Forum » Loža » Referendum - volilna pravica za tujce
Referendum - volilna pravica za tujce
Temo vidijo: vsi
Polda ::
Začeli so zbirati podpise za zakonodajni referendum na vprašanje - "Ali ste za to, da se uveljavi zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o lokalnih volitvah, ki ga je državni zbor sprejel na seji dne 15. 6. 2026?"
Zakon o lokalnih volitvah, ki ukinja volilno pravico državljanom tretjih držav na lokalnih volitvah.
Če bo referendum bom šel in obkrožil DA. Zakaj bi imel tujec pravico glasovati v tuji državi naj glasuje doma. Veliko jih tudi ne zna govoriti slovenskega jezika pa bi radi glasovali.
Zakon o lokalnih volitvah, ki ukinja volilno pravico državljanom tretjih držav na lokalnih volitvah.
Če bo referendum bom šel in obkrožil DA. Zakaj bi imel tujec pravico glasovati v tuji državi naj glasuje doma. Veliko jih tudi ne zna govoriti slovenskega jezika pa bi radi glasovali.
pegasus ::
Pri nas je en referendum o gradnji vetrnic na sosednjem hribu. Vabilo smo dobili vsi občani, ne glede na državljanstvo, poreklo itd. Pač vsi, ki bi radi ali neradi gledali te vetrnice v bodočnosti.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: pegasus ()

Musashi ::
no comment ::

mtosev ::
Če pride do referenduma bom glasoval proti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
c3p0 ::
no comment je izjavil:
Zakon o lokalnih volitvah, ki ukinja volilno pravico državljanom tretjih držav na lokalnih volitvah.
A državljani drugih držav pa lahko volijo na lokalnih volitvah?
Da. EU državljani lahko.
Sem seveda ZA. Že zato, da bodo lokalni nabiralniki s po 100 imeni izgubili volilno pravico. In lokalni župančki, ki si zdaj imajo motivacijo navozit čimveč "volivcev", le-to izgubili.
Kockar ::
Precej nepomenbna tema za večino, razen za jankoviča - kajti stolček se mu maje in vsak glas pride prav, četudi uvožen. Da pa ima nek tujec enako volilno pravico kot slovenec je pa itak še ena groteska te prodane države.
Zgodovina sprememb…
- spremenila: Kockar ()
delavec44 ::
Kaj na referendumu pa lahko glasujejo? Tujci, mislim. Ali je odvisno od tipa referenduma.

krepelce ::
Precej nepomenbna tema za večino, razen za jankoviča - kajti stolček se mu maje in vsak glas pride prav, četudi uvožen. Da pa ima nek tujec enako volilno pravico kot slovenec je pa itak še ena groteska te prodane države.
Tebi se podstrešje maje.
Ima Zoki tako kilometrino uspešnega dela za Ljubljano, da desnica s svojimi gobci ne more nič proti njemu.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: krepelce ()
Samael ::
Veliko jih tudi ne zna govoriti slovenskega jezika pa bi radi glasovali.
Kako pa to veš?
Da ima precej, prav precej teh, ki ne za govoriti Slovensko interes iti na volišče in oddati glas?
Samael != Samuel
Polda ::
Veliko jih tudi ne zna govoriti slovenskega jezika pa bi radi glasovali.
Kako pa to veš?
Da ima precej, prav precej teh, ki ne za govoriti Slovensko interes iti na volišče in oddati glas?
Imam dva taka soseda katera se sploh nočeta naučiti. Ampak saj se jim vbistvu niti ni treba, ker je Golob ukinil slovenski jezik za tujce. Dovolj je na preživetveni ravni dober dan in na svidenje.
nejclp ::
Mene zanima predvsem mit, da Albanci volijo Janšo, ampak empiričnih raziskav nisem našel. Sklepam pa, da je te naročila SDS in so šli na podlagi tega v to. Po drugi strani pa, historično gledano, so fašisti izrazito neracionalni, tako da obstaja možnost, da zadeve niso dobro premislili. Obstajajo tudi pošteni čefurji, ki volijo Janšo, ne zgolj trenikarkarji, ki volijo Jankovića, tko da ne vem, če bi bila to neto zmaga za desnjakarje. V vsakem primeru pa je moja državljanska dolžnost, da referendum podprem, kar sem tudi storil.

