» »

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil

«
1
2 3
...
5

wcpapir ::

Pozdravljeni,
5.2 sem prodal avto znamke Renault letnik 2006 dizel.

Kupec si je avto ogledal, sprobal, povedal da je hin sklopka-čeprav se je avto normalno vozil a vseeno sem spustil 500eur cene, ker sem želel da avto gre ne da ga prodajam.

Avto sem prodal za 3500eur.

Sedaj po (njegovih besedah) 2000km in 21 dneh me kupec kliče da je avto "zaropotal", sploh me nebi nič zmotilo, vseeno je avto z 327.000km, star 16 let...mi je vsaj 5x grozil z odvetnikom, preden bi sploh predlagal rešitev.

Povedal sem da ne potrebuje odvetnika in da se lahko normalno dogovorima in mu ponudil možnosti:
-kupim drug motor in mu ga dostavim (cene rabljenih so cca 500eur)
-pripelje avto nazaj in od 3500eur odbijema 20 dni rentanja (taki rang avta se renta po 30eur na dan) torej mu dam 2800-2900eur ker ga je vseeno uporabljal, jaz pa nevem kaj se je z avtom med tem časom dogajalo.
-naj avto dostavi v moje konce in ga dam popravit jaz, njegovim mehanikom pač ne zaupam nenazadnje se lahko prikaže z računom za 3000eur in izsiljuje.

Nobena od možnosti mu ne diši in pravi naj premislim in se slišima jutri, kaj predlagate.

Avta ki je bil vožen za pridobitno dejavnost (gradbeništvo) po nakupu (prej je bil to družinski avto za na Kolpo) ne mislim kupit za isti denar kot sem prodal, to je kot da bi svoj osebni avto rental 20 dni za vozit drek.

Ne razumem niti ne vem kaj v tem primeru storiti, pripravljen sem pokriti stroške ne pa izživljanja, pripravljen sem spravit avto v normalno vozno stanje a ne za zlatarske cene uradnih servisov. Nenazadnje v tistem trenutku je bil s tako opremo 1000eur cenejši od ostalih, meni je dobro služil in ni kazal da bi bilo kaj narobe razen vidnih napak (par buškic).

Aston_11 ::

Po treh tednih je to povsem njegov problem. Kaj ti veš, kaj je delal z njim.

3 jurje za 15 let starega renoja - kapo dol.

Ales ::

Kaj imaš napisano v pogodbi?

Aston_11 ::

wcpapir je izjavil:

Povedal sem da ne potrebuje odvetnika in da se lahko normalno dogovorima in mu ponudil možnosti:
-kupim drug motor in mu ga dostavim (cene rabljenih so cca 500eur)
Bedarija.

wcpapir je izjavil:

-pripelje avto nazaj in od 3500eur odbijema 20 dni rentanja (taki rang avta se renta po 30eur na dan) torej mu dam 2800-2900eur ker ga je vseeno uporabljal, jaz pa nevem kaj se je z avtom med tem časom dogajalo.
Še večja bedarija.

wcpapir je izjavil:

-naj avto dostavi v moje konce in ga dam popravit jaz, njegovim mehanikom pač ne zaupam nenazadnje se lahko prikaže z računom za 3000eur in izsiljuje.
Daj ne nori.

Shintaro, da dest du?

Raptor F16 ::

Ne ukvarjaj se s tem. Če ti je takoj pizdil z odvetniki in znanci na uradih je to hiter money grab nateg.

Ti si s svojega stališča ravnal fer.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

;-) ::

Reci: "Da sam ja avtohisa dao bi vam 10 godina garancije, kola sam prodao za kruh".

ajdov2 ::

To te hoče nategnit

Hemi426 ::

Ob mojem prvem nakupu avta, 1996 Renault, desetletje nazaj, je prodajalec napisal v kupoprodajno pogodbo: "Videno, kupljeno".

Do tvojega kupca nimaš nobenih obligacij, še posebej pri tej kilometrini in življenski dobi.

Sploh ne razmišljaj o novem motorju,itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

scipascapa ::

blokiraj telefonsko.

Aston_11 ::

Zgleda običajna praksa ob nakupu stare kante. Jaz že vidim, ga bom peljal direkt na odpad ali pa preprodajalcu zastonj. Ni vredno živcev.

