» »

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

floyd1 ::

Buggy je izjavil:

Kako posebno vzdrževanje, lahko kaj o tem napišeš?


Jaz imam okoli bajte ogromno gozda. Po zunanjih robovih in po okvirju se nabira svinjarija. Ob bukev spomladi tisti ovitki od listja, veliko cvetnega prahu in vlaga naredijo kompaktne tvorbe in voda se tam zadrzuje. Prav tako moram cistiti tesnila in vode mehanizma, ker se nabere za tenili tega kot dreka. Pametno je tudi kdaj tesnila namazati (meni je dal brat neko namesko mast) ali celo menjati. Mrezica za zracenje je tudi tecna za scistiti in sem sam naredil za sesalec nek ozek nastavek da pridem notri.
Ze samo ciscenje stekla je tecno ker vse pokaplas po tleh.
Obcutno vec dela kot navadno okno

OK, hvala, vidim, da se bom moral tudi sam malo lotit, to je že vseeno skoraj 10 let staro. Meni je pri enem oknu neka pena padla ven iz prezračevalne lopute pred letom dni, pol sem pa na to malo pozabil, ker sem imel takrat neko drugo laufarijo... Pa ne da se mi več tako, kot včasih, abraham se bliža :|

Buggy ::


Pa ne da se mi več tako, kot včasih, abraham se bliža :|


"Star" si zgolj po duhu in let ne smes nikoli uporabljati za opravicila, ker te bo strafalo ;)

jaz ga bom namrec tudi zelooo kmalu usekal (Abija), sem pa zadovoljen in srecen da sem sel v gradnjo tako hitro, pri 30-ih letih sem imel ze svojo hiso, odplacana pa je bila skoraj 10 let nazaj...brez pomoci kogarkoli...sama z zeno.

Imam pa zelo rad naso hiso in lokacijo, kamor se vsak dan v miru sprostim kot mi pase. Samo v gatah hodit po parceli kot gazda in gledat, ce je vse po kontrolo pol se ruknit pa v viseco vreco in senco med drevesi se najbolj sede...ROFL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

floyd1 ::

Brez skrbi, jaz čuvam otroka v sebi, leta pa... pač so, kot so, mimo matematike ne moreš, ni pa to neka tragedija.
Tudi jaz sem presrečen lastnik hiše, tudi vse odplačano, nikoli več nazaj v blok. Saj ni bilo slabo, a kot si rekel, kvaliteta življenja se po mojem ne more primerjati. Pikniki, posedanje zunaj popoldne ali zvečer s prijatelji, kava, pir, kitara... Mater sva že offtopic :D.

Buggy ::

Jaz sem bil zabar v bloku do 6 razreda OS, nato preseljen v vukujebino za dve leti in potem spet nazaj v LJ v solo. Po soli z zeno se 5 let po LJ blokih, nato pa sva se odlocila da LJ in blokovsko zivljenje ni za nas.
Pravilna in pogumna odlocitev, sploh ker sva sla takrat all-in tudi s krediti pa se dva otroka sva imela, kjer ni bilo resevanje stanovanjskega problema nobena olajsava pri vrtcih, katere sva kot solidno placana delavca placevala za oba otroka z najvisjo ceno (jaslicni oddelek in vrtec).
A nimam obzalovanja in bi to ponovil se enkrat. LJ zame pac ni in komaj cakam da grem iz nje po koncu sluzbe.
Kar se pa tice gradnje in kaj bi popravil.

Ce bi imel takrat toliko denarja kot sedaj in ce nebi bil problem z dovoljenji, bi si poleg podkletenega dela naredil se en nivo nizje z veliko podzemno garazo/delavnico/utility prostorom ter prozornim stropom v session roomu. Spodaj bi se pa restavrirali oldtimerji...evo izdal svoje skrite zelje :P

nejc_nejc ::

Evo da prekinem, nazaj na temo...

