» »

Nov avto za okoli 35k€

Nov avto za okoli 35k€

1 2
3
4

zodiak ::

Eduardo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Včasih smo se v fičotih vozili trije otroc pa starša, danes je pa 2x daljši avto za enega otroka pa starša premajhen?


Kdo pravi premajhen, samo luksuz je. Pa tudi tehnologija je drugje, več smo na cesti itn. Fičo je znal v svoji celotni eksistenci narediti toliko km z nonstop popravili, kot jih zna nek Passat v enem letu brez problemov. Pa da se sploh ne spuščamo v samoumevne podrobnosti.

In sploh kaj je smisel tega nazadnjaškega razmišljanja? Gledaš kaj moderno je na voljo in najboljše izbiraš, ne pa se tolažiš z neko daljno preteklostjo.


Verjetno, ker je bil podhranjen napram današnjim avtom. Če bi povečali fičota na enako velikost kot passata in z enako kubaturo mislim, da nebi bilo več takšne razlike. Bi bila računica suma - sum .

Eduardo ::

Ne verjamem. Takrat skoraj ni bilo avta, ki bi delal današnje kilometre. Do dizelskih motorjev dvomim, da so bile prave šanse.

In če povečaš fičota na Pasata in ga motoriziraš kot pasata pa nimaš več fičota. Je pa res, da bi z več kvalitete bila boljša zanesljivost, samo še vedno daleč od modernega standarda. Skratka, popolnoma irelevantno.

Gambino ::

Passat je res večji ima pa slabši motorni sklop z menjalnikom vred, podvozje od passata je slabo! Corolla je v tem segmentu svetlobno leto pred VW! Ima pa manj prostora, to se pa strinjam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

ViperR ::

energetik je izjavil:

Kalibri je izjavil:

Več plača kot imaš, več bo nabasala v avto. In obratno, manj kot ga imaš, manj bo vlekla s sabo. Šli boste pa v obeh primerih.

To je ena taka zlajnana fraza, ki ne drži. Če greš na smučarijo s 4-člansko družino, v apartma, pač s Cliotom ne bo šlo skozi brez velike truge. To je golo dejstvo. Razen če misliš tretjino robe naložit otrokom zadaj v naročje, kar pa ni varno. S 600L prtljažnikom to pač gre ravno za las, če daš smuči na streho. Za smučarijo pač toliko opreme rabiš, ne gre drugače.



Bedarija. Jaz imam 520L in je šlo BP. Pa mam majhne otroke, ki so še v otroškem sedežu. Sredinski preklop daš dol med otroci in umes smučke. Ostane ti še ogromno prostora za kufre. Kako malenkost kot so igrače pa daš med noge.

Čez poletje pa tudi gre, mi ponavadi uzamemo 3 kabinske kufre(brezplačno za na letalo) + nahrbtno torbo za prenosnik + otroški voziček (pa je kr glomazen, z velikimi kolesi za po makadamu). Brez problema dam vse noter.

Meni ni jasno zakaj bi rabu karavana z 800L zato, da 2x na leto več kot očitno uzameš 3x preveč stvari s sabo.

bm1973 ::

energetik je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Včasih smo se v fičotih vozili trije otroc pa starša, danes je pa 2x daljši avto za enega otroka pa starša premajhen?

Povem mi, kdo je šel s fičotom za 5 dni na smučarijo nekam v avstrijo npr.? Prištej še 4 smučarske čelade, ki ti zasedejo v kakem Cliotu 1/4 prtljažnika. Včasih jih niso uporabljali.
Ni to morje, kjer so rabili mali šotor, kopalke pa brisačo. Pa še to je bilo vse na strehi ali pa v naročju na zadnji klopi.

No ja, moj stric je naložil mene, ženo, velik šotor (2 spalnici) z notranjim prostorom plus cunje in hrana za 14 dni... V fička.

Je šlo...

tony1 ::

"Sredinski preklop daš dol med otroci in umes smučke."

Brez vreče za smuči je to smrtno nevarno.

Magic1 ::

Problem so lahko nekatere ženske. Če ona spakira en velik kovček za vsakega, je hitro problem. Pač potem tip nima izbere, kot da se skešira za večji avto. Spremenil je ne bo:)).
Magic

bm1973 ::

A še nisi slišal za to, da se smučke malo priveže?

