» »

Referendum - volilna pravica za tujce

Referendum - volilna pravica za tujce

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

c3p0 ::

delavec44 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Squirrel je izjavil:

Če se ne motim gre pri tujcih izključno za ljudi, ki imajo pri nas stalno bivališče in plačujejo tudi davke tu, ne nekih bežnih migrantov - ti pač tu nimajo stalnega bivališča in posledično možnosti oddati glas.


Super se sliši, v resnici pa imaš 70-100 ljudi na enem nabiralniku navadne stanovanjske hiše. Tu prijavljeni, delajo pa na severu. Pridejo pa (boljše rečeno: so dostavljeni) volit "podjetniku" prijaznega župana. Ta pa dobi nato uslugo nazaj. Vzajemnost.


Mora biti 8m2 "frej", da lahko prijavijo novo osebo na stanovanje.


Dobrodošla novela, upajmo, da se promptno uveljavlja. Že prijavljenih pa se verjetno ne tiče.

harmonkar9 ::

ššš je izjavil:


To je pri levih strankah na polno organizirano. Next level. Military operation. Ker je to edin način, da pridejo na oblast. Dosežt čimveč nepismenih tujcev in jim zabičat, da jih bodo deportiral in jim pobral socialno pomoč, če ne bodo glasoval


Lahko potrdim. Levaki prav iščejo nepismene tujce, ki verjamejo, da so v naših domoljubnih programih dejansko deportacije in jemanje socialk.

c3p0 ::

T440 je izjavil:

Tole bo spet eden tistih referendumov, kjer bodo levaki videli da:
- 85% ljudi ne podpira leve politike (velika večina bo za)
- da pa na rednoh volitvah dobijo več kot 15% le zato, ler gre JJ tudi desno usmerjenim volivcem blazno na živce.


Referendum jim bo očitno padel. Ni pa očitno noben problem strošek niti tega, niti naslednjih referendumov, ki prihajajo. Zanimivo.

ššš ::

Legon je izjavil:

Potem pa svizec zavije cokolado v folijo...


Otročji kontra argument prjatu. V določenem momentu je blo v Kranju 1/3 tujcev. To so ble uradne cifre. 14000 vlog za začasno prebivališče je blo odobrenih. Zdej je tega manj. Okol 5000-6000 na leto.

Legon ::

Ja, prav v folijo in to cist sam. O kakih argumentih pa sanjas pri prodajanju pravljic pa se sam ne ves.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

c3p0 ::

Squirrel je izjavil:


Ja sigurno pridejo ja. Domišljija enega povprečnega slo-techarja je neizmerna, a pri tem se mu še samemu ne da riti dvigniti in iti na volitve, ki jih ima pred nosom.
Jaz ti nič ne verjamem. Zakaj? Ker vem, da kar rečeš močno pretirano potegneš iz riti, ker se ti zdi da bi lahko tako bilo, pa ker ti prav pride, tako futraš svojo ideološko usmerjenost.



Česa torej zdaj ne verjameš? Da je nabiralnik s toliko imeni, ali da v resnici ne grejo volit? Kockar je dal en primer, jaz sem jih videl par. Hiša sicer prazna in zapuščena, s kakšnim polomljenim oknom. Morda pa imaš ti glavo v pesku. Jih ni vaš Zoka (sklepam, da si iz LJ) vozil z avtobusi na volišča?

bm1973 ::

Tujci nimajo kajk volit v sSloveniji, dokler se ne odpovedo svojemu državljnastvu in dobijo slovenskega.

Na nobenih volitvah, ne lokalnih, ne državnih.

A lahko Slovenec voli na Kosovu ali v Albaniji? Bi rekel, da ne...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bm1973 ()

brett ::

ššš je izjavil:

Sem iz vasi pri Kranju. Ene volitve neki par let nazaj. Pridem na volišče in spred stojijo cele kolone zapečenih. Ženske z vozički, mulci, tastari,...cele familije. Ko pridem notr vsem, k so nekak zgledal 18+ talajo glasovnice. Tm se pogovarjajo,...dej še une poklič, še te poklič naj pridejo. Dejte zakaj pa nimamo še mi glasovnic. Dajte jih nam zrihtat. Uglavnem za pokozlat.

To je pri levih strankah na polno organizirano. Next level. Military operation. Ker je to edin način, da pridejo na oblast. Dosežt čimveč nepismenih tujcev in jim zabičat, da jih bodo deportiral in jim pobral socialno pomoč, če ne bodo glasoval za vodo. Žal stvari tako delujejo. Vi vidte, ko kak župniček kako pripomne pred volitvam, ne vidte pa masovnega pranja možganov po Albanskih in Makedonskih skupnostih, v đamijah in pravoslavnih cerkvah, na delavnicah po raznih avtonomnih conah,...


Dej ne bluzi! Tujci so do sedaj lahko volili na lokalnih volitvah (za župane in občinski svet) in še to le tisti, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje. In zaenkrat je hvala bogu šiptaraja s takimi pogoji razmeroma malo. Bo pa drugače, če bo šlo tako naprej.
Listke ob referendumih talajo po mojih pojmih falirani študentje in NVO-jevci vseh baž in sploh nimajo pojma kdo lahko voli. Ampak, ko taki tujci pridejo na UE, so tam (hvala bogu) zavrnjeni. Niti jih ni v volilnih imenikih. In take scene veljajo na obelih polih: levih in desnih in obratno! Ker so nepoučeni, nevedni. tako kot ti. In zganjajo neko demagogijo: levo ali desno ali obratno.
8m2/odraslo osebo je od leta 2021, ko je bila novela zakona ZPPreb-1. In je drastično upadlo fiktivnih prijav. Težave ostajajo pri hišaš, ki imajo 200-300m2. In jih dediči oddajajo po sobah-posteljah. Tam pa je še vedno naflokanih par 10 ljudi. Kar se pa flatov tiče, pa so zadeve kar urejene, vsaj kar se tiče uradno prijavljenih. Ker register - program ne spusti. Že če zmanjka 0.1m2.

