» »

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

kriptobog ::

Vball je izjavil:

Sicer bo morda kdo rekel da je ok, ampak v kuhinjo ne dajaj parketa. Na srečo smo ta nasvet upoštevali in smo dali ploščice, ne predstavljam si kakšen bi bil parket. Stalno se nekaj kuha, pomiva, šprica voda, pade hrana na tla, :)


Jaz sem sel s keramiko povsod. Imajo take imitacije lesa, da nisi ziher ce je to sploh res keramika :))

tony1 ::

"* v mansardi v 2 sobah kjer je samo eno strešno okno premalo svetlobe. - v eni sobi je kabinet z računalnikom to niti ni tak problem.
Kjer pa je otrok in se igra in uči pa je to premalo. Tako da bi verjetno šel v neko drugačno obliko. Zdej a je to frčada... al 2 strešni okni pa nisem razmišljal..."

Mirno daš lahko 2 strešni okni ali pa tudi 4, če je prostor. Itak se danes dobi strešna okna s senčilom na vrhu (razpneš ga tako, da ga od znotraj potegneš s palico na začetku poletja in jeseni pospraviš, zarola se v utor na vrhu okna), tako da ni strahu, da bi bilo zato kaj posebej vroče v prostoru... Pa še en konec skrbi zaradi toče si s senčilom rešil...

Kalibri ::

tony1 je izjavil:

Tudi sam sifona ne bom več dajal nikamor, saj imajo vsi stroji danes aquastop.
Sem že videl, kako je pred aquastopom prebilo cev in tudi to, kako je iz pralnega stroja stekla voda, ker je popustilo tesnilo ob vratih. Aquastop ni o tem vedel nič, samo teklo je.
Pravilna izvedba pa ni nek problem, daš pretočnega.

energetik ::

kriptobog je izjavil:

Vball je izjavil:

Sicer bo morda kdo rekel da je ok, ampak v kuhinjo ne dajaj parketa. Na srečo smo ta nasvet upoštevali in smo dali ploščice, ne predstavljam si kakšen bi bil parket. Stalno se nekaj kuha, pomiva, šprica voda, pade hrana na tla, :)


Jaz sem sel s keramiko povsod. Imajo take imitacije lesa, da nisi ziher ce je to sploh res keramika :))
Keramika je druga najboljša zadeva, takoj za lepljenim vinilom. Tudi jaz bi jo dal povsod, ampak mi je na otip prehladna.
vires in numeris

kriptobog ::

energetik je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Vball je izjavil:

Sicer bo morda kdo rekel da je ok, ampak v kuhinjo ne dajaj parketa. Na srečo smo ta nasvet upoštevali in smo dali ploščice, ne predstavljam si kakšen bi bil parket. Stalno se nekaj kuha, pomiva, šprica voda, pade hrana na tla, :)


Jaz sem sel s keramiko povsod. Imajo take imitacije lesa, da nisi ziher ce je to sploh res keramika :))
Keramika je druga najboljša zadeva, takoj za lepljenim vinilom. Tudi jaz bi jo dal povsod, ampak mi je na otip prehladna.


Imam debele copate :)) Drugace pa ko je zunaj hladno so tla topla, talno gretje odpravi hladen filing. Poleti pa pase da je hladna.

OneYellow ::

Upam, da vsi, ki delate pritlično brez stopnic za starost z vozičkom, upoštevate povsod tudi širino vrat, velikost kopalnice itd. Bi bilo nerodno, če ostaneš z vozičkom pred vhodnimi vrati pritlične hiše ali pa v predprostoru. :)

klemenSLO ::

Vball je izjavil:

Sicer bo morda kdo rekel da je ok, ampak v kuhinjo ne dajaj parketa. Na srečo smo ta nasvet upoštevali in smo dali ploščice, ne predstavljam si kakšen bi bil parket. Stalno se nekaj kuha, pomiva, šprica voda, pade hrana na tla, :)

Se strinjam, mi smo v kuhinjo dali ploščice.

OneYellow je izjavil:

Upam, da vsi, ki delate pritlično brez stopnic za starost z vozičkom, upoštevate povsod tudi širino vrat, velikost kopalnice itd. Bi bilo nerodno, če ostaneš z vozičkom pred vhodnimi vrati pritlične hiše ali pa v predprostoru. :)

MOja je fizioterapevtka in smo to upoštevali, ... jst ITjevc sm mel bl kable v mislih :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Premalo zadev iz nerjavečega jekla. Tu mislim ograje, nosilce za klimo, razne rozete itd. Da ni treba barvat in da ti ne teče kaka rja po fasadi.

Lesena okna z alu prevleko, alu rulete in rolo komarniki. Tu je bil fail, ker so samo lesena okna in fiksni komarniki ter plastične rulete.

