» »

Sumljiv kupec avta?

Sumljiv kupec avta?

1
2
»

TheBlueOne ::

Dve stvari sta vazni:
1. Kupoprodajna
2. Da je avto od trenutka ko gre od tebe prepisan na kupca

Ce kar koli od tega ni narejeno se takega gospoda odslovi. Smo imeli sorodnika, ki je kvazi podpisal, da se lahko sami peljejo, pa smo imeli problemov za popizdit.

val46 ::

Ma kake probleme imate eni s temi tablicami, da ni za verjet. Zgleda ste avto zadnjič prodajali in delali prepis še v bivši Jugoslaviji. Ko prodajaš avto, greš na tehnične in ti tam uredijo vse. Od kupoprodajne pogodbe(na kateri mora biti tudi napisan točen znesek cene avtomobila, tako da tudi tisto...da pol nekdo da manj denarja kot je bilo dogovorjeno, ne vem kako vam to uspe), prepisa lastništva na novega lastnika, odjavo iz prometa prodajalca, vrnitev cestne takse kot tudi preostanka zavarovalne premije in novi kupec enostavno registrira avto na sebe. Ko je to opravljeno nima veze, ali obdrži stare ali da na avto nove tablice. Ti kot prodajalec si s tem zaključil in po tem postopku od tega dne nimaš s tem avtom več nič. Karkoli se zgodi po tem dnevu, tudi po tej uri recimo, odgovarja za to novi lastnik.

Je pa s temi mutibariči en kup problemov ja in itak bi te radi vsi nategnili na dolgo in široko. Sam sem pred dobrim mesecom prodajal svojega in lahko rečem da sm naredil največjo napako, ko sem dal oglas poleg avto.net še na marketplace na facebooku. Dokler je bil na avtonetu sm še nekako dobival "normalne" klice in tudi ponudbe, takoj ko je pa bil objavljen na marketplace...ne vem, niti ne znam opisat. V glavnem, noro. Prvi dan sigurno preko 100 sporočil na mesenger, itak 99% raznih Ahmetijev, Muhamedov in podobnega, vsi bi dali 40% vprašane cene in vseh je nekaj motilo. Enega je motilo da je dizel, ker on bi benzinarja, drugega ker ima 3 namesto 5 vrat, tretjega ker je črne barve, a on bi raje belega...pa p....a, v oglasu vse lepo piše, tudi slike so not, koji K me pol kličeš in pišeš, če ni tak, kot ga ti iščeš???

Na koncu ga prodal enemu stricu za 300EUR manj kot je bila postavljena cena...on zadovoljen, jst pa tudi. Se dobila na tehničnih AMZS, šla en krog, malo poklepetala in se v pol ure vse zmenila. Od takrat, hvala bogu ne duha ne sluha o njemu. Je pa bil Slovenec in po vsej verjetnosti kupoval avto zase, ne pa za preprodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

MIHAc27 ::

To, da bi avto prodal, pa pustil še zavarovanje in cestnino pisano nase (torej prepis čez kak teden, pa tablice vrnjene po pošti) sem imel tudi sam parkrat. Vedno odpikal takega. Tudi če bi bil pošten, kaj, naredi karambol in gre meni v škodo.

Prepisov samo na list in roka, sem tudi delal v mladosti. Včasih si to lahko. Nikoli problemov (preverjeno na upravi, niso pisani nič več name). Sedaj ko avto odjaviš, moraš navest kje bo deponiran. In če je pri tebi doma, lahko letno plačuješ neko takso.

Sedaj obvezo naredim prepis na uradni lokaciji (amzs,...). Denar se ob podpisu tudi zamenja. Če se bojiš ponaredka teto na šalterju prosi, če ga preveri z strojčkom, pa daš še magari za en kofe.
Po telefonu nočem spuščat cene, ker ti res lahko ob ogledu potem še bolj. Nazadnje ko sem prodal je res on rekel svojo zadnjo, sem se strinjal, ob pregledu ni več zbijal, sam sem mu pa res dal najnižjo meni sprejemljivo in po moje top ceno.

Gambino ::

Tudi sam sem prodal ženin avto švercarju iz Srbije. Bil je popolnoma korekten. Usmilil sem se ga in mu znižal ceno avtomobila, pač zaradi tistih par stotakov ne bom dol padel, samo da sem se znebil avta. Vse je že poznal, kaj mora narest, podatke je rabil zaradi homologacije in prijave v srbiji, da gre hitreje čez ta uradni del uvoza avtomobila iz Slovenije v Srbijo. Mi je pa povedal, da se v srbiji komot prodajo teli avtomobili od 2004 do 2012 letnik za enkrat do dvakrat nakupne cene v Sloveniji. Ima pa nekaj stroškov pri uvozu in homologaciji.

