» »

Kupec mi grozi, da sem ga ogoljufal

Kupec mi grozi, da sem ga ogoljufal

«
1
2

Skyfall ::

Prodal sem rabljen pralni stroj, zaradi nakupa pralno-sušilnega. Stroju je potekla garancija lani. Stroj je delal skos BP.
Oddal sem oglas na bolhi in po tednu dni me je začel moriti kupec naj mu ga rezerviram, da sigurno pride. To je trajalo cca 4 dni.
Kupec je stroj pregledal in dala sva prati eno odejo, da se je slišala centrifuga, dotaknil se je tudi sprednjega stekla, da je videl, da je toplo, da grelci delujejo.
Debata gor in dol in po eni uri opere in izčrpa vodo. Kupec zadovoljen in nabaševa stroj v kombi. To je bilo januarja!!!

Danes me kliče kupec, da je šele včeraj zmontiral stroj v novo stanovanje in da stroj ne greje vode in da ga je odprl in da manjka ključen element termostat!!! Poslal mi je tudi slike in video in res je moj stroj. Grozi, da želi denar nazaj ali pa me bo prijavil in tožil zaradi goljufije.

Bil sem na policiji, ker se prvič soočam s tem in so mi rekli, da ni pomembno koliko € stvar stane, da je goljufija goljufija, obravnavali so me kot kriminalca in sem se na koncu počutil, kot da sem jaz, ki sploh nevem kako se stroj popravi ven vzel termostat....

Zaradi mirne vesti bi šel stroj osebno iskat in mu vrnil denar, ampak kako je možno, da se je to zgodilo???

chucki ::

A je bil slovenec kupec? , da lahko naprej debatiramo, ker drugace brazilci izvajajo podobne trike pri avtomobilih
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

koyotee ::

Nej dokaže, da si ti to vzel ven, čeprav nisi.
Videno kupljeno, sej nismo na divjem zahodu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

beta1 ::

Saj sta probala. Eno uro je takrat pralo to odejo. Probal je z roko, da grelci delajo. Centrifuga in črpanje je delalo. In kaj sedaj ???

Videno >>> kupljeno.
Huawei LTE CPE master.

tomlin ::

Točno videno-kupljeno, v tem primeru rizik pade na kupca. Pa imaš kako pogodbo, vsaj mini listek s podpisi?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Skyfall ::

Kupec je bil slovenec ja. Stroj znamke Beko nikoli ni videl servisa in je od začetka delal in seveda logično grel. Bi javljal napako ali karkoli drugega, če nebi imel termostata? Sumim, da ga je vzel ven in zmontiral k sebi, ampak pokvarjenega bi verjetno dal v moj stroj in klical, da ne greje? Nelogično je vse.

Res sem razočaran in drugič raje dam na podarimo.si

Bellzmet ::

Nategnt te hoče kolikor si dolg in širok.

rhino ::

Policaj, ki ti je svetoval, pa tud pol piskra tople vode vreden ni.
Da bi pa preverili tega ki ti grozi, ce ni ze morda kak znani goljuf, pa je pretezko. Ker pomoje nisi njegova prva "stranka".
Najlazje je nekoga s cistimi nameni dol potolct.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

kriptobog ::

Ignoriraj ga in pozabi. Sem imel podoben primer pri prodaji avta. Kupec (itak iz CE regije) je prišel skupaj z mehanikom in sta avto obrnila po dolgem in počez in odrila tiste napake, katere sem napisal že v oglasu. Po dveh mesecih me je pa klical, da je šel alternator skupaj z računalnikom in zahteval, da plačam popravilo. Najprej sem ga odjebal, potem je pa pričel omenjati odvetnike in tožbo in sem predlagal, da pripelje avto nazaj, na "moj" servis in da bodo tam pogledali in da če bodo ugotovili, da sem kaj zamolčal da vzamem avto nazaj. Od takrat naprej ni bilo nobenega klica več.

tomlin ::

S tem se policija ne ukvarja, premajhna stvar, saj imajo večje goljufije na tapeti.

Ignoriraj ga in pozabi.

To je to!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

ReRMh ::

zanimivo... mogoče ni slabo jasno posneti tega ogleda/prevzema/ugotovitev funkcij - za lasten arhiv?

urli ::

Nategniti te hoče. 100%. Zdaj je vprašanje le, če bos zagrabil vabo ali ne. Ne počne on to prvič. Verjetno bo zahteval samo del EUR nazaj ipd. Če rata, rata, če ne, pač ne. Sicer ga pa odjebaj. Napiši mu, da je stroj pregledal, naredila sta test, vse je delalo brezhibno, tako da si prodal delujoč steoj po principu videno-kupljeno. To je to. Lahko pa ga še pošlješ v k.... nateguna enga pokvarjenega.