Kar je pa res dobro so pa bakreni žlebovi. Isti so, kot so bili. Medtem ko ima sosed eloksiran aluminij in so žlebovi postali grdi.

Betonski strešniki. Takrat so bili opečnati strešniki slabe kakovosti in je bila izbira betonskih smotrna. Danes je ravno obratno in bi vzel opečnatega z engobo.

Omarico za elektriko in telekomunikacije bi danes namesto vgradnje v fasado raje vgradil kot prostostoječe omarice.

Do vodomera v jašku bi napeljal cev za kabel. Tako bi lahko danes preko M-busa imel pregled porabe vode.

In seveda najbolj pomembno, zasadil bi še kako drevo več.

2f4u ::

Gretje/ohlajanje
V kleti v tleh naredi dvojno navitje cwvi. Vmes izolacijo 7 do 10cm.
Te cevi bodo crpale nekje 12C proti centralni in po hisi .. to bo ohlajanje.
Gretje, druga cev, zgornja, uporabis mesalni vebtil da ogrevas hiso. Ne smes spodnjega navitja uporabiti za grezje, ker gre odvod v tla, zemljo...
To je skoraj A1 energetska izkaznica.

Twixz ::

DimmniBurek je izjavil:

OK, kaj pa kaj bolj v detajle?
Recimo kaj okoli talnega gretja ali kopalnice? Midva sva za odprti tuš, ampak sva se že odločila da bo "tuš kabina podn", ker majo vsi probleme s ploščice+kanaleta.
Kaj pa talno gretje oz. ogrevanje kopalnice, kolega pravi, da mu je žal, da ni za prehodna obdobja dal še električno talno. Čeprav, pomoje se da toplotno naštelat, da ti greje samo kopalnico. Ventile na razdelilcu za talno zapreš in gas?
Rekuperacija, kaka posebna zadeva k je za pazit? Predpripravo bomo pustili za vlaženje...


Kopalnico imam električno talno, tuš walk in (brez kadi, samo vrata) in ploščice. Not sure kaj bi lahko bili "problemi s ploščicami + kanaleto". Keramičar si itak sam vlije estrih da naredi ustrezni padec v kanaleto.
Talno sem vzel zato, ker nimam velike kopalnice ~10 m2 (s tušem vred). Če bi imel večjo kopalnico bi definitivno ne dal električnega talnega noter.

Buggy ::

Kar je pa res dobro so pa bakreni žlebovi. Isti so, kot so bili. Medtem ko ima sosed eloksiran aluminij in so žlebovi postali grdi.


isti verjetno niso, ker vsaj moji so bili svetleci da sem se kar mal ustrasil, so pa kmalu postali rjavkasto-crni in opravljajo svoje poslanstvo zgolj ob rednemu ciscenju pozno spomladi in poznoi jeseni. Imam okoli ogromno orjaskih listavcev, ki blagodejno pripomorejo k senci ne pa toliko k ciscenju okolice :))

Stresnike sem tudi vzel takrat glinene in prezracene, glede usmeritve slemenena pa sem imel kar malo bitko z obcinarji in jim nekako vseeno dokazal, da je moja postavitev bolj smiselna ter po zakonu, kot je bila njihova odlocitev glede na hise oz. orientacije streh v okolici. Naklon strehe je moral pa vseeno biti znotraj njihov okvirjev.

Fiv3er ::

Hiša: Delal Lumar, vse teklo kot namzano. Nisem pa predvidel utp-ja na treh mestih za PoE kamere - edina greška.

Temeljna plošča: veliko zajebancij z nepoštenim izvajalcem. TK cev zakopol en meter stran od hiše, češ da tega nimamo v podogbi in podobne fore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fiv3er ()

dronyx ::

DimmniBurek je izjavil:

V kratkem začnemo zidati hišo in me zanima kaj ste zajebali pri gradnji. Kaj obžalujete, kaj bi naredili drugače?

Moj nasvet dneva je ne varčuj pri strehi in ostrešju. Kvalitetna streha ni noben prestiž. Streha bo v življenjski dobi doživela sigurno silovite udarce vetra, točo, nalive, večje količine snega, žled...Streha je najbolj na udaru vremenskih pojavov in mora biti narejena kvalitetno in strokovno. Pri sosedu so kar sami prekrivali streho udarniško in poleg drugih napak celo pozabili dati kakršenkoli snegolov na streho. Ker ima streha večji naklon pozimi, ko zapade malo več snega, ta sneg se na vrhu strehe utrga in zgrmi navzdol s takim truščem, da se vsi zbudimo. Po 10 letih so šli streho v celoti prekrit oziroma naredit na novo. Ostali so samo tramovi. Danes mora imeti streha primarno, sekundarno kritino, pravilno zračenje, kvalitetne strešnike. Po moje ne moreš dosti falit s klasično dvokapnico in čim večjim napuščem, da ti ne teče po fasadi ob vsakem malo večjem dežju. Pri postavitvi strehe se je pametno ozreti tudi okrog kako imajo obrnjeno drugi. Namreč včasih so upoštevali naravne danosti in se prilagodili, danes pa samo gledajo, da bo lepo za videt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Buggy ::

