Forum » Loža » Referendum - volilna pravica za tujce
Referendum - volilna pravica za tujce
Temo vidijo: vsi
blackbfm ::
multi kulti eksperiment je propadu, get over it
Umrli Živorojeni
2020 24.016 18.767
2021 23.261 18.984
2022 22.492 17.627
2023 21.540 16.989
2024 21.506 16.875
2025 21.223 16.961
"Eksperiment" je determiniran...
supr, končno se bo dalo zadihat brez šabanskih sosedov levo desno.. za ostalo pa bo poskrbela avtomatizacija, robotizacija
gozdar1 ::
Jup avtomatizacija bo plačala za mojo penzijo, pa vsi se bomo končno lahko posvetili hobijem.
blackbfm ::
ne, migrant ti jo bo plačal medtem ko je njegova eksistenca v državi neto strošek
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: blackbfm ()
delavec44 ::
Jup avtomatizacija bo plačala za mojo penzijo, pa vsi se bomo končno lahko posvetili hobijem.
Pametni poskrbimo sami za svojo penzijo.
Bolj je problem kdo ti bo rit brisal ampak za to pa menda naredijo robota.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: delavec44 ()
blay44 ::
Pa sklenmo kompromis. Lokalne volitve se lahko udeleži vsak, ki plačuje davke in
s tem nekaj prispeva skupnosti. Lastniki raznih offshore podetij in drugi utajevalci
pa prepoved do ureditve + 2x volitve.
harmonkar9 ::
Jup avtomatizacija bo plačala za mojo penzijo, pa vsi se bomo končno lahko posvetili hobijem.
Pametni poskrbimo sami za svojo penzijo.
+1. Domoljubi sami poskrbimo za svojo penzijo z nepremičninami in načelnim oddajanjem. Tujcev ne rabimo, razen za najemnine plačevat, ampak tudi na tem že znanstveniki delajo, pred kratkim so predstavili prototip "NajemBot Fatmir 3000", ki zna ravno tako uničevati naša stanovanja, motiti sosede s čudno glasbo in zamujati s plačilom kot migrant iz mesa in krvi.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: harmonkar9 ()
FireSnake ::
Da nimajo volilne pravice bi bilo edino logično in pravilno.
Mja... Pa da bi vsi črnci ostali v Afriki, bi bilo tudi edino logično in pravilno, pa v končni fazi... da ženske ne bi imele volilne pravice tudi... Saj je logično in pravilno... Sej vendar dec ve, kaj velja pri bajti. Naj prnese colngo, skuha, pospravi, zrihta otroke... Odločal bomo pa deci... sej gre...
Kakor tudi meni niti na kraj pameti ne pade, da bi kdaj volil v Kanadi, Nemčiji ali Etiopiji.
Vredi... nisi tam in nisi "tak", si tak, kot Rončevićeva kataloška številka 32. A filozofija "Kaj jaz hočem / nočem je edino logično in pravilno nas je skozi zgodovino velikokrat tepla.
Ni lepo, da podpiraš rasizem.
In vse ostalo. Ti si ostal v srednjem veku.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
delavec44 ::
harmonkar9 je izjavil:
Jup avtomatizacija bo plačala za mojo penzijo, pa vsi se bomo končno lahko posvetili hobijem.
Pametni poskrbimo sami za svojo penzijo.
+1. Domoljubi sami poskrbimo za svojo penzijo z nepremičninami in načelnim oddajanjem. Tujcev ne rabimo, razen za najemnine plačevat, ampak tudi na tem že znanstveniki delajo, pred kratkim so predstavili prototip "NajemBot Fatmir 3000", ki zna ravno tako uničevati naša stanovanja, motiti sosede s čudno glasbo in zamujati s plačilom kot migrant iz mesa in krvi.
Pismo si ti en trol.
Jure14 ::
Kakšna so torej referendumska pravila?
Da je referendum sploh veljaven, se ga mora udeležiti 25% volilcev?
In od teh vsaj 25% mora večina obkrožiti "Ne", da se zakona NE sprejme?
Ker vprašanje je malo drugače oblikovano, kot sicer. Ponavadi je večina morala biti "Za", da je referendum kaj spremenil.
V tem primeru pa je ravno obratno: brez referenduma bo zakon čisto normalno veljal, referendumska večina "Ne" pa to lahko spremeni.
Da je referendum sploh veljaven, se ga mora udeležiti 25% volilcev?
In od teh vsaj 25% mora večina obkrožiti "Ne", da se zakona NE sprejme?
Ker vprašanje je malo drugače oblikovano, kot sicer. Ponavadi je večina morala biti "Za", da je referendum kaj spremenil.
V tem primeru pa je ravno obratno: brez referenduma bo zakon čisto normalno veljal, referendumska večina "Ne" pa to lahko spremeni.
GregiB ::
Ni lepo, da podpiraš rasizem.