Magic1 ::

Ni mi pa jasno zakaj folk rine nekam daleč v tujino smučat s malimi otroki.
Magic

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Problem so lahko nekatere ženske. Če ona spakira en velik kovček za vsakega, je hitro problem. Pač potem tip nima izbere, kot da se skešira za večji avto. Spremenil je ne bo:)).
Ne vem zate, ampak midva pakirava skupaj. Ne vzamemo nič nepotrebnega, pa je količina vseeno velika.

Magic1 je izjavil:

Ni mi pa jasno zakaj folk rine nekam daleč v tujino smučat s malimi otroki.
Kdo je rekel z malimi? In pa z veliki otroki je količina prtljage še večja, saj imajo večje kombinezone, večje pancerje, večje čelade.

bm1973 je izjavil:

A še nisi slišal za to, da se smučke malo priveže?
Seveda, štrik bo zadržal tak projektil ob trku.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

tony1 ::

bm1973 je izjavil:

A še nisi slišal za to, da se smučke malo priveže?


Kljub temu se zadnje stene sedežev ne podira, če so zadaj potniki. Poglej si kakšen crash testa prtljage.

energetik ::

ViperR je izjavil:

energetik je izjavil:

Kalibri je izjavil:

Več plača kot imaš, več bo nabasala v avto. In obratno, manj kot ga imaš, manj bo vlekla s sabo. Šli boste pa v obeh primerih.

To je ena taka zlajnana fraza, ki ne drži. Če greš na smučarijo s 4-člansko družino, v apartma, pač s Cliotom ne bo šlo skozi brez velike truge. To je golo dejstvo. Razen če misliš tretjino robe naložit otrokom zadaj v naročje, kar pa ni varno. S 600L prtljažnikom to pač gre ravno za las, če daš smuči na streho. Za smučarijo pač toliko opreme rabiš, ne gre drugače.



Bedarija. Jaz imam 520L in je šlo BP. Pa mam majhne otroke, ki so še v otroškem sedežu. Sredinski preklop daš dol med otroci in umes smučke. Ostane ti še ogromno prostora za kufre. Kako malenkost kot so igrače pa daš med noge.

Čez poletje pa tudi gre, mi ponavadi uzamemo 3 kabinske kufre(brezplačno za na letalo) + nahrbtno torbo za prenosnik + otroški voziček (pa je kr glomazen, z velikimi kolesi za po makadamu). Brez problema dam vse noter.

Meni ni jasno zakaj bi rabu karavana z 800L zato, da 2x na leto več kot očitno uzameš 3x preveč stvari s sabo.
Ja vidiš, če bi bilo manj kot 500L pa ne bi šlo. Je neka meja, kjer si lahko čarovnik, pe še vedno ne boš spravil robe not.
vires in numeris

Eduardo ::

Gambino je izjavil:

Passat je res večji ima pa slabši motorni sklop z menjalnikom vred, podvozje od passata je slabo! Corolla je v tem segmentu svetlobno leto pred VW! Ima pa manj prostora, to se pa strinjam!


Verjetno odvisno kateri? Sem imel šanso vozit 200 konjskega 4x4 DSG in zelo težko verjamem da se babja Corola praviloma znana po tem, da se vozi tako tako lahko približno kosa. Je pa res, da nove Corole sam nisem vozil, jo pa zelo rad kritizira sorodnik. Jo ima njegova žena. Imela jo je moja mama, samo starejšo ... Ne vem, če imaš bolj babji penzionist avto.

Si pa mislim, da obstaja kakšen opipan pasat, katerega lahko primerjaš z odlično opremljeno corolo. Me ne bi presenetilo, če bi v njega dali ročni menjalnik in 1.0l motor.

Mi pa tudi ni jasno kaj je narobe s temi dizli in DSG menjalniki?! Kaj to voziš kakšnega s 500.000km, ki je totalno zjahan, ker kar sem jaz vozil teh kombinacij, pa ne samo pasata mi je zadeve bila super. Dosti boljša kot neki podhranjeni japonci s CVTji.

c3p0 ::

hojnikb je izjavil:

bemfa je izjavil:

Passat, ni dileme. Idi peljat vse 3, pa boš videl zakaj.


passata dans kupis sam se zato, da ne izstopas v svoji ulici/druzbenem krogu, k majo itk vsi tut passata.
Da bi obstajal se kaksn drug razlog, zakaj bi kupil to b****** vozilo, ob vsej ponudbi, pa res nwm..


