» »

Poraz grafe Asus FX 5900?

Poraz grafe Asus FX 5900?

1 2
3
»

rap3r ::

Evo sm pa še vedno ni. Bom z driver cleanerjem popucu na nanov neložu. Drgač so pa rami zdej čist hladni!
A je to mogoče? Tud cooler je čist hladn. No mlačn ubistvu.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Sm use zbrisu pa še 1x naložu pa še vedno nimam opcij v display properties. Nevem kaj je zdej to.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

SleepLess ::

treba stare do konca odstranit, potem pa lepo na friško (btw: meni 43.03 nikak niso prijelo po flashanju), pa še opozorilo tv-out NE DELA po flashanju, tak da sem mogo nazaj flashat da je delalo, aja pa tudi rami so se zelo manj overclockali 8-O 8-O . Tak da jaz sem nazaj na 5900 :)

rap3r ::

Jz bom najbrz tud kr nazaj na 5900 pa bom pocaku na bios od asuske 5950. Dobim ga v roku parih dni.
Fora pa je da se grafa dost mn greje.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

lopov ::

Prosim, ce dobis Asus bios ne pozabi se na nas :D

rap3r ::

Seveda da dobim in seveda da nebom pozabil. Pa še ena zanimivost z original biosom dobim 6012 pik, z leadtek a380 biosom se prav fx 5950 pa dobim 5880 pik pri istih prekvencah.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

5950 ima bolj razrahlane zakasnitve, da lahko dosega višje frekvence.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Bom počaku na original bios:) a mi znaš razložit, zakaj z 5950 biosom mam v driverjih možnost 2d/3d frekvence, z original 5900 pa ne?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

Tole sicer bolj kot ne ugibam, ampak ne-ultre tečejo privzeto na nižjih frekvencah in potemtakem ni potrebe (zaradi gretja) po upočasnitvi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

lopov ::

Meni je vseeno za FPSje ... Ze na Gf2MX je delalo vse kar rabim, nisem pa imel TV-out, kateri na novi kartici z ne-originalnim biosom ne deluje :/

b.

rap3r ::

Lool in zato si kupu pol tok drago kartico da mas tv out?
Ne ultra se mi dost bol greje. Z neultra biosom mam tko ene 65 stopin, z 5950 ultra pa ene 43.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

rap3r,kaj 63 stopinj maš ob naviti grafi?

rap3r ::

Ja po 2 urah igranja jih ma ene 82. Zakaj?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

no jaz mam zdaj not 5900SP od MSI,pa mam 45 stopinj z 53.03 driverji in 33 stopinj z 44.03 driverji,a dvomim,da bi dosego 83 stopinj,če bi 2 uri špilo igre;bo treba sprobat.

rap3r ::

Kaj pa sp pomen? Jz simm da je zlo slab kontakt med hladilnikom in GPU.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

SP pomeni isto kot LX pri leateku,ma 2.8ns rame gor in podpora VIVO funkciji. Tako kot si reko,možno je da maš preslab stik med coolerom in GPU.

JustVi ::

Asus jaha dva konja in od takrat dela nekvalitetne grafe.

Cvili ventilator (nekam drgne) ne GPU, RAM...

chucki ::

Moj kolega je kupil Asus 5900 v JAE. Zamenjali so mu jo kar 2x zdaj ima ze kar 3 kartico vendar se kar piska. Vsaka izmed njih je imela razlicne temperature: 1 kartica je imela 57C pri popolni obremenitvi,kartica st. 2 je imela 67 do 70C. 3 pa ima neverjetnih 52C. Vse temperature so bile merjene pod enakimi pogoji ( driver 53.03 ,hlajenje -odprto ohisje).;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

boštjan ::

kupite raje MSI 5900SP VIVO,z 53.03 driverji mam 41 stopinj

rap3r ::

Zakaj bi kupu MSI? MSI ma 2.8ns rame moja ma 2.2NS rame. Piska? Prosm te no. Če model to piskanje sliš pol pa res nevem. A nima nobenga druzga ventilatorja? In tretja nepiska? Pa so mu povedal kaj je to "piskanje"? Grafična dela tko da pomoje nebi smel jo menat ker piska. Kaj pol ventilator tud neseš nazaj ker oddaja zvok? Pa cd-rom enoto tud? Dokler mi bo zadeva delala je nam nikamor nesu sploh k piskanja itak neslišš. Pa mam vodno... Če bo pa crknla bo pa garancija veljala.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

chucki ::

v 8 dneh lahka ti menjas 100x graficno ce hoces.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

fAtso ::

chucki ni res, lahko menjas, če je prodajalec tako dober da ti zamenja, drugače pa po zakonu jim ni treba zamenjat, če dela stvar v redu... Kaj šele da bi ti denar vrnili...

