» »

Nov avto?

Nov avto?

Slopek ::

Ja jasno je v čem je problem, a pravim, da statistika vseeno pove nekaj. Torej pri korejcih je tvegan samo ponedeljek, pri vseh drugih pa še kak dan dva, mogoče tudi tri in tako sem odvisen od enega dobrega dneva Romunov ali Francozov, če ponazorim drugače, hehe.
Je lahko 5xbmw, pa je še vedno bolj pokvarljiv od mnogih. Vem, da je bilo nekdaj drugače, a tudi telefon ni več samo telefon, motor pa že dolgo ni tisto, kar prodaja avto. Če ni displeja ni ok avto. Ampak niti ni problem v tem. Pač stvari crkujejo, ampak ene veliko bolj kot druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Ijus ::

mr_chai je izjavil:

Kia EV6


OMFG k'er' lep avto. :D
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Slopek ::

Ijus je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Kia EV6


OMFG k'er' lep avto. :D

Lahko da je, a še dolgo ne na naših cestah. Tega se pri nas trenutno ne dobi. Čakaš.....tudi leto dni

Mike_Rotch ::

Vseeno imam raje i30 s premium opremo in 160KM za 22k.


Dobra odločitev. Če ne rabiš 4x4, SUV tako ali tako nima veliko smisla. Prostora je v i30 več kot v večini teh manjših SUVov pa sigurno je bolj varčen.

Pa 8 jurjev pod max. budgetom, kar je tudi zmaga.

Utk ::

Če se že kupuje, bi jaz doplačal najmanj za avtomatski menjalnik in radarski tempomat. Pa še kaj iz najboljde opreme, keyless, senzor za dež itd. Samo potem si že na ceni corolle hibrida s tako opremo, ki bo v vsakem primeru porabil bistveno manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

profii ::

Utk je izjavil:

Če se že kupuje, bi jaz doplačal najmanj za avtomatski menjalnik in radarski tempomat. Pa še kaj iz najboljde opreme, keyless, senzor za dež itd. Samo potem si že na ceni corolle hibrida s tako opremo, ki bo v vsakem primeru porabil bistveno manj.


Lane assist v Hyundajih je bolj joke, pinkponk med črtami na AC,... Če deluje radar tudi tako "dobro", se jaz nebi zanašal na njega.

TheBlueOne ::

Dane0 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Najboljse. Ce ne najdes nic novega, po ti priporocam onlinecars.at .

Imajo bolj kot ne samo avte iz operativnih lizingov iz Nemcije. Mi in vecina frendov, ki zivimo blizu, vecinoma kupujemo tam.


Kilometri pa sami magični



Meni se zdijo realni? Gledam pa avte stare do dveh let. Za nasega je servise potrdil VW.

Podjetje ima na splosno dober image, ker kupuje skoraj samo iz operativnih lizingov. Prejsni lastniki za katere vem, ker sem gledal te avte so recimo. Za e-Golfa so menda takrat bili od Kelaga, za Passate Hilti, ce so rdeci in Nemski javni sektor za sefkote. Seveda tudi drugi.

Ampak ne verjamem, da bi se kdo od takih blamiral z nekim ponarejanjem pri kilometrih. Pri cenah ne popustijo niti za cent. Prej dodajo kaj za gume ali kaj podobnega. Pac imajo meni vsecen poslovni model. So pa cene vedno konkurence.

Slopek ::

Mike_Rotch je izjavil:

Vseeno imam raje i30 s premium opremo in 160KM za 22k.


Dobra odločitev. Če ne rabiš 4x4, SUV tako ali tako nima veliko smisla. Prostora je v i30 več kot v večini teh manjših SUVov pa sigurno je bolj varčen.

Pa 8 jurjev pod max. budgetom, kar je tudi zmaga.


Ja, saj pravim....avto je premium oprema, a manjka avtomatski menjalnik.
Greva danes pogledat, stestirati, pa bom potem vedel več.
Še vedno pa lahko potem zamenjam ;)

TheBlueOne ::

Slopek je izjavil:

G
Vseeno imam raje i30 s premium opremo in 160KM za 22k.