Drugace pa imam tudi sam montazno od Marlesa staro 19 let, delano na kljuc z nadzornikom, spodnji podkleteni del s temelji pa lastna rezija, seveda po njihovih nacrtih + extra podaljsana juzna stranica, kjer je sedaj ogromna terasa 30m2, spodaj pa letna kuhinja z locenim dostopom v kletne prostore.

Govorim pa to zato, ker smo delali temelje obcutno mocnejse kot bi jih morali predvsem zaradi tega, ker bo cez cas montazni del nad kletnim delom funkcionalno in energetsko zastarel in bojo tamali komot porusli in zidali ali delali montazo nad tem. Temelji in plata so overkill...se delavci so se norcevali ce delam atomsko zaklonisce :))

V kleti je shramba, pralnica in kurilnica ter velika hobby soba ter pod teraso chilleksing prostor kjer se grilla...to bo komot ostalo za zmeraj...ne zastara:P

poskrbi seveda da bos imel nek prostor, ki bo samo tvoj in kamor se bos lahko umaknil in imel svoj urejen kaos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

mod-moron ::

@OP Ena zadeva, ki jo zajebe vsak. Premalo jo izolira, ker mu proti koncu gradnje zmanjkuje denarja in začne šparat na napačni stvari.

janezvalva_6 ::

wc sem naredil premajhen :(

Lonsarg ::

Namesto locenega rekurperacijskega prezracevanja in klime bi naslednjic sel v bolj profi verjanto kjer je rekurperacija in kanalska klima integrirana v isto napravo/cevi. Pa tudi po specifikacijah prezracevanje se mi zdi premalo bi naslednjic 50% pre-dimenzioniral (ampak na to je treba misit ze ko se cevi daje v stene/strope), predimenzioniranje je itak skoraj nujno ce gres v varjanto z integriranim hlajenjem (ker brez predimenzioniranje zna bit hladilni ucinek presvoh). No morda bom v kratkem imel spet sanso, bom najbrz tega kupil:
https://clivet-mago.si/rekuperatorji/el...

Aja pa naslednjic bi ob prenovi elektrike v primeru armiranih betonskih sten raje elektriko po tleh/stropu napeljal. Ker stemanje tega betona je bila kar muka.

Aja pa namesto trdozilne bi naslednjic sel na mehkozilne kable za elektriko.

Pa se bi se kaj najdlo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

floyd1 ::

Po moje ne moreš dosti falit s klasično dvokapnico in čim večjim napuščem, da ti ne teče po fasadi ob vsakem malo večjem dežju.

Foter ima velik napušč. Fasada je pri njem mokra kak meter in pol nižje, kot pri našem malem napušču, to pa je vse. Pri nalivih ta teden sva pa bila verjetno na istem, pri nas je neslo kaplje praktično vodoravno. Velik napušč gotovo ne škodi, ampak v takem vremenu tudi neke posebne koristi ni od njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Utk ::

Vodoravno pada parkrat na leto, navpično pa 100x.

delavec44 ::

Bi rekel prej da navpično pada parkrat na leto, ostalo pa pod kotom. Vsaj tako je pri nas glede na okna in fasado.

floyd1 ::

gaoZjQP je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Tuš bi naredil s tuš bano (nizko, moderno, "nivojsko") in nikoli več s ploščicami in kanaleto. Preveč stvari lahko gre narobe, tudi ob kvalitetni izvedbi.

zakaj ne? nam se zdi fajn in prostorno. če pa res začne puščati (kje?) po X letih, ne moreš zakrito priklopiti tuš banjice z nekaj truda?