Kot ne izstopaš več s Teslo, ne izstopaš z ljudskim avtom tipa Passat. Tehnološko je OK, šraufa ga vsak, deli ležijo "v Sparu", prtljažnik ima verjetno največji v tej klasi, če ga rabiš. Nihče še ni rekel, da ima preveč litrov v prtljažniku na voljo in ga to moti. Drugi imajo manj, na račun kao lepše oblike, kar je debatable. 110kW motor je bojda dober.

Eduardo ::

Jaz bi ocenil, da je superb malo večji od pasata. Skoraj sigurno boljši value.

Lepša oblika pri Toyoti? Ajde novi Prius, samo Corolla? Posebej tista podaljšana? To je ja tako grd avto, da je že plus, ker se zanj ne sekiraš. Toča ga olepša.

Sploh pa to ni ista klasa. Corrola je konkurenca Golfu. Pasatu je konkurenca bolj Toyota Camry.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ampak menda ni karavana? Tale meni izgleda kar OK in bi jo dejansko šel peljati, če ne bi bila samo limuzina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

WizzardOfOZ ::

Eduardo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Včasih smo se v fičotih vozili trije otroc pa starša, danes je pa 2x daljši avto za enega otroka pa starša premajhen?


Kdo pravi premajhen, samo luksuz je. Pa tudi tehnologija je drugje, več smo na cesti itn. Fičo je znal v svoji celotni eksistenci narediti toliko km z nonstop popravili, kot jih zna nek Passat v enem letu brez problemov. Pa da se sploh ne spuščamo v samoumevne podrobnosti.

In sploh kaj je smisel tega nazadnjaškega razmišljanja? Gledaš kaj moderno je na voljo in najboljše izbiraš, ne pa se tolažiš z neko daljno preteklostjo.


Nihče se ne tolaži z daljno preteklostjo. Takrat si šel na morje s prtljago za 5 ljudi in petimi ljudmi v fičotu, pa je šlo. Res pa si kot otrok lahko imel samo eno igračo s sabo, pa žena je vzela samo 2 ali 3 oblekce s sabo. Ne kot danes, ko žena vzame celo omaro cunj (ki jih že tako ne nosi, na morju pa še manj), otrok pa celo sobo igrač.
Ampak ja, luksuz je, naj se ga pa še plača, če ga hočeš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fikus_ ::

strel je izjavil:

Mene je začel zanimat tale Ssangyong Torres EVX. Iščem približno isto kot ti. Znotraj je malo cenejši material, je pa cenovno za pogledat + GARANCIJA !


Tukaj so pa pogumni/prepričljivi
"7 LET ali do 150.000 km GARANCIJE NA CELOTNO VOZILO IN 1.000.000 (milijon) ali 10 LET kilometrov GARANCIJE na baterijo "

Je samo vprašanje, kakšno imajo servisno podporo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Kalibri ::

Sem gledal ceno golfa karavana style in cca primerljivega, torej najcenejšega Passata karavana, z enakim motorjem, to je 1.5 etsi, pa je trenutno cca 2 do 3 jurjev razlike.

Gambino ::

Eduardo je izjavil:

Gambino je izjavil:

Passat je res večji ima pa slabši motorni sklop z menjalnikom vred, podvozje od passata je slabo! Corolla je v tem segmentu svetlobno leto pred VW! Ima pa manj prostora, to se pa strinjam!


Verjetno odvisno kateri? Sem imel šanso vozit 200 konjskega 4x4 DSG in zelo težko verjamem da se babja Corola praviloma znana po tem, da se vozi tako tako lahko približno kosa. Je pa res, da nove Corole sam nisem vozil, jo pa zelo rad kritizira sorodnik. Jo ima njegova žena. Imela jo je moja mama, samo starejšo ... Ne vem, če imaš bolj babji penzionist avto.

Si pa mislim, da obstaja kakšen opipan pasat, katerega lahko primerjaš z odlično opremljeno corolo. Me ne bi presenetilo, če bi v njega dali ročni menjalnik in 1.0l motor.

