» »

Prodaja avta - klavzula videno kupljeno

Prodaja avta - klavzula videno kupljeno

Unknown22 ::

Septembra dobim novega Hyundai Tucsona,
posledično bom prodajal 20 let starega Tucsona z blizu 400k km, v dotrajanem in slabem stanju.
Cena bo temu primerna, 2 čuka, na ogledu pa ga dam tudi za 1,5 ali celo kak euro manj.

Zanima me, kako se pravno formalno zaščitit.
Plan je tak: V oglasu bodo po alinejah naštete znane napake, torej da pije olje, da je na mostu nekaj rje in da je bil sprednji odbijač barvan zaradi bližnjega srečanja z robnikom.
Vse te napake bodo tudi v pogodbi. Tam bo tudi člen, da se prodaja po principu videno kupljeno in da se kupec zaveda, da kupuje starejše vozilo po simbolični ceni in sprejema vsa tveganja, ki pritičejo takemu nakupu.

Zanima me, če je to dovolj, ali moram dopisat še kar drugega? Ker avto lahko naredi še 20k km komot, ali pa jutri odpove menjalnik, tega pač ne more vedet nihče. Nimam pa energije se ukvarjat z mutibariči, ki jim 3 dni po nakupu kao crkne pol avta.
  • predlagal izbris: tony1 ()

hojnikb ::

Če se nimaš energije ukvarjat z mutibariči je edina rešitev reciklaza in kaj dobiš za surovine, dobiš....To je edin surefire way recept, da nebo tezav.

Ker folk, k kupuje avte za jurja dva... največkrat pričakuje da bo kupo nov avto...
#brezpodpisa

toro69 ::

Če te je tako strah prodati ga raje pelji na odpad. Drugače pa priporočam podpis pogodbe pred notarjem :)

feryz ::

Imaš dve opcije. Pelješ na odpad ali prodaš Slovencu.
Če boš prodal dilerjem, ti bodo še isti večer jebali mamico in grozili s smrtno kaznijo, če ne vratiš pare. Pa čeprav boš napisal, da je še slabši, kot je.

kixs ::

Po tej ceni ti itak noben ne bo kupil pa alineje gor ali dol :lol:

Assass1n ::

Napiši realno v oglas kako je na stvari in nima kaj biti.
Če te je res strah pelji na odpad.

kixs je izjavil:

Po tej ceni ti itak noben ne bo kupil pa alineje gor ali dol :lol:

Se strinjam :) , žal ima verjetno prav.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

Kalibri ::

Za tistih par 100 EUR raje odpad. Pol te jebejo s skritimi napakami, pa pol avta crkne dan po nakupu.

Unknown22 ::

Lahko ga dam tudi za jurja, kot sem napisal, ne da se mi ubadat veliko s tem, zato bo stanje v oglasu realno opisano, prodam pa prvemu, ki da normalno ponudbo.
Na odpad pa ga ne peljem, ker minimalno jurja moram dobiti, vseeno je to vozilo v voznem stanju. Že 30 let stari clio ki vžge, se prodaja za jurja.
Torej vsaj jurja lahko dobim za za avto, ker je vozen in nima napak menjalnika ali motorja.
Bi ga bilo boljše prodajat po delih, vendar v bloku ne bi bili navdušeni, da zunaj stoji na pol razmontirana kanta še 2 leti.

mgermo ::

Ne vem, zakaj vas je strah šeftarjev. Enostavno rečeš v pogodbi je videno kupljeno, če me želiš tožit izvoli in blokiraš številko.

Furbo ::

Zdaj ko so vsi telefonu (vsaj) dual sim si komot dodaš mobi na telefon in ga izklopiš, ko je prodaja fertik.

mobi - 1€ = 1 teden neomejene komunikacije
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Legon ::

Klavzula videno kupljeno (oziroma dogovor o prenosu odgovornosti za napake) te ščiti pred skritimi napakami, ki bi se pojavile po nakupu. Še vedno pa si odgovoren za napake, ki so ti bile (ali pa bi ti morale biti) znane in si jih zamolčal pri prodaji.

Ampak kot je mgermo napisal. Prodaš, zapišeš v pogodbo kot si predlagal, shranih oglas kjer so bile te napake navedene in je zate to to. Če komu ni kaj prav se lahko obrne na sodišče. Uporaba predplačniške SIM kartice je pa sploh nuja kadar prodajaš avto.

Je pa žal dejstvo, da tak avto razen mutibaričev ne bo nihče niti pogledal. Kar pomeni, da ti bodo probal srat po glavi od prve sekunde naprej, tako da bo treba kar nekaj živcev in zna bit, da se ti bo odpad kmalu zdelj privlačna opcija :)

jonas0 ::

Daj ga avtohiši. Staro za novo.

