» »

Poraz grafe Asus FX 5900?

Poraz grafe Asus FX 5900?

1
2
3

SleepLess ::

mene piska tudi ce ni navita v 3dmarki in 3daplikacijah, ali pa ce obracam kolescek na miski:D 8-O

Grimlord ::

Funny, meni je tud piskalo na mojem 9000proju, čeprav mi ni jasno zakaj ???
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

chucki ::

mojmu kolegu piska pa jo je nazaj nesu pa su mo novo dal :D. Cudn se mi edino zdi temperatura ki mu kaze da ma proc na grafi 64C :\
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SleepLess ::

wov, 64stopinj, reci mu naj namaze gpu z kako vredi pasto, meni je znizalo temp za 10 po tem in jih imam sedaj 39 :)), ceprav je tole piskanje postalo ze zelo nadlezno;(

rap3r ::

39 stopin maš in ov default hlajenju? jz mam 67 pa se mi nezdi velik glede na to da je v driverjih šele pr 140 naštiman da si grafa sama seb zmanjša frekvenco
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Oblivion ::

rap3r sva na istem, tudi meni dela graficna na 63 cel cas. Je pa zanimivo, da z driverji 44.03 skoci kar na 45.

chucki ::

Zelo se grejejo te asuske. Jst mam gigabyte 5700ultra pa imam 40C pri max obremenitvi. S tem da dela proc na grafi pr 475mhz rami pa 900mhz.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

rap3r ::

Chucki ti maš nv 36 kar je cist drug GPU. Sej redeon 9600 se tud dost mn greje kukr 9800.
Oblivion, pa zgubiš kej performans z 44.03 driverji?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

SleepLess ::

jaz sem poslal mejl na jae pa so odgovorili da je piskanje kao normalen pojav : )

btw: ve kdo mogoce keje dobiti kak novi bios od katerekoli asus grafične kartice. (na njihovi strani jih ni)

chucki ::

Pomoje je asus 5900 zato tak pocen ker ima skart ventilator gor. Ce gledas pride leadtekova 5900 okol 85.000sit. Kaj vi mislite?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Oblivion ::

Ja, v 3D Marku 2003 logicno jih izgubis, cene pa prou nic, ravno obratno.

boštjan ::

Oblivion,tebi tudi piska?

rap3r ::

Hehe men tud piska med scrolanjem, je mozno da 3d mode uklop med scrolanjem?
Me zanima kaj bo ko bom dou pod vodo, če bo še piskal.
Drgač pa na asuski nedobiš prov nč slab ventilator, btw uno leadtek rešitev so zlo skritiziral, ker naj bi bila zelo glasna in dost neučinkovita zaradi slabega pretoka zraka, in se zrak nabira v unem ohišju. Pr men 12 cm vent, ki je prtrjen na blok piha lih mimo grafične tko da mam pretok direkt čez grafično. Z grafo sm zlo zadovoln, za 58000 nebi mogu dobit bolše. Za radeoan 9600pro sm dou 45000 pa dobim z 5900 2x več v 3dmarku, s tem da sploh ni navita. Kaj bo šele ko bo padu gor blok, ki bo hladil rame in gpu....:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Oblivion ::

@bostjan: Ne, graficna je popolnoma neslisna. Kako se ti pa kaj obnese v testih? Kolko razlike imas napram Radeonu ki si ga imel prej? Da vidim ce imava iste napredke.

boštjan ::

Oblivion,jaz nimam te asuske,samo zanima me,če ti piska,tako kot drugim.če tebi ne piska,drugim pa,pol je nekaj narobe tukaj.

