» »

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

««
«
1 / 8
»»

DimmniBurek ::

V kratkem začnemo zidati hišo in me zanima kaj ste zajebali pri gradnji. Kaj obžalujete, kaj bi naredili drugače?
There Is No Stronger Drug Than Reality

zasavc83 ::

Še več vtičnic, inštalacijskih cevi (praznih) tako notri kot zunaj.

pegasus ::

Padec (naklon) odtočnih cevi iz kopalnice.

Stikalo ::

Sam bi gledal za vsak evro od aritekture naprej. Če hiša v brežini je že sama klet draga ko pes.

Kalibri ::

Še več armature in betona.
Glede na pretekle nevihte betonska streha in vijačeni strešniki, čeprav na naklon težko izvedljiva.

Bolj bi pazil pri polaganju hidroizolacije kleti - tast je bil zraven in je šlo po principu kam če it. Potem pa je vsekala voda skozi luknje v betonu od povezav med opažnimi elementi. Sicer je bilo rešljivo z notranje strani, postane pa hidroizolacija na zunanji strani brez veze.

Na koncu manjša bajta. Otroci gredo, polno prostora pa ostane.

če je ne končaš pred vselitvijo, je nikoli ne končaš.

Pithlit ::

zasavc83 je izjavil:

Še več vtičnic, inštalacijskih cevi (praznih) tako notri kot zunaj.

To. V bistvu.
Life is as complicated as we make it...

somebody16 ::

Obvezno dobiti dobrega nadzornika v začetni faze gradnje.
Ustrezna debelina in število zaščitnih cevi za vse možne inštalacije. Raje debelejše zaščitne cevi, da spraviš več stvari skozi.

Sam sem recimo dodatno vrtal beton za ustrezno debelino dovoda za namakalni sistem in dodatno polagal cevi za vse možne priključke okrog hiše, ker tega nismo pravilno zastavili prej(letna kuhinja, zunanji umivalnik, luči okrog hiše, robot za košnjo trave, sončna elektrarna pa še kaj verjetno). Se da sicer vse rešiti naknadno, vendar je veliko lažje, če imaš cevi že položene. Vsaj tam kjer je beton.

RedDrake ::

Predpripravljena inštalacija za solarne panele (torej vse inšt. cevi od kleti do strehe).
Če je le možno v kleti betonsko kocko za LiIon baterije, ki se jo da potencialno poplavit brez da poplavi kaj drugega.
Nujno tam 10.000+ litrski vodohram.
Pa ne ga srat z lesenimi čungalungami. Beton na beton, vključno s streho.
Montažke bo veter v naslednjih desetih letih nosil po zraku kot v Kansasu.

floyd1 ::

Tuš bi naredil s tuš bano (nizko, moderno, "nivojsko") in nikoli več s ploščicami in kanaleto. Preveč stvari lahko gre narobe, tudi ob kvalitetni izvedbi.
Mi je več majstrov točno to svetovalo, pa sva bila trmasta...

wcpapir ::

Nič. Vse smo delali sami razen fasade in estrihov ter elektrike.

Razen strešnih oken ne bi imel nikoli več ampak to ne štejem kot zajeb in je še enostavno popravljivo. Strešno okno je najmanj udobna stvar v hiši kar jo imaš lahko hkrati pa najmanj uporabna.

Dober dan ::

Jaz bi spremenil:
- streho z nič čačkarijami torej ravno, dvokapnico, ali 4 kapnico. Vsi tumorji, strešni okni itd so en klinc vredni
- kot so zgoraj napisali: miljarda vtičnic, internetnih priključkov
-kuhinja, dnevna in jedilnica ena velika kocka, ali pravokotnik kot prostor, brez brezveznih olepševalnih zidov, ki mi danes hodijo samo v napoto.
- čim majn knaufa, še raje nič.
- obvezno pritlično hišo
- gradil sem brez garaže, ki bi jo danes z veseljem dozidal, ampak potem hiša nima več prvotnega atraktivnega izgleda
- obvezna predsoba, da ne luftaš cele bajte, ko vstopiš.
-od oka z garažo skupaj 160m2 vrh glave, ostalo je samo nepotreben strošek, ki ga na koncu uporabljaš za nalaganje krame.
-gradil bi leseno hiši
-vradil bi prezračevalni sistem
-izboljšal izolacijo, odvodnjavanje.. ampak te stvari vidiš šele kasneje. Na papirju zgleda vse super.