Sem imel pa tudi sam podoben primer, a z avtom. Tip pripeljal mehanika, ga podrobno pregled, ceno zbijal tko, da ni res. Za par ur me kliče, da je z avtom vse narobe in da zahteva, da mu vrnem nekaj keša. Sem ga poslal v k.... in je bila zgodba zaključena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

FrRoSt ::

tomlin je izjavil:

S tem se policija ne ukvarja, premajhna stvar, saj imajo večje goljufije na tapeti.

Ignoriraj ga in pozabi.

To je to!


To ni to!

Pove naj mu, da naj se neha zajebavati in da je grelec delal in sta zadevo preizkusila!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

del0 ::

evo zakaj ne bom nikoli prodajal avta na avto.net in samo in edino avto hiši, pa naj se oni ukvarjajo s temi psihiči od folka.
Isto telefone, prodam samo folku k poznam!

tony1 ::

OP: termostat stane nekaj desetakov max. To je poskus goljufije.

Moderni telefoni imajo to krasno rešljivo: za njegovo številko nastavi funkcijo block. Običajno razumejo signal.

Če bi klical s kakšne druge cifre, pa lepo zapizdi nazaj, če je pozabil, da je sam videl, da stroj greje vodo kot je treba in ga grdo pošlji nekam, nato pa zblokiraj še to cifro. Ga bo že minilo.

wcpapir ::

S takimi se sploh ne ukvarjati.

1x sem podarjal pomivalca, ki nam je leto dni delal brez problema a smo renovirali kuhinjo ter ga vrgli ven. Tisti, kateremu sem ga šparal mi je prinesel neko čokolado in 20eur ker sem ga pomagal naložiti in pri tem vstrajal. Čez par dni je začel klicarit, da zadeva ne deluje, da sploh ne štarta itd. in tako dolgo težil da sem mu nakazal 50eur, baje, da še to ni bilo dovolj, ker ga je nosil v svoje stanovanje in se ukvarjal še z odvozom na deponijo. Od takrat dalje se ne grem teh poslov.

Invictus ::

tomlin je izjavil:

S tem se policija ne ukvarja, premajhna stvar, saj imajo večje goljufije na tapeti.


Policija se bo s tem ukvarjala, če kupec grozi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Op, reci mu, da mu nimaš kaj pomagat. In da naj te toži.

Invictus ::

wcpapir je izjavil:

S takimi se sploh ne ukvarjati.

1x sem podarjal pomivalca, ki nam je leto dni delal brez problema a smo renovirali kuhinjo ter ga vrgli ven. Tisti, kateremu sem ga šparal mi je prinesel neko čokolado in 20eur ker sem ga pomagal naložiti in pri tem vstrajal. Čez par dni je začel klicarit, da zadeva ne deluje, da sploh ne štarta itd. in tako dolgo težil da sem mu nakazal 50eur, baje, da še to ni bilo dovolj, ker ga je nosil v svoje stanovanje in se ukvarjal še z odvozom na deponijo. Od takrat dalje se ne grem teh poslov.

Si bil pa res naiven.

Zastonj si mu dal nekaj, potem, pa še plačal?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lolipop2 ::

Reci mu, da verjetno ga ne bi kupil, če ob prvem ogledu ne bi delal. Ker pa je, ga je vzel. In da če bo še klical, greš na policijo. Zgodba zaključena. Pa block in čao.

ReRMh ::

wcpapir je izjavil:

neko čokolado in 20eur... sem mu nakazal 50eur

u pismo, ti pa nisi kar tako :D

na dinosu menda celo odkupijo kot surovino za nekaj eur.

tomlin ::

Invictus je izjavil:

tomlin je izjavil:

S tem se policija ne ukvarja, premajhna stvar, saj imajo večje goljufije na tapeti.


Policija se bo s tem ukvarjala, če kupec grozi...

Naj bi se , grožnje jemljejo resneje.