Legon ::

Težko boš našel avto hišo, ki se bo ukvarjala z 20 let starim avtom, za karkoli več kot bi dobil na odpadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Lonsarg ::

Dobro kaj vas je strah zarad par zgodbic ko ste slišali da je kdo težil kupcu po nakupu, pač daš na block če se slučajno zgodi.

V praksi je še največji problem da ko daš oglas te napadejo preprodajalci ki zbijajo za 20% in več in če hočeš prodati za dobro ceno ti gredo živci in čas (in ža pogosto radi zbijajo šele PO tem ko pridejo na ogled in jih moraš sredi ogleda skenslat). Če pa daš prvemu je pa pač nižje cena pa si hitr fraj pa on dalje za 10% dražje preprodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Groot ::

Kupiš novo simko, v oglas napišeš vse kar je narobe z avtom in shraniš oglas, nato pa prodaš prvemu ki odšteje gotovino. S kupcem se dobiš striktno nekje na javnem placu, ki ni pri tebi doma in obvezno prepišeš na uradnem mestu (nekateri majo razne ideje o tem da bi prepis delali naknadno itd.). Po prodaji pa vržeš simko v smeti in pozabiš na vse skupaj.

Ajinca ::

Zakaj pa ne doma? Tvoj naslov tako dobi pri prepisu v pogodbi...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Groot ::

Ajinca je izjavil:

Zakaj pa ne doma? Tvoj naslov tako dobi pri prepisu v pogodbi...


V pogodbo o prepisu lahko načeloma napišeš katerikoli naslov ti poželi srce ;) tvoje stare prometne pa kupec ne dobi, ampak samo tebi dajo kopijo za potrebe odjave pri zavarovalnici.

delavec44 ::

Pa dobro, ob prepisu zahteva pogodbo in osebni dokument. Menda preveri, da podatki štimajo.

Če gre avto v tujino, kupec dobi kopijo prometne.

Zgodovina sprememb…

Legon ::

Dobit se na javnem placu ni neumno, sploh zato, da nimaš vsak dan 30 mutibaričev, ki ti okrog hiše šari. Končni kupec, pa bo seveda hotel preverit podatke tako o vozilu kot prodajalcu.

Ajinca ::

Groot je izjavil:

Ajinca je izjavil:

Zakaj pa ne doma? Tvoj naslov tako dobi pri prepisu v pogodbi...


V pogodbo o prepisu lahko načeloma napišeš katerikoli naslov ti poželi srce ;) tvoje stare prometne pa kupec ne dobi, ampak samo tebi dajo kopijo za potrebe odjave pri zavarovalnici.


Ah daj no, te bo še tožil zaradi fake info v pogodbi ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

delavec44 ::

Legon je izjavil:

Dobit se na javnem placu ni neumno, sploh zato, da nimaš vsak dan 30 mutibaričev, ki ti okrog hiše šari. Končni kupec, pa bo seveda hotel preverit podatke tako o vozilu kot prodajalcu.


Se popolnoma strinjam v tej temi, ko prodaja avto za jurja in če ga ne misli prodati prvemu, ki pride mimo.
V sosednji temi pri avtu za 20kEUR pa po moje nima več takega smisla. Neresni že po telefonu preveč zbijajo in ga sploh ne vabiš na ogled.

Jaz sem imel pri avtu za 14kEUR v mesecu in pol en in edini ogled. 2 kupca sta pa odpadla po telefonu. Zgleda zanimanje tudi odvisno od znamke.

Zgodovina sprememb…

Legon ::

ja, definitivno je odvisno od specifičnih okoliščin. Tukaj govorimo o klumpu, ki razen takih in drugačnih švercerjev ne bo pritegnil normalnih kupcev. Je pa seveda tudi vprašanje ali je za OP to sploh opcija. Eno je, da se zapelješ na neko parkirišče par 100m od hiše, drugo pa je da se vsakič voziš pol ure v vsako smer.

Groot ::

delavec44 je izjavil:

Pa dobro, ob prepisu zahteva pogodbo in osebni dokument. Menda preveri, da podatki štimajo.

Če gre avto v tujino, kupec dobi kopijo prometne.


No daj potem mi pa povej če živim na začasnem naslovu, katerega napišem? Ti povem iz lastnega prepisa izpred 6 mesecev, napisal v pogodbo začasni naslov, za katerega sem kasneje ugotovil da sem ga pozabil obnoviti in niti ni bil uradno prijavljen. No vprašal ali pa preveril ni prav nihče, pa sem prepis delala na LPP v Ljubljani, kjer so načeloma še najbol strogi pri vsem skupaj.

Haha tožil zaradi fake info v pogodbi :)) no lepo proaim razlago katero stvar kršim s tem ko naveden drug naslov. Saj ne prodajam naslova, ampak avto

delavec44 ::

Napišeš stalnega, ki je na osebnem dokumentu s katerim se identificiraš ob prepisu.