Utk ::

Ker register - program ne spusti. Že če zmanjka 0.1m2.

Kar je pa spet bedarija zase, ker ti prejšnega stanovalca ne moreš odjavit, novi se pa ne more prijavit dokler se stari ne prijavi nekam drugam.

iKst_ ::

Česa torej zdaj ne verjameš? Da je nabiralnik s toliko imeni, ali da v resnici ne grejo volit? Kockar je dal en primer, jaz sem jih videl par. Hiša sicer prazna in zapuščena, s kakšnim polomljenim oknom. Morda pa imaš ti glavo v pesku. Jih ni vaš Zoka (sklepam, da si iz LJ) vozil z avtobusi na volišča?


Na tistem nabiralniku vidim samo s.p.je in d.o.o.je. Torej, nepovezano s trenutno debato.

c3p0 ::

Hiša, kjer sem nazadnje videl pripopan ta seznam na kaslc, je precej velika. Včasih je notri bila tudi gostilna, po malem 400m2 vse skupaj. Tako, da se kar lepo znajdejo tudi po noveli. Denar imajo.

Še vedno so tudi znatne težave, ko kdo kar začne dobivat uradno pošto za neko osebo. Nato preveri na UE in vidi, da ima prijavljeno osebo, za katero prvič sliši. Očitno pogoljufano. Pot, da osebi brišeš naslov pa ni od danes do jutri. Moraš it v postopek ugotavljanja dejanskega prebivališča in TI imet vse sitnosti povezane s tem. Ne oseba, ki ni nič prav preverila na UE in za svojo uslugo morda celo dobi kakšno stimulacijo.

bm1973 ::

V Sloveniji dobesedno lahko narediš lažno najemno pogodbop, se greš prijavit na UE,

lastnik pa grunta, od kje čudna pošta.

Ker večina NE ZNA preveriti kdo je prijavljan na njegovem naslovu, še manj pa sprožit postopka ugotavljanja dejanskega prebivališča. Saj je preprosto, traja cirka 3 mesece, pač zaradi 30 dnevnih rokov.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

iKst_ ::

V Sloveniji dobesedno lahko narediš lažno najemno pogodbop, se greš prijavit na UE,


Pa 200€ lahko sprintaš doma na printerju in z njimi plačaš v trgovini.


Drugač tole ni res. Rabiš najemno pogodbo in pooblastilo lastnika. Lahko pa seveda ponarediš oboje.

harmonkar9 ::

iKst_ je izjavil:


Drugač tole ni res. Rabiš najemno pogodbo in pooblastilo lastnika


To bi bilo prav, ampak levakom žal zadošča že samo najemna pogodba, ker je po njihovo pogodba sama po sebi pooblastilo, da smeš v nepremičnini bit. To pa nam uspešnim domoljubnim najemodajalcem otežuje, da bi zaračunavali najemnino in najemniku hkrati prepovedali koriščenje oddane stanovanjske nepremičnine za bivanje in prejemanje pošte.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

bm1973 je izjavil:

Tujci nimajo kajk volit v sSloveniji, dokler se ne odpovedo svojemu državljnastvu in dobijo slovenskega.

Na nobenih volitvah, ne lokalnih, ne državnih.

A lahko Slovenec voli na Kosovu ali v Albaniji? Bi rekel, da ne...


Tudi sam menim, da bi moral biti pogoj za volilno pravico: državljanstvo.
Ko si to urediš pa gasa brez ovir!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

brett ::

iKst_ je izjavil:

V Sloveniji dobesedno lahko narediš lažno najemno pogodbop, se greš prijavit na UE,


Pa 200€ lahko sprintaš doma na printerju in z njimi plačaš v trgovini.


Drugač tole ni res. Rabiš najemno pogodbo in pooblastilo lastnika. Lahko pa seveda ponarediš oboje.


Mešaš hruške in jabolka. Pooblastilo je namenjeno temu, da gre npr. lastnik oz. neka tretja oseba TEBE prijavit na UE. Kot pooblaščenec. Če pa greš sam na UE, pa rabiš bodisi najemno pogodbo (ni uradno predpisane forme), bodisi soglasje lastnika, bodisi izjavo lastnika. Ali pa da pride lastnik s teboj. Nič od tega ni treba, da je overjeno (podpis namreč). Lahko pa na UE preverijo podpis lastnika preko registra OI ali PL, če ne gre za ponaredek.
Za lastnika je najbolje, da si ob sprejemu najemnika za ZP uredi bianco menico pooblastila, da lahko najemnika odjavi, v kolikor le-ta tega ne uredi sam. Sploh zelo priporočljivo v primeru tujcev. Če pa gre za stalno prijavo, potem mora tako pooblastilo vsebovati tudi nek naslov (in če je v ta naslov v SLO tudi soglasje, ipd. tistega lastnika) kamor se tvojega dosedanjega najemnika prijavi. Na ta način se prišpara kar nekaj živcev.

iKst_ ::

Res je, ni pooblastilo ampak soglasje. Ne spremeni bistva :)

To bi bilo prav, ampak levakom žal zadošča že samo najemna pogodba, ker je po njihovo pogodba sama po sebi pooblastilo, da smeš v nepremičnini bit.