Hemi426 ::

Raptor F16 je izjavil:

Ne ukvarjaj se s tem. Če ti je takoj pizdil z odvetniki in znanci na uradih je to hiter money grab nateg.

Ti si s svojega stališča ravnal fer.


Poslušaj forumaše in ne zapravljaj ne časa in ne denarja za to situacijo.

Comandante ::

wcpapir je izjavil:

Pozdravljeni,
5.2 sem prodal avto znamke Renault letnik 2006 dizel.

Kupec si je avto ogledal, sprobal, povedal da je hin sklopka-čeprav se je avto normalno vozil a vseeno sem spustil 500eur cene, ker sem želel da avto gre ne da ga prodajam.

Avto sem prodal za 3500eur.

Sedaj po (njegovih besedah) 2000km in 21 dneh me kupec kliče da je avto "zaropotal", sploh me nebi nič zmotilo, vseeno je avto z 327.000km, star 16 let...mi je vsaj 5x grozil z odvetnikom, preden bi sploh predlagal rešitev.

Povedal sem da ne potrebuje odvetnika in da se lahko normalno dogovorima in mu ponudil možnosti:
-kupim drug motor in mu ga dostavim (cene rabljenih so cca 500eur)
-pripelje avto nazaj in od 3500eur odbijema 20 dni rentanja (taki rang avta se renta po 30eur na dan) torej mu dam 2800-2900eur ker ga je vseeno uporabljal, jaz pa nevem kaj se je z avtom med tem časom dogajalo.
-naj avto dostavi v moje konce in ga dam popravit jaz, njegovim mehanikom pač ne zaupam nenazadnje se lahko prikaže z računom za 3000eur in izsiljuje.

Nobena od možnosti mu ne diši in pravi naj premislim in se slišima jutri, kaj predlagate.

Avta ki je bil vožen za pridobitno dejavnost (gradbeništvo) po nakupu (prej je bil to družinski avto za na Kolpo) ne mislim kupit za isti denar kot sem prodal, to je kot da bi svoj osebni avto rental 20 dni za vozit drek.

Ne razumem niti ne vem kaj v tem primeru storiti, pripravljen sem pokriti stroške ne pa izživljanja, pripravljen sem spravit avto v normalno vozno stanje a ne za zlatarske cene uradnih servisov. Nenazadnje v tistem trenutku je bil s tako opremo 1000eur cenejši od ostalih, meni je dobro služil in ni kazal da bi bilo kaj narobe razen vidnih napak (par buškic).


Zelo preprosto. Povej nategunu, da ga bos prijavil policiji, ce ne odjebe. Ce te bo se klical, ga prijavi.

Drugace pa, ce ne ves, to je poslovni model nasih mutibaricev preprodajalcev krip. Natvezi ti neko zgodbo, pa te izsiljuje brez osnove, marsikdo se zlomi oz ustrasi in placa. Tast je imel tak primer, en tip mu je odkupil avto za 4,5 jurijev brez da bi ga peljal. Ko je bila pogodba podpisana in avto placan, je clovek ugotovil da je "nekaj narobe s sklopko in da hoce se 500e". No, smo postavili nateguna na svoje mesto, na koncu je bil vesel da se je odpeljal s celim avtom.

matmel ::

Zdravo, včeraj sem prodal avto (preprodajalcu, avto gr v tujino), nisem dobil kupoprodajne pogodbe, ampak sva spisala z kupcem pooblastilo za prepis vozila, dobil sem kupnino. Avto je odjavljen, tablice gredo v uničenje. Kaj če mi ne pošlje kupoprodajne pogodbe? Tudi z zavarovalnico je vse urejeno. Me ima kaj skrbeti.
lp

matobeli ::

Če ni bil prepisan je "še vedno tvoj" to lahko preveriš tudi na e-davkih.

Načeloma boš moral plačevat nek delež cestnega prispevka, kot da bi imel avto doma neregistriran, če ga najdejo kje v reki te bodo pa izsledili in zaračunali stroške odstranjevanja.

