» »

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu

«
1
2 3
...
5

2f4u ::

Družba,

Pomoč.
Prodal sem avto fizični osebi; imel sem ocenjen avto staro za novo/avtohiša/pisno. So tudi vozili avto. Dejansko avto ob prodaji tip-top; nisem imel težav. 200.000km. 2011 letnik. P5008. Pogodba splošna, niti niso vpisani km. Sam imam vse poslikano. Govorimo o 4000eu.
Konec septembra - prodaja. Kakše 3 dni kasnej je bilo še vse ok, ker sem predal še prtljažnik. Zadnje 14 dni nič. 21.dan, prvi mail prejšnji teden.
Sedaj pravi, da so to skrite napake - kao sklopka, pa zglob, ... pa ne vem kaj še vse. Nič še pisno; ampak sem ponudil kontakte do svojih serviserjev. Nekaj sem že bral na amzs, pa drugje na netu. Ne vem koliko km je naredil in kako. Al je preobremenil avto, skuril sklopko,...
Verjetno bom pustil, da me toži. Pa tut odvetnik bo nekaj stal... bom videl.
Mnenje?
(prosim, resna debata)
  • spremenilo: 2f4u ()

Horas ::

ka pa ti more? to je videno kupljeno! ne ga srat eni bi še težili pa tožili??

2f4u ::

Kao pravi, da ni skladno z mojo informacijo, da vse dela. Kao, da sem prekrival. Kao da ob prodaji ni bil ok... zgovarja se na skrito napako.

Raptor F16 ::

Videno kupljeno.

Ne pogajaj se.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

starfotr ::

Naj toži. Saj ne bo, ker pride preveč stroškov in preveč časa gre. To so neki prevaranti, ki bi radi zaslužili.

Imaš bedake, ki kupijo rabljeno in nato pizdijo.

Meni so hoteli za rabljen računalnik, da baterija zdrži, kot pri novem, in to po 1 mesecu, prej ni bilo nobenega glasu, računalnik je bil star 5 let in vsak dan v uporabi. Če bi računalnik crknil, who cares, pa naj kupijo novega/pri neki firmi, ki prodaja rabljene, če želijo garancijo.

Samo odjebeš in blokiraš cifro/mail.

Raptor F16 ::

Tako, op to so cigani ki te poskušajo olupit.

Imel je možnost, da si pogleda rabljen predmet, preizkusi in se odloči za nakup.

Kaj se potem zgodi ni več tvoj problem. Lahko ga samo prijaviš za nadlegovanje.


Za take namene se drugič za kontakt s kupci kupi ločena predplačniška kartica. Nikoli ne dajaj številke osebnega telefona.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

take bi moral javno izpostavt katera avtohiša kaj takega počne, rabljen avto je RABLJEN ne moreš pričakovat da bo tip top, sklopka je potrošni material, zglob pa tudi.
Čeprav men an cliotu pri 285000km še vedno s prvo sklopko, ker večina avto vozi sam dolge vožnje, kratkih nič.

Raptor F16 ::

zobnik je izjavil:

take bi moral javno izpostavt katera avtohiša kaj takega počne, rabljen avto je RABLJEN ne moreš pričakovat da bo tip top, sklopka je potrošni material, zglob pa tudi.
Čeprav men an cliotu pri 285000km še vedno s prvo sklopko, ker večina avto vozi sam dolge vožnje, kratkih nič.


Saj ne vem zakaj ljudje ne upajo to objavit?

Nekdo omeni tožbo pa so že vsi posrani v gate.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Nic ti ne more, sicer pa v tujini poteka taka zadeva v sodelovanju z cenilcem oz. usposobljenim "gutachterjem" in po tistem, ko si on zadevo pogleda in jo ti predas, pa magari crkne cez dve uri, ti nimajo nic.

Pregledali so, probali so, kupili so. Stem so hkrati sprejeli riziko, da se kaj takega lahko zgodi.
Tudi prenosnik, ki danes dela lahko iz danes na jutri crkne. Videl ze nestetokrat.