To je drugače povsem logično. Pogodba bi morala biti dovolj.

brett ::

harmonkar9 je izjavil:

iKst_ je izjavil:


Drugač tole ni res. Rabiš najemno pogodbo in pooblastilo lastnika


To bi bilo prav, ampak levakom žal zadošča že samo najemna pogodba, ker je po njihovo pogodba sama po sebi pooblastilo, da smeš v nepremičnini bit. To pa nam uspešnim domoljubnim najemodajalcem otežuje, da bi zaračunavali najemnino in najemniku hkrati prepovedali koriščenje oddane stanovanjske nepremičnine za bivanje in prejemanje pošte.


Tvoj zapis nima ne repa ne glave. Kaj si sploh hotel napisati?! Bere se kot da bi kasiral najemnino, notri pa ga ni bi spustil.
Pooblastilo pa ima čisto svojo funkcijo: da nekdo v tvojem imenu nekaj naredi.

Drugače pa še neka "malenkost", ki jo lastniki radi spregledajo oz. ne poznajo (pa je požegnala ravno tvoja desna struja): 7. člen šesti odstavek ZPPreb-1: Lastnik, solastnik ali stanodajalec, ki posamezniku dovoli bivati na naslovu, ne sme omejevati posameznikove prijavne obveznosti. Kar v praksi pomeni, da četudi daš ti nekomu pogodbo, soglasje, itn. za začasno prebivanje, npr. leto dni, se ta oseba lahko prijavi za STALNO, če izjavi, da to je oz. bo od tega dne njegov center bivanja in nikjer drugje ne živi. V tem primeru tudi Država (UE) ne sme kratiti te pravice, niti lastnik. Kar je za moje pojme zgrešeno in lastnika da v neenakovreden položaj.

gozdar1 ::

Sedaj pa še uvedemo osnovne teste za državne volitve, pol jih takoj pade.

harmonkar9 ::

iKst_ je izjavil:


To bi bilo prav, ampak levakom žal zadošča že samo najemna pogodba, ker je po njihovo pogodba sama po sebi pooblastilo, da smeš v nepremičnini bit.


To je drugače povsem logično. Pogodba bi morala biti dovolj.


Žal je (žal so levaki tako naredili).

brett je izjavil:


Tvoj zapis nima ne repa ne glave. Kaj si sploh hotel napisati?! Bere se kot da bi kasiral najemnino, notri pa ga ni bi spustil.


To je idealno z vidika podjetništva, nizkih stroškov za najemodajalca, dobička in konkorenčnosti, nič čudnega, da levakom ne paše in to otežujejo.

Utk ::

Kar v praksi pomeni, da četudi daš ti nekomu pogodbo, soglasje, itn. za začasno prebivanje, npr. leto dni, se ta oseba lahko prijavi za STALNO, če izjavi, da to je oz. bo od tega dne njegov center bivanja in nikjer drugje ne živi. V tem primeru tudi Država (UE) ne sme kratiti te pravice, niti lastnik. Kar je za moje pojme zgrešeno in lastnika da v neenakovreden položaj.

S tem ni nič narobe. Narobe je to, da v takem primeru UE ne more tega človeka odjavit iz tega naslova TAKOJ ko dejansko ne živi več tam oz. mu je potekla pogodba. Po zakonu moraš imet stalni naslov, ampak to je odgovornost tistega človeka, ne zadnjega najemodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bleem ::

Pogoj za bilokakšno volilno pravico = državljanstvo + stalno prebivališče v Sloveniji.

gozdar1 ::

Zakon tudi ščiti šibkejšo stran, torej v tem primeru najemojemalca. Ideja, da bi se moralzakon prilagajat vsem kapricam ene strani. Pijava prebivališča je sicer zakonska dolžnost, da pa nekdoprijavis talno prebivališče v najeti nepremičnini ja pa nekakologično saj tem stanuje.

brett ::

Utk je izjavil:

Kar v praksi pomeni, da četudi daš ti nekomu pogodbo, soglasje, itn. za začasno prebivanje, npr. leto dni, se ta oseba lahko prijavi za STALNO, če izjavi, da to je oz. bo od tega dne njegov center bivanja in nikjer drugje ne živi. V tem primeru tudi Država (UE) ne sme kratiti te pravice, niti lastnik. Kar je za moje pojme zgrešeno in lastnika da v neenakovreden položaj.

S tem ni nič narobe. Narobe je to, da v takem primeru UE ne more tega človeka odjavit iz tega naslova TAKOJ ko dejansko ne živi več tam oz. mu je potekla pogodba. Po zakonu moraš imet stalni naslov, ampak to je odgovornost tistega človeka, ne zadnjega najemodajalca.


Se strinjam z zapisanim, a žal vemo kako je človek narejen (Balkan pa sploh): po liniji najmanjšega odpora. Najemnik gre, lastnik pa se j... In edina opcija je potem upravni postopek ugotavljanja dejanskega prebivališča tega bivšega najemnika. Ki pa žal dolgotrajen zaradi rokov, odzivnosti prič, itn. Se strinjam s teboj, da bi se moralo tako osebo hitreje odjaviti. Pa naj bo brez stalnega prebivališča. Ko bo nekaj rabil, bo hitro "priletel" to urejat, ker brez SP, ne bo mogel uveljavljati drugih pravic. Samo kaj ker so dandanes na koncu jezika vseh vladajočih v Evropi samo pravice, pravice, pravice. Dolžnosti pa tam nekje zadaj.

brett ::

harmonkar9 je izjavil:

iKst_ je izjavil:


To bi bilo prav, ampak levakom žal zadošča že samo najemna pogodba, ker je po njihovo pogodba sama po sebi pooblastilo, da smeš v nepremičnini bit.