V glavnem, pa sem imel ok izkušnjo.

Gospod ::

Pred 10 leti sem kupoval nov avto Škodo v AVTOMERKURJU v račun so mi vzeli staro škodo felicijo prodajalec, je samo z pogledom skozi okno rekel 100EUR, ko sem mu rekel, da je vinjeta veljavna še celo leto mi je rekel ni problema ob nakupu nove škode dobite vinjeto brezplačno. Bolje 200EUR manj kot, da se jebeš s preprodajalci, ki postavljajo svoja bedase pogoje, da bi obdržali tablice še nekaj dni, da bi avto odpeljali Bosno Makedonijo...
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

val46 ::

Ja, pred 10imi leti. Danes, nobena kolikor toliko renomirana firma oz trgovina, ti takega avta za 100€ niti pogleda ne, kaj šele da bi ti ga odkupili oz vzeli v račun. Sem imel dober mesec nazaj tako izkušnjo, pa mi je rekel v avtosalonu, da avtov starejših od 10 let brez potrjene servisne knjižice niti pod razno ne vzamejo not, ne glede koliko bodo zaslužili z nakupom novega avtomobila pri njih. Ok, morda bi pri kakem "švercarju" to še nekako šlo skozi, ampak se z njimi ukvarjat je isto, kot da se ukvarjam z njimi po telefonu. In za 100€ nakupne vrednosti ga raje peljem v prešo za staro železo. Konkretno v mojem primeru je bilo tako, da mi je rekel ne bo šlo, pa četudi bi ga vzeli not, je rekel da bom dobil za en sendvič pri njih in naj ga raje prodam "lastnoročno". Se pravi, oni bi mi ponudili max 100€ zanj, prodal sem ga pa za 1500€. Torej ni 200€ manj, ampak kar konkretna razlika. Je pa jeba s tem "sortiranjem" kupcev ja.

kamiKaZaA ::

val46 je izjavil:

Ja, pred 10imi leti. Danes, nobena kolikor toliko renomirana firma oz trgovina, ti takega avta za 100€ niti pogleda ne, kaj šele da bi ti ga odkupili oz vzeli v račun. Sem imel dober mesec nazaj tako izkušnjo, pa mi je rekel v avtosalonu, da avtov starejših od 10 let brez potrjene servisne knjižice niti pod razno ne vzamejo not, ne glede koliko bodo zaslužili z nakupom novega avtomobila pri njih. Ok, morda bi pri kakem "švercarju" to še nekako šlo skozi, ampak se z njimi ukvarjat je isto, kot da se ukvarjam z njimi po telefonu. In za 100€ nakupne vrednosti ga raje peljem v prešo za staro železo. Konkretno v mojem primeru je bilo tako, da mi je rekel ne bo šlo, pa četudi bi ga vzeli not, je rekel da bom dobil za en sendvič pri njih in naj ga raje prodam "lastnoročno". Se pravi, oni bi mi ponudili max 100€ zanj, prodal sem ga pa za 1500€. Torej ni 200€ manj, ampak kar konkretna razlika. Je pa jeba s tem "sortiranjem" kupcev ja.

Se pridružujem zapisu. Kolega predlani kupil novi avto in želel dati noter avto vreden okoli 500€ in star 15+ let. So mu zavrnili in mu je rekel, da več kot 100€ mu ne more dati in da oni morajo potem vsaj kolikor toliko porihtati avto, ter da na koncu ne bodo niti 50€ zaslužili. Je dal avto na avtonet. Ga prodal potem za 300€, kupec pa delavec iz Bosne, kateri dela preko gazde v MB. Ni imel nobenih težav s prodajo in prepisom, niti kasneje. Je pa bil avto že fejst razjahan. To je bil tudi razlog prodaje (kjer se je v kupoprodajno pogodbo dopisalo, da je avto v slabem stanju in potreben popravil) in nakup novega.

zobnik ::

Prodaš avto v 1 dnevu, če nisi sodoben požr5euh s ceno. Recimo l.2006 za 700 evrov pa gre še isti dan, maš pa take l.2006 pa cena 1400 evrov pol ni čudno da kličejo kupci in postavljajo čudna vprašanja. Pol pa še ogledi in pregovarjanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kotanyi ::

zobnik je izjavil:

Prodaš avto v 1 dnevu, če nisi sodoben požr5euh s ceno. Recimo l.2006 za 700 evrov pa gre še isti dan, maš pa take l.2006 pa cena 1400 evrov pol ni čudno da kličejo kupci in postavljajo čudna vprašanja. Pol pa še ogledi in pregovarjanje.


