» »

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu

1
2
3 4 5

Trupl0 ::

zato sem pa rekel, da se poda prijavo ali pa naredi zaznamek.
Pride prav v primeru kakršnihkoli nadaljnih težav.
If you are going through Hell, keep going !

darkolord ::

Daj ne seri. Predstavljaj si, da bi te vsakič, ko bi hotel uveljaviti garancijo, prijavili na policijo ... Za zihr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ziga1990 ::

Trupl0 je izjavil:

zato sem pa rekel, da se poda prijavo ali pa naredi zaznamek.
Pride prav v primeru kakršnihkoli nadaljnih težav.


Nebo šlo skozi kot sem rekel dokler kupec ne grozi policija nebo naredila zaznamek,...
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

fikus_ ::

Sem imel podoben primer. Prodajal avto za nizko ceno, ker je bilo potrebno menjat amortizerje in zavore (diski, ploščice). Pol ure po objavi oglasa že klic na tel. čez nekaj ur že pri meni, mu povedal zakaj je takšna cena, sem vztrajal pri kupoprodajni pogodbi in ga odjavil iz prometa (ker sem ugotovil, da je kupec preprodajalec, ga je na avtovleki odpeljal že isti dan). Čez nekaj časa kliče razjarjen novi lastnik, kaj vse je za popravit (tisto, kar sem preprodajalcu). Sem ga hitro odslovil, da naj se obrne na preprodajalca in z njim dogovori za popravilo, mu povedal, da je preprodajalec vedel za pomanjkljivosti ter blokiral telefonsko. Kako se je končalo, ne vem.

Trupl0 ::

darkolord je izjavil:

Daj ne seri. Predstavljaj si, da bi te vsakič, ko bi hotel uveljaviti garancijo, prijavili na policijo ... Za zihr.


sem mislil, da dobiva klice in grožnje po telefonu zaradi napak ampak vidim, da ni nič odgovarjal razen začetnega posta.
V tem primeru enostavno ignoriraš in to je to.
If you are going through Hell, keep going !

T-h-o-r ::

fikus_ je izjavil:

Sem imel podoben primer. Prodajal avto za nizko ceno, ker je bilo potrebno menjat amortizerje in zavore (diski, ploščice). Pol ure po objavi oglasa že klic na tel. čez nekaj ur že pri meni, mu povedal zakaj je takšna cena, sem vztrajal pri kupoprodajni pogodbi in ga odjavil iz prometa (ker sem ugotovil, da je kupec preprodajalec, ga je na avtovleki odpeljal že isti dan). Čez nekaj časa kliče razjarjen novi lastnik, kaj vse je za popravit (tisto, kar sem preprodajalcu). Sem ga hitro odslovil, da naj se obrne na preprodajalca in z njim dogovori za popravilo, mu povedal, da je preprodajalec vedel za pomanjkljivosti ter blokiral telefonsko. Kako se je končalo, ne vem.

čakaj, po kakšni logiki točno si TI dobil klic od osebe, ki je kupila tvoj nekdanji avto? what?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ziga1990 ::

^^verjetno je preprodajalec dal kupcu njegovo številko, da se reši odgovornosti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

T-h-o-r ::

zelo zakonito
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Utk ::

Ko prodajate avto dajte zraven spisek napak oz. problemov za katere veste. Preprodajalec tega spiska seveda itak ne bo dal naprej.

2f4u ::

dodatek zgoraj. Danes.

2f4u ::

(Dodatek zgoraj. Žal ne morem popravit osnovni post...)

Ni preprodajalec. Mlad par. Ne izsiljujejo - nikakor pa ne skoparijo z besedami. Nisem pa p, k se umakne ko gre nekaj narobe. Izsiljevat pa se tudi ne pustim. Poiskal sem pravni nasvet nadaljujem tam - bomo videli kaj bo.

Tist gor k je napisal, 6mesecev za skrite napake, za nekaj kot nestrokovnjak nisem vedel, za nekaj kar še avtohiša in privat serviser ni vedel pred 2000km, ne vem. Je to možno? Tudi dovolil sem vse preglede in teste kakor jih je kdo želel... Kdo komu kaj dokazuje, kaj je bilo rečeno? Dejansko sem hvalil avto, dejansko da je zdrav, brez napak... sedaj pa to. Niti avtohiša niti moj privat serviser nič od tega ni povedal pred 2000km na zadjem servisu.

Sedaj naprej... pišem.

TOP ::

Čakaj,kot razumem je Avtohiša s tvojim avtom,ko si ga že dal notri naredila 2000km in so,ga prodali mlademu paru,ki je ugotovu te napake.Če je res tako,odgovarja Avtohiša.

2f4u ::

TOP je izjavil:

Čakaj,kot razumem je Avtohiša s tvojim avtom,ko si ga že dal notri naredila 2000km in so,ga prodali mlademu paru,ki je ugotovu te napake.Če je res tako,odgovarja Avtohiša.


NE; 2000km nazaj sem naredil pregled avta, servis.. ker sem ga jaz vozil. Seveda, takrat so mi tudi rekli, da naj pridem na staro za novo. AH je vse ok.

