» »

Sumljiv kupec avta?

Sumljiv kupec avta?

«
1
2

45cal ::

Torej po dolgih letih smo se odločili, da prodamo avto za ceno 1.100€. Avto ima zaenkrat še veljaven tehnični. En gospod nam je po telefou rekel, da odkupuje vozila (morda pelje na jug?) in, da bi prišel naš starejši avto iskat s šleperjem. Valda je še zbil ceno za okoli 30%, ker rabi pokriti tudi stroške prevoza itd. Mi se lahko brez problema odpeljemo do najbližjega AMZS, kjer se naredi kupoprodajna in ostalo tako, da nevem zakaj bi prišel iskati s šleperjem, avto naložil in se potem dobili na AMZSju.

Zdej dokončno se še nismo odločili za prodajo, čeprav je tisti gospod morda narobe razumel. Smo pa preko SMS od njega prejeli naslednje sporočilo:
"Avto je prodan za xxx euro!! prosim zbrišite oglas iz neta. Za nakazilo rabim ime in priimek, naslov in TRR SI56. Slikajte prometno iz obeh strani. Rabim za knjigovodstvo. Hvala lp Janez."

1. Zakaj bi kupec rabil našo prometno dovoljenje? Ali ni, da se pri prodaji naredi kopijo katero obdrži prodajalec, kupcu pa se naredi novo? Je možno, da potem okrade kakšne podatke ali, da pride do kakšnega izsiljevanja?
2. A je smiselno komu dajati TRR in svoj naslov, da nakaže trimestno vsoto denarja namesto, da dobimo gotovino na licu mestu, ko se avtu naredi kupoprodajna?
3. Ko sem njegovo številko preveril na spletu sem na avtonetu opazil, da je ravno mesec dni nazaj imel oglas za eno vozilo. Seveda je preprodajalec.

Meni se zdi to precej sumljivo, ampak ali je morda to neka praksa teh preprodajalcev, ki pri nas odkupujejo vozila in ni tu nič posebnega? Hvala za nasvete.:|

darkolord ::

Naj pride z avtobusom namesto s šleperjem, pa mu spustiš ceno za 10 eur.

Od teh preprodajalcev vidiš svašta, veliko jih ima neke sumljive fore.

Nakazilo prek TRR je čisto OK, jaz bi sicer najprej podpisal pogodbo (obvezno s klavzulo videno-kupljeno), da te ne bo potem zajebaval.

kotanyi ::

V tem poslu je mutibaričev nebroj. Kot fizična oseba in nekdo, ki takega načina dela ni navajen, si pač na udaru. Ti si že očitno naletel na takšnega.

Gledat moraš, da s tem gospodom postopaš trdno in se ne pustiš manipulirati. Do podpisa pogodbe mu nisi dolžan NIČ.

Priporočam, da mu to tudi sporočiš, da ne boš porinjen v neprijetno situacijo. Jaz bi mu na SMS odogvoril, da bo avto prodan ko bo sklenjena pogodba in nič prej. In to za tako ceno kot jo ti želiš, ali pa nič.

Tody ::

To je pritisk, pac ce ti bo dal 1100 eur pac naj ti jih da, da bos spustil ceno za 30 procentov ker je on kao ze prodal avto je pa malce bosa.

45cal ::

darkolord je izjavil:

Naj pride z avtobusom namesto s šleperjem, pa mu spustiš ceno za 10 eur.

Od teh preprodajalcev vidiš svašta, veliko jih ima neke sumljive fore.

Nakazilo prek TRR je čisto OK, jaz bi sicer najprej podpisal pogodbo (obvezno s klavzulo videno-kupljeno), da te ne bo potem zajebaval.

Kaj pa kar se tiče tega, da mu slikamo prometno iz obeh strani? Zakaj bi to potreboval?

kotanyi ::

Prometno mu že lahko slikaš, tu ne vidim težave. Lahko mu greš tudi malo na roko, zakaj ne. Ampak vse v okviru normalnega. Če ti njegovi pogoji in ponudba niso všeč, mu do podpisa pogodbe nisi dolžan prav ničesar.

