» »

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil

1 2
3
4 5

Technics111 ::

Najvec pa so krive Te naše golazni politicne, ki so si zmislile zakon za skrite napake in podobe pizdarije, da te lahko vsak jebe pri rabljeni kripi... Jaz vsakemu kupcu povem vnaprej če kaj palamudi, tu maš poglej vse sprobaj, vzami si čas lahko das pod mikroskop in pregledas vsak milimeter, če hočeš,samo ne mi potem jokat in nazaj klicat,da sem te slucajno napizdo,če kaj nebo delalo. Zdaj dela vse!!! Jaz še za sebe ne vem če bom jutri živ, npr.lahko me kap rukne oz.kako pri hudicu naj vem za avto oz ostalo tehniko kako dolgo bo kaj delalo?? ;))) Treba to Mutanom tumastim povedat direktno v faco, ne gre drugače, ker eni mislijo da ce kupujejo rabljeno robo, da bodo dobili isto kot novo v trgovini brez napak,z garancijo, popustom in nebodo rabli nic vlagat in bodo brez skrbi.. Jok brate odpade:))

Comandante ::

mat xxl je izjavil:

Kolega je čisto na enak način, izsiljeval en tip iz Kamnika ob prodaji 16 let starega Cliota .......

Kao motor povsem ribnil, po 14 dneh.....

Sem znancu svetoval, da gre nenapovedano preveriti do njega in šok, tip pride zvečer k njemu na naslov v hišo, pozvoni, nikogar doma, ko že odhaja se proti njemu pripelje njegov stari Clio.... toliko o poštenosti, potem ko ga je soočil, je tip nekaj jamral, da on sliši, da riba nekaj drsa, mu je samo zagrozil, da , če ga samo še 1 x pokliče, da bo podal prijavo na Policijo, ga ni več klical, po telefonu je bil pa avto zariban, niti na štarter ne obrne nič, če ga pa porineš, ga pa zablokira.....

Zakaj bi se clovek sploh ukvarjal s taksnimi tipi? Blokiraj stevilko pa naj se j***.

Ti si videl, da se je z avtom po podpisu pogodbe odpeljal, torej je delal. Tudi ce mu je kao crknil za sosednjim ovinkom, to absolutno ni tvoj problem. Kdor kupuje 16 let starega renoja tako isce probleme, razen ce mu je sraufanje hobi.

wcpapir ::

Zdaj pa jo bom res, spet klici z grožnjami.

Zdaj so baje motor menjali, hoče xxx eur takoj, ne velja do plače počakati, grozi na vse možne načine. Pošilja slike avta in nekega motorja na paleti.

Imam screen oglasa kjer sem imel ceno skoraj 1000eur višjo kot za toliko ko sem prodal, ceno sem spustil, ker je pravil da je govoril da je hin sklopka, danes mi pove da je sklopka dobra ampak noče tega denarja porabit za to popravilo, načrtno izsiljuje.

Razmišljam o prijavi na policijo, zabeležene imam klice in vse, ker me je to začelo v življenju obremenjevat, vsakič ko pogledam na telefon imam čuden občutek.

Utk ::

Nehaj razmišljat in prijavi. In malo pretiravaj, reci, da se resno počutiš ogroženega, vsako njegovo besedo napihni za 10x. Potem se bojo šli malo pogovorit z njim in bo morda mir.

Aston_11 ::

wcpapir je izjavil:

Zdaj pa jo bom res, spet klici z grožnjami.

Zdaj so baje motor menjali, hoče xxx eur takoj, ne velja do plače počakati, grozi na vse možne načine. Pošilja slike avta in nekega motorja na paleti.

Imam screen oglasa kjer sem imel ceno skoraj 1000eur višjo kot za toliko ko sem prodal, ceno sem spustil, ker je pravil da je govoril da je hin sklopka, danes mi pove da je sklopka dobra ampak noče tega denarja porabit za to popravilo, načrtno izsiljuje.

Razmišljam o prijavi na policijo, zabeležene imam klice in vse, ker me je to začelo v življenju obremenjevat, vsakič ko pogledam na telefon imam čuden občutek.

