» »

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

wcpapir ::

A vhodna pa nimajo gume? Moja imajo.

kriptobog ::

Imajo, ampak vecinoma ni tak profil kot pri raznih balkonskih vratih. Tudi fensi nizkoprofilna drsna vrata ti ne bodo dihtala vode, kot klasicne poceni balkonska vrata.

Utk ::

Balkonska vrata ko obrneš kljuko se pritisnejo not. Vhodna not so much. Dihtajo tolk da ne piha čez, ni pa nujno da bi vodo zadržala.

WhiteAngel ::

wcpapir je izjavil:

Seveda se da narediti vodotesna vrata. Letos sem imel pri nalivu 20cm vode na balkonu-pozidan okoli s stirodurom in fasada gor. Tla so se beton nic izolirana in brez talnih oblog. Zleb se je snel in je teklo direkt v balkon.

Pridemo domov tece spodi pri stekarjih voda... gledam wtf. Letim v zgornji stuk voda 10cm cez sipo na balkonu. V zgornjem stuku sta dvoje vrat na balkon zdrzale vodo, ocitno pa je nekje nasla pot pod estrih in pri stekarjih ven.


Mislim, da je Logitech spraševal po vodotesnih garažnih vratih za avto. Takih jaz še nisem srečal. Četudi je spodaj guma in dihta, je težava pri strani, kjer ne more dihtat zaradi vodil za odpiranje.

starfotr ::

Nihče od vas ni napisal, da je pri nepremičnini zajebal najbolj pomembno. To je lokacija.

Trenutno je pri mnogih ta problem, ker so zgradili bivališče v strugi reke.

Tako, da resnično se strinjam z nepremičninarji.

WhiteAngel ::

starfotr je izjavil:

Nihče od vas ni napisal, da je pri nepremičnini zajebal najbolj pomembno. To je lokacija.

Trenutno je pri mnogih ta problem, ker so zgradili bivališče v strugi reke.

Tako, da resnično se strinjam z nepremičninarji.


Ni samo struga reke problem. Lahko imaš visoko podtalnico in ilovnata tla (npr. Naklo) ali pa ti bližnji jašek začne bruhat vodo, namesto da bi jo požiral.

Matevz96 ::

starfotr je izjavil:

Nihče od vas ni napisal, da je pri nepremičnini zajebal najbolj pomembno. To je lokacija.

Trenutno je pri mnogih ta problem, ker so zgradili bivališče v strugi reke.

Tako, da resnično se strinjam z nepremičninarji.


Sodelavec je včeraj rekel: vedno gledam hiške ob Kamniški Bistrici in si mislim da sem naredil napako ko sem svojo naredil na hribu, no danes si tega ne mislim.
#hooldthedoor

velikBrokoli ::

WhiteAngel je izjavil:

starfotr je izjavil:

Nihče od vas ni napisal, da je pri nepremičnini zajebal najbolj pomembno. To je lokacija.

Trenutno je pri mnogih ta problem, ker so zgradili bivališče v strugi reke.

Tako, da resnično se strinjam z nepremičninarji.


Ni samo struga reke problem. Lahko imaš visoko podtalnico in ilovnata tla (npr. Naklo) ali pa ti bližnji jašek začne bruhat vodo, namesto da bi jo požiral.


Ampak v takšnem primeru škoda ne bo tako velika, kot pa če reka poplavi in ti začne voda prodirati v hišo..

DimmniBurek ::

A ima kdo toplotno, k ima opcijo tudi hlajenja? Šibaš poleti hladno vodo v talno in to je to? Se obnese?
Predvidevam, da toplotna večino časa hladi, ko pa v bojlerju pade temp, obrne ventil in začne greti vodo v bojlerju?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Tody ::

Živjo!

Jaz imam to. Če hočeš hladiti moreš v app rečt da je poletje, nastaviš koliko želiš v hiši in potem zadeva vozi mrzlo vodo po ceveh.

Zadeva se obnese, če ne rabiš razvlaževanja in ne rabiš zadeve takoj shladit. Jaz recimor imam zdaj v hiši 23 / 24 stopinj če so zaprte žaluzije in se ne odpira preveč vrat, brez klime.