Musashi ::
;) drzavljanska dolznost da omogočiš tujcem odločati kdo naj vodi občine. To si pa levakarji predstavljajo da je državljanska dolžnost ;))
blackbfm ::
Pri nas je en referendum o gradnji vetrnic na sosednjem hribu. Vabilo smo dobili vsi občani, ne glede na državljanstvo, poreklo itd. Pač vsi, ki bi radi ali neradi gledali te vetrnice v bodočnosti.
ja migrant bo migriral drugam, naprej ali nazaj, ti boš pa žrl posledice njegovih odločitev..na svojem!
Squirrel ::
Če se ne motim gre pri tujcih izključno za ljudi, ki imajo pri nas stalno bivališče in plačujejo tudi davke tu, ne nekih bežnih migrantov - ti pač tu nimajo stalnega bivališča in posledično možnosti oddati glas.

mtosev ::
Predsednik11 je izjavil:
Če pride do referenduma bom glasoval proti.
Daj povej zakaj ?
Ne zdi se mi pošteno, da jemljejo stran že dobljene pravice.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bud_Bundy ::
Če se ne motim gre pri tujcih izključno za ljudi, ki imajo pri nas stalno bivališče in plačujejo tudi davke tu, ne nekih bežnih migrantov - ti pač tu nimajo stalnega bivališča in posledično možnosti oddati glas.
Glede na to, da že za domačina traja vsaj 1 mandat, da vidijo kaj so izvolili, so tile, ki se kaj dosti ne sekirajo za okolico neprimerni za izbiranje. Tudi manipulirati se da z njihovimi glasovi zelo enostavno.
Predsednik11 je izjavil:
Če pride do referenduma bom glasoval proti.
Daj povej zakaj ?
Ne zdi se mi pošteno, da jemljejo stran že dobljene pravice.
Tudi, če so neumne?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Bud_Bundy ()
sbawe64 ::
Praksa po EU za državljane tretjih držav:
Here's the usual practice for third-country (non-EU) citizens in these countries (i.e., not holding EU citizenship). Assumption: you mean the right to vote (and possibly stand) in municipal/local elections, not national elections.
Germany: generally no municipal voting/standing rights for non-EU citizens (non-EU residents are typically excluded; EU citizens can vote locally).
France: generally no municipal voting/standing rights for non-EU citizens (EU citizens can vote locally).
Sweden: yes, non-EU citizens can vote in municipal elections if they have been registered as residents in Sweden for 3 consecutive years (eligibility for standing is generally tied to voting eligibility).
Spain: yes, but usually via reciprocity--non-EU citizens can vote in municipal elections only if their country grants voting rights to Spanish citizens in return (typically based on reciprocity rules/agreements).
Portugal
Often yes for certain non-EU nationals under reciprocity, with a 2-year legal residence requirement for local elections in the usual rule set.
portaldoeleitor.pt
Eligibility can depend on citizenship (Portugal has specific reciprocity-style categories).
Austria
Generally no for non-EU citizens in municipal elections (local franchise is tied to EU citizenship / EU-wide rules rather than broad third-country voting)
Italy
Generally no for non-EU citizens in municipal elections.
Hungary
Generally no for non-EU citizens in municipal elections.
Poland
Generally no for non-EU citizens in municipal elections.
Here's the usual practice for third-country (non-EU) citizens in these countries (i.e., not holding EU citizenship). Assumption: you mean the right to vote (and possibly stand) in municipal/local elections, not national elections.
Germany: generally no municipal voting/standing rights for non-EU citizens (non-EU residents are typically excluded; EU citizens can vote locally).
France: generally no municipal voting/standing rights for non-EU citizens (EU citizens can vote locally).
Sweden: yes, non-EU citizens can vote in municipal elections if they have been registered as residents in Sweden for 3 consecutive years (eligibility for standing is generally tied to voting eligibility).
Spain: yes, but usually via reciprocity--non-EU citizens can vote in municipal elections only if their country grants voting rights to Spanish citizens in return (typically based on reciprocity rules/agreements).