Glede na to, kakšne neumnosti delaš, ni čudno, da te tako izsiljuje. Kdaj že smo ti napisali, da se zavij v MOLK!
Kliči policijo, sam zadeve nisi sposoben urediti.

facepalm ::

Provaj se pogooglat njegovo tel. Mogoce je ze znani nategator:)

Mato989 ::

Take majmune kot je OP imajo kupci najraje, skoz mu težijo on se pa sekira si uničuje lajf s stresom in še denar bi jim skoraj vrnil

WTF je z vami narobe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spam321 ::

wcpapir je izjavil:

Zdaj pa jo bom res, spet klici z grožnjami.

Zdaj so baje motor menjali, hoče xxx eur takoj, ne velja do plače počakati, grozi na vse možne načine. Pošilja slike avta in nekega motorja na paleti.

Imam screen oglasa kjer sem imel ceno skoraj 1000eur višjo kot za toliko ko sem prodal, ceno sem spustil, ker je pravil da je govoril da je hin sklopka, danes mi pove da je sklopka dobra ampak noče tega denarja porabit za to popravilo, načrtno izsiljuje.

Razmišljam o prijavi na policijo, zabeležene imam klice in vse, ker me je to začelo v življenju obremenjevat, vsakič ko pogledam na telefon imam čuden občutek.


Men res ni jasno kaj ti sploh še zavlačuješ s prijavo na policijo? Prijavi majmuna. Pač tip je spoznal, da si pičkica in upa, da bo, če bo dovolj dolgo pritiskal, od tebe povlekel €€€. Simple as that. Ignore + prijava na policijo je rešitev.

Utk ::

Tako, zato pa ni takoj sprejel 500 al kolk si ponudil, ker te raje še kak mesec psihira, da mu boš dal vse nazaj, samo da se ga rešiš. On pa tebi nič, ali pa kombi brez motorja in nek drug motor na paleti, potem ko je vse uporabnega iz kombija najbrž že pobral.

wcpapir ::

Zakljucli smo, cakam na tozbo konec.

Sicer nevem na kaki podlagi naj bi jo dobil je pa zelo preprican da bo iztrzil 2000€

facepalm ::

wcpapir je izjavil:

Zakljucli smo, cakam na tozbo konec.

Sicer nevem na kaki podlagi naj bi jo dobil je pa zelo preprican da bo iztrzil 2000€

Verjemi, da do tozbe ne bo prislo.

wcpapir ::

Vrjetno mu bo vsak odvetnik rekel da je kreten ce mu razlozi to kar razlaga meni.

Neon87 ::

Toži ga ti za izsiljevanje.

wcpapir ::

Nevem ce imam kak dokaz, klice imam sicer popisane z datumi in urami, trajanjem, poscreenano vse. Preko sms pa sploh ni pisal bedarij.

lisaac ::

Videno - kupljeno. Nič ti ne more. Če je kdo tukaj v prednosti, si to ti ker te izsiljuje..in maš podlago za prijavo, medtem jo on nima (saj pravnomočne ne..)

facepalm ::

wcpapir je izjavil:

Vrjetno mu bo vsak odvetnik rekel da je kreten ce mu razlozi to kar razlaga meni.

Ce pa te se kdaj poklice, se javi: "Poklicali ste ime priimek, ta pogovor se snema, zelite?".
Lahko snemas ali ne (jaz bi). Mu bo pa dalo takoj vedet, da nameravas posnetek uporabiti na sodiscu in se bo posledicno vedel dostojno;)

Kumbaja ::

Neon87 je izjavil:

Toži ga ti za izsiljevanje.


dajmo dajmo, ne pretiravat. O kakem izsiljevanju sanjate?

Pač blokiraj številko in naj te toži, če mu kaj ni prav.

zobnik ::

Tukaj je šlo že vse tako globoko, da tvoja naloga je da obvestiš kupca, da ga boš prijavil policiji zarad...xxxxxx
on pa pač naj gre v tožbo in dokazovanje.
am če so motor že odprli, šarli notri bo težko dokazat, ker so lahko druegga že montiral.

c3p0 ::

Če so menjavali motor (verjetno pod kozolcem), nestrokovno šraufali, ni variante, da bi še dosegel kaj proti tebi.

dxx ::

Kupec je imel pred nakupom možnost dat vozilo v strokovni pregled pri pooblaščenem mehaniku. Ker tega ni storil, se je opekel. Prodajalec tu ni ničesar kriv. Ko sem prodajal ženino toyoto, sem vedel, da gre turbina proti koncu. Pa mu tega nisem povedal, ker nisem pooblaščeni mehanik. Kupec je prišel, avto smo odpeljali k pooblaščencu, ki ga je izbral sam. Dobil je vse papirje vseh opravljenih servisov, avto so pregledali in mu dali zeleno luč za nakup. Če je njemu turbina crknila za naslednjim ovinkom,mi je vseeno.