Če ne bo šlo nič, prijavi na policijo.

edit: ne na edavkih, ampak na eupravi al kaj je že tisto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

;-) ::

matmel je izjavil:

Zdravo, včeraj sem prodal avto (preprodajalcu, avto gr v tujino), nisem dobil kupoprodajne pogodbe, ampak sva spisala z kupcem pooblastilo za prepis vozila, dobil sem kupnino. Avto je odjavljen, tablice gredo v uničenje. Kaj če mi ne pošlje kupoprodajne pogodbe? Tudi z zavarovalnico je vse urejeno. Me ima kaj skrbeti.
lp

Tega se ne dela. Lastnik si ti, kaj ce povzroci nesreco z neregistriranim vozilom.

V bistvu ga z genericnim pooblastilom lahko tudi registrira nate ;)

Vetrpiha ::

Aston_11 je izjavil:

Po treh tednih je to povsem njegov problem. Kaj ti veš, kaj je delal z njim.

3 jurje za 15 let starega renoja - kapo dol.

Vsa cast. Za skoraj 16 let staro kanto, ki ziher ze gnije od vsega, kar se kvari in se se bo, je dobil 3 cuke.

Ej OP, daj povej s kakimi pravljicami si ga nasral.

Mimogrede se taki avti oddajajo po 10-15 eur na dan. To je kanta, ne 5-10 let staro vozilo, ki je se kolko tolko vozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

zobnik ::

Najbolje da se dobita pri enem mehaniku pa da pogleda, možno da je preskočil jermen in je zaropotal, to ni tvoj problem.
Če bo mehanik ugotovil okvaro izven zobatega jermena potem naj mehanik popravi in si delita strošek.
Pa ja 16 let str avto in 3 jurje, noro, jaz sem dal za renoja l.2005 s plinsko 300 evrov...je tud prodajalec rekel, da je motor slab...pa ni...sam zaganjač se je oglašal in oni so smtral da je zanič motor...v bistvo sam na suh gre, nič posebnega dol pa namazat...bo delal še 20 let tako.

Raptor F16 ::

zobnik je izjavil:

Najbolje da se dobita pri enem mehaniku pa da pogleda, možno da je preskočil jermen in je zaropotal, to ni tvoj problem.
Če bo mehanik ugotovil okvaro izven zobatega jermena potem naj mehanik popravi in si delita strošek.
Pa ja 16 let str avto in 3 jurje, noro, jaz sem dal za renoja l.2005 s plinsko 300 evrov...je tud prodajalec rekel, da je motor slab...pa ni...sam zaganjač se je oglašal in oni so smtral da je zanič motor...v bistvo sam na suh gre, nič posebnega dol pa namazat...bo delal še 20 let tako.


Ja pa še kaj. Nikjer se nista dogovorila za garancijo. Kupovanje 16 let stare kante je pa itak gamble.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

matmel je izjavil:

Zdravo, včeraj sem prodal avto (preprodajalcu, avto gr v tujino), nisem dobil kupoprodajne pogodbe, ampak sva spisala z kupcem pooblastilo za prepis vozila, dobil sem kupnino. Avto je odjavljen, tablice gredo v uničenje. Kaj če mi ne pošlje kupoprodajne pogodbe? Tudi z zavarovalnico je vse urejeno. Me ima kaj skrbeti.
lp


Pogodba je obvezna, sedaqj si še ti lastnik, zato pa se avto da naprej šele po pogodbi, če do česa pride boš ti odg. oz. mogoče tisto pooblastilo te reši.

Raptor F16 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Najbolje da se dobita pri enem mehaniku pa da pogleda, možno da je preskočil jermen in je zaropotal, to ni tvoj problem.
Če bo mehanik ugotovil okvaro izven zobatega jermena potem naj mehanik popravi in si delita strošek.
Pa ja 16 let str avto in 3 jurje, noro, jaz sem dal za renoja l.2005 s plinsko 300 evrov...je tud prodajalec rekel, da je motor slab...pa ni...sam zaganjač se je oglašal in oni so smtral da je zanič motor...v bistvo sam na suh gre, nič posebnega dol pa namazat...bo delal še 20 let tako.


Ja pa še kaj. Nikjer se nista dogovorila za garancijo. Kupovanje 16 let stare kante je pa itak gamble.


Ma OK maš prav. Blokiraš cifro. To je podobno kot ona ciganija, ko so goljufal folk na tak način...češ da seje avto pokvaril pa se ni...če pa prodaajlec hotel vidt pa so dal gor pokvarjen del.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Hatchback678 ::

Toliko denarja za toliko star avto in kilometre?