DimmniBurek ::

No sej na to ciljam, da je poleti hladno, pa da ni potrebe po klimi. V trenutni, stari, slabo izolirani bajti mi nekako uspeva vzdrževati 22°C čez poletje, je pa res da smo malo višje na 550m nadmorske, pa v vasi. Ponoč luftamo, čez dan vse zaprem, rolete dol in je notr hlad.
Sanitarno pa normalno greje? Vmes samo preklopi in to je to?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Tody ::

Ja, kronoterm črpalka je. Sanitarna voda je čist po svoje.

Jure14 ::

Tody je izjavil:

Živjo!

Jaz imam to. Če hočeš hladiti moreš v app rečt da je poletje, nastaviš koliko želiš v hiši in potem zadeva vozi mrzlo vodo po ceveh.

Zadeva se obnese, če ne rabiš razvlaževanja in ne rabiš zadeve takoj shladit. Jaz recimor imam zdaj v hiši 23 / 24 stopinj če so zaprte žaluzije in se ne odpira preveč vrat, brez klime.

Kaj pa kondenz? Se na hladnih (hladnejših od zraka) tleh ne nabira kondenz iz zraka?

johnnyyy ::

velikBrokoli je izjavil:

Ampak v takšnem primeru škoda ne bo tako velika, kot pa če reka poplavi in ti začne voda prodirati v hišo..

Kako velika je škoda je odvisno od izgradnje in opreme. Za uničen parket ne rabiš veliko vode, samo malce daljši čas in ga ne boš dobil več skupaj. Podobno je potem z raznimi lesenimi okni in vrati. Če je gradnja klasična potem samo sušiš, če je montažna potem menjaš gips plate in še kakšno izolacijo + sušenje. Je pa precej odvisno od tipa vode, saj je eno hudournik s kamenjem, reka ki se razliva ali pa voda, ki nima kam odteči.

Jure14 je izjavil:

Kaj pa kondenz? Se na hladnih (hladnejših od zraka) tleh ne nabira kondenz iz zraka?

Kolega ima na ta način rešeno na obali, pa je rekel, da se poleti poznajo rosne ploščice. Jaz sem imel tudi idejo, da bi imel stensko gretje/hlajenje pa me je arhitektka opozorila ravno na vlago. Zato smo predvideli klime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

DimmniBurek ::

Ampak v kombinaciji z rekuperatorjem in vinilom, po moje ne bi smeli biti problema? Saj ne boš tal hladil na 10°C, verjetno je že kakih 18°C dovolj. Po moje imaš to bolj za "dodatek"?
There Is No Stronger Drug Than Reality

johnnyyy ::

DimmniBurek je izjavil:

Ampak v kombinaciji z rekuperatorjem in vinilom, po moje ne bi smeli biti problema? Saj ne boš tal hladil na 10°C, verjetno je že kakih 18°C dovolj. Po moje imaš to bolj za "dodatek"?

Saj veš kako je ko delaš novogradnjo ... če stvari predvidiš potegneš cevi in imaš narejeno predpripravo. Če kasneje rabiš, zmontiraš brez nekega štemanja in študiranja, kje naj gredo cevi. Tako, da predvidelo se je, potem se bo pa kasneje videlo ali bo potrebno in v kolikšni meri. :)

DimmniBurek ::

Ja ja, pravim da če imaš dobro izolirano bajto in čez dan zapiraš rolete/žaluzije že tko al tko ne boš imel več kot recimo 24°C. Če pa v talno daš 20°C pa ne bo kondenzacije na vinilu. V kopalnici pa itak zapreš vejo in je rešen problem drsečih ploščic.
There Is No Stronger Drug Than Reality

TESKAn ::

Jaz mam konvektorje in mi grejejo in hladijo. Če že imaš TČ ki omogoča hlajenje in bi rad imel talno, lahko daš v vsako sobo še cevi za konvektor da ga kasneje lahko montiraš in preklapljaš talno/konvektor.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Machete ::

recmajkemi je izjavil:

Glede na to, da lahko v iskalno polje vpisuješ poljubni pojem in ti sproti podaja rezultate ni spet tako slab UX.
 Te hiši sta na področju redkih poplav...

Te hiši sta na področju redkih poplav...



Kateri protal je to? Hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sbawe64 ()

Tody ::

Jure14 je izjavil:

Tody je izjavil:

Živjo!