(Dodatek zgoraj. Žal ne morem popravit osnovni post...)
HVALA VSEM za dobre poste.

V pogodbi je napisano samo avto, firma, tip, šasija,... niti kilometrov ni. Dejansko samo "prometna" in star in nov kupec. Je pa v mailih in SMS(vse sem backapiral) napisano, da je to cena avto "kot je". Kupec je tudi vedel za predlog avtohiše; videl ga seveda ni.

Ko bo kaj novega napišem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

ziga1990 ::

2f4u koliko dolgo so pa testno peljali avto, ker se mi zdi nemogoče, da nebi opazil, da sta sklopka in zglob slaba?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

2f4u ::

ziga1990 je izjavil:

2f4u koliko dolgo so pa testno peljali avto, ker se mi zdi nemogoče, da nebi opazil, da sta sklopka in zglob slaba?


Nekje 15km. Morda mal več. Tudi mal klancov.

ziga1990 ::

Glej po 1 mesecu sta te kontaktirala, da z avtom nekaj ni in tu je čisto možno da je njuna vožnja uničila sklopko in zglob.

Nam prilepiš mail ali pa samo točno kaj pravita da je narobe?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Stikalo ::

Poznam dva kolega, ki sta oba kupila uvoženega C4 grand picasso letnik 2016. Obema je crknila sklopka v roku 2-3 mesecev po nakupu. Oba sta imela okoli 140 kkm. Vsak sta plačala cca 1 k€ za menjavo. Spet en drug kolega je kupil merivo 3 leta staro, po letu in pol mu crkne računalnik. Kupil je za 9 k€ prodal za 3 k€

Če je mlad par sta imela pač smolo. To je rabljeno vozilo. Lahko mu pa čez 2 meseca odtrga še turbino.

@2f4u sam se ne bi preveč zapenjal z njima in skakal in grozil z odvetniki. Sam bi rekel, da tega resnično nisi vedel. Sklopka pa pač crkne iz danes na jutri. Lahko bi pa crknila čez eno leto ali pa čez 100 kkm.

Avto je star in iztrošen, če hočeš, da je zanesljiv pač moraš zamenjati za 2-3 k€ delov.

Saj zato je tudi OP gotovo kupil novo, ker se noče voziti s starimi iztrošenimi jajci ali pa investirati 2-3 k€.

tony1 ::

2f4u je izjavil:

TOP je izjavil:

Čakaj,kot razumem je Avtohiša s tvojim avtom,ko si ga že dal notri naredila 2000km in so,ga prodali mlademu paru,ki je ugotovu te napake.Če je res tako,odgovarja Avtohiša.


NE; 2000km nazaj sem naredil pregled avta, servis.. ker sem ga jaz vozil. Seveda, takrat so mi tudi rekli, da naj pridem na staro za novo. AH je vse ok.

(Dodatek zgoraj. Žal ne morem popravit osnovni post...)
HVALA VSEM za dobre poste.

V pogodbi je napisano samo avto, firma, tip, šasija,... niti kilometrov ni. Dejansko samo "prometna" in star in nov kupec. Je pa v mailih in SMS(vse sem backapiral) napisano, da je to cena avto "kot je". Kupec je tudi vedel za predlog avtohiše; videl ga seveda ni.

Ko bo kaj novega napišem...


Moj bog. Mene tvoj avtomoto problem sploh ne skrbi, me pa skrbi dejstvo, da te je6e funkcionalna pismenost.

Pojdimo od začetka: ko hočeš nekaj povedati to napišeš. Nato prebereš napisan post in se postaviš v vlogo nekoga, ki nima drugih informacij, kot zapisan tekst. Nato razmisliš: bo to dovolj, da bo nekdo tretji lahko prebrano enačil s tistim, kar se je zgodilo tebi? Če se ne zdi čisto tako, popravljaš tekst in spet bereš. Joj...

fikus_ ::

Thor: po kakšni logiki točno si TI dobil klic od osebe, ki je kupila tvoj nekdanji avto?

Zadnji kupec je dobil v roke mojo "odjavljeno" prometno.

zobnik ::

Seveda se bo avto kvaril pa saj na svetu ni avta, ki bi delal 20 let brez enga popravila.
To so nate*unske barabe...se spomnem ene 13 let nazaj sem prodal golfa z okvaro na motorju (tesnilo glave) pa me kliče prepordajalec nazaj, da je dihtngo moral menjat, ahahaha in kao zahteval da naj mu vrnem vsaj nekaj...no potem je nekak še telefonsko v imeniku našel od brata pa je še njega klical.
Smo se potem srečal an sejmu v Ljubljani pa je tip mislu, da sm mu prnesu gnar, be*ak Balkanski.
A takrat na sejmu ko sem tega golfa prodajal sem an papirju imel napisan okvara motorja tak da je on vidu pa še povedal sm mu. To je bil samo en tak primer, pa sem avto v preteklosti pogosto menjal, zadnjih 5 let pa večinoma vozim dok ne crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

St235 ::

Raptor F16 je izjavil:

St235 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Videno-kupljeno. To je prva stvar, ki se treba naučiti ko prideš na rabljen trg. Zato treba res dobro vidt reč preden kupiš.
Če pa pride z mačeto pred vrata pa pač policijo poklič.
Simple reč, dela že stoletja.