Oblivion ::

Ja, imas MSI, sem malo nejasno napisal. Me zanima samo kako ti dela, pa sem v eni temi prebral da jo bos sele kasneje probal. No, ko bos pa dej kaj sporocit. Se pravi da je z mojo graficno nekaj narobe? :))

boštjan ::

za vikend jo bom testiro,če ti dela vse ok,pol s tvojo ziher ni nič narobe.prej bi trdil,da je nekaj narobe s tistimi grafami,ki piskajo.me zanima če vam piskajo grafe,ko je navita ali tudi pri privzetih frekvencah.

rap3r ::

Hm 9600 pro zadeva navita na 530/370, sistem naložen na novo.
Pr fx-u pa kr neki mori tko da screen. Sistem je tuki zelo zapacan, testirano je z usemi možnimi programi ki laufajo v ozaduju, sam napredk je očitn ker špile laufam v antialisingu 4x z usemi detajli do konca pa nism niti za sekundo vidu kakršnga kol štekanja, seveda uzadi skoz laufa folding, server, emule in bittorrent, outlook...in se kej bi se najdl:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Tilen ::

no mene pa zanima ce sm pretiraval ko sm pr 3dmarku03 opazo tam pr slonu pikice :) pa pol pr tej frekvenci pr spilih tut :) kr neke crte ... lol :)

rap3r ::

Ja halo artefakte maš dej mal odvi zadevo.
Men pri default frekvencah nevem če je piskal, evo zdele mi pa nepiska nč tud če scrolam oz k sm prej BHD nabiju tud ni nč.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tilen ::

a je lahko kaj hudega s temi artefakti?:P al je ql pol ce dam lepo nazaj in "normalno" furam dalje ?

boštjan ::

če so artefekti se zadeva pregreva in to ni vredu+ slika je obupna

Tilen ::

in kaj tocno se tukaj pregreva ? rami al procesor? :) al oboje?

boštjan ::

najprej navij gpu, in ko prideš do težav,si glih na meji,pol pa še rame na isti način.naj bodo koraki manjši,tam po 5MHz. če pa imaš artifekte pa se ti rami pregrevajo

Tilen ::

tnx pol bo pa kr stepping kriv ;) Ko sm jaz kr vec kot za 5 mhz... =))

boštjan ::

tako se najbolje pride do neke meje.lahko pa vdigneš tudi za 20MHz,samo če ne dela v redu je pol pot nazaj in iskanje meje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

rap3r ::

Sej ni reku da nesmeš več kot po 5mhz na enkrat. Če maš po defaultu na 700 lahko takoj daš na 1200 če seveda dela na tej frekvenci samo usi vemo da nebo delal, s koraki po 5mhz boš pa pač ugotovu kje je meja. Dvigneš frekvenco za 5mhz in greš špilat al pa 3d mark laufneš da vidš če maš artefakte dvigneš še za 5. Ko prideš do frekvence kjer maš artefakte spustiš za 10 in ostaneš tm.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

SleepLess ::

jaz pa na začetku dvignem za malo več (kakih 30) pol pa lepo počasi po 5 mhz :)

btw: a mi ve kdo pomagat, pri tej asuski nemorem čez 449 na gpu-ju pa da delam bilokaj. Mislite da bo sploh vmod kaj pomagal ??'

boštjan ::

Vmod bi skorajda moral pomagat,saj boš napetost dvigno,posledično se bo tudi bolj grelo, zato je priporočjivo izboljšat hlajenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

lopov ::

Evo, se moj rezultat ... XP 2500@3200+ (preko biosa, drugo nic navito), grafika pa ASUS FX5900 flashana na FX5950U, patchani 45.28 drajverji za SoftQuadro = Quadro FX3000 :)

Ne sistem ne grafika nista kakorkoli drugace navita (2D=300/950 3D=475/950). Med tipkanjem in igranjem CS nisem opazil kaksnega opaznega povecanja hrupa (neslisno) in proc ima na "idle" okoli 35 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

SleepLess ::

lopov, a mi lahko lepo lepo prosim poveš kako si si jo flashal??
aja, jaz dobim barton2500@2450 pa kartica na default 17200pik, mislite je to dober score ??

rap3r ::

Sej mas primerjavo. On dobi z navito kartico na 475/950 neki vec kukr 15000, ti pa 17000. Mislm da je to dobr jz dobim 16200 ce mam grafo na 450/900. Sej sm dou gor link. Drgac je pa uprasanje zakaj bi sploh flashu? Sej nc neprdobis s tem.:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