Verjetno so avto malo poterali bolj kot normalno in zdaj imajo problem, sami so si krivi. Lahk bi bli srecni, da si kupil novi avto.

Jaz bi jim pa rekel, da jim vrnes novi avto, jih stozis za izterjavo in vracilo kupnine in zadevo objavis javno na FB in prestopis k konkurenci in kupis tam nov avto.

Eno slabo mnenje/ocena na kakem socialnem omrezju, jim hitro lahko vzame 6-7 strank, tak je neko povprecje. Jaz bi vprasal, ce se jim to splaca na dolgi rok za vecno imeti eno slabo oceno na internetu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zobnik ::

zihr hoče od tebe potegnit še dnar, on bo itak zrihtal fake račune kao da so moral sklopko menjat pa za dokaze bo priložil neko sklopko iz druzga avta in zglob, da bodo drugi vrjel........to so barabe, velike.

m0LN4r ::

Pri rabljenih zadevah, se na potrosni material ne mores sklicevat. To je enako, kot da bi mu cez 3 dni guma pocla ali auspuh dol padel. Saj pa clovek, ki prodaja ni avtomehanik in vedezevalec.

@2f4u
Odpisi, da si se ti ze posvetoval s svojim odvetnikom in lahko mirne duse tozijo, cimprej ce lahko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Pokliči policijo da te nekdo nadleguje po telefonu.
Quack !

Daliborg ::

Napiši vse za kar se pritožujejo, sklopka in zglob ne moreta biti vzroka, ker to je skupaj max 300-500 eur popravila niti pa ne verjamem da je to povod ker kot omenjeno gre za potrošen material.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

pirat ::

m0LN4r je izjavil:

Nic ti ne more, sicer pa v tujini poteka taka zadeva v sodelovanju z cenilcem oz. usposobljenim "gutachterjem" in po tistem, ko si on zadevo pogleda in jo ti predas, pa magari crkne cez dve uri, ti nimajo nic.

Pregledali so, probali so, kupili so. Stem so hkrati sprejeli riziko, da se kaj takega lahko zgodi.
Tudi prenosnik, ki danes dela lahko iz danes na jutri crkne. Videl ze nestetokrat.

Verjetno so avto malo poterali bolj kot normalno in zdaj imajo problem, sami so si krivi. Lahk bi bli srecni, da si kupil novi avto.

Jaz bi jim pa rekel, da jim vrnes novi avto, jih stozis za izterjavo in vracilo kupnine in zadevo objavis javno na FB in prestopis k konkurenci in kupis tam nov avto.

Eno slabo mnenje/ocena na kakem socialnem omrezju, jim hitro lahko vzame 6-7 strank, tak je neko povprecje. Jaz bi vprasal, ce se jim to splaca na dolgi rok za vecno imeti eno slabo oceno na internetu.

Kateri del prvega stavka ‘prodal sem avto fizični osebi’ nisi dobro razumel?
In ja, za 8 let star avto z 200 kkm so pri poslu med dvema fizicnima osebama pritozbe po preteku skoraj stirih tednov brezpredmetne.

m0LN4r ::

imel sem ocenjen avto staro za novo/avtohiša/pisno.

Sem spregledal in se v tole zapicil
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

One question and one commment.

1. Zakaj ga nisi poslal v kurac?
2. Naslednjič ko pokliče, ga poslji.

Lp

ziga1990 ::

2f4u je izjavil:

Družba,

Pomoč.
Prodal sem avto fizični osebi; imel sem ocenjen avto staro za novo/avtohiša/pisno. So tudi vozili avto. Dejansko avto ob prodaji tip-top; nisem imel težav. 200.000km. 2011 letnik. P5008. Pogodba splošna, niti niso vpisani km. Sam imam vse poslikano. Govorimo o 4000eu.
Konec septembra - prodaja. Kakše 3 dni kasnej je bilo še vse ok, ker sem predal še prtljažnik. Zadnje 14 dni nič. 21.dan, prvi mail prejšnji teden.
Sedaj pravi, da so to skrite napake - kao sklopka, pa zglob, ... pa ne vem kaj še vse. Nič še pisno; ampak sem ponudil kontakte do svojih serviserjev. Nekaj sem že bral na amzs, pa drugje na netu. Ne vem koliko km je naredil in kako. Al je preobremenil avto, skuril sklopko,...
Verjetno bom pustil, da me toži. Pa tut odvetnik bo nekaj stal... bom videl.
Mnenje?
(prosim, resna debata)