Toyote, ce te ne moti, da je avto grd? Menda dobis za malo vec ultimorobustne hibride, avtomatik, radarski tempomat itn. Me cudi, da se tukaj ni pojavil obozevalec tistih Coroll TS.

Jaz bi pogledal se RAV4 s "synergy drive".

ginekk ::

Masayoshi je izjavil:


A da to je pogoj za inflacijo? Lol. Za stagflacijo še nisi slišal?


Seveda, da sem. A hočeš povedat, da stagflacija je zate isto kot inflacija? Lol.

m0LN4r ::

Ujeli se bomo v Price/wage spirali, to je ze itak fiksno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Toyote, ce te ne moti, da je avto grd?

Ja, v nasprotju z VAG-i, ki so pa pojem lepote...

Masayoshi ::

ginekk je izjavil:

Masayoshi je izjavil:


A da to je pogoj za inflacijo? Lol. Za stagflacijo še nisi slišal?


Seveda, da sem. A hočeš povedat, da stagflacija je zate isto kot inflacija? Lol.


Tebi osnovni pojmi očitno niso jasni, preberi si ekonomijo za telebane. Stagflacija je inflacija hkrati z recesijo...

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Toyote, ce te ne moti, da je avto grd?

Ja, v nasprotju z VAG-i, ki so pa pojem lepote...

Res je, vagi so pojem lepote.
Toyota ima samo en kolko tolko lep avto, to je Supra z body kitom. Vse ostali so krneki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

LOL

Tvoj smisel za lepoto premaga samo tvoj smisel za humor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hojnikb ::

Toyota ima samo en kolko tolko lep avto, to je Supra z body kitom. Vse ostali so krneki.

In to edin avto, k sploh ni toyota :))
#brezpodpisa

m0LN4r ::




Mislim na 12" tablici se vidi z enga metra dalec, da je VAG stilizem, toyota pa naceckana v vrtcu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::




Isto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

ne pozabimo na tole grozoto


:))
#brezpodpisa

mr_chai ::

hojnikb je izjavil:

ne pozabimo na tole grozoto


:))


Utk ::



Meni to zgleda kot da so avto postavili na srednjeveško raztezalnico in ga nategnili za pol metra.




To je pa lepše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ginekk ::

Masayoshi je izjavil:

ginekk je izjavil:

Masayoshi je izjavil:


A da to je pogoj za inflacijo? Lol. Za stagflacijo še nisi slišal?


Seveda, da sem. A hočeš povedat, da stagflacija je zate isto kot inflacija? Lol.


Tebi osnovni pojmi očitno niso jasni, preberi si ekonomijo za telebane. Stagflacija je inflacija hkrati z recesijo...


Daj ne pametuj no. Če bi bilo to isto, ne bi uporabljali dveh različnih besed. Govora je bilo izključno o inflaciji in dal sem argumente zakaj ne moremo govorit o njej, ti pa si pameten privlekel notri staglfacijo, češ "glejte mene kako vem več".

Kaj potem, a imamo inflacijo ali stagflacijo? Če je staglfacija, potem to ni inflacija in imam prav, ker točno to sem povedal.

Matr si bister.

Masayoshi ::

Ti si malo omejen prjatu. Še enkrat, stagflacija označuje stanje inflacije v recesiji. Recesije zaenkrat še ni, ko pa jo bomo imeli bomo pa imali inflacijo in stagflacijo. Ne vem kako naj ti še drugače povem. Da bi ti pa razlagal kaj je recesija se mi pa ne da. Svetujem da si v bodoče, o zadevah o katerih se ti ne sanja, raje tiho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

ginekk ::

Še enkrat, a je stagflacija isto kot inflacija? Ni, si si razložil tudi sam. EOD
In zagotovo sem bolj kvalificiran za te stvari (in še mnogo drugih) kot tvoja minornost, mi ni treba niti kazat.