Jaz imam to. Če hočeš hladiti moreš v app rečt da je poletje, nastaviš koliko želiš v hiši in potem zadeva vozi mrzlo vodo po ceveh.

Zadeva se obnese, če ne rabiš razvlaževanja in ne rabiš zadeve takoj shladit. Jaz recimor imam zdaj v hiši 23 / 24 stopinj če so zaprte žaluzije in se ne odpira preveč vrat, brez klime.

Kaj pa kondenz? Se na hladnih (hladnejših od zraka) tleh ne nabira kondenz iz zraka?


jaz imam nastavljeno na 24. Na vinilu se ne čuti in pokaže nič. Če pa z boso nogo stopiš v kopalnico kjer so ploščice pa je kar mrzlo. Do zdaj nobenega rosenja nisem opazil v nobeni od 2 kopalnic. pa je to že 4 leta aktivno.

borisk ::

sem ravno sredi ( na začetku) gradnje in kar se tiče hlajenja je tako da če želiš zihr varianto potrebuješ toplotno ( po možnosti z prezračevalnim sistemom) ki ima tudi senzor vlage v prostoru, potem pa toplotna sama izračuna koliko nizko temperaturo lahko pošilja v talno. lahko pa točko rosišča sam izračunaš ali pogledaš v tabeli, in pod to temperaturo ne smeš it, drugače boš imel čez čas kondenz na tleh.

borut_p ::

Ne pozabite, da generirate toploto v objektu - kuhanje, tv, rac, sama telesna toplota. Ohranjanje 22 poleti, ko je zunaj 36 (za mesto) je nerealno s pohlajevanjem iz tč.
Rekuoerator ima tako majhen lretok zraka, da distribucije po hisi ne mores delat.

Soncna stran klima, sencna stran pohlajevanje.

S pohlajevanjem (tc) ne mores ohladiti prostora predvsem iz naslova vlage.

Jaz imam novogradnjo - trenutno nas ni doma - torej brez generiranja notranje toplote, temp brez ukrepov 24°

DimmniBurek ::

Koliko imaš pa izolacije na fasadi? Rolete in to imaš spuščeno čisto do tal?
There Is No Stronger Drug Than Reality

kriptobog ::

borut_p je izjavil:

Ne pozabite, da generirate toploto v objektu - kuhanje, tv, rac, sama telesna toplota. Ohranjanje 22 poleti, ko je zunaj 36 (za mesto) je nerealno s pohlajevanjem iz tč.
Rekuoerator ima tako majhen lretok zraka, da distribucije po hisi ne mores delat.

Soncna stran klima, sencna stran pohlajevanje.

S pohlajevanjem (tc) ne mores ohladiti prostora predvsem iz naslova vlage.

Jaz imam novogradnjo - trenutno nas ni doma - torej brez generiranja notranje toplote, temp brez ukrepov 24°


Tole!
Ko zge krepko cez 30 je talno premalo, predvsem je problem vlaga. In pri taki temperaturi smo ponavadi bolj ko ne notri in mi mulc dvigne rolete na juzni in zahodni strani, kjer so panoramska okna, takrat pa pohlajevanje sploh odpade. Zato resujem s klimo.
Drugace pa, ce delate novogradnjo. Tudi, ce ne mislite dati klime, dajte vsaj predpripravo pustit, ker to res ne stane veliko, za tisti preboj in odtok. Ce bos kdaj se odlocil za montazo si bos zelo hvalezen, ce bo predpripravljeno :)

DimmniBurek ::

Ja, to imava v planu, predpriprava za 2 klime, v vsakem štuku svoja, pa če bo potreba bomo dali naknadno.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Tody ::

Ja podhlajevanje ni vsemogočno :D

Bellzmet ::

Ja podhlajevanje predvsem ne rešuje bistvenega problema - vlage.

borut_p ::

DimmniBurek je izjavil:

Koliko imaš pa izolacije na fasadi? Rolete in to imaš spuščeno čisto do tal?