Če te po 1 mesecu kliče za skrito napako mu ne popustit, on računa na to da se boš ustrašil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TOP ::

Sklopka ne more biti skrita napaka,ker sej takoj čutiš,če spodrsava ali avto potrese,ko spelješ ali pa če je slišati vztrajnik,če je slučajno 2.0 HDi ni nič čudnega za sklopko,čudno pa je,da so se vozili toliko časa in nobeden nič ni prej omenil,zate brezpredmetno.Sej maš pogodbo o prodaji reci videno isprobano in prodano.

darkolord ::

Stvarna napaka seveda velja tudi za rabljeno robo.

Če je v pogodbi napisano "videno-kupljeno" to še vedno ne vključuje skritih napak in napak, za katere bi prodajalec moral vedeti, pa jih je zamolčal.

(1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WizzardOfOZ ::

Sklopka ne more biti skrita napaka. Sklopka ne odpove v pol ure, ampak je to proces, ki traja. Vmes spodrsava vsaj nekaj tisoč kilometrov.

globoko grlo ::

Nateguni čisti, hočjo še par 100 ojrov, tut s 50 ojri bi bli zadovoljni :)

Sklopka pa tut ne crkne v enem mescu, zglobi tut ne, tko da ...


OP, če se ti da zajebavat z njimi, jim ponudi 50 ojrov, pa sporoč reakcijo :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

WizzardOfOZ ::

S tem bi priznal da je vedel za napako. Nič denarja. Naj tožijo, če imajo jajca.

ziga1990 ::

^^ če jih imajo oz če imajo kako podlago, da lahko zmagajo na sodišču v kar pa dvomim
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

globoko grlo ::

Ja, sej zato pa samo, če se mu da zajebavat s takim folkom.
TOžil itak ne bojo, ker so to navadne lenobe lopovske
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

ziga1990 ::

^^ niso leni samo podlage nimajo in pa vse stavijo, da se bo OP pokakal in popustil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Glugy ::

če imaš čisto vest te nima kej skrbet ; na njemu je da se ubada z dokazi in nevem čem še če resno verjame v svoj prav al pa te hoče samo prestrašit da izstineš kakega 500taka..

LeQuack ::

Nekaj je potrebno naredit tu, ker kakor mi je jasno se do zelo pogosto dogaja zadnje čase. Če je edina kazen za te kriminalce samo da ne dobijo dodatnega denarja, potem to dobro.
Quack !

ziga1990 ::

^^kaj boš pa naredil, ker ni prepovedano se pritožit da ima izdelek skrito napako.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

LeQuack ::

ziga1990 je izjavil:

^^kaj boš pa naredil, ker ni prepovedano se pritožit da ima izdelek skrito napako.

Je pa prepovedano groziti in tudi organiziran kriminal. Ne govorim o tem specifičnem primeru ampak podobni primeri so očitno pogosti kar nakazuje na slednje.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

kamiKaZaA ::

Sem doživel podobno zgodbo. Ne jaz osebno, ampak moj ata in zato vem. Prodali smo rabljeni avto tam za 3-4k DEM (cca. 20 let nazaj) in potem neke fore čez par dni, da je to pa to crknilo (nevem če tudi ni bila omenjena sklopka, pa nekaj na mašini, da je treba mašino razdret,...), da je mel stroškov 1600DEM in da zdaj pričakuje, da mu moj foter polovico krije, torej 800 DEM. In potem še delal neke pritiske po telefonu (grozil). Pa mu foter ni nič plačal (mu je vedno rekel, videno-kupljeno-adijo). Čez dober teden dni, pa slučajno stric vidi naš avto, kateri se prodaja v nedeljo na letališču (sejmišču). In potem sma tudi sama šla, čez 3 tedne na letališče in glej ga zlomka, ta ista "fizična oseba" je prodajala nek drugi avto. Tako smo prišli gor, da je šlo za prepodajalca avtov, kateri je hotel skozi prevaro priti do deleža, katerega je plačal za avto skozi prevaro, da je nekaj crknilo.