Samo dobro je da policiji predložiš dokaze o grožnjah, magari sms iz telefona.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

tomlin ::

Ko sem jaz tu na slotechu imel opravka z nekim tipom, ki mi je grozil " da me ima na nišanu" itd. , so mi celo prišli na dom in popisali zadevo.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Slopek ::

Vse to bi pilo vodo le, če bi kupec zadevo nesel na servis, kjer bi ugotovili, da v aparati manjka ključen del za pravilno delovanje samega aparata, tako pa...
Je zadevo osebno stestiral, sam potem pozneje tudi odprl, razstavil in verjetno tudi sam odstranil manjkajoči del.
Sploh se ne bi ukvarjal z njim. Bi mu pa vse to seveda povedal. Kaj zdaj glumi nekaj, prevarant en?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

tomlin ::

chucki je izjavil:

A je bil slovenec kupec? , da lahko naprej debatiramo, ker drugace brazilci izvajajo podobne trike pri avtomobilih

A je sploh pomembno, kakšne narodnosti je kupec. Trike izvajo tako Slovenci, kot Brazilci itd.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Likalnik ::

OP, dober si, da si si vzel toliko svojega prostega časa, da si šel na policijo in celo, da si pred kupcem dal prati odejo...in ga potem eno uro zabaval doma...
kot rečeno...daj na ignor in to je to.

po enem mesecu mu ti samo povej, da ne veš kdo je in da ne veš zakaj se gre....da nisi nikoli nobenega stroja prodajal, da je očitno nekaj zamešal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

tomlin ::

Ni bil izgubljen čas. In bi storil še enkrat isto!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Likalnik ::

tomlin je izjavil:

chucki je izjavil:

A je bil slovenec kupec? , da lahko naprej debatiramo, ker drugace brazilci izvajajo podobne trike pri avtomobilih

A je sploh pomembno, kakšne narodnosti je kupec. Trike izvajo tako Slovenci, kot Brazilci itd.


Res je, trike vse sorte ljudi izvaja in vse sorte narodnosti...samo težava je v tem, da se tega poslužuje 90% Brazilcev in 10% Slovencev....ne rabiš biti užaljen, če si Brazilc...tudi Brazilci so lahko čisto OK

tomlin ::

Sem mislil, da imaš v mislih mene, sorry.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Likalnik ::

tomlin je izjavil:

Ni bil izgubljen čas. In bi storil še enkrat isto!


kaj, da bi pral deko in zabaval potencialnega kupca...kateri te čez en mesec zajebava, da mu vrni denar?

tomlin ::

Likalnik je izjavil:

tomlin je izjavil:

Ni bil izgubljen čas. In bi storil še enkrat isto!


kaj, da bi pral deko in zabaval potencialnega kupca...kateri te čez en mesec zajebava, da mu vrni denar?

ponavljam: Sem mislil, da imaš v mislih mene, sorry.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Machete ::

Ignoriraj ga, povej, da imaš čiste račune za vse ostalo pa naj zbere dokaze in te toži.
Malo bolj se ceni, kot pa je razbrati s te teme.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tomlin ::

Likalnik je izjavil:

tomlin je izjavil:

chucki je izjavil:

A je bil slovenec kupec? , da lahko naprej debatiramo, ker drugace brazilci izvajajo podobne trike pri avtomobilih

A je sploh pomembno, kakšne narodnosti je kupec. Trike izvajo tako Slovenci, kot Brazilci itd.

Bravo, tvoji procenti so pobožna želja.
Res je, trike vse sorte ljudi izvaja in vse sorte narodnosti...samo težava je v tem, da se tega poslužuje 90% Brazilcev in 10% Slovencev....ne rabiš biti užaljen, če si Brazilc...tudi Brazilci so lahko čisto OK
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Res je, trike vse sorte ljudi izvaja in vse sorte narodnosti...samo težava je v tem, da se tega poslužuje 90% Brazilcev in 10% Slovencev....ne rabiš biti užaljen, če si Brazilc...tudi Brazilci so lahko čisto OK

Bravo, tvoji procenti so pobožna želja.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

dronyx ::

koyotee je izjavil:

Nej dokaže, da si ti to vzel ven, čeprav nisi.
Videno kupljeno, sej nismo na divjem zahodu.

Videno kupljeno ne obstaja. Če se ne motim kupca ščiti v tem primeru obligacijski zakonik:

Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.

Prodajalec ne odgovarja za napake, ki se pokažejo potem, ko mine šest mesecev, odkar je bila stvar izročena, razen če je bil v pogodbi določen daljši rok.