Imam ravno streho, pt hiso - cca 30cm na strehi, 16cm grafitnega na fasadi, 16cm pod plosco. Po teoriji oz kanufinsulation tablici pod 25kwm2/a

So pa zaluzije trenutno dol oz v horizontali. Smo pri projektiranju tudi pazili, da zahodno sonce ne pride na parket v dnevni sobi - imamo bioklimatsko pergolo spredaj - pozimi odpremo, da gre sonce v prostor (je pa tudi nizji, tako da gre v prostor v vsakem primeru).

Imam pa kanalsko klimo, ki nezno distribuira po bivalnih prostorih preko difuzurojev.

Ob najhujsi vrocini smo morali odpreti v spalnici vrata v garderobo (walk in closet), kjer ima rekuperator zajem, spalnica ima samo dovod

TheBlueOne ::

borut_p je izjavil:

Ne pozabite, da generirate toploto v objektu - kuhanje, tv, rac, sama telesna toplota. Ohranjanje 22 poleti, ko je zunaj 36 (za mesto) je nerealno s pohlajevanjem iz tč.


Pri nas pride cez dan na dobre 25 stopinj, ce zapremo rolete na soncni strani in zracimo ponoci. Je pa glavni prostor ca. 50m2 in nadstandardno visok, tako da ga ljudje ne zagrejemo tako zelo.

borut_p ::

Meni se bivalni prostor ob normalni uporabi segreje na 26. 65m2, 2,75 strop.

Ce je strop visji, imas seveda vecji volumen zraka za segrevat, rabi dlje casa.

Kontra potem pozimi, rabis vec da segrejes.

Balans je vseeno pomemben.

Jaz sem vedno za klimo v bivalnem prostoru, vsaj predpripravo, dokler se v prostoru ne zivi leto, dve - potem vidis obnasanje objekta tekom leta in primerno odreagiras.

Jaz imam zaradi centralnega prezracevanja spuscen strop in sem to izkoristil se za razvod kanalske klime.

johnnyyy ::

kriptobog je izjavil:

Tole!
Ko zge krepko cez 30 je talno premalo, predvsem je problem vlaga.

Ja pri nas je bilo na koncu isto vprašanje. Primorska, lani 90 dni nad 30°C čez dan, sicer se ponoči shladi na 15-20°C a ko piha fen, se zgodi da tudi ponoči par dni temperatura vztraja med 25-30°C.

kriptobog je izjavil:

Drugace pa, ce delate novogradnjo. Tudi, ce ne mislite dati klime, dajte vsaj predpripravo pustit, ker to res ne stane veliko, za tisti preboj in odtok. Ce bos kdaj se odlocil za montazo si bos zelo hvalezen, ce bo predpripravljeno :)

Seveda, obvezno. Mi imamo predvidene 4.

BorutO ::

Pri gradnji hiše obvezno priporočam vsaj manjšo klet pod hišo. Jaz si je nisem mogel narediti zaradi zelo nizke podtalnice, ker sem temelje že skoraj vlival na vodi. Kako mi klet manjka, si še predstavljati ne morete. Ampak parcelo sem vzel samo zaradi lokacije in ogromne površine parcele z dobrimi tremi hektarji gozda zelo dobrih velikih dreves - bukev, hrast. Zdaj imam ogromen sadovnjak, sadja pa ne morem nikam na hladno prav dati. Lani, ko sem imel toliko sadja, da nisem vedel kam z njim, sem imel težave s hladnim prostorom, zdaj je "na srečo" sadovnjak zmrznil letos in nimam težav s tem. Bom pa drugo leto šnops kuhal, če bo spet kot lani in drugo garažo ohlajal s klimo, kaj pa čem. Razen če ima kdo tu gor boljšo idejo?

velikBrokoli ::

BorutO je izjavil:

Pri gradnji hiše obvezno priporočam vsaj manjšo klet pod hišo. Jaz si je nisem mogel narediti zaradi zelo nizke podtalnice, ker sem temelje že skoraj vlival na vodi. Kako mi klet manjka, si še predstavljati ne morete. Ampak parcelo sem vzel samo zaradi lokacije in ogromne površine parcele z dobrimi tremi hektarji gozda zelo dobrih velikih dreves - bukev, hrast. Zdaj imam ogromen sadovnjak, sadja pa ne morem nikam na hladno prav dati. Lani, ko sem imel toliko sadja, da nisem vedel kam z njim, sem imel težave s hladnim prostorom, zdaj je "na srečo" sadovnjak zmrznil letos in nimam težav s tem. Bom pa drugo leto šnops kuhal, če bo spet kot lani in drugo garažo ohlajal s klimo, kaj pa čem. Razen če ima kdo tu gor boljšo idejo?


