» »

navijanje gf ti4200

navijanje gf ti4200

«
1
2

jero_no1 ::

čeprou se mi zdi da je blo o tem napisano že velik, sem useen odpru novo temo.
torej mam Leadtek GF4 Ti4200 128MB AGP 8x pa me zanimajo naslednje stvari:
-neki sm slišau da ta kartica nima ravno velizga potenciala za navijat (a je to res?)
-kir hladilnik priporočate (un k je zdj gor je bol švoh) + rebra za ram
-no pol ko to nekak zmontiram me pa še zanima s kirim programom bi se lotu navijanja

hvala za odgovore!

kuglvinkl ::

Ko bo jero prišel na Slo-Tech Lan Party, ga bomo tepl. Z gorjačo (al pa dvema). Link do navodil 4200@4600

(prosim, prosim).
Your focus determines your reallity

-neo- ::

kak pa mas zdj hladilnik gor?
men je najboljisi program riva tuner>:D

jero_no1 ::

kuglvinkl: ta člank je že mal preveč zame - tok globalne predelave se ne bom lotu (še zaenkat). sm pa prebrau un prvi del (ko je se bol soft...navijanej in predelava).
pol nej mi pa vsaj kdo odgovori na prvo pa na drugo vprasanje. zdj dobim dobrih 11000 3D Marka 2001 pa bi rad prsou se mal dlje.

the chosen one: zdj je gor kr en brezvezen hladilnik k sploh nima reber. v bistvu je sam en čudn vent pa 'železna ograja' okol njega. sm vidu že dost bolsih.

DjTonic ::

GF4-ke ti 4200 imajo kr velik OC potencial in kr rade gredo čez 300/600. Za kaj več že moraš imeti malo sreče in boljše hlajenje. Meni Leadtekova GF4 gre kr lepo in brez artifaktov na 331/675. MAX OC je bil pa 378/729 Very Unstable bi rabil Water cooling, kljub dobremu zračnemu >:D.

Sami ::

Ker vemo, da je procesor pri vseh treh karticah v družini enak, ne bo problema doseči tistih 300 MHz


A potem imajo vse GF 4 Ti isti proc?8-O
A potem lahko brez skrbi navijem proc na grafi iz 250 na 300Mhz?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kuglvinkl ::

Ja, pri vseh je NV25.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Da vse Geforce 4 Ti imajo enak GPU (NV25 ter novejše z AGP 8x NV28). Če ti bo proc delal stabilno na 300Mhz jo kr navij >:D

Tic ::

Tista dva meseca ko sem mel jaz GF4 Ti 4200, mi je šel gpu le na 290. Bla je od leadteka, stock cooling. Samo je bil gor tisti greeny, od neke vrste "le" verzije.

Tako da višaj fekvenco postopoma, ne dat kar na 300 takoj :)
persona civitas ;>

Sami ::

(NV25 ter novejše z AGP 8x NV28)


Jst mam 8X AGP. Kakšna pa je razlika med NV25 in NV28?

Kako pa da pri vseh GF4 TI ne tečejo proci z 300Mhz, sej so vsi NV25?

A potem se jo splača navit na 300Mhz? A problemov s segrevanjem ne bo?

LP:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

DjTonic ::

Jst mam 8X AGP. Kakšna pa je razlika med NV25 in NV28?

Razlika med tema dvema GPU-jema je v tem, da NV28 podpira AGP8X, skratka ni velikih sprememb struktura je enaka. GPU-ji pa ne tečejo pri enakih frekvencah zato, ker ne gre za enake modele grafikulj. Polnovredna GF4 Ti je bila Ti 4600 (4800), potem 4400(4800SE) ter 4200. Slednja je imela najnižji GPU clock in najpočasnejše rame. Bila je tudi najbolj priljubljena med navijalci, saj so za majhen denar dobili zelo dobro grafikuljo za tisti čas. Podobno kot je bilo z ATI-jevim GPU-jem R300, ki se je uporabljal na Radeonih 9500 ter 9700,... Sedaj se nVidijin NV35 uporablja na več različiah Geforca 5900, razlika je v pomnilniku (Podobno kot pri GF4 Ti seriji) Za dokaj dobro ceno dobimo FX5900LX, ki se da naviti na 5900 Ultra.