In vse ostalo. Ti si ostal v srednjem veku.
Ne bit tak, no... kak rasist neki??? Nisem rasist, sam a ni tko, da "drugačni" pač ne morejo imeti istih pravic, kot "naši"... Saj tak pravite, k'neda?
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
c3p0 ::
V Sloveniji dobesedno lahko narediš lažno najemno pogodbop, se greš prijavit na UE,
lastnik pa grunta, od kje čudna pošta.
Ker večina NE ZNA preveriti kdo je prijavljan na njegovem naslovu, še manj pa sprožit postopka ugotavljanja dejanskega prebivališča. Saj je preprosto, traja cirka 3 mesece, pač zaradi 30 dnevnih rokov.
To bi lahko enostavno uredili tako, da mora lastnik/solastnik potrdit to prijavo. Če se mudi, pride zraven na UE, oz. poda overjeno izjavo s podpisom. Če ne, dobi pošto.
Ampak, delo...
Torej, volilno pravico NA LOKALNIH RAVNEH bodo izgublili državljani ne-EU držav, ki imajo stalno prebivališče v rodni grüdi. Stalno prebivališče se praviloma ne-EU tujcem daje po 5+ letih bivanja v državi (prej začasno prebivališče). Praktično vsi te prebivalci so zaposleni, prispevajo v državno, pokojninsko, davčno pa še ktero blagajno. Opravljajo dela, ki lokalnemu folku ne dišijo preveč... gostinstvo, gradbeništvo, nega starejših idr. Mah ja, če tako kleni slovenski narod želi, pa naj bo... Če je to tak hud problem... Pa prosim, manj zgodbic o "hordanju polpečenih na volišča"... vse skupaj lari-fari. Še malo, pa bo kdo napisal, da gredo bolgarski (ki so EU prebivalci) obiralci hmelja med malico volit...
Sicer pa... zapomnite si... Borut Rončević o volilni pravici: >>Moja soproga je iz Tajske in nima popolnoma nobene potrebe po volilni pravici v Sloveniji"
Počakajte par let... kmalu se bo našel uradno postavljeni slovenović, ki bo izpustil "je iz Tajske in"... just you wait... V ZDA se že premika... Head of family, pa take pa to...
Če je resen, si naj pridobi državljanstvo. Kot zmerni levičar podpiram vsakega, ki pride v državo s poštenim namenom tukaj živet in služit, biti koristen člen družbe.
Če je danes tu, jutri drugje, je edina motivacija denar in taki nima kaj volit, lahko voli doma.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: c3p0 ()
GregiB ::
Če je resen, si naj pridobi državljanstvo. Kot zmerni levičar podpiram vsakega, ki pride v državo s poštenim namenom tukaj živet in služit, biti koristen člen družbe.
Če je danes tu, jutri drugje, je edina motivacija denar in taki nima kaj volit,
Eh, tole je malo tak, po domače... Ljudje se pač selimo. Nekateri sicer nikoli, večina vsaj enkrat, nekateri parkrat v življenju... In zdaj je črta narisana na kosu papirja tista, ki omejuje pravice soodločanja o zadevah, ki regulirajo življenje skupnosti, katere del si in v katero tako ali drugače prispevaš?
Odmisli regulativo EU, ki zapoveduje, da mora EU članica dovoliti članom EU volilno pravico na loklani ravni in imaš tri cimre. Franca, Franza in Ferensza, ki živijo v istem gospodinjstvu 15 let v Moravskih Toplicah, nato se za 15 let preselijo v Bad Radkesburg, nakar se do penzije preselijo v Lenti. Vsi delajo, prispevajo v iste davčne / pokojninske / zdravstvene blagajne, vsi ekonomski migranti. Voli pa lahko le eden... vsakič tisti, ki ga na mesto bivanja ne veže ama čisto nič drugega, kot slikica na prvi strani pasoša?!
Kakšna je razlika, če se v Koper priseli Ljubljančan, Tržačan ali Clevelandčan?
...lahko voli doma.Hja, ne moree, ne... To je point... Ne more izbirat župana v Beogradu, če prebiva v Celju... Ni to cel point?!
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
Zgodovina sprememb…
- spremenil: GregiB ()
Utk ::
Se strinjam da bi bilo bolj pametno pravilo plačevanje (lokalnih) davkov vsaj 5 let recimo, ali pa vsaj bivanje tam vsaj 5 let. Zares bivanje, ne samo prijava.
Potem državljanstvo ne bi imelo veze.
Samo to bi bilo menda še bolj protiustavno...
Potem državljanstvo ne bi imelo veze.
Samo to bi bilo menda še bolj protiustavno...
GregiB ::
Se strinjam da bi bilo bolj pametno pravilo plačevanje (lokalnih) davkov vsaj 5 let recimo, ali pa vsaj bivanje tam vsaj 5 let. Zares bivanje, ne samo prijava.
