» »

Klet ali ne novogradnja

Klet ali ne novogradnja

1 2
3
»

roscha1 ::

Kakor komu. Sicer sva gradila 10 let nazaj in cene niso primerljive, ampak...
Osebno nama bajta brez kleti ni pol **ca vredna, greva raje v blok. (OK,v močvirju to odpade.)
Najbolj mi je žal da nisem takrat forsiral še ene 80m2 kleti "na šverc" POLEG hiše.
Bi se dalo. Komot.
V glavnem poleg 80m2 kleti imamo še letno kuhinjo in ropotarnico zraven, pa še vedno ni to to.
Na 700m2+ parcele... Na 400m2 sploh ni kaj razmišljat. KLET in PIKA!
Večinoma razmišljate, da tisti "prizidek" je pa zastonj. NO NI!
Temelj, stene, streha, po novem še komunalc. In kvadrate parceli krade!

Saj pri 2000m2 parcele je to vseeno, pri 400 pač ne.

@OP: naredi kar češ, ni moj denar, samo kleti naknadno NE moreš izvest!

OneYellow ::

Zakaj ne, vkoplješ na vrtu eno klet.

roscha1 ::

Pod hišo tepec. Pod hišo.

OneYellow ::

Zakaj pa mora bit klet pod hišo? Če rabiš 30m2 shrambe za kramo pod zemljo, je čisto vseeno kje je.

delavec44 ::

Če še na črno narediš, je še dodaten plus za poceni izvedbo. Z zračnimi posnetki te nikoli ne najdejo. Samo da ne gre kakšna napeljava tam čez in da ni nobene služnosti.

Eduardo ::

OneYellow je izjavil:

Zakaj pa mora bit klet pod hišo? Če rabiš 30m2 shrambe za kramo pod zemljo, je čisto vseeno kje je.


Ne ni vseeno. Klet je praktična, ker vanjo prideš brez da greš iz hiše.

delavec44 je izjavil:

Če še na črno narediš, je še dodaten plus za poceni izvedbo. Z zračnimi posnetki te nikoli ne najdejo. Samo da ne gre kakšna napeljava tam čez in da ni nobene služnosti.


In tvoja nova podjetniška panoga je verjetno gojenje marihuane. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

delavec44 ::

Eduardo je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Zakaj pa mora bit klet pod hišo? Če rabiš 30m2 shrambe za kramo pod zemljo, je čisto vseeno kje je.


Ne ni vseeno. Klet je praktična, ker vanjo prideš brez da greš iz hiše.

delavec44 je izjavil:

Če še na črno narediš, je še dodaten plus za poceni izvedbo. Z zračnimi posnetki te nikoli ne najdejo. Samo da ne gre kakšna napeljava tam čez in da ni nobene služnosti.


In tvoja nova podjetniška panoga je verjetno gojenje marihuane. :D


Jah lej, referendum je že bil pozitiven... Drugače ne konzumiram, ker mi smrdi. Raje kakšen dober viski.

Eduardo ::

delavec44 je izjavil:


Jah lej, referendum je že bil pozitiven... Drugače ne konzumiram, ker mi smrdi. Raje kakšen dober viski.


To je v bistvu slabo za biznis. Bo treba kaj drugega. :)

Invictus ::

delavec44 je izjavil:

Če še na črno narediš, je še dodaten plus za poceni izvedbo. Z zračnimi posnetki te nikoli ne najdejo. Samo da ne gre kakšna napeljava tam čez in da ni nobene služnosti.

Pri novogradnji nimaš kaj delat na črno.

Saj podpisniki papirjev niso idioti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

OneYellow ::

Če želiš imet vhod v klet iz hiše potem ni druge kot da je pod hišo. Ampak za ropotarnico/man cave/delavnico/fitnes itd. imaš lahko vhod samo zunaj. Kdor pa postavi pralni stroj v klet pa očitno še nikoli ni pral, da bo nosil cunje čez dve nadstropji v klet. :)

delavec44 ::

Invictus je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če še na črno narediš, je še dodaten plus za poceni izvedbo. Z zračnimi posnetki te nikoli ne najdejo. Samo da ne gre kakšna napeljava tam čez in da ni nobene služnosti.

Pri novogradnji nimaš kaj delat na črno.

Saj podpisniki papirjev niso idioti.