Jaz sem vse zrihtal v "nulo", a so se tla skozi leta malo posedala (ker je stiropor bil OK, vsaj po specifikacijah, malo sumim tisto peno proti udarnemu zvoku) in je že bila veselica s pokanjem fug in zatekanjem, plesnijo. Sem že 2x fuge ven čohal. Sicer je vse narejeno po "reglcih" a tisti trak se je na vogalih mogoče že nargal, kako je posedanje preživel maipeiev hidrostop elastik (ki sem ga v 2 rundah zelo natančno nanesel sam, ker šalabajzerjem nisem več zaupal) tudi nimam pojma. Sicer vprašanje, kako bi v tem primeru bilo s tuš bano, verjetno le malo boljše.
Kanaleta je sranje za pucat, sploh če živiš z 2 osebama z dolgimi lasmi in psom. Vedno moraš narazen jemat, čistit rešetko, notranjo mrežico, sifon... Če se konkretno zamaši, je hito voda čez pol kopalnice (predvsem pri otrocih, ki tega nekako "ne opazijo", ker se jim mudi igrice nabijat).

delavec44 je izjavil:

Bi rekel prej da navpično pada parkrat na leto, ostalo pa pod kotom. Vsaj tako je pri nas glede na okna in fasado.

Točno tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Utk ::

delavec44 je izjavil:

Bi rekel prej da navpično pada parkrat na leto, ostalo pa pod kotom. Vsaj tako je pri nas glede na okna in fasado.

Odvisno kako imaš dolgega.

Kvatebrigic ::

To da nisem dal lepljen vinil povsod, ampak sem ga sral s keramiko po hodniku. To da sem sparal na kvaliteti keramike. Dont do that!
To da nisem povsod vgradil led trakov ampak samo v tri prostore...

Overall je pa kar dobro izpadlo, imam tlake povsod v istih nivojih, v obeh kopalnicah kanalete. Ja je treba pucat, drugace pa ni tezav.
Zal mi je da sem v kopalnice vgrajeval zracnike ker je bila ze tezava s kondenzom kljub velikim kondenzacijskim posodam. V obeh imam okna in zracimo z odpiranjem oken...

Splaca se res dobro prestudirat kje bos imel kaj okoli hise. Kar je pa takrat ko se dela hisa tezko, ker je treba ze pri hisi misliti na sto stvari. Obvezno na dva konca hise potegnit vodo z locenim izpustom in elektriko.

Kvatebrigic ::

Se ena stvar - ce bi se enkrat delal, obvezno pred nakupom preverit kake tipke za wc kotlicek so na voljo. Vzel sem geberit delta, ki ima zelo majhen nabor tipk in grde so za popi***! Sem mislil da to vse pase...;((

sbawe64 ::

tony1 je izjavil:

"* v mansardi v 2 sobah kjer je samo eno strešno okno premalo svetlobe. - v eni sobi je kabinet z računalnikom to niti ni tak problem.
Kjer pa je otrok in se igra in uči pa je to premalo. Tako da bi verjetno šel v neko drugačno obliko. Zdej a je to frčada... al 2 strešni okni pa nisem razmišljal..."

Mirno daš lahko 2 strešni okni ali pa tudi 4, če je prostor. Itak se danes dobi strešna okna s senčilom na vrhu (razpneš ga tako, da ga od znotraj potegneš s palico na začetku poletja in jeseni pospraviš, zarola se v utor na vrhu okna), tako da ni strahu, da bi bilo zato kaj posebej vroče v prostoru... Pa še en konec skrbi zaradi toče si s senčilom rešil...

Cca 3°je več s strešnim oknom (velux + velux zunanje mrežasto kovinsko senčilo z luknjicami).

Če bi radi svetlobo, potem raje svetlobnike https://www.velux.si/izdelki/svetlobnik .
2020 is new 1984
Corona World order

tony1 ::

"Govorim pa to zato, ker smo delali temelje obcutno mocnejse kot bi jih morali predvsem zaradi tega, ker bo cez cas montazni del nad kletnim delom funkcionalno in energetsko zastarel in bojo tamali komot porusli in zidali ali delali montazo nad tem. Temelji in plata so overkill...se delavci so se norcevali ce delam atomsko zaklonisce :))"

Namen je bil gotovo dober, se pa v ogromni večini primerov take investicije ne izplačajo. Nemogoče je predvideti, kako se bo zidalo čez 40 let (razvoj gre ves čas izjemno hitro naprej), kakšne bajte se bo zidalo takrat, kaj bo s tvojo bajto takrat (morda boš še zelo vitalen in ne boš hotel nikamor, morda boš že pod rušo 20 let, ker te je zbil vlak) in ali se bo mulcem sploh splačalo ali dalo zidati...

"Če bi radi svetlobo, potem raje svetlobnike https://www.velux.si/izdelki/svetlobnik"

Grozno so mi grdi, in ne vidim pomembne prednosti pred strešnimi okni. Okno lahko (tudi če je prezračevanje v moderni bajti nepomembno) odpreš in pomiješ ko gospod, ko postane umazano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kriptobog ::

mod-moron je izjavil:

@OP Ena zadeva, ki jo zajebe vsak. Premalo jo izolira, ker mu proti koncu gradnje zmanjkuje denarja in začne šparat na napačni stvari.