SleepLess ::

zanima me ce bom ko bom flasho kaj bolse, ker ce se bo gpu bolse navijal takrat (višje voltaže) bom tak vmod narejo :)

lopov ::

Snel sem tole: http://www.3dcenter.de/downloads/geforcefx5900-5950ultra_flash.php

Najprej sem neuspesno poskusil sem z Gainward romom, nato pa sem vzel Leadtekov rom in kar paket skript in programckov iz njihovega direktorija (popraviti moras ali ime roma ali pa *.bat file), kar je uspelo v prvo.

Namen je bil dvojen: ultra bios ima (menda, se nisem ubadal s tem) spremenjene timinge in deluje kartica tisje, pa tudi manj se segreva. To zadnje v mojem primeru 100% drzi, z originalnim je bila temperatura na idle 42 stopinj, sedaj pa 35. Kot drugo pa sem zelel imeti SoftQuadro mod (do sedaj sem imel hard mod + bios flash Quadro2MXR 32Mb), kar usposobis s starejsimi verzijami drajverjev (ki nimajo dolocene zascite, katera je prisotna v novejsih verzijah in se jih da "popraviti") in drajverjem, kateri se nalozi ob bootu in fejka Quadro ID kartice (no, tako nekako razumem jaz, upam, da nisem zabluzil :)

Glede bencha ... Quadro kartice naj bi bile optimizirane za "profesionalne" graficne programe, v igrah pa naj bi naceloma dosegale slabse rezultate kot gaming-oriented kartice. V tolazbo bom slabsi rezultat pripisal temu dejstvu, hehe ... Se vedno pa se mi zdi kar dobra cifra. In zakaj Quadro? Da usposobim PowerDraft drajver za Acad, kateru se drugace noce niti instalitari. Zal na 9500 seriji zaenkrat niso uspeli usposobiti "hardware aliasing lines", kar je ena izmed opcij, ki mi je (bila) najbolj vsec. CineBench se nisem pognal, tko da ne vem, kaksen rezultat bi bil tam. V kolikor delas s 3D grafiko bi lahko se to primerjala da se vidi, kaksen napredek (ce sploh) je s tem patchanjem.

@jan3594: tvoj barton ... 2500@2450 --> to naj bi pomenilo, da si 2500+ navil na 2450MHz?

rap3r ::

Hehe najbrž to res pomen to.
Spremenjene timinge? Mislš na slabš al bolš?
Ti maš asusko pa maš samo 35 stopin? Default hlajenje? Na kok navito? Jz mam pri 450/900 73 stopin.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Ugotovu sm da men grafa skoz tud v 2d mode dela na najhitrejsi frekvenci.

Jz v driverjih nimam ne opcije Settings [Performance 3d] oz 2d.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

rap3r ::

Se prav si asusko flashu z leadtekovim biosom in leadtekovim flashom?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

lopov ::

Tocno tako, ja. Se opozorilo: na forumu imajo razlicen uspeh ... nekaterim neha delati TVout. Za mojo ne vem, ker tega ne uporabljam. Nek upotabnik trdi da dela, le TV moras priklopiti in resetirati racunalo. Ce pa kje najdes Asus 5950U bios se seveda priporocam :)

Jz v driverjih nimam ne opcije Settings [Performance 3d] oz 2d.

??? Poglej na sliko, ki si jo prilepil -- zgoraj imas "Settings" in oznacen Performance (3D). Tisto preklopi na 2D.