V spodnjo plato vsaj v eno smer vgradi pvc 110 z blindiranimi izhodi ter enim ali dvema T kosoma v prostorih. Pa lokacije teh izhodov si poslikaj oziroma drugace označi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

recmajkemi ::

Kot je omenil @floyd1 je eden večjih prednosti hiše, uživati zunaj z družbo na svojem vrtu. Zato bi pri svoji naslednji hiši vsekakor vnaprej predvidel letno kuhinjo z vsemi potrebnimi priteklinami; tekoča voda, odtoki, pult, elektrika, prostor za posodo, streha za kuhalno površino in pa pisoar za moško populacijo.
Saj rahlo opiti prijatelji niso najbolj natančni ob ciljanju školjke in zakaj bi poslušal očitke svoje drage...

Hišo bi pripravil "doomsday ready" Da imaš v kleti sobo z odebeljenimi zidovi, to kar je bilo včasih potrebno, zaklonišče praktično. Možnost kuhanja in ogrevanja na trda goriva saj biti odvisen od elektrike/plina v teh časih ne prinaša mirnega spanca.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

delavec44 ::

Letna kuhinja je super samo jaz še nisem našel rešitve za komarje. Res ne vem zakaj čoveštvo ne more iztrebiti te golazni.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Zajbelj, limonina trava, poprova meta preverjeno odganja komarje.

In vse ima zelo prijeten vonj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

johnnyyy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zajbelj, limonina trava, poprova meta preverjeno odganja komarje.

In vse ima zelo prijeten vonj.

Rešitve proti komarjem iščem tudi sam, pa me zanima koliko v praksi te rastline pomagajo? Poleg tega pa koliko kakšne luči pomagajo pri zmanjšanju teh insektov?

recmajkemi ::

Poleg naštetih rastlin, katere mi nikoli ni uspelo posaditi in obdržati čez zimo, sam in pri prijateljih uporabljamo dimne spirale, ki za časa druženja odženejo komarje. Na morju imam tisto svetilko proti insektom, nastavljena na timer katera tudi opravi svoje. Pa tudi sveče z vonjem limonine trave jih držijo stran.

Da se dotaknem še malo letne kuhinje, tudi ko ni družbe in je kuhanje le za družino se v poletnem obdobju vsakršno cvrtje, pečenje, ribje jedi in še kaj naredi v letni kuhinji. Tako notranja primarna kuhinja ostane čista in brez vonjav po kuhanju ali potrebi po pretiranem prezračevanju. Če imaš večino potrebnih reči v letni kuhinji pri roki tudi odpade nebrojno sprehajanje iz primarne kuhinje v letno.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

delavec44 ::

Mam sivko zasajeno vse okoli in okrogle zelene spirale ampak ne pomaga niti 50%. V preteklosti sem probal že veliko drugih zadev s še manjšo učinkovitostjo. Tigrasti in lokacija so zgleda problem.

ps. Imate vsi hladilnik v letni kuhinji? Drugače je sprehajanja kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

delavec44 je izjavil:

Mam sivko zasajeno vse okoli in okrogle zelene spirale ampak ne pomaga niti 50%. V preteklosti sem probal že veliko drugih zadev s še manjšo učinkovitostjo. Tigrasti in lokacija so zgleda problem.

ps. Imate vsi hladilnik v letni kuhinji? Drugače je sprehajanja kar nekaj.

Precej je odvisno tudi od človeka. Jaz za komarje nisem najbolj ciljna poulacija in tudi če me pikne v večini primerov ni nič. No mojo pa zavohajo na km, in tudi če komarja ni, mojo bo našel :). Ker bom gradil na območju, kjer so pri sosedih roji komarjev, vem da bo enkrat prišel trenutek, ko bom moral iskati tehnične rešitve. Zato se tudi zanimam kaj je v praksi najbolje. Poleg tega spremljam debato, da ne ponovim napak drugih :)

l0g1t3ch ::

Jaz pa nikol nisem razumel fore letne kuhinje, zakaj bi imel še eno kuhinjo sam zunaj :D

Ko je polet svinjska vročina raje kuham notri ko klima hladi na 25 in ne zunaj ko je tudi v senci 35.

