» »

Nov avto za okoli 35k€

Nov avto za okoli 35k€

1
2
»

hamez66 ::

Kolega je raje kot Audija kupil Škodo Superb. Baje je bolj prostorna in bolj uporabna. Najcenejši novi Superbi so okoli 36k. Ne trdim, da je najboljši, je pa verjetno dober avto za it pogledat kot referenca. Veliko privatnikov se vozi v Škodah.

N75 ::

Koliko velik prtljažnik in koliko težko prikolico ?

Nevem zakaj te moti mali rezeorvar, 500 km verjetno narediš s polnim.

Kakšne poti imaš, glede veliko km, pri 200.000 je znesek elektrike 6k€, bencina pa 18k€

Ja pelji vse 3 pa vzem tisto kar ti je všec.

Utk ::

Jaz s toyoto normalno vlečem prikolico. Na moči se praktično nič ne pozna, samo poraba se malo dvigne. Potem porabi enako kot ostali ne-hibridi brez prikolice.
Če bi vlekel stalno in to 700 kilsko, bi edino morda bolj pogosto menjal olje, tudi v menjalniku, in dal not malo drugačno olje (piše to tudi v navodilih). Ampak to velja za vse avte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

KobayashiM ::

https://tehnozvezdje.si/ssangyong-torre...

Tegale elktričnega. Za polnjenje pač malo potrpiš, EVisti pravijo da ni problem.

Notechis ::

Včeraj je bilo na poptv, dražba parih avtomobilov, ki jih je FURS odvzel utajevalcem davkov, mogoče se splača poiskati.

edit: tole, https://www.24ur.com/novice/slovenija/v... vidim pa, da štartajo od 38k, se pravi off topic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Notechis ()

issak ::

Geely Coolray - 174km, avtomatik, vsa možna oprema ki si jo zamisliš, pa ceneje kot Hyundai ki je bil omenjen prej enkrat.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Utk ::

Itak, in 35,000 km na leto z njim s porabo 8 litrov.
Je pa že tesla cenejša od tega...

Reaper ::

Smurf je izjavil:

Pozdravljeni,

iščem ideje za nov družinski avto, budget je okoli 35kEUR.

Pogoji:
- Nizki stroški na prevožene kilometre (letno naredim 30-35kkm)
- Mora biti karavan, z aktivnim tempomatom
- Načeloma bi ga imel za cca. 10 let

Trenutno so top kandidati:
1.) Toyota Corola 2.0 hybrid (31.5kEUR)
+ zanesljiv avto
+ majhni stroški
+ relativno nizka cena
- majhen tank
- relativno majhen prtljažnik (590L)

2.) VW Passat 2.0 TDI (38kEUR)
+ Dobro se vozi (narejen je za dolge vožnje)
+ ima veliko prostora
- višji overall stroški (poraba, servis, zanesljivost(

3.) Ioniq 5 (38.5kEUR)
+ Najnižji stroški (polnim ga večino časa lahko na firmi)
+ Izgleda lepo
- Kmalu se bom selil, ker bom šel v gradnjo hiše tako, da za kakšne 2 leti odpade polnjenje doma

še kakšna ideja, feedback, izkušnje?


Bil v začetku leta pred podobno odločitvijo. Favoriziral sem Corolo 2.0 Hibrida, karavana, Style opremo. Na koncu sem kupil novi Model 3 RWD. Mi ni žal, bi bil pa verjetno tudi s Toyoto zelo zadovoljen. Če si veliko na AC bi znala Toyota biti malo glasnejša zaradi CVT menjalnika, drugače pa je odličen avto.

Kar se tiče polnjenja, če gledaš Ioniq 5, tu boš imel več dela s polnjenjem na javnih polnilnicah kot s kakšno Teslo. Prostorna sta Ioniq 5 in Tesla Model Y, če se ti Ioniq bolj dopade potem je to to. Če imaš opcijo polnjenja v firmi je itak super, za vikend boš pač vzel Petrolovo kartico, mogoče kakšna Ionity naročnina, da ceneje polniš na Ionityu itd. 2 leti boš zdržal vikende po enaki ceni kot dizel, med tednom in preostanek lastništva vozila se boš vozil pa dosti ceneje. Sploh če boš na streho nove hiše dal kakšno solarno elektrarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

denabiker ::

link_up je izjavil:

wtf, vsak cetrti dan na crpalki...pa za 30k mu ponujate ev? a, da bo na ac ostal v temi, ko bo stau? ne bodi nor in si vzami kulturen avto za take razdalje...ne pa 45l tank no, ma ne ga srat.