Saj to v bistvu velja. Tujci tretjih držav pač ne dobijo stalnega prebivališča iz danes na jutri. Glede dejanskega bivanja se strinjava... potem pa se pojavi vprašanje... kako hud je dejansko ta problem? Tolikšen, da spreminja rezultate volitev? Resno dvomim. Da se bo odvzelo pravico enemu Krasničiju, ki ibra v Münchenu, prijavljen je pa v Novi Gorici in verjetno sploh nikoli še ni volil, se bo odvzelo taisto pravico desetinam "zaresnežem"
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
Zgodovina sprememb…
- spremenil: GregiB ()
c23po ::
Kdo bi naj imel pravico ob naključnem času(*) preverjati "zares bivanje", na kak način in kako preprečiti, da to ne bi postala metoda teroriziranja drugačih - kakršni koli so že?
(*)Dodatek: in naključno pogosto
(*)Dodatek: in naključno pogosto
Računalniki nimajo spominov.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: c23po ()
Utk ::
c23po ::
Dobro. Potemtakem odpadejo na lokalnih volitvah tudi vsi državljani, ki so trenutno zaposleni drugje in imajo tam družino?
Računalniki nimajo spominov.
Utk ::
Se strinjam da bi bilo bolj pametno pravilo plačevanje (lokalnih) davkov vsaj 5 let recimo, ali pa vsaj bivanje tam vsaj 5 let. Zares bivanje, ne samo prijava.
Saj to v bistvu velja. Tujci tretjih držav pač ne dobijo stalnega prebivališča iz danes na jutri. Glede dejanskega bivanja se strinjava... potem pa se pojavi vprašanje... kako hud je dejansko ta problem? Tolikšen, da spreminja rezultate volitev? Resno dvomim. Da se bo odvzelo pravico enemu Krasničiju, ki ibra v Münchenu, prijavljen je pa v Novi Gorici in verjetno sploh nikoli še ni volil, se bo odvzelo taisto pravico desetinam "zaresnežem"
O tem se pri nas ne sme govorit, ampak predvsem na lokalnih volitvah se tudi pri nas glasovi dejansko kupujejo. In to je lažje izvest pri neki določeni populaciji kot pri drugi. Neki populaciji stisneš 50 evrov, drugi populaciji plačaš enodnevni izlet...
c23po ::
Kdo bi naj imel pravico ob naključnem času preverjati "zares bivanje", na kak način in kako preprečiti, da to ne bi postala metoda teroriziranja drugačih - kakršni koli so že?
Kje si zaposlen, kje imaš družino.
Zanima me predvsem: kdo, kako in kako pogosto. Lahko dodamo tudi koga preverjati.
Računalniki nimajo spominov.
GregiB ::
Dobro. Potemtakem odpadejo na lokalnih volitvah tudi vsi državljani, ki so trenutno zaposleni drugje in imajo tam družino?
To, kar Utk opisuje pa v bistvu že obstaja in sicer zaradi davčnega rezidenstva... Davčni rezident si (oz. moraš biti) tam, kjer imaš ekonomski interes. Glavni indikatorji za to so ponavadi kraj bivanja, kraj zaposlitve, kraj bivanja družine. Namreč, precej zaposlenih v tujini, v davčno bolj prijaznih okoljih si prizadeva davčno rezidenstvo preseliti v državo zaposlitve, ne glede na to, da imajo družino pri nas, pri nas bivajo, koristijo javno infrastrukturo, storitve ipd.
Osebno bi bil takoj za to, da se volilno pravico, tudi na državnem nivoju, ne zgolj lokalnem, veže na davčno rezidenstvo... Plačuješ davke, soodločaj...
O tem se pri nas ne sme govorit, ampak predvsem na lokalnih volitvah se tudi pri nas glasovi dejansko kupujejo. In to je lažje izvest pri neki določeni populaciji kot pri drugi. Neki populaciji stisneš 50 evrov, drugi populaciji plačaš enodnevni izlet...
Pustmo zej upokojence po domovih ven iz debate...
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
Zgodovina sprememb…
- spremenil: GregiB ()
enavlaka ::
Se strinjam da bi bilo bolj pametno pravilo plačevanje (lokalnih) davkov vsaj 5 let recimo, ali pa vsaj bivanje tam vsaj 5 let. Zares bivanje, ne samo prijava.
Saj to v bistvu velja. Tujci tretjih držav pač ne dobijo stalnega prebivališča iz danes na jutri. Glede dejanskega bivanja se strinjava... potem pa se pojavi vprašanje... kako hud je dejansko ta problem? Tolikšen, da spreminja rezultate volitev? Resno dvomim. Da se bo odvzelo pravico enemu Krasničiju, ki ibra v Münchenu, prijavljen je pa v Novi Gorici in verjetno sploh nikoli še ni volil, se bo odvzelo taisto pravico desetinam "zaresnežem"
Ni problema ? Poglej kdo se prijavlja na občinska stanovanja.