Samo gledat moraš, da boš trdno stal za svojimi pozicijami, to je vse.

Aston_11 ::

Trenutno ne potrebuje za nič, pa tudi če bi, ni to tvoj problem.

kotanyi ::

Je pa to lahko precej bedna izkušnja. Folk zna bit zares tečen. Najbolj smešni so mi taki, ki težijo s temi oglasi, ti po telefonu grozeče govorijo da si jim avto že prodal, pa zbijajo ceno za 70% ker "dam denar, takoj!". Fant, seveda boš dal denar. Ob podpisu, po dogovorjeni metodi in dogovorjenem znesku. Pa še prepis boš plačal. Ne? Tuuu tuuu...

Aja, seveda nakazila tudi jaz ne bi želel dokler ni pogodba podpisana. Še rajši bi videl denar na roke ob prepisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

fikus_ ::

V osnovi ste se nespretno lotili prodaje.
Za ceno se pogaja ob ogledu,po telefonu samo namignes, da je možna nižja cena.
Stvar se proda prvemu, ki pride in kupi po dogovorjeni ceni. Prepis na dogovorjenem mestu, najbolje AMZS, ali drugod, kjer lahko odjavis avto in naredis prepis.
Kaj dela novi lastnik z avtom ni vec tvoja stvar.

Verjetno si naletel na preprodajalca, ki vozi avte v Romunijo ali Bolgarijo.

Napisi mu SMS, ime in priimek lastnika vozila, št. TRR, sliko ene strani prometne z VIN številko, in obvezno pripisi dogovorjeno ceno, rok plačila, kje lahko prevzame vozilo (AMZS xxxx), datum, do katerega mora prevzeti vozilo.

Ne pusti se nategovat, da ni videl vozila in bo zaradi tega zbijal ceno!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

45cal ::

fikus_ je izjavil:

V osnovi ste se nespretno lotili prodaje.
Za ceno se pogaja ob ogledu,po telefonu samo namignes, da je možna nižja cena.
Stvar se proda prvemu, ki pride in kupi po dogovorjeni ceni. Prepis na dogovorjenem mestu, najbolje AMZS, ali drugod, kjer lahko odjavis avto in naredis prepis.
Kaj dela novi lastnik z avtom ni vec tvoja stvar.

Verjetno si naletel na preprodajalca, ki vozi avte v Romunijo ali Bolgarijo.

Napisi mu SMS, ime in priimek lastnika vozila, št. TRR, sliko ene strani prometne z VIN številko, in obvezno pripisi dogovorjeno ceno, rok plačila, kje lahko prevzame vozilo (AMZS xxxx), datum, do katerega mora prevzeti vozilo.

Ne pusti se nategovat, da ni videl vozila in bo zaradi tega zbijal ceno!

Mogoče sem pozabil omenit, da ni ravno prvi potencialni kupec. Samo prvi s tako taktiko. Skratka ravno ta teden je že prišel eden gospod iz Lj (tale s šleperjem je tudi s tam), da bi si ogledal avto. Na koncu ga ni vzel, ker se je želel s svojim mehanikom pomeniti koliko bi prišla neka majhna stvar za popravilo. Sedaj pa morda mislim, da so to vsi ena in ista organizacija, ki svoje pošiljajo po krajih, da si ogledujejo avte in potem "centrali" sporočijo stanje.

PersonaRuda ::

@45kcal - sporoči mu lokacijo prepisa, (Amzs, Avto Krka, Štajerski avtodom oz. vse ostale možne lokacije, kjer se delajo tehnični, plačuje cestnina in se hkrati dela tudi prepis) da se tam dobite ob tej in tej uri in pojdite delati prepis, ko dobiš denar na šalterju, podpiši pogodbo o prodaji vozila (nič prej ne podpisuj pogodbe - pare na sunce), odjavi avto, vrni tablice, zahtevaj sorazmerni delež cestnine nazaj od osebe za šalterjem in imaš listino, da si se ti rešil tega avta in da je on novi lastnik. Kaj bo potem on delal s tem avtov več ni tvoja stvar.