Za avtomobile recimo vem konkretno da so že dobili tožbe, ker je prodan rabljen avto imel skrito napako. Kot prodajalec ni nujno da veš zanjo. O tem potem ponavadi odločajo izvedenci, ali je skrita napaka, ali gre za normalno obrabo itd.

Skratka "videno-kupljeno" dejansko ne obstaja in kupec ima pravno varstvo tudi v takih primerih.

Seveda pa lahko kdo to tudi zlorablja in ti potem teži, da si mu prodal nekaj, kar ima skrite napake...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fikus_ ::

Kupec mora na sodišču dokazati, da je prodajalec vedel za pomanjkljivost.



Skyfall, napisal si: "Kupec je stroj pregledal in dala sva prati eno odejo, da se je slišala centrifuga, dotaknil se je tudi sprednjega stekla, da je videl, da je toplo, da grelci delujejo. "


Torej ni imel pripomb in je tudi preveril da je toplo, to mu povej in da če te še bo nadlegoval, da ga boš prijavil policiji za nadlegovanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tomlin ::

Videno - kupljeno seveda obstaja, če pa v pogodbi to izrecno napišeš pa še toliko bolj.
Obligacijski zakon in sodišče to upošteva.
Ampak, če se bo kupec pralnega stroja spustil v tožbo bo dobro nasankal. Sploh pa ignoriraj telefonske klice, po možnosti ga blokiraj.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

c23po ::

Počakaj, da ti pošlje tožbo, nakar odgovori, da sta sicer govorila po telefonu, vendar nikoli ni prišel po stroj in ga sploh ne poznaš. Stroj si odpeljal na reciklažo.
Računalniki nimajo spominov.

dronyx ::

tomlin je izjavil:

Videno - kupljeno seveda obstaja, če pa v pogodbi to izrecno napišeš pa še toliko bolj.

Tudi če je ta klavzula v pogodbi ne razbremeni povsem prodajalca. Tule razlaga. Pomembna je pa sodna praksa. V tekstu je primer nakupa nepremičnine, kjer se je konstrukcijska napaka pokazala šele par let po prodaji. Seveda pralni stroj ali nepremičnina ni isto, je pa zmotno mišljenje, da videno kupljeno razbremeni prodajalca vsake odgovornosti.

tomlin ::

Nobena klavzula popolnoma ne razbremeni ne kupca in prodajalca, če tega v končni fazi nerazsodi sodišče. Samo pravdanje je pa dolgotrajno in ... dolgotrajno, povezano z visokimi stroški. In za star pralni stroj, ne se smešit>:D

Preberi natančno

Kupec mora torej dokazati, da je prodajalec vedel za napako.


Dokazni postopek, pa je tra-la-la.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

MIHAc27 ::

Jaz sem se zafrknil z eno kamero. Test je bilo vse OK, ni pa imel kasete. In seveda ko sprobam še z kaseto... trese občasno sliko. Kličem prodajalca... Mi reče seveda ni panike, se zmeniva in ti vrnem denar. No nikoli več ga nisem uspel priklicat na telefon.

Sem pa podal prijavo na Policijo. Par dni kasneje so me prosili še za opis prodajalca, ampak je menda izgledal povsem drugače kot moj opis in.. zgodba je bila zaključena.

Sam kak dan dva še sprejemam reklamacije na prodano. Ampak po 1 mesecu pa gotovo ne več. Sploh pa ne, da manjka termostat. Očiten nateg.

bbbbbb2015 ::

wcpapir je izjavil:

S takimi se sploh ne ukvarjati.

1x sem podarjal pomivalca, ki nam je leto dni delal brez problema a smo renovirali kuhinjo ter ga vrgli ven. Tisti, kateremu sem ga šparal mi je prinesel neko čokolado in 20eur ker sem ga pomagal naložiti in pri tem vstrajal. Čez par dni je začel klicarit, da zadeva ne deluje, da sploh ne štarta itd. in tako dolgo težil da sem mu nakazal 50eur, baje, da še to ni bilo dovolj, ker ga je nosil v svoje stanovanje in se ukvarjal še z odvozom na deponijo. Od takrat dalje se ne grem teh poslov.


Točno iz tega razloga jaz ne podarjam stvari. Ali odpeljem na odpad ali prodam, če še komu prav pride.
Sem podaril svojčas top-of-the-line Philips TV, neki socialno šibkejši družini. To so me pregovorili neki moji sorodniki. Še tja smo jim odpeljali TV.