Prva stvar ki je treba vedet da videno kupljeno je idiotizem slaboumnih prodajalcev, da lazje nategujejo folk.

Zdaj pa nazaj on topic:

Ce je slo za prodajo med laicnima fizicnima osebama je izjemno tezko da bi kupec karkoli lahko dosegel. Dokazat bi namrec moral, da je prodajalec za napako vedel (oziroma bi moral vedet). Tako da ce op ni ravno nategnil kupca, je s tem zadeva zakljucena.


Vidim da nekdo ne razume kaj videno kupljeno pomeni.

To pomeni da si avto dal na ogled, kupec ga je lahko sprobal, pregledal in se nato ODLOČIL za nakup.

Če se po enem mesecu zgodi nepredvidena okvara zapovrh vsega na potrošnem materialu ali pa je na slepo kupil se ne more glih pritoževat, da ga je pdodajalc nategnu. Še huje, če je človek še kaj cenkal za ceno.


Vidim, da ne kdo ne razume, da je videno kupljeno pogosto floskula, ki niti pod razno ne pomeni tega kar si nekateri predstavljate. Predvsem pa ni samoumevna in mora biti izrecno zapisana.

Odgovornost za napake predpisuje obligacijski zakonik oziroma dodatno še zakon o varstvu potrošnikov, kadar je prodajalec pravna oseba.

Klavzula videno kupljeno, pa če jo razni omejenci še tako poudarjajo prodajalca ne razreši odgovornosti, ki izhaja iz obligacijskega zakonika (napake, ki so bile prisotne ob prodaji in je za njih prodajalec vedel, oziroma bi moral vedet).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

val46 ::

St235 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

St235 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Videno-kupljeno. To je prva stvar, ki se treba naučiti ko prideš na rabljen trg. Zato treba res dobro vidt reč preden kupiš.
Če pa pride z mačeto pred vrata pa pač policijo poklič.
Simple reč, dela že stoletja.


Prva stvar ki je treba vedet da videno kupljeno je idiotizem slaboumnih prodajalcev, da lazje nategujejo folk.

Zdaj pa nazaj on topic:

Ce je slo za prodajo med laicnima fizicnima osebama je izjemno tezko da bi kupec karkoli lahko dosegel. Dokazat bi namrec moral, da je prodajalec za napako vedel (oziroma bi moral vedet). Tako da ce op ni ravno nategnil kupca, je s tem zadeva zakljucena.


Vidim da nekdo ne razume kaj videno kupljeno pomeni.

To pomeni da si avto dal na ogled, kupec ga je lahko sprobal, pregledal in se nato ODLOČIL za nakup.

Če se po enem mesecu zgodi nepredvidena okvara zapovrh vsega na potrošnem materialu ali pa je na slepo kupil se ne more glih pritoževat, da ga je pdodajalc nategnu. Še huje, če je človek še kaj cenkal za ceno.


Vidim, da ne kdo ne razume, da je videno kupljeno pogosto floskula, ki niti pod razno ne pomeni tega kar si nekateri predstavljate. Predvsem pa ni samoumevna in mora biti izrecno zapisana.

Odgovornost za napake predpisuje obligacijski zakonik oziroma dodatno še zakon o varstvu potrošnikov, kadar je prodajalec pravna oseba.

Klavzula videno kupljeno, pa če jo razni omejenci še tako poudarjajo prodajalca ne razreši odgovornosti, ki izhaja iz obligacijskega zakonika (napake, ki so bile prisotne ob prodaji in je za njih prodajalec vedel, oziroma bi moral vedet).


Se strinjam s tabo lakotnik, da tako piše v obgligacijskem zakoniku, ampak...povej mi sledeče: Prodajalec vedel oziroma bi moral vedet za napake??? kako??? nismo vsi mehaniki in le meni za moje pojme avto deluje normalno, potem ne vidim kje in po kakem ključu, bi lahko novemu lastniku povedal, kaj naj bi na avtu falilo.

Sam sem pred leti prodajal en avto in sem kupcu takoj povedal, da se včasih zatika prednja desna šipa pri el.odpiranju in zapiranju in sem mu po mojem laičnem mnenju rekel, da je najbrž kaj narobe z motorčkom in da nov z menjavo stane cca 150€. Vendar ker sem se večinoma sam vozil in nisem potreboval odpirat sovoznikovega okna, tega nism naredil. Sem mu pa takrat spustil ceno za 200€, ravno zaradi te napake. No, čez 14 dni me kliče, da je potrebno zamenenjat komplet mehanizem in da je strošek okrog 500€. Seveda se nisem dal in sm mu rekel, da sm mu že spustil ceno in če mu kaj ni jasno, naj pripelje nazaj avto pa mu vrnem kupnino,seveda s tem, da mu odbijem uporababnino za uporabo avta v teh 14ih dneh, kar bi naneslo še mal več, kot bi bilo popravilo. Po tem se mi ni več oglasil. Tko da, če mislijo vsi neki nategovat, naj se ve, da tudi mi nismo vsi ovce in bomo kar jim podarjali denar za popravila.

