» »

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil

1 2 3
4
5

Utk ::

Nobenga izvedenca ni, ker taki ne grejo na sodišče, ampak nadlegujejo prodajalca dokler jim ne ponudi maksimuma. Ljudje dajo 500 evrov, ali pa jurja, da imajo mir. Od 10ih, če jih pol nekaj vrne nazaj, je to pač boljši zaslužek kot samo preprodaja starih avtov.

zobnik ::

Turbino je lahko prodajalec tud pred 2000km dal zamenjat za rabljeno in novemu lastniku kmalu crkne.

Kumbaja ::

zobnik je izjavil:

Turbino je lahko prodajalec tud pred 2000km dal zamenjat za rabljeno in novemu lastniku kmalu crkne.

Kar se vesno ne spremeni dejstva, da mora kupec dokazat da je prodajalec za napako vedel.

Pod crto je posten prodajalec zasciten pred takimi in drugacnimi nategi kupca. Vseeno pa morajo bit tudi varovalke ki vsaj malo scitijo tudi kupca. In to da prodajalec ne more na kupca prenest odgovornost za napake za katere je prodajalec vedel in jih je zamolcal je edino pravilno.

zobnik ::

take napake se da pri testni vožnjo odkrit, če avto kadi je lahko problem tesnilo glave al pa turbina al pa šoba...lahko pa da bo takrat vse normalno in se bodo znaki pojavli na novo pri kupcu.
1x pač zadeva crke.

dxx ::

BigWhale je izjavil:

dxx je izjavil:

Napaka se je pojavila spet čez 4dni. Nato sem sam razdrl motor in napako kvalitetno saniral, ampak za ležaje turbine je bilo že prepozno. Avto sva dala na avtonet in ga čez 1 mesec prodala.


Se pravi si nekoga nategnil in mu prodal avto za katerega si vedel, da bo crknil? Zdaj se pa zgrazas nad nekom, ki je kupil avto od OPja in ga bojda hoce nategnit?? :))))

Seveda nisem nikogar nategnil. Mi pa je vseeno če mu je avto crknil čez 10km. Avto je pred prodajo preveril uradni servis in mu dal zeleno luč za nakup. Jaz sem bil "nevedni" uporabnik vozila, ubistvu ga je vozila žena. Tudi mene uradni servis ni nič obvestil o težavah. Zakaj bi jaz potem bil dolžen pregledovat avto? Saj je bil redno servisiran pri uradnem servisu. Celih 12 let. Težavo s turbino so odpravili za 4dni, ker denarja ne serjem, sem nadalje ukrepal sam. Zadevo sem saniral, pred prodajo pa je bil avto pregledan s strani serviserja. Pooblaščenega. Napak ni bilo ugotovljenih, kaj naj zdaj jaz? Pljuvam sebi v skledo in povem kupcu da sem mehanik in da avto ni vreden moje postavljene cene? Vsi se greste neke poštenjakarje, a vsi smo krvavi pod kožo. Prodal sem popolnoma delujoče vozilo, če se pa kupec vozi 10km ali 1000000km s to turbino pa ni več moja stvar. Kapiš? Tudi OP ima prav. Ni on diagnostik za mašino. Prodal je 16let staro vozilo in kaj? Naj kupcu še kupi večerjo in časti servis, če kaj crkne?

zobnik ::

to da je avto bil pregledan pred prodajo te še vedno zavezuje da si odg.za stvarne napake....ampak ni mi jasno zakaj bi od rabljenega avta pričakoval, da pa bo kr delal. Ti lahko v zakonskem roku kolk je za stvarne napake??? od fizičen osebe narediš 2000km...pač greš se vozit okol
Vsak pošten kupec bo pač avto dal popravt, vložil dodatnih 500-1000 evrov in bo mir za nadaljnih 5 let.
Al je folk pričakoval da ko kupiš avto bo to to, za vsaj par mesec mir.
Včas vem, da si kupil avto za 2 jurja, dodatnih 500 pa si vložil v avto.
Matr bi zdele kupil avto za 3000 evrov pa da se ene 2 tedna vozim okol in če bo kaj falil kar nisem vedel pri nakupu začnem prodajalcu težit o vračilu del kupnine, noro....a mam prav

Kumbaja ::

to da je avto bil pregledan pred prodajo te še vedno zavezuje da si odg.za stvarne napake.


temu služi klavzula videno kupleno s katero se odgovornost za skrite napake prenese na kupca.

shadeX ::

zakaj bi od rabljenega avta pričakoval, da pa bo kr delal.


Kaj je rabljen avto? Ker če kupim 2 leti star avto s 50k km, pričakujem da bo delal. Drugo je če kupujem 20 let star avto s 300k km. Več kilometrov kot ma avto, manjša so pričakovanja da bo avto "kr delal".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

facepalm ::

shadeX je izjavil:

zakaj bi od rabljenega avta pričakoval, da pa bo kr delal.