Nakar pride pripomba nazaj za 2 dni, da TV ne dela. To pa je res čudno, grem tja...

Kot prvič, daljinec razbit v franžah. Nas je držal cca 6 let, njih niti 2 dni. Nato opazim da je plastika na desni strani odstopila. Kliknem jo nazaj in vidim, da je odtis čevlja.

Nakar tako po ovinkih priznajo, da so brcali TV. TV je odpeljal moj sorodnik, jezen nase bolj kot njih. To je brezveze.

Če nekdo vsaj 10 € da za stvar jo ceni. Brezplačno pa je pač tako.

tomlin ::

dronyx je izjavil:

tomlin je izjavil:

Videno - kupljeno seveda obstaja, če pa v pogodbi to izrecno napišeš pa še toliko bolj.

Tudi če je ta klavzula v pogodbi ne razbremeni povsem prodajalca. Tule razlaga. Pomembna je pa sodna praksa. V tekstu je primer nakupa nepremičnine, kjer se je konstrukcijska napaka pokazala šele par let po prodaji. Seveda pralni stroj ali nepremičnina ni isto, je pa zmotno mišljenje, da videno kupljeno razbremeni prodajalca vsake odgovornosti.

Površno si bral še 1x.
Tako je bila na primer v zadevi pred Višjim sodiščem v Ljubljani pri nakupu nepremičnine lastnost stvari, ki terja še dodatno pozornost, starost hiše. Vsak povprečno skrben kupec se mora zavedati, da je nakup stanovanjske hiše življensko in ekonomsko pomemben, ne ravno vsakdanji pravni posel, obenem pa se mora zavedati tudi tega, da imajo tudi stavbe svojo življensko dobo, ki se odraža tudi v njeni dotrajanosti, je poudarilo sodišče. Še posebej upoštevaje dogovorjeno klavzulo videno – kupljeno se zato od kupca pričakuje, da si bo hišo ogledal natančno in preveril tudi morebitne naprave in sisteme (npr. delovanje električne napeljave, vodovoda, plina, centralne kurjave in podobno).
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

dronyx ::

Jaz sem prebral do konca:
Po drugi strani pa se je v primeru, ko so se konstrukcijske napake v plošči nad pritličjem in nosilcem, ki zadevajo solidnost gradbe, pokazale kot razpoke v stanovanjski hiši skoraj tri leta po prevzemu gradbe, sodišče postavilo na stališče, da kupec ob prevzemu objekta tudi ob največji skrbnosti ni mogel vedeti, da obstajajo. Ker so se napake pokazale šele čez leta, izključitev odgovornosti prodajalca za napake v takih okoliščinah skladno s sodno prakso ne pride v poštev. Čeprav OZ v 460. členu dopušča pogodbeno omejitev oz. izključitev odgovornosti za napake, velja to le v primeru, če je kupec v napako privolil. Privolil pa je lahko, če je za napako vedel oziroma zanjo zaradi lastne neskrbnosti ni vedel. V tem primeru je sodišče presodilo, da kupec zanjo ni mogel vedeti in je posledično prodajalec odgovarjal, četudi je pogodba vsebovala klavzulo videno-kupljeno.[5]

tomlin ::

Kot sem že rekel, v končni fazi je vedno sodišče tisto, ki se odloči kakšno stališče bo zavzelo. Zato pa ni zdravo, da verjameš odvetnikom, ki ti napovejo 100% zmago v tožbi.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Utk ::

dronyx je izjavil:

Jaz sem prebral do konca:
Po drugi strani pa se je v primeru, ko so se konstrukcijske napake v plošči nad pritličjem in nosilcem, ki zadevajo solidnost gradbe, pokazale kot razpoke v stanovanjski hiši skoraj tri leta po prevzemu gradbe, sodišče postavilo na stališče, da kupec ob prevzemu objekta tudi ob največji skrbnosti ni mogel vedeti, da obstajajo. Ker so se napake pokazale šele čez leta, izključitev odgovornosti prodajalca za napake v takih okoliščinah skladno s sodno prakso ne pride v poštev. Čeprav OZ v 460. členu dopušča pogodbeno omejitev oz. izključitev odgovornosti za napake, velja to le v primeru, če je kupec v napako privolil. Privolil pa je lahko, če je za napako vedel oziroma zanjo zaradi lastne neskrbnosti ni vedel. V tem primeru je sodišče presodilo, da kupec zanjo ni mogel vedeti in je posledično prodajalec odgovarjal, četudi je pogodba vsebovala klavzulo videno-kupljeno.[5]

Če bi prebral res do konca, bi vedel, da se je šlo za novo hišo, ki jo je zgradila firma, oz so gradili 20 hiš naenkrat in tak prodajalec se ne more zgovarjat, da je laik, drugo je pa to da so pri novih hišah izjeme okoli tega.

tomlin ::

Dodatno, to kar se verjetno najbolj tiče našega prodajalca.