Kar se pa OP tiče...kokr jst razumem, je AH odkupila tvoj avto, oz. si naredil menjavo staro za novo? V tem primeru ti s tem parom, ki je odkupil tvoj bivši avto nimaš nič. Naj se dogovarjata z avtohišo, tebe pa naj pri miru pustita. Morda je pa ta AH pobrala kose iz tvojega avta pa jih montirala na enega od svojih strank, na tvojega pa monitrala pokvarjeno sklopko in zglob? Sam v razmislek, ker tudi to vem da se je in najbrž se še dogaja. Sploh ko pride kdo z starim avtom, pa nima denarja za nove rezervne dele...

starfotr ::

Dele iz avtov redno kradejo oziroma menjujejo.

Poznam primer, ko je mehanik/lastnik avtohiše to delal pri novih avtih. Sedaj ima še vedno avtohišo, vendar že 3. ali 4. zastopstvo za znamko avta, ker so mu vse prej pobrali.

Folk dela svašta, od premontaže gum, na avto za prodajo dajo najslabše možne gume, dobre pa obdržijo zase oz. prodajo.

Tudi lite feltne gredo dol in dajo jeklene gor. Ali podobno.

Avto preprodajalci delajo svašta.

Ne kradejo pa kosov, kjer je rezervni del 20 eur, delo, da prideš do kosa pa je 100+ eur. Tako, da sklopke sigurno niso menjali s slabšo.

MIHAc27 ::

Jaz sem za prejšnji avto ugotovil dan po prepisu, da ima 150k km več. Itak nisem imel kaj. Prejšnji lastnik je na opazko rekel, da so menjali števec pred njem in je pač pozabil omenit.
Bolj me je jezilo, da poleti ni delala klima, čeprav sem ga 2x vprašal a dela, in 2x dobil potrdilo da ja. Jebat ga, če avto kupiš pozimi. Pa še par manjših napak je bilo zamolčanih.

Sam probam povedat kar pač vem o avtu, da je narobe. Sem tudi že zavrnil kupca, ki bi avto že odpeljal, ker se je ravno pri predaji nekaj zataknilo, in gas je delal samo na 100%. Dal popravit in je kupec moral še enkrat prit.

Reklamacijo bi pa upošteval recimo 3 do 8 dni. Ampak ponavadi je bila cena že tako nizka, da je bil želez več vreden (največ sem prodal avto za 450€). Po 3-4 tednih me ne zanima več, kaj je z avtom, ker ne morem vedeti, kaj se je z njim dogajalo. Lahko da so z njem drag-raceal al pa vozil rally.

Trenutni avto, ki ga imam komaj 2 meseca (seveda rabljen) je tudi ravno na servisu. Je nekaj začel kapljati olje iz motorja. Še nekaj drugih malenkosti so mehankarji popravili, kar ni bilo kritično, pa je prec 100€. Pač pri staremu lahko gre skoraj karkoli, kadarkoli.

val46 ::

starfotr je izjavil:

Dele iz avtov redno kradejo oziroma menjujejo.

Poznam primer, ko je mehanik/lastnik avtohiše to delal pri novih avtih. Sedaj ima še vedno avtohišo, vendar že 3. ali 4. zastopstvo za znamko avta, ker so mu vse prej pobrali.

Folk dela svašta, od premontaže gum, na avto za prodajo dajo najslabše možne gume, dobre pa obdržijo zase oz. prodajo.

Tudi lite feltne gredo dol in dajo jeklene gor. Ali podobno.

Avto preprodajalci delajo svašta.

Ne kradejo pa kosov, kjer je rezervni del 20 eur, delo, da prideš do kosa pa je 100+ eur. Tako, da sklopke sigurno niso menjali s slabšo.


Sklopka ni 20€ in itak to plača kupec,tako da če recimo prodajalec reče kupcu, da ima en enak avto in da mu lahko od tam sklopko pobere in bo namesto za novo, ki bi bila 500€, vgradi tisto in ga bo stala "samo" 300€ recimo, pol se tudi prodajalcu(serviserju) splača. AMpak ok, to sm prej sam dal kot možno varianto, ni zdej to rečeno, da se je isto dogajalo na OP avtu.

imagodei ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz sem za prejšnji avto ugotovil dan po prepisu, da ima 150k km več. Itak nisem imel kaj. Prejšnji lastnik je na opazko rekel, da so menjali števec pred njem in je pač pozabil omenit.

Seveda si imel kaj storiti. Ampak si se odločil, da ne boš.

MIHAc27 je izjavil:

Bolj me je jezilo, da poleti ni delala klima, čeprav sem ga 2x vprašal a dela, in 2x dobil potrdilo da ja. Jebat ga, če avto kupiš pozimi. Pa še par manjših napak je bilo zamolčanih.