Kako pa jo danes premalo izoliras, ce so doloceni standardi? Razen, ce delas mimo projekta.

floyd1 je izjavil:

gaoZjQP je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Tuš bi naredil s tuš bano (nizko, moderno, "nivojsko") in nikoli več s ploščicami in kanaleto. Preveč stvari lahko gre narobe, tudi ob kvalitetni izvedbi.

zakaj ne? nam se zdi fajn in prostorno. če pa res začne puščati (kje?) po X letih, ne moreš zakrito priklopiti tuš banjice z nekaj truda?

Jaz sem vse zrihtal v "nulo", a so se tla skozi leta malo posedala (ker je stiropor bil OK, vsaj po specifikacijah, malo sumim tisto peno proti udarnemu zvoku) in je že bila veselica s pokanjem fug in zatekanjem, plesnijo. Sem že 2x fuge ven čohal. Sicer je vse narejeno po "reglcih" a tisti trak se je na vogalih mogoče že nargal, kako je posedanje preživel maipeiev hidrostop elastik (ki sem ga v 2 rundah zelo natančno nanesel sam, ker šalabajzerjem nisem več zaupal) tudi nimam pojma. Sicer vprašanje, kako bi v tem primeru bilo s tuš bano, verjetno le malo boljše.
Kanaleta je sranje za pucat, sploh če živiš z 2 osebama z dolgimi lasmi in psom. Vedno moraš narazen jemat, čistit rešetko, notranjo mrežico, sifon... Če se konkretno zamaši, je hito voda čez pol kopalnice (predvsem pri otrocih, ki tega nekako "ne opazijo", ker se jim mudi igrice nabijat).

delavec44 je izjavil:

Bi rekel prej da navpično pada parkrat na leto, ostalo pa pod kotom. Vsaj tako je pri nas glede na okna in fasado.

Točno tako.


kanaleta je sranje, ce je vgrajen nek krs od kanalete. Ce vzames kvalitetno kanaleto teh tezav nimas. Geberitova se tako enostavno cisti, zamasila se mi pa tudi ni se nikoli. Ce bi se imam pa se talni sifon v kopalnici, oz. v vsakem prostorju kjer je voda, tako da mi ne more nic poplaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

velikBrokoli ::

Kvatebrigic je izjavil:

Se ena stvar - ce bi se enkrat delal, obvezno pred nakupom preverit kake tipke za wc kotlicek so na voljo. Vzel sem geberit delta, ki ima zelo majhen nabor tipk in grde so za popi***! Sem mislil da to vse pase...;((


A eni se res ukvarjata z detajli, kot je tipka za wc kotlicek? :)) Moram priznati, da ne vem kaksno sploh imam doma, lol

TheBlueOne ::

velikBrokoli je izjavil:



A eni se res ukvarjata z detajli, kot je tipka za wc kotlicek? :)) Moram priznati, da ne vem kaksno sploh imam doma, lol


Jaz bi se definitivno, ker je razlika v ceni lahko kot dan in noc. Recimo pisuar:

Klasika cel komplet 170EUR

https://www.bauhaus.at/urinale/urinal-k...

Geberit

Predpriprava 280EUR:
https://www.bauhaus.at/urinal-vorwandel...

Tipka 150EUR:

https://www.bauhaus.at/betaetigungsplat...

Keramicni del 290EUR:

https://www.bauhaus.at/urinale/geberit-...

Torej 170EUR ali pa 720EUR. Kjer lahko povsod se kaj prihranis, samo v osnovi pa je to neko obicajno razmerje.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Glede funkcionalosti seveda, ampak pri izgledu wc tipke mi je pa res vseeno kako zgleda... Jaz sem vzel poceni geberit delta belo tipko, who cares :)) važn, da se lahko poserješ in splakneš

Machete ::

kriptobog je izjavil:

Centralno klimo bi dodal. Ostalo pa stima. Glede vticnic smo se s projektantom en mesec samo s tem ukvarjali, da jih je dovolj tam kjer so potrebne, ne da so nametane po celi hisi, samo zato, da jih je vec.
Mogoce bi menjal edno komarnike, ampak to itak lahko naknadno zrihtam. Problem komarnikov je tista mufka spodaj, ker ose in smrdljivci zlezejo skozi.

Jezus, en mesec za vticnice. Sveta marija milosti polna, realno je to 1day job.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tech909 ::

stran od žiher hiš!

mtech7 ::

Sosed ima 150 napušč in mu je prejšni teden veter odtrgal 1/3 strehe, 5m stran s 40 cm pa samo prvo vrsto strešnikov.

Danes bi južno stran strehe prekril z ustrezno sekundarno kritino in FV paneli, brez strešnikov, ker so nepotreben sloj, pa za ceno strešnikov bi dobil že precej panelov.