Zakaj bi se po tvoje usajal zaradi volilne pravice, za ljudi, ki jih domnevno tako ali tako ni v sloveniji in ne volijo?
Zakaj bi imel nekdo iz držav neke Yu kar dve volilni pravici, navadni Slo*ebenec pa samo eno?
Je problem, če je en glas več za Ljubljankoviča, pa si tega ne zasluži in zaradi tega je problem, ker se zaradi takih ljudi potem gradi drekovod.
Enako kakor zaradi nešteto migrantov, Luna in Luka ne dobita stanovanja ali službe, ker so pripravljeni prijeti za najbolj nizkotno delo in se ne pritožujejo, če ni izplačila plače (Trenutna afera).
Demokracija potrebuje določeno mero lokalne pripadnosti, ker drugače se voli samo kratkotrajne rešitve, ki ustrezajo ljudem, ki so tukaj samo za določen čas, nato pa gredo naprej ali nazaj v domovino.
Poleg tega, da se že dogaja, da se kupuje glasove za štruco kruha, ugodnosti pri gradnji, nakupu nepremičnin, službe in mesta v vrtcih.
Utk ::
Kdo bi naj imel pravico ob naključnem času preverjati "zares bivanje", na kak način in kako preprečiti, da to ne bi postala metoda teroriziranja drugačih - kakršni koli so že?
Kje si zaposlen, kje imaš družino.
Zanima me predvsem: kdo, kako in kako pogosto. Lahko dodamo tudi koga preverjati.
Enako kot zdaj za vse druge namene. Pri tujcih je to bistveno lažje kot pri državljanih. Oni morajo bit prijavljeni nekje, dostavljat pogodbe o najemu, otroci, če so tu, morajo hodit v določeno šolo, in če to traja en čas, naj voli. Če ima otroke v Bosni, država to ve, brez skrbi. Potem ni tako nujno da tu voli.
Državljanstvo je res slab kriterij za to, ampak vsak kriterij bi nekdo izpodbijal.
Pustmo zej upokojence po domovih ven iz debate...
Ma kaki upokojenci...
Zgodovina sprememb…
- spremenil: Utk ()
c23po ::
Dobro. Potemtakem odpadejo na lokalnih volitvah tudi vsi državljani, ki so trenutno zaposleni drugje in imajo tam družino?
To, kar Utk opisuje pa v bistvu že obstaja in sicer zaradi davčnega rezidenstva... Davčni rezident si (oz. moraš biti) tam, kjer imaš ekonomski interes ...
Že prav. To je eden od boljših približkov k neki racionalni porazdelitvi pravic do odločanja na lokalni ravni.
Vendar, kako ravnati s popualcijo "gastarbajterjev". Delajo v tujini, družino imajo doma. Enkrat se bodo vrnili v domači kraj o katerem ne morejo odločati, vlagajo pa osebna sredstva vanj. Če jim dovolimo odločati sedaj bodo vlekli razvoj nazaj, ker jim bo v prihodnjosti usrezal status quo?
Je poemtakem davčno rezidentstvo absolutno merilo?
Računalniki nimajo spominov.
Utk ::
Osebno bi bil takoj za to, da se volilno pravico, tudi na državnem nivoju, ne zgolj lokalnem, veže na davčno rezidenstvo... Plačuješ davke, soodločaj...
Tako bi bilo najbolj pošteno.
c23po ::
Kdo bi naj imel pravico ob naključnem času preverjati "zares bivanje", na kak način in kako preprečiti, da to ne bi postala metoda teroriziranja drugačih - kakršni koli so že?
Kje si zaposlen, kje imaš družino.
Zanima me predvsem: kdo, kako in kako pogosto. Lahko dodamo tudi koga preverjati.
Enako kot zdaj za vse druge namene. Pri tujcih je to bistveno lažje kot pri državljanih. Oni morajo bit prijavljeni nekje, dostavljat pogodbe o najemu, otroci, če so tu, morajo hodit v določeno šolo, in če to traja en čas, naj voli. Če ima otroke v Bosni, ...
Predvsem ne odgovoriš na vprašanje. Potem se ti teorija sesuje na možnosti, da otrok sploh nima.
Računalniki nimajo spominov.
GregiB ::
Če jim dovolimo odločati sedaj bodo vlekli razvoj nazaj, ker jim bo v prihodnjosti usrezal status quo?
Je poemtakem davčno rezidentstvo absolutno merilo?
Prvič, trditi, da bodo vlekli razvoj nazaj je čista hipotetika, drugič, spet govorimo, kot, da jih je konkretno več, kot "lokalnega prebivalstva"... Ampak, dalo bi se urediti tako, da se dotičnega vpiše v lokalni volilni register, ko ima davčno rezidenstvo npr. 5 let...