Enako kot zgoraj. Vem, dokazovanje je pa zoprno v tem primeru, ker je vse rekla kazala. Najboljše je, če že pri prodaji oblikuješ pogodbo tako, da se zapiše vse pomanjkljivosti in da poleg tega vključiš še poved, da prodajalec izjavlja, da razen naštetih napak avto nima drugih pomanjkljivosti (za katere bi kot povprečno skrben lastnik moral vedeti).

Jasno, če kupuješ avto za 500 €, potem take izjave od lastnika ne boš dobil, ampak v tem primeru si že itak blesav, če bi jo sploh zahteval. Ker je najbrž seznam brezhibnih stvari na avtu krajši.
- Hoc est qui sumus -

KAVINSKY ::

2f4u je izjavil:

200.000km. 2011 letnik. P5008. Govorimo o 4000eu.


Zakaj pa taka cena? podobni se na avto.net prodajajo do 7 jurjev (5, 6 realnejše).

Bellzmet ::

Bistvena razlika je med "prodajajo" in "prodajo".

St235 ::


Se strinjam s tabo lakotnik, da tako piše v obgligacijskem zakoniku, ampak...povej mi sledeče: Prodajalec vedel oziroma bi moral vedet za napake??? kako??? nismo vsi mehaniki in le meni za moje pojme avto deluje normalno, potem ne vidim kje in po kakem ključu, bi lahko novemu lastniku povedal, kaj naj bi na avtu falilo.


V koncni fazi o tem presoja sodisce. Ampak ja, kot laik seveda ne mores vedet enako kot mehanik (in to se tudi uposteva pri presoji).

Ce pa (karikiram) ti vsak teden odpade guma, pa ne glede na to kak laik si, seveda ves da ke nekaj narobe.

Tudi tvoj primer je jasen, to da si opozoril kupca na okvaro je korektno in zadostno s tvoje strani. Ne pa tudi da bi moral vedet tocno kaj je narobe in koliko to stane. Bi se pa zgodba spremenila, ce bi imel en teden nazaj avto ma servisu kjer bi ti to povedali potem bi pa kupca zavajal da stane popravilo 50e.

Bellzmet ::

No in kaj potem svetujete, kako se najbolje zavarovat, če prodajam avto star 10+ let in res ni z njim nič narobe. Tudi s strani kupca na ogledu in pri testni vožnji vse OK.

Kako se zavarovat, kaj napisat v pogodbo, da se zavaruješ pred takšnimi primeri?

St235 ::

Tako, da ne probaš nategnit kupca.

Temu, da boš naletel na bedaka, ki si bo izmišljal in poskušal ne vem kaj podtaknit, žal ne moreš preprečit. Samo, če imaš čisto vest (beri ne skrivaš očitnih napak) potem si pravno gledano na varni strani.

Bellzmet ::

No sej kako se proti bedaku čimbolj zavarovat? Da tudi, če gre k odvetniku mu že odvetnik reče zaradi tega pa tega določila v pogodbi bo težka oz težja, kot če tega pa tega ne bi bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Buggy ::

Klavzula videno kupljeno, pa če jo razni omejenci še tako poudarjajo prodajalca ne razreši odgovornosti, ki izhaja iz obligacijskega zakonika (napake, ki so bile prisotne ob prodaji in je za njih prodajalec vedel, oziroma bi moral vedet).


Tukaj si govoril, da tudi ce ima prodajalec cisto vest (primer recimo OP) je se vedno podvrzen nekim zakonom in iz tega verjetno dolznosti do "pokvarjenega" kupca. Kaj je zdej, bodi konkreten?

Ce jaz kot fizicna oseba od tebe kot fizicne osebe kupim avto. Kaksno pogodbo bos spisal z mano da ne pridem drug dan k tebi in recem:

- sklopka drsi, prej ni drsela (popoldne si vzamem cas in grem v klanec spodrsavat sklopko z rocno ...par uric dela)
- motor mi je zaribal, prej je deloval. (spustim hladilno tekocino in v leru teram motor v obrate, stopnjo pokvarljivosti lahko dolocam - pocena glava, zariban motor...odvisno kolk mi gres na zivce in kaj bi od tebe rad iztrzil)
- turbina odletela, pred tem je pa delovala (med vrocinskimi soki jo parkrat zalijem z ajmerjom mrzle vode)
- amortizerji so zacelli spuscat (v prtljaznik namecem par 100 kil robe in grem en rally cez makadam luknje, lahko dva)

nic od teh mojih akcij ti ne bos mogu dokazat, jaz pa tebi drug dan pripeljem nazaj tak avto..lahko cez tri dni da ne bo prevec ocitno ali za vsako od napak drug dan.

Kaj imava torej v pogodbi napisanega, da se ne bova videla? Bodi prosim konkreten, ce ze pravis da videno kupljeno ne velja in da mora biti vse popisano. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

MrStein ::

imagodei je izjavil:

Najboljše je, če že pri prodaji oblikuješ pogodbo tako, da se zapiše vse pomanjkljivosti in da poleg tega vključiš še poved, da prodajalec izjavlja, da razen naštetih napak avto nima drugih pomanjkljivosti (za katere bi kot povprečno skrben lastnik moral vedeti).