Portugal
Often yes for certain non-EU nationals under reciprocity, with a 2-year legal residence requirement for local elections in the usual rule set.
portaldoeleitor.pt
Eligibility can depend on citizenship (Portugal has specific reciprocity-style categories).
Austria
Generally no for non-EU citizens in municipal elections (local franchise is tied to EU citizenship / EU-wide rules rather than broad third-country voting)
Italy
Generally no for non-EU citizens in municipal elections.
Hungary
Generally no for non-EU citizens in municipal elections.
Poland
Generally no for non-EU citizens in municipal elections.
2020 is new 1984
Corona World order
Corona World order
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: sbawe64 ()
Squirrel ::
Mene zanima predvsem mit, da Albanci volijo Janšo, ampak empiričnih raziskav nisem našel. Sklepam pa, da je te naročila SDS in so šli na podlagi tega v to. Po drugi strani pa, historično gledano, so fašisti izrazito neracionalni, tako da obstaja možnost, da zadeve niso dobro premislili. Obstajajo tudi pošteni čefurji, ki volijo Janšo, ne zgolj trenikarkarji, ki volijo Jankovića, tko da ne vem, če bi bila to neto zmaga za desnjakarje. V vsakem primeru pa je moja državljanska dolžnost, da referendum podprem, kar sem tudi storil.
Ja, bilo bi zanimivo vedeti. Sam sem mnenja, da je trditev, da "levi uvažajo tujce, da glasujejo zanje", bolj za lase privlečena. Tujce pa glih to zanima. Pa tudi, kdo jih res uvaža je vprašanje. A kapital pa nima tu svojega interesa?
Prej bi rekel obratno, da je večina tujcev, ki sem jih imel priložnost spoznati, izrazito desno usmerjena. Tudi na tem forumu je edini takšen, ki večkrat poudarja, da ni od tu (šipašapa), izrazito desno usmerjen. Tujci znajo biti enkrat ko se aklimatizirajo tu, zelo zategli okoli tega. Samo spomnite se, kakšne je šipašapa pokal po forumu.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Squirrel ()
nejclp ::
;) drzavljanska dolznost da omogočiš tujcem odločati kdo naj vodi občine. To si pa levakarji predstavljajo da je državljanska dolžnost ;))
Državljanska dolžnost je, da se obrani domovino pred fašizmom. Posledice fašistoidnih politik si lahko ogledamo v Ameriki, na Madžarskem, v Rusiji in še kje. Uničenje in propad.
sbawe64 ::
Lokalne volitve, albanski pasoš:
Austria -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Belgium -- yes, usually after 5 years' legal residence.
Bulgaria -- no clear general right for non-EU residents.
Croatia -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Cyprus -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Czechia -- yes, after 3 years' legal residence.
Denmark -- yes, after 4 years' residence.
Estonia -- yes, after 5 years' residence for municipal elections.
Finland -- yes, after 2 years' residence.
France -- no general local voting right for non-EU citizens.
Germany -- no general local voting right for non-EU citizens.
Greece -- no general local voting right for non-EU citizens.
Hungary -- yes, for some resident non-EU citizens in local elections.
Ireland -- yes, for residents.
Italy -- no general local voting right for non-EU citizens.
Latvia -- no general local voting right for non-EU citizens.
Lithuania -- yes, after legal residence.
Luxembourg -- yes, after 5 years' residence.
Malta -- yes, for residents.
Netherlands -- yes, after 5 years' legal residence.
Poland -- yes, for residents in local elections.
Portugal -- yes, depending on reciprocity and residence.
Romania -- yes, for resident non-EU citizens in local elections.
Slovakia -- yes, for resident foreigners in local elections.
Slovenia -- yes, after legal residence.
Spain -- yes, but usually only for some nationalities under reciprocity; Albanian citizens generally need to check treaty status.
Sweden -- yes, after 3 years' residence.
Povzetek:
6 držav ima NE
Ostale po večinoma 2-5 letih, če imaš urejen status rezidenta.
Austria -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Belgium -- yes, usually after 5 years' legal residence.
Bulgaria -- no clear general right for non-EU residents.
Croatia -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Cyprus -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Czechia -- yes, after 3 years' legal residence.
Denmark -- yes, after 4 years' residence.
Estonia -- yes, after 5 years' residence for municipal elections.
Finland -- yes, after 2 years' residence.