Edit: arhitekta, ki bi mi narisal eno stopnico v načrt, bi nagnal takoj

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

-odzracevanje iz kuhinje in kopalnice cez fasado - posledica flekssto nad rozeto.
-manjko predistalacije za klimo - posledicno v montazni hisi ne prevec idealno naknadno vrtanje v steno.
-predrage in neuporabljene instalacije s kablovjem za ozvocenje po dneni sobi - posledica pokrivne rozete in stran vrzen denar
-iz hise do nadtreska fiksno peljana elektrika brez moznosti dodajanja dodatnega kablovja oz. cevi za vodo.
-nepazljivost pri hidroizolaciji na kotu hise s kurilnico - posledica letos odkupat vsaj meter visine po dolzini vsaj 4-ih metrov in sanirati
-dokoncati prostore do konca takoj, ker potem je "sej funkcionira" ;)

kriptobog ::

Centralno klimo bi dodal. Ostalo pa stima. Glede vticnic smo se s projektantom en mesec samo s tem ukvarjali, da jih je dovolj tam kjer so potrebne, ne da so nametane po celi hisi, samo zato, da jih je vec.
Mogoce bi menjal edno komarnike, ampak to itak lahko naknadno zrihtam. Problem komarnikov je tista mufka spodaj, ker ose in smrdljivci zlezejo skozi.

gaoZjQP ::

floyd1 je izjavil:

Tuš bi naredil s tuš bano (nizko, moderno, "nivojsko") in nikoli več s ploščicami in kanaleto. Preveč stvari lahko gre narobe, tudi ob kvalitetni izvedbi.

zakaj ne? nam se zdi fajn in prostorno. če pa res začne puščati (kje?) po X letih, ne moreš zakrito priklopiti tuš banjice z nekaj truda?

svecka ::

pritlična bajta, nič stopnic, miljon kanalov za utp, elektriko. pametna postavitev hiše glede na sonce, da ne boš imel cev dan bivalne površine na soncu. Kakašna predsoba je fajn, da akumolira toploto poleti in zadržuje mraz iz bivalnih prostorv pozimi. Bčimbolj pravokotna hiša, brEZ balkonov, ker to je strup za hišo, velika okna na južni strani. Brez strešnih oken, rajši frčado, če ne drugače. Obvezno lletno kuhinjo, nadstrešek za avte in delavnico, kjer boš mel oroja. To bi bilo dobro, da je ločeno od hiše. Teh stvari je miljon..problem je da jih vidiš šele ko si notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

tony1 ::

Tole je po mojem zelo res:
"Na koncu manjša bajta. Otroci gredo, polno prostora pa ostane.
če je ne končaš pred vselitvijo, je nikoli ne končaš."

"-odzracevanje iz kuhinje in kopalnice cez fasado - posledica flekssto nad rozeto."

Kako pa bi to rešil? Bi peljal odvod kar v dimnik, če ga imaš? Direkt v dodatni oddušnik na strehi?

Sam dodajam še:
-losaj se majhnih prostorov (garderobe in kopalnice naj bodo pol večje kot jih večina dizajnerjev zriše), najbolje bi bilo, da bi bila kuhinja, jedilnica in dnevna vse en velik prostor
-ne iti obnavljat stare bajte, ruši in zidaj iz nule

kriptobog ::

tony1 je izjavil:

Tole je po mojem zelo res:
"Na koncu manjša bajta. Otroci gredo, polno prostora pa ostane.
če je ne končaš pred vselitvijo, je nikoli ne končaš."