Kaj je rabljen avto? Ker če kupim 2 leti star avto s 50k km, pričakujem da bo delal. Drugo je če kupujem 20 let star avto s 300k km. Več kilometrov kot ma avto, manjša so pričakovanja da bo avto "kr delal".

Ce kupis 2 leti star avto s 50kkm, bo avto se pod garancijo.
Jaz, kot kupec, ne bi nikoli tezil prodajalcu, ce bi imel probleme z rabljenim vozilom po 2kkm. Ce bi bila napaka prisotna ob nakupu, bi si bil sam kriv. Ce bi bila namenoma prikrita, bi to ugotovil uradni servis in bi z mnenjem odsel do odvetnika. Vsekakor pa ne bi za avto vreden par jurjev ter s 300kkm na stevcu. Tam ves, da je vsak kilometer "darilo". Temu primerno se tudi postavi ceno.
Osebno, ko se bom odlocil menjati trenutno kanto, jo bom ali zapeljal na odpad ali (ce bo se vedno brezhiben) senkal znancu za ceno prepisa. Ni sans, da bi se spuscal v prodajo in se ubadal s preprodajalci za 1000-1500€.

zobnik ::

Če ga men prodaš napišem lastnoročno v pogodbo vidno kupljeno, kasnejših reklamacij se ne upošteva, problem 100% rešen.

člen o skritih napakah se na pogodbi prečrta:D
Vedno velja pogodba, spisana med prodajalecm in kupcem, če nič en dopišeš veljajo členi, če dopišeš velja slednje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Invictus ::

Če spišeš pogodbo, ki je slabša kot jo dopušča zakonodaja, ni veljavna...

Ni čisto tako, da zakon požre vsako sranje, ki ga davkoplačevalec napiše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

Eno je, ce dobis kupca "mimovrste". Ce pa ga gres iskat na avtonet...

Invictus je izjavil:

Če spišeš pogodbo, ki je slabša kot jo dopušča zakonodaja, ni veljavna...

Ni čisto tako, da zakon požre vsako sranje, ki ga davkoplačevalec napiše...

Napises darilno in je mir. Drobiz pa podas pod mizo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Kumbaja ::

zobnik je izjavil:

Če ga men prodaš napišem lastnoročno v pogodbo vidno kupljeno, kasnejših reklamacij se ne upošteva, problem 100% rešen.

člen o skritih napakah se na pogodbi prečrta:D
Vedno velja pogodba, spisana med prodajalecm in kupcem, če nič en dopišeš veljajo členi, če dopišeš velja slednje


daj se nehaj smešit. Nobena pogodba ne more stvari urejat v nasprotju z zakonom. Lahko napišeš 1001 člen, pa te bo hudičevo drago stalo, če bo kupec dokazal, da si mu zavedno prodal avto z napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

zobnik ::

seveda velja, razen če ste tisti, ki se rad po sodišču vlačte, pol pa vas razumem

mancini ::

zobnik je izjavil:

seveda velja, razen če ste tisti, ki se rad po sodišču vlačte, pol pa vas razumem


Tebe pa lahko razumemo kot nateguna, ki zavestno prodaja avte z napakami

zobnik ::

haha

Technics111 ::

To če pride na sodišče v 99% vse pade. V 99% pa niti do sodišča ne pride, ker samo ostane pri grožnjah.

dxx ::

zobnik je izjavil:

to da je avto bil pregledan pred prodajo te še vedno zavezuje da si odg.za stvarne napake....ampak ni mi jasno zakaj bi od rabljenega avta pričakoval, da pa bo kr delal. Ti lahko v zakonskem roku kolk je za stvarne napake??? od fizičen osebe narediš 2000km...pač greš se vozit okol
Vsak pošten kupec bo pač avto dal popravt, vložil dodatnih 500-1000 evrov in bo mir za nadaljnih 5 let.
Al je folk pričakoval da ko kupiš avto bo to to, za vsaj par mesec mir.
Včas vem, da si kupil avto za 2 jurja, dodatnih 500 pa si vložil v avto.
Matr bi zdele kupil avto za 3000 evrov pa da se ene 2 tedna vozim okol in če bo kaj falil kar nisem vedel pri nakupu začnem prodajalcu težit o vračilu del kupnine, noro....a mam prav

Mojster... Ti veš kaj je stvarna napaka? Verjetno ne. Za stvarne napake odgovarja tovarna.

zobnik ::

nekaj kar ti je zamolčal prodajalec

pirat ::

zobnik, razmisli naslednje:
kaj je razlika med stvarno in skrito napako?