TheBlueOne ::

Pa je bil napusc edina razlika? Orientacija stehe, vrsta stresnikov in kunstrukcija, naklon vse enako?

kriptobog ::

Machete je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Centralno klimo bi dodal. Ostalo pa stima. Glede vticnic smo se s projektantom en mesec samo s tem ukvarjali, da jih je dovolj tam kjer so potrebne, ne da so nametane po celi hisi, samo zato, da jih je vec.
Mogoce bi menjal edno komarnike, ampak to itak lahko naknadno zrihtam. Problem komarnikov je tista mufka spodaj, ker ose in smrdljivci zlezejo skozi.

Jezus, en mesec za vticnice. Sveta marija milosti polna, realno je to 1day job.


Jp, potem pa jokate, da jih ni dovolj tam kjer jih rabite, da nimate utp kabla zunaj za kamere, da ni kabla zunaj za morebitno polnilnico itd.

denabiker ::

zasavc83 je izjavil:

Še več vtičnic, inštalacijskih cevi (praznih) tako notri kot zunaj.


Tudi sam, nismo si vzeli čas, da si naredimo dodobra načrt kje bo kaj in zdaj marsikje manjka ali je preveč. Vse se je mudilo in pač rezultat je takšen.

TheBlueOne ::

Vseeno ne potrebujes vec kot dan za normalno hiso. Podjetje si morda vzame 2h preden poslje v pregled, ce sploh, ker imajo standardizirano glede na tip sobe za vecino sob.

tony1 ::

Dajmo se nehati hvaliti z mediokriteto in brezbrižnostjo, prosim. Če nekdo ima denar sedeti s projektantom ves mesec, je to njegov denar. In njegova bajta.

kriptobog ::

tony1 je izjavil:

Dajmo se nehati hvaliti z mediokriteto in brezbrižnostjo, prosim. Če nekdo ima denar sedeti s projektantom ves mesec, je to njegov denar. In njegova bajta.


Placas po projektu. Se stromar, ki je potem vlekel strom je rekel, da je to ena redkih his, da je tako dodelano. Po 3 letih se se ni izkazalo, da bi bilo kaj premalo ali na napacnem koncu. Predvsem je bilo pomembno, da je strom tudi zunaj prav, ne da so samo random nafukani kabli zunaj, samo zato da jih je dovolj, ampak so postavljeni premisljeno - letna kuhinja, terasa, bazen, toplotna, klima, cistilna, garaza, crpalka za dezevnico, dovozna vrata, dvoriscna razsvetljava, itd.

TheBlueOne ::

Pa nimas kaj toliko sedeti z njim. Recimo za spalnico je ce se spomnem prav standard, da imas tri stikala za luci. Enega pri vhodu, dva pri vsaki strani postelje. Potem pa menda stiri vticnice.

Projektatnt s katerim sem takrat delal je potem imel za obicajne stranke predpripravljeno se prakticno vse kar si lahko zamislis. Dodajanje je prodajna strategija v stilu "Bo tam TV?", "Bo tam internet?".

Praviloma gre tudi skozi razne specifike zunaj, ker tako sluzijo. Ampak si tezko predstavljam, da je potrebno vec kot 10 min na sobo. Potem pa morda se malo pretuhtas doma.

kriptobog ::

TheBlueOne je izjavil:

Pa nimas kaj toliko sedeti z njim. Recimo za spalnico je ce se spomnem prav standard, da imas tri stikala za luci. Enega pri vhodu, dva pri vsaki strani postelje. Potem pa menda stiri vticnice.

Projektatnt s katerim sem takrat delal je potem imel za obicajne stranke predpripravljeno se prakticno vse kar si lahko zamislis. Dodajanje je prodajna strategija v stilu "Bo tam TV?", "Bo tam internet?".

Praviloma gre tudi skozi razne specifike zunaj, ker tako sluzijo. Ampak si tezko predstavljam, da je potrebno vec kot 10 min na sobo. Potem pa morda se malo pretuhtas doma.


Pa lucke, lan za tv, vticnica nad tlemi pri vratih za sesalec, da ne vlacis kabla z nocne omarice, ker so tam skrite vticnice, vticnica v garderobi, osvetlitev garderobe, itd.

TheBlueOne ::

kriptobog je izjavil:



Pa lucke, lan za tv, vticnica nad tlemi pri vratih za sesalec, da ne vlacis kabla z nocne omarice, ker so tam skrite vticnice, vticnica v garderobi, osvetlitev garderobe, itd.