Če boš karkoli drugače naredil obstaja opcija, da te bo nategnil. Imaš sedaj plan A (opis zgoraj) in plan B (delaj to kar on hoče) ti se pa sam odloči, katerim napotkom boš sledil. Priporočam, da mojim napotkom, ker sem že par svojih avtov rabljenih prodal in imel opravka z mutibariči in tudi cigani, ter je to edini način, kjer te nihče ne more nategniti (opis zgoraj).

kotanyi ::

Nič TRRja dokler nimaš dogovorjene cene na pogodbi s katero se oba strinjata. Same probleme boš imel če ti npr. nakaže premalo in potem teži s tem, da je to dogovorjen znesek.

PersonaRuda ::

kotanyi je izjavil:

Nič TRRja dokler nimaš dogovorjene cene na pogodbi s katero se oba strinjata. Same probleme boš imel če ti npr. nakaže premalo in potem teži s tem, da je to dogovorjen znesek.

Točno to. To je že ena caka, ki jo uporabljajo mutibariči. Ker je znesek mizerni (jurja, dva, tri) zahtevaj gotovino na kraju prepisa avta.

DamijanD ::

prodaja avta, ki je ustrezno star/poceni, je nekaj najbolj stresnega ravno zaradi takih tipov...

hojnikb ::

star avto pod jurja je veliko lazje peljat v preso za surovine ali pa senkat kaksnemu znancu, kot pa prodajat. Ker taksne avtomobile tipicno kupuje precej "tezaska" ciljna skupina.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PersonaRuda ::

DamijanD je izjavil:

prodaja avta, ki je ustrezno star/poceni, je nekaj najbolj stresnega ravno zaradi takih tipov...

Drži. Glej pri meni so probali, pusti mi cestnino, jaz pa, ne odjavljam avto, tehnični še ima do takrat in takrat, plačaj si sam cestnino. Ali pa da bomo že naredili prepis čez teden dni in mi tišal denar za avto, ter nek list papirja, da sem mu prodal avto. Jaz pa ne, gremo prepisati avto takoj ali pa ne dobiš avta. Samo to bi še falilo, da bi se cigo vozil na mojo cestnino ali zavarovanje in še naredil kakšno sranje na cesti.

Zato pa prepis, denar na roke ob popdpisu pogodbe, odjava avta, vrnitev tablic in daš zahtevek za sorazmerni delež cestnine, da se ti vrne in imaš potem miren spanec. Ker tu je še pa še opcij, da te nategnejo. Sploh veš ne kak. Ampak, če to zgoraj opisano narediš, te ne morejo nategniti.

jl ::

Kot že napisano, klasični mutibarič. Po prodaji pričakuj klic, da je avto crknil in da popravilo stane xx€ in da mu nakaži ta znesek oz da si ta strošek delita. Predlagam, da v bodoče vzameš eno prepaid sim kartico, ki jo po prodaji vržeš v koš... Ostalo pa kot napisano, ne delaj preveč uslug. Kupoprodajna pogodba na wnem od tehničnih pregledov ter denar na roke.

HotBurek ::

Bodi previden, ker lahko, da imaš opravka z brazilskim mariborčanom... Jst sem to že imel, in je lahko situacija hitro neka trda siva cona. V mojem primeru sem avto prodal, potem pa takoj po nakupu jok in izsiljevanje da sem ga nategnil. In trije proti enmu, pa vsi v avtu.

Če se srečaš, imej še koga zraven sebe.