Kumbaja ::

dxx je izjavil:

zobnik je izjavil:

to da je avto bil pregledan pred prodajo te še vedno zavezuje da si odg.za stvarne napake....ampak ni mi jasno zakaj bi od rabljenega avta pričakoval, da pa bo kr delal. Ti lahko v zakonskem roku kolk je za stvarne napake??? od fizičen osebe narediš 2000km...pač greš se vozit okol
Vsak pošten kupec bo pač avto dal popravt, vložil dodatnih 500-1000 evrov in bo mir za nadaljnih 5 let.
Al je folk pričakoval da ko kupiš avto bo to to, za vsaj par mesec mir.
Včas vem, da si kupil avto za 2 jurja, dodatnih 500 pa si vložil v avto.
Matr bi zdele kupil avto za 3000 evrov pa da se ene 2 tedna vozim okol in če bo kaj falil kar nisem vedel pri nakupu začnem prodajalcu težit o vračilu del kupnine, noro....a mam prav

Mojster... Ti veš kaj je stvarna napaka? Verjetno ne. Za stvarne napake odgovarja tovarna.

Mojster... Ti veš kaj je stvarna napaka? Več ko očitno ne. Za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.

Preberi si kaj na to temo pa ne delaj bedaak iz sebe.

Mato989 ::

Kumbaja je izjavil:

dxx je izjavil:

zobnik je izjavil:

to da je avto bil pregledan pred prodajo te še vedno zavezuje da si odg.za stvarne napake....ampak ni mi jasno zakaj bi od rabljenega avta pričakoval, da pa bo kr delal. Ti lahko v zakonskem roku kolk je za stvarne napake??? od fizičen osebe narediš 2000km...pač greš se vozit okol
Vsak pošten kupec bo pač avto dal popravt, vložil dodatnih 500-1000 evrov in bo mir za nadaljnih 5 let.
Al je folk pričakoval da ko kupiš avto bo to to, za vsaj par mesec mir.
Včas vem, da si kupil avto za 2 jurja, dodatnih 500 pa si vložil v avto.
Matr bi zdele kupil avto za 3000 evrov pa da se ene 2 tedna vozim okol in če bo kaj falil kar nisem vedel pri nakupu začnem prodajalcu težit o vračilu del kupnine, noro....a mam prav

Mojster... Ti veš kaj je stvarna napaka? Verjetno ne. Za stvarne napake odgovarja tovarna.

Mojster... Ti veš kaj je stvarna napaka? Več ko očitno ne. Za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.

Preberi si kaj na to temo pa ne delaj bedaak iz sebe.


Stvarna napaka za rabljen avtomobil star 10 let plus... good luck
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kumbaja ::

Starost avtomobila nic ne vpliva na to kdo odgovarja za stvarne napake. Sam verjamme da niti temi ne sledis in raje malo v tri dni komentiras.

Mato989 ::

Kumbaja je izjavil:

Starost avtomobila nic ne vpliva na to kdo odgovarja za stvarne napake. Sam verjamme da niti temi ne sledis in raje malo v tri dni komentiras.


Poglej, ker sem vrsto let delal na servisu strojne opreme in nato telefonov, ti povem da stvarno napako če prijaviš in ti jaz kot serviser rečem da NI, moraš ti pol to dokazat da je. Ni tako enostavno kot ti tukaj bluziš.

Še več, kot serviser sem lahko potunkal telefon v vodo in rekel da je bil stik s tekočino in zavrnil karkoli sem želel, pa ni inštance na Svetu ki lahko dokaže obratno... ti pa teoretiziraj naprej.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

facepalm ::

Stvarna napaka pri rabljenem vozilu? *facepalm*
A pol lahko kupec zahteva, da prodajalec zrihta vozilo tako, da bo v stanju, primerljivem z novim?
Da ti odpravi vse cricke v kabini? Popravi vse poskodbe in vse nedelujoce stvari?
Za 15 let staro, par jurjev vredno vozilo?

Pri prodaji rabljenih vozil se govori o skritih napakah. To so napake, ki jih med obicajnim ogledom/pregledom vozila ni mogoce ugotoviti (npr. uniceno tesnilo glave motorja, delno unicen vztrajnik, ki se oglasi le obcasno a vedno pogosteje, razne napake na elektroniki, turbini...).

zobnik ::

pa zakonodaja govori o skritih napakah, ko kupiš avto in se čez 3 dni pokvari?
razen če je tako stavrne napake za proizvajalca, skrite za fizične prodajalce

darkolord ::

facepalm je izjavil:

Stvarna napaka pri rabljenem vozilu? *facepalm*
A pol lahko kupec zahteva, da prodajalec zrihta vozilo tako, da bo v stanju, primerljivem z novim?
Da ti odpravi vse cricke v kabini? Popravi vse poskodbe in vse nedelujoce stvari?
Za 15 let staro, par jurjev vredno vozilo?
Nikjer ne piše, da mora biti "kot novo".