darkolord ::

dxx je izjavil:

Kupec je imel pred nakupom možnost dat vozilo v strokovni pregled pri pooblaščenem mehaniku. Ker tega ni storil, se je opekel. Prodajalec tu ni ničesar kriv. Ko sem prodajal ženino toyoto, sem vedel, da gre turbina proti koncu. Pa mu tega nisem povedal, ker nisem pooblaščeni mehanik. Kupec je prišel, avto smo odpeljali k pooblaščencu, ki ga je izbral sam. Dobil je vse papirje vseh opravljenih servisov, avto so pregledali in mu dali zeleno luč za nakup. Če je njemu turbina crknila za naslednjim ovinkom,mi je vseeno.


Točno tvoj primer:

465. člen

Kupec ne izgubi pravice sklicevati se na kakšno napako niti tedaj, ko ni izpolnil svoje obveznosti, da bi bil stvar nemudoma pregledal, ali obveznost, da bi bil v določenem roku obvestil prodajalca o napaki, in niti tedaj, ko se je napaka pokazala šele po šestih mesecih od izročitve stvari, če je bila prodajalcu napaka znana ali mu ni mogla ostati neznana.

borut_p ::

Me zanima kako bi dokazal, da ima avto se vedno vgrajene dele kot jih je imel za casa prodaje.
Je pobral iz avta vse kar je bilo dobrega, zamenjal z necim iz odpada, zdaj pa tebe ganja da mu se placas.

dxx ::

darkolord je izjavil:

dxx je izjavil:

Kupec je imel pred nakupom možnost dat vozilo v strokovni pregled pri pooblaščenem mehaniku. Ker tega ni storil, se je opekel. Prodajalec tu ni ničesar kriv. Ko sem prodajal ženino toyoto, sem vedel, da gre turbina proti koncu. Pa mu tega nisem povedal, ker nisem pooblaščeni mehanik. Kupec je prišel, avto smo odpeljali k pooblaščencu, ki ga je izbral sam. Dobil je vse papirje vseh opravljenih servisov, avto so pregledali in mu dali zeleno luč za nakup. Če je njemu turbina crknila za naslednjim ovinkom,mi je vseeno.


Točno tvoj primer:

465. člen

Kupec ne izgubi pravice sklicevati se na kakšno napako niti tedaj, ko ni izpolnil svoje obveznosti, da bi bil stvar nemudoma pregledal, ali obveznost, da bi bil v določenem roku obvestil prodajalca o napaki, in niti tedaj, ko se je napaka pokazala šele po šestih mesecih od izročitve stvari, če je bila prodajalcu napaka znana ali mu ni mogla ostati neznana.

Kako pa kupec ve, da jaz vem za napako? Nisem pooblaščen za to, da pregledujem toyote, čeprav sem mehanik.

c3p0 ::

Te zadeve je zelo težko za dokazat na sodišču. Če pošiljaš okoli slike, da si mašino celo vzel ven, si pa tako daš avtogol leta.

Aston_11 ::

Za mehanika je potrebna, koliko, III. st. izobrazbe. Kar pomeni, da ni treba, da zna pisati, brati ali računati. Do funkcionalne pismenosti še nismo prišli. Lahko je tudi glup povrhu, pa je očitno še vedno lahko mehanik. Dober ali slab, verjetno v odvisnosti od splošne gluposti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

darkolord ::

dxx je izjavil:

Kako pa kupec ve, da jaz vem za napako? Nisem pooblaščen za to, da pregledujem toyote, čeprav sem mehanik.
Kaj ima to veze? A si vedel ali nisi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

dxx ::

darkolord je izjavil:

dxx je izjavil:

Vem pooblaščen za to, da pregledujem toyote, čeprav sem mehanik.
Kaj ima to veze? A si vedel ali nisi?

Ma veze. Če bi žena prodajala avto, tudi nebi vedela, ker ni vedela niti, da se pol leta vozi s polovičnim tlakom v turbini, dokler se nisem jaz enkrat peljal. Avto je odpeljala na pooblaščen servis, ki je stal 40eur. Napaka se je pojavila spet čez 4dni. Nato sem sam razdrl motor in napako kvalitetno saniral, ampak za ležaje turbine je bilo že prepozno. Avto sva dala na avtonet in ga čez 1 mesec prodala.