Na tvojem mestu bi ceno dvignil na 1.500EUR, takšne kupce "prodano + odstrani oglas" pa bi dal nižje na seznam. Ali pa, da se v naprej pripraviš na tak tretma...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Baja ::

hehe, ja, mariborska juzna amerika, so mi tezili ce prodam avto, dokler nisem rekel ja. samo ceno sem postavil x10 realni vrednosti :D

tony1 ::

PersonaRuda je izjavil:

kotanyi je izjavil:

Nič TRRja dokler nimaš dogovorjene cene na pogodbi s katero se oba strinjata. Same probleme boš imel če ti npr. nakaže premalo in potem teži s tem, da je to dogovorjen znesek.

Točno to. To je že ena caka, ki jo uporabljajo mutibariči. Ker je znesek mizerni (jurja, dva, tri) zahtevaj gotovino na kraju prepisa avta.


This. Cash na roke in obvezno takoj narediti prepis avta na tehničnem.

Za vse drugo ga odpikaj.

49106 ::

Pri avtomobilih, ki jih prodajate za 10% novega, v kupoprodajni navedite, da je v okvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

profii ::

49106 je izjavil:

Pri avtomobilih, ki jih prodajate za 10% novega, v kupoprodajni navedite, da je v okvari.


Dober nasvet, itak te kličejo čez pol ure nazaj da je zaribal in da vrni pol kupnine.
Aja, pa predplačniško številko, katera gre v smeti takoj ko je denar v žepu.

tony1 ::

Oboje je dober nasvet.

anketar ::

45cal je izjavil:


"Avto je prodan za xxx euro!! prosim zbrišite oglas iz neta. Za nakazilo rabim ime in priimek, naslov in TRR SI56. Slikajte prometno iz obeh strani. Rabim za knjigovodstvo. Hvala lp Janez."


lol, odpiš še en sms pa gre prijava na policijo

tony1 ::

Enega takega talenta "avto je prodan" sem pred mnogo leti nato celo čakal, ker baje ni imel denarja. Izogni se takih kljukcev.

PersonaRuda ::

tony1 je izjavil:

Enega takega talenta "avto je prodan" sem pred mnogo leti nato celo čakal, ker baje ni imel denarja. Izogni se takih kljukcev.

Kolega prodajal avto. Pred leti. Vrednost 3-4k. Se zmenijo, delajo prepis, pa je treba bilo plačat prepis, reče kolega onemu, ja plačaj, saj si ti kupec. Pa mu on reče, da nima denarja, pa reče kolega ok, bom jaz ta prepis častil, ona vse pripravi za šalterjem, fali še samo podpis, oni se podpiše, kolega reče naj da zmenjen denar na mizo, da ga prešteje in podpiše pogodbo, on pa da ga nima s seboj in da bo dobil jutri denar. Reakcijo kolega brezveze pisati. :D Ni prodal tisti osebi avta in je kasneje nekdo drugi kupil. Pač probajo na take in podobne finte dobiti, da prodaš avto, podpišeš pogodbo o prodaji in dobiš denar jutri. :))

segedin740 ::

Čefur?

Po srečanju in ogledu avtomobila ignoriraj njegove telefonske klice in mutibarenja, češ - zgodilo se je to pa to, in sedaj ti ne morem dat polne kupnine bla bla bla.

Se zmenita za kupnino, gresta skupaj na AMZ,PO TEM KO TI DA KEŠ NA ROKO - tam narediš prepis in vse dokumente. Uslužbenka te bo malce čudno gledala, češ, kaj se s temi čefurji sploh ubadaš, ampak tako pač je. Daj mu roko in nasvidenje.

Lonsarg ::

No jaz osebno sicer ne vidim neke pretirane varnosti kar se tiče gotovine ko jo toliko promovirate za te prodaje, sploh če gre za kako prodajo ki ni zgolj 1k. "napake" v štetju, po prepisu ti na parkplacu iz rok vzame nazaj denar, ponarejena gotovina... Se najdejo zadeve, res da nekaj pogosto tega ne slišiš ampak vseeno.