Napaka je stvarna:

1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno običajno rabo ali za promet;

2. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana ali bi mu bila morala biti znana;

3. če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;

4. če je prodajalec izročil stvar, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom, razen če je bil vzorec ali model pokazan le zaradi obvestila.

...

(1) Prodajalec ne odgovarja za napake iz 1. in 3. točke prejšnjega člena, če so bile ob sklenitvi pogodbe kupcu znane ali mu niso mogle ostati neznane.

(2) Šteje se, da kupcu niso mogle ostati neznane tiste napake, ki bi jih skrben človek s poprečnim znanjem in izkušenostjo človeka enakega poklica in stroke kot kupec lahko opazil pri običajnem pregledu stvari.

(3) Vendar odgovarja prodajalec tudi za napake, ki bi jih bil kupec z lahkoto opazil, če je izjavil, da stvar nima nobenih napak ali da ima določene lastnosti ali odlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Kumbaja ::

Mato989 je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Starost avtomobila nic ne vpliva na to kdo odgovarja za stvarne napake. Sam verjamme da niti temi ne sledis in raje malo v tri dni komentiras.


Poglej, ker sem vrsto let delal na servisu strojne opreme in nato telefonov, ti povem da stvarno napako če prijaviš in ti jaz kot serviser rečem da NI, moraš ti pol to dokazat da je. Ni tako enostavno kot ti tukaj bluziš.

Še več, kot serviser sem lahko potunkal telefon v vodo in rekel da je bil stik s tekočino in zavrnil karkoli sem želel, pa ni inštance na Svetu ki lahko dokaže obratno... ti pa teoretiziraj naprej.


Kaj ima to z idiotizmom, da je za stvarne napake odgovoren proizvajalec? Lej, lepo da se hvališ, da si slaboumen nategun, ampak daj vsaj preberi o čem je govra preden delaš bedaka iz sebe.

facepalm je izjavil:

Stvarna napaka pri rabljenem vozilu? *facepalm*
A pol lahko kupec zahteva, da prodajalec zrihta vozilo tako, da bo v stanju, primerljivem z novim?
Da ti odpravi vse cricke v kabini? Popravi vse poskodbe in vse nedelujoce stvari?
Za 15 let staro, par jurjev vredno vozilo?

Pri prodaji rabljenih vozil se govori o skritih napakah. To so napake, ki jih med obicajnim ogledom/pregledom vozila ni mogoce ugotoviti (npr. uniceno tesnilo glave motorja, delno unicen vztrajnik, ki se oglasi le obcasno a vedno pogosteje, razne napake na elektroniki, turbini...).


mešaš hruške in jabolka. Kupec ne more zahtevat vsega kar naštevaš. Ima pa pravico zahtevat, da je avto v takšem stanju kot je bilo ob prodaji prestavljeno da je. Dajte ljudje vsak obligacijski zakonik prebrat, ker so vse te stvari rpecej dobro razhložene, da se ne nabija v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

;-) ::

Svetovno dejstvo je, da kupec renaulta pri 300.000 km nima nobenih pravic, dciji so se lomili ze pri 50.000-100.000km cel svet je sral po firmi pa se ni zgodilo nic. Avto je star 15 let, prezivel je pricakovano zivljensko dobo, če crkne za prvim ovinkom in te kupec gnjavi je osel, ki ga je treba odstranit.

Ganon ::

;-) je izjavil:

Svetovno dejstvo je, da kupec renaulta pri 300.000 km nima nobenih pravic, dciji so se lomili ze pri 50.000-100.000km cel svet je sral po firmi pa se ni zgodilo nic. Avto je star 15 let, prezivel je pricakovano zivljensko dobo, če crkne za prvim ovinkom in te kupec gnjavi je osel, ki ga je treba odstranit.


Svetovno dejstvo je, da ti je sovraštvo do Renaulta zameglilo razum. Tipkaš čiste neumnosti.

facepalm ::

Kumbaja je izjavil:


mešaš hruške in jabolka. Kupec ne more zahtevat vsega kar naštevaš. Ima pa pravico zahtevat, da je avto v takšem stanju kot je bilo ob prodaji prestavljeno da je. Dajte ljudje vsak obligacijski zakonik prebrat, ker so vse te stvari rpecej dobro razhložene, da se ne nabija v tri dni.