Prodajalec starega rabljenega avtomobila(pralnega stroja), ki ga je kupec že preizkusil, med drugim tudi ne odgovarja za kasneje odkrito napako, razen v primeru, če je prodajalec zatrjeval, da stvar nima nobenih napak oziroma da ima določeno posebno kvaliteto. Če je torej prodajalec izrecno zatrjeval dodatne lastnosti, ki so izven okvira tistih lastnosti za stare in dotrajane stvari. Če je prodajalec ob sklepanju pravnega posla glede avtomobila zatrjeval, da je uporaben in v voznem stanju, kupec pa se je o tem tudi prepričal, saj je po nakupu avtomobila z njim opravil dolgo vožnjo(pranje-dala sva prati eno odejo, da se je slišala centrifuga, dotaknil se je tudi sprednjega stekla, da je videl, da je toplo, da grelci delujejo) ter če jo po tej vožnji (pranju) ugotovil, da avtomobil(pralni stroj)nima tistih lastnosti, kot jih je sam pričakoval, potem bi moral te napake, ki jih je ugotovil, naznaniti prodajalcu. [7] Če jih ni, zanje prodajalec ne odgovorja.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Utk je izjavil:

dronyx je izjavil:

Jaz sem prebral do konca:
Po drugi strani pa se je v primeru, ko so se konstrukcijske napake v plošči nad pritličjem in nosilcem, ki zadevajo solidnost gradbe, pokazale kot razpoke v stanovanjski hiši skoraj tri leta po prevzemu gradbe, sodišče postavilo na stališče, da kupec ob prevzemu objekta tudi ob največji skrbnosti ni mogel vedeti, da obstajajo. Ker so se napake pokazale šele čez leta, izključitev odgovornosti prodajalca za napake v takih okoliščinah skladno s sodno prakso ne pride v poštev. Čeprav OZ v 460. členu dopušča pogodbeno omejitev oz. izključitev odgovornosti za napake, velja to le v primeru, če je kupec v napako privolil. Privolil pa je lahko, če je za napako vedel oziroma zanjo zaradi lastne neskrbnosti ni vedel. V tem primeru je sodišče presodilo, da kupec zanjo ni mogel vedeti in je posledično prodajalec odgovarjal, četudi je pogodba vsebovala klavzulo videno-kupljeno.[5]

Če bi prebral res do konca, bi vedel, da se je šlo za novo hišo, ki jo je zgradila firma, oz so gradili 20 hiš naenkrat in tak prodajalec se ne more zgovarjat, da je laik, drugo je pa to da so pri novih hišah izjeme okoli tega.

Veliko vprašanje je torej, kako je na koncu razsodilo sodišče. Iz zapisa sledi, da niti prodajalec niti kupec nista kriva za napako, temveč gradbeno podjetje.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Utk ::

Ja, v glavnem se je šlo za novo hišo in tu normalno da ne more stoprocentno veljat videno-kupljeno, tudi če je prodajala fizična oseba. Če bi bila hiša stara 50 let bi pa lahko veljalo, če seveda prodajalec ne bi prikrival neke napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mertseger ::

Je delal ko sta prala, je torej zadeva zaključena. Jaz sem leto nazaj prodajal avto, pride model se pelje vse ok. Avto je bil za svoje kilometre res super, redni servisi sicer pač samo obraba po 14 letih kaj več pač za jurja ni. Imel je 300k km. Torej 14 let se vozim brez da bi mi enkrat crknil na cesti, ptem se pa model po prepisu odpelje 5 km domov pa me naslednji dan kliče da naj mu vrnem denar ker je počil motor v avtu:)). Pa še sliko mi pošlje ko je eno olje naokrog polival. Niti toliko se ni potrudil da bi ga dejansko pod motorjem polil.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417683 (7149) BadgerSkin
»

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22425993 (14623) Mato989
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20633409 (21693) zobnik
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920493 (10930) bambam20

Več podobnih tem