"-odzracevanje iz kuhinje in kopalnice cez fasado - posledica flekssto nad rozeto."

Kako pa bi to rešil? Bi peljal odvod kar v dimnik, če ga imaš? Direkt v dodatni oddušnik na strehi?

Sam dodajam še:
-losaj se majhnih prostorov (garderobe in kopalnice naj bodo pol večje kot jih večina dizajnerjev zriše), najbolje bi bilo, da bi bila kuhinja, jedilnica in dnevna vse en velik prostor
-ne iti obnavljat stare bajte, ruši in zidaj iz nule


Oddusnik na strehi.

svecka je izjavil:

pritlična bajta, nič stopnic, miljon kanalov za utp, elektriko. pametna postavitev hiše glede na sonce, da ne boš imel cev dan bivalne površine na soncu. Kakašna predsoba je fajn, da akumolira toploto poleti in zadržuje mraz iz bivalnih prostorv pozimi. Bčimbolj pravokotna hiša, brEZ balkonov, ker to je strup za hišo, velika okna na južni strani. Brez strešnih oken, rajši frčado, če ne drugače. Obvezno lletno kuhinjo, nadstrešek za avte in delavnico, kjer boš mel oroja. To bi bilo dobro, da je ločeno od hiše. Teh stvari je miljon..problem je da jih vidiš šele ko si notri.


Letno kuhinjo, nadstreske itd lahko vse dodas kadarkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Žbun ::

Zvočna izolacija med etažami. Da ne slišiš tamale ko musko nabija v sobi

Twixz ::

Kanalizacija, 90° kolena namest 2x 45°. Zabijalo nam je cevi da groza. :))

permit ::

pegasus je izjavil:

Padec (naklon) odtočnih cevi iz kopalnice.


Zakaj?

energetik ::

tony1 je izjavil:

Tole je po mojem zelo res:
"Na koncu manjša bajta. Otroci gredo, polno prostora pa ostane.
če je ne končaš pred vselitvijo, je nikoli ne končaš."
Po mojem pa ne. Placa ni nikoli preveč. Če/ko otroci gredo, izprazniš sobe in spustiš gor robotski sesalnik, to je to, nobenega drugega dela. NEH ali PH porabi tako malo za ogrevanje, da je vseeno ali je 50m2 več ali manj; pride pa zelo prav.

Kaj sem zafrknil pri bajti?
- nisem dal centralnega prezračevanja (vsaj predpripravo cevi)
- kanalske klima ali napeljave za konvektorje
- posebej veja ogrevanja za kopalnice
- še bolj natančno načrtovat pozicije vtičnic in stikal
- cevi za štrom ni nikoli preveč, le premalo
- ostrešje projektirat za tornado-proof; načeloma delno že imam, mansarda komplet iz betona, morda bolje sidrat lege, špirovce; enostavna dvokapnica brez izrastkov in strešnih oken.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DimmniBurek ::

OK, kaj pa kaj bolj v detajle?
Recimo kaj okoli talnega gretja ali kopalnice? Midva sva za odprti tuš, ampak sva se že odločila da bo "tuš kabina podn", ker majo vsi probleme s ploščice+kanaleta.
Kaj pa talno gretje oz. ogrevanje kopalnice, kolega pravi, da mu je žal, da ni za prehodna obdobja dal še električno talno. Čeprav, pomoje se da toplotno naštelat, da ti greje samo kopalnico. Ventile na razdelilcu za talno zapreš in gas?
Rekuperacija, kaka posebna zadeva k je za pazit? Predpripravo bomo pustili za vlaženje...
There Is No Stronger Drug Than Reality

kriptobog ::

DimmniBurek je izjavil:

OK, kaj pa kaj bolj v detajle?
Recimo kaj okoli talnega gretja ali kopalnice? Midva sva za odprti tuš, ampak sva se že odločila da bo "tuš kabina podn", ker majo vsi probleme s ploščice+kanaleta.
Kaj pa talno gretje oz. ogrevanje kopalnice, kolega pravi, da mu je žal, da ni za prehodna obdobja dal še električno talno. Čeprav, pomoje se da toplotno naštelat, da ti greje samo kopalnico. Ventile na razdelilcu za talno zapreš in gas?
Rekuperacija, kaka posebna zadeva k je za pazit? Predpripravo bomo pustili za vlaženje...