Kumbaja ::

Si ravnokar odgovoril kako lahko dokaže da si za napako vedel. Pelje avto slučajno na isti servis in mu tam povejo, da so en mesec nazaj imel točno tisti avto na servisu in so že takrat lastnika obestili o napaki. Po možnosti pisno.

Konkreten primer, ki se je precej slabo končal za prodajalca, je bil ko je novi lastnik v avtu našel predračun servisa kjer je črno na belem pisalo, kaj je nujno za zamenjat, pa je lastnik raje prodal avto.

Tako, da praviloma ni enostavno, se pa zgodi da kdaj dobi kupec zadevo na pladnju servirano.

dxx ::

Saj je dobil vse izpiske iz uradnega servisa, med katerim je bil tudi ta zaznamek. Menjava tlačne cevi turbine. Ko sem razdrl sam, sem ugotovil, da sploh ni bila zamenjana.

darkolord ::

Pač napisal si, da si bil vedel, pa kupcu nisi povedal in si se naredil neumnega.

Razmišljanje je približno na enakem nivoju, kot če bi ti prodajalec nalašč plačal s ponarejeno gotovino, ampak bi se naredil neumnega, ker pač s strani ECB ni certificiran za klasifikacijo bankovcev.

wcpapir ::

c3p0 je izjavil:

Če so menjavali motor (verjetno pod kozolcem), nestrokovno šraufali, ni variante, da bi še dosegel kaj proti tebi.

Še sliko imam tega "kozolca", pa se res je lesena delavnica.

Kako je sploh ce te res kdo nategne s slabim avtom, vrjetno pred vsakim podvigom potrebujes sodnega izvedenca kot pri ostalih zadevah, ali ne?

Vrjetno sodni izvedenec nebo gledal motorja na pleti ki so ga ze menjali z drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

dxx ::

darkolord je izjavil:

Pač napisal si, da si bil vedel, pa kupcu nisi povedal in si se naredil neumnega.

Razmišljanje je približno na enakem nivoju, kot če bi ti prodajalec nalašč plačal s ponarejeno gotovino, ampak bi se naredil neumnega, ker pač s strani ECB ni certificiran za klasifikacijo bankovcev.

Ob plačilu sem preveril gotovino. Na bližnji bencinski sva to uredila. Pač pri večjih zneskih vedno naredim tako. To, da bi se delal neumnega, pa nebi razlagal meni ampak policiji in sodišču.

Vsako stvar se da nekako normalno izpeljat, samo potrebno je vložiti nekaj časa in truda. Če pa na lepe oči vzameš 5000eur gotovine, si pač bedak. Tako kot si bedak, če ne plačaš tistih 50eur, kolikor stane pregled pred nakupom. Največji bedak pa si, če kupiš 16let starega renoja in pričakuješ vse brezhibno. Dal bi 50eur za pregled pri pooblaščencu in teh težav nebi imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

matobeli ::

Ne bo gledal, ker ne bo prišlo do tožbe. Ga pa čimprej prijavi če bi slučajno kupec kaj fizično poiskušal (prijaviš ga da te izsiljuje za denar z grožnjo tožbe). Ponavad se jim ne da ukvarjat s tem, ampak v primeru da si zadel dost velikega idiota bi lahko tudi kaj poiskušal. In pol policija pogleda za nazaj če je bila kakšna prijava in lažje sešteje 1+1.

Če pa že pride do tožbe:
Seveda bo gledal, ker boš ti to sliko predložil kot dokaz da dejansko stanje v avtu ne ustreza prodanemu avtu, torej sodni izvedenec ne bo mogel ugotoviti stanja v katerem se je avto prodal in kupec ne bo mogel dokazati kakšen avto je sploh kupil od tebe, kaj šele da je bil avto v stanju kot trdi in kaj šele da si ti za vse napake vedel.

Skratka, nimaš se kaj bati. Založil boš za sodno takso to je pa bolj ali manj vse. Če se ti pa valja kakšnega jurja, pa vzem odvetnika da bo mel kupec še sodne stroške za plačat.