Wow.

Bedarija od kupca.

dxx ::

Nič mu ne daj. Lahko mu ponudiš, da te toži, ampak bo itak izgubil. Sprobal je avto, povedal kaj mu ni všeč... Plačal in beripiši, videno, sprobano, kupljeno. Nisi ti uradni serviser, da mu poveš kaj točno je kupil.

spam321 ::

Jaz bi ga poslal v ku.rac. Je pa to drugače kar znana taktika mnogih mutibarovičev. Najprej zbijajo ceno do onemoglosti, čez par dni pa probajo iztržiti še kaj na račun kao skritih napak, tako do... pošlji ga v ku.rac. Nisi privatnik, ni garancije... videno-kupljeno. Pika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

zobnik ::

Dobr motor ne more kr tko crknit, to se lahko z okvarjenimi še več tisoč kilometrov voziš, slabš gre, žre olje, kadi plav.... pri turbini pa ne vem kako že gre, vem da je bratu to naredil na AC al pa kak šoba gre.

val46 ::

zobnik je izjavil:

Dobr motor ne more kr tko crknit, to se lahko z okvarjenimi še več tisoč kilometrov voziš, slabš gre, žre olje, kadi plav.... pri turbini pa ne vem kako že gre, vem da je bratu to naredil na AC al pa kak šoba gre.


Ja valda...če ti utrže ketno al pa jermen, se boš ti upal najbrž še par tisoč km z njim vozit ja :)) Pač, obstajajo take in drugačne napake in okvare zobnik.
Kar se pa OP tiče, sam steraj ga u 3PM, pa naj koga druzga zajebava in nateguje. To so znane finte prekupčevalcev. Poznam podoben primer iz moje vasi, ko je tako poskušal enega soseda en zajebat. Pa smo mu pravili, da naj ne nasede...sam je hotel kao bit pošten in se je zmenu s kupcom, da mu bo on porihtal avto na svoje stroške. Na koncu je pa mehanik ugotovil, da je bil motor zamenjan z drugim!. Se pravi, če mehanik tega ne bi opazil, bi mu tip zastojn naredil generalno na eni čisto drugi mašini!

Sicer pa, iskreno upam, da ni vse skupaj sam trolanje, ker 3000€ za renoja pri 300000km+ in starem 16 let??? al si tolk dober prodajalec, al pa kupec tolk bedast. In ravno to me malo "moti", ker ne poznam preprodajalca mutibariča, ki bi dal tolk denarja za en tak reno!

zobnik ::

Jermen, ketna zato je odgovren kupec takoj po nakupu, zatos sem zgoraj napisal. Če je prekosčil potem odjebi takega takoj,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Taip4n ::

Očitno bom kupil predplačniško kartico, ko bom prodajal avto ;((
Drugače pa še vedno, ko sem kaj kupoval je bilo rečeno videno kupljeno. Lahko je tip zjebal avtomobil sedaj pa hoče denar od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

Raptor F16 ::

Taip4n je izjavil:

Očitno bom kupil predplačniško kartico, ko bom prodajal avto ;((
Drugače pa še vedno, ko sem kaj kupoval je bilo rečeno videno kupljeno. Lahko je tip zjebal avtomobil sedaj pa hoče denar od tebe.


Bravo, si malo kasno skontal kako se to dela ampak ja.

Burner cifro pa nek rabljen cheap telefon za sprejemanje klicev. Osebne številke ne razdajaj
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zobnik ::

Jah je*iga avto kupovat je riziko, tako se je brat od znanca anfukal kupil dizla pa je kmal turbina šla, pol pa še sklopka/vztrajnik, na koncu so po popravilu ugotovil še da je menjalnik slab
Pa še 4x4 je bil avto in bistveno dražji od identičnega brez 4x4

svecka ::

Vedno napišite v kupoprodajno poogodbo, da je avto star, znucan, iztrošen in da so vsi sestavni deli rabljeni in potrebni takojšne menjave.

Potem pa naj toži in ne bo mogel nič, saj je podpisal da je cev avto hin.

hojnikb ::

Sicer pa, iskreno upam, da ni vse skupaj sam trolanje, ker 3000€ za renoja pri 300000km+ in starem 16 let??? al si tolk dober prodajalec, al pa kupec tolk bedast. In ravno to me malo "moti", ker ne poznam preprodajalca mutibariča, ki bi dal tolk denarja za en tak reno!

