» »

Nov avto?

Nov avto?

««
«
1 / 7
»»

Slopek ::

Pri hiši imamo 10 let starega tourana, pa sem razmišljal o menjavi.
Vozila se bo predvsem žena in sicer 600-700km/teden. 30-40% bo vožnje skozi naselja, ostalo avtocesta.
V avtu bo torej največkrat ena oseba, a vseeno žene ne bi tlačil v neka majhna jajčka......
Otroka nista več majhna, pa se ogromnega prtljažnika ne potrebuje več in pride v poštev tudi limuzina, hatchback, SUV, a vseeno ji odgovarja višji položaj, katerega ima zdaj v touranu.
A oblika ni dilema, zaradi katere odpiram temo. Predvsem ne vem kakšen motor izbrati, glede na potrebe. Nimam pojma o teh zadevah, a verjamem, da imate mnogi tu veliko znanja na tem področju.
Gledala sva kio x ceed, ki je malo utesnjena napram Sportage. Zdaj gleda Renault conquest.....res ne vem.
Glede na situacijo niti ne vem, če je smiselno avto sploh menjati, a vseeno je bil to namen že prej in izbran je bil že ID3, katerega pa so odnesla nova elektro pravila, v kompletu z načrtovano domačo sončnico.....ampak bomo rešili, ko najdemo rešitev.

Kaj torej predlagate?

mr_chai ::

Kia EV6

DamijanD ::

Počakat da rešiš SE in potem nekaj v rangu ID3 - če imaš to možnost. (Vsaj opisano deluje res idealno za EV, ravno prav kilometrov dnevno in drugi avto)

energetik ::

Slopek je izjavil:

Pri hiši imamo 10 let starega tourana, pa sem razmišljal o menjavi.
Vozila se bo predvsem žena in sicer 600-700km/teden. 30-40% bo vožnje skozi naselja, ostalo avtocesta.
V avtu bo torej največkrat ena oseba, a vseeno žene ne bi tlačil v neka majhna jajčka......
Otroka nista več majhna, pa se ogromnega prtljažnika ne potrebuje več in pride v poštev tudi limuzina, hatchback, SUV, a vseeno ji odgovarja višji položaj, katerega ima zdaj v touranu.
A oblika ni dilema, zaradi katere odpiram temo. Predvsem ne vem kakšen motor izbrati, glede na potrebe. Nimam pojma o teh zadevah, a verjamem, da imate mnogi tu veliko znanja na tem področju.
Gledala sva kio x ceed, ki je malo utesnjena napram Sportage. Zdaj gleda Renault conquest.....res ne vem.
Glede na situacijo niti ne vem, če je smiselno avto sploh menjati, a vseeno je bil to namen že prej in izbran je bil že ID3, katerega pa so odnesla nova elektro pravila, v kompletu z načrtovano domačo sončnico.....ampak bomo rešili, ko najdemo rešitev.

Kaj torej predlagate?
Očitno glede cene ni omejitve, nabavite Teslo X ali Y.
vires in numeris

Slopek ::

Bravo energetik. nekoga, ki kopuje kio X ceed, oznacis za vrečo denarja brez dna. Tvoje razmišljanje je povsem zgrešeno. Nisi veliko stvari, pa ni treba pomagati.go away

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

energetik ::

Nikjer nisi omenil max cene, ker pa hočeš visoko sedenje, ti predlagam Teslo X ali Y, ker elektro pogon je najbolj udoben od vseh, pri omenjenih vozilih tudi ne bo problema z omejenim dosegom, ker imata ogromno baterijo.
Kaj ti zdaj ni prav?
vires in numeris

Slopek ::

Tvoje razmišljanje ni pravo, ker če tako, potem nisi ok.
Vsi omenjeni avtomobili, so namreč do 30k, kar nekomu, ki mu glava dela prav, pove že vse to, kar tebe muči.

Slopek ::

Glede id3, ki bi bil odlična izbira, je pa sedaj dilema.
Kot rečeno, ne bo domače sončnice.
Bo TČ, a za 1x je plan brez celic in vsega tega....je to potem še racunica?
Da ne bo dileme, cena do 30k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Webmojster ::

Nissan Ariya - perfekten zate

Nikonja ::

Ni mi jasno ali bo to edini avto za družino ali je to samo dodatni za ženo. Ker če je dodatni za ženo zakaj potem gledat velike avte? Poraba bo višja, zavarovnje višje, stroški višji....