Imam pa sicer zunaj en kotiček bogato prerasel s kivijem, in spodaj mizo.
Pa zraven malo nadstreška kjer je tudi žar na oglje, ker tega pa res običajno ni v kuhinji.

Ales ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz pa nikol nisem razumel fore letne kuhinje, zakaj bi imel še eno kuhinjo sam zunaj :D

Za druženje, za delavce poleti, za še kaj... Odvisno od okolja, v katerem živiš, od lokalne kulture in socializacije.

Če imaš v nekem trenutku poleti družbo 10-20 ljudi je veliko bolj praktično stvari početi v celoti zunaj. Enako če imaš enkrat 50-100 delavcev v kakem sadovnjaku, pa četudi jim skuhaš samo kavo ali kako enolončnico.

Če nič drugega ti not ne bo smrdelo na karkoli že pečeš ali kuhaš...

energetik ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz pa nikol nisem razumel fore letne kuhinje, zakaj bi imel še eno kuhinjo sam zunaj :D

Ko je polet svinjska vročina raje kuham notri ko klima hladi na 25 in ne zunaj ko je tudi v senci 35.

Imam pa sicer zunaj en kotiček bogato prerasel s kivijem, in spodaj mizo.
Pa zraven malo nadstreška kjer je tudi žar na oglje, ker tega pa res običajno ni v kuhinji.

Se strinjam, ne vem zakaj bo kuhal 4metre stran na vročini in med komarji, če je notri lepo hladno + napa?
Ja, imam žar stalno pripravljen ob terasi, ampak to imam le za spečt kake ribe al pa burger, da ni notri pošpricano in zaradi vonja. Da bi si pa kopijo kuhinje delal zunaj, nekak ne vidim smisla. Kot rečeno so pri nas komarji tako nadležni da poleti redko sedimo zunaj. Meni je terasa bolj užitek pozimi, zgodaj spomladi, ko se pokaže sonce, ni vroče in ni komarjev. Takrat se z užitkom usedem in spijem kavico.
Pač sovražim poletje in vročino.
vires in numeris

Twixz ::

Trenutno rešujem problem strešnega okna. Začelo mi je spuščat ravno ko smo skitali strop in ko je keramičar opravil svoje delo. Ker gre za dosti nestandardne mere okna (108x59) me zanima če ima kdo kakšen predlog kako to rešit?
Menjava okna se zdi neizogibna tako da.. Velux ali Fakro? :))
Mogoče silikon?

tony1 ::

Velux je OK.

johnnyyy ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz pa nikol nisem razumel fore letne kuhinje, zakaj bi imel še eno kuhinjo sam zunaj :D

Ko je polet svinjska vročina raje kuham notri ko klima hladi na 25 in ne zunaj ko je tudi v senci 35.

Imam pa sicer zunaj en kotiček bogato prerasel s kivijem, in spodaj mizo.
Pa zraven malo nadstreška kjer je tudi žar na oglje, ker tega pa res običajno ni v kuhinji.

Odvisno. Jaz sem večino dneva zaradi službe ujet med 4 stene in ko sem prost, sem rad zunaj. Poleg tega skuhava kar nekaj sokov in marmelad. Zato je padla odločitev, da bova pri hiši imela letno kuhinjo kjer lahko v spomladi/jeseni kuhava in sva zunaj.

tony1 ::

Sokov in marmelad ne moreš kuhati zunaj, ker bo cuker privlačil ves mogoč mrčeš, zadnja stvar ki jo pri tem hočeš pa je kakšna osa v marmeladi.

Ne vem ali gre za idealiziranje trenda nazaj k naravi ali obsedenosti s cegli, ki ste jih sami na kup zdjali in vas je groza, če se bo v kuhinji kaj zasmradilo ali pa preprosto niste v življenju še ničesar skuhali...