Temperatura ... Kartica ni dodatno navita. Timinge sem pustil na taksnih, kot jih ima iz biosa. In temperatura je zdajle 37 stopinj (22 v sobi, 30 v skatli, 38 proc) --> velja za 2D, a tudi pri 3D ne morem reci, da se mi bistveno bolj segreva. Ventilatorja skorajda nikoli ne povecata obratov.

b.

rap3r ::

Tud jz se priporocam za asusov bios;)

Drgac pa slikca k sm jo prpel ni moj screen shot. Jz sm to vidu na enmu testu in pravm da jz te opcije nimam. Samo 2 sliderja sta za GPU in RAM. Nimam pa unga drop down menija za izbiro 2d/3d frekvence.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

lopov ::

Hehe ... Snemi CoolBits in vnesi v registry:

http://download.guru3d.com/pafiledb.php?action=file&id=201

To ves, kako se naredi? Desna tipka na fajlu in izberes "merge".

Preveri, katere nove opcije dobis v nastavitvah. Da postane stvar aktivna moras opcijo vkljuciti -- dodas kljukico (da ne bom lepil slike si poglej link; tole je default 3D clock za 5950U).

http://freeweb.siol.net/sponka9/images/oc.png

Evo, se CineBench rezultati ... Ce ima kdo za primerjavo FX5900 rezultate, na primer.

CINEBENCH 2003 v1
****************************************************

Tester : Jan

Processor : SQ 002
MHz : 2200
Number of CPUs : 1
Operating System : XP

Graphics Card : SQ 3000
Resolution : 1280x1024
Color Depth : 16

****************************************************

Rendering (Single CPU): 272 CB-CPU
Rendering (Multiple CPU): --- CB-CPU


Shading (CINEMA 4D) : 277 CB-GFX
Shading (OpenGL Software Lighting) : 1370 CB-GFX
Shading (OpenGL Hardware Lighting) : 2806 CB-GFX

OpenGL Speedup: 10.12

****************************************************

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

rap3r ::

AAA ql. Bom pogledu k dam pridem. Sm biu 3-4 leta na ATI ju tko da sm cist zgubu kontakt z nvidia driverji:D :\

Ce bo use po sreci dobim danes bios od ASUS v9980
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

SleepLess ::

kje pa ga bos dobil ?!?

krucymucy ::

hm ... meni na moji FX5900XT rami pokleknejo ze na kakih 810MHz ... tko da ce flasam ne bo slo vec nazaj ...

rap3r ::

Hm jz se vedno nimam 2d/3d frekvence;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

SleepLess ::

rap3r - zakaj bi pa rad imel 2d pa 3d ??
pa še nekaj, al sem jaz nor pa neevem flashat ali pa enostavno ne gre.
česa ime morš spremenit, biosa?? ko rem flashat mi napise da se vga ne ujema z biosem ??

mloncar ::

sicer nimam 5900 ampka mam Ti4200 in to od asusa! moja grafična tut piska ko je navita, pri nenavti pa nič. piske sem slišal samo v 3dmarku2001 med tem ko louda nov test!

je to kakšna napaka al je vse cool? zakaj piska?

PS: ta grafična se tudi navija ko hudič.. ..250/513@340/650 >:D >:D očitno se vse asuske tak fajn navijajo!!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mloncar ()

SleepLess ::

no mi je uspelo flashat, morem rect da kartica skoraj nic vec ne piska 8-O 8-O , rezultati so malo boljsi pri frekvencah 475/950 kot prej na default :), samo bom jaz rajsi volt mod narejo

rap3r ::

Em kot prvo imam rac przgan 24 ur na dan in se mi zdi bedno da se mi ceu dan grafa cmar pr 60 stopinjah, ce bi se kamot pr man k bi ji v 2d zmansu frekvenco. Glede piskanja sm brou da majo eni biosi tko da sami zvišujejo hitrost venta. Eni pa tega nimajo zato ti mogoce mn piska. To si jo flashu z leadtekovim biosem?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Evo tud jz sm flashu. Graficna je dost bol hladna. Zanima me ste mogl reinstalirat driverje? Jz v display properties zdej nimam dodatnih možnosti...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

DjTonic ::

Da na novo moraš namestit gonilnike, saj se grafična predstavi, z novim device ID.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070615 (23795) Shark-357
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456340 (25072) LittleDevil
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655479 (4113) [_MW_]
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633676 (2933) Keki
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824688 (3550) mloncar

Več podobnih tem