Tisti katerega poznam ti bo ponudil vse in se vec. Vecina tako ali tako vzame dosti prevec. Ampak te ne bo stalo dosti casa, samo cena bo na koncu namesto 4000€, 15000€.

kriptobog ::

TheBlueOne je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Pa lucke, lan za tv, vticnica nad tlemi pri vratih za sesalec, da ne vlacis kabla z nocne omarice, ker so tam skrite vticnice, vticnica v garderobi, osvetlitev garderobe, itd.


Tisti katerega poznam ti bo ponudil vse in se vec. Vecina tako ali tako vzame dosti prevec. Ampak te ne bo stalo dosti casa, samo cena bo na koncu namesto 4000€, 15000€.


Cena projekta je bila ista kot je bila dogovorjena v startu. Jaz sem samo zelel imeti vse pripravljeno v piko, ne da se potem stuka z elektriko, ker ni na pravem mestu ali pa jo je premalo.

krho ::

DimmniBurek je izjavil:

Posebej vejo za kopalnico je mišljeno prov posebej cevi samo za kopalnico? Ne samo svoj vod na razdelilcu? Jaz sem računal na to, da bi v kopalnico dal cevi bolj na gosto in imel svoj vod na razdelilcu. Mislite da to ni dovolj? Ta IR špegu ideja se sliš kar zanimivo drgač
Po moje je tudi nesmiselno greti na štrom, je pa res, da če imaš elektrarno "je vseeno".

Mi sicer nismo zidali na novo, smo pa adaptirali. Bolj gosto v talno v kopalnici ni dovolj. Midva imava tudi lojtro na talnem, pa je popolnoma Brez veze, to ne greje nič, tako, da je talno za lojtro zaprto in električni grelec vštekava na minimum po potrebi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Ytong ::

Hišo sem delal leta 2015, nekako prvi v svoji družbi (pri 26 letih). Tako da nekih pametnih nasvetov s strani družbe nisem dobil. Starši so hišo delali pred cca 30 leti in jasno niso bili v koraku s časom.

Kar sem zafrknil:
- nepremišljeno urejanje okolice. Namesto da bi bager skopal vse trase za jaške in cevi ob zasuvanju kleti, sem ga klical še 3x, vsakič po malem. Stroškovno se je nekaj nabralo
- z dvignjene terase (cca 1 meter od tal), nisem speljal lepe zelene klančine, ampak sem dal stopnice. Malce štorasto je vse skupaj, čeprav so širine cca 2 metra.
- pri okolici sem pretiraval z okrasnim kamenjem, lubjem, deljenjem zelenic. Estetsko je ok, vendar dela ogromno kot naprimer menjava + čiščenje okrasnega kamenja, stalno vlaženje lubja, da ga veter takoj ne razpiha, košnja štirih zelenic. Robotske kosilnice zaradi razdeljenih zelenic žal ne morem imeti. Razen če bi imel štiri :)
- šprinklerjev za namakanje zelenic nisem pripravil takoj, ampak naknadno

Kar se je nekako v redu izšlo:
- predvidevanje instalacij: ko že rečeno sem okolico zelo slabo načrtoval, zato sem naredil dva "instalacijska kroga", enega okoli hiše in en meter od roba parcele. Na dolžino cca 10m je vgrajen zelen jašek, v katerem je dovod vode + 2x kabla 3x2,5 + 1x kabel 5x2,5. S tem sem se ognil kasnejšemu dodatnemu razkopavanju. V el. omari je razdelilec temu prilagojen.
- izolacija: kljub nasprotovanju vseh, sem na fasado dal 20cm grafitnega EPS, pod temeljno ploščo in stenah kleti 20cm XPS, vsaka etaža pod talnim ogrevanjem 14cm EPS in 0,5m celuloze v ostrešju. Verjetno bi sedaj namesto celuloze dal volno.
- večje steklene površine na južno stran z zunanjimi žaluzijami, ki jih krmilim vremensko ali preko daljinca. Zadnji dve točki res veliko doprineseta k manjši porabi. Kakšen je ROI, je druga stvar :)

Kar sem lahko brez težav izvedel sam in so drugi za menoj pregledali in je po osmih letih vse ok:
- hidroizolacija kleti
- toplotna izolacija kleti na zunanji strani
- talna izolacija v vsakem nadstropju
- polaganje talnega ogrevanja
- izvedba pametne hiše
- priprava namakalnih sistemov in cisterne za deževnico
- talna keramika po kleti, razen v kopalnici
- montaža panelne ograje s kamnitim polnilom

Čas gradnje hiše do vselitve: 1 leto. Tega leta se sploh ne spomnim :)

TheBlueOne ::

kriptobog je izjavil:



Cena projekta je bila ista kot je bila dogovorjena v startu. Jaz sem samo zelel imeti vse pripravljeno v piko, ne da se potem stuka z elektriko, ker ni na pravem mestu ali pa jo je premalo.