Mi pa tudi ni jasno kaj je narobe s temi dizli in DSG menjalniki?! Kaj to voziš kakšnega s 500.000km, ki je totalno zjahan, ker kar sem jaz vozil teh kombinacij, pa ne samo pasata mi je zadeve bila super. Dosti boljša kot neki podhranjeni japonci s CVTji.


Podvozje passata je krep, mu ne pomaga ne 200 konjev ne zanič DSG menjalnik, da o zanesljvosti niti ne govorim!

nekikr ::

Z razlogom je to eden najbolj razširjenih potovalnih/potniških/družinskih avtomobilov. Če bi bil tako zanič, jih na cesti ne bi bilo polno.

tony1 ::

"Podvozje passata je krep"

Kaj za vraga govoriš, že drugič? Da roke crkujejo kot pred 25imi leti, da se slabo pelje v ovinke, po luknjah, počasi / hitro? Kaj pa imajo japonci primerljivega? (Uuuuu, rush me to the burn unit!)

Če je pasat neudoben avto, kaj pa je potem udobno? Samo še XM?

nekikr je izjavil:

Z razlogom je to eden najbolj razširjenih potovalnih/potniških/družinskih avtomobilov. Če bi bil tako zanič, jih na cesti ne bi bilo polno.


VW ima mnogo težav, ampak ravno kakovost vozniške izkušnje jih še drži nad vodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Rahuk ::

Moj pasat 2016 letnik ima ze 302.000 kilometrov. Ali ga se lahko vozim ali moram kupit toyoto ? :D

zodiak ::

Fičko ali stojadinka. Druge opcije ni.

Blinder ::

Gambino je izjavil:

Passat je res večji ima pa slabši motorni sklop z menjalnikom vred, podvozje od passata je slabo! Corolla je v tem segmentu svetlobno leto pred VW! Ima pa manj prostora, to se pa strinjam!


podvozje passata slabse kot od corolle?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WizzardOfOZ ::

Blinder je izjavil:

podvozje passata slabse kot od corolle?


Da.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Kalibri ::

Kaj za vas sploh pomeni slabo podvozje? Da ne moreš tam, kjer traktor komaj, ali kaj drugega? Da niso spet ST fantazijski standardi?

tony1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Blinder je izjavil:

podvozje passata slabse kot od corolle?


Da.


Koliko je razlike v medosni razdalji? Že to bi moral biti ful pomemben faktor.

Buggy ::

Kalibri je izjavil:

Kaj za vas sploh pomeni slabo podvozje? Da ne moreš tam, kjer traktor komaj, ali kaj drugega? Da niso spet ST fantazijski standardi?


haha nebivedu ga spet serje no, pust ga :))

...da bo mal bolj zabavno pa naj se povesta po katerih parametrih in kaksnih pogojih sta z gambinotom podala te strokovne ocene. Pa specificirat mal bolj natacno kaj sploh primerjata...verjetno ne Passatovega DCC podvozja z vektorskim razporejanju moci na vsako kolo pri 4x4 avtu z elektronsko zaporo diffa, ki jo lahko po lastnih zeljah prilagajas >:D


Sicer pa spet en klasicen derail teme

undertacker ::

Rahuk je izjavil:

Moj pasat 2016 letnik ima ze 302.000 kilometrov. Ali ga se lahko vozim ali moram kupit toyoto ? :D


Haha, sem isto premišljeval

energetik ::

Eduardo je izjavil:

Gambino je izjavil:

Passat je res večji ima pa slabši motorni sklop z menjalnikom vred, podvozje od passata je slabo! Corolla je v tem segmentu svetlobno leto pred VW! Ima pa manj prostora, to se pa strinjam!


Verjetno odvisno kateri? Sem imel šanso vozit 200 konjskega 4x4 DSG in zelo težko verjamem da se babja Corola praviloma znana po tem, da se vozi tako tako lahko približno kosa. Je pa res, da nove Corole sam nisem vozil, jo pa zelo rad kritizira sorodnik. Jo ima njegova žena. Imela jo je moja mama, samo starejšo ... Ne vem, če imaš bolj babji penzionist avto.