To je drugače povsem logično. Pogodba bi morala biti dovolj.


Žal je (žal so levaki tako naredili).

brett je izjavil:


Tvoj zapis nima ne repa ne glave. Kaj si sploh hotel napisati?! Bere se kot da bi kasiral najemnino, notri pa ga ni bi spustil.


To je idealno z vidika podjetništva, nizkih stroškov za najemodajalca, dobička in konkorenčnosti, nič čudnega, da levakom ne paše in to otežujejo.


Si me nasmejal, hahahaha. Ti si res en posebnež. Še sreča, da nisi nekje, kjer bi lahko vplival na družbo...
Drugače pa btw: niso tega levaki naredili, ampak kar lepo vsi: levi in desni oz. desni in levi. Temelj pa je zakon iz leta 2001. In so imeli desni večkrat možnost spremeniti, pa niso, ker se strinjajo s to ureditvijo.

bm1973 ::

brett je izjavil:


Se strinjam z zapisanim, a žal vemo kako je človek narejen (Balkan pa sploh): po liniji najmanjšega odpora. Najemnik gre, lastnik pa se j... In edina opcija je potem upravni postopek ugotavljanja dejanskega prebivališča tega bivšega najemnika. Ki pa žal dolgotrajen zaradi rokov, odzivnosti prič, itn. Se strinjam s teboj, da bi se moralo tako osebo hitreje odjaviti. Pa naj bo brez stalnega prebivališča. Ko bo nekaj rabil, bo hitro "priletel" to urejat, ker brez SP, ne bo mogel uveljavljati drugih pravic. Samo kaj ker so dandanes na koncu jezika vseh vladajočih v Evropi samo pravice, pravice, pravice. Dolžnosti pa tam nekje zadaj.

Jaz sem to počel, gre zelo hitro...

Ker prijavljenega na naslovu ni več tam, po 30 dneh, ko se on ne javi, njega izbrišejo iz tvojega naslova...

Opažam, da v eUpravi ni več tvojih nepremičnin in kdo je prijavljen tam.

Ali pa jaz ne najdem ?!?!?!?
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bm1973 ()

harmonkar9 ::

brett je izjavil:


Si me nasmejal, hahahaha. Ti si res en posebnež. Še sreča, da nisi nekje, kjer bi lahko vplival na družbo...


Sem na liniji z najbolj domoljubno vladno stranko in sem že posredoval neke ideje za spremembe. Res je pa tudi odvisno od levakov. Če nas bodo spet pri vsem blokirali in nam polena metali pod noge, tako kot 30 let na 45 let podlage, se naš domoljubni vpliv res ne bo dosti poznal.

feryz ::

Squirrel je izjavil:

feryz je izjavil:

Kje to piše?
V našem selu je bilo prijavljenih 102 ljudi v 100 let stari pritlični kmečki bajti. In ne vem če so to že rešili. Najverjetneje ne.

https://www.gov.si/novice/2021-06-24-za...
Kdo pa to preverja? Aja, noben. Mogoče zato, ker se mu ne da. Ali pa zato, ker je plačan, da se mu ne da.
Če pride v medije se morda še kdo premakne, drugače je tako, kot je.

brett ::

bm1973 je izjavil:

brett je izjavil:


Se strinjam z zapisanim, a žal vemo kako je človek narejen (Balkan pa sploh): po liniji najmanjšega odpora. Najemnik gre, lastnik pa se j... In edina opcija je potem upravni postopek ugotavljanja dejanskega prebivališča tega bivšega najemnika. Ki pa žal dolgotrajen zaradi rokov, odzivnosti prič, itn. Se strinjam s teboj, da bi se moralo tako osebo hitreje odjaviti. Pa naj bo brez stalnega prebivališča. Ko bo nekaj rabil, bo hitro "priletel" to urejat, ker brez SP, ne bo mogel uveljavljati drugih pravic. Samo kaj ker so dandanes na koncu jezika vseh vladajočih v Evropi samo pravice, pravice, pravice. Dolžnosti pa tam nekje zadaj.

Jaz sem to počel, gre zelo hitro...

Ker prijavljenega na naslovu ni več tam, po 30 dneh, ko se on ne javi, njega izbrišejo iz tvojega naslova...

Opažam, da v eUpravi ni več tvojih nepremičnin in kdo je prijavljen tam.

Ali pa jaz ne najdem ?!?!?!?


Tvoja lastnina (premičnine in nepremičnine) so (še) vedno prikazane: na desni strani v stolpcu na koncu le-tega. Kdo pa je prijavljen, pa ni nikoli bilo. Moraš iti na UE. Je pa proceduri, da bo to dostopno lastnikom v bodoče.

Tisto, da nekoga kar izbrišejo avtomatsko po 30 dni, pa je lari fari. Vsaj odkar obstajajo registri. Razen, če mu je ravno v 30tih dneh potekla časovnica prijave na izbranem naslovu. Ali pa je uradnih delal nezakonito.

feryz ::

A da ljudi kar izbrišejo? To je pa nekaj novega. Bilo je normalno 35 let nazaj, danes pa ni več tako.
Če hočeš nekoga spraviti z naslova, moraš vpisati nov naslov. Če ga ni, se zadeva zelo zakomplicira.