Plus to da zdaj pa mogoče res ni čas za zamenjavo avta, cene so šle divlje navzgor, popustov skoraj ne dobiš, potem še čakaš skoraj eno leto (odvisno o znamki).
A res ni opcija zdržat še eno leto s starim?

</head> ::

Rabljen BMW i3 :)

Slopek ::

Bo edini avto, a to relacijo bo vozila žena. Vsa družina se pelje na morje, izlete.....vse to bi zmogli recimo z avtom velikosti golfa, torej ID3. Ne potrebujemo res velike krave.

Mike_Rotch ::

Kot rečeno, ne bo domače sončnice.
Bo TČ, a za 1x je plan brez celic in vsega tega....je to potem še racunica?


Pri teh kilometrih računica definitivno je.

Tudi brez sončne elektrarne je strošek vožnje pod 2€/100km

Pri tvojih 35-40k prevoženih je to kar soliden prihranek.

Masayoshi ::

Slopek je izjavil:

Bo edini avto, a to relacijo bo vozila žena. Vsa družina se pelje na morje, izlete.....vse to bi zmogli recimo z avtom velikosti golfa, torej ID3. Ne potrebujemo res velike krave.


Peugeot 308. Imajo celo nekaj malega zaloge. Avto je res na nivoju, ga pogledal včeraj. Kje boš dobil ID3 pod 30k? Novega ID3 sedaj sploh ne moreš naročiti za nobeno ceno, dobiš Cupra Born (ki je na ID3 osnovi) za minimalno 40k, aja pa čakaš kašno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

firbec ::

Slopek, če prodajaš tourana, sem zainteresiran, lahko na ZS

TheBlueOne ::

Mi smo vzeli nekaj takega:

https://www.onlinecars.at/car/71486/VW/...

Skoraj nov. Samo nas je se 4x4. Zelo zadovoljni, 4x4 model pije tam 6l. Se pa 4x4 neprimerno boljse vozi od obicajnega.

Mi smo razmisljali, da damo nekoliko manj za prakticno nov zelo kamot avto. Toliko kolikor stane b.p. izgubis na vrednosti pri boljsem EVju v recimo petih letih.

Pride pa pocasi k hisi se en EV namesto drugega avta.

Meni se racunice za taboljsi avto niso izsle v prid EVju. Posebej ko sem primerjal konfort na AC, kjer pa tvoje dela dosti km. Nisem pa zelel kupovati nekega dizlasa za 50k€.

DePalmo ::

Nočem solit pameti, ampak a dobiš ID3 za do 30k? Nazadnje ko sem firbcal, se je cena začela preko 40k. Ali sem narobe videl?

Sicer pa, sem prepričan da nekaj želja je, če drugega ne vsaj cena. Vpišeš vse to v avto.net ali mobile.de in vidiš kaj ti ponudi. Nato pa delaš ožji izbor dokler ne dobiš ven enega kandidata.

Mike_Rotch ::

Ne dobiš. Ampak verjetno je pripravljen plačati nekaj več za EV, kjer so tekoči stroški bistveno nižji.

TheBlueOne ::

Problem je, da imas pri takih kilometrih verjetno kar visoke konice. Ne verajmem, da prevozi 100/dan in s tem 700/teden. Pri nas bi to bilo sigurno enkrat vsaj 300km. Pri takih kilometrih in nekim konfortom pa se hitro vozis z vrednostjo pol hise na podezelju. :) Za EV je najbolj vazen podatek koliksne so max poti in dosti manj kaksno je tedensko povprecje.

kixs ::

Ja. Vsi pri EV nabijajo s temi povprecnimi voznjami. Kar ne da nobenega pravega podatka. Pomembne so tvoje razdalje in frekvenca najdaljsih.

Slopek ::

2 ali 3x tedenska vožnja.
V eno smer 115km. 40km regionalne, ostalo avtocesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

TheBlueOne ::

Torej tam do 300km konice. 2*115=230 in se kaksen opravek in si na 300km, ker verjetno noces biti na 1km dosega, ko prides domov.