Se strinjam. Ampak!
Ce avtomobil nima lastnosti, ki so potrebne za normalno uporabo gre lahko za stvarno napako in za skrito napako.
Ce prodajalec za napako NE VE, gre lahko izkljucno za stvarno napako. Afaik pa za to ne odgovarja, ker ni vedel, ker se mu ne more dokazat da je vedel, ker nima potrebnega znanja/izobrazbe, da bi vedel in je kupec sam kriv, da avta ni pregledal pod mikroskopom.
Ce prodajalec za napako VE, pa zamolci (in se to da dokazati), gre za skrito napako za kar prodajalec odgovarja.
Torej stvarna napaka na vozilu je prisotna ne glede na vednost prodajalca. Ce za stvarno napako prodajalec ve in jo zamolci pa je ze skrita (stvarna) napaka. Za prvo ne odgovarja, za drugo pa.

Mato989 ::

Kumbaja je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Starost avtomobila nic ne vpliva na to kdo odgovarja za stvarne napake. Sam verjamme da niti temi ne sledis in raje malo v tri dni komentiras.


Poglej, ker sem vrsto let delal na servisu strojne opreme in nato telefonov, ti povem da stvarno napako če prijaviš in ti jaz kot serviser rečem da NI, moraš ti pol to dokazat da je. Ni tako enostavno kot ti tukaj bluziš.

Še več, kot serviser sem lahko potunkal telefon v vodo in rekel da je bil stik s tekočino in zavrnil karkoli sem želel, pa ni inštance na Svetu ki lahko dokaže obratno... ti pa teoretiziraj naprej.


Kaj ima to z idiotizmom, da je za stvarne napake odgovoren proizvajalec? Lej, lepo da se hvališ, da si slaboumen nategun, ampak daj vsaj preberi o čem je govra preden delaš bedaka iz sebe.

facepalm je izjavil:

Stvarna napaka pri rabljenem vozilu? *facepalm*
A pol lahko kupec zahteva, da prodajalec zrihta vozilo tako, da bo v stanju, primerljivem z novim?
Da ti odpravi vse cricke v kabini? Popravi vse poskodbe in vse nedelujoce stvari?
Za 15 let staro, par jurjev vredno vozilo?

Pri prodaji rabljenih vozil se govori o skritih napakah. To so napake, ki jih med obicajnim ogledom/pregledom vozila ni mogoce ugotoviti (npr. uniceno tesnilo glave motorja, delno unicen vztrajnik, ki se oglasi le obcasno a vedno pogosteje, razne napake na elektroniki, turbini...).


mešaš hruške in jabolka. Kupec ne more zahtevat vsega kar naštevaš. Ima pa pravico zahtevat, da je avto v takšem stanju kot je bilo ob prodaji prestavljeno da je. Dajte ljudje vsak obligacijski zakonik prebrat, ker so vse te stvari rpecej dobro razhložene, da se ne nabija v tri dni.



To kar je bilo predstavljeno če on nima dokaza za to ali razume napačno ker isto besedo lahko razumeš različno je čisto nekaj nepojmljivega
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kumbaja ::

ja, smo razumeli. nisi sposoben sledit temi. hvala za trud.

facepalm je izjavil:

Kumbaja je izjavil:


mešaš hruške in jabolka. Kupec ne more zahtevat vsega kar naštevaš. Ima pa pravico zahtevat, da je avto v takšem stanju kot je bilo ob prodaji prestavljeno da je. Dajte ljudje vsak obligacijski zakonik prebrat, ker so vse te stvari rpecej dobro razhložene, da se ne nabija v tri dni.

Se strinjam. Ampak!
Ce avtomobil nima lastnosti, ki so potrebne za normalno uporabo gre lahko za stvarno napako in za skrito napako.
Ce prodajalec za napako NE VE, gre lahko izkljucno za stvarno napako. Afaik pa za to ne odgovarja, ker ni vedel, ker se mu ne more dokazat da je vedel, ker nima potrebnega znanja/izobrazbe, da bi vedel in je kupec sam kriv, da avta ni pregledal pod mikroskopom.
Ce prodajalec za napako VE, pa zamolci (in se to da dokazati), gre za skrito napako za kar prodajalec odgovarja.
Torej stvarna napaka na vozilu je prisotna ne glede na vednost prodajalca. Ce za stvarno napako prodajalec ve in jo zamolci pa je ze skrita (stvarna) napaka. Za prvo ne odgovarja, za drugo pa.


Prosim preberi obligacijski zakonik. Celi 4 členi so relavantni. Stvarna in skrita napaka se ne izključujeta. Ne, kupec ne rabi avta pregledat z mikrskopom in ja prodajalec odgovarja za stvarne napake ne glede na to ali je za njih vedel ali ne. Razen seveda, če sta se dogovorila da odgovornost za stvarne napake prevzame kupec. Potem prodajalec ni odgovoren za napake za katere ni vedel.

To da si izmisliš definicijo skrite in stvarne napake nič ne vpliva na dejansko stanje.