Si pa mislim, da obstaja kakšen opipan pasat, katerega lahko primerjaš z odlično opremljeno corolo. Me ne bi presenetilo, če bi v njega dali ročni menjalnik in 1.0l motor.

Mi pa tudi ni jasno kaj je narobe s temi dizli in DSG menjalniki?! Kaj to voziš kakšnega s 500.000km, ki je totalno zjahan, ker kar sem jaz vozil teh kombinacij, pa ne samo pasata mi je zadeve bila super. Dosti boljša kot neki podhranjeni japonci s CVTji.
Toyotin e-CVT je najboljši avtomatski menjalnik, ki obstaja, to je dejstvo. Zafrkava jih le to, da gor šraufajo malce podhranjene agregate, to je vse. Če bi na Corollo TS našraufali 2.5 mašino iz RAV4, bi bila to poezija. Pa še to le za AC. Vse kar je izven AC je tudi 1.8 agregat povsem zadosti.

Eduardo je izjavil:

Jaz bi ocenil, da je superb malo večji od pasata. Skoraj sigurno boljši value.

Lepša oblika pri Toyoti? Ajde novi Prius, samo Corolla? Posebej tista podaljšana? To je ja tako grd avto, da je že plus, ker se zanj ne sekiraš. Toča ga olepša.

Sploh pa to ni ista klasa. Corrola je konkurenca Golfu. Pasatu je konkurenca bolj Toyota Camry.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ampak menda ni karavana? Tale meni izgleda kar OK in bi jo dejansko šel peljati, če ne bi bila samo limuzina.
Sam vozim Corollo TS, pa se glede izgleda nikakor ne morem strinjati. Meni je Corolla TS lepa. Navadna HB pa ne.

Se pa lahko strinjam, Corolla TC je konkurenca Golfu, ne more pa biti Passatu. Glede voznih lastnosti in prostornosti. Čeprav podvozje mi je všeč, je udobno in hkrati trdno. Se pa sliši hrup od koles.
Zanesljivost je druga zgodba. Zaenkrat 3 leta in 45 Mm brez kakršnekoli napakice, seveda napišem še po 7 in 10. letih.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Smurf ::

- Glede prtljaznika, trenutno imam 640L in je dovolj, mislim da je tudi 590L ok.
- Passat je res vecji avto, ampak je trenutno "poceni". Pri golfu ne vidim nobene prednosti proti Toyoti
- Superb je se vecji od Passata in kot sem ze napisal, trenutno je cenovno (za isto opremo) celo drazji od Passata
- Ce ze bi za skodo skleda Octavio, ki je cenovno primerljiva Toyoti, ampak je nekoliko bolj prostorna.

Naslednje dni grem se na testno voznjo, pa bomo videli kako se kaksen vozi.

pegasus ::

energetik je izjavil:

Če bi na Corollo TS našraufali 2.5 mašino iz RAV4, bi bila to poezija. Pa še to le za AC. Vse kar je izven AC je tudi 1.8 agregat povsem zadosti.
Tega ne razumem. A ni ravno obratno? Za mestno vožnjo (pogosta pospeševanja in zaviranja) želiš več navora (=večji motor), na autobanu pospešiš samo enkrat in imaš potem precej konstantno obremenitev, ki jo lahko držiš z manjšim motorjem.

Smurf ::

@energetik koliko pa ti corolla porabi pri 130km/h, ali pa recimo 150km/h?

pegasus je izjavil:

energetik je izjavil:

Če bi na Corollo TS našraufali 2.5 mašino iz RAV4, bi bila to poezija. Pa še to le za AC. Vse kar je izven AC je tudi 1.8 agregat povsem zadosti.
Tega ne razumem. A ni ravno obratno? Za mestno vožnjo (pogosta pospeševanja in zaviranja) želiš več navora (=večji motor), na autobanu pospešiš samo enkrat in imaš potem precej konstantno obremenitev, ki jo lahko držiš z manjšim motorjem.

Pri mestni vozni si pomagas z elektricnim motorjem pa imas ta navor, ce dolgo casa vozis po avtocesti pa se bolj zanasas na bencinski motor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

pegasus ::

Smurf je izjavil:

Pri mestni vozni si pomagas z elektricnim motorjem pa imas ta navor, ce dolgo casa vozis po avtocesti pa se bolj zanasas na bencinski motor.
Drži. Torej prideš ok skozi z manjšim motorjem.