Se opravičujem ostalim za offtopic.

Masayoshi ::

Jao, res si omejen...ti naj narišem? Poiskušamo še enkrat bolj počasi:

Tvoja trditev je bila, da INFLACIJE ne more biti, če se ne bodo hkrati poviševale plače.

To seveda ne drži ker obstaja stagflacija. Stagflacija je izraz, ki opisuje stanje ko imamo hkrati INFLACIJO (za katero si ti trdil, da ne more obstajati če se plače ne povišujejo) in recesijo. Recesija pa opisuje stanje ko se BDP manjša. V recesiji se tipično plače ne povišujejo.

Takšno stanje so imeli recimo v 70 letih prejšnjega stoletja. Ko so imeli INFLACIJO, plače pa se niso poviševale. zdej se mi pa ne da več, čeprav dvomim da boš dojel.

RedDrake ::

profii je izjavil:

Utk je izjavil:

Če se že kupuje, bi jaz doplačal najmanj za avtomatski menjalnik in radarski tempomat. Pa še kaj iz najboljde opreme, keyless, senzor za dež itd. Samo potem si že na ceni corolle hibrida s tako opremo, ki bo v vsakem primeru porabil bistveno manj.


Lane assist v Hyundajih je bolj joke, pinkponk med črtami na AC,... Če deluje radar tudi tako "dobro", se jaz nebi zanašal na njega.

Moj 2020 Hyundai nima nobenega pinkponka. Še več, deluje tudi na regionalki (če so črte vidne) in to kar v solidno ostrih ovinkih.
Je pa to "stari" Tucson, tehnika notri je zelo verjetno ista kot v tistem iz 2018 ko je bil facelift. Morda celo enaka kot v onem iz 2015. Z drugimi besedami, nisi vozil in nimaš pojma.

profii ::

RedDrake je izjavil:

profii je izjavil:

Utk je izjavil:

Če se že kupuje, bi jaz doplačal najmanj za avtomatski menjalnik in radarski tempomat. Pa še kaj iz najboljde opreme, keyless, senzor za dež itd. Samo potem si že na ceni corolle hibrida s tako opremo, ki bo v vsakem primeru porabil bistveno manj.


Lane assist v Hyundajih je bolj joke, pinkponk med črtami na AC,... Če deluje radar tudi tako "dobro", se jaz nebi zanašal na njega.

Moj 2020 Hyundai nima nobenega pinkponka. Še več, deluje tudi na regionalki (če so črte vidne) in to kar v solidno ostrih ovinkih.
Je pa to "stari" Tucson, tehnika notri je zelo verjetno ista kot v tistem iz 2018 ko je bil facelift. Morda celo enaka kot v onem iz 2015. Z drugimi besedami, nisi vozil in nimaš pojma.


Xceed pinkponka zelo. Vozil - imam pojma.
tehnologija je ista, baje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

RedDrake ::

Ok.
"Ista" očitno potem.
Kot rečeno, nimam niti ene izkušnje z odbijanjem od črt. Pa sem naredil cca 15.000km po AC v zadnjih dveh letih.

energetik ::

No, Corolla dela nekaj pinkponka med črtami, so pa če se ne motim 3 nastavitve občutljivosti, moram še preizkusit, katera manj pinkponka.
Sem pa vozil tudi že Superba z LTA, pa je povsem enako pinkponkal. Zadeva pač dobro drži smer, če jo kaj preveč ne zmoti, potem se pač nekajkrat odbije od črt, da spet ulovi zadevo. Ni pa to glih avtopilot. Sploh ker teži, da moraš volan prijet.
Kar se tiče radarja, verjamem da tudi v I30 deluje podobno dobro kot v Corolli, jaz se zdaj tudi v zastoju nanj povsem zanesem, ker lepo varno vzdržuje in tudi ustavi do 0km/h, sicer pa piska, da ne more.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

Jaz lahko dodam, da radar pri VW deluje super. Ga uporabljam tudi do tocke, da se ustavi. Ampak si mislim, da je tehnologija od Boscha in ni samo pri VW.

m0LN4r ::

Utk je izjavil:



Meni to zgleda kot da so avto postavili na srednjeveško raztezalnico in ga nategnili za pol metra.