Zelo lep primer tega je naprimer napačno število prevoženih kilometrov. To je tipičen primer stvarne napake in v primeru, da ni izrecno dogovorjeno je prodajalec (ne glede na to ali je vedel ali ne) odgovoren za to. Če pa se prodajalec in kupec dogovorita, da odgovornost za stvarne napake prevzame kupec, pa prodajalec odgovarja zgolj v primeru, daje vedel da so kilometri prevrteni in je to zamolčal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

dxx ::

Jao. Ti kumbaja si pa res totalen trot. Vsakodnevno se ukvarjam z garancijskimi popravili, stvarnimi napakami itd. Za stvarno napako na proizvodu nikoli ne more biti kriv uporabnik, niti če stvar napačno uporablja. Stvarna napaka, je napaka, ki je obstajala ali nastala iz proizvodnje ali sestave stroja, torej iz tovarne.. Lahko je bila napaka na liniji, ali pri sestavi. Na tako napako kupec proizvoda ne more vplivati. Stvarna napaka pomeni da je stroj napačno zasnovan ali napačno sestavljen, kar pa pomeni avtomatsko krivdo proizvajalca. Nekdo, ki se ne ukvarja s tem, pa je zanj velikokrat vse stvarna napaka, taka "garancijska" popravila se vedno zavrne.

dxx ::

Mato989 je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Starost avtomobila nic ne vpliva na to kdo odgovarja za stvarne napake. Sam verjamme da niti temi ne sledis in raje malo v tri dni komentiras.


Poglej, ker sem vrsto let delal na servisu strojne opreme in nato telefonov, ti povem da stvarno napako če prijaviš in ti jaz kot serviser rečem da NI, moraš ti pol to dokazat da je. Ni tako enostavno kot ti tukaj bluziš.

Še več, kot serviser sem lahko potunkal telefon v vodo in rekel da je bil stik s tekočino in zavrnil karkoli sem želel, pa ni inštance na Svetu ki lahko dokaže obratno... ti pa teoretiziraj naprej.

Točno tako. Kot pooblaščeni serviser lahko izjavim kaj je stvarna napaka, kaj pokriva garancija in kaj lahko zavrnem. Na stranki je potem, da mi dokaže da se lažem. Samo enkrat sem imel primer, ko je stranka prišla z sodnim izvedencem in tovarniškim mehanikom. Po treh urah meritev in testiranj, so ugotovili da imam prav. Da ni tovarniška napaka. Ta stranka je plačala 3 ure mojega dela[99eur] plus stroške sodnega izvedenca, plus stroške tovarniškega mehanika. Gospod je plačal veliko, odšel pa z praznim tošelnjom in še vedno pokvarjenim strojem. Delal rompompom po firmi in nas učil kaj je garancija, nato pa je lahko mirno odšel in vrgel 5000 eur stran.

darkolord ::

Ne glede da to, da si serviser, si malo pomešal zadeve.

Za stvarno napako odgovarja prodajalec.

In ni isto kot "tovarniška napaka", čeprav se včasih to dvoje prekriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

LeQuack ::

Največji uspeh slovenskih pooblaščenih servisov je, če jim uspe kupcu preprečiti uveljavljanje garancije. To da jim pada prodaja jih ne moti, itak se lahko gredo fiktivne registracije.
Quack !

zobnik ::

Take daš na forum za antireklamo.-...pol pa spet jokajo kak nimajo zadost posla....zakaj ga nimajo pa sami vejo.

dxx ::

darkolord je izjavil:

Ne glede da to, da si serviser, si malo pomešal zadeve.

Za stvarno napako odgovarja prodajalec.

In ni isto kot "tovarniška napaka", čeprav se včasih to dvoje prekriva.

Prodajalec v trgovini mora sprejeti pokvarjeni stroj in ga dati pooblaščenemu serviserju v pregled in ugotovitev vzroka okvare.
Tovarniška napaka je napaka pri proizvodnji. Stvarna napaka je pa lahko napaka v sami zasnovi stroja, ali pa prevelika odstopanja na proizvodnji liniji. In za nobeno od teh nikakor nikoli ne odgovarja trgovec za pultom, niti prodajalec na bolhi niti katerakoli tretja oseba. Saj lepo piše v zakonu, samo treba si ga je pravilno razlagat. Še enkat: stvarna napaka, je napaka, ki se pojavi pri napačni zasnovi stroja ali na proizvodni liniji.
Po tvoje bi bil trgovec v bigbangu odgovoren za hrošče v intel procesorjih in bi jih moral odpravit. Stvarna napaka pač- tako si ti razlagaš.

Telbanc ::

Znanka prodala avto, za 4 jurje pred leti. Ženska pozabla nalit enkat vodo ( v bistvu jo ni nikol) v kiler...pa je mal dihtunge "zategnilo"...