Odpikaj ga gladko, po hitrem postopku. In če ti bo grozil, tako kot je mojemu očetu, še naredi prijavo na policijo (moj ata je ni). Sam bi rekel, da je 90% verjetnost, da gre za preprodajalca in da probava s takimi finatami še nekaj denarja nazaj dobiti, na koncu pa bo tak al tak ta avto dalje preprodal. Nebi bilo slabo, če bi imel kje VIN številko šasije shranjeno in bi preko interneta preveril čez 2 ali 3 mesece, če še je vedno isti lastnik.

darkolord ::

WTF, OP ne piše o nikakršnih grožnjah, nekateri bi šli pa kar na policijo?

vostok_1 ::

Videno-kupljeno. To je prva stvar, ki se treba naučiti ko prideš na rabljen trg. Zato treba res dobro vidt reč preden kupiš.
Če pa pride z mačeto pred vrata pa pač policijo poklič.
Simple reč, dela že stoletja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ziga1990 ::

^^ stvarna napako lahko uveljavla samo sedaj kupec pa mora dokazat, da je prodajalec vedel za napako

Hipotetičen primer. Kupec kupi rabljen avtomobil. Po tednu uporabe zasliši čudne zvoke motorja. Pri mehaniku ugotovi, da je menjalnik pokvarjen. Kljub temu, da je prepis opravljen in da si je vozilo ogledal ni vedel, da je motor v tako slabem stanju.

Očitno je prodajalec za to vedel, vendar kupca ni obvestil. Vozilo tako nima lastnosti, ki so bile dogovorjene oziroma predpisane. Kupec lahko tako od prodajalca na podlagi stvarne napake, zahteva odpravo napake, povračilo stroškov, znižanje kupnine, zamenjavo in celo odškodnino za povzročeno škodo. Podobne možnosti ima tudi, če ugotovi, da ima denimo avtomobil več prevoženih kilometrov, kot jih navaja števec.


link: https://www.informiran.si/portal.aspx?c...
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

St235 ::

vostok_1 je izjavil:

Videno-kupljeno. To je prva stvar, ki se treba naučiti ko prideš na rabljen trg. Zato treba res dobro vidt reč preden kupiš.
Če pa pride z mačeto pred vrata pa pač policijo poklič.
Simple reč, dela že stoletja.


Prva stvar ki je treba vedet da videno kupljeno je idiotizem slaboumnih prodajalcev, da lazje nategujejo folk.

Zdaj pa nazaj on topic:

Ce je slo za prodajo med laicnima fizicnima osebama je izjemno tezko da bi kupec karkoli lahko dosegel. Dokazat bi namrec moral, da je prodajalec za napako vedel (oziroma bi moral vedet). Tako da ce op ni ravno nategnil kupca, je s tem zadeva zakljucena.

zk_eu ::

V primeru prodajne pogodbe med dvema fizičnima osebama (kot je OP-jev primer) se uporablja Obligacijski zakonik, ki v 461. členu določa, da mora kupec očitne napake grajati takoj (sicer to pravico izgubi), o morebitnih skritih napakah pa mora prodajalca obvestiti v 8 dneh odkar je napako opazil, pri čemer prodajalec ne odgovarja za napake, ki se morebiti pokažejo po 6 mesecih po izročitvi (462. člen).