Ideja o kleti je zabavna, dokler ne dobiš par ponudb izvajalcev in ti citirajo 1000€/m2. :))

Tody ::

BorutO pri vsem tem prostoru praviš da nimaš nikjer prostora za eno zemljačo? https://www.tims.si/mini-kleti.html https://www.bazeni-kleti.si/zemljanka/

Cena za izdelave kleti pomoje ni nič drugačna... Sam več jebe imaš ker ti noben ne zrihta hidroizolacije kot je treba

BorutO ::

Ne vem za cene, ampak starša imata doma klet, vrhunska zadeva za vse, od shrambe sadja, do vloženih zadev. Jaz sem še pred načrtom in pozanimanjem izvajalcev in cen vedel, da klet ni mogoča. Prvo mi je sam bivši lastnik to povedal, potem pa še preveril tako, da sem meter pa pol v globino zvrtal, da sem prišel do vode, takrat dežja ni bilo vsaj en teden. Vseeno sem kupil zaradi parcele in lokacije. Drugače pa, če bi bilo možno, bi imel klet, ne glede na ceno. Klet pač more biti dobro nareta, da ne splesnuje, spoka, voda ne vdre notri in da skoraj ni nič vlage. In klet je obvezna zadeva za vse, ki se doma ukvarjamo z vrtnarjenjem in sadjarstvom. Bolj kot kar koli na parceli pogrešam klet. Včasi po cel dan na spletu iščem alternativo kleti, ampak nič pametnega ne najdem, ne obstaja, ali pa ne znam googlati.

DimmniBurek ::

Kaj pa "enostavno" hladilnica?
There Is No Stronger Drug Than Reality

BorutO ::

Tody je izjavil:

BorutO pri vsem tem prostoru praviš da nimaš nikjer prostora za eno zemljačo? https://www.tims.si/mini-kleti.html https://www.bazeni-kleti.si/zemljanka/

Cena za izdelave kleti pomoje ni nič drugačna... Sam več jebe imaš ker ti noben ne zrihta hidroizolacije kot je treba

Kaj takega sva že gledala, ampak ne da toliko hlada, kot pod zemljo, če tudi je to najbolj približek kleti. En znanec ima tako nareto, dve manjši okni, da ima naravno svetlobo, ampak ni tako hladno notri, kot bi pričakoval. Mogoče bo to edina opcija, da bom enkrat mogel narediti. Parcele več nimam veliko, ker je zdaj sam sadovnjak okoli, pa še kokoši, race in purane sem v sadovnjak naselil, velika greda 20x20m in dva rastlinjaka, otroška igrala... Mi je že skoraj zmanjkalo prostora.

TheBlueOne ::

Tody je izjavil:



Cena za izdelave kleti pomoje ni nič drugačna... Sam več jebe imaš ker ti noben ne zrihta hidroizolacije kot je treba


To pa ne bi smel biti problem. Ne potrebujes kaj vec kot vodotesen beton in nekaj v tem stilu:

https://www.maxfrank.com/intl-de/news/m...

Seveda, ce vlivas, cigli pa so res prej problem kot kaj drugega.

Tody ::

BorutO pomoje malce bolj iščeš izgovore kot pa kaj... Pač če ne moreš imeti kleti zazidane v kleti vzameš tole eno kocko in notri daš klimo... Jebiga strošek je ampak boš pa mel sadje in krompir na mrzlem.

fikus_ ::

V kleti za shranjevanje sadja, zelenjave, .... mora biti primerna temperatura in vlaga, kar pa se ne dosega z izoliranimi kletmi, kot se delajo pri novogradnjah. Ponavadi vlage ni dovolj.
Tako da je smiselno narediti "klet" posebej, brez HI, lahko samo delno pod zemljo, delno nasuto, čez/pred vhod posadiš grmovnice, da se zmanjša vpliv poletnega sonca.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

ATRUM ::

Ali ima kdo kakšen popis del in materiala za gradnjo z cenami +-
oziroma če bi kdo opisal po fazah koliko +-EUR ga je stala gradnja in kaj bi spremenil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ATRUM ()

johnnyyy ::