Squirrel ::

feryz je izjavil:

Squirrel je izjavil:

feryz je izjavil:

Kje to piše?
V našem selu je bilo prijavljenih 102 ljudi v 100 let stari pritlični kmečki bajti. In ne vem če so to že rešili. Najverjetneje ne.

https://www.gov.si/novice/2021-06-24-za...
Kdo pa to preverja? Aja, noben. Mogoče zato, ker se mu ne da. Ali pa zato, ker je plačan, da se mu ne da.
Če pride v medije se morda še kdo premakne, drugače je tako, kot je.

Kdaj takšno pihneš, da ne vem a si malo omejen ali pa se samo delaš :)
Kot da nima referent vsega v sistemu in gre za rutinsko obravnavo vlog.
Danes pač to ne deluje. 8 kvadratov je limit.

bm1973 ::

feryz je izjavil:

A da ljudi kar izbrišejo? To je pa nekaj novega. Bilo je normalno 35 let nazaj, danes pa ni več tako.
Če hočeš nekoga spraviti z naslova, moraš vpisati nov naslov. Če ga ni, se zadeva zelo zakomplicira.

Če lastnik sproži ugotavljanje dejanskega bivališča, je osebek povabljen na UE, da se izreče o bivanju.

Če ga ni, se izbriše.

Ker sem sam izpisal prejšnje lastnike, ko sem nabavil stanovanje na dražbi...

To, z novim naslovom, ni res...

Osebek postane nekdo brez naslova, in je na njem, da ga priskrbi UE. Ne pa na lastniku, kjer je ta osebek prej bival.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bm1973 ()

brett ::

bm1973 je izjavil:

feryz je izjavil:

A da ljudi kar izbrišejo? To je pa nekaj novega. Bilo je normalno 35 let nazaj, danes pa ni več tako.
Če hočeš nekoga spraviti z naslova, moraš vpisati nov naslov. Če ga ni, se zadeva zelo zakomplicira.

Če lastnik sproži ugotavljanje dejanskega bivališča, je osebek povabljen na UE, da se izreče o bivanju.

Če ga ni, se izbriše.

Ker sem sam izpisal prejšnje lastnike, ko sem nabavil stanovanje na dražbi...

To, z novim naslovom, ni res...

Osebek postane nekdo brez naslova, in je na njem, da ga priskrbi UE. Ne pa na lastniku, kjer je ta osebek prej bival.


To je res, da se ga lahko izbriše. Po ugot. postopku na UE. Ki pa ne traja 30 dni, kot trdiš ti. Realno med 3- 6 mesecev. Zaradi zakonskih rokov (+ možnosti pritožbe - roki).
In poleg "osebka" se na zaslišanje vedno povabi priče, policija gre na teren, pa kak CSD po potrebi, itn.

GregiB ::

Torej, volilno pravico NA LOKALNIH RAVNEH bodo izgublili državljani ne-EU držav, ki imajo stalno prebivališče v rodni grüdi. Stalno prebivališče se praviloma ne-EU tujcem daje po 5+ letih bivanja v državi (prej začasno prebivališče). Praktično vsi te prebivalci so zaposleni, prispevajo v državno, pokojninsko, davčno pa še ktero blagajno. Opravljajo dela, ki lokalnemu folku ne dišijo preveč... gostinstvo, gradbeništvo, nega starejših idr. Mah ja, če tako kleni slovenski narod želi, pa naj bo... Če je to tak hud problem... Pa prosim, manj zgodbic o "hordanju polpečenih na volišča"... vse skupaj lari-fari. Še malo, pa bo kdo napisal, da gredo bolgarski (ki so EU prebivalci) obiralci hmelja med malico volit...
Sicer pa... zapomnite si... Borut Rončević o volilni pravici: >>Moja soproga je iz Tajske in nima popolnoma nobene potrebe po volilni pravici v Sloveniji"
Počakajte par let... kmalu se bo našel uradno postavljeni slovenović, ki bo izpustil "je iz Tajske in"... just you wait... V ZDA se že premika... Head of family, pa take pa to...
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica

blackbfm ::

Praktično vsi te prebivalci so zaposleni, prispevajo v državno, pokojninsko, davčno pa še ktero blagajno.


ženske na sociali, deci z blokiranimi računi dolžni vse okoli.. profit za državo!

GregiB ::

blackbfm je izjavil:

ženske na sociali, deci z blokiranimi računi dolžni vse okoli.. profit za državo!


Verjetno... čeprav v mojem okolju je takih ogromno... vrtec zastonj, žena brezposelna kafetka, med tem, ko so otroc v zastonj vrtcu, v šolo ponje pridejo zadnji (sorodniki delajo v šolstvu), dec pa dolžan po vceli regiji, večino kšefta brez računa... velik jih je.... večina Slovencev, si morš mislit?
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica

FireSnake ::

GregiB je izjavil:

Torej, volilno pravico NA LOKALNIH RAVNEH bodo izgublili državljani ne-EU držav, ki imajo stalno prebivališče v rodni grüdi. Stalno prebivališče se praviloma ne-EU tujcem daje po 5+ letih bivanja v državi (prej začasno prebivališče). Praktično vsi te prebivalci so zaposleni, prispevajo v državno, pokojninsko, davčno pa še ktero blagajno. Opravljajo dela, ki lokalnemu folku ne dišijo preveč... gostinstvo, gradbeništvo, nega starejših idr. Mah ja, če tako kleni slovenski narod želi, pa naj bo... Če je to tak hud problem... Pa prosim, manj zgodbic o "hordanju polpečenih na volišča"... vse skupaj lari-fari. Še malo, pa bo kdo napisal, da gredo bolgarski (ki so EU prebivalci) obiralci hmelja med malico volit...
Sicer pa... zapomnite si... Borut Rončević o volilni pravici: >>Moja soproga je iz Tajske in nima popolnoma nobene potrebe po volilni pravici v Sloveniji"
Počakajte par let... kmalu se bo našel uradno postavljeni slovenović, ki bo izpustil "je iz Tajske in"... just you wait... V ZDA se že premika... Head of family, pa take pa to...