Se pravi kadar koli znotraj tega 6 mesečnega roka "po prodaji" te lahko on v 8 dneh obvesti o napaki, ki jo je odkril. Vendar prodajalec ne odgovarja za vsako napako, ampak samo za napake, ki jih je imela stvar OB IZROČITVI. To pomeni, da ne odgovarjaš za napake, ki so se pojavile kasneje. Če sta sklopka in zglob bila OK ob izročitvi (kot ti praviš), potem za slednje ne odgovarjaš. Tukaj ti gre na roko malo tudi čas, saj okvarjeno sklopko prej opaziš (škrtanje ob prestavljanju, če ne odvaja; obrati gredo po svoje, če ne grabi i. t. d. -- pravih simptomov kaj je narobe sploh ne vemo v bistvu) in bi povprečno skrben kupec to ob nakupu opazil ali moral opaziti. Tvoj kupec bo torej moral dokazati, da je sklopka in zglob bila okvarjena že ob izročitvi in da ta okvara ni posledica redne obrabe ali naključja. Če je oboje crknilo 1 dan po prodaji, je to že njegov problem (t. i. prehod nevarnosti). Prej napisano pa v sodnem postopku lahko pove tako ali tako samo sodni izvedenec in dvomim, da bo zalagal takso, odvetnika in izvedenca, ker si takoj pri vsaj 2.000 EUR.

Klavzula "videno kupljeno" se pri prodajni pogodbi ne predpostavlja, ampak mora biti v pogodbi izrecno dogovorjena. Na tebi (OP) je, da pogledaš kaj sta sedaj v pogodbo zapisala. Ni potrebno, da piše "videno kupljeno", saj je lahko to navedeno tudi z drugimi izrazi. V kolikor vajina pogodba takšno klavzulo vsebuje, potem odgovarjaš za napake, za katere si vedel in si jih zamolčal, on pa bo v primero tožbe moral dokazati, da ti je bila napaka znana in ga o njej nisi obvestil, kar pa bo izredno izredno izredno težko.

V primeru potrošniških pogodb je ureditev malo drugačna, saj podjetje svoje odgovornosti za stvarne napake ne more izključiti kot lahko to fizične osebe. Vse klavzule "videno kupljeno" so v takšnih primerih nične, tudi če jo pogodba vsebuje, kar je razlog, da bo podjetje recimo za prevrtene kilometre vedno (civilno!) odgovarjalo.

Tukaj nekje si OP. Ti pa preceni kaj boš naredil.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

mirator ::

2f4u je izjavil:

Družba,
Pomoč.
Prodal sem avto fizični osebi; imel sem ocenjen avto staro za novo/avtohiša/pisno. So tudi vozili avto. Dejansko avto ob prodaji tip-top; nisem imel težav. 200.000km. 2011 letnik. P5008. Pogodba splošna, niti niso vpisani km. Sam imam vse poslikano. Govorimo o 4000eu.
Konec septembra - prodaja. Kakše 3 dni kasnej je bilo še vse ok, ker sem predal še prtljažnik. Zadnje 14 dni nič. 21.dan, prvi mail prejšnji teden.
Sedaj pravi, da so to skrite napake - kao sklopka, pa zglob, ... pa ne vem kaj še vse. Nič še pisno; ampak sem ponudil kontakte do svojih serviserjev. Nekaj sem že bral na amzs, pa drugje na netu. Ne vem koliko km je naredil in kako. Al je preobremenil avto, skuril sklopko,...
Verjetno bom pustil, da me toži. Pa tut odvetnik bo nekaj stal... bom videl.
Mnenje?
(prosim, resna debata)

Na prvo žogo, bi tudi jaz rekel, videno kupljeno. Ampak iz tvojega posta sedaj ni jasno, kdo je vozil avto: tisti, ki je avto ocenjeval ali kupec. V prvem primeru, si mogoče kupca dejansko (mogoče nehote) zavajal, v drugem primeru pa kupec zavaja tebe.

imagodei ::

Raptor F16 je izjavil:

Videno kupljeno.

Ne pogajaj se.

Videno kupljeno je ena največjih budalaštin na področju prodaje avtomobilov. In domnevno zlonamernega prodajalca ne ščiti pred roko pravice, če se izkaže, da je šlo za prevaro.