To so avti katerih domet ne bi smel pasti pod 300km, to pa je drago, ce je EV. Posebej, ce upostevas zimo.

Ampak ce gledas nove avte in ti ni problem dati na cesto 50kEUR++, potem je verjetno mozen kaksen M3. Mi smo preskrti. :D Si mislim, da bi bil fina igracka.

Od dizlov pa ravno Passate dobis dirt cheap, glede na to kar dobis, ker jih skoraj prodajajo na tono iz tistih operativnih lizingov. Jaz nisem nasel kaj bolj kamot za ceno. Ga pa pravtako vozi predvsem moja in je zelo zelo zadovoljna. :)

Zgodovina sprememb…

SloKin ::

Nikonja je izjavil:

Plus to da zdaj pa mogoče res ni čas za zamenjavo avta, cene so šle divlje navzgor, popustov skoraj ne dobiš, potem še čakaš skoraj eno leto (odvisno o znamki).
A res ni opcija zdržat še eno leto s starim?


Ko sem pred enim tednom dal povpraševanje za nov avto so mi MPC znižali za 5k brez, da bi sploh vprašal za popust. Pred dvema mesecema je sodelavec naročil Octavio in dobil 10% popusta. Tako, da ne laži glede popustov.

Slopek ::

Problem je v tem, da če kupim Passata, sem praktično na istem kot sedaj. Gre se torej za več kot sam nov avto in zato sem tudi odprl temo. Dilema je itak, kaj sploh vzeti? Dizel, bencin, kar je meni enako, pa potem vsi hibridi in električni, kar naj bi bila prihodnost. Ne vem pa, če je to res to.
Torej je EV najboljša izbira, če imaš denar, če pa nimaš, pa še vedno dizel? Ali pa nič kupiti in čakati na neko revolucijo.

TheBlueOne ::

Ni ravno tako. Pri novejsih imas vsaj aktivni tempomat, DSG itn. Ce vse to imas, potem ne vem zakaj sploh menjas, ce zadeva deluje. Je kar slab cas za take nakupe.

EV zna biti, da je OK izbira, samo nam se je izsel predrag. Poglej se tisti skodin EV SUV. Verjetno se najbolj racionalna izbira.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Ne kompliciraj. Navajena je na Tourana.
Torej, kupi novega Tourana, če ga še kje dobiš.

Če pa je sedanji še v kolikor toliko dobrem stanju, pa jest sploh ne bi menjal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Slopek ::

TheBlueOne je izjavil:

Ni ravno tako. Pri novejsih imas vsaj aktivni tempomat, DSG itn. Ce vse to imas, potem ne vem zakaj sploh menjas, ce zadeva deluje. Je kar slab cas za take nakupe.

EV zna biti, da je OK izbira, samo nam se je izsel predrag. Poglej se tisti skodin EV SUV. Verjetno se najbolj racionalna izbira.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Nimam aktivnega tempomata in teh novih zadev....
Jah plan je bil menjati avto, ko bo ta odplačan in to....klasika pač. Je pa vseeno 2013 letnik in vedno smo menjali preden je 10, hehe.
Plan je bila tudi sončnica, zato je tudi ideja o ev kar močna in kljub odpovedi domače elektrarne, je torej ev, še vedno najboljša izbira.
Bom šel kar na vw in škodo, pa izvem iz prve roke.

TheBlueOne ::

Najboljse. Ce ne najdes nic novega, po ti priporocam onlinecars.at .

Imajo bolj kot ne samo avte iz operativnih lizingov iz Nemcije. Mi in vecina frendov, ki zivimo blizu, vecinoma kupujemo tam.

DOOM_er ::

lahko vzameš tudi e-Golfa l. 2018 ali novejši. Bo čisto v redu.Dobiš jih za 20k z aktivnim tempomatom (must have) ter nevem ostalimi bombončki. Luštn avto za peljat, manjka mu samo malo več dosega.
Robots will steal your job. But that's OK

mr_chai ::

Cene EV-jev v Evropi so en velik nateg. Jaz bi raje počakal, da se cene razpolovijo.

Dane0 ::

TheBlueOne je izjavil:

Najboljse. Ce ne najdes nic novega, po ti priporocam onlinecars.at .

Imajo bolj kot ne samo avte iz operativnih lizingov iz Nemcije. Mi in vecina frendov, ki zivimo blizu, vecinoma kupujemo tam.