BigWhale ::

dxx je izjavil:

Napaka se je pojavila spet čez 4dni. Nato sem sam razdrl motor in napako kvalitetno saniral, ampak za ležaje turbine je bilo že prepozno. Avto sva dala na avtonet in ga čez 1 mesec prodala.


Se pravi si nekoga nategnil in mu prodal avto za katerega si vedel, da bo crknil? Zdaj se pa zgrazas nad nekom, ki je kupil avto od OPja in ga bojda hoce nategnit?? :))))

zobnik ::

to da si vedel (ne odg. avtorju teme), da gre turbina proti koncu in nisi povedal, možno da turbina sploh ni bla slaba...tko se je brat naf*kal od znanca, turbina šla, popravilo 1500 evrov, ker je mislim da menjal še nekaj preventivno, sklopko, vztrajnik...no so pol ugotovil da je tud menjalnik slab, pač golf 4 1.9 tdi....na koncu je avto prodal.

men je lan prodajalec povedal, da je motor slab, za clio l.2005 sem dal 300 (sprva 400) tolk so mu ponujal tud v avtohiši.
men po 10.000km še vedno dela.

link_up ::

avto se pelje ali na odpad ali pa da avtohisi.
In and Out

zobnik ::

ne v pogodbo se napiše (piše že) vidno-kupljeno, kasnejših reklamacij se ne upošteva, to seznaniš kupca in podpiše.

Aston_11 ::

Je videt, da vam ne grejo pogodbe, in ko je treba kaj prebrati in napisati, tega sploh ne razumete in tumbate eno in isto. Stvarne napake, že omenjene.

shadeX ::

BigWhale je izjavil:

dxx je izjavil:

Napaka se je pojavila spet čez 4dni. Nato sem sam razdrl motor in napako kvalitetno saniral, ampak za ležaje turbine je bilo že prepozno. Avto sva dala na avtonet in ga čez 1 mesec prodala.


Se pravi si nekoga nategnil in mu prodal avto za katerega si vedel, da bo crknil? Zdaj se pa zgrazas nad nekom, ki je kupil avto od OPja in ga bojda hoce nategnit?? :))))


My thought exactly, ampak sem mislil da si edini to mislim..

zobnik ::

Aston_11 je izjavil:

Je videt, da vam ne grejo pogodbe, in ko je treba kaj prebrati in napisati, tega sploh ne razumete in tumbate eno in isto. Stvarne napake, že omenjene.

zakaj a ni OK, če to napišeš

Kumbaja ::

zobnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Je videt, da vam ne grejo pogodbe, in ko je treba kaj prebrati in napisati, tega sploh ne razumete in tumbate eno in isto. Stvarne napake, že omenjene.

zakaj a ni OK, če to napišeš


Napišeš lahko karkoli, papir pač prenese vse. Samo to ne spremeni dejstva, da se ne moreš znebit odgovornosti za napake za katere si vedel in si jih zamolčal pri prodaji.

Mato989 ::

Kumbaja je izjavil:

zobnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Je videt, da vam ne grejo pogodbe, in ko je treba kaj prebrati in napisati, tega sploh ne razumete in tumbate eno in isto. Stvarne napake, že omenjene.

zakaj a ni OK, če to napišeš


Napišeš lahko karkoli, papir pač prenese vse. Samo to ne spremeni dejstva, da se ne moreš znebit odgovornosti za napake za katere si vedel in si jih zamolčal pri prodaji.


Res je, samo prvo ti mora bit to DOKAZANo, da si za karkoli vedel in si zamolčal in to mora dokazat kupec kar pa v praksi še nisem doživel da bi bilo dokazano... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kumbaja ::

Da si ti bolj malo doživel v praksi ne spremeni dejstev. Kot tudi ni omembe vredne dodane vrednosti da uletiš z brezveznim komentarjem po treh straneh debate, kjer smo to že razčistili. Tudi zgoraj sem navedel dva primera (enega teoretičnega in enega iz prakse) kjer se je zgodilo točno to kar ti v svojem omejenem okolju nisi doživel.

Mato989 ::

Teh primerov je za vzorec... kot pravim OPjev primer nima nič s tem, njemu ne morjo nič dokazat če iskreno ni nič vedel... tako da te grožnje so poden s strani kupca in jih je potrebno prijavit ali pa najmanj ignorirat in blokirat...