Mogoče je kombi :)
#brezpodpisa

c3p0 ::

zobnik je izjavil:

Najbolje da se dobita pri enem mehaniku pa da pogleda, možno da je preskočil jermen in je zaropotal, to ni tvoj problem.
Če bo mehanik ugotovil okvaro izven zobatega jermena potem naj mehanik popravi in si delita strošek.
Pa ja 16 let str avto in 3 jurje, noro, jaz sem dal za renoja l.2005 s plinsko 300 evrov...je tud prodajalec rekel, da je motor slab...pa ni...sam zaganjač se je oglašal in oni so smtral da je zanič motor...v bistvo sam na suh gre, nič posebnega dol pa namazat...bo delal še 20 let tako.


Pa še tortico mu naj prinese v znak sprave. Če bi meni kdo zagrozil z odvetnikom mu rečem, v redu, midva sva zaključila, naj me potem pisno(!) kontaktira vaš odvetnik in predam zadevo mojemu. Ljudje mislijo, da grožnja z odvetnikom pomeni nek wow efekt in instantno napolnjene spodnjice.

>> Sicer pa, iskreno upam, da ni vse skupaj sam trolanje, ker 3000€ za renoja pri 300000km+ in starem 16 let??

Kaj veš, mogoče je šlepar :D

val46 ::

Kaj pa vem. Op je napisal, da je to družinski avto, ki se je rabil za na Kolpo...morda je pa amfibijsko vozilo, tako za po suhem, kot po vodi? :))

matobeli ::

OP je tudi napisal da je bil po nakupu uporabljan za gradbeništvo, torej se gre za kombi, berjetno transporter oziroma vivaro/trafic.

Mutibaričin, blokiraš cifro pa je rešeno.

Ali pa celo prijaviš kot poiskus goljufije če že ne izsiljevanja. Lih tolk da je uradni zaznamek če bi se slučajno kdaj kakšna grožnja pojavila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Raptor F16 ::

matobeli je izjavil:

OP je tudi napisal da je bil po nakupu uporabljan za gradbeništvo, torej se gre za kombi, berjetno transporter oziroma vivaro/trafic.

Mutibaričin, blokiraš cifro pa je rešeno.

Ali pa celo prijaviš kot poiskus goljufije če že ne izsiljevanja. Lih tolk da je uradni zaznamek če bi se slučajno kdaj kakšna grožnja pojavila.


S prijavo poskusa izsiljevanja če nisi bil oškodovan se dejansko nihče ne bo ukvarjal. To je žalostna resnica. Lahko te probavajo nategnit, ampak s prijavo ne boš dosegel dosti razen če si bil ti ali kdo drug dokazano oškodovan.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

matobeli ::

Sej ne da se ukvarja, tolk da je zaznamek narejen. Je potem lažje če se res kaj začne dogajat.
Jaz bi pustil, tud mutibariči pač ribarijo, se jim ne da karkoli več. S kombijam verjetno ni nič narobe in bo šel naprej oziroma se ga bo uporabljalo.

PacificBlue ::

Vazno kaj pise v kupoprodajni pogodbi.
Če piše da je avto ok, vozen in da se kupec podpiše, lahk spiš mirno.

zobnik ::

Ja itak da dela avto, kot sem zgoraj napisal, oni bodo pač menjal del s pokvarjenm in izsiljeval.
Jaz bi namesto avtorja ob ponovnem nadlegovanju zadevo prijavil na policijo...še prej pa obestil kupca

Utk ::

To je poznana taktika preprodajalcev določene manjšine iz JV Slovenije. Zagrozi s policijo, ponavadi je to dovolj.

radmansdorf ::

Avto je bil kupljen po načinu videno-kupljeno. Če mu tak sistem nebi odgovarjal je imel šanso iti v salon in kupiti novega z garancijo. Ne plačuj nič. Avto ni tvoj.

Raptor F16 ::

radmansdorf je izjavil:

Avto je bil kupljen po načinu videno-kupljeno. Če mu tak sistem nebi odgovarjal je imel šanso iti v salon in kupiti novega z garancijo. Ne plačuj nič. Avto ni tvoj.