Za kopalnico je dobro kaksno hitrejse ogrevanje. El. lojtrica, kalorifer, IR panel. Jaz sem dal notri veliko goledalo, ki je vbistvu ir panel. PAc je malo debelejse ogledalo, drugega ne opazis. Zgreje kopalnico v nekaj minutah ko potrebujes.

energetik ::

DimmniBurek je izjavil:

OK, kaj pa kaj bolj v detajle?
Recimo kaj okoli talnega gretja ali kopalnice? Midva sva za odprti tuš, ampak sva se že odločila da bo "tuš kabina podn", ker majo vsi probleme s ploščice+kanaleta.
Kaj pa talno gretje oz. ogrevanje kopalnice, kolega pravi, da mu je žal, da ni za prehodna obdobja dal še električno talno. Čeprav, pomoje se da toplotno naštelat, da ti greje samo kopalnico. Ventile na razdelilcu za talno zapreš in gas?
Rekuperacija, kaka posebna zadeva k je za pazit? Predpripravo bomo pustili za vlaženje...


Beri zgoraj, posebej veje za kopalnice direkt iz kotlovnice za višje temperaturni nivo, morda celo dodatno stensko v kopalnicah. To se nanaša tudi na ogrevanje samo kopalnic. Seveda se da tudi z eno vejo, zapreš ostale ventile, ampak rabiš zalogovnik/kretnico v kotlovnici. Poslušaj in naredi posebej krog do kopalnic.

Električno talno ne škodi v kopalnicah, drugje ni potrebno, v prehodnih obdobjih je TČ izredno učinkovita bi bilo butasto greti na ohmsko gretje.

Ja, el. lojtra in IR pečka nista tak strošek in velikokrat prideta prav.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

x3ca ::

somebody16 je izjavil:

Obvezno dobiti dobrega nadzornika v začetni faze gradnje.

Kako ves, da bo nek nadzornik dober?

DimmniBurek ::

Posebej vejo za kopalnico je mišljeno prov posebej cevi samo za kopalnico? Ne samo svoj vod na razdelilcu? Jaz sem računal na to, da bi v kopalnico dal cevi bolj na gosto in imel svoj vod na razdelilcu. Mislite da to ni dovolj? Ta IR špegu ideja se sliš kar zanimivo drgač
Po moje je tudi nesmiselno greti na štrom, je pa res, da če imaš elektrarno "je vseeno".
There Is No Stronger Drug Than Reality

delavec44 ::

Twixz je izjavil:

Kanalizacija, 90° kolena namest 2x 45°. Zabijalo nam je cevi da groza. :))


To je mišljeno obratno? Kaj ne zabije 90° prej?

Pa obvezno brezšumne cevi za kanalizacijo. Za tako malo razliko v ceni se navadne ne splača poslušati.

tony1 ::

"Jaz sem dal notri veliko goledalo, ki je vbistvu ir panel."

Super ideja, bravo!

"Pa obvezno brezšumne cevi za kanalizacijo. Za tako malo razliko v ceni se navadne ne splača poslušati."

Drži.

energetik ::

DimmniBurek je izjavil:

Posebej vejo za kopalnico je mišljeno prov posebej cevi samo za kopalnico? Ne samo svoj vod na razdelilcu? Jaz sem računal na to, da bi v kopalnico dal cevi bolj na gosto in imel svoj vod na razdelilcu. Mislite da to ni dovolj? Ta IR špegu ideja se sliš kar zanimivo drgač
Po moje je tudi nesmiselno greti na štrom, je pa res, da če imaš elektrarno "je vseeno".
Prav svoje cevi za kopalnico. V kotlovnici daš kopalnice na direktni krog, vse ostalo na mešalni krog, večina TČ regulacij podpira regulacijo za 2 kroga.
Samo cevi bolj na gosto ne pomagajo, če hočeš npr. v bajti 21°, v kopalnici pa 24°. Če imaš ločeno, lahko daš tudi npr. drug urnik za kopalnice, npr. dvigneš temp. samo proti večeru, drugje imaš pa konstantno. Poleg tega, alumplast je poceni. Če imaš posebej, v kotlovici lahko še vedno zvežeš skupaj in imaš samo 1 krog. Obratno ne moreš naredit.
vires in numeris