Toyota ima manjši kesl, ker je bolj pametno imeti več prostora, pa tudi če je 45l je to za koliko vožnje? Za slabih 700km? Če bi vsakih 4 dni tankal, bi delal povprečno 175km/dan, ali več kor 63.000km na leto? Moraš gledat na povprečne voznike, redki so oz. smo, ko delamo veliko km.
Jaz dam velik plus Toyoti za to spremembo, če gledaš pri malčkih, koliko se pozna pri prtljažniku zaradi manjšega kesla? Vsak liter prostornine šteje...

hojnikb je izjavil:

KobayashiM je izjavil:

Jaz sem hvaležen da ni hojnik v debato privlekel najboljšega avta na planetu za vse priložnosti in potrebe - mg4


Bom rajel privlekel second best zadevo;
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

OPju se ostane kakih 17 jurjov k jih lahko zapravi na kurbah ali mogoče... nepredvidene stroske pr gradnji :)


Naj gre testirat prej Dacio, ker je veliko ljudi nezadovoljnih...še en drug je nabavil ravno te za svoje ljudi, pa njegovi zdaj jamrajo, prej so bili nezadovoljni z Kangooji in Berlingoti, zdaj se jim pa kolca po njih....pa motor 1.0 nima navora, treba ga vrtet, pa ni motor za tak avto...Diesel pa menda ni več za naš trg. Pri novem Dusterju vem da ni diesla, za druge trge še bo...

Zgodovina sprememb…

mugen999 ::

Ja ta renaultova politika je res nora, v dusterja in joggerja, katera sta precej velika avtomobila, ne da dizla za naš trg, medtem ko malega clia, še vedno dobiš novega z dizlom, narobe svet imho.

Nebomgabiksa ::

Jaz bi med predlaganimi brez razmisleka vzel Toyoto - ima sicer par minusov, ampak kdo jih pa nima :-)
* Nima možnosti LTS (long-term-service na 30tkm)
* Nima opozorila na redni servis
* (Vsaj nas) nekaj hecajo TMPS senzorji

Plusi, ki pa so pretehtali:
* Garancija 185tkm (v OP tvojem primeru 5,5 let) brez doplačila
* Preverjeni in nezahteven pogonski sklop z malo deli (atmosferski motor, CVT menjalnik, ni alternatorja...)
* Dobro drži ceno
* Poraba ~6L/100km (za 2.0 bencinarja s skoraj 200KM je to super)

VW je sicer južno od Alp sveto vozilo, vidiš pa severno od vedno več Škod, ker so VW/Audi precenjeni (težave pa imajo vsi iste). Na primer - fijasko z multimedijo. Je pa Passat večji od Corolle, ampak rabiš?
Hyundai oziroma na splošno EV, pa jaz sploh ne bi razmišljal.

DamijanD ::

Jaz bi pa ravno kontra - če res delaš dnevno tako veliko kilometrov in imaš dnevno opcijo filat v službi (vsaj do takrat, ko boš imel svojo hišo) potem bi resno razmislil o EVju (ioniq 5) - ker se ti bo finančno 100% splačalo.

Blinder ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Je pa Passat večji od Corolle, ampak rabiš?


še en ki misli, da so avti večjega ranga boljši, ker imajo več prostora. Po tej logiki bi Dacia Logger bila boljši avto od Audi S8
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Nebomgabiksa ::

Blinder je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

Je pa Passat večji od Corolle, ampak rabiš?

še en ki misli, da so avti večjega ranga boljši, ker imajo več prostora. Po tej logiki bi Dacia Logger bila boljši avto od Audi S8

Kje si pa to zasledil???? :-)

Blinder ::

Imam obcutek, da daješ passata in corollo na isti nivo in da je med njima v glavnem razlika v velikosti. Medtem ko se ta dva avta ločujeta po razredu, kvaliteti notranjosti, udobje, kvaliteti podvozja, volanskega mehanizma itd itd.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

puginho ::

Za tvojo kilometrino imaš ford focusa dizel, avtomatik, za pod 30 jurjev, garancija 5 let na neomejeno kilometrino, kar ni zanemarljivo pri tebi, definitivno boljša izbira kot cvt menjalnik za avtocesto

https://prvaizbira.si/vozilo/focus-st-l...