Sami ::

Pogledal sem si par testov in videl sem, da je NV28 od NV25 hitrejši le za max. 1-2%:D Razlika pa je res samo v 8X AGP.

Ali ima GF 4 Ti 4600 enako hlajenje na procu kot 4200 ali je bolše?
Ker potem GPU na 4200 brezveze teče samo na 250Mhz, če bi lahko pa vsaj na 300Mhz:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

profii ::

k smo glih pr tej temi bom pa se jst neki uprasu.
gpu-ji so na vseh titanijumkah enaki, a je tud kvaliteta gpu-ja enaka pri 4200 in 4600 (da bi z obema grafama prisel do istih frekvenc)?

Tic ::

Ni nujno :)
persona civitas ;>

profii ::

gpu-ji so na vseh titanijumkah enaki, a je tud kvaliteta gpu-ja enaka pri 4200 in 4600 (da bi z obema grafama prisel do istih frekvenc)?

se popravljam.
to sem mislil teoreticno.

lp

DjTonic ::

Ali ima GF 4 Ti 4600 enako hlajenje na procu kot 4200 ali je bolše?

V večini primerov je imela Geforce 4 Ti 4600 bolše hlajenje. Teoretično pa bi morali vsi NV25 dosegati iste hitrosti ja. Vendar v praksi ni tako. Lahko se zgodi da npr NV25 od 4200 prehiti po navijanju GPU od 4600 (Seveda pri enaki Vgpu).

jero_no1 ::

kir hladilnik bi se pa splačal kupt? sm neki gledau tam do 3k, pa sm najdu recimo Titan Copper Cooler pa TT Copper Cooler al ve kdo še za kej podobnga.

Tic ::

Nekaj hudega - bakreno z ledico imaš na cool-pc.org. Bi ti našel, vendar se mi mudi. Saj boš našel.


Lp, Tic
persona civitas ;>

jero_no1 ::

verjetn si mislu tegale: Revoltec komplet za hlajenje GeForce 4 Ti. Sej verjamem da je dobr sam je mau drag - skor 5k - jz bi rabu pa kej cenejsga.

frenk ::

kup kakšen pocen bakren procesorski hladilnik pa notr zvrtej 4 lukne pa maš zlo vredu hlajenje;)

jero_no1 ::

a maš kej kunkretnga v mislih - k kšnga velzga nebi gor dajau ker bi mi pol zakriu še vse pci slote

DjTonic ::

Evo tale je ful nizek pa še kr zmogljiv. Je pa namenjen bolj za kake serverčke Klik

frenk ::

seveda z manjšanjem hladilnih reber tudi poslabšamo hladilno učinkovitost...si je treba postavt prioritete:D


...a si ziher da rabš vse pci slote?...probaj uporablat čimveč integriranih komponent;)

kihc ::

Kaj pa tole? Majo v Mlacomu.

frenk ::

kot sem že reku...lahko je tud pasivn hladilnik...samo ne boš mogu navijat...sicer se mi pa tale zdi mal premejhn

The Yankee ::

Mene pa zanima, kok bi lahk navil Leadtek Geforce 4 Ti4200 128MB 8X AGP (enaka kot od stvaritelja te teme) z originalnim hlajenjem.........a ma kdo že kaj izkušenj s tem????

jero_no1 ::

frenk: dejansko rabm sam en pci slot (za modem - pa še ta ni skoz v uporabi) ker mam drugo vse integrirano.
ne bi pa zdej rad gor navleku eno gromozansko zadevo k ne bom navijau neki v višave (rad bi pršu nekje do 300/600 - čeprou eni pravjo da je že to velik). drgac pa se mi zdi tistle od KIHCa kr vredu - Evercool bakren pa mislm da bi biu kr dobr. pol rabm sam še ena rebra za na rame - mam tle še eno vprašanje: a če pol na konc grafe dam še en vent da piha po rebrih - a se to velik pozna al je brez veze?