To je pa lepše.

Saj tista spodnja nerealisticna 2D grafika je tudi raztegnjena. Sam je pac havba malo bolj raztegnjena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::




A se slučajno kregata kater ljudski voz je lepši?
Valda da Toyota k porabi manj goriva.

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:




A se slučajno kregata kater ljudski voz je lepši?
Valda da Toyota k porabi manj goriva.

Ja mislim tist deci gor dol. Lepota je relativna. Na tej sliki se spet vidi, da je tojota bolj kot neka otroska risbica.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

b3D_950 ::

VW ma dolgočasn dizajn.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Slopek ::

b3D_950 je izjavil:

VW ma dolgočasn dizajn.

Mogoče res, a po parih letih je še vedno samo dolgočasen, ne pa grd. Taki, pa so zame vsi Francozi, pa čeprav so dandanes vsi avti nekako enaki, hehe.

No, bila sva na testni z i30 kratek model, n line oprema.
Zgleda mi kot golf, sedel sem ok(športni sedeži), to pa je vse z moje strani.
Žena pravi, da se vozi super. Bolje kot Sportage, pa čeprav sem jaz sedel bolje v kiji.
Golf in truga na strehi bi nam že zadostovalo za vse potrebe, a teta nam bo naredila izračun še za karavana.
Je pa kazalo pri enaki vožnji celo večjo trenutno in povprečno porabo. Je to možno? Da bi i30 1.5, pil več, kot KIA Sportage 1.5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:

. Na tej sliki se spet vidi, da je tojota bolj kot neka otroska risbica.


Na tej sliki se samo vidi dve prevozni sredstvi iz istega razreda, ker pa je en izmed njih dober hibrid je seveda jasno kater je boljši, da danes vzameš tak mlinček ki je karkoli drugega kot hibrid ali celo EV je pa mal mim.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

matobeli je izjavil:




A se slučajno kregata kater ljudski voz je lepši?
Valda da Toyota k porabi manj goriva.

Ja mislim tist deci gor dol. Lepota je relativna. Na tej sliki se spet vidi, da je tojota bolj kot neka otroska risbica.
Haha, če bi bil samo deci...
Zdle ko sem se bolj vsakodnevno začel na šiht prevažat, se mi s Corollo sam smeje, povprečna poraba 4,5, Pol AC, pol primestna, bolj kot je zastoj, manj žre :D
vires in numeris

link_up ::

dobri ste, da eksperimentirate hehe...

ko pa boste nehali srati pa kar nemca kupit. Edino, ce boste se srali naprej...
In and Out

matobeli ::

Če ne zarad drugega ker je od njih naše gospodarstvo odvisno :))

In kdo smo mi da bomo kruhku rekli ne!

Utk ::

Ne vem kdo si ti, ampak jaz goljufom rečem NE.

Slopek ::

@energetik. Kateri model corole pa imaš? Meni izgledajo res dobro.

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

. Na tej sliki se spet vidi, da je tojota bolj kot neka otroska risbica.


Na tej sliki se samo vidi dve prevozni sredstvi iz istega razreda, ker pa je en izmed njih dober hibrid je seveda jasno kater je boljši, da danes vzameš tak mlinček ki je karkoli drugega kot hibrid ali celo EV je pa mal mim.

Razumem. Za tebe je lahko tudi skatla. Zenske so tudi samo okras okoli spolnega organa xD

energetik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

matobeli je izjavil:




A se slučajno kregata kater ljudski voz je lepši?
Valda da Toyota k porabi manj goriva.

Ja mislim tist deci gor dol. Lepota je relativna. Na tej sliki se spet vidi, da je tojota bolj kot neka otroska risbica.
Haha, če bi bil samo deci...
Zdle ko sem se bolj vsakodnevno začel na šiht prevažat, se mi s Corollo sam smeje, povprečna poraba 4,5, Pol AC, pol primestna, bolj kot je zastoj, manj žre :D
Ja mislim 4-4.5 porab zena z dizlom.