France -- no general local voting right for non-EU citizens.
Germany -- no general local voting right for non-EU citizens.
Greece -- no general local voting right for non-EU citizens.
Hungary -- yes, for some resident non-EU citizens in local elections.
Ireland -- yes, for residents.
Italy -- no general local voting right for non-EU citizens.
Latvia -- no general local voting right for non-EU citizens.
Lithuania -- yes, after legal residence.
Luxembourg -- yes, after 5 years' residence.
Malta -- yes, for residents.
Netherlands -- yes, after 5 years' legal residence.
Poland -- yes, for residents in local elections.
Portugal -- yes, depending on reciprocity and residence.
Romania -- yes, for resident non-EU citizens in local elections.
Slovakia -- yes, for resident foreigners in local elections.
Slovenia -- yes, after legal residence.
Spain -- yes, but usually only for some nationalities under reciprocity; Albanian citizens generally need to check treaty status.
Sweden -- yes, after 3 years' residence.
Povzetek:
6 držav ima NE
Ostale po večinoma 2-5 letih, če imaš urejen status rezidenta.
2020 is new 1984
Corona World order
Corona World order
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: sbawe64 ()

Musashi ::
Predsednik11 je izjavil:
Če pride do referenduma bom glasoval proti.
Daj povej zakaj ?
Ne zdi se mi pošteno, da jemljejo stran že dobljene pravice.
Torej uleti ena fašistična stranka, dekriminalizira naci simbole, nato ti odletijo iz parlamenta, boš takrat tudi proti jemanju stran že pridobljenih pravic?
Lokalne volitve, albanski pasoš:
Austria -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Belgium -- yes, usually after 5 years' legal residence.
Bulgaria -- no clear general right for non-EU residents.
Croatia -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Cyprus -- yes, usually after legal residence; local rules vary.
Czechia -- yes, after 3 years' legal residence.
Denmark -- yes, after 4 years' residence.
Estonia -- yes, after 5 years' residence for municipal elections.
Finland -- yes, after 2 years' residence.
France -- no general local voting right for non-EU citizens.
Germany -- no general local voting right for non-EU citizens.
Greece -- no general local voting right for non-EU citizens.
Hungary -- yes, for some resident non-EU citizens in local elections.
Ireland -- yes, for residents.
Italy -- no general local voting right for non-EU citizens.
Latvia -- no general local voting right for non-EU citizens.
Lithuania -- yes, after legal residence.
Luxembourg -- yes, after 5 years' residence.
Malta -- yes, for residents.
Netherlands -- yes, after 5 years' legal residence.
Poland -- yes, for residents in local elections.
Portugal -- yes, depending on reciprocity and residence.
Romania -- yes, for resident non-EU citizens in local elections.
Slovakia -- yes, for resident foreigners in local elections.
Slovenia -- yes, after legal residence.
Spain -- yes, but usually only for some nationalities under reciprocity; Albanian citizens generally need to check treaty status.
Sweden -- yes, after 3 years' residence.
Povzetek:
6 držav ima NE
Ostale po večinoma 2-5 letih, če imaš urejen status rezidenta.
Kako zdej to Madžarska pravi nejko da je fašistična, Nemčija, Francija, Grčija pa niso. A mogoče volitve za tujce le niso zadeva fašizma/ne fašizma kot bi nam radi prodali levi in nejko?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Musashi ()
sparklyslo ::
Absolutno proti.
Zakaj ?
V neko manjso vas se navlece 50 albancev/alzircev/afganistancev whatever, in preglasuje domace avtogtono prebivalstvo, hopa cupa imajo zupana, naslednji vikend pa ze mošejo in šeriat v lokalni gostilni.
Zakaj ?
V neko manjso vas se navlece 50 albancev/alzircev/afganistancev whatever, in preglasuje domace avtogtono prebivalstvo, hopa cupa imajo zupana, naslednji vikend pa ze mošejo in šeriat v lokalni gostilni.
Polda ::
sparklyslo je izjavil:
Absolutno proti.
Zakaj ?
V neko manjso vas se navlece 50 albancev/alzircev/afganistancev whatever, in preglasuje domace avtogtono prebivalstvo, hopa cupa imajo zupana, naslednji vikend pa ze mošejo in šeriat v lokalni gostilni.