Če ni pod hišo, kaj ima potem veze z novogradnjo?

m0LN4r ::

OneYellow je izjavil:

Če želiš imet vhod v klet iz hiše potem ni druge kot da je pod hišo. Ampak za ropotarnico/man cave/delavnico/fitnes itd. imaš lahko vhod samo zunaj. Kdor pa postavi pralni stroj v klet pa očitno še nikoli ni pral, da bo nosil cunje čez dve nadstropji v klet. :)

Veš kaj, če že nosiš, nosiš, al pa vržeš skozi tisto luknjo in pade dol.
Bolj butasto je imeti gospodinjski aparat v kopalnici, kjer ti pobira prostor ali pa ogromno skrinjo zgoraj.
Tehnični prostor pa ti tudi pobere ene 10 kvadratov, kjer bi lahko bila dodatna pisarna ali kopalnica... nenazadnje tudi shramba, ki jo pol tlačilke v kuhano pa sesalec, metle čistila pol tlačis drugam.

Videl oboje, zato pri 60 kvadratih se s kletjo dosti bolj na komot organiziras.

Ploščo pri gradnji moraš delati tako ali tako, izkop tudi, samo bolj globoko.
So primeri odvisno od terena, kjer moraš fundament za zgornji stuk itak kopat zelo globoko in velik betona da prideš do stabilne podlage, pol greš skopljes se tist 2 metra pa narediš klet.

Če OP pravi, da teren ni problem, naj da predračun za Bodenplatte brez kleti in z kletjo, pa bo videl.

Bager za luknjo skopat si lahko sam organizira, zemljo pa proda. Tako smo mi zemljo kupl od enga. Win win.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

OneYellow ::

Toplotna črpalka je kot en hladilnik, kakšnih 10m2, to postaviš v kopalnico v omaro. Pa svaka vam čast, če se vam da hodit po sesalc v klet vsakič itd. Pa cunje je treba gor nest. Shrambo pri kuhinji pa rabiš pri roki, ne en štuk nižje. Klet imaš, če točno veš kaj boš imel not, torej nekaj kar že danes delaš in rabiš prostor. Te teorije, da imaš potem pa not kurilnico (je danes ne rabiš), savno, fitnes itd., se fajn slišijo. V praksi poznam pa skoraj nič ljudi, ki imajo klet za to, in ogromno, ki jo imajo zato, da je polna krame.

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:


al pa vržeš skozi tisto luknjo in pade dol.


Jaz mam tud to sam da je košara. Not vržem in pol se čez nekaj časa začne dogajat. V max dveh dneh je pa ista cunja čisto čista in zložena nazaj v omari.

Pobereta pa dva stroja en na drugem, ter nad njima še bojler, ravno slab kvadratni meter. Daš na to omaro dobra vrata in protihrupno oblogo pa si rešil.

Ne da maš v kleti pisarno pol pa poslušaš stroj zraven :D

OneYellow ::

Pa res lahko kdo dela 8 ur brez naravne svetlobe v kleti? Svetlobni jaški še zdaleč ne rešijo dovolj.

matobeli ::

Nevem, itak za 90% ljudi nima veze ali imaš v bajti dovolj prostora za poslovni prostor ali ne.

Eduardo ::

OneYellow je izjavil:

Toplotna črpalka je kot en hladilnik, kakšnih 10m2, to postaviš v kopalnico v omaro. Pa svaka vam čast, če se vam da hodit po sesalc v klet vsakič itd. Pa cunje je treba gor nest. Shrambo pri kuhinji pa rabiš pri roki, ne en štuk nižje. Klet imaš, če točno veš kaj boš imel not, torej nekaj kar že danes delaš in rabiš prostor. Te teorije, da imaš potem pa not kurilnico (je danes ne rabiš), savno, fitnes itd., se fajn slišijo. V praksi poznam pa skoraj nič ljudi, ki imajo klet za to, in ogromno, ki jo imajo zato, da je polna krame.


Toplotna črpalka je praviloma velika kot velik hladilnik + cevi, ki gredo iz nje. Vzame kar malo več prostora. Mi imamo še dimnik, ki ima lopute v sobi kjer je ta infastruktura.

V kleti imamo orodje, ki ga je kar nekaj, ko imaš hišo, zaloge hrane, pa ne vsak liter mleka ampak kar se kupuje v večjih količinah. 2x skrinja, 1x hladilnik, ker če imaš samo v kuhinji lahko nonstop letaš v trgovino. Pralni stroj in sušilni sta bila najprej planirana zgoraj v eni od kopalnic, pa smo si hitro premislili, ker so grdi in glasni. Je pa res, da pri nas ena stran ni popolnoma vkopana in pride v klet še nekaj svetlobe, kjer je moja delavnica, ki je studio in prostor, da se umakneš nekam kjer je mir od otrok. Seveda je spodaj vsa infrastruktura od toplotne, omarice za elektriko, prostor za potencialne baterije. Kolesa, Gume za avte in seveda tudi krama. Prostor za kramo pa je super imeti, ker ko imaš otroke dobiš krame za x let naprej, ali pa kupuješ. Mi smo svoj čaš imeli na zalogi tri generacije baby sedežev, ne vem koliko vozekov, lahko rečem več m3 oblačil, stojice in ne vem kaj še sranja, ki je na koncu prihranilo ogromno denarja in da ne govorim časa, ker ni bilo treba v trgovine. Pa da ne govorimo, da smo zaradi kleti lahko projekt hiša delali nekoliko počasneje, ker imaš kam za dati material. Če nimaš moraš biti ultimo projektni vodja, da praktično nimaš zalog. Lahko se nonstop voziš v shoping, nonstop vse sproti na smetišče, nonstop prelagaš, če ni bufferja ...