Blinder ::

Potrebe po navoru v mestni voznji so zelo nizke.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vidividi ::

Nisem ljubitelj švabov imam japonce že 20 let... a ne se hecat pasat je proti karoli drug svet kar se tiče vožnje in udobnosti.... ne se se slepit. To je drug rang avta. Ne primerjat pasata s 300k in nove karole... novo/novo

denabiker ::

zdaj če ne daš več denarja bi za ta denar, mogoče kakšnih par jurčkov zraven, vzel Octavio RS DSG Combi, kolega ima, pohvalil zelo, na nemškem trgu kupljena, pa menda je podobna kot za naš trg, sedeže zelo hvalil, malo denarja za veliko "muzike" je rekel...

Smurf ::

denabiker je izjavil:

zdaj če ne daš več denarja bi za ta denar, mogoče kakšnih par jurčkov zraven, vzel Octavio RS DSG Combi, kolega ima, pohvalil zelo, na nemškem trgu kupljena, pa menda je podobna kot za naš trg, sedeže zelo hvalil, malo denarja za veliko "muzike" je rekel...

Ne vem... močnejšega motorja v resnici ne rabim, hkrati prinese večjo porabo, prav tako dvomim, da je bolj zanesljiva od "navadne".

WizzardOfOZ ::

Buggy je izjavil:

verjetno ne Passatovega DCC podvozja z vektorskim razporejanju moci na vsako kolo pri 4x4 avtu z elektronsko zaporo diffa, ki jo lahko po lastnih zeljah prilagajas

Daj nakladat. Passat že nekaj časa več nima stalnega 4 kolesnega pogona. Ima prednji pogon in pomožna koleščka, ki se zaženejo, ko prednja zdrsnejo.

Elektronska zapora diffa? Spet nakladanje. Haldexa ima. Par lamel in ne diff. Abs pa blokira kolo, ki se zavrti v prazno.

Japonci so tukaj kar dost v prednost že kako desetletje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Buggy ::

rofl nebivedu. Kaj ma zdej veze kaj je imel in kaj ima Passat. Dej ti povej ze enkrat, kako si prisel do tako suverenega zakljucka...vsi smo v polnem pricakovanju:

WizzardOfOZ
:: danes, 13:00:52

Blinder je danes ob 13:00:12 izjavil:

podvozje passata slabse kot od corolle?

Da.


...in kaj si primerjal...to je tudi point mojega posta bucman. Cakam.

BTW: kje ti vidis v mojem postu kaj o STALNEM 4 kolesnem pogonu in ja elektronski diff imam in ga lahko stelam kako agresiven bo...

WizzardOfOZ ::

To kar imaš ti danes na pogonu, so imeli japonci že 25 let nazaj v cenejših avtomobilih kot je passat. Tisti primerljivi s tvojim passatom so mel pa že 2003 vccd na pogonu, ki je danes sicer zastarel, ampak je že takrat lahko nastavljal agresivnost pogona. In je bilo že takrat možno spraviti 90% moči na zadnja kolesa, kar je pri passatu zaradi zasnove pogona nemogoče, ker gre lahko samo do 50%. Edinega passata s to možnostjo so pa nehal delat leta nazaj, ko so quattro pogon ukinili in ga nadomestili s cenejšim haldexom, pustili so pa ime.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

kaj ima moj passat veze. Odgovori na vprasanje ki sem ti ga dal in je vezano na tvojo smelo trditev in ne palamudi v tri krasne.

WizzardOfOZ ::

Primerjavo med novo karjolo in zastarelo tehniko novega pasata bi rad?
Vsedi se v novo karjolo, pa boš videl razliko sam, brez da bi ti moral karkoli primerjat.
Jajca od pasata so samo še za take ki imate mokre sanje na nemška vozila, vsi ostali so že prešaltal na mnogo boljša japonska vozila.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

al1976 ::

Mal da presekam debato.
Dva notranja vira pri ta velikih. Različni svetovi a tako podobni.

Toyota:
https://open.spotify.com/episode/2aAc32...

VW:
https://open.spotify.com/episode/4kRgCc...