Na referendumu boš moral biti ZA, da tujci ne bodo mogli voliti.
sparklyslo ::
sparklyslo je izjavil:
Absolutno proti.
Zakaj ?
V neko manjso vas se navlece 50 albancev/alzircev/afganistancev whatever, in preglasuje domace avtogtono prebivalstvo, hopa cupa imajo zupana, naslednji vikend pa ze mošejo in šeriat v lokalni gostilni.
Na referendumu boš moral biti ZA, da tujci ne bodo mogli voliti.
Ok, nisem se videl ref.vprasanja. Proti volini pravici, za odvzem...
no comment ::
sparklyslo je izjavil:
Ok, nisem se videl ref.vprasanja. Proti volini pravici, za odvzem...
Vseeno se prej pozanimaj kaj moraš obkrožit in si napiši na rokav, da te ne bo potem tisti stavek v materinem jeziku na lističu preveč zbegal.
Jarno ::
To je ena takšna, izposojena finta. Pihanje na hladno. V nekaterih zahodnih območjih se že namreč dogajajo koncentracije priseljencev na določenih območjih, kjer dosežejo absolutno večino v lokalnih skupnostih, kaj se potem tam dogaja je sicer povezano z zakonodajo o lokalnih skupnostih, ampak "državljanom" to pogosto ne ustreza.
Chuck Norris je med števili 0.999... in 1 uspel vriniti konstanto imenovano CN.
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
dussan ::
sparklyslo je izjavil:
Absolutno proti.
Zakaj ?
V neko manjso vas se navlece 50 albancev/alzircev/afganistancev whatever, in preglasuje domace avtogtono prebivalstvo, hopa cupa imajo zupana, naslednji vikend pa ze mošejo in šeriat v lokalni gostilni.
:)
Resnična zgodba - znanec je hudo proti južnakom/albancem/alzircem/afganistancem/filipincem, skratka proti vsem, ki niso iz njegovega rodnega kraja. Pa je podedoval hišo. In glej komu jo oddaja, ravno tistim, ki jih ne mara, ki mu kradejo delo/socialno_podporo/prostor_pod_soncem. Človek mu smrdi, denar pa ne.
Kaj hočem povedati - če ne želiš, tujcev je stvar zelo preprosta. Ne daš jim dela, ne daš jim stalnega bivališča. Ampak cekini zelo hitro pretehtajo domoljubje, nacionalno zavest in podobne visokoleteče besede.
Če v vaši vasi ne marate tujcev, jim ne prodajte hiš, jim ne omogočite najema, skratka, tudi njihov denar naj vam smrdi.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: dussan ()
sparklyslo ::
p87[:P naj bi izjavil:
93244]sparklyslo je izjavil:
Absolutno proti.
Zakaj ?
V neko manjso vas se navlece 50 albancev/alzircev/afganistancev whatever, in preglasuje domace avtogtono prebivalstvo, hopa cupa imajo zupana, naslednji vikend pa ze mošejo in šeriat v lokalni gostilni.
:)
Resnična zgodba - znanec je hudo proti južnakom/albancem/alzircem/afganistancem/filipincem, skratka proti vsem, ki niso iz njegovega rodnega kraja. Pa je podedoval hišo. In glej komu jo oddaja, ravno tistim, ki jih ne mara, ki mu kradejo delo/socialno_podporo/prostor_pod_soncem. Človek mu smrdi, denar pa ne.
Kaj hočem povedati - če ne želiš, tujcev je stvar zelo preprosta. Ne daš jim dela, ne daš jim stalnega bivališča. Ampak cekini zelo hitro pretehtajo domoljubje, nacionalno zavest in podobne visokoleteče besede.
Če v vaši vasi ne marate tujcev, jim ne prodajte hiš, jim ne omogočite najema, skratka, tudi njihov denar naj vam smrdi.
Kaj pa jaz vem, če nisi ti ali tvoj znanec iz moje vasi, in te zanima samo denar in bos "oddajal" svojo rusevino 50 afganistancem, da jim bos placeval minimalca, vzel potne liste, samo zato, ker pač za zidati ne bi plačal slovencu 3000eur, ker si preškrt.