BorutO je izjavil:

Pri gradnji hiše obvezno priporočam vsaj manjšo klet pod hišo. Jaz si je nisem mogel narediti zaradi zelo nizke podtalnice, ker sem temelje že skoraj vlival na vodi. Kako mi klet manjka, si še predstavljati ne morete. Ampak parcelo sem vzel samo zaradi lokacije in ogromne površine parcele z dobrimi tremi hektarji gozda zelo dobrih velikih dreves - bukev, hrast. Zdaj imam ogromen sadovnjak, sadja pa ne morem nikam na hladno prav dati. Lani, ko sem imel toliko sadja, da nisem vedel kam z njim, sem imel težave s hladnim prostorom, zdaj je "na srečo" sadovnjak zmrznil letos in nimam težav s tem. Bom pa drugo leto šnops kuhal, če bo spet kot lani in drugo garažo ohlajal s klimo, kaj pa čem. Razen če ima kdo tu gor boljšo idejo?

Ena varianta je montažna klet Kevd'r od Gorca cena s postavitvijo cca 4kEUR z DDV (cca 6 mesecev nazaj) - mogoče je problem ker ni vhoda od zgoraj. Glede na to da imaš visoko podtalnico, ne vem kako je kaj s pronicanjem vode, ter če bi izvedel HI.

Druga varianta so hladilnice, te imaš 2 vrsti. Ene so prostostoječe, kjer imaš obstoječe dimenzije, potem pa imaš tudi vgradne (industrijska izvedba), kjer lahko prostor izoliraš iz izolativnih modulov, pa z gips plato narediš fronto, na način, da se vidijo le vrata. Vrata dobiš celo v steklu. Cena - imam 6 mesecev staro ponudbo za cca 7kEUR (pol od tega je hladilna naprava) za 3m².

Sam kleti v novogradnjo nebi dajal - za namene shranjevanja sadja in zelenjave. Danes so novogradnje precej hidro in toplotno izolirane in da bi delal izjemo pri kleti, ne narediš drugega, kot kup toplotnih mostov in prekinitev HI, kar imaš za posledico le plesen. Pri hiši je dobro, da vodo in vlago čim bolj ločiš od objekta. Kolega si je dal na teraso zelenje, pod njem pa je garaža - rezultat - zamaka. Ker ni gradil na ključ ima sedaj različne subjekte, ki krivdo valijo en na drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

3p ::

wcpapir je izjavil:

Razen strešnih oken ne bi imel nikoli več ampak to ne štejem kot zajeb in je še enostavno popravljivo. Strešno okno je najmanj udobna stvar v hiši kar jo imaš lahko hkrati pa najmanj uporabna.


Kaj?! Če imaš bivalno podstrešje, seveda daš čimveč strešnih oken? Če si len, lahko z električnim upravljanjem. Meni so bila v bajti ravno strešna okna fajn. (Razen takrat, ko je debela toča rabila, na srečo samo eno, steklo.)

OneYellow ::

velikBrokoli je izjavil:

BorutO je izjavil:

Pri gradnji hiše obvezno priporočam vsaj manjšo klet pod hišo. Jaz si je nisem mogel narediti zaradi zelo nizke podtalnice, ker sem temelje že skoraj vlival na vodi. Kako mi klet manjka, si še predstavljati ne morete. Ampak parcelo sem vzel samo zaradi lokacije in ogromne površine parcele z dobrimi tremi hektarji gozda zelo dobrih velikih dreves - bukev, hrast. Zdaj imam ogromen sadovnjak, sadja pa ne morem nikam na hladno prav dati. Lani, ko sem imel toliko sadja, da nisem vedel kam z njim, sem imel težave s hladnim prostorom, zdaj je "na srečo" sadovnjak zmrznil letos in nimam težav s tem. Bom pa drugo leto šnops kuhal, če bo spet kot lani in drugo garažo ohlajal s klimo, kaj pa čem. Razen če ima kdo tu gor boljšo idejo?