TheBlueOne ::

Za hiso kjer zivim bi razmisjlal kakor, da jo delam za v najem. Cim manj komplikacij in po moznosti zasnova, kjer ne potrebujes odvecnega hightecha v stilu rekuperacija.

Naso hiso smo gradili ugodno, ce bi gradil sedaj bi gradil poceni in dovolj kvalitetno ampak brez pretiravanja. Je pa to toliko detajlov, da se ne da nastevati.

Kar se tice ogrevanja bi poleg TC vedno delal dimnik, ceprav vem, da je nepotreben strosek. Definitivno talno, za dogrevanje kopalnice pa en kabel za morebiten kalorifer, ce je sploh potreba pa vidis kasneje. Pri nas je ni.

Definitivno za vsako sobo ventil za talno. Po moznosti v omarici, do omarice pa kablovje, da lahko ventile vodis tudi od drugje. Vidim, da je nekje vmes bilo vprasanje. To je zame nuja, ker bi dobil zivcnega, ce bi moral spati v vroci sobi.

Sem tudi zasledil, da nekateri ne bi stopnic. Tega nasveta se sam ne bi nujno drzal, ker bo verjetno hisa drazja ali pa morda aploh ne bo izvedljiva pri kaksne 150m2 tlorisa zaradi terena. Da ne govorimo, da znajo parcele biti majhne in jih noces skurit s hiso. Skratka, najcenejsa opcija glede na teren. Je pa ena etaza seveda fina, ce je mozno.

Kar se tice okolice bi v startu naredil cim manj, ker sele cez kaksno leto bivanja vidis kaj je optimalno. Ko gradis si mislis, da ni problem iti 10m, ko tam bivas pa ti je prevec.

Pri elektriki je v fazi gradnje poceni pretiravati, tako da definitivno kaksen kabel vec.

bciciban ::

energetik je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Posebej vejo za kopalnico je mišljeno prov posebej cevi samo za kopalnico? Ne samo svoj vod na razdelilcu? Jaz sem računal na to, da bi v kopalnico dal cevi bolj na gosto in imel svoj vod na razdelilcu. Mislite da to ni dovolj? Ta IR špegu ideja se sliš kar zanimivo drgač
Po moje je tudi nesmiselno greti na štrom, je pa res, da če imaš elektrarno "je vseeno".
Prav svoje cevi za kopalnico. V kotlovnici daš kopalnice na direktni krog, vse ostalo na mešalni krog, večina TČ regulacij podpira regulacijo za 2 kroga.
Samo cevi bolj na gosto ne pomagajo, če hočeš npr. v bajti 21°, v kopalnici pa 24°. Če imaš ločeno, lahko daš tudi npr. drug urnik za kopalnice, npr. dvigneš temp. samo proti večeru, drugje imaš pa konstantno. Poleg tega, alumplast je poceni. Če imaš posebej, v kotlovici lahko še vedno zvežeš skupaj in imaš samo 1 krog. Obratno ne moreš naredit.


Enostavnejša rešitev je en kalorifer.
Toplo ti piha samo tistih 5 ali 10 min ko si v kopalnici, ko to dejansko rabiš.

+ električna lojtra ki pride prav tudi za posušit kake cunje.


EDIT:
Če bi delal še enkrat, bi naredil ravno streho z travo po vrhu.