Cena nima nobene zveze s tem. Če za avto, vreden dva jurja, postaviš ceno jurja, te bo vseeno še vedno klicalo 5 bebcev ki bodo že prek telefona trobili da gajba ni vredna več kot 200, ampak da ga dej dol z neta zdej kuj ker si mu ga ravnokar prodal za 150 pa se že pelje.

Pač, tak biznis. Pomojem majo preprodajalci avtov v peklu isto sobico z odvetniki pa politiki.

zobnik ::

Načeloma ne, ker je cena že ugodna in pod ceno ostalih
Ravno včeraj vidu, clio 2003 za 500 evrov, prodan praktično v 2-3 urah. Če je lastnica dobila 450 pa je šlo. Evo pa ma mir. Maš pa take ki ceno napišejo 1300 evrov in tu se začne točno to kar si napisal. Pa še traja prodaja 1-2 tedna in 50+ sporočil pol so pa kupci krivi sam prodajalec ne

kotanyi ::

Niti ne. Osebne izkušnje.

Prodajal dve leti nazaj, toyoto avensis, za 3500EUR. 200EUR nižja cena kot drug najnižji oglas za podoben avto na avto.net. Klicalo ene 5 šmuglavcev, od katerih enega celo nisem takoj odpikal. Napaka. Model je prišel starim kombijem pa prikolico in seveda v živo glihal že dogovorjeno znižano ceno, obenem pa mutil še z vsem dodatnim kar mu je padlo na pamet. Pustil se mu nisem, sem se ga pa komaj znebil z obljubo da vse urediva naslednji dan in da se mi mudi. Še isti dan sem dobil normalnega SLO kupca ki je avto kupoval tako kot jih kupujemo normalni ljudje. Sva se zmenila za 3400, brez mutenja uredila vse v eni uri in roka. Tistemu preprodajalcu sem zgolj še poslal SMS da je zadeva prodana in blokiral cifro.

Naslednjo prodajo sem imel lani, tam sem pa takim kljukcem ki že v prvih dveh stavkih serjejo s ceno, prometno pa umikom oglasa, samo še dol metal. Če je klical nazaj, pa blokada. Zakaj bi se ubadal. Prodal sem pa ravno tako - normalnemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

Mato989 ::

Kje vi prodajate tolko avtov? Jaz sem v cca 15 letih kar imam izpit letih prodal 2 avta... eni pa vsako leto lol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Bolibri ::

Če vsakič kupiš staro kanto, je treba pogosto menjat.

sivistol ::

kamiKaZaA je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Od kdaj grejo tablice z avta? Tablice so vezane na avto in ne na lastnika vozila, tako da ob prepisu ostanejo na avtu.

Če želiš miren spanec boš tablice dol pobral in odjavil vozilo iz prometa. Če si željen bolj adrenalinskega življenja prodaj avto s tablicami enemu ciganu ali mutibariču. Kaj se lahko zgodi? Poteče registracija, on je ne podaljša, tebi pa po 30. dneh začne občina gnjaviti, da moraš vrniti tablice, ker vozilo ni podaljšalo registracije. Vso srečo, da boš našel svoj avto in vrnil te tablice. Od takrat dalje pričakuj ogromno neprespanih noči in sekiranj, ter se vsak dan znova in znova sprašuješ zakaj nisi odjavil avta in vrnil tablice, ko si gra prodal...

Da se ne menimo, če se zgodi prometna nesreča in cigo pobegne s kraja nesreče, avto pa ostane tam. Koga bodo iskali? Tisti, ki je zadnji bil podpisan na te tablice, torej tebi bodo trkali policisti na vrata.

Nevem kaj je ljudem, da sploh pomislijo, da pri pordaji vozila pustijo tablice gor, namesto da odjavijo vozilo in vrnejo tablice, novi lastnik pa registrira avto, plača cestnino in nove tablice.



sej če ti nardiš prepis , ti z avtom tablicami in drugim nimaš več nč, odgovarja za vse nov lastnik, nwm zakaj taki bav bav
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

zobnik ::

kotanyi je izjavil:

pa blokada. Zakaj bi se ubadal.


Še dobr da majo telefoni to opcijo, 10 let nazaj pomojem tega ni blo...in takrat se takih nisi mogu znebit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kotanyi ::

Mato989 je izjavil:

Kje vi prodajate tolko avtov? Jaz sem v cca 15 letih kar imam izpit letih prodal 2 avta... eni pa vsako leto lol


Pri meni je ravno tako prišlo, prej 5 let nisem bil na trgu, zdaj pa v par letih 3...mojega, ženinega, pa še od tasta ki se ni znal ubadat s tem.