OK. Avto torej proda, o znamki avta ne bi....model čez 14 dni...en mesec pokliče, reče da je voda pršla u olje. In da ji bo prpeljal avto nazaj, pa naj nardi z njim kar če. Da tud "pije" vodo.

Sta se zmenla, je prpelal avto nazaj, je dala zamenjat tesnila, avto je pol prevzel. Oba sta bila zadovoljna. No sicer ona malo manj, ampak smo ji lepo razložili, da pač brez vode v hladilniku ne smeš voziti, ker pregreješ motor....

Torej obstajajo skrite napake, v tem primeru soseda seveda ni vedela da je krivda na njeni strani, ker se na avte ne spozna.

V tem primeru je težko sodit, ker je potrebno slišat argumente z obeh strani, ampak če je kupec zamenjal motor na svoje stroške, mu jaz dam denar le, če mi starega pripelje na dvorišče. Pol mu dam tist drobiž, za tistih par evrov, me ne bi blo konc. Ane.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dxx ::

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, ampak za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Telbanc ::

dxx je izjavil:

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.


Ja tud jaz sem takega mnenja. Zaj kok se ti da s tem zajebavat. Če gre za male zneske...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Kumbaja ::

dxx je izjavil:

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, ampak za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.

Kaj ce bi za zacetek prebral veljavno zakonodajo? Mogoce bos imel mal slabso vest pri nategovanju ljudi, nedvomno bos pa precej izpadel precej manj neumen.

Recimo notri pise da za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Telbanc ::

Kumbaja je izjavil:

dxx je izjavil:

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, ampak za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.

Kaj ce bi za zacetek prebral veljavno zakonodajo? Mogoce bos imel mal slabso vest pri nategovanju ljudi, nedvomno bos pa precej izpadel precej manj neumen.

Recimo notri pise da za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.


Pustmo zaj finese. Naj mu da unih par evrov, sej mu je star avto dobr preplačal.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

dxx ::

Kumbaja je izjavil:

dxx je izjavil:

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, ampak za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.

Kaj ce bi za zacetek prebral veljavno zakonodajo? Mogoce bos imel mal slabso vest pri nategovanju ljudi, nedvomno bos pa precej izpadel precej manj neumen.

Recimo notri pise da za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.

Haha, dobra. Torej naprimer, ker matična plošča ne dela, je odgovoren un v mlacomu, ki ti je izdal račun? Slovenija je res polna norcev.

Technics111 ::

Skrite napake obstajajo samo za prestrašene Ovčke, kateri se pustijo jebat z njimi, kdor ima karakter in ne jebe sistema, ga tudi kupec nebo šel drkat v glavo zaradi tega , ker bo videl da z ognjem se ni za špilat. Imel sem taki primer, kot ga ima avtor, samo razlika med mano in njim je ta, da jaz se nisem "posral" , kot se je on, še rekel sem mu Pametnjakovicu tumastemu idi me tožit,boli me kurac, jaz pa bom našel vse napake ki si jih v teh 20ih dnevih uporabe naredil na mojem avtu + kilometrino boš mi plačal, ter za izsiljevanje.. Ne pusti se da te neki Lolek drka v glavo, keri ma 5 minut cajta. ???

dxx ::

Kumbaja je izjavil:

dxx je izjavil:

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, ampak za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.

Kaj ce bi za zacetek prebral veljavno zakonodajo? Mogoce bos imel mal slabso vest pri nategovanju ljudi, nedvomno bos pa precej izpadel precej manj neumen.

Recimo notri pise da za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.

Aja, pa precej, pa precej pa manj precej neumen. Mogoče si celo nepismen. Zakon znaš brat, razlagaš pa si ga po svoje. Zakon precej dobro definira stvarne napake. Vsaj v našem podjetju si ga kot kaže razlagamo prav. Zdrži tudi sodne izvedence, tovarniške mehanike... Verjetno ne delamo narobe?

darkolord ::

dxx je izjavil:

Haha, dobra. Torej naprimer, ker matična plošča ne dela, je odgovoren un v mlacomu, ki ti je izdal račun? Slovenija je res polna norcev.
Če uveljavljaš stvarno napako, je zanjo seveda odgovoren Mlacom. Kako to oni potem urejajo naprej, je njihova zadeva.

Kupca ne zanima, kje je napaka nastala. Prodajalcu je plačal nekaj, dobil pa nekaj drugega.