Sem bil letos pri nekomu, ki ima na vrhu hiše zelenico in gril + super razgled in nihče ga ne vidi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

TheBlueOne ::

Si gledal koliko vec bi stala taka ravna streha? Moj ideal za ziveti bi bil neke vrste vkopana hisa s 100% pohodno streho, samo po nekih hitrih izracunih je takrat bilo bistveno drazje, ker mora vse biti nekoliko mocnejse.

Imas morda kaksno ceno?

Da ni nekaj takih luksuzov tako drago, da bi lahko delal dve enostavni hisi, kjer ti ena nosi najemnino. :)

Zgodovina sprememb…

Kalibri ::

wcpapir je izjavil:

Nič. Vse smo delali sami razen fasade in estrihov ter elektrike.

Razen strešnih oken ne bi imel nikoli več ampak to ne štejem kot zajeb in je še enostavno popravljivo. Strešno okno je najmanj udobna stvar v hiši kar jo imaš lahko hkrati pa najmanj uporabna.


Hja, da pa zelo dosti svetlobe. Mi imamo eno, sicer bi bili brez okna v kopalnici;)

aaa1 ::

floyd1 je izjavil:

Tuš bi naredil s tuš bano (nizko, moderno, "nivojsko") in nikoli več s ploščicami in kanaleto. Preveč stvari lahko gre narobe, tudi ob kvalitetni izvedbi.
Mi je več majstrov točno to svetovalo, pa sva bila trmasta...


A lahko prosim poveste malo več? Kakšne so skrite napake, meni se zdi takšna oblika bolj preprosta, pa lažje za čiščenje, smo pa vedno povsod imeli ali tuš ali bano tako da ne poznam detajlov. Hvala.

Kalibri ::

Dober dan je izjavil:

Edit: arhitekta, ki bi mi narisal eno stopnico v načrt, bi nagnal takoj


Tole sem pozabil, ker postane važno kasneje - vhod v hišo na nivoju terena/pločnika pred vhodov. Pravijo, da se pozna na starost. Nobenih stopnic proti vhodu. Nizek prag na vhodu/izhodu na teraso/balkon. V najemu smo imeli 3 stopnice do vhoda in me je 1x štihnilo v koleno, in sem se vlekel v bajto kot zelo star penzionis.

bciciban ::

TheBlueOne je izjavil:

Si gledal koliko vec bi stala taka ravna streha? Moj ideal za ziveti bi bil neke vrste vkopana hisa s 100% pohodno streho, samo po nekih hitrih izracunih je takrat bilo bistveno drazje, ker mora vse biti nekoliko mocnejse.

Imas morda kaksno ceno?

Da ni nekaj takih luksuzov tako drago, da bi lahko delal dve enostavni hisi, kjer ti ena nosi najemnino. :)


Nisem. Takrat zares nisem razmišljal o tem, ker avtomatsko smo startali na standardno dvokapnico.
Poznal sem ravne strehe, samo nobena ni bila ozelenjena. Pa izvedbe, ki sem jih gledal okoli sebe me niso ravno prepričale.

Kalibri ::

aaa1 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Tuš bi naredil s tuš bano (nizko, moderno, "nivojsko") in nikoli več s ploščicami in kanaleto. Preveč stvari lahko gre narobe, tudi ob kvalitetni izvedbi.
Mi je več majstrov točno to svetovalo, pa sva bila trmasta...


A lahko prosim poveste malo več? Kakšne so skrite napake, meni se zdi takšna oblika bolj preprosta, pa lažje za čiščenje, smo pa vedno povsod imeli ali tuš ali bano tako da ne poznam detajlov. Hvala.

Težko narediš, da dihta in teče voda mimo kanalete v izolacijo, ploščo pod izolacijo, in nato v klet, kjer fašeš plesen. Že tako so odvodne inštalacije problematične, ker se lahko sčasooma zamašijo. To je podobno kot ravna streha, vsi jo znajo prav narediti, vendar nobenemu ne uspe. Pa dobiš dež skoznjo direkt v sobe.