@enavlaka... trdiš torej, da ima Beograđanin, ki se iz Beograda v Celje (torej nima več stalnega prebivališča v Beogradu ampak pri nas) pravico volit tako beograjskega, kot celjskega župana??? Ne, ne bo imel dveh glasov... nobenega glasu ne bo imel..
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
Utk ::
Kdo bi naj imel pravico ob naključnem času preverjati "zares bivanje", na kak način in kako preprečiti, da to ne bi postala metoda teroriziranja drugačih - kakršni koli so že?
Kje si zaposlen, kje imaš družino.
Zanima me predvsem: kdo, kako in kako pogosto. Lahko dodamo tudi koga preverjati.
Enako kot zdaj za vse druge namene. Pri tujcih je to bistveno lažje kot pri državljanih. Oni morajo bit prijavljeni nekje, dostavljat pogodbe o najemu, otroci, če so tu, morajo hodit v določeno šolo, in če to traja en čas, naj voli. Če ima otroke v Bosni, ...
Predvsem ne odgovoriš na vprašanje. Potem se ti teorija sesuje na možnosti, da otrok sploh nima.
Tam kjer plačuje davke že neko obdobje. Ker tam je tudi prijavljen. Sej ne more živet v Bosni, če tu dela. Če gre v penzion in ne živi več tu, naj bi pa to država vedela.
c23po ::
Utk, pravkar si zagovarjal zatečeno stanje, ki ga zakon želi spremeniti in si za to spremembo.
Računalniki nimajo spominov.
enavlaka ::
@enavlaka... trdiš torej, da ima Beograđanin, ki se iz Beograda v Celje (torej nima več stalnega prebivališča v Beogradu ampak pri nas) pravico volit tako beograjskega, kot celjskega župana??? Ne, ne bo imel dveh glasov... nobenega glasu ne bo imel..
v) Ako ste iseljenik iz Republike Srbije ili njegov potomak možete biti primljeni u državljanstvo Republike Srbije ako ste navršili 18 godina života i nije Vam oduzeta poslovna sposobnost i ako podnesete pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatrate svojom državom. Za prijem iseljenika u državljanstvo Republike Srbije iseljenika nije potreban otpust iz stranog državljanstva, što znači da može imati dvojno državljanstvo (ne morate živeti u Republici Srbiji i nije Vam potrebno odobrenje o stalnom nastanjenju).
g) Ukoliko ste pripadnik srpskog naroda i nemate prebivalište na teritoriji Republike Srbije, imate pravo da u skladu sa članom 23. Zakona budete primljeni u državljanstvo Republike Srbije bez otpusta iz stranog državljanstva. Potrebno je da ste navršili 18 godina života, da Vam nije oduzeta poslovna sposobnost i podnesete pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatrate svojom državom.
itd.
Matična država mora omogočati dvojno državljanstvo, pa gre.
Utk ::
Ne zagovarjam niti zatečenega stanja niti da je državljanstvo nek koristen kriterij. Lahko bi imel tudi slovensko državljanstvo in se iz Bosne vozil z busom volit, kar je enako narobe.
Pri zaposlenih je to izi, komot voli tam kjer je zaposlen. Kjer je prijavljen da živi, ali je to ena občina ali sosednja, kjer dela, ni ravno strašno pomembno.
Problem je pri upokojencih, ki jih nimaš pod kontrolo.
Ne moreš pa delat razlik med ljudmi samo zarad tega ali so zaposleni ali v penzionu.
Pri zaposlenih je to izi, komot voli tam kjer je zaposlen. Kjer je prijavljen da živi, ali je to ena občina ali sosednja, kjer dela, ni ravno strašno pomembno.
Problem je pri upokojencih, ki jih nimaš pod kontrolo.
Ne moreš pa delat razlik med ljudmi samo zarad tega ali so zaposleni ali v penzionu.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: Utk ()
GregiB ::
@enavlaka... trdiš torej, da ima Beograđanin, ki se iz Beograda v Celje (torej nima več stalnega prebivališča v Beogradu ampak pri nas) pravico volit tako beograjskega, kot celjskega župana??? Ne, ne bo imel dveh glasov... nobenega glasu ne bo imel..
v) Ako ste iseljenik iz Republike Srbije ili njegov potomak možete biti primljeni u državljanstvo Republike Srbije ako ste navršili 18 godina života i nije Vam oduzeta poslovna sposobnost i ako podnesete pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatrate svojom državom. Za prijem iseljenika u državljanstvo Republike Srbije iseljenika nije potreban otpust iz stranog državljanstva, što znači da može imati dvojno državljanstvo (ne morate živeti u Republici Srbiji i nije Vam potrebno odobrenje o stalnom nastanjenju).
g) Ukoliko ste pripadnik srpskog naroda i nemate prebivalište na teritoriji Republike Srbije, imate pravo da u skladu sa članom 23. Zakona budete primljeni u državljanstvo Republike Srbije bez otpusta iz stranog državljanstva. Potrebno je da ste navršili 18 godina života, da Vam nije oduzeta poslovna sposobnost i podnesete pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatrate svojom državom.
itd.