Kilometri pa sami magični

Mike_Rotch ::

mr_chai je izjavil:

Cene EV-jev v Evropi so en velik nateg. Jaz bi raje počakal, da se cene razpolovijo.


Cene sigurno ne bodo šle dol, vsaj ne bistveno.

Dane0 ::

mr_chai je izjavil:

Cene EV-jev v Evropi so en velik nateg. Jaz bi raje počakal, da se cene razpolovijo.


Ob 15% inflaciji srečno s to idejo

Slopek ::

Bil na testu z novo kio Sportage.
Vožnja in sedenje super. Poraba glede na namembnost pa me ni prepričala. Bom pa žensko težko odvrnil od tega....

Pat_MaGroin ::

Toyota CH-R/RAV hibrid?

LeQuack ::

Dane0 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Cene EV-jev v Evropi so en velik nateg. Jaz bi raje počakal, da se cene razpolovijo.


Ob 15% inflaciji srečno s to idejo


Bodo pač imeli veliko neprodane zaloge. Ljudje si še hrane no bodo mogli privoščit kaj šele avtov.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

ripmork ::

Kia x ceed je res lepa. Zanimivi opciji v tem segmentu sta tudi nedavno predstavljena Toyota Yaris Cross in prenovljena Honda HR-V. Ne vem pa dimenzijsko, kako prostorna modela sta kej...


Pat_MaGroin ::

Js sem danes pogledal Toyoto Camry Exec hibrid, imam predračun za 30000 iz 2021,zdaj stane 42000 lol.

ginekk ::

Dane0 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Cene EV-jev v Evropi so en velik nateg. Jaz bi raje počakal, da se cene razpolovijo.


Ob 15% inflaciji srečno s to idejo


Pogoj za inflacijo je da tud prihodki - za obstoječe delo in delovno mesto - rastejo s približno isto stopnjo, sicer z zamikom, ampak morajo. Ker drugače si dviga cen nihče ne more privoščit. V časih mlade Slovenije v inflatornem gospodarstvu so rasli, prav na enak način kot v Jugi, z nenehnimi avtomtskimi prilagoditvami. Kjer pa ni bilo dovolj, pa s stavko

Men se ne zdi da pri nas ali EU prihodki v povprečju rastejo 15% letno.

Slopek ::

ripmork je izjavil:

Kia x ceed je res lepa. Zanimivi opciji v tem segmentu sta tudi nedavno predstavljena Toyota Yaris Cross in prenovljena Honda HR-V. Ne vem pa dimenzijsko, kako prostorna modela sta kej...



Je bila x-ceed opcija,ampak samo dokler sva jo gledala od daleč.
Je res lep avto, a zame preveč utesnjeno. Sploh na zadnjih sedežih.

Sem pa pravkar govoril s "hyundaiem", pa je recimo edina opcija, ki je dobavljiva i30 v dveh izvedbah in pa Tuscon. Prvi za 22k brezobrestnega financiranja, drugi pa 30k, a brez ugodnosti financiranja.
KIA Sportage pa pride pod črto 30-32k, čeprav je na računu 28k.
Za X ceed potem niti nisem spraševal.
Jutri pa VW in Škoda. Itak nimam niti za golfa, haha

Toyota Yaris je pač Clio, a meni je nekako še manjši. Mogoče Clio za azijate...ima ga pa moj sorodnik. Tri leta starega in ga ne pohvali. Avto, kot avto, da ima pa hibrida, pa njegova denarnica ne ve. Prihranek je ničelen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

ripmork ::

Slopek je izjavil:

Toyota Yaris je pač Clio, a meni je nekako še manjši. Mogoče Clio za azijate...ima ga pa moj sorodnik. Tri leta starega in ga ne pohvali. Avto, kot avto, da ima pa hibrida, pa njegova denarnica ne ve. Prihranek je ničelen.

Mogoče mal nesporazuma: Toyota Yaris cross je nov model (SUV povečan, povišan model Yarisa) :)
Je pa res, da gre še vedno za kompakten razred SUV-ov. HR-V je malce daljši. Ena zanimiva opcija je novi VW Taiga: gre sicer tudi za kar kompaktno SUV zadevo, je pa cenovno precej ugoden napram drugim modelom te velikosti (dejansko pa cenejši od Golfa, ker gre praktično za povišanega in mal podaljšanega Polota).