Aja, pa še ena važna zadeva - sifon v kopalnici, nekateri pravijo, da tudi v kuhinji pod pomivalnim strojem, starejša populacija bi zahtevala tudi nagib proti sifonu in rob 1-2 cm proti hodniku iz kopalnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

TheBlueOne ::

bciciban je izjavil:


Nisem. Takrat zares nisem razmišljal o tem, ker avtomatsko smo startali na standardno dvokapnico.
Poznal sem ravne strehe, samo nobena ni bila ozelenjena. Pa izvedbe, ki sem jih gledal okoli sebe me niso ravno prepričale.


Znanci, ki so gradili pred mano so s temi strehami imeli dosti problemov. Pa to ni bilo pred dvajsetimi leti ampak pred stirimi.

Mene poleg cene skrbi se drenaza. Pa ne toliko, da bi zamakalo, ker bi vzel primeren beton, dodal hitroizolacijo itn. ampak tudi, da ce je drenaza pod celo povrsino koliko je potem treba vse skupaj zalivati?

energetik ::

Kalibri je izjavil:

Tole sem pozabil, ker postane važno kasneje - vhod v hišo na nivoju terena/pločnika pred vhodov. Pravijo, da se pozna na starost. Nobenih stopnic proti vhodu. Nizek prag na vhodu/izhodu na teraso/balkon. V najemu smo imeli 3 stopnice do vhoda in me je 1x štihnilo v koleno, in sem se vlekel v bajto kot zelo star penzionis.
To imamo mi srečo večjo kot pamet, da je v pritličju vse na +-2cm. Z dvorišča prideš z vozičkom brez problem notri (samo prag vrat 2cm), do sobe tuš kabine in WC. Je future proof, za starost ali bognedaj kako invalidnost. Spodnjo sobo, ki je zdaj za pisarno/delovno sobo se v 1 dnevu spremeni v spalnico ob potrebi.
vires in numeris

TheBlueOne ::

Kalibri je izjavil:



Aja, pa še ena važna zadeva - sifon v kopalnici, nekateri pravijo, da tudi v kuhinji pod pomivalnim strojem, starejša populacija bi zahtevala tudi nagib proti sifonu in rob 1-2 cm proti hodniku iz kopalnice.


Mi imamo v eni rahel nagib proti kanaleti, v drugi pa nimamo. V bistvu v novih hisah tega niti ne vidim vec.

energetik ::

Jaz sem v vseh kopalnicah in WC zahteval 1cm nižje in talni sifon. Tuš kabina je s kadjo, montirano v estrih, tako da gleda čez plošče le ~3cm. Kad ne bo začela puščat, kanalete ni.
vires in numeris

somebody16 ::

x3ca je izjavil:

somebody16 je izjavil:

Obvezno dobiti dobrega nadzornika v začetni faze gradnje.

Kako ves, da bo nek nadzornik dober?


Težko... ali poznaš nekoga zanesljivega, ki ti koga priporoča ali vprašaš za nekaj njegovih referenc in direktno preveriš.

Jaz temu nisem posvečal dovolj pozornosti in slepo zaupal izvajalcu gradbenih del. Posledično smo imeli kar nekaj slabe volje zaradi tega.

kriptobog ::

TheBlueOne je izjavil:

Si gledal koliko vec bi stala taka ravna streha? Moj ideal za ziveti bi bil neke vrste vkopana hisa s 100% pohodno streho, samo po nekih hitrih izracunih je takrat bilo bistveno drazje, ker mora vse biti nekoliko mocnejse.

Imas morda kaksno ceno?

Da ni nekaj takih luksuzov tako drago, da bi lahko delal dve enostavni hisi, kjer ti ena nosi najemnino. :)


Proiblem ravne strehe je tudi ali ti obcina to dovoli. Pri nas je zahtevana dvokapnica.

energetik ::

Uapm da nehajo s tem težit. Morda celo bodo po kaki novi epizodi neurij. Kjub temu, da ravne strehe rade puščajo in jih je težko kvalitetno naredit, pa so vseeno izredno odporne na tako veter kot točo. Denimo če je sestava beton/hidroizolacija/XPS/filc/šoder. Pride tornado in 20cm toča, se ne zgodi nič.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

tony1 ::

Tudi sam sifona ne bom več dajal nikamor, saj imajo vsi stroji danes aquastop.

