» »

navijanje gf ti4200

navijanje gf ti4200

1
2
»

Death Knight ::

Frenk in DjTonic: kako naj zrihtam popolnoma novo hlajenje za majhno ceno, ki bi graficno hladilo veliko boljse kot ta preklet "sendvic". Bi potem lahko pricakoval boljse navijanje? Kajti zdaj je moja meja bednih 301/594mhz;( Dajta mi cimvec nasvetov.

frenk ::

kup revoltec bakrena hladilna rebra in kakšne bakren CPU kuler, pol pa to gor namontirej:)

DjTonic ::

blink, tole bi bila kr dobra rešitev. Klik. Namesto tega lahko uporabiš tudi kak star CPU-Cooler,...

Death Knight ::

A lohk pricakujem ksne boljse navijalske performanse? Sedaj imam mejo na bednih 301/594!

frenk ::

men je šlo s cpu kulerjem, hladilnimi rebri na ramu in voltmodom za gpu in ram napetost na 330/660(približno)

DjTonic ::

Izboljšave vsekakor bodo. Npr če se ti sedaj rebra na gpu-ju ful grejejo in boš pol namontiral gor večja z boljšim hlajenjem je lahko razlika v navijanju opazna. Za višje clocke bi že pa moral narediti voltmod.

mloncar ::

jst sm pri svoji asuski dobu zraven en program (nek Asus doctor, al neki tazga), kjer lahko vidiš tem ramou in gpu-ja, pa lahka štelaš vrtljaje originalnega venta... pa mi je z original hladilnikom kazal tam neki čez 50stopinj (pri 300/600), zdej pa mam 10 stopinj nižje temperature z igloo 4200! jst sm mogu moj hladilnik razžagat, kr drgač ga nebi gor spravu, zaradi kondenzatorjeu...

rame zaenkrat ne hladim, kr se mi ne zdi potrebno (oz še nimam narejenih hladilnikov :D), ker je temp tam okol 35-40stopinj celzija!

grafično sm zaenkrat največ navil na 320/640 (brez voltmoda) in dela stabilno! frekvenc pa nism višu ker nism meu cajta, bom pa se enkrat usedu pa najdu mejo kartice!


PS: gor mam 3,6ns rame :D

Death Knight ::

Mene nekaj zanima glede teh driverjev. Zakaj recimo v najnovejsimi driverji dobim okoli 1000 tock manj v 3Dmarku, z zelo starimi npr. 40.71 pa skoraj 1100 tock vec. V 3Dmarku 2001 SE. A goljufajo driverji al kaj?

mloncar ::

novejši driverji so prilagojeni novejšim karticam (5900, 5700...), ti pa (pomoje) nucaj driverje, ki so bli uzdani takrat ko je bila ti4200 tip-top ponudbe!

DjTonic ::

Ja npr ti starejši driverji 40.xx so hitrejši predvsem v DirectX 8.1 igrah teh Benchmarkih lep primer je tukaj 3DMark2001SE. Medtem, ko se v DX 9 igrah teh testih bolje odrežejo tisti z directX 9 podporo npr 50.xx.

Sicer pa sem se danes spet odpravo h kolegu, ki ima že malo starejšega Celerona 1300 v upanju na dobre rezultate, v mislih sem imel podreti kak rekord >:D . S sabo sem vzel mojo Leadtekovo Geforce 4 Ti 4200 in en star Moddan napajalnik, da sem si lahko štelal +3.3V linijo (Max sem jo dal na 3.55V). Zraven sem mel še nekaj dodatnih ventov ter multimeter. Največji OC Geforcea 4 je bil 358/705 Mhz8-O vendar ni stabilno končalo vse teste, pa še tu in tam se je prikazal kak artifakt. Največji Stable OC je bil 345/702Mhz in Celeron 1300@1733Mhz. Glej slike ;) Max Score je bil 9972 3Dmarkov in to je za Celerona po moje zelo dober rezultat. :D




Navaden PSU

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

blackmumba ::

kere detonatorje uporablate za 4200ti ?
v windows2000 recimo

BaRtMaN ::

Jaz imam Detonatorje 40.52 na XPjih.

Brane2 ::

Ce sem prav razumel, GF4Ti4200 se da brez pretiranih predelav naviti vsaj za 20-30% in s solidnimi predelavami mogoce 50% ?

Ce je res, se to zdi ze solidno...

BaRtMaN ::

Nadvse. >:D

S stock hlajenjem se navije skoraj vedno 300/600 (default ponavadi 250/500).

frenk ::

ja to je itaq ena najboljših navijalskih kartic:D...ampak 50% navitje je pa pomoje možno samo še peltierjem al pa phase change:)

mloncar ::

jst uporabljam detonatorje 42.82

DjTonic ::

Hmm 50% navitje bi pomoje ful težko dosegel saj 375/750 Mhz je enostavno malo preveč za GF4. Za to bi že skoraj rabil kakšno kompresorsko hlajenje se mi zdi. Pri mojem 40% OC je bila temp GPU-ja okrog 25 C in če bi šel pod minus bi lahko še za kak MHZ dal več na GPU. Vendar se ne bom s tem toliko obremenjeval, saj bo šla grafikulja počasi v pokoj >:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

BaRtMaN ::

Jaz mam pa ful čuden rezultat v 3D Marku 2001! Ko sem Windowse namestil pred pol leta in spustil test, je bil rezultat okoli 12500 točk, zdaj jih je pa samo okoli 7500?! Sem menjal gonilnike na 40.52, pa je isto, sem dosledno odstranil ostanke prejšnjih (Nasty File Remover). A je možno, da ga bremza disk, ki ni sistemski in na njem ni nameščen 3D Mark (oba IBMova Deskstar, nesistemski pa Deathstar na žalost)? V Event Viewerju je kup napak in opozoril v zvezi z atapi in diskom:
The device, \Device\Ide\IdePort0, did not respond within the timeout period.
An error was detected on device \Device\Harddisk1\D during a paging operation.