Vem ker imamo direktorja ene računalniške firme v familiji, pa mi je povedu, da lahko vrneš samo če kupiš cel računalnik, v tem primeru ti morajo denar vrniti ali zamenjati za drug izdelek, če s tem nisi zadovoljen. Drgače pa je samo odvisno od dobre volje prodajalca, če ti bo zamenjal za drugi izdelek, v JAE menjajo BP.

lopov ::

@rap3r: mislim da se mi je Gf2 ze veckrat poplacala, navsezadnje sem jo menjal po ... 3 letih? Kolk kartic si ti vmes menjal? Poleg tega sem jo vzel sedaj ko je v akciji :)

Ne-ultra se mi greje na 41 stopinjah, ultra pa mora kar nekaj casa svicati, da prileze na to temperaturo. Ocitno sem imel srecno roko in imam eno bolj neproblematicnih Asusk. Klinc, tud sreco treba met.

Kako kaze z 9980U biosom? :)

boštjan ::

ma menjali ti bodo,samo 1X jim bo dovolj in ti bodo dokazali da grafa dela ok.seveda boš moral rač.tja prinest.

rap3r ::

Ne to itak da je to huda grafa za ta dnar. Em kok graf sm menu? Ene 3. Dve crknle z eno pa biu nezadovoln.
Chucki sej ti je fatso povedu.
Hehe srečo da ti dela? Sej usem dela samo enim "piska". Jz nevidm problema v tem ker sploh neslišm tega itak pa piska med špili k pa sploh neslišš ker pač špile nabijaš:)

Bios je na poti. Nedobim unga modela k mi rihta.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

chucki ::

Tukaj v Celju JAE zlate prodajalce :) Men je reku ce mi kej ne pas naj prinesem nazaj in bo menju sam da bom lahk igrce igrau :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dr_M ::

jest bi tazga fajn zaj*** k bi hotu skos menat. zmeri bi mu dau uno nazaj ki mi jo je prejsnic nazaj prnesu.pa usakic zaracunu 2 jurja za administrativna dela >:D >:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

A misliš da ne delajo tako,samo nalepko zamenjajo in vola:D

fAtso ::

Men v Jae v lj menjajo vse, pa prnesem nazaj po 3 dneh, v tem casu sm prsparu se kaksne 3 tisocake in jih dam zraven in vzamem boljso zadevsno :) hehe pa un prodajalc mene ze tolk pozna da zmeri debatirava kolk sm kksno robo iz JAE navil... pa mu svetujem kaj nej on seb kup pa take. Men je JAE ratu skor ze drugi dom, vedno je kej pametnga za delat tm...

Svaka čast Prodajalcem v JAE nardijo vse kar češ. Enkrat sm 4 različne grafične sprobu da mi je končno začel delat TVout. Začel sem z radeonom 9200se, pol sm sou na FX 5200, pol sm sou na leadtek TI4200, nazadnje pa na ABIT ti 4200 katera je super delala!!!

chucki ::

Jp JAE je drugi dom. Mene so dvd-r cdji zajebaval pa sm jih tja neso pa smo tam filme pekl :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

rap3r ::

A je kdo probu editirat bios? Sm odpru bios file z ray adams x-bios editor pa nemorm spreminjat frekvenc?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Evo ASUS V9980 original bios!
Link
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

M@T ::

MOjga FX-A mam zdaj Flasanega v 5950U pa se navija kot nor na zraku v sobi pri 21C prides normalno do 515gpu prej ^495^ rami pa do 1030mhz prej z mrzlim zrakom 1050mhz. pride skozi celoten AQ3. Zdaj se samo cakam NOV disk in bomo spet benchali :D

ASUS je meni legenda Sploh FX-E ma pa tabolje. :))
Moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

rap3r ::

Dobre so ja treba potrkati na les.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070614 (23794) Shark-357
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456338 (25070) LittleDevil
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655478 (4112) [_MW_]
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633676 (2933) Keki
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824688 (3550) mloncar

Več podobnih tem