PS: novi Hyundai Tucson je definitivno posrečen model.

Masayoshi ::

Glede cen EV: Tesle so v Avstriji dosti cenejše kot v Sloveniji. Y za 10k, 3 za 5k. Ne razumem zakaj so pri nas tako nesorazmerno nabili cene.

ginekk je izjavil:

Dane0 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Cene EV-jev v Evropi so en velik nateg. Jaz bi raje počakal, da se cene razpolovijo.


Ob 15% inflaciji srečno s to idejo


Pogoj za inflacijo je da tud prihodki - za obstoječe delo in delovno mesto - rastejo s približno isto stopnjo, sicer z zamikom, ampak morajo. Ker drugače si dviga cen nihče ne more privoščit. V časih mlade Slovenije v inflatornem gospodarstvu so rasli, prav na enak način kot v Jugi, z nenehnimi avtomtskimi prilagoditvami. Kjer pa ni bilo dovolj, pa s stavko

Men se ne zdi da pri nas ali EU prihodki v povprečju rastejo 15% letno.


A da to je pogoj za inflacijo? Lol. Za stagflacijo še nisi slišal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

rosomah ::

poglej suzuki sx4-scross ali vitaro.... dokaj avta za ta denar.... pa niso požrešni
scross je nov (na stari podlagi)

sreda ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Js sem danes pogledal Toyoto Camry Exec hibrid, imam predračun za 30000 iz 2021,zdaj stane 42000 lol.

30000 čist nov exec ali testno oz. rabljeno.

Slopek ::

Sem si ogledal vse...
Toyota Yaris cross, Kia X ceed, Renault capture, VW Taigo...., je nekako podobno. Glede na to, da se kupuje avto predvsem za eno osebo, bi znalo zadostovati, a vseeno je zadeva kompaktno utesnjena. Vsaj x ceed je tak.
Suzuki mi je ravno tako všeč. Oba modela.
Kio Sportage in Hyundai tuscona, bi zaradi neekonomičnosti raje izpustil, pa čeprav sta mi najbolj všeč, hehe.
Na koncu bom vzel i30 karavana, ki je najcenejši, bo najvarčnejši(predvidevam), a hkrati razen višjega položaja, nudi vse, kar imajo tudi zgoraj našteti. Pa tudi izgled mi ni slab. Grem jutri preverit....

oemdzi ::

Dacia Duster plinska oz. LPG izvedba, 1.0 tubo mašinca še vedno ima 105 konjev. Cena se začne tam pri 14k, s polno opremo pa konča pri 20k.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

kixs ::

Poglej se novi Citroen C4. Ocene ima dobre. Cena pa ni pretirana.

Slopek ::

Glede Dacie.
Vseeno imam raje i30 s premium opremo in 160KM za 22k.
Imamo dve dači v familiji, ampak v moji družini pa je ne bo. Imata sicer sanderota. Eden je navaden, drugi step up. Oba sta katastrofa, sploh ta dvignjen. Vem, da je duster drug avto, a vseeno....v "mojem" mestu, si je lastnik na havbi dusterja, kar sam spremenil, ali dodal napis DISASTER. Prav zares.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Slopek ::

Tudi francoza nočem pri hiši.
Prav vsi so mi grdi. Če ne takoj, pa po letu, dveh....tudi zanesljivi niso. Vem, da je vse ena loterija, a vseeno je bil to razlog, da sem sploh začel kie in hyundaje gledat. Sem kar nekaj zmetal v teh letih v ne prav starega tourana. Fak pa namišljena nemška kvaliteta. Vse govori v prid Korejcem. Sploh, ko upoštevaš še ceno. Res ne vem, če kje dobim za denar več? Mislim, da je zadeva zaključena, saj po prebranem verjamem, da me i30 ne bo razočaral.

kixs ::

Problem je v uvozenih zgonjenih jajcih. Tako je v vecini primerov. Ne recem, da ne mores tudi pri novem dobiti "ponedeljkove" serije.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84092586 (55352) profii
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12321524 (18059) WizzardOfOZ
»

dizli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9210184 (8237) mahoni

Več podobnih tem