Matična država mora omogočati dvojno državljanstvo, pa gre.
Nisva se razumela... navedi na kakšnih istovrstnih volitvah ima beograjčan, ki ima stalno prebivališče v Celju pravico sodelovati tako v Celju, kot Beogradu (kjer ni več prijavljen)?
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
Utk ::
Ampak pameten kot sem, sem si izmislil top shit kriterij za volit na lokalnih volitvah. Pripravi se seznam 50 vprašanj o lokalnem okolju. 3 vprašanja izžrebaš, vsaj na 2 moraš odgovorit pravilno, da dobiš glasovnico :)
c23po ::
...
Problem je pri upokojencih, ki jih nimaš pod kontrolo.
Ne moreš pa delat razlik med ljudmi samo zarad tega ali so zaposleni ali v penzionu.
OK, torej se strinjaš s spremembo zakona, ki bo spremenila stanje s katerim se strinjaš.
Naenkrat postanejo problem upokojenci, ki jih je treba držati pod kontrolo, vendar razlik med njimi in aposlenimi pa ne smeš delati.
Vrneva se na osnovno vprašanje: kdo, koga, kako in kako pogosto naj kontrolora, da bo vse pod kontrolo?
Ampak pameten kot sem, sem si izmislil top shit kriterij za volit na lokalnih volitvah. Pripravi se seznam 50 vprašanj o lokalnem okolju. 3 vprašanja izžrebaš, vsaj na 2 moraš odgovorit pravilno, da dobiš glasovnico :)
Eno vprašanje je: Kaj je za lokalno okolje bolje: da obvoznica okoli mesta gre po zahodni ali po vzhodni varianti? V poštev vzemite tudi lokalnega metuljčka ter možnost ureditve P+R dostopa do centra.
Računalniki nimajo spominov.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: c23po ()
enavlaka ::
Nisva se razumela... navedi na kakšnih istovrstnih volitvah ima beograjčan, ki ima stalno prebivališče v Celju pravico sodelovati tako v Celju, kot Beogradu (kjer ni več prijavljen)?
Nekje mora imeti volilno pravico. Če je pogojena s državljanstvom, lahko sodeluje na vseh naših volitvah. Ni pa prepovedano imeti več državljanstev.
Ampak pameten kot sem, sem si izmislil top shit kriterij za volit na lokalnih volitvah. Pripravi se seznam 50 vprašanj o lokalnem okolju. 3 vprašanja izžrebaš, vsaj na 2 moraš odgovorit pravilno, da dobiš glasovnico :)
Samo ocena znanja iz slovenskega jezika je potrebna
c23po ::
...
Samo ocena znanja iz slovenskega jezika je potrebna
Posedovanje operacionalizirane zmožnosti dekodirno‑enkodirne participacije v okviru partikularno opredeljenega lingvističnega modaliteta se utegne, ob interferenci kontekstualno variabilnih komunikacijskih parametrov, konstituirati kot generator problematizacijskih konsekvenc z večnivojskimi implikativnimi razsežnostmi.
Računalniki nimajo spominov.
delavec44 ::
Se strinjam da bi bilo bolj pametno pravilo plačevanje (lokalnih) davkov vsaj 5 let recimo, ali pa vsaj bivanje tam vsaj 5 let. Zares bivanje, ne samo prijava.
Saj to v bistvu velja. Tujci tretjih držav pač ne dobijo stalnega prebivališča iz danes na jutri. Glede dejanskega bivanja se strinjava... potem pa se pojavi vprašanje... kako hud je dejansko ta problem? Tolikšen, da spreminja rezultate volitev? Resno dvomim. Da se bo odvzelo pravico enemu Krasničiju, ki ibra v Münchenu, prijavljen je pa v Novi Gorici in verjetno sploh nikoli še ni volil, se bo odvzelo taisto pravico desetinam "zaresnežem"
O tem se pri nas ne sme govorit, ampak predvsem na lokalnih volitvah se tudi pri nas glasovi dejansko kupujejo. In to je lažje izvest pri neki določeni populaciji kot pri drugi. Neki populaciji stisneš 50 evrov, drugi populaciji plačaš enodnevni izlet...
Kje se prijavim?
Na koncu lahko itak anonimno obkrožim kar želim.
GregiB ::
O tem se pri nas ne sme govorit, ampak predvsem na lokalnih volitvah se tudi pri nas glasovi dejansko kupujejo. In to je lažje izvest pri neki določeni populaciji kot pri drugi. Neki populaciji stisneš 50 evrov, drugi populaciji plačaš enodnevni izlet...
Kje se prijavim?
Na koncu lahko itak anonimno obkrožim kar želim.