Je pa res, da je narod uspel ta "videno-kupljeno" tako predrkat, da se je globoko usedel v mentaliteto in da se večina, ko se opeče, ne upa spustiti v tožarjenje z negotovim izidom, sploh ko govorimo o rabljenih avtih, kjer popravilo utegne stati manj oziroma čez palec podobno kot sodni stroški in stroški odvetnika v primeru, da nategnjeni kupec s tožbo ne uspe.
- Hoc est qui sumus -

;-) ::

Ce gre kupec v tozbo imas dve moznosti seveda ce ti dokazejo krivdo.

1. Krijes stroske popravila. In stroske ki jih je imel z tozbo...izvedenec itd.
2. Ponudis odkup avta v stanju kot je in odbijejo stroske uporabe za dni ko je bil pri njem. Seveda se oslocis za drugo opcijo ker bodo stroski presegali vrednost avtomobila.

Zato pa se na pogodbe pise smesno nizke cene, jaz se na avto ne spoznam in nimam kaj odgovarjat kasneje, pred nakupom pa vsakemu dovolim pregled kjerkoli na servisu,.

zobnik ::

Ja no brat je kupu od sorodnika golfa pa mu je kmalu šla turbina, strošek 1000 evrov, ker se je menda še sklopka menjala...no čez čas pa je še menjalnik začel nagajat. Brat je dal menda 2500 evrov za golfa, 1000 za popravilo, na koncu je menda dobil 1500 evrov.

Utk ::

Avto stane 10, 20, seveda tudi več, jurjev. Kupi se rabljenega, ker je cenejši, in za take ljudi je jurja morda velik strošek. Ampak realno gledano, ni. Kdor tega ne razume naj ne kupuje avta, niti novega niti rabljenega. Zakaj se pa sploh proda star avto, če ne zarad vse bolj pogostih servisov.

šernk ::

za sklopko in zglobe lahko tožijo drug dan pa ne bodo dosegli nič.

obojno pri 200k km uničiš z dvemi divjimi štarti, če imaš srečo že s prvim.

torej sklopka ki zdrži 200k km bo lahko zdržala še naslednjih 200k, če jo boš pa 2x zavrtel bo pa šla papa. Isto je z vsemi zglobi....gume se zavrtijo v prazno ker nimajo oprijema, kar naenrkat guma prime v nekaj z boljšim oprijemom (rob asfalta zaradi luknje) in komplet moč se prenese instantno na zglobe, ki začnejo trpeti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LeQuack ::

Utk je izjavil:

Avto stane 10, 20, seveda tudi več, jurjev. Kupi se rabljenega, ker je cenejši, in za take ljudi je jurja morda velik strošek. Ampak realno gledano, ni. Kdor tega ne razume naj ne kupuje avta, niti novega niti rabljenega. Zakaj se pa sploh proda star avto, če ne zarad vse bolj pogostih servisov.


Tega ljudje ne razumejo. Servisi starih avtomobilov ne gredo dol zato ker gre cena avta dol, kvečjemu so še bolj pogosti in dražji. Avto je velik strošek.
Quack !

Raptor F16 ::

St235 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Videno-kupljeno. To je prva stvar, ki se treba naučiti ko prideš na rabljen trg. Zato treba res dobro vidt reč preden kupiš.
Če pa pride z mačeto pred vrata pa pač policijo poklič.
Simple reč, dela že stoletja.


Prva stvar ki je treba vedet da videno kupljeno je idiotizem slaboumnih prodajalcev, da lazje nategujejo folk.

Zdaj pa nazaj on topic:

Ce je slo za prodajo med laicnima fizicnima osebama je izjemno tezko da bi kupec karkoli lahko dosegel. Dokazat bi namrec moral, da je prodajalec za napako vedel (oziroma bi moral vedet). Tako da ce op ni ravno nategnil kupca, je s tem zadeva zakljucena.


Vidim da nekdo ne razume kaj videno kupljeno pomeni.