frenk ::

aja 300/600...ah to daj pa kerkol hladilnik gor, čeprav ponavad se da tolk dosežt že brez bolših hladilnikov...samo kišto mal prevetri;)

jero_no1 ::

kišta je že kr prevetrena. mislm pa da bi blo useen dobr če dam rebra na rame, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jero_no1 ()

some1 ::

Mene pa zanima kaj mislite o inno geforce ti4200.Saj graficna vem da je dobra sam zaradi proizvajalca kartice INNO ne vem.Ali so od asusa in od drugih kaj bolse za navijat, ker se mi zdi inno ful sumljiv, saj tiste geforce2 je bil od innota zlo krs, kr crkaval so in slika je bila ful cudna ce si navijal?

Cuka ::

Jaz imam Leadtek a250td z volt modom. Spravim jo na najvec na 322/650 pri originalnem hlajenju, da dela brez artefaktov. Kaj je to najvec kar lahko izstisnem iz nje s stock hlajenjem?

Death Knight ::

Ma naj gre v rito tale Leadtek. Ze odkar imam kartico je navita le na 301/597 in se pri tej hitrosti vcasih vidim artefakte. Zakaj hudica!? Imam pa Leadtek Geforce 4 Ti4200 128MB AGP8X MyVIVO. Grafa ima po obeh straneh hladilnik- kot sendvic. Jebemu;( Kista je vec kot prevetrena.

Zgodovina sprememb…

ru7 ::

hlajenje za grafo, tiho, poceni >:D

mloncar ::

jst mam na svoji Asus ti4200 tut neki tazga ko ru7! pri jae sm kupu hladilnik za P4 Igloo 4200 za 1920SIT, ga razrezu, tko de je na grafično pasu, pa na diagonalah lukne zvrtu in navoj notr naredu, tko de mam pršraufan hladilnik na grafični! iz preostanka hladilnika pa sm naredu še 4 hladilnike za rame na grafični!

frenk ::

tko se dela...jest mam tud nekj tazga na siluro ti4200...ampak z voltmodom in visokimi frekvencami tud to ni dovolj...sploh za ti4200>:D

BaRtMaN ::

Jst mam GlacialTechovega Iglooja 2410, ki sem ga dobil zraven bartona v JAE (cheap Al kuler, ki ga priporoča Claigula :D ) in ga bom dal gor, samo še pogruntat moram kako ga uporabit (celga za gpu al obrezat?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

charli ::

S katerim programom pa je najbolje overcklockat 4200 ?
:D

DjTonic ::

Meni je najbolj všeč RivaTuner.

frenk ::

jest mam najraj register mod, ki je opisan v članku o navijanju ti4200:)

bartman: ne rezat...zamo slabš bo hladil...verjem da tale cooler še prešvoh za ti4200:)

p.s.:seveda govorim za voltmodan ti4200

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

BaRtMaN ::

Hja, zaenkrat voltmod ni v mojem načrtu, ker ga po resnici ne znam nardit in bi kvečjemu uničil kartico. Saj me nič ne stane, če zaenkrat samo tale kuler gor dam, rame pa gole pustim. Tako imam še zmeraj možnosti za kakšno bolj napredno hlajenje. >:D

frenk ::

ti kr dej samo na gpu kuler, jest sm hotu rečt samo da ne rezat hladilnika:)

mloncar ::

jst kr v power stripu navijam!

Cuka ::

Kaj se pri kartici veliko bolj greje gpu kot ram? Kaj ce imas dobro poskrbljeno za hlajenje gpu-ja potem je dovolj, da das na rame samo npr Al rebra?