Exactly... dela se navidezne, "fabricated" probleme, kjer jih ni. Približno tako, kot TACO & Co v ZDA z glasovnicami ilegalnih migrantov... Ki jih je bilo v zadnjih par deset letih manj, kot 100... pri milijardah oddanih glasovnic...
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
Utk ::
Na koncu lahko itak anonimno obkrožim kar želim.
V časih telefonov...
Sicer pa enkrat lahko, ampak to je dolgoročen posel. Ko enkrat ne bo izvoljen pravi, bo konec posla.
c3p0 ::
Če je resen, si naj pridobi državljanstvo. Kot zmerni levičar podpiram vsakega, ki pride v državo s poštenim namenom tukaj živet in služit, biti koristen člen družbe.
Če je danes tu, jutri drugje, je edina motivacija denar in taki nima kaj volit,
Eh, tole je malo tak, po domače... Ljudje se pač selimo. Nekateri sicer nikoli, večina vsaj enkrat, nekateri parkrat v življenju... In zdaj je črta narisana na kosu papirja tista, ki omejuje pravice soodločanja o zadevah, ki regulirajo življenje skupnosti, katere del si in v katero tako ali drugače prispevaš?
Odmisli regulativo EU, ki zapoveduje, da mora EU članica dovoliti članom EU volilno pravico na loklani ravni in imaš tri cimre. Franca, Franza in Ferensza, ki živijo v istem gospodinjstvu 15 let v Moravskih Toplicah, nato se za 15 let preselijo v Bad Radkesburg, nakar se do penzije preselijo v Lenti. Vsi delajo, prispevajo v iste davčne / pokojninske / zdravstvene blagajne, vsi ekonomski migranti. Voli pa lahko le eden... vsakič tisti, ki ga na mesto bivanja ne veže ama čisto nič drugega, kot slikica na prvi strani pasoša?!
Kakšna je razlika, če se v Koper priseli Ljubljančan, Tržačan ali Clevelandčan?
...lahko voli doma.Hja, ne moree, ne... To je point... Ne more izbirat župana v Beogradu, če prebiva v Celju... Ni to cel point?!
Če je državljan Srbije, ne more it domov in volit, ko so volitve?
Meni osebno bi bilo dovolj, če bi vsaj 5 let tukaj prebival in bil ta čas zaposlen. Ali, če ima določeno št. let davčno rezidenstvo, kot že omenjeno. Če vplačuješ v davčni mošnjiček, pa še voli in odločaj lokalno. Na državnem nivoju pa le rabiš državljanstvo.
Torej, če pokaže neko resnost, ima moj glas pri soustvarjanju lokalne skupnosti.
GregiB ::
Če je državljan Srbije, ne more it domov in volit, ko so volitve?
Lahko, na zvezne (državne). To lahko storijo tudi vsi državljani Slovenije po svetu za naše... DRŽAVNE volitve. Ne more pa jet v Beograd in volit župana ali sodelovati na lokalnem referendumu v Beogradu.
Na državnem nivoju pa le rabiš državljanstvo.
Nikoli ni bilo o tem debate in se za volitve na državnem nivoju nič ne spreminja... Nov zakon vsem tujcem, ne glede na status, jemlje pravico do udeležbe na lokalnih volitvah. Tudi Rončevićevi kataloški številki 32, pa četudi bo tu do smrti (in ne dobila ali želela dobiti slovenskega državljanstva)
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
Legon ::
Če je resen, si naj pridobi državljanstvo. Kot zmerni levičar podpiram vsakega, ki pride v državo s poštenim namenom tukaj živet in služit, biti koristen člen družbe.
Če je danes tu, jutri drugje, je edina motivacija denar in taki nima kaj volit,
Eh, tole je malo tak, po domače... Ljudje se pač selimo. Nekateri sicer nikoli, večina vsaj enkrat, nekateri parkrat v življenju... In zdaj je črta narisana na kosu papirja tista, ki omejuje pravice soodločanja o zadevah, ki regulirajo življenje skupnosti, katere del si in v katero tako ali drugače prispevaš?
Odmisli regulativo EU, ki zapoveduje, da mora EU članica dovoliti članom EU volilno pravico na loklani ravni in imaš tri cimre. Franca, Franza in Ferensza, ki živijo v istem gospodinjstvu 15 let v Moravskih Toplicah, nato se za 15 let preselijo v Bad Radkesburg, nakar se do penzije preselijo v Lenti. Vsi delajo, prispevajo v iste davčne / pokojninske / zdravstvene blagajne, vsi ekonomski migranti. Voli pa lahko le eden... vsakič tisti, ki ga na mesto bivanja ne veže ama čisto nič drugega, kot slikica na prvi strani pasoša?!
Kakšna je razlika, če se v Koper priseli Ljubljančan, Tržačan ali Clevelandčan?
