ram na grafi?
zraven še je 'agp fast write' in 'ago 3.0 calibration'-obojno na enabled

ShowDown ::

ups 'AGP 3.0 calibration'
pa še nekaj:
tiste teste v directx mi zažene tak ful hitro-bistveno prej kot z ti4200.

SleepLess ::

moral bi ostati na ti4200 :), no pa vseeno, windowse na novo, najnovejše driverje, dx9 gor, če pa potem ne dela pa nimam pojma :)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

Manli firma glih ni ne vem kaj,poglej kakšno hitrost ramov maš na karti.sicer pa je znano da 9600 in 5600 proti 4200 zgbljata v 3dmarku 2001SE,samo v 3dmark2003 pa bi moral dobit višji rezultat.bilo pa bi dobro,da bi vse na novo naložo,razen če si driver cleaner uporabo in ve za geforcom spucal.

ShowDown ::

A ti misliš da bi winse na novo naložo al kaj????To bo dosti dela.....
Ja v 3d marku dobim pičlih 1500 3d markov.;(
Ne vem no, prej sem mel na pentiumu tudi not GeForce-a, pa mi je oni naštelal tak da je vse delalo ko mina.Še vedno mislim da je nekaj v
BIOS-u.....
Pa še ena zanimivost-če proc navijem mi dela manj FPS!?!?!agp na 72.

boštjan ::

agp na 72Hz?,to je malo to much za radeona.daj povej celoten system

ShowDown ::

No saj zdaj sem AGP naštelo na normalno.Tak da ni panike....pa še vedno isti problem

Gigabyte 7VAX
AMD Athlon 1900+
noname rami(hlajeni) 512mb obojestranski 333Mhz
:\ Ati radeon 9600:\

Kak bi jaz bil vesel da bi nešče povedal odgovor na moje vprašanje!!!!
Ma kdo izkušnje s takimi težavami???

SleepLess ::

winse na novo, oziroma zelo dobro spuci stare geforce drivejre vun, sem skoraj 100% da je to krivo

ShowDown ::

v redu sem spuco drajvere od GeForca vun, formatiranje pogona pa nameravam ju3.....
bolje da mate plan B če to ne bo delovalo....:D

ShowDown ::

na internetu sem prebral da je treba met za matične ki niso za pentiume posebne AGP driverje.Če ma kdo izkušnje s tem naj pove in če je to res seveda?

boštjan ::

jaz mam matično,ki ni za P.pa mam naložene gonilnike za vezni čip preko katerega napave komunicirajo med seboj.drugih "posebnih" gonilnikov za AGP nimam in to 1.slišim.

ShowDown ::

to se m prilepil iz njihovih navodil ko sem šel na ATI-jevo stran:

Install AGP Drivers for non-Intel Chipset Based
Motherboards. Several AGP motherboard
manufacturers use non-Intel AGP chipsets. Chipsets
include those made by Acer Laboratories (ALI),
Silicon Integrated Systems (SIS), and VIA
Technologies, Inc. Each non-Intel chipset requires
the installation of a custom Virtual GART (AGP)
Driver. This driver is required by your new ATI card
to function correctly with your motherboard. It is
very important that the correct AGP driver be
installed before installing an AGP video card in your
system.


kaj pa zdaj????Če sem kaj narobe razumel mi prosim pomagajte...:O

boštjan ::

ti AGP gonilniki so že zraven.recimo pri nVidii maš tak skupek vseh gonilniko za vezni čip nForce1 in 2,pol je tu VIA 4in1,če se ne motim ma edino SiS posebej driverje.ampak tisti driverji ko pridejo zraven plate tudi morajo funkcionirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

ShowDown ::

:| jaz mam VIA chipset, pa sem n neta polegno najnovešje 4in1 driverje dol pa nič boljše.;(( ;(( Čist sem obupan!!!!Še ma kdo kaki predlog razen tega da winse na novo naložim(ker mislim da to ni krivo,če pa je kdo ziher da je to krivo pa naj pove)????

boštjan ::

kaj ti sploh javi 3dmark2001SE,da ga ne moreš pognat?

ShowDown ::

neeee!!!Poženem ga samo me skrbijo porazno nizki rezultati-od takrat ko sem iz moje p4 kartico prestavil v amd-ja so rezultati zeeeeeeeeellllllllooooooooooo padli.Naprimer:

prej v p4:
UT2k3:flyby:98
botmatch:58

zdaj v amd:
UT2k3:flyby:60
botmatch:30

Škoda da nisem dal še testirat kartice v en 3dmark ko še je bla v P$.:'(
Ostanki NVidia driverjev ziher niso ker je prej v p4 tudi bla NVidia.

What to do?????:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

boštjan ::

čaki ti si napiso,da ti 3dmark2001SE bo DX9 instalaciji ne dela.Kaj je zdaj res?