Če ti prodajalec proda matično ploščo, ki ti skuha še kavo, potem pa ugotoviš, da tega ne zna, gre tudi za stvarno napako, s katero tovarna in proizvajalec nimata popolnoma nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mato989 ::

Ja če uveljavljaš STVARNO NAPAKO je za njo po zakonodaji dogovoren PRODAJALEC, tu imate prav, AMPAK kaj pa prodajalec nardi? Pošlje izdelek pooblaščenemu serviserju in mi na servisu smo napako potrdili ali zavrnili, in če smo jo zavrnili jo je zavrnil tudi PRODAJALEC in kupcu preostane samo tožba, ampak tudi če pride inšpektor na servis mu mi povemo da to dela kot mora in je njemu to dovolj pride pač na kavico.

Kupec se pa lahko postavi na glavo.

Edina razlika za prodajalca med stvarno in garancijsko zahtevo je v tem, da če mi potrdimo stvarno napako, da ima kupec izbiro ali želi gotovino, nov izdelek ali bo počakal na popravilo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kumbaja ::

dxx je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

dxx je izjavil:

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, ampak za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.

Kaj ce bi za zacetek prebral veljavno zakonodajo? Mogoce bos imel mal slabso vest pri nategovanju ljudi, nedvomno bos pa precej izpadel precej manj neumen.

Recimo notri pise da za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.

Haha, dobra. Torej naprimer, ker matična plošča ne dela, je odgovoren un v mlacomu, ki ti je izdal račun? Slovenija je res polna norcev.


Ja, res je polno norcev, ki jim osnove niso jasne in z vsakim postom delajo večjega bedaka iz sebe.

Mato989 je izjavil:

Ja če uveljavljaš STVARNO NAPAKO je za njo po zakonodaji dogovoren PRODAJALEC, tu imate prav, AMPAK kaj pa prodajalec nardi? Pošlje izdelek pooblaščenemu serviserju in mi na servisu smo napako potrdili ali zavrnili, in če smo jo zavrnili jo je zavrnil tudi PRODAJALEC in kupcu preostane samo tožba, ampak tudi če pride inšpektor na servis mu mi povemo da to dela kot mora in je njemu to dovolj pride pač na kavico.

Kupec se pa lahko postavi na glavo.

Edina razlika za prodajalca med stvarno in garancijsko zahtevo je v tem, da če mi potrdimo stvarno napako, da ima kupec izbiro ali želi gotovino, nov izdelek ali bo počakal na popravilo...


ni to zabavno, ko delaš za minimalca v nekem garažnem servisu in misliš, da si pojedel vse znanje sveta zato, ker si uspel nategnit dva reveža?

dxx je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

dxx je izjavil:

Veš, malo je treba brat. Magar knjige. Med skrito in stvarno napako je velika razlika. Sploh pri garancijskih popravilih. Razumem, da bi me eni tu najrajši razčetverili, ampak za stvarne napake odgovarja tovarna. S skritimi napakami pa se ne ukvarjam ampak mislim da so v breme prodajalca.

Kaj ce bi za zacetek prebral veljavno zakonodajo? Mogoce bos imel mal slabso vest pri nategovanju ljudi, nedvomno bos pa precej izpadel precej manj neumen.

Recimo notri pise da za stvarne napake odgovarja PRODAJALEC.

Aja, pa precej, pa precej pa manj precej neumen. Mogoče si celo nepismen. Zakon znaš brat, razlagaš pa si ga po svoje. Zakon precej dobro definira stvarne napake. Vsaj v našem podjetju si ga kot kaže razlagamo prav. Zdrži tudi sodne izvedence, tovarniške mehanike... Verjetno ne delamo narobe?


Konkreten citat iz zakona:

Stvarne napake, za katere odgovarja prodajalec

458. člen

(1) Prodajalec odgovarja za stvarne napake, ki jih je stvar imela takrat, ko je nevarnost prešla na kupca, ne glede na to, ali mu je bilo to znano ali ne.

(2) Prodajalec odgovarja tudi za tiste stvarne napake, ki se pokažejo potem, ko je nevarnost prešla na kupca, če so posledica vzroka, ki je obstajal že pred tem.

(3) Neznatna stvarna napaka se ne upošteva.


Niti besede o komerkoli drugem kot prodajalcu...

pa še zakon o varstvu potrošnikov:
37. člen

Prodajalec mora potrošniku izročiti blago v skladu s pogodbo in odgovarja za stvarne napake svoje izpolnitve.
37.č člen

Z nobenim pogodbenim določilom ni mogoče omejiti ali izključiti prodajalčeve odgovornosti za stvarne napake, kot je določena s tem zakonom.

Pogodbeno določilo, ki nasprotuje prejšnjemu odstavku, je nično.


O daj presvetli garažni serviser razsvetli nas kako točno je treba brat besedo prodajelc, ki se tako zmotno in neumno pojavlja v naši zakonodaji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417231 (6697) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20632861 (21145) zobnik
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920415 (10852) bambam20
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277296 (6637) Redkvica

Več podobnih tem