Jasno, če kupuješ avto za 500 €, potem take izjave od lastnika ne boš dobil, ampak v tem primeru si že itak blesav, če bi jo sploh zahteval. Ker je najbrž seznam brezhibnih stvari na avtu krajši.

Znanec prodaja avto za 500 EUR in ima eno samo napakico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

nic od teh mojih akcij ti ne bos mogu dokazat, jaz pa tebi drug dan pripeljem nazaj tak avto.

tukaj si naredil bistveno napako v skelpnju. Da so napake obstajale ob prodaji in sem ti jih jaz zamolčal boš moral dokazovati ti ne jaz. Klavzula kupljeno videno tega na noben način ne spremeni.

Tukaj si govoril, da tudi ce ima prodajalec cisto vest (primer recimo OP) je se vedno podvrzen nekim zakonom in iz tega verjetno dolznosti do "pokvarjenega" kupca.

Vidim, da imaš težave z bralnim razumevanjem. Dobronameren prodajlec (ali je to OP ali ne ne veva ne ti ne jaz) nima do kupca nikakršnih obveznosti, ki niso izrecno dogovorjene. Neodvisno od klavzule videno kupljeno boš moral ti kot kupec dokazati, da so bile napake na avtu prisotne ob prodaji in da bi meni kot laičnemu prodajalcu morale bit znane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Kaj naj bi klavzula videno-kupljeno sploh pomenila? A ni to logično, da kupiš tako kot vidiš? Če je tisto kar ne vidiš nateg, je pa nateg, je spet čist vseeno če tam to piše ali ne. Klavzula je videno-kupljeno, ne pa nevideno kupljeno, niti "nateg ali ne"-kupljeno.

imagodei ::

Buggy je izjavil:

Ce jaz kot fizicna oseba od tebe kot fizicne osebe kupim avto. Kaksno pogodbo bos spisal z mano da ne pridem drug dan k tebi in recem:

- sklopka drsi, prej ni drsela (popoldne si vzamem cas in grem v klanec spodrsavat sklopko z rocno ...par uric dela)
- motor mi je zaribal, prej je deloval. (spustim hladilno tekocino in v leru teram motor v obrate, stopnjo pokvarljivosti lahko dolocam - pocena glava, zariban motor...odvisno kolk mi gres na zivce in kaj bi od tebe rad iztrzil)
- turbina odletela, pred tem je pa delovala (med vrocinskimi soki jo parkrat zalijem z ajmerjom mrzle vode)
- amortizerji so zacelli spuscat (v prtljaznik namecem par 100 kil robe in grem en rally cez makadam luknje, lahko dva)

Ena v nebo vpijoča napaka (od kar nekaj napak v tvojem izvajanju) je recimo ta, da predpostavljaš, da ljudje redno in pogosto nalašč kvarijo avto zato, da se potem predrkavajo z bivšim lastnikom za zmanjšanje kupnine. OK, recimo da dosežejo zmanjšanje kupnine... Napaka jim še vedno ostane in jo morajo popravit. Kateri (normalni) prodajalec pa bo vrnil več denarja, kot je vredno popravilo?

Ali pa, če je popravilo dražje od celega avta in ima kupec idejo, da bo najprej dobil vrnjeno kupnino, nato bo pa po delih prodajal avto? No, če ti vrnem kupnino, ti vrneš meni avto, ane.

Mislim, resno, s kakšnim namenom bi ljudje redno in pogosto kvarili pravkar nabavljen rabljen avto? Kje je računica?


Glede tega, da bo moral obstoj napake dokazovat kupec, je pa že tudi Lakotnik povedal.
- Hoc est qui sumus -

ziga1990 ::

Utk je izjavil:

Kaj naj bi klavzula videno-kupljeno sploh pomenila? A ni to logično, da kupiš tako kot vidiš? Če je tisto kar ne vidiš nateg, je pa nateg, je spet čist vseeno če tam to piše ali ne. Klavzula je videno-kupljeno, ne pa nevideno kupljeno, niti "nateg ali ne"-kupljeno.


Če stranka pristane na klavzulo »videno kupljeno« je jamčevanje za stvarne napake omejeno na situacije, ko je napaka vozila skrita, prodajalec pa je zanjo vedel, a jo je kupcu zamolčal. Klavzula »videno kupljeno« prav tako ne velja za napake, ki so v nasprotju z dogovorjenimi lastnostmi vozila. V takšnih primerih je klavzula »videno kupljeno« nična in prodajalec za napake vozila odgovarja, pri čemer lahko kupec z jamčevalnim zahtevkom uspe le v primeru, če dokaže, da je prodajalec za napako vedel.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Buggy ::

nic od teh mojih akcij ti ne bos mogu dokazat, jaz pa tebi drug dan pripeljem nazaj tak avto.


tukaj si naredil bistveno napako v skelpnju. Da so napake obstajale ob prodaji in sem ti jih jaz zamolčal boš moral dokazovati ti ne jaz. Klavzula kupljeno videno tega na noben način ne spremeni.


Ce jih nisi navedel v pogodbi lahko jaz recem, da sklopka pa ja ne more iti v enem dnevu, takisto ne motor ali turbina. Cenilec bi verjetni prikimal moji trditvi, nevedoc da sem "pizda"!