Sem so prišli delat in zaslužit? Da, drži.
So prišli sem, da bodo volili? Ne drži.

V kakšni državi želimo živeti si moramo izvoliti državljani sami. Kar je edino logično. Tisti, ki pri nas samo dela lahko gre naslednji dan delat nekam drugam. Mi pa bomo tukaj ostali. In z določenimi odločitvami tudi živeli.
Jaz bi še tistim državljanom Slovenije, ki živijo v tujini, prepovedal glasovanje. Kaj nekdo, ki že celo življenje živi v Argentini (primer), ve kako je živeti pri nas in kaj potrebujemo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

bm1973 ::

brett je izjavil:


To je res, da se ga lahko izbriše. Po ugot. postopku na UE. Ki pa ne traja 30 dni, kot trdiš ti. Realno med 3- 6 mesecev. Zaradi zakonskih rokov (+ možnosti pritožbe - roki).
In poleg "osebka" se na zaslišanje vedno povabi priče, policija gre na teren, pa kak CSD po potrebi, itn.

30 dni po roku, ko se osebek ne javi, se ga izbriše.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

GregiB ::

FireSnake je izjavil:

Sem so prišli delat in zaslužit? Da, drži.
So prišli sem, da bodo volili? Ne drži.


Imam sina, ki se je preselil v LJ. Šel je tja doštudirat in služit. Ni šel zato, da bo tam (lokalno) volil... sej si tak mislil, ne?

FireSnake je izjavil:

V kakšni državi želimo živeti si moramo izvoliti državljani sami.

Mja... in vsi stanojuči v Sloveniji iz Bulgarije, Romunije, Hrvaške, Slovaške... Saj si tak mislil, ne?

FireSnake je izjavil:

Kar je edino logično.
Logično je, da soodločaš v okolju, kjer soustvarjaš...

FireSnake je izjavil:

Tisti, ki pri nas samo dela lahko gre naslednji dan delat nekam drugam.
Kaj pomeni "samo dela"? Torej vzamemo volilno pravico samo in samo njim? Tistim, ki pa počenjo še kaj drugega, družbeno koristnega pa ne? Sicer pa ne velja to tudi za domorodce? Praktično vsi ekonomsko migriramo parkrat v življenju. Večina nacionalno, nekateri internacionlano.

FireSnake je izjavil:

Mi pa bomo tukaj ostali. In z določenimi odločitvami tudi živeli.
S temi odločitvami bodo živeli tudi naši potomci, ki niso smeli volit, pa vsi, ki so se odločili dejansko ostati dlje... pa Rončevićeva kataloška številka 32 tudi (one, k hočejo volit so od 115 naprej). Po sistemu, če ti ne paše, pa pejt.

FireSnake je izjavil:

Jaz bi še tistim državljanom Slovenije, ki živijo v tujini, prepovedal glasovanje. Kaj nekdo, ki že celo življenje živi v Argentini (primer), ve kako je živeti pri nas in kaj potrebujemo.


No, tu se pa strinjava... odločaj o okolju, v katerem živiš in vanj prispevaš... saj si tako mislil, ne?
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica

delavec44 ::

bm1973 je izjavil:

V Sloveniji dobesedno lahko narediš lažno najemno pogodbop, se greš prijavit na UE,

lastnik pa grunta, od kje čudna pošta.

Ker večina NE ZNA preveriti kdo je prijavljan na njegovem naslovu, še manj pa sprožit postopka ugotavljanja dejanskega prebivališča. Saj je preprosto, traja cirka 3 mesece, pač zaradi 30 dnevnih rokov.


To je neumnost našega sistema. Če se ugotovi ponarejanje listin, bi morala UE isti trenutek po uradni dolžnosti osebo odjaviti iz tvojega stanovanja in kam jo bodo dali ne sme biti tvoj problem. Tako ti pa rečejo da sproži zahtevo za ugotavljanje dejanskega prebivališča in čakaj par mesecev, vmes se ne more pa noben upravičen prijaviti.

FireSnake ::

GregiB je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Sem so prišli delat in zaslužit? Da, drži.
So prišli sem, da bodo volili? Ne drži.


Imam sina, ki se je preselil v LJ. Šel je tja doštudirat in služit. Ni šel zato, da bo tam (lokalno) volil... sej si tak mislil, ne?

FireSnake je izjavil:

V kakšni državi želimo živeti si moramo izvoliti državljani sami.

Mja... in vsi stanojuči v Sloveniji iz Bulgarije, Romunije, Hrvaške, Slovaške... Saj si tak mislil, ne?

FireSnake je izjavil:

Kar je edino logično.
Logično je, da soodločaš v okolju, kjer soustvarjaš...

FireSnake je izjavil:

Tisti, ki pri nas samo dela lahko gre naslednji dan delat nekam drugam.
Kaj pomeni "samo dela"? Torej vzamemo volilno pravico samo in samo njim? Tistim, ki pa počenjo še kaj drugega, družbeno koristnega pa ne? Sicer pa ne velja to tudi za domorodce? Praktično vsi ekonomsko migriramo parkrat v življenju. Večina nacionalno, nekateri internacionlano.