...lahko voli doma.Hja, ne moree, ne... To je point... Ne more izbirat župana v Beogradu, če prebiva v Celju... Ni to cel point?!
Če je državljan Srbije, ne more it domov in volit, ko so volitve?
Meni osebno bi bilo dovolj, če bi vsaj 5 let tukaj prebival in bil ta čas zaposlen. Ali, če ima določeno št. let davčno rezidenstvo, kot že omenjeno. Če vplačuješ v davčni mošnjiček, pa še voli in odločaj lokalno. Na državnem nivoju pa le rabiš državljanstvo.
Torej, če pokaže neko resnost, ima moj glas pri soustvarjanju lokalne skupnosti.
saj to veš, da takšna je trenutna zakonodaja?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
DavidM2 ::
Zakaj dat nekomu volivno pravico, če sploh nima državljanstva? Naj se nauči vsaj malo Slovensko ter dobi državljanstvo po kriterijih, to bi pa le moral bit minimum.
Legon ::
Zakaj imate pa volilno pravico posamezniki, ki evidentno nimate pojma o volilnem sistemu v Sloveniji?
c3p0 ::
saj to veš, da takšna je trenutna zakonodaja?
A res. Torej, da mora imet davčno rezidenstvo v državi in vsaj 5 let tukaj bit zaposlen? Citiraj ustrezne člene iz ZLV.
Meni osebno bi bilo dovolj, če bi vsaj 5 let tukaj prebival in bil ta čas zaposlen. Ali, če ima določeno št. let davčno rezidenstvo, kot že omenjeno. Če vplačuješ v davčni mošnjiček, pa še voli in odločaj lokalno. Na državnem nivoju pa le rabiš državljanstvo.
Legon ::
Hoces povedat da si sploh nisi prebral materije o kateri razglabljas?
Pravico voliti in biti voljen na lokalnih volitvah ima občan, ki je na dan glasovanja dopolnili najmanj 18 let, je državljan Republike Slovenije ali državljan drugih držav članic Evropske unije, ki ima dovoljenje za stalno prebivanje s prijavljenim stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji. oziroma potrdilo o prijavi prebivanja in prijavljeno začasno prebivališče v Republiki Sloveniji.
Na lokalnih volitvah lahko volijo tudi tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje in prijavljeno stalno prebivališče v Republiki Sloveniji.
Dovoljenje za stalno prebivanje se tujcu iz tretje države lahko izda, ko pet let zakonito prebiva v Sloveniji na podlagi dovoljenja za začasno prebivanje. Za izpolnitev pogoja za zakonito prebivanje se šteje, da je imela oseba vsaj 5 let pred oddajo vloge prijavljeno začasno prebivališče v Sloveniji. V tem času je oseba lahko odsotna iz Slovenije (torej nima izdanega dovoljenja za začasno prebivanje in prijavljenega začasnega naslova) maksimalno 6 zaporednih mesecev in če skupne odsotnosti ne presegajo desetih mesecev v obdobju teh petih let.
Pravico voliti in biti voljen na lokalnih volitvah ima občan, ki je na dan glasovanja dopolnili najmanj 18 let, je državljan Republike Slovenije ali državljan drugih držav članic Evropske unije, ki ima dovoljenje za stalno prebivanje s prijavljenim stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji. oziroma potrdilo o prijavi prebivanja in prijavljeno začasno prebivališče v Republiki Sloveniji.
Na lokalnih volitvah lahko volijo tudi tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje in prijavljeno stalno prebivališče v Republiki Sloveniji.
Dovoljenje za stalno prebivanje se tujcu iz tretje države lahko izda, ko pet let zakonito prebiva v Sloveniji na podlagi dovoljenja za začasno prebivanje. Za izpolnitev pogoja za zakonito prebivanje se šteje, da je imela oseba vsaj 5 let pred oddajo vloge prijavljeno začasno prebivališče v Sloveniji. V tem času je oseba lahko odsotna iz Slovenije (torej nima izdanega dovoljenja za začasno prebivanje in prijavljenega začasnega naslova) maksimalno 6 zaporednih mesecev in če skupne odsotnosti ne presegajo desetih mesecev v obdobju teh petih let.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
delavec44 ::
blackbfm ::
Zakaj imate pa volilno pravico posamezniki, ki evidentno nimate pojma o volilnem sistemu v Sloveniji?
ker imamo državljanstvo lol
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )Oddelek: Loža | 44757 (29393) | SmeskoSnezak |
| » | Stalni naslov bivanja?Oddelek: Loža | 5148 (4620) | AndrejO |
| » | ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )Oddelek: Problemi človeštva | 105385 (69470) | PaX_MaN |
| » | Francija cenzurira nevšečne spletne strani (strani: 1 2 )Oddelek: Novice / NWO | 39316 (35768) | SkipEU |
| » | Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)Oddelek: Problemi človeštva | 10348 (9898) | Poldi112 |