Utk ::

Ja ja, 115 konjski dizelček proti 2,0 bencinarju...v katerem vesolju?

puginho ::

Utk je izjavil:

Ja ja, 115 konjski dizelček proti 2,0 bencinarju...v katerem vesolju?


imaš izpit za avto? ker po tvojih komentarjih si najbližje bil peciklu

Utk ::

Ti še tam nisi bil. Se grem stavit, da ne obstaja hitrost pri kateri bi bil motor tega forda tišji od 2,0 v toyoti.

G0zdar ::

Če je od teh 35kkm veliko relacijskih in malo mestnih, bi od teh treh vzel passata. Hibrida bi mogoče vzel samo če bi imel veliko mestnih kratkih voženj in vsake toliko kakšno daljšo, kjer se ti ne da zafrkavati s polnjenjem. Sam imam le par izkušenj s hibridi, vendar pri hibridih imaš probleme električnih avtov, probleme verbrennerjev, pa še kakšnega dodatnega zaradi sklopa obeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: G0zdar ()

nekikr ::

Smurf je izjavil:

Pozdravljeni,

iščem ideje za nov družinski avto, budget je okoli 35k€.

Pogoji:
- Nizki stroški na prevožene kilometre (letno naredim 30-35kkm)
- Mora biti karavan, z aktivnim tempomatom
- Načeloma bi ga imel za cca. 10 let

Trenutno so top kandidati:
1.) Toyota Corola 2.0 hybrid (31.5k€)
+ zanesljiv avto
+ majhni stroški
+ relativno nizka cena
- majhen tank
- relativno majhen prtljažnik (590L)

2.) VW Passat 2.0 TDI (38k€)
+ Dobro se vozi (narejen je za dolge vožnje)
+ ima veliko prostora
- višji overall stroški (poraba, servis, zanesljivost(

3.) Ioniq 5 (38.5k€)
+ Najnižji stroški (polnim ga večino časa lahko na firmi)
+ Izgleda lepo
- Kmalu se bom selil, ker bom šel v gradnjo hiše tako, da za kakšne 2 leti odpade polnjenje doma

še kakšna ideja, feedback, izkušnje?

Predvsem se drži stran od Renault, Peugeot, Opel, BMW, Audi, Mercedes, Tesla, Kia, Toyota, Hyundai, Citroen, Ford, Škoda, Volkswagen. Ti se zelo kvarijo, izgubljajo vrednost in predvsem niti slučajno niso primerni za to kar rabiš ti.
Sem naredil povzetek odgovorov, odloči se pa sam, predvsem pa tako, da ne sprašuješ anonimnih bleferjev ampak tako kot se to pravilno naredi. Vprašaš ženo kateri ji je lepši.

Nebomgabiksa ::

V toyoti je baterija 1,3kW (masa 36kg), ki pomaga pri mestnemu cijazenju po par metrov naprej. Ni to priključni hibrid... Tudi filozofija ni taka.

RatedR ::

Prvo pravilo, ne glej pod 2.0 in sam stran od francozov, italijanov in električarjev. VW koncern vzemi pa išči najdaljšo možno garancijo, win win.

link_up ::

kako vas naj clovek resno jemlje, ce komentirate, da ce res rabis vec placa? :) Ne, hecam se, sej ne rabim...hehe...

drugace pa neki neki ve.
In and Out

Magic1 ::

Nebomgabiksa je izjavil:

V toyoti je baterija 1,3kW (masa 36kg), ki pomaga pri mestnemu cijazenju po par metrov naprej. Ni to priključni hibrid... Tudi filozofija ni taka.