Po mojem je mnogo bolj modro zrihtati prvo kuhinjo tako kot se zagre - s solidno napo, ki dobro dela že na prvi stopnji in hkrati ne ropota ko avion ter klimo, ki solidno ohladi tudi kuhinjo.

IL_DIAVOLO ::

Ja, tudi pri nas se veliko stvari, ki precej smrdijo, pripravlja doma. Večkrat se tudi zgodi, da je kuhalna plosca premajhna in se pripravi zunaj na plinu. Tudi fleksibilnost, ce ni elektrike.

Seveda tako imenovana "letna kuhinja" je na pokriti terasi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Če kupiš novo parcelo, zaraščeno, pusti čim več drevja na njej. Ga kasneje odstraniš, ko si ziher, katero moti.
Ni treba toliko klim kupovati in kitajskih marel, medtem ko čakaš, da novo zraste.

Razen če si fuknjen na angleško travco. Potem ta nasvet preskočiš, ker boš itak cele dneve šprical kemijo po njej in plevel pulil. Klime potem prav pašejo v ta kontekst.

delavec44 ::

Dober nasvet, samo če moraš parcelo splanirat, ni druge kot da podreš.

energetik ::

feryz je izjavil:

Če kupiš novo parcelo, zaraščeno, pusti čim več drevja na njej. Ga kasneje odstraniš, ko si ziher, katero moti.
Ni treba toliko klim kupovati in kitajskih marel, medtem ko čakaš, da novo zraste.

Razen če si fuknjen na angleško travco. Potem ta nasvet preskočiš, ker boš itak cele dneve šprical kemijo po njej in plevel pulil. Klime potem prav pašejo v ta kontekst.

Ful pomaga, ko ti iz mediterana potegne soparo pri 40°C...
Švicaš z drevesi ali brez.
vires in numeris

DamijanD ::

Ales je izjavil:

Enako če imaš enkrat 50-100 delavcev v kakem sadovnjaku, pa četudi jim skuhaš samo kavo ali kako enolončnico.

Tole je dokaj nestandardni problem...

kriptobog ::

energetik je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz pa nikol nisem razumel fore letne kuhinje, zakaj bi imel še eno kuhinjo sam zunaj :D

Ko je polet svinjska vročina raje kuham notri ko klima hladi na 25 in ne zunaj ko je tudi v senci 35.

Imam pa sicer zunaj en kotiček bogato prerasel s kivijem, in spodaj mizo.
Pa zraven malo nadstreška kjer je tudi žar na oglje, ker tega pa res običajno ni v kuhinji.

Se strinjam, ne vem zakaj bo kuhal 4metre stran na vročini in med komarji, če je notri lepo hladno + napa?
Ja, imam žar stalno pripravljen ob terasi, ampak to imam le za spečt kake ribe al pa burger, da ni notri pošpricano in zaradi vonja. Da bi si pa kopijo kuhinje delal zunaj, nekak ne vidim smisla. Kot rečeno so pri nas komarji tako nadležni da poleti redko sedimo zunaj. Meni je terasa bolj užitek pozimi, zgodaj spomladi, ko se pokaže sonce, ni vroče in ni komarjev. Takrat se z užitkom usedem in spijem kavico.
Pač sovražim poletje in vročino.


Celo kuhinjo imaš zunaj, zato da ne hodi za vsako bedarijo notri. Ko je bilo zdaj nazadnje zunaj 35 stopinj smo mi imeli pod pergolo zabavo, pa se nihče ni pritoževal. Jaz večinoma pečem zunaj pice, ker imam pečico za pice na drva, zraven je pa priročno, če imaš korito z vodo, hladilnik itd, da ne hodiš za vsa drek notri. Če bi želel peči pice notri bi moral imeti pečico na plin, pa še vseeno zunaj lažje spucaš po koncu ko je vse od moke. Cev voda in gas. Tudi grilla si ne predstavljam notri, ze zaradi oglja, pa tudi ce bi mel plinskega, to moraš potem lih en teden zračiti. Komajev pa nimamo :)

johnnyyy ::

tony1 je izjavil:

Sokov in marmelad ne moreš kuhati zunaj, ker bo cuker privlačil ves mogoč mrčeš, zadnja stvar ki jo pri tem hočeš pa je kakšna osa v marmeladi.