Ideja o kleti je zabavna, dokler ne dobiš par ponudb izvajalcev in ti citirajo 1000€/m2. :))


To so konkretne izkušnje oziroma ponudbe? Se pravi za 50m2 kleti bi dal 50k? Očitno jim še ni hudega.

velikBrokoli ::

OneYellow je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

BorutO je izjavil:

Pri gradnji hiše obvezno priporočam vsaj manjšo klet pod hišo. Jaz si je nisem mogel narediti zaradi zelo nizke podtalnice, ker sem temelje že skoraj vlival na vodi. Kako mi klet manjka, si še predstavljati ne morete. Ampak parcelo sem vzel samo zaradi lokacije in ogromne površine parcele z dobrimi tremi hektarji gozda zelo dobrih velikih dreves - bukev, hrast. Zdaj imam ogromen sadovnjak, sadja pa ne morem nikam na hladno prav dati. Lani, ko sem imel toliko sadja, da nisem vedel kam z njim, sem imel težave s hladnim prostorom, zdaj je "na srečo" sadovnjak zmrznil letos in nimam težav s tem. Bom pa drugo leto šnops kuhal, če bo spet kot lani in drugo garažo ohlajal s klimo, kaj pa čem. Razen če ima kdo tu gor boljšo idejo?


Ideja o kleti je zabavna, dokler ne dobiš par ponudb izvajalcev in ti citirajo 1000EUR/m2. :))


To so konkretne izkušnje oziroma ponudbe? Se pravi za 50m2 kleti bi dal 50k? Očitno jim še ni hudega.


Ja, dobil sem ponudbe od 800 do 1000e/m2 za cca 80m2 kleti. Ravna parcela.

Sem hitro obupal, bom imel kramo nekje drugje, magar v grdi vrtni lopi :D

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Machete je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Glede na to, da lahko v iskalno polje vpisuješ poljubni pojem in ti sproti podaja rezultate ni spet tako slab UX.
 Te hiši sta na področju redkih poplav...

Te hiši sta na področju redkih poplav...



Kateri protal je to? Hvala

Verjetno tole
https://slo-tech.com/forum/t818956/p799...


Pa:
Po nesreči stisnil 'predlagaj izbris' namesto 'citiraj'.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

TheBlueOne ::

velikBrokoli je izjavil:



Ja, dobil sem ponudbe od 800 do 1000e/m2 za cca 80m2 kleti. Ravna parcela.

Sem hitro obupal, bom imel kramo nekje drugje, magar v grdi vrtni lopi :D


Hm, koliko pa je bila cena same temeljne plosce? Sumim, da vsaj 15000EUR? Najboljsa ponudba za klet pa je potem bila ca. 70000EUR? Torej razlika je 55000EUR doplacila za klet. In glede na ceno sumum, da je bodisi modularna ali pa 100% vlita, kar pomeni, da so stene gladke in je, ce polozis prej kable lahko takoj koncana?

55.000/80 nanese slabe 700EUR/m2, kar pa zna biti ugodno. Vrtna lopa ne bo cenejsa, ce bo nekje na nivoju kakovosti slabe montazne hise. Po vsej verjetnosti bo drazje kot tiste 700EURm2

Pa se nismo koncali, ker izgubljas parcelo. Recimo, da bos delal 80m2 lopo, pa recimo, da je kvadrat parcele 60EUR. To ti odnese se 5000EUR parcele.

In ce lopa ni na visokem nivoju zopet se vedno nismo koncali, ker ti bo utility kradel drago hisno kvadraturo. :)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Cena temeljne plošče v Šenčurju, tam 100m2, brez kleti, samo izravnava terena, 80.000 EUR.

Me je vrglo na rit, ko sem to slišal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

To pa je 100% nateg. So morda gradili kaksni Svicarji in si jih je lokalni mojster malo privoscil. :)

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Cena temeljne plošče v Šenčurju, tam 100m2, brez kleti, samo izravnava terena, 80.000 EUR.

Me je vrglo na rit, ko sem to slišal.


Kaksna plosca pa je to? Jaz sem dal za 70m2 plosco 13k. 5k je bil izkop in nasutje in utrjevanje tampona. 1m tampona pod plosco.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110972 (282) mikhaair
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241947 (11414) edi123
»

stara hiša in prenova ter klimatizacija, prezračevanje, vlaga... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16716824 (12121) IL_DIAVOLO
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153686 (28951) Matejjjjj

Več podobnih tem