Videno/Kupljeno je samo poenostavljen izraz za klavzulo, da se je stranka prepričala o stanju izdelka in velja nek dogovor da se je stranka prepričala kaj kupuje in je nakup opravila zavedno na podlagi ogleda. Pravno to v nobenem zakonu ne obstaja.

Kle se gre samo za vprašanje ali je bilo prisotno zavajanje ali ne. Če prodajalec za napako ni vedel nima nič s tem. Drugo je, če je zamolčal ampak potem ti to njemu dokaži.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

blaz5 ::

Raptor F16 je izjavil:

radmansdorf je izjavil:

Avto je bil kupljen po načinu videno-kupljeno. Če mu tak sistem nebi odgovarjal je imel šanso iti v salon in kupiti novega z garancijo. Ne plačuj nič. Avto ni tvoj.


Videno/Kupljeno je samo poenostavljen izraz za klavzulo, da se je stranka prepričala o stanju izdelka in velja nek dogovor da se je stranka prepričala kaj kupuje in je nakup opravila zavedno na podlagi ogleda. Pravno to v nobenem zakonu ne obstaja.

Kle se gre samo za vprašanje ali je bilo prisotno zavajanje ali ne. Če prodajalec za napako ni vedel nima nič s tem. Drugo je, če je zamolčal ampak potem ti to njemu dokaži.


V bistvu se zadeva nanaša na 466. člen OZ. Za OZ je značilno, da so vsi členi dispozitivne narave in ne kogentne kar pomeni, da jih lahko pri pripravi pogodbe tudi izključijo. V pogodbi se torej prodajalčevo odgovornost za stvarno napako da izključiti. Izjeme so primeri ko bi prodajalec napako skrival ali zatrdil, da je izdelek brezhiben. Vendar je v primeru izključitve odgovornosti za stvarno napako breme dokazovanja na kupcu. Tako je moje razumevanje vsega skupaj. Kak pravnik bi morda lahko bolj zagotovo povedal vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz5 ()

Smrekar1 ::

wcpapir je izjavil:

Pozdravljeni,
5.2 sem prodal avto znamke Renault letnik 2006 dizel.

Kupec si je avto ogledal, sprobal, povedal da je hin sklopka-čeprav se je avto normalno vozil a vseeno sem spustil 500eur cene, ker sem želel da avto gre ne da ga prodajam.

Avto sem prodal za 3500eur.

Sedaj po (njegovih besedah) 2000km in 21 dneh me kupec kliče da je avto "zaropotal", sploh me nebi nič zmotilo, vseeno je avto z 327.000km, star 16 let...mi je vsaj 5x grozil z odvetnikom, preden bi sploh predlagal rešitev.

Povedal sem da ne potrebuje odvetnika in da se lahko normalno dogovorima in mu ponudil možnosti:
-kupim drug motor in mu ga dostavim (cene rabljenih so cca 500eur)
-pripelje avto nazaj in od 3500eur odbijema 20 dni rentanja (taki rang avta se renta po 30eur na dan) torej mu dam 2800-2900eur ker ga je vseeno uporabljal, jaz pa nevem kaj se je z avtom med tem časom dogajalo.
-naj avto dostavi v moje konce in ga dam popravit jaz, njegovim mehanikom pač ne zaupam nenazadnje se lahko prikaže z računom za 3000eur in izsiljuje.

Nobena od možnosti mu ne diši in pravi naj premislim in se slišima jutri, kaj predlagate.


Predlagaj, naj te ne kliče več. Če mu na avto nisi dal garancije mu tudi niso dolžan urejati popravil na 15 let starem avtu s 300 tisoč kilometri, za katerega je vedel, da bo lahko vprašljive zanesljivosti.

Če mu ni všeč naj kar pač najame odvetnika, da mu za nekaj deset evrov pove isto.

jl ::

Tipična ciganska posla, že doživel. Predlagal is mu več kot korektno rešitev. V kolikor te bo še klical mu takoj povej, da pogovor snemaš in ga boš uporabil ob prijavi na policiji. Kar on hoče, da mu nakažeš nekaj sto €, avto pa po vsej verjetnosti dela tako, kot je ob dnevu nakupa.

hator ::

OP pošilji ga v 3 p.m.

Gagatronix ::

Jebi mu sve po spisku od kucnog broja dalje.