FireSnake je izjavil:

Mi pa bomo tukaj ostali. In z določenimi odločitvami tudi živeli.
S temi odločitvami bodo živeli tudi naši potomci, ki niso smeli volit, pa vsi, ki so se odločili dejansko ostati dlje... pa Rončevićeva kataloška številka 32 tudi (one, k hočejo volit so od 115 naprej). Po sistemu, če ti ne paše, pa pejt.

FireSnake je izjavil:

Jaz bi še tistim državljanom Slovenije, ki živijo v tujini, prepovedal glasovanje. Kaj nekdo, ki že celo življenje živi v Argentini (primer), ve kako je živeti pri nas in kaj potrebujemo.


No, tu se pa strinjava... odločaj o okolju, v katerem živiš in vanj prispevaš... saj si tako mislil, ne?


Na vse naenkrat: ne, nič od tega, kar si mi želel položiti v usta, nisem mislil. Nič.

Samo zate: državljanstvo, potem se pa lahko pogovarjamo. Brez tega: ni lističa za volitve.
Samo zate sem to dvakrat ponovil. Upam, da bo tokrat šlo. V kolikor ne, klik in beri (večkrat).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GregiB ::

FireSnake je izjavil:

ne, nič od tega, kar si mi želel položiti v usta, nisem mislil. Nič.

Samo zate: državljanstvo, potem se pa lahko pogovarjamo.


Saj razumem, Fire... za nacionalizem gre... nič drugega. Pravice glede na to, na kateri točki globusa si rojen... nič drugega ni pomembno
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica

brett ::

bm1973 je izjavil:

brett je izjavil:


To je res, da se ga lahko izbriše. Po ugot. postopku na UE. Ki pa ne traja 30 dni, kot trdiš ti. Realno med 3- 6 mesecev. Zaradi zakonskih rokov (+ možnosti pritožbe - roki).
In poleg "osebka" se na zaslišanje vedno povabi priče, policija gre na teren, pa kak CSD po potrebi, itn.

30 dni po roku, ko se osebek ne javi, se ga izbriše.


Ni res! Ne zavajaj + ljudi s tem begaš. Drugače pa dokaži to svojo trditev.
Jaz prilagam člena, ki urejata to problematiko:

IV. UGOTAVLJANJE PREBIVALIŠČA
18. člen
(obvestilo o obveznosti prijave in postopek ugotavljanja stalnega prebivališča)
(1) Če upravna enota dvomi, da posameznik stalno prebiva na naslovu, kjer je prijavil stalno prebivališče ali je obveščena, da posameznik ni izpolnil prijavne obveznosti iz prvega, drugega, tretjega ali petega odstavka 5. člena tega zakona, posameznika obvesti o obveznosti prijave in ga opozori na posledice, če prijavne obveznosti ne izpolni.
(2) Posameznik v osmih dneh po prejemu obvestila iz prejšnjega odstavka izpolni prijavno obveznost ali da izjavo, da na naslovu prijavljenega stalnega prebivališča stalno prebiva.
(3) Upravna enota po uradni dolžnosti uvede postopek ugotavljanja stalnega prebivališča, če posameznik ne izpolni obveznosti iz prejšnjega odstavka ali če dvomi, da posameznik kljub njegovi izjavi na naslovu prijavljenega stalnega prebivališča stalno prebiva. Ta postopek uvede tudi, če ga predlaga občina, na naslovu katere ima posameznik prijavljeno stalno prebivališče, ali občina, na območju katere posameznik prebiva.
(4) Če priči posameznik, za katerega se vodi postopek, ni znan in je to potrebno zaradi ugotovitve in razjasnitve dejanskega stanja, lahko uradna oseba pri zaslišanju priče uporabi fotografijo iz uradnih evidenc, ki jih vodi.
(5) Pošta Slovenije upravni enoti na njeno zahtevo posreduje podatke o preusmeritvah poštnih pošiljk posameznika, za katerega je uveden postopek.
(6) Če iz ugotovljenih dejstev izhaja, da posameznik stalno prebiva na območju druge upravne enote, se upravna zadeva ugotavljanja stalnega prebivališča odstopi upravni enoti, na območju katere posameznik stalno prebiva.
(7) Krajevno pristojna policijska postaja na podlagi pisne zahteve upravne enote, z namenom ugotovitve okoliščin dejanskega prebivanja v postopku ugotavljanja stalnega prebivališča, zbira informacije, ali stranka postopka na naslovu dejansko prebiva, ter o tem pisno obvesti upravno enoto, ki je dala zahtevo.
(8) Če upravna enota v postopku ugotavljanja stalnega prebivališča ugotovi, da otrok prebiva pri obeh starših, otroku prijavi stalno prebivališče na naslov tistega od staršev, kateremu je otrok zaupan v varstvo in vzgojo, oziroma na naslov, ki je določen s sporazumom o varstvu, vzgoji in preživljanju skupnih otrok oziroma na naslov, ki ga določi pristojno sodišče.