Tak da jaz osebno bi celo preferiral TRR nakazilo, bi pa prej hotel minimalno vsaj jasen email z alinejami glede dogovora. Še bolje bi bil seveda scan podpisane pogodbe. Ne rabi biti v pravniškem jeziku, dovolj da je jasno kaka je cena in te osnove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

karafeka ::

Se pravi, da ti nakaže denar na račun pred podpisom pogodbe? Ne vem, če je to ravno priljubljeno...

MadMax ::

No, ni vedno vse tako črno...
Kliče tip še preden sem naložil slike, po tel. zdila 50eur, želi umik oglasa češ da pride naslednji dan z vleko.
Ok, glede na povpraševanje mu ustrežem, oglas parkiram.

Čez 18 ur se tip pojavi, sicer poskuša prepolovit ceno z mahanjem bankovcev pred nosom in kritiziranjem stanja avta, ampak ne trzam.
Na koncu zdilava še drugih 50eur, roka, tablice dol, avto na vleko, ključi, prepisat na AMZS. Še enkrat roka in adijo.

Je pa res, da sem pričakoval in bil pripravljen na veliko hujšega težaka.
Prometne pa nikoli ne bi niti pod razno slikal, le VIN bi mu dal. Tudi TRR in vse osebne podatke ne bi kar prek SMS zahteve pošiljal...
Pa roke v žepu držat in pozorno gledat koliko je naštel, da te ne preseneti in ti ne porine v roke polovičko, ker po turško si s tem pristal na kupčijo.
Ne škodi imet tudi flomaster za detekcijo ponaredkov.
Nikoli pa ne puščat tablic na prodanem avtu brez prepisa, obvezno odjavit, sicer se ti lahko življenje zameri...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zobnik ::

Oh te švercarji, 2.5 leta nazaj prodajal cliota 2004 za 300 evrov, 303.000km, in brez rje, vsake pol ure telefon, na koncu ga je ena vzela za 260 evrov pa še ta je prišla z mehanikom, pa še avto prodajal na daljavo, 50km stran pustil odklenjenega in so hodil gledat, takrat ko ga prodal sem tam bil....prov vidl se je kje so brskal, pa drsal s prstom.
V bistvo nimam nobenga več potrpljenja it še kdaj tako prodajat avto, švercarji zateženi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

svecka ::

Obvezno preden podpišeš prepis (na amzs ali kjer se dela prepis), da ti da denar vpičo vseh na roke. Taki mutibariči radi potem ko je že vse prepisano preprosto skiznejo ali pa ti dajo samo znesek, ki si ga on sam izmisli. PA razne otroke sabo vlačjo itd da si jim zasmiliš.

Tok lažnivih zgodb sem že slišal od njih, da sem včasih avto kar rajši zapeljal na odpad, kot da bi se zajebaval za 200 eur.

WizzardOfOZ ::

Zakaj pa takim prodajaš? Jaz takega že po telefonu pošljem u 3pm.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

zobnik ::

Sploh oni iz MB neki Sahiti in podobni, ti pišejo, daj oglas dol, zbriš, kupim. Oni bi 150km v eno smer hodil
Mi smo zadnjič prodajal cliota 2001 za 300 evrov, več kot 60 sporočil, sej eden je prišel gledat in tud dal aro, ter ga tud vzel pa še dokaj bliz je bil

DePalmo ::

Od kdaj grejo tablice z avta? Tablice so vezane na avto in ne na lastnika vozila, tako da ob prepisu ostanejo na avtu.

In ko jaz kupujem avto, imam tudi željo dobit sliko prometne. To pa zato da si uredim svoje zavarovanje, katero je občutno cenejše kot pa kjerkoli na šalterju. Ampak ja, nastopam drugače kot razni preprodajalci, tako da mi tega ni problem dobit.