Vidim, da imaš težave z bralnim razumevanjem. Dobronameren prodajlec (ali je to OP ali ne ne veva ne ti ne jaz) nima do kupca nikakršnih obveznosti, ki niso izrecno dogovorjene. Neodvisno od klavzule videno kupljeno boš moral ti kot kupec dokazati, da so bile napake na avtu prisotne ob prodaji in da bi meni kot laičnemu prodajalcu morale bit znane.


"Dobri" prodajlaci in kupci so v pravljicah in na sodiscih ocitno.

Realno stanje pa je tako, da ko prodas avto (kot recimi OP) ali ima kaksno pezde od kupca pravico od tebe zahtevati povracilo za neke napake na avtu, ki ga je kupil po principu videno-kupljeno.

Jaz mislim da ne, ti si prisel v temo s tem da prodajalca se vedno za vrat drzijo doloceni zakoni. Pustimo dobre in slabe pri miru tokrat.

Utk ::

Če stranka pristane na klavzulo videno kupljeno je jamčevanje za stvarne napake omejeno na situacije, ko je napaka vozila skrita, prodajalec pa je zanjo vedel, a jo je kupcu zamolčal.

No, in kako je drugače, če ni te klavzule? Potem prodajalec avtomatsko da eno, dve, pet let garancije z neomejenimi kilometri?

St235 ::

Ce jih nisi navedel v pogodbi lahko jaz recem, da sklopka pa ja ne more iti v enem dnevu, takisto ne motor ali turbina. Cenilec bi verjetni prikimal moji trditvi, nevedoc da sem "pizda"!


Še enkrat ti boš moral dokazat, da je bila sklopka pokvarjena že pred prodajo in je prodajalec za to vedel. In ne cenilci, kjljub tvojmu mnenju niso tako neumni.

Realno stanje pa je tako, da ko prodas avto (kot recimi OP) ali ima kaksno pezde od kupca pravico od tebe zahtevati povracilo za neke napake na avtu, ki ga je kupil po principu videno-kupljeno.

Jaz mislim da ne, ti si prisel v temo s tem da prodajalca se vedno za vrat drzijo doloceni zakoni.

ja, prodajalec kljub klazuli videno kupljeno odgovarja za napake, ki jih je zamolčal ob prodaji. Še 1001: klavzula videno kupljeno ni dovoljenje za nategovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Buggy ::

Še enkrat ti boš moral dokazat, da je bila sklopka pokvarjena že pred prodajo in je prodajalec za to vedel. In ne cenilci, kjljub tvojmu mnenju niso tako neumni.


Koga pa ti mislis da bom najel, da bo dokazoval da je bila sklopka verjetno ze na koncu ker je sla zgolj v enem dnevu in ti tega nisi zapisal v pogodbo? Tebe sigurno ne...sodnega cenilca pa verjetno.


ja, prodajalec kljub klazuli videno kupljeno odgovarja za napake, ki jih je zamolčal ob prodaji. Še 1001: klavzula videno kupljeno ni dovoljenje za nategovanje.

pojem "nategovanje" zdej ti raztegujes in krcis kot tebi pase. Prosili smo te za konkretiziranje stvari, vasa vzvisenost.

St235 ::

Kaj konkretno bi rad konkretizirano? Da imaš težave z bralnim razumevanjem? To sam dovolj dobro konkretiziraš.

Konkretno in vsakemu bedaku razumljivo (četudi povržno, ker so ti pravne dikcije španska vas): Ne glede na to kaj napišeš v pogodbo se kot prodajalec ne moreš znebit odgovornosti za napake, ki so ti bile (oziroma bi mu morale biti) ob prodaji znane.

BTW: Sodne cenilce imenuje sodišče in jih ne najemajo razni kekci po forumih, ki imajo težave z bralnim razumevanjem.

To, da je sklopka bila verjetno že na koncu je irelavatno. Ti boš moral dokazat, da je prodajalec vedel (oziroma bi moral vedet), da je v takem stanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bellzmet ::

Zaničevanje in zmerjanje. Klasika.

Se pravi tudi, če v pogodbo napišeš, da sta bila na testni vožnji in da se kupec strinja, da je avto deluje popolnoma normalno in da v pogodbo zapišeta, da sta ga peljala k AMZS na njihov "tehnični" pregled in so rekli da je vse OK, da to nima NOBENE teže pred sodiščem ampak je vse odvisno od sodnega cenilca? Oz. od tega ali bo meni sodnik verjel, da nisem vedel za napako? Kaj pa če v svoji laičnosti dejsnko nisem vedel za napako (ne vem, slab bat, kaj pa vem kaj)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

St235 ::

Ko boš našel citat, da sem to trdil lahko prideš nazaj. Do takrat mi pa lahko nehaš slaboumno podtikat izjave.

Če bi bral bi videl da govorimo o tem ali se lahko zgolj na podlagi klavzule videno kupljeno prodajalec odreši vse odgovornosti za napake.

O cenilcih je začel bluzit Buggy.