Death Knight ::

Prosim, ce mi nekdo, ki ima isto kartico kot jaz ali pa ima Geforca od kaksnega drugega proizvajalca in mu kaze temperaturo procesorja, pove kaksne ima kaj tamperature. Sam imam Leadtek Winfast Geforce 4 Ti4200 128MB AGP8X MyVIVO. Imam problem: hladilnik imam po obeh straneh kartice (aluminijast) kot "sendvic". Vceraj sem hladilnik vzel dol, in procesor ter rame namazal z pasto ARTIC SILVER 5. Potem sem hladilnik nastavil nazaj in danes preveril temepraturo. Zakaj imam sedaj visjo temperaturo kot prej!? Procesor se mi ob igrah ogreje na 62 stopinj celzija! Kaj naj naredim?

Vzdrži se pretirane uporabe krepkih črk. -- Tic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

DjTonic ::

Jaz imam povsem identično grafikuljo kot ti pa se mi ne zdi, da se dosti greje. Temperatur nisem meril, ker se mi ne da tistega WinFox-a 2 gor dajat vendar na otip je kar mlačna. GPU je brušen ter namazan z AS Ceramique, rami pa z Coolermasterjevo silikonsko pasto, ker bi mi drugače Ceramique zmanjkalo>:D.

Death Knight ::

A Artic Silver 5 prevaja elektriko? Kaj pa tista bela pasta, ki jo dobis zraven?

frenk ::

DjTonic: in kako si ti pobrusu gpu, če maš pa sendvič kuler...potem bi mogu tud rame pobrust??...ker tako pomoje nis nč naredu...edin če je cooler tako šlampast narjen, da je stik med hladilnikom in ramom zalo slab oz. ga sploh ni...dej mi mal razlož:)

blink: ne prevaja...jest mam kolega k ma r8500le in ma čez pine od rama AS3 pa dela BP:D

Death Knight ::

frenk: ravno zato sprasujem. Ker ko sem jaz mazal pasto po ramih sem bil cisto trd od strahu:) A mi znas pomagati pri mojem problemu par postov visje? Tnx.

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

blink: ne prevaja...jest mam kolega k ma r8500le in ma čez pine od rama AS3 pa dela BP

Hm to je bolj tak:\. Eden znanec je dobil na pine rama malce titanove aluminjaste paste in je šla zadeva k hudiču >:D . Torej je morala prevajati, enako se lahko zgodi če površno namažeš CPU,...Da stvar preprosto odpove. Kako je z Artic Silver pastami nevem, najbolje, da zmeriš s kakšnim multimetron ali pogledaš na uradno stran AS. Ceramique ne prevaja ampak se vseeno potrudim pri delu, da je narejeno vse brezhibno. Frenk nevem sicer kaj si ti predstavljaš glede brušenja GPU (Si mislo da ga kak 1-2 mm odbrusiš ?? :D) lahko ti povem le, da deluje vse kot je treba.

Zadeva je pol izgledala nekako takole (Glej sliko)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

frenk ::

blink: mogoče maš višje temperature če si namazal pasto na predebelo...sicer se pa tale sendvič kuler tud pr men zloo greje...je pač prešvoh

DjTonic: ja sej vem kako se brus, mam jest tud silurota pobrušenga, samo tud če minimalno pobrusš obstaja možnost, da bo hladilnik nad gpujem "v zraku", al pa bo "v zraku" nad ramom...če pobrusiš gpu, bi po moji logiki moral pobrust tud rame al pa hladilnik na stični površini z ram čipi...sicer je res da se lahko minimalno ukrivi ampak pomoje to ni lih najbol
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456349 (25081) LittleDevil
»

Navijanje Ti4200

Oddelek: Navijanje
291595 (1077) Cranchi
»

MSI GF4Ti4200 sreca Vulcana12 :>

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311915 (1286) lambda
»

Pomoč pri navijanju GEF 4 4200 TI ?

Oddelek: Navijanje
121213 (932) royal

Več podobnih tem