Sem pa tudi sam imel že nekaj izkušenj s prodajo rabljenih avtov za "drobiž" in imam sedaj novo taktiko (dejansko za vse kar prodajam). Če je prvi stavek nekaj od: dober dan, pozdravljeni, živjo, zdravo ... se menimo dalje, drugače pa odjebi. Še niti eden ki me je najprej vprašal o zadnji ceni, ni avta niti pogledat prišel ali kupil, vsi pa cenkajo in probavajo zbijat ceno da te vse mine. In za ceno se pogovarjaš osebno, ker če ti je že po telefonu zbil za 330e (resno??), ti jo bo osebno še bolj.

Je pa ideja o začasni SIM za prodajo avta dobra. A kaj ko skoraj nihče ne pomisli na to pred prodajo.

PersonaRuda ::

zobnik je izjavil:

Sploh oni iz MB neki Sahiti in podobni, ti pišejo, daj oglas dol, zbriš, kupim. Oni bi 150km v eno smer hodil
Mi smo zadnjič prodajal cliota 2001 za 300 evrov, več kot 60 sporočil, sej eden je prišel gledat in tud dal aro, ter ga tud vzel pa še dokaj bliz je bil

Sahiti so najbolj znani v MB. Še po POP TV so bili, ko so jih deložirali. Pravi šverceri. No otrok je eno 5+, od tega sta 2 brata sedaj v zaporu, ker je en rekel drugemu naj povozi 2 občana, ko je prišlo na parkingu do spora.

Zaradi namernega povoženja bo en brat v zaporu skoraj pet let, drugi nekaj manj kot tri

Zanikanje krivde se je bratoma Bajramu in Orhi Sahitiju, vpletenima v naklepno prometno nesrečo v Mariboru, ki bi lahko bila usodna za mladoletnico in njenega soseda, obrestovalo. Doletela ju je nižja kazen od zahtevane.


https://vecer.com/kronika/zaradi-namern...

PersonaRuda ::

DePalmo je izjavil:

Od kdaj grejo tablice z avta? Tablice so vezane na avto in ne na lastnika vozila, tako da ob prepisu ostanejo na avtu.

Če želiš miren spanec boš tablice dol pobral in odjavil vozilo iz prometa. Če si željen bolj adrenalinskega življenja prodaj avto s tablicami enemu ciganu ali mutibariču. Kaj se lahko zgodi? Poteče registracija, on je ne podaljša, tebi pa po 30. dneh začne občina gnjaviti, da moraš vrniti tablice, ker vozilo ni podaljšalo registracije. Vso srečo, da boš našel svoj avto in vrnil te tablice. Od takrat dalje pričakuj ogromno neprespanih noči in sekiranj, ter se vsak dan znova in znova sprašuješ zakaj nisi odjavil avta in vrnil tablice, ko si gra prodal...

Da se ne menimo, če se zgodi prometna nesreča in cigo pobegne s kraja nesreče, avto pa ostane tam. Koga bodo iskali? Tisti, ki je zadnji bil podpisan na te tablice, torej tebi bodo trkali policisti na vrata.

Nevem kaj je ljudem, da sploh pomislijo, da pri pordaji vozila pustijo tablice gor, namesto da odjavijo vozilo in vrnejo tablice, novi lastnik pa registrira avto, plača cestnino in nove tablice.

jeremenen ::

Da delim svojo izkušnjo. Razbil avto, a še vedno vozen. Pred razbitjem verjetno vreden 800EUR. Isti dan, kot sem dal oglas na avto.net pokliče stric, pride s prikolico in vnaprej izpolnjenim obrazcem za spremembo lastništva/kupoprodajno pogodbo. Gotovina, roka, naloži, lep dan. In je šel proti sončnemu zahodu. Očitno je to neka poslovna niša, da vozijo v Bosno, kjer poceni popravijo in prodajo.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Tablice pustis gor, itak se dela pogodba, odjava, brez ne gre

Bolibri ::

jeremenen je izjavil:

Da delim svojo izkušnjo. Razbil avto, a še vedno vozen. Pred razbitjem verjetno vreden 800EUR. Isti dan, kot sem dal oglas na avto.net pokliče stric, pride s prikolico in vnaprej izpolnjenim obrazcem za spremembo lastništva/kupoprodajno pogodbo. Gotovina, roka, naloži, lep dan. In je šel proti sončnemu zahodu. Očitno je to neka poslovna niša, da vozijo v Bosno, kjer poceni popravijo in prodajo.