To pomeni da si avto dal na ogled, kupec ga je lahko sprobal, pregledal in se nato ODLOČIL za nakup.

Če se po enem mesecu zgodi nepredvidena okvara zapovrh vsega na potrošnem materialu ali pa je na slepo kupil se ne more glih pritoževat, da ga je pdodajalc nategnu. Še huje, če je človek še kaj cenkal za ceno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Stikalo ::

LeQuack je izjavil:

Utk je izjavil:

Avto stane 10, 20, seveda tudi več, jurjev. Kupi se rabljenega, ker je cenejši, in za take ljudi je jurja morda velik strošek. Ampak realno gledano, ni. Kdor tega ne razume naj ne kupuje avta, niti novega niti rabljenega. Zakaj se pa sploh proda star avto, če ne zarad vse bolj pogostih servisov.


Tega ljudje ne razumejo. Servisi starih avtomobilov ne gredo dol zato ker gre cena avta dol, kvečjemu so še bolj pogosti in dražji. Avto je velik strošek.


Točno tako. Rabljen avto je problem. OP je prodal 8 let star avto z 200 kkm za 4 k€ in kupec se pač mora zavedati, da bo mogoče moral nov kupec zelo hitro menjati:
- gume
- brisalce
- akumulator
- sklopko
- končnike
- zavorne ploščice
- zavorne diske
- opraviti redni/veliki servis
- zglobe
- potem še kaka turbina, ležaji, ma ni da ni..

In to je vse potrošni material, en veliki servis rabljenega avtomobila, te lahko takoj pride 2 k€. Nov avto je drag, rabljen avto je drag.
OP se lahko kupu opraviči in pove, da je pač kupil star rabljen avto in je pač veliko odvisno od sreče, lahko mu crkne za prvim vogalom, lahko pa še kakšno leto brezhibno deluje.

ziga1990 ::

Še nekaj OP je omenil, da kupec pravi, da sta sklopka in zglob zanič in tu mislim, da je jasni poskus natega, ker to ni nekaj kar komot skriješ ker med testno vožnjo bi ti dve napaki opazil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

HappyPills ::

Isto zgodbo sam doživel. Avto prodal po realni ceni povedal sem mu da so gume za zamenjat in da je ta glaven servis za narest. On ga kupi in me čez slab mesec kliče in zahteva 2000€ ker da naj bi avto mel prevrtene km in da je vse za zamenjat. Klical je ene 5x grozil itd. Pač na tak način hočejo pridet do pocen avta da ga pol preprodajo. Avto je pol prodajal za višjo ceno na avto.netu.
Ne se pustit lej, nategunska posla.

680x0 ::

Sam sem imel popolnoma enako izkušnjo pred nekaj leti. Gre za zelo razširjen poslovni model preprodajalcev, kupi in nato naprej proda avto, vmes pa z izmišljenimi napakami od prodajalca izsili maržo.

Nima se smisla zapletat, blokiraj telefonsko številko in se ne oglašaj na neznane telefonske številke, njegov poslovni model temelji na žrtvah, ki hitro popustijo, predvsem starejše osebe itd.

ziga1990 ::

^^potem mu bo pa lahko na dom pride
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Trupl0 ::

Jaz ne vem, kaj se je potrebno ukvarjat s takimi osebki.
Greš na Policijo in podaš prijavo ali zaznamek.

Pol pa naj oni se ukvarjajo s tem.
Dokler pa ne dobiš s strani odvetniške službe kakršenkoli dopis ti pa tudi dobesedno dol visi...
If you are going through Hell, keep going !

ziga1990 ::

^^V primeru OPa nebo nić, ker dokler mu nebo grozil se Policija nebo ukvarjala z primerom
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417216 (6682) BadgerSkin
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920414 (10851) bambam20
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277296 (6637) Redkvica
»

Garancija pri prodaji rabljenega vozila 6 mesecev..WTF?!

Oddelek: Loža
415750 (5082) Primoz78

Več podobnih tem