Nisi glih zaštekal koncepta osnovnega hibridnega motorja. To ni, da se boš vozil na elektriko, vendar da elektrika prevzame del bremena in posledično lahko bencinski motor dela dlje/vedno v optimalnih obratih. Če boš po avtocesti tiščal na polno celo vožnjo, pač efekta ne bo. Drugače ima tudi Toyota plug-in opcijo, ki ima baterijo za ~50km.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

energetik ::

Tako nekako, baterija in EM so v Corolli izključno zaradi optimizacije delovanja motorja, da lahko dosega tako dobre izkoristke.
Tank je mali, pa vseeno dovolj velik zaradi nizke porabe. Jaz imam po prevoženih 45 Mm povprečno 5,1L/100. Torej z enim tankom povprečno vsaj 800km. Če pa ni toliko AC in je bolj primestna, pa poraba pade proti 4,2 in lahko narediš skoraj jurčka na tank.

OutOfTheBox je izjavil:

Toyota Corola

" - relativno majhen prtljažnik (590L)"

590L je majhen prtljažnik? :O
Majhen ni, velik pa tudi ne. Ko greš na dopust z družino, je hitro premajhen, preizkušeno. Če si omisliš še kak sup za na morje, je potrebna še truga na strehi. Za na smučanje gre komaj komaj, s smučkami na strehi.
Dovolj velik prtljažnik je zame tam od 800L naprej. Se pa stlačimo tudi v Corollo.

Sicer pa OP, dobro premisli, kaj bolj rabiš. Bo velika večina AC? Rabiš res velik prtljažnik? Za tako kilometrino bi resno razmislil o Ioniqu5, če ti sede in če boš imel možnost domačega polnjenja. Sicer poglej seveda še dizelsko Octavio, morda tudi Kodiaqa, če rabiš res velik prtljažnik.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Kar se tiče kilometrov, jih med tednom delam 130km/dan (ni pa to čisto vsaki dan v letu), od tega je 2/3 avtoceste. Overall je pa verjetno 1/2 avtoceste, 1/4 mestne vožnje in 1/4 vožnje po regionalnih cestah.

Glede predlogov:
- Kitajskim EVjem ne zaupam zadosti, pa iskreno mi delujejo grdi. Bi pa verjel, da znajo v prihodnosti prehiteti evropske avte.
- Kie sem gledal (imam zelo dobre izkušnje), ampak mi za 30k+ ni vredna. Prav tako se mi zdi, da je avtomatika slabša kot recimo pri toyoti/vw
- Superb se ne splača, ker so ta trenutek s popusti dejansko cenejši Passati (razen, če vzamem čisto brez opreme). Octavio sem gledal, ampak spet mi gre za podoben primer kot Passat zgolj, da je par tisočakov cenejša. Če bi se Škoda bolj splačala p/p bi jo zagotovo pogledal.
- Hyundai avtomatik - ne vem, na njihovi strani ne vidim ponudbe za avtomatik, lahko pa povprašam, ko bom že si pogledal ioniq 5. Je pa načeloma itak zelo podoben kii.
- Dacia na plin je dejansko zanimiva alternativa, ampak se ji bom odpovedal
- Forda sem pa pred leti rekel, da ne bom nikoli več vozil.

energetik je izjavil:


Majhen ni, velik pa tudi ne. Ko greš na dopust z družino, je hitro premajhen, preizkušeno. Če si omisliš še kak sup za na morje, je potrebna še truga na strehi. Za na smučanje gre komaj komaj, s smučkami na strehi.
Dovolj velik prtljažnik je zame tam od 800L naprej. Se pa stlačimo tudi v Corollo.

Glede prtljage sem sicer bolj minimalist. Ampak sedaj imam majhnega otroka in sem v taki fazi, da morem notri zbasati poleg vsega tudi še kakšen otroški voziček. Tko, da ja verjetno je trenutno zame dobrih 500L spodnja meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Ahim ::

strel je izjavil:

Mene je začel zanimat tale Ssangyong Torres EVX. Iščem približno isto kot ti. Znotraj je malo cenejši material, je pa cenovno za pogledat + GARANCIJA !

Po besedah nekoga iz servisa, ki pokriva tudi to znamko, so celo deli za Geely prej dobavljivi kakor za Ssangyong. Tako da ... garancija ... koliko ti pomaga ce moras cakat na dobavo?

IL_DIAVOLO ::

Pa kdo kupuje taki krš?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ali malo rabljen avto - dolge razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
955442 (1420) tony1
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22127017 (4521) KTr1sk
»

Študent naj bo - mobilen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12114003 (10346) immortan
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15824960 (19385) KAVINSKY

Več podobnih tem