Prijavi se z GoogleID

» »

Nakup hiše

Nakup hiše

strani: 1 ... 3 4 5 »

Lonsarg ::

Od vseh prostorov sta ravno jedilnica in kuhinja dva med katerima na tisoče "povezav" narediš letno, tako da ločena jedilnica je no go, razen če imaš eno mini mizico ob kuhinji za sprotne zajtrke in stuff, ter večjo jedilnico posebaj v dnevni, to bi še nekako šlo. Pa še to je zgolj delna rešitev problema, če moreš skozi ozka vrata nosit hrano iz kuhinje v glavno jedilnico.

Torej ti preostane od lepih rešitev zgolj klasično (jedilnica/kuhinja ter ločena dnevna) ali pa moderna(vse troje skupaj). Zaradi malo vonja ki uide v dnevno(v primeru urejenega prezrečevalnega sisteme zgolj ob določene hrani, torej redko) žrtvovati tako veliko praktičnosti in tako konkretno lepši izgled ni logično.

Okapi ::

Vse je odvisno od tega, koliko prostora imaš na voljo. Ločena kuhinja od jedilnice je že dobro, saj tudi v restavraciji običajno nočeš jesti niti blizu kuhinje. Je pa taka ločena jedilnica seveda namenjena predvsem za priložnosti, ko imaš goste. V majhnem stanovanju (ali hiši) to seveda ni možno, v srednje velikem je pa tudi škoda "zapravljati" prostor za ločeno jedilnico.

energetik ::

Mi imamo skupno 30m2 kuh+jed+dn pa ni nobenega problema. Med kuhanjem laufa napa, po kosilu se na stežaj odprejo terasna vrata in se zlufta. Sicer pa se nikoli ne zgodi, da bi kdo posebej sedel na sedežni in ne bi čakal na kosilo, da bi ga vonj motil. V ostali prostorih pa itak ni vonja nič, saj so vrata v skupni prostor zaprta.
Pride pa taka postavitev vedno prav, kuharju ni dolgčas ker je ponavadi še kdo v dnevni, vmes lahko gleda TV,se bolj prav pa pride med obiski.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: energetik ()

Tody ::

Sej njega vglavnem moti zvok, ker on hoče gledat Tv ta stara pa ropota z lonci...

krho ::

Ne mene moti da cel dan pol še bajta "smrdi" po hrani.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

K0l1br1 ::

Kaj imate to za ene bajte, da vam vse smrdi? nekam fini vsi po vrsti, da vas moti vonj kuhinje, omedlevate pa nad roštiljem na oglje, sport v mestu pa odpiranje oken.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: K0l1br1 ()

avani ::

Jaz sem se isto spraševal :) madona sami indijci na kupu

c3p0 ::

Slaba napa, ali neuporaba le-te. Imam vse troje združeno in ne doživljam problemov z vonjem po hrani.

Tody ::

Krho, odpreš okno na eni strani bajte in potem na drugi strani bajte. Počakaš 15 minut in vonja ni več. Temu se reče prepih. Sicer znajo to tud zdej naprave narest če je tole kar sem napisal preveč napredno.

Invictus ::

A res tako slabo kuhate, da vam smrdi lastno kuhanje ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Ce pa mu matka vampe in krvavice kuha :D

Invictus ::

In kaj je narobe s tem? Saj to ne smrdi ...

Če seveda znaš kuhati... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

ti verjetno še omare v sobah odpreš da dišijo po sveže pohanih zrezkih?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Njemu se riba disi :D

Ce seveda znas kuhat.

Zgodovina sprememb…

XLapse ::

Lonsarg je izjavil:

Od vseh prostorov sta ravno jedilnica in kuhinja dva med katerima na tisoče "povezav" narediš letno, tako da ločena jedilnica je no go, razen če imaš eno mini mizico ob kuhinji za sprotne zajtrke in stuff, ter večjo jedilnico posebaj v dnevni, to bi še nekako šlo. Pa še to je zgolj delna rešitev problema, če moreš skozi ozka vrata nosit hrano iz kuhinje v glavno jedilnico.

Torej ti preostane od lepih rešitev zgolj klasično (jedilnica/kuhinja ter ločena dnevna) ali pa moderna(vse troje skupaj). Zaradi malo vonja ki uide v dnevno(v primeru urejenega prezrečevalnega sisteme zgolj ob določene hrani, torej redko) žrtvovati tako veliko praktičnosti in tako konkretno lepši izgled ni logično.

jaz bi razbil zid med kuhinjo in dnevno... trenutno mam posebej... Sovražim
alien technology

Imam eno vprasanje. Hiša zgrajena do 3. gradbene faze. Kaj zdaj to pomeni? Koliko se je potrebne investicije, da je le ta primerna za vselitev?

Samo resni odgovori prosim.

Hvala

z3ro ::

Okapi ::

Goli zidovi in streha. Po teoriji naj bi to bilo 48% investicije, v praksi bolj 40%.

energetik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imam eno vprasanje. Hiša zgrajena do 3. gradbene faze. Kaj zdaj to pomeni? Koliko se je potrebne investicije, da je le ta primerna za vselitev?

Samo resni odgovori prosim.

Hvala
Mi smo imeli poleg 3.gf še okna, fasado, notri omete in štrom na grobo potegnjen. Vselili smo ze za dodatnih 42k€. Seveda to pomeni, da je bilo notri osnovno, torej kuhinja, jedilnica, spalnica, 1x otroška soba, kopalnica, WC. Drugje so bile samo pobeljene sten in talne obloge.

Za od 3.gf torej prištej k 42 še cca. 25k€ za tisto, kar sem omenil.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: energetik ()
strani: 1 ... 3 4 5 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51364933 (954) Zvezdica27
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

10516314 (2089) energetik
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

14012320 (4302) kixs
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

38274760 (41584) Zvezdica27

Več podobnih tem