lynxslo5 ::
Mislim, da so se tukaj predlagatelji referenduma ustrelili v koleno. Večina Slovencev je za to, da tujci pri nas ne volijo. Mislim, da bo rezultat 2/3 za to, da tujci nimajo pravice volit na naši volitvah.
Core i7-14700F, Kingston DDR5 32GB (2x16GB) 5600MHz,
MSI PRO B760-P, MSI Nvidia RTX 4070 12GB, NVME Samsung 990 PRO 2TB,
Antec DF700 Flux, Win 11 Pro, ASUS PA279CV ProArt
MSI PRO B760-P, MSI Nvidia RTX 4070 12GB, NVME Samsung 990 PRO 2TB,
Antec DF700 Flux, Win 11 Pro, ASUS PA279CV ProArt
Zgodovina sprememb…
- spremenil: lynxslo5 ()
iKst_ ::
Da pa ima nek tujec enako volilno pravico kot slovenec je pa itak še ena groteska te prodane države.
Saj nima enake.
Drugače na referendum ne grem, ne hodim na volitve. Se mi zdi pa logično, da lahko ljudje, ki živijo v neki skupnosti odločajo o pomembnih vprašanjih, ki se tičejo te skupnosti.
Ne vidim niti enega pametnega razloga proti.
brett ::
V Sloveniji je trenutno cca 118.000 polnoletnih tujcev z dovoljenjem za stalno prebivanje. Od tega dobrih 14.000 iz EU, ostali iz tretjih držav.
Osebno sem proti temu, da imajo oziroma bi še imeli volilno pravico. Morda bi razmislil edino o vzajemnosti z EU državami: če lahko SLO državljan v tej državi voli na lokalni ravni, bi dovolil njihovim državljanom pri nas.
Težavo sedanjega sistema vidim v tem, da je v večjih mestih vedno več tujcev s stalnim dovoljenjem, sploh iz JZ Balkana, ki pa glede na število že lahko kritično vplivajo na ustroj lokalne oblasti. In nekega dne v naslednjem desetletju bo ta oblast v njihovih rokah (volilnih glasovih), kar pa bi bilo alarmantno!
Osebno sem proti temu, da imajo oziroma bi še imeli volilno pravico. Morda bi razmislil edino o vzajemnosti z EU državami: če lahko SLO državljan v tej državi voli na lokalni ravni, bi dovolil njihovim državljanom pri nas.
Težavo sedanjega sistema vidim v tem, da je v večjih mestih vedno več tujcev s stalnim dovoljenjem, sploh iz JZ Balkana, ki pa glede na število že lahko kritično vplivajo na ustroj lokalne oblasti. In nekega dne v naslednjem desetletju bo ta oblast v njihovih rokah (volilnih glasovih), kar pa bi bilo alarmantno!
delavec44 ::
sparklyslo je izjavil:
Absolutno proti.
Zakaj ?
V neko manjso vas se navlece 50 albancev/alzircev/afganistancev whatever, in preglasuje domace avtogtono prebivalstvo, hopa cupa imajo zupana, naslednji vikend pa ze mošejo in šeriat v lokalni gostilni.
:)
Resnična zgodba - znanec je hudo proti južnakom/albancem/alzircem/afganistancem/filipincem, skratka proti vsem, ki niso iz njegovega rodnega kraja. Pa je podedoval hišo. In glej komu jo oddaja, ravno tistim, ki jih ne mara, ki mu kradejo delo/socialno_podporo/prostor_pod_soncem. Človek mu smrdi, denar pa ne.
Kaj hočem povedati - če ne želiš, tujcev je stvar zelo preprosta. Ne daš jim dela, ne daš jim stalnega bivališča. Ampak cekini zelo hitro pretehtajo domoljubje, nacionalno zavest in podobne visokoleteče besede.
Če v vaši vasi ne marate tujcev, jim ne prodajte hiš, jim ne omogočite najema, skratka, tudi njihov denar naj vam smrdi.
Saj eni tu gor (tisti za nepremičninski davek) bi rekli, da jih izkorišča. Zlobni najemodajalci pa to. Torej je čisto načelen.