21. člen
(odločitev upravne enote v postopku ugotavljanja prebivališča)
(1) Če upravna enota v postopku iz 18. člena tega zakona ugotovi, da posameznik stalno prebiva na naslovu, ki ni naslov njegovega prijavljenega stalnega prebivališča, posamezniku v register stalnega prebivalstva prijavi stalno prebivališče na naslov, kjer posameznik dejansko stalno prebiva. Stalno prebivališče prijavi na podlagi dokončne odločbe, izdane v tem postopku.
(2) Če upravna enota v postopku ugotavljanja stalnega prebivališča iz 18. člena tega zakona ugotovi, da posameznik stalno prebiva v domu za starejše, ki izvaja storitev institucionalnega varstva, posamezniku v register stalnega prebivalstva prijavi stalno prebivališče na naslov, na katerem posameznik dejansko stalno prebiva. Stalno prebivališče prijavi na podlagi dokončne odločbe, izdane v tem postopku.
(3) Če upravna enota v postopku iz 18. člena tega zakona ugotovi, da se je posameznik stalno odselil z območja Republike Slovenije, posamezniku odjavi stalno prebivališče in v register stalnega prebivalstva vpiše stalni naslov v tujini, če je upravni enoti znan, oziroma državo, v katero se je odselil. Stalno prebivališče odjavi in vpiše stalni naslov v tujini na podlagi dokončne odločbe, izdane v tem postopku.
(4) Če upravna enota v postopku iz 18. člena tega zakona posamezniku določi prebivališče po določbah 19. člena tega zakona, posamezniku v register stalnega prebivalstva prijavi zakonsko prebivališče na naslov občine oziroma centra za socialno delo. Zakonsko prebivališče prijavi na podlagi dokončne odločbe, izdane v tem postopku.
(5) Če upravna enota v postopku iz 18. člena tega zakona ne more ugotoviti, kje posameznik stalno prebiva, in mu po določbah 19. člena tega zakona tudi ne more določiti zakonskega prebivališča, posamezniku v registru stalnega prebivalstva preneha prijava stalnega prebivališča. Prijava stalnega prebivališča posamezniku preneha na podlagi dokončne odločbe, izdane v tem postopku.
(6) Če upravna enota v postopku iz 20. člena tega zakona ugotovi, da posameznik začasno prebiva na naslovu, ki ni naslov njegovega prijavljenega začasnega prebivališča, posamezniku v register stalnega prebivalstva prijavi začasno prebivališče na naslov, kjer posameznik dejansko začasno prebiva. Začasno prebivališče prijavi na podlagi dokončne odločbe, izdane v tem postopku.
(7) Če upravna enota v postopku iz 20. člena tega zakona ne more ugotoviti, kje posameznik začasno prebiva, posamezniku v registru stalnega prebivalstva preneha prijava začasnega prebivališča. Prijava začasnega prebivališča posamezniku preneha na podlagi dokončne odločbe, izdane v tem postopku.


Sedaj pa pokaži kje imaš 30dnevni rok...

blackbfm ::

Pravice glede na to, na kateri točki globusa si rojen... nič drugega ni pomembno


multi kulti eksperiment je propadu, get over it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

harmonkar9 ::

To sem jaz levakom že 100x rekel, pa še kar ne poslušajo. Za levake je vsako domoljubje že nacionalizem.

gozdar1 ::

Kar jaz vidim so najbolj proti evropi ravno desnaki in s tem kot naročeni za zunanje sile, ki si želijo slabiti evropo. Je pa fino, ko vam prodajajo migrante kot vir vseh težav.

blackbfm ::

začni naštevat kako so migranti zadnjih 15 let izboljšali kakovost življenja evropejcev

GregiB ::

blackbfm je izjavil:

multi kulti eksperiment je propadu, get over it


Umrli Živorojeni
2020 24.016 18.767
2021 23.261 18.984
2022 22.492 17.627
2023 21.540 16.989
2024 21.506 16.875
2025 21.223 16.961

"Eksperiment" je determiniran...
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica

FireSnake ::

GregiB je izjavil:

FireSnake je izjavil:

ne, nič od tega, kar si mi želel položiti v usta, nisem mislil. Nič.

Samo zate: državljanstvo, potem se pa lahko pogovarjamo.


Saj razumem, Fire... za nacionalizem gre... nič drugega. Pravice glede na to, na kateri točki globusa si rojen... nič drugega ni pomembno


Zapakiraj, kakor hočeš.
Da nimajo volilne pravice bi bilo edino logično in pravilno.
Kakor tudi meni niti na kraj pameti ne pade, da bi kdaj volil v Kanadi, Nemčiji ali Etiopiji.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GregiB ::

FireSnake je izjavil:

Da nimajo volilne pravice bi bilo edino logično in pravilno.

Mja... Pa da bi vsi črnci ostali v Afriki, bi bilo tudi edino logično in pravilno, pa v končni fazi... da ženske ne bi imele volilne pravice tudi... Saj je logično in pravilno... Sej vendar dec ve, kaj velja pri bajti. Naj prnese colngo, skuha, pospravi, zrihta otroke... Odločal bomo pa deci... sej gre...

FireSnake je izjavil:

Kakor tudi meni niti na kraj pameti ne pade, da bi kdaj volil v Kanadi, Nemčiji ali Etiopiji.


Vredi... nisi tam in nisi "tak", si tak, kot Rončevićeva kataloška številka 32. A filozofija "Kaj jaz hočem / nočem je edino logično in pravilno nas je skozi zgodovino velikokrat tepla.
https://www.dugout-online.com/ fajna slow pace football mgt igrica
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12144757 (29393) SmeskoSnezak
»

Stalni naslov bivanja?

Oddelek: Loža
155148 (4620) AndrejO
»

ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
366105385 (69470) PaX_MaN
»

Francija cenzurira nevšečne spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5539316 (35768) SkipEU
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
3510348 (9898) Poldi112

Več podobnih tem