ShowDown ::

si si sploh prebral kaj je?MAlo smo zašli offtopic.MEl sem težave s ti4200 in ga nisem mogo zagnat v 3dmark-u.To je mimo.Titanium sem skuro in v garancijo dobil Ati 9600SE. Zdaj pa mam težave zarad nizkih rezultatov. Prej ko je bil v P4 so bli BISTVENO višji. NEkaj je narobe verjetno s totim SMARTGART-om. Vse si še preberi od začetka da boš bolj razumel.:)

kake nastavitve pa maš v BIOS-u za grafo???pa ne mislim 128 ram pa 8xagp.....fast write pa to

:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

boštjan ::

sorry tolko tem berem,da več ne vem točno za kaj se gre.zdaj ta 9600SE je dosti slabša od tvoje predhodne grafe Ti4200,tako da lahko rečemo,da si v garancijo dobil slabšo grafo,kot pa si jo imel prej,morali bi ti dati 9600 ali 5600

ShowDown ::

Še enkrat na hitro:
-niso mi mogli dat ti4200 ker jih očitno nimajo(dali so mi grafično kartico ki je po ceni podobna ti4200)
-prej v P4 je laufala grafa ZELO vredu, ker mi je oni iz trgovine prišo vse nastavit
-zdaj pa sem menjal grafe na kompih in zdaj na AMD-ju zelo slabo laufa (UT2k3 testi zgoraj)
-rabim nastavitve od nekoga ki ma isto al pa podobno kartico kot jaz (BIOS,Winsi,......) Zdaj mi že vun iz igerc meče, al pa slika frizne.......SMARTGART-kaj je to?zakaj je dobro?kak to nastavit?

Zdaj razumeš v čem je problem in kaj želim??

SleepLess ::

da nimaš kakigia AA vkloplenega al pa kaj tekiga v driverjih

boštjan ::

v smartgartu se nastavlja agp hitrost in fastwrite ON ali OFF.poglej pa,če res nimaš AA in AF vklopljeno

ShowDown ::

:8) jaz sem še mlečni glede ATI-ja zato mi prosim povej pod kerim jezičkom je AA in AF:8)

ShowDown ::

aha.sem že našo samo povej na kolko more bit oni slider.:))

boštjan ::

če maš nove driverje je to pod 3D.označiš recimo openGL in use ustom settings pa klikneš na spodnji gumbek,ki se je pravkar osvetlil

boštjan ::

ti samo označi applicance preference

MrStein ::

Probaj FastWrite izklopit ( mislim da je pod SmartGart, če ni , pa v BIOS-u ).
Če pa je že izklopljen pa probaj vklopit :-)

Razen tega, kaj je natančno problem s hitrostjo ?
Počasneje ti dela kot pri drugih ljudeh z isto konfiguracijo ?
Kaki OS maš ?

ShowDown ::

fastwrite izklopljen.Imam pa težave da je na prejšnjem kompu boljše laufala kot zdaj.(za podrobnosti si preberi zgoraj) Mam pa win XP.

ShowDown ::

Malo sem naredo boljše nastavitve pa zdaj vse skupaj boljše laufa kot prej:
-3dmark2k1:okoli 70003d markov
-3dmark2k3:okoli 18003d markov

Soočil sem se s tem da je Ti4200 veliko boljši.

P.S.:Sicer vem da sem v garancijo dobil slabšo kartico,ampak.....v resnici sploh ne bi smel dobit nove kartice, ker je bla poškodba po moji krivdi in tudi njim njihov dobavnik ni upošteval garancije. Fakt je da sem lahko vesel da poznam šefa in mi je dal kartico,ker če ne bi bil zdaj brez kartice in bi lahko dal not le enega starega voodoo-ja 3.8-O Denarja pa trenutno nimam, nakup druge kartice pa nameravam izvesti marca. Če ne prej se čujemo marca da boste mi svetovali za nakup kartice.

Vsem pa se res iskreno zahvaljujem za pomoč in se opravičujem za vse nevšečnosti in preglavice ki sem vam jih povzročil!

boštjan ::

a tako je to.no zdaj vidiš da si uničo boljšo grafo.lepo bi 4200 obdržo in marca kupo eno oenk grafo.

Kleto ::

Jest mam radeon 9200 navit na proc: 300 rami: 250 pa dobim v 3d mark 2k1 7850 točk...
Kleto

some1 ::

Radeon 9200 je ranga fx5200( ce si kej vec predstavljas), bod vesel da vsaj tok dobis:D .
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

Kleto ::

Ja vem. Sama a ni on dobu 7000 točk za radeon 9600?

some1 ::

Ne vem kdo, vendar teoreticno ni mozno da bi dobu 7000 markov na 9600.
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

Kleto ::

Problem se je že rešil. Rami na kartici so se skurli. Dobil sem novega ATI9600.Vseeno hvala!

Malo sem naredo boljše nastavitve pa zdaj vse skupaj boljše laufa kot prej:
-3dmark2k1:okoli 70003d markov


To je vaudek1
Kleto

boštjan ::

9600SE je njegova karta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631458 (15605) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456708 (25440) LittleDevil
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564500 (3665) Jaffa
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337399 (5198) rap3r
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824750 (3612) mloncar

Več podobnih tem