Če pa sosedov ne mara, pa še toliko bolj. Pri nas sicer v takih primerih prodajo Romom.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: delavec44 ()
c3p0 ::
Če se ne motim gre pri tujcih izključno za ljudi, ki imajo pri nas stalno bivališče in plačujejo tudi davke tu, ne nekih bežnih migrantov - ti pač tu nimajo stalnega bivališča in posledično možnosti oddati glas.
Super se sliši, v resnici pa imaš 70-100 ljudi na enem nabiralniku navadne stanovanjske hiše. Tu prijavljeni, delajo pa na severu. Pridejo pa (boljše rečeno: so dostavljeni) volit "podjetniku" prijaznega župana. Ta pa dobi nato uslugo nazaj. Vzajemnost.
harmonkar9 ::
Saj eni tu gor (tisti za nepremičninski davek) bi rekli, da jih izkorišča. Zlobni najemodajalci pa to. Torej je čisto načelen.
Se moram strinjat. Kot domoljubni najemodajalec dela na tem, da bi jim čimprej zmanjkalo denarja in bi šli drugam živet, to je prava zaščita domovine. Žal pa hočejo levaki z davki še bolj uničiti tiste uspešne domoljubne podjetnike, ki imamo prazne nepremičnine, za najemodajalce so si že začeli izmišljevat nek diskriminatorni pobot davkov na nepremičnine in oddajanje.
delavec44 ::
Če se ne motim gre pri tujcih izključno za ljudi, ki imajo pri nas stalno bivališče in plačujejo tudi davke tu, ne nekih bežnih migrantov - ti pač tu nimajo stalnega bivališča in posledično možnosti oddati glas.
Super se sliši, v resnici pa imaš 70-100 ljudi na enem nabiralniku navadne stanovanjske hiše. Tu prijavljeni, delajo pa na severu. Pridejo pa (boljše rečeno: so dostavljeni) volit "podjetniku" prijaznega župana. Ta pa dobi nato uslugo nazaj. Vzajemnost.
Mora biti 8m2 "frej", da lahko prijavijo novo osebo na stanovanje.
feryz ::
Kje to piše?
V našem selu je bilo prijavljenih 102 ljudi v 100 let stari pritlični kmečki bajti. In ne vem če so to že rešili. Najverjetneje ne.
V našem selu je bilo prijavljenih 102 ljudi v 100 let stari pritlični kmečki bajti. In ne vem če so to že rešili. Najverjetneje ne.
Squirrel ::
Če se ne motim gre pri tujcih izključno za ljudi, ki imajo pri nas stalno bivališče in plačujejo tudi davke tu, ne nekih bežnih migrantov - ti pač tu nimajo stalnega bivališča in posledično možnosti oddati glas.
Super se sliši, v resnici pa imaš 70-100 ljudi na enem nabiralniku navadne stanovanjske hiše. Tu prijavljeni, delajo pa na severu. Pridejo pa (boljše rečeno: so dostavljeni) volit "podjetniku" prijaznega župana. Ta pa dobi nato uslugo nazaj. Vzajemnost.
Ja sigurno pridejo ja. Domišljija enega povprečnega slo-techarja je neizmerna, a pri tem se mu še samemu ne da riti dvigniti in iti na volitve, ki jih ima pred nosom.
Jaz ti nič ne verjamem. Zakaj? Ker vem, da kar rečeš močno pretirano potegneš iz riti, ker se ti zdi da bi lahko tako bilo, pa ker ti prav pride, tako futraš svojo ideološko usmerjenost.
Kje to piše?
V našem selu je bilo prijavljenih 102 ljudi v 100 let stari pritlični kmečki bajti. In ne vem če so to že rešili. Najverjetneje ne.
https://www.gov.si/novice/2021-06-24-za...
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Squirrel ()
iKst_ ::
Če se ne motim gre pri tujcih izključno za ljudi, ki imajo pri nas stalno bivališče in plačujejo tudi davke tu, ne nekih bežnih migrantov - ti pač tu nimajo stalnega bivališča in posledično možnosti oddati glas.
Super se sliši, v resnici pa imaš 70-100 ljudi na enem nabiralniku navadne stanovanjske hiše. Tu prijavljeni, delajo pa na severu. Pridejo pa (boljše rečeno: so dostavljeni) volit "podjetniku" prijaznega župana. Ta pa dobi nato uslugo nazaj. Vzajemnost.
