» »

Referendum - volilna pravica za tujce

Referendum - volilna pravica za tujce

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

blackbfm ::

sj bo nedržavljan valon gashi glasoval namest mene, ti bo potem bolje

oo7 ::

ššš ::

brett je izjavil:

ššš je izjavil:

Sem iz vasi pri Kranju. Ene volitve neki par let nazaj. Pridem na volišče in spred stojijo cele kolone zapečenih. Ženske z vozički, mulci, tastari,...cele familije. Ko pridem notr vsem, k so nekak zgledal 18+ talajo glasovnice. Tm se pogovarjajo,...dej še une poklič, še te poklič naj pridejo. Dejte zakaj pa nimamo še mi glasovnic. Dajte jih nam zrihtat. Uglavnem za pokozlat.

To je pri levih strankah na polno organizirano. Next level. Military operation. Ker je to edin način, da pridejo na oblast. Dosežt čimveč nepismenih tujcev in jim zabičat, da jih bodo deportiral in jim pobral socialno pomoč, če ne bodo glasoval za vodo. Žal stvari tako delujejo. Vi vidte, ko kak župniček kako pripomne pred volitvam, ne vidte pa masovnega pranja možganov po Albanskih in Makedonskih skupnostih, v đamijah in pravoslavnih cerkvah, na delavnicah po raznih avtonomnih conah,...


Dej ne bluzi! Tujci so do sedaj lahko volili na lokalnih volitvah (za župane in občinski svet) in še to le tisti, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje. In zaenkrat je hvala bogu šiptaraja s takimi pogoji razmeroma malo. Bo pa drugače, če bo šlo tako naprej.
Listke ob referendumih talajo po mojih pojmih falirani študentje in NVO-jevci vseh baž in sploh nimajo pojma kdo lahko voli. Ampak, ko taki tujci pridejo na UE, so tam (hvala bogu) zavrnjeni. Niti jih ni v volilnih imenikih. In take scene veljajo na obelih polih: levih in desnih in obratno! Ker so nepoučeni, nevedni. tako kot ti. In zganjajo neko demagogijo: levo ali desno ali obratno.
8m2/odraslo osebo je od leta 2021, ko je bila novela zakona ZPPreb-1. In je drastično upadlo fiktivnih prijav. Težave ostajajo pri hišaš, ki imajo 200-300m2. In jih dediči oddajajo po sobah-posteljah. Tam pa je še vedno naflokanih par 10 ljudi. Kar se pa flatov tiče, pa so zadeve kar urejene, vsaj kar se tiče uradno prijavljenih. Ker register - program ne spusti. Že če zmanjka 0.1m2.


Rad bi samo da veš, da tega nisem bral. Vejstal si popodne.

harmonkar9 ::

Ne samo ti. Noben od nas pravih domoljubov ni bral. Predolgo

gozdar1 ::

blackbfm je izjavil:

Zakaj imate pa volilno pravico posamezniki, ki evidentno nimate pojma o volilnem sistemu v Sloveniji?


ker imamo državljanstvo lol


Sokrat je očitno imel prav več ko 2k let nazaj. Neizobražani volivci pa solahka tarča za demagoge in populiste.

enavlaka ::

Izobraženi pa za razne -izme in -kracije.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12144757 (29393) SmeskoSnezak
»

Stalni naslov bivanja?

Oddelek: Loža
155148 (4620) AndrejO
»

ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
366105385 (69470) PaX_MaN
»

Francija cenzurira nevšečne spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5539316 (35768) SkipEU
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
3510348 (9898) Poldi112

Več podobnih tem