Na koncu je vse odvisno od sodnika, ki bo preučil dokaze in bo presodil ali je napaka res obstajala ob prodaji in ali je prodajalec za napako vedel. In ja, če bo na podlagi dokazov sodnik presodil, da je odgovor na obe vprašanji DA, bo prodajalec odgovarjal za napako ne glede na to kaj piše v pogodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Kje piše da nima teže? Kolk ima kaj teže odloča sodnik. Če bo nek izvedenec napisal, da se tega na pregledu ni moglo videt, je pa lastnik vseeno vedel, potem tist pregled nima teže. Recimo mojemu avtu občasno pade kazalec za gorivo na nulo. Vsakih par mesecev se zgodi. Tega noben normalen pregled ne more najt. Lahko bi pa nekako dokazali, da se je meni to dogajalo pa nisem povedal kupcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bellzmet ::

@lakotnik19: Kakšni citati in podtikanja? Tolk si agresiven na forumu naštelan, da v vseh vidiš neke podtikovalce, bolj u izzy si ga vzem. In ne ne govorimo samo videno-kupljeno, moje vprašanje je bilo drugo.

Z Buggyem sva te prosila, kaj je takega kar se da dati v pogodbo, da se pošten prodajalec (ki je ob prodaji avtomobila prepričan, da je avto OK) kar najbolje zavaruje proti bedakom, ki hočejo potem še nekaj denarja potegnit. Sem dal 2 predloga, pa ne komentiraš. Kaj potem je samo pogodba, kupec in prodajalec in podpis brez vsega, ker itak nima veze kaj notri piše ker sodnik po svoje presodi?

Utk ::

Na pogodbo napišeš napake za katere veš. Za katere ne veš pač ne veš. Če bo nek sodnik odločil drugače pa bog pomagaj. Nekateri sedijo 30 let za umor, ki ga niso storili, nekateri pa plačajo par 100 evrov po krivici.

St235 ::

Bellzmet je izjavil:

@lakotnik19: Kakšni citati in podtikanja? Tolk si agresiven na forumu naštelan, da v vseh vidiš neke podtikovalce, bolj u izzy si ga vzem. In ne ne govorimo samo videno-kupljeno, moje vprašanje je bilo drugo.

Z Buggyem sva te prosila, kaj je takega kar se da dati v pogodbo, da se pošten prodajalec (ki je ob prodaji avtomobila prepričan, da je avto OK) kar najbolje zavaruje proti bedakom, ki hočejo potem še nekaj denarja potegnit. Sem dal 2 predloga, pa ne komentiraš. Kaj potem je samo pogodba, kupec in prodajalec in podpis brez vsega, ker itak nima veze kaj notri piše ker sodnik po svoje presodi?


Sodnik presoja na podlagi dokazov. In kot že 100x povedano zgolj zapisi v pogodbi niso vse. Pomembno je dejansko stanje.

Kot sem zapisal je dejansko najboljše zagotovilo, da ne bo težav na sodišču, poštenost prodajalca. Če prodajalec avto prodaja v dobri veri in stvari ne skriva pred kupcem potem je s tem rešeno več kot lahko naredi 1000 členov pogodbe.

Vsekakor je priporočljivo, da se namesto floskule videno kupljeno, tako kot si tudi sam predlagal jasno zapiše, da je kupec pregledal vozilo, da je bila opravljena testna vožnja, pregled na AMZS itd. (kar je pač bilo). Kot piše utk je izjemno pomembno, da se morebitne napake jasno zapiše (s tem je nedvoumno, da so bile napake znane kupcu).

Ampak nič od navedenega po eni strani ne razreši prodajalca pred odgovornostjo za stvari, ki jih skriva žal pa ga tudni ne more zaščititi pred poskusi nategov s strani kupca o kakršnih pišejo nekateri v tej temi.

Raptor F16 ::

St235 je izjavil:



Vidim, da ne kdo ne razume, da je videno kupljeno pogosto floskula, ki niti pod razno ne pomeni tega kar si nekateri predstavljate. Predvsem pa ni samoumevna in mora biti izrecno zapisana.

Odgovornost za napake predpisuje obligacijski zakonik oziroma dodatno še zakon o varstvu potrošnikov, kadar je prodajalec pravna oseba.

Klavzula videno kupljeno, pa če jo razni omejenci še tako poudarjajo prodajalca ne razreši odgovornosti, ki izhaja iz obligacijskega zakonika (napake, ki so bile prisotne ob prodaji in je za njih prodajalec vedel, oziroma bi moral vedet).


Prodajalec je v tem primeru fizična oseba.
Kupec je v tem primeru fizična oseba.

Prodajalec je prodal rabljen predmet.

Oseba 2 si je avto lahko ogledala in se odločila za nakup. Čez en mesec navaja napake ki bi se pokazale že ob testni vožnji.


Glavno vprašanje je zakaj kurca zagovarjaš izsiljevanje?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417658 (7124) BadgerSkin
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920486 (10923) bambam20
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277325 (6666) Redkvica
»

Garancija pri prodaji rabljenega vozila 6 mesecev..WTF?!

Oddelek: Loža
415788 (5120) Primoz78

Več podobnih tem