Kar pa jaz poznam ljudi s kletjo pa je vedno zelo dobro izkoriščena.

Kaj ti si gradil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

matobeli ::

A pol kupuješ trajno mleko in si pečeš kruh sam?

Eh...

Lonsarg ::

Ja klet je dobro izkoriscena ce zgoraj nimas dovolj prostora, ce pa imas ze zgoraj 160m2 pa bos nekje imel prazne sobe ce nisi ravno hrcek. Skratka clovek rabi m2, nima veze kje.

No iz stalisca udobja zame sicer ni najmanjse sanse da je razdalja med kopalnicami, spalnicami z omarami in pralnimi stroji vec kot 10m, ergo brez stopnic. No tudi med dnevno/kuhinjo in spalnico si ne predstavlajm da moram po stopnicah do froca. Zato striktno atrijske hise ali stanovanja zame. Ampak vsakomur svoje.

Eduardo ::

Hiša je luksuz. Dobre parcele so drage. Človek v osnovi ne potrebuje hiše.

Za večino osnov je tako ali tako OK stanovanje. Če pa greš gledati vsak cent in da ljudje golo preživijo, si v nekih mikrohiška konceptih. In to cele družine. Pa imaš še yt kanal kjer to pridigaš.

Se pa strinjam, da je optimum atrijska hiša. Samo lepa parcela kjer jo lahko postaviš bo zelo draga. Potem pa boš še dosti drage parcele pozidal. To so pač ultra premium opcije.

Kar se tiče kleti pa zna biti optimum za večino parcel, ker večina ni v ravnini. In to za večino hiš, ker so najbolj ugodne hiše, kjer je p+m okoli 120m2 neto potem pa klet ni nujno neekonomična.

PacificBlue ::

Človek v osnovi ne potrebuje hiše.


Res je.


/s

McChicken77 ::

Lahko vprašam kakšna je cena zemlje na m3;. Imam namreč cca 10m3; od gradbenih del od ceste/ulice, pa me zanima ali je smiselno prodati.

miha98 ::

PacificBlue je izjavil:

Človek v osnovi ne potrebuje hiše.


Res je.


/s


To ni življenje.

Invictus ::

McChicken77 je izjavil:

Lahko vprašam kakšna je cena zemlje na m3;. Imam namreč cca 10m3; od gradbenih del od ceste/ulice, pa me zanima ali je smiselno prodati.

To stane 150 EUR da ti odpeljejo... Gre za 2 tovornjaka...

Če je relativno dobra zemlja, si lahko vesel, če ti jo kdo zastonj odpelje.

Daj na FB Gradnje od temeljev do strehe, pa dobiš mogoče kak 6 pak...

Drugače se dobra zemlja, brez svinjarije noter prodaja po 20 EUR/m3 plus prevoz... Kar pomeni presejana...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Eduardo ::

Jaz plačujem samo transport in še v tem primeru mora biti tam bager, da naloži. Kjer sem jaz morda dobiš kaj malega za lep humus.

MojsterX ::

Invictus je izjavil:

McChicken77 je izjavil:

Lahko vprašam kakšna je cena zemlje na m3;. Imam namreč cca 10m3; od gradbenih del od ceste/ulice, pa me zanima ali je smiselno prodati.

To stane 150 EUR da ti odpeljejo... Gre za 2 tovornjaka...

Če je relativno dobra zemlja, si lahko vesel, če ti jo kdo zastonj odpelje.

Daj na FB Gradnje od temeljev do strehe, pa dobiš mogoče kak 6 pak...

Drugače se dobra zemlja, brez svinjarije noter prodaja po 20 EUR/m3 plus prevoz... Kar pomeni presejana...


Zemlja se prodaja zelo dobro tudi 10€ na kubik in to slaba. Odpeljejo ti naj zastonj. Da boš plačeval zemljo, da ti odpeljejo, ne bodi neumen. Soseda vprašaj če rabijo zemljo, kak kmet ti jo bo šel takoj pobrat, ker zemlje vedno primankuje!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37747088 (6522) Eduardo
»

stara hiša in prenova ter klimatizacija, prezračevanje, vlaga... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16718952 (14249) IL_DIAVOLO
»

Strošek hiše (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20422589 (18140) trancer01
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27157818 (33083) Matejjjjj

Več podobnih tem