Utk je izjavil:

Ne vem kdo si ti, ampak jaz goljufom rečem NE.

Corola zgleda solidno. Nebi rekel grdo. Resno mislim. Ampak ostale toyote so pa res krneki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Slopek je izjavil:

Pri hiši imamo 10 let starega tourana, pa sem razmišljal o menjavi.
Vozila se bo predvsem žena in sicer 600-700km/teden. 30-40% bo vožnje skozi naselja, ostalo avtocesta.
V avtu bo torej največkrat ena oseba, a vseeno žene ne bi tlačil v neka majhna jajčka......
Otroka nista več majhna, pa se ogromnega prtljažnika ne potrebuje več in pride v poštev tudi limuzina, hatchback, SUV, a vseeno ji odgovarja višji položaj, katerega ima zdaj v touranu.
A oblika ni dilema, zaradi katere odpiram temo. Predvsem ne vem kakšen motor izbrati, glede na potrebe. Nimam pojma o teh zadevah, a verjamem, da imate mnogi tu veliko znanja na tem področju.
Gledala sva kio x ceed, ki je malo utesnjena napram Sportage. Zdaj gleda Renault conquest.....res ne vem.
Glede na situacijo niti ne vem, če je smiselno avto sploh menjati, a vseeno je bil to namen že prej in izbran je bil že ID3, katerega pa so odnesla nova elektro pravila, v kompletu z načrtovano domačo sončnico.....ampak bomo rešili, ko najdemo rešitev.

Kaj torej predlagate?
Kaj pa Renault Megane oz. Grandtour?
Sicer pa se splaca narediti ponudbo za https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
zelo soliden avto, pa tudi ce je mal drazji, se bo pri tej kilometrini hitro izenacil strosek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Slopek ::

Ja, ja....avto kupujem za sedaj, ne za mogoče čez eno leto.

Ev6 ne vem kdaj sploh je rok dobave....vem, da recimo nova KIA ceed sw, je popolnoma nedobavljiva. Pro ceed lahko do enega leta...je pa na zalogi nekaj x-ceed in Sportage.

m0LN4r ::

Aja. Trenutni avto ne zdrzi tako dolgo?
Kaj pa je to ze over budget? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Slopek ::

m0LN4r je izjavil:

Aja. Trenutni avto ne zdrzi tako dolgo?
Kaj pa je to ze over budget? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... ?

Zdrži, ampak avta zares ne bom naročal za leto naprej, pa še to je vse v megli.
Tiguan je ok, a ne vidim prednosti pred drugimi, ki so v tej kategoriji.
Ev6 se začne pri 50k+, pa je tako 32k sitnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

matobeli ::

Če se govori o navadnih SUVjih je dobra izbira Mazda CX30, za 25k dobiš lep (za suva) in nafilan avto, pa kao so na zalogi.

Slopek ::

matobeli je izjavil:

Če se govori o navadnih SUVjih je dobra izbira Mazda CX30, za 25k dobiš lep (za suva) in nafilan avto, pa kao so na zalogi.

Tudi všečen, a za 25k, gotovo dobiš osnovo.
Vse te oglaševanje akcijske cene so bolj vabilo k salon, hehe.
KIA Sportage, ki jo vsi oglašujejo za 24,5k, je v resnici slabih 30k. No akcija velja, če prideš z denarjem v roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

matobeli ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Motor je osnoven in ni avtomatik, kar se tiče opreme mi pa ne zgleda tako zelo osnovno, oziroma, mazda se itak hvali da ima ful serijske opreme.

Ampak čist možno da sploh ni na zalogi ali pa ima pol manj od naštetega.

Utk ::

To je avto velikosti cliota. Je pa malo dvignjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84084817 (47583) profii
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12319066 (15601) WizzardOfOZ
»

dizli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
929286 (7339) mahoni

Več podobnih tem