To bi jaz tudi, da lahko dodajam kar hocem in na koncu ostane cena enaka. To, da je tocno na pravem mestu pa moras bolj teziti tistim, ki ti delajo notranje stene. Po mojih izkusnjah prej delajo napake oni kot pa tisti, ki planira katero kablovje bo kje.

Si pa mislim, da zna biti casovno zahtevno, ker ti si potem moral tocno planirati vse do garderobne omare, ce ze nastevas v piko natancne lokacija kablovja za vsak detajl. Meni je to prevec project managementa za eno hiso, ker moras vedno usklajevati vse od elektricarja pa do mizarja.

Jaz sem b.p. prezivel s kvezi univerzalnimi resitvami na priblizno, pa vseeno nisem imel casa dosti dihati, ko projekt tece. Do danes je prej kaksen kabel prevec, kot pa premalo.

kriptobog ::

TheBlueOne je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Cena projekta je bila ista kot je bila dogovorjena v startu. Jaz sem samo zelel imeti vse pripravljeno v piko, ne da se potem stuka z elektriko, ker ni na pravem mestu ali pa jo je premalo.


To bi jaz tudi, da lahko dodajam kar hocem in na koncu ostane cena enaka. To, da je tocno na pravem mestu pa moras bolj teziti tistim, ki ti delajo notranje stene. Po mojih izkusnjah prej delajo napake oni kot pa tisti, ki planira katero kablovje bo kje.

Si pa mislim, da zna biti casovno zahtevno, ker ti si potem moral tocno planirati vse do garderobne omare, ce ze nastevas v piko natancne lokacija kablovja za vsak detajl. Meni je to prevec project managementa za eno hiso, ker moras vedno usklajevati vse od elektricarja pa do mizarja.

Jaz sem b.p. prezivel s kvezi univerzalnimi resitvami na priblizno, pa vseeno nisem imel casa dosti dihati, ko projekt tece. Do danes je prej kaksen kabel prevec, kot pa premalo.


Delali smo montazno in je itak moralo biti vse planirano v piko. JE bilo pa planirano vse ja, vkljucno z garderobnimi omarami, da so ledice notri na pravem mestu itd.

Mare2 ::

DimmniBurek je izjavil:

V kratkem začnemo zidati hišo in me zanima kaj ste zajebali pri gradnji. Kaj obžalujete, kaj bi naredili drugače?


Strehe je treba postavit, ne da je njena glavna vloga, da drži sneg (ki ga takorekoč) ne bo več, temveč da bodo kljubovale viharjem. Napušč je mesto, kjer veter zajame streho odspodaj in jo dvigne. Tudi če pogledaš posnetke, najprej so cegli dvignjeni pri napušču. Na Primorskem vejo, kao tem rečem streči (burja itd).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

TheBlueOne ::

Mare2 je izjavil:



Strehe je treba postavit, ne da je njena glavna vloga, da drži sneg (ki ga takorekoč) ne bo več, temveč da bodo kljubovale viharjem. Napušč je mesto, kjer veter zajame streho odspodaj in jo dvigne. Tudi če pogledaš posnetke, najprej so cegli dvignjeni pri napušču. Na Primorskem vejo, kao tem rečem streči (burja itd).


Jaz se nisem videl strehe, ki bi jo odpihnilo zaradi napusca. Pri nas je prakticno vse kjer je kaj odkrito skoraj sigurno odkril podtlak, ki se ustvarja priblizno enako, kot na krilu letala, ker je vecinoma cigle pometalo bolj od sredine navzgor.

Ampak seveda tudi ce podtlak dvigne celo streho ne vem zakaj je ne bi zacensi pri napuscu?

Na primorskem in notranjskem pa so tam, kjer je bilo dosti burje vcasih delali kar betonske strehe oblecene s kamenjem. V tem primeru te ne resi manj napusca ampak konkretna teza.

Je pa najvecji faktor naklon, ampak bos imel problem recimo na Gorenjskem, kjer pa pomanjkanja snega kakor ga ti vidis kje drugje niti ni. Kjer zivim jaz imamo redno po 1-1.5m snega na strehi, poleti pa neurja. Recimo na primorskem, kjer pa snega dejansko ni, pa so strehe b.p. bolj polozne, kar ustvari dosti manj podtlaka.

l0g1t3ch ::

Kovinska streha ala gerard, ki je pribita na letve iz sprednje strani. Tega ti podtlak ne bo dvignil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110969 (279) mikhaair
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241947 (11414) edi123
»

stara hiša in prenova ter klimatizacija, prezračevanje, vlaga... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16716824 (12121) IL_DIAVOLO
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153683 (28948) Matejjjjj

Več podobnih tem