Ne vem ali gre za idealiziranje trenda nazaj k naravi ali obsedenosti s cegli, ki ste jih sami na kup zdjali in vas je groza, če se bo v kuhinji kaj zasmradilo ali pa preprosto niste v življenju še ničesar skuhali...

Po mojem je mnogo bolj modro zrihtati prvo kuhinjo tako kot se zagre - s solidno napo, ki dobro dela že na prvi stopnji in hkrati ne ropota ko avion ter klimo, ki solidno ohladi tudi kuhinjo.

Jaz marmelade in sokove kuham tudi zunaj, pa z marčesom nimam večjih težav.

Drugače pa je vse odvisno kako se organiziraš. Jaz sem šel v izgradnjo novogradnje ravno zaradi takšnih stvari. Po zadnjih standardih se v hiši in ob njej predvidi čim več stvari, potem pa se tekom izdelave odločaš kaj boš implementiral in kaj ne. Razlog za tem je, da imaš vse načrte narejene poleg tega pa tudi predpriprave. Če hočeš imeti letno kuhinjo, bazen, klime, dvigalo, video nadzor, hladilnico, savno, fitnes itd. je to dobro da se vključi v PZI novogradnje. Na ta način boš imel predpriprave narejene.

Tako da fokusiranje na "dobro klimo" in "dobro napo" in dobro "kuhinjo" je IMHO bullshit. Ker če ti ne paše, jo še vedno lahko zamenjaš oz. kupiš drugo, staro pa prodaš. Če predpriprave za klimo/napo nimaš se boš pa moral odločati, kje in kaj boš razbijal, da jo boš montiral.

floyd1 ::

Mi imamo nek minimum, kar se zunaj pod nadstreškom navadno zrihta. Gril, voda (korito), hladilnik, seveda tudi dovolj vtičnic okrog. Zelo zadovoljni.

Marsikdo nima cele kuhinje, ker imaš potem lahko tudi kake druge težave. Kolega, ki je imel zunaj celo pomivalca, je imel potem tam celo životinjsko carstvo, od polžev, mravelj, en ptič si je začel v kotu v elementu (ki ga niso pogosto uporabljali) celo gnezdo delat. Po kakih 5 letih je kuhinjo razbil in pravi da nikoli več. Tako da... vsak kot mu paše.

fikus_ ::

Te zunanje kompletne kuhinje so moda iz Usa. Nekateri to (iz)koristijo, nekateri ne.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

KraitPay ::

kriptobog je izjavil:

Vball je izjavil:

Sicer bo morda kdo rekel da je ok, ampak v kuhinjo ne dajaj parketa. Na srečo smo ta nasvet upoštevali in smo dali ploščice, ne predstavljam si kakšen bi bil parket. Stalno se nekaj kuha, pomiva, šprica voda, pade hrana na tla, :)


Jaz sem sel s keramiko povsod. Imajo take imitacije lesa, da nisi ziher ce je to sploh res keramika :))


Tole...naju so vsi prepričevali naj poloziva kaj drugega kot ploščice. Pa še nisva dala, v vse prostore sva dala ploščice. Poleti delujejo hladno, pozimi pa imava povsod talno. Občutek je fenomenalen.

Glede oknov v mansardi pa sva se pustila prepričati prodajniku iz veluxa. Cca 25% površine prostora morajo biti okna; kako sva vesela da sva to upoštevala. Vsi prostori so svetli.