Legon ::

Vsak še tak mutibarič bo pogledal dokumente, ko kupuje avto in seveda pričakoval, da so podatki na pogodbi skladni s tem kar piše na dokumentih.

Groot ::

No moje izkušnje so drugačne, pa je bil mutibarič ki je zraven pripeljal "partnerko" na katero se je dejansko prepisal avto.

Ni pa variante da mu sploh pustim pogledat moje dokumente. Govorimo o avtih za par sto ali pa tisoč EUR, ne pa o ne vem kakšni vrednosti. Če mu ni všeč način prodaje se lahko lepo spelje in bo prišel naslednji. Nekateri se pa res nič ne znate postaviti zase, ni čudno da imate potem težave ko začnejo mutibariči težiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Ajinca ::

Sprenevedaj se kolikor hočeš ampak v uraden dokument, kar podpisana pogodba med dvema strankama vsekakor je, namerno vpisati napačen podatek je pač no go. To počnejo izključno goljufi.

Unknown22 ::

Bistvo je v klavzuli videno-kupljeno, če te to pravno formalno zašiti oz. je dovolj (plus da so nekatere večje napake že v pogodbi opisane)?
Ker kako naj jaz jamčim, kaj bo z tako starim avtom za naprej?
Akumulator ti tudi zjutraj normalno vžge, ko greš iz službe še komaj in ko prideš domov je kaput.
Lahko ga sicer preventivno preveriš in se temu izogneš, ampak avta pa ravno ne mislim razmontirat in vsakega dela posebej preverjat, kaj lahko crkne in kaj še ne.

Legon ::

Klavzula videno kupljeno je tudi po sodni praksi ustrezno določilo, da kot prodjalec nisi odgovoren za skrite napake, ki se pojavijo po nakupu, če se ne dokaže da si za njih vedel in jih prikril pri prodaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

miha98 ::

Vsega tak ne moreš videti kaj je lahko narobe. To ugotoviš sčasoma ko imaš avto več mesecev, kje so cake oz. Črički.

fikus_ ::

Daj oglas, postavi ceno 10-20% višje, kot želiš dobiti za avto, našteješ znane napake, prodaš prvemu tudi za nekaj nižjo ceno, se dobite nekje, kjer delajo prepise, če bo kupil, napiseta pogodbo, napiseš vanjo videno kupljeno (pogodbo snames nekje na netu in svoje podatke vpiseš, znane napake avta, videno kupljeno,...), denar naj nasteje in naredita prepis.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nejc_nejc ::

Naj uporabi komisijsko prodajo
Par € kušta, s kupcem, nimaš nič.

a_borlak ::

Klavzula videno - kupljeno, pogodba podpisana na katerem od centrov za tehnične preglede, tojeto. Nihče ti nič ne more, če si fizična oseba. Lahko ti sicer grozijo, kličejo, itd, ampak imaš overjeno pogodbo in to je to.

matobeli ::

Mimogrede, tudi avtolog zna spisat pogodbo, sam podatke o kupcu rabiš imet

delavec44 ::

Drugače je v DZS pogodba ca 0,7€. Ni neke panike. Pa še 4 izvodi so.

mgermo ::

Na vsakem amzsju so. Zastonj.

2dark ::

Unknown22 je izjavil:

Septembra dobim novega Hyundai Tucsona,
posledično bom prodajal 20 let starega Tucsona z blizu 400k km, v dotrajanem in slabem stanju.
Cena bo temu primerna, 2 čuka, na ogledu pa ga dam tudi za 1,5 ali celo kak euro manj.

Zanima me, kako se pravno formalno zaščitit.
Plan je tak: V oglasu bodo po alinejah naštete znane napake, torej da pije olje, da je na mostu nekaj rje in da je bil sprednji odbijač barvan zaradi bližnjega srečanja z robnikom.
Vse te napake bodo tudi v pogodbi. Tam bo tudi člen, da se prodaja po principu videno kupljeno in da se kupec zaveda, da kupuje starejše vozilo po simbolični ceni in sprejema vsa tveganja, ki pritičejo takemu nakupu.

Zanima me, če je to dovolj, ali moram dopisat še kar drugega? Ker avto lahko naredi še 20k km komot, ali pa jutri odpove menjalnik, tega pač ne more vedet nihče. Nimam pa energije se ukvarjat z mutibariči, ki jim 3 dni po nakupu kao crkne pol avta.


Ma, sej lahko kupec na svoje stroške pred nakupom avto pelje do mehanika. V čem je težava. pač gresta do lokalnega mehanika, pa mu ga naj pregleda pred nakupom.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupec mi grozi, da sem ga ogoljufal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696056 (1990) c3p0
»

Sumljiv kupec avta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
768788 (4508) BCSman
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13419449 (8915) BadgerSkin
»

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22428834 (17464) Mato989
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20635893 (24177) zobnik

Več podobnih tem