In kdaj si prepisal razbitino?

45cal ::

Kaj pa ima veze, če ta iste tablice ostanejo na avtu po sklenjeni kupoprodajni?

PersonaRuda ::

45cal je izjavil:

Kaj pa ima veze, če ta iste tablice ostanejo na avtu po sklenjeni kupoprodajni?

Še enkrat. Če želiš miren spanec in nobenih problemov. Prodaj avto, naredi prepis na tehničnem (AMZS...), vzami gotovino na licu mesta v enem kosu, dopiši v pogodbo videno kupljeno, odjavi avto in vrni tablice na šalterju kjer delaš prepis. V nasprotnem primeru lahko imaš kasneje velike, velike težave. Kakšne? Pusti se presenetit in odpri novo temo na Slo-tech, da pri prodaji avta nisi vrnil tablic in sedaj imaš te in te probleme, ter kako to rešiti?

Izberi sam sebi kaj ti je ljubše. Lahko vrneš tablice, lahko pa jih pustiš na vozilu.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

DePalmo je izjavil:

Od kdaj grejo tablice z avta? Tablice so vezane na avto in ne na lastnika vozila, tako da ob prepisu ostanejo na avtu.

In ko jaz kupujem avto, imam tudi željo dobit sliko prometne. To pa zato da si uredim svoje zavarovanje, katero je občutno cenejše kot pa kjerkoli na šalterju.

Za to kar pišeš o zavarovanju ne rabiš nič drugega kot VIN.
Če pa tablice stari lastnik pusti na avtu pa je njegova odločitev oz. stvar dogovora, nikakor pa ne kupčeva pravica/zahteva.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

delavec44 ::

Ne razumem kake bojazni imate nekateri. Standard je, da tablice ostanejo avtu ob prepisu. Saj tablica sama ne določa lastnika. Zakaj bi kupcu delal nepotrebne stroške še za nabavo novih tablic.

PersonaRuda ::

Jaz sem vedno odjavil in vrnil tablice, ko sem prodal rabljeni avto. 25-30€ stanejo nove. Če za to nima novi kupec, potem si naj raje namesto rabljenega avta kupi rabljeno kolo.

mn ::

PersonaRuda je izjavil:

Jaz sem vedno odjavil in vrnil tablice, ko sem prodal rabljeni avto. 25-30€ stanejo nove. Če za to nima novi kupec, potem si naj raje namesto rabljenega avta kupi rabljeno kolo.

V tem primeru se tablice deponirajo in če kupec registrira vozilo jih lahko vzame.

IL_DIAVOLO ::

OP ti si tisti, ki postavlja pravila, ne on. Odjebi ga in išči drugega kupca.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

rdecaluc ::

En problem ki lahko nastane če ne vrneš tablic je to da so vezane na tvojo zavarovalno polico in maš lahko potem veselje.
Est modus in rebus. ,typos

zobnik ::

pa saj zato se dela odjava, in ko se avto odjavi se prekine tud polica,

svecka ::

zobnik je izjavil:

pa saj zato se dela odjava, in ko se avto odjavi se prekine tud polica,


točno tako, sej sedaj dobiš nazaj vse (sorazmerni delež), od zavarovanja in cestnine če predčasno prekineš in odjaviš/prepišeš avto.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avtomobila na hrvaško

Oddelek: Loža
72126 (1875) mitfif
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625875 (9890) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531353 (11070) smacker
»

Prepis avtomobila

Oddelek: Na cesti
133989 (3146) jalovec09
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22137053 (25230) SkIDiver

Več podobnih tem