Torej, ni problem volilna pravica tujih državljanov ampak predpisi, ki urejajo število prijavljenih oseb na določenem naslovu.
blackbfm ::
Torej, ni problem volilna pravica tujih državljanov ampak predpisi, ki urejajo število prijavljenih oseb na določenem naslovu.
ne, problem je samo kultura, šabanizem, turbo primitivizem, islamizem, dretje, agresija.. imeli so 10-15 let da pokažejo kaj so, vse to so pokazali
enavlaka ::
Na CSD in občinah je prijavljenih po 1000 ali 2000 oseb.
En naslov je najmanjši problem ob tem, kaj država omogoča.
En naslov je najmanjši problem ob tem, kaj država omogoča.
T440 ::
Tole bo spet eden tistih referendumov, kjer bodo levaki videli da:
- 85% ljudi ne podpira leve politike (velika večina bo za)
- da pa na rednoh volitvah dobijo več kot 15% le zato, ler gre JJ tudi desno usmerjenim volivcem blazno na živce.
- 85% ljudi ne podpira leve politike (velika večina bo za)
- da pa na rednoh volitvah dobijo več kot 15% le zato, ler gre JJ tudi desno usmerjenim volivcem blazno na živce.
harmonkar9 ::
- da pa na rednoh volitvah dobijo več kot 15% le zato, ler gre JJ tudi desno usmerjenim volivcem blazno na živce.
Ne laži, nobenemu pravemu desno usmerjenemu volivcu ne gre Gospod Janša na živce, samo vam levakom. Če pa bi slučajno obstajal kak domoljub, ki bi mu Gospod Janša šel na živce (Gospod, odpusti mi), še ne bi zaradi tega levakov volil. Izbira na desnem polu je velika in raznolika, poleg demokratsko-strankarskih domoljubnih demokratov imaš krščanske demokrate, demokratične demokrate, overjeno resnične demokrate, fokusirane demokrate in ljudske demokrate, za vsak domoljubni okus nekaj.
ššš ::
Sem iz vasi pri Kranju. Ene volitve neki par let nazaj. Pridem na volišče in spred stojijo cele kolone zapečenih. Ženske z vozički, mulci, tastari,...cele familije. Ko pridem notr vsem, k so nekak zgledal 18+ talajo glasovnice. Tm se pogovarjajo,...dej še une poklič, še te poklič naj pridejo. Dejte zakaj pa nimamo še mi glasovnic. Dajte jih nam zrihtat. Uglavnem za pokozlat.
To je pri levih strankah na polno organizirano. Next level. Military operation. Ker je to edin način, da pridejo na oblast. Dosežt čimveč nepismenih tujcev in jim zabičat, da jih bodo deportiral in jim pobral socialno pomoč, če ne bodo glasoval za vodo. Žal stvari tako delujejo. Vi vidte, ko kak župniček kako pripomne pred volitvam, ne vidte pa masovnega pranja možganov po Albanskih in Makedonskih skupnostih, v đamijah in pravoslavnih cerkvah, na delavnicah po raznih avtonomnih conah,...
To je pri levih strankah na polno organizirano. Next level. Military operation. Ker je to edin način, da pridejo na oblast. Dosežt čimveč nepismenih tujcev in jim zabičat, da jih bodo deportiral in jim pobral socialno pomoč, če ne bodo glasoval za vodo. Žal stvari tako delujejo. Vi vidte, ko kak župniček kako pripomne pred volitvam, ne vidte pa masovnega pranja možganov po Albanskih in Makedonskih skupnostih, v đamijah in pravoslavnih cerkvah, na delavnicah po raznih avtonomnih conah,...
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )Oddelek: Loža | 44749 (29385) | SmeskoSnezak |
| » | Stalni naslov bivanja?Oddelek: Loža | 5146 (4618) | AndrejO |
| » | ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )Oddelek: Problemi človeštva | 105368 (69453) | PaX_MaN |
| » | Francija cenzurira nevšečne spletne strani (strani: 1 2 )Oddelek: Novice / NWO | 39309 (35761) | SkipEU |
| » | Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)Oddelek: Problemi človeštva | 10342 (9892) | Poldi112 |