Zanimivo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Buggy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Primerjavo med novo karjolo in zastarelo tehniko novega pasata bi rad?
Vsedi se v novo karjolo, pa boš videl razliko sam, brez da bi ti moral karkoli primerjat.
Jajca od pasata so samo še za take ki imate mokre sanje na nemška vozila, vsi ostali so že prešaltal na mnogo boljša japonska vozila.


se mi je zdelo, da spet samo lapas kot ponavadi. Dej si nazaj nick v nebivedu, ti je res ustrezal :P

DamijanD ::

Če mora bit ICE, kaj pa kakšen 508SW ?

WizzardOfOZ ::

Buggy je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Primerjavo med novo karjolo in zastarelo tehniko novega pasata bi rad?
Vsedi se v novo karjolo, pa boš videl razliko sam, brez da bi ti moral karkoli primerjat.
Jajca od pasata so samo še za take ki imate mokre sanje na nemška vozila, vsi ostali so že prešaltal na mnogo boljša japonska vozila.


se mi je zdelo, da spet samo lapas kot ponavadi. Dej si nazaj nick v nebivedu, ti je res ustrezal :P

Lapaš ti o svojih zeljarskih jajcih. Vsedi se v karjolo pa se zapelji in boš videl, kako udoben avto je to proti passatu.

Japonci so že nekaj let nazaj začeli delat na podvozjih in naredijo enotno podvozje za več modelov. Prvo za največjega izmed njih, potem pa to podvozje dajo še na manjše modele s prilagoditvijo amortizerjev za lažji model avta. Tako imajo manjši modeli enako podvozje in karakteristike kot večji, razen medosne razdalje, ker je pač manjši avto.

Pa ne maram ne toyote in ne vw, ampak v tem primeru je pasat samo še draga bleda senca nekoč res dobrega avta.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

KobayashiM ::

Matr, tule se moram pa vključiti. Corrolla karavan stara dobri 2 leti in passat karavan star 6 let sploh ni primerjave. Oba vozim zelo pogosto. Passat je v naskokom tišji bolj udoben in lepše sedi na cesti. Tako da res ne vem od kje tebi teli umotvori...

Buggy ::


Lapaš ti o svojih zeljarskih jajcih. Vsedi se v karjolo pa se zapelji in boš videl, kako udoben avto je to proti passatu.


nebivedu, edini ki karkoli povelicuje tukaj si ti srce naivno :D Suvereno trdis, da je Passatovo podvozje slabse od corolle, ne znas pa povedati zakaj in v kakih primerih (nagibanje v ovinkih in trakcija, slaba cesta in nevtraliziranje lukenj, AC in drzanje smeri pri vecjih hitrostih, vzdrzevanje, cena,...) se manj kaj konkretno sploh primerjamo. Boli mene kurec za zeljarje, ker nisem nikakrsen fanatik in privrzenec znamke kot ti in sem vzel top model holzvagna ravno zato, da spobam kaj se tolk hvali...pa sem skurcal ze marsikaj pri njem....podvozja (DCC) pac ne morem, zato me firbec matra kaj je tako bajnega pri Corolli, pa nisem dobil drugega kot zolcen izliv nebiveduta :))

...skratka ce je kdo nakurcen na neka jajca in zivi v svojem svetu si to le ti nebivedu. Ni hudga bo boljse ;)

Glede tvojega mnenja o superiornosti pri Subaruju pa poglej kako tvoj favorit, ko na treh kolesih nima stika ne more speljat, zeljar pa za salo >:D

tole pustim kle ;)

WizzardOfOZ ::

kaj ima sedaj subaru tukaj zraven.

Ti dam primerjavo, kjer passat nima za burek, pa bi moral po tvojem filmčku odpeljat iz take situacije glej od minute dalje.
https://m.youtube.com/watch?v=PFaMemKYl...

V temle videu se pa vidi da je tisti tvoj posnetek prirejen
https://m.youtube.com/watch?v=mryGnENTs...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za dolge razdalje - omejen budget (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1256355 (2534) delavec44
»

Nakup...bencinski karavan z dušo :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1068005 (4864) mr_chai
»

Avto za 200km na dan (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1149651 (6561) SloKin
»

Kaksen avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
868350 (5894) TheBlueOne

Več podobnih tem