Kumbaja ::

blaz5 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

radmansdorf je izjavil:

Avto je bil kupljen po načinu videno-kupljeno. Če mu tak sistem nebi odgovarjal je imel šanso iti v salon in kupiti novega z garancijo. Ne plačuj nič. Avto ni tvoj.


Videno/Kupljeno je samo poenostavljen izraz za klavzulo, da se je stranka prepričala o stanju izdelka in velja nek dogovor da se je stranka prepričala kaj kupuje in je nakup opravila zavedno na podlagi ogleda. Pravno to v nobenem zakonu ne obstaja.

Kle se gre samo za vprašanje ali je bilo prisotno zavajanje ali ne. Če prodajalec za napako ni vedel nima nič s tem. Drugo je, če je zamolčal ampak potem ti to njemu dokaži.


V bistvu se zadeva nanaša na 466. člen OZ. Za OZ je značilno, da so vsi členi dispozitivne narave in ne kogentne kar pomeni, da jih lahko pri pripravi pogodbe tudi izključijo. V pogodbi se torej prodajalčevo odgovornost za stvarno napako da izključiti. Izjeme so primeri ko bi prodajalec napako skrival ali zatrdil, da je izdelek brezhiben. Vendar je v primeru izključitve odgovornosti za stvarno napako breme dokazovanja na kupcu. Tako je moje razumevanje vsega skupaj. Kak pravnik bi morda lahko bolj zagotovo povedal vse skupaj.

Tocno tako, ce v pogodbi pise videno kupljeno se to smatra da je kupec nase prevzel odgovornost za napake, ki se pokazejo po nakupu. Edina izjema so tiste, za katere je prodajalec vedel in jih je zamolcal. Velja pa to zgolj v primeru nakupa od fizicne osebe.

wcpapir ::

Pa dobro, seveda za napako nisem vedel, kako naj bi vedel da bo avto zružil glede na 320.000 + km in takšno starost. Problem je samo ker si ne želim mazati imena s tem in nimam rad da kdo čuti slabo energijo do mene zato bi rad pomagal in plačal vsaj pol popravila ali karkoli bo že potrebno, ampak zgleda je kupec totalno mišlenja da je samo moja krivda, res pa ne razumem zakaj tako misli.

Gre za tovorno vozilo-kombi ja.

Gagatronix ::

Zaradi cigana ki te proba nategnit se bos ti sekiral. Dej dej, lepo na ignore pa naj gre preko pravnika ce hoce.

Vanquish ::

wcpapir je izjavil:

Pa dobro, seveda za napako nisem vedel, kako naj bi vedel da bo avto zružil glede na 320.000 + km in takšno starost. Problem je samo ker si ne želim mazati imena s tem in nimam rad da kdo čuti slabo energijo do mene zato bi rad pomagal in plačal vsaj pol popravila ali karkoli bo že potrebno, ampak zgleda je kupec totalno mišlenja da je samo moja krivda, res pa ne razumem zakaj tako misli.

Gre za tovorno vozilo-kombi ja.


ti mores vedet, da ni tezava v tebi ampak njemu, on pa izkorisca situacijo in te zeli olajsat za nekaj denarja.
Ce bos pokazal, da si ranljiv na to, da ti bo nekdo mazal ime bo to izkoriscal, da bo dobil kaj zeli - in nekako mislim, da bo na koncu pri tebi tudi to dosegel, ker ve na katere karte igrat.

Nasvetov so ti ze drugi dali dovolj, ne rabis se dodatnih nasvetov, sam za sebe se mores postavit - zakon je na tvoji strani.

Ghost7 ::

Za toliko km in toliko let in kombija z znakom Renault... Dobro si prodal.
Jaz sem 9 let starega Focusa diesla, ki je precej več avta kot masrsikateri Renault komaj prodal za 2400€. Pa je imel še 100.000 manj.

Uglavnem, en teden po prodaji se lahko še kaj buni, kar je več nima ama F*kin nič za težit. Pa še to je v "komisijski prodaji" bolj tako-tako.
ČE bo še najprej grozil z odvetnikom: se vidiva na sodišču.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417534 (7000) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20633235 (21519) zobnik
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920466 (10903) bambam20
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277314 (6655) Redkvica

Več podobnih tem