Se mi pa zdi da je v 10 letih število nategunov šlo gor par 100 posto...

BCSman ::

Morala bi biti opcija pri mobilnemu operaterju "blokada klicev od balkancev" in bi bilo precej manj stresno prodajat avto. Po par tednih prodaš kakemu študentu in je.

zobnik ::

Če pa kupjo predplačnika za 2 evra in kličejo pa še poznajo se med seboj in posamezno hodjo gledat, tak da take sam odpikaš stran in počakaš na poštenega.

mr_chai ::

Sam stran od teh mutibaričev. Že na telefonu vidiš da je nekje iz juga in ga preprosto skenslaš.

Sem imel enkrat tako izkušnjo in pač vsaka šola nekaj stane, tko da jaz odsvetujem vsakemu, da se sploh spusti v prodajo s takimi osebki. Ceno ti itak skušajo zbiti za polovico, tko da sam stran od tega smrada.

DePalmo ::

kamiKaZaA je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Od kdaj grejo tablice z avta? Tablice so vezane na avto in ne na lastnika vozila, tako da ob prepisu ostanejo na avtu.

Če želiš miren spanec boš tablice dol pobral in odjavil vozilo iz prometa. Če si željen bolj adrenalinskega življenja prodaj avto s tablicami enemu ciganu ali mutibariču. Kaj se lahko zgodi? Poteče registracija, on je ne podaljša, tebi pa po 30. dneh začne občina gnjaviti, da moraš vrniti tablice, ker vozilo ni podaljšalo registracije. Vso srečo, da boš našel svoj avto in vrnil te tablice. Od takrat dalje pričakuj ogromno neprespanih noči in sekiranj, ter se vsak dan znova in znova sprašuješ zakaj nisi odjavil avta in vrnil tablice, ko si gra prodal...

Da se ne menimo, če se zgodi prometna nesreča in cigo pobegne s kraja nesreče, avto pa ostane tam. Koga bodo iskali? Tisti, ki je zadnji bil podpisan na te tablice, torej tebi bodo trkali policisti na vrata.

Nevem kaj je ljudem, da sploh pomislijo, da pri pordaji vozila pustijo tablice gor, namesto da odjavijo vozilo in vrnejo tablice, novi lastnik pa registrira avto, plača cestnino in nove tablice.

Kakšen spanec? Ko se avto proda, se avto prepiše. Torej je isti trenutek zaveden novi lastnik in od takrat dalje on odgovarja za vse kar se dogaja s tvojimi bivšimi tablicami. Kakšna pretečena registracija? Kakšne nesreče? A sploh veš o čem pišeš ali lapaš v prazno? Ali si mislil da avto pač šenkaš nekomu in se samo zamenja denar? Če ja, potem ti dam prav, ampak je prodajalec neumen. In tak rabi šolo.

Edino kar sem opazil je, da na prepisih praktično nikoli ne opozorijo da potrebuješ kopijo odjavljenje prometne, da lahko prekineš zavarovanje.

matobeli ::

Ne? Kako pa ga prekineš če nimaš kopije? Men sicer to vedno agent zrihta, ampak, kaj pa če je ne dobiš?

MadMax ::

Ni več kopij, so napredovali z informatiko...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matobeli ::

Men jo je decembra še vedno porinla v roko, nisem pa nucal. Pa zaračunala tudi pol ko sem videl račun...

DePalmo ::

MadMax je izjavil:

Ni več kopij, so napredovali z informatiko...

Aja? Kako pa? Ker ko sem lansko leto prodal avto, sem še vedno rabil kopijo prometne.

MadMax ::

Saj nekateri agenti tudi še vedno printajo izvod za "amzs".
Nič ni narobe če dobiš kopijo, marsikdo "stare šole" ima pač rad papir. Kaj konkretno z njim (lahko) naredi je pa spet tretja stvar...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zobnik ::

Če je sumljiv kupec potem drugič avto kar v avtohišo daš al pa na odpad v razgradnjo. Če se prodaja avto je treba pričakovat različne kupce z različnimi vprašanji.

BCSman ::

Poleg agresivnih jugovićev so problematični tudi brazilci, ki težijo za katalizator. Ampak jih je lažje skenslat preko telefona, pri jugovićih moraš dat številko na block drugače ne nehajo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avtomobila na hrvaško

Oddelek: Loža
71794 (1543) mitfif
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625239 (9254) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531005 (10722) smacker
»

Prepis avtomobila

Oddelek: Na cesti
133929 (3086) jalovec09
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22136545 (24722) SkIDiver

Več podobnih tem