P.S.: Opazno se je znižala tudi zmogljivost v igrah, saj mi Wolfenstein: Enemy Territory opazno šteka na odprtih prostorih z veliko igralci (800x600, brez AA ali AF), torej se FPS spusti pod 30! Upam, da ni kakšen hardwareski problem s kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

DjTonic ::

Upam, da ni kakšen hardwareski problem s kartico.

Em na nek način je Hardwarski vendar se ne sekiraj preveč :) . Zgleda, da ti grafična dela v PCI načinu, kar je mnogo počasneje od AGP. Preveri če imaš nameščene driverje za AGP Port, to lahko pogledaš v Device Managerju ali pa vpiši v Start/Run dxdiag. Pa odpri zavitek Display in boš videl če imaš Enablan AGP Texture Acceleration. ;)

BaRtMaN ::

Je Enabled. Po poldnevnem spanju se je zgleda računalnik zbrihtal, saj dobim sedaj 11603 pik na stock frekvencah. Mi gre na živce, da moram pri 40.52 driverjih resetirat za vsako spremembo na Clock frequency straneh gonilnikov (navijam s Coolbits 'trikom').

P.S.: Čez vikend bom preselil sistem v novo, prevetreno ohišje, tako da bom se potrudil za kakšen lep rezultat za Slo-Tech 3D Team. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Death Knight ::

Sedaj pa vprasanji:
1. kateri driverji so za "Geforca 4 Ti" najboljsi? S tem mislim seveda najboljse performanse v danasnjih igrah in dobre rezultate v programih za testiranje. Da vas slisim!

2. kateri driverji so bili zadnji, ki so bili izdani za popolno podporo "Geforcem 4 Ti" ?

DjTonic ::

Najboljši driverji za DX 8 igre ter benche so detonatorji 40.xx in dalje. Za DX 9 igre in benchmarke pa Det/Forceware 50.xx in dalje.

Za GF4 Ti
3DMark2001SE 40.52 lahko tudi sprobate druge vendar so meni ti the best
3DMark03 53.03 vsaj po mojih vtisih.

FX5900
3DMark2001SE 44.03
3DMark03 53.03

2. kateri driverji so bili zadnji, ki so bili izdani za popolno podporo "Geforcem 4 Ti"

Detonatorji/ForceWare tudi novejši imajo vsi polno podporo za grafikulje od Riva TNT do FX-a 5950 Ultra.

BaRtMaN ::

Verjetno misli, kateri so bili zadnji Detonatorji brez podpore DX9, torej zadnji Deatonatorji pred Detonatorji FX.

Death Knight ::

DjTonic: 40.52? So najboljsi tut za danasnje igre? To me predvsem zanima. Na kterih najboljse "laufajo" danasnje igre.

gabl136 ::

A ma mogoče kdo kakšno skico za voltmod za kartico INNO3D GF4 Ti4200 DVI/TV-out??

LP

Wolverine ::

A kdo ve kaksen je najvisji score za Ti4200 v 3d marku 2001?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

mloncar ::

mloncar ::

zdle sm mal gledu score, pa sm opazu tega, ki je zelo sumljiv (vsaj meni)! kako je lahko dobu 19k+ pik, sploh če ga primerjamo z tistim, ki sem ga dau v prejšnjem postu!

to mero bit kaka prevara, ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mloncar ()

DjTonic ::

Ja tale projekt, ki ga je prilepil japan power je res neki fake. Bom javil, da ga zbrišejo ;)

DjTonic ::

Ok Deleted,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

mloncar ::

ko že glih govorimo o navijanju.. ..učeri je moj cimer (bond007) mal naviju, pa je svojo ti4200 (asus v9280 ti4200 128mb) navil na 345/655 z original hladilnikom, sam de je vn vrgu originaln vent, pa gor da enga 92mm, prav tako pa ni hladil ramov! ko bo poštimu hlajenje bo verjetno pridobil še ene par mhz-jeu!

DjTonic ::

Wow eden italjan je z Geforce 4 Ti dosegel 21k 8-O 3DMarkov 2001. Navil pa jo je na neverjetnih 370/783. Res kick ass score za GF4 >:D Klik do ORBA



mloncar ::

ja zelo dobr rezultat! o čem podobnem lahko pa samo sanjam :D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mloncar ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456344 (25076) LittleDevil
»

Navijanje Ti4200

Oddelek: Navijanje
291595 (1077) Cranchi
»

MSI GF4Ti4200 sreca Vulcana12 :>

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311915 (1286) lambda
»

Pomoč pri navijanju GEF 4 4200 TI ?

Oddelek: Navijanje
121213 (932) royal

Več podobnih tem