Prepogosto se zgodi:
-da sifona nihče ne zna več pravilno narediti, bil sem v novem bloku, kjer je ob večjem pretoku vode v odtokih (sredi pranja cunj na 90 stopinj) začela umazana voda teči ven iz talnega sifona (je to tisti problem, ki ga je nekdo prej omenjal z napačnim kotom cevi odtokov? :D)
-višino sifona se hitro zaje6e, ali pa nihče več ne zna delati padca s ploščicami in sifon postane najvišja točka v prostoru, spet videno v novem bloku, poliješ vodo po ploščicah in ta lepo stoji po vsej kopalnici, le sifona ne doseže...

Še eno vprašanje: včasih se je pragove dajalo v vse sobe, tudi zato, da so se vrata lepo zapirala oz. tesnila pri tleh... Danes pa pragov, vsaj v blokih, ne vidim nikjer več (razen v kopalniških vratih)... Se sploh še dela pragove po sobah? Se da kvalitetno zvočno izolacijo z vrati narediti tudi brez njih?

energetik ::

Ne, brez pragov se ne da kvalitetno zvočno izolirat. Tudi če daš tisto metlico spodaj, se bo slišalo čez. Ampak je moderno biti brez pragov.
vires in numeris

klemenSLO ::

Dobro vprašanje :)
Gradilo se je v letih 2005-2007, družinska hiše pritličje + mansarda.Izkazalo se je :
* v mansardi v 2 sobah kjer je samo eno strešno okno premalo svetlobe. - v eni sobi je kabinet z računalnikom to niti ni tak problem.
Kjer pa je otrok in se igra in uči pa je to premalo. Tako da bi verjetno šel v neko drugačno obliko. Zdej a je to frčada... al 2 strešni okni pa nisem razmišljal...
*talnega nisem da povsod .(spalnice).. sedaj verjetno to niti ni vprašanje. Vglavnem talno gretje povsod!
*v mansardnem delu je knauf le v poševnem delu (ravni del je betonska plata):izolacija nad knaufom je LE med špirovci (15cm). PREMALO!
mOral bi spusttiti knauf še za 20cm in dati torej 15+20 cm izolacije.
Ostalo je načeloma ok.
Smo pa iz hodnika v dnevno naredili vrata, ampak tam skoz noben ne hodi ker prideš v dnevno čez jedilnico, tako da so ta vrata odveč :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Vball ::

Veliko več bi se ubadali z zunanjostjo - letna kuhinja, pergole, nadstreški, lopa in zunanjimi inštalacijami. Naknadno je težko in moraš delat kompromise. če že prej naštudiraš kje boš imel kaj, je lažje.

Glede pragov, mi imamo Lestur vrata brez pragov in je zame dovolj izolirano.

edit: večja lopa/garaža za orodje, kolesa,kosilnico, šaro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vball ()

klemenSLO ::

Pa še tole sm se spomnil:
-imamo lamelni parket. Ko je parketar spraševal kak lak hočem ... sem se premalo pozanimal oziroma me ni seznanil ali pa me je nategnil :(
: vglavnem tam kjer je kakšen stol v igri se lak lušči in je ratal čisto matast. Moral bi dati boljši lak.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Vball ::

Sicer bo morda kdo rekel da je ok, ampak v kuhinjo ne dajaj parketa. Na srečo smo ta nasvet upoštevali in smo dali ploščice, ne predstavljam si kakšen bi bil parket. Stalno se nekaj kuha, pomiva, šprica voda, pade hrana na tla, :)
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110890 (200) mikhaair
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241937 (11404) edi123
»

stara hiša in prenova ter klimatizacija, prezračevanje, vlaga... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16716811 (12108) IL_DIAVOLO
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153648 (28913) Matejjjjj

Več podobnih tem