Vsakršen drugačen nasvet je jebanje OPja v glavo, majmun je sicer dovolj vlki da to pusti s strani kupca
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kumbaja ::

tako da te grožnje so poden s strani kupca in jih je potrebno prijavit ali pa najmanj ignorirat in blokirat...

Ne pametuj, kje vidiš kašne grožnje? To, da nekdo reče, da te bo tožil, če ne izpolniš pogodbene obveznosti (ne glede na to ali je njeva zahteva utemeljena ali ne) ni nikaršna grožnja še manj pa izsiljevanje, da bi lahko kamorkoli prijavljal.

Kot je bilo že rečeno. Kupcu se pove, da se njegov zahtevek zavrača, se ga napoti na pravdo in blokira številko.

kot pravim OPjev primer nima nič s tem, njemu ne morjo nič dokazat če iskreno ni nič vedel...

hočeš reč, kot se vlečeš ven, ker brezveze vletavaš brez da bi prebral o čem govorimo. Ni bilo govora o OP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Mato989 ::

Ne pametuj, kje vidiš kašne grožnje? To, da nekdo reče, da te bo tožil, če ne izpolniš pogodbene obveznosti (ne glede na to ali je njeva zahteva utemeljena ali ne) ni nikaršna grožnja še manj pa izsiljevanje, da bi lahko kamorkoli prijavljal.

Kot je bilo že rečeno. Kupcu se pove, da se njegov zahtevek zavrača, se ga napoti na pravdo in blokira številko.


Ne to da nekdo pove to ni panike, če pa te 10x kliče in gnjavi in pametuje kako hoče to in to drugače bo tožil so pač grožnje s tožbo, to lahko pove na kulturen način (pod predpostavki da je bilo tako res)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kumbaja ::

tudi, če ga je klical 10x v treh tednih in mu vsakič "grozil" da ga bo tožil ter pametoval o tem kaj je z avtom narobe to še vedno ni niti blizu kaznivega dejanja.

pffff ::

wcpapir je izjavil:

meni je dobro služil in ni kazal da bi bilo kaj narobe razen vidnih napak (par buškic).


Ves kateri avto gre najhitreje po naluknjanem makadamu? Tvoj.

Technics111 je izjavil:

Najvec pa so krive Te naše golazni politicne, ki so si zmislile zakon za skrite napake in podobe pizdarije


Pa ves cemu se sprejemajo zakoni? Ker ni nihce prikrival napak, nasuval zaganja v menjalnik, malo posvasal amortizerjev, da so drzali 100 km ipd? Ali pa so po tvoji kratki pameti to naredili zato, ker jim je bilo dolgcas? Ves zakaj imamo prometne predpise? Ker jih ne rabimo, mar ne, ker so "golazni politicne". Ali pa morda zato, ker bi kreteni vozili 160 mimo vrtcev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

zobnik ::

Kumbaja je izjavil:

zobnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Je videt, da vam ne grejo pogodbe, in ko je treba kaj prebrati in napisati, tega sploh ne razumete in tumbate eno in isto. Stvarne napake, že omenjene.

zakaj a ni OK, če to napišeš


Napišeš lahko karkoli, papir pač prenese vse. Samo to ne spremeni dejstva, da se ne moreš znebit odgovornosti za napake za katere si vedel in si jih zamolčal pri prodaji.


veš sam to je bedarija, ker kupec lahko tud recimo turbino da dol pa pokvarjeno gor....nato pa gre v tožbo, avto pelje do mehanika k izda potrdilo o okvari turbine in se tožba začne...mislim to je res kr neki.

Kumbaja ::

Se vecja bedarija je, da si nekateri domisljate da lahko nategnete kogarkoli in vam nihce ne bo mogel nic. Ti res mislis da sodni izvedenec ne bo ugotovil, da ali je bila turbina sneta pred 10km ali pa je tovarnisko namescena?

Hkrati pa seveda spregledas dejstvo, da je zate bolj verjeten scenarij, da bo sel kupec za 1000 eur izvrsit kaznivo dejanje goljfije, kakor da bi prodajalec kaj zamolcal.

Ravno tako je pri klavzuli videno kupljeno bistvenega pomena da je prodajalec moral za napko vedet.

Tako da vec kot dovolj varovalk da se posten prodajalec pred takimi prevarami lahko zasciti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417643 (7109) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20633367 (21651) zobnik
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920483 (10920) bambam20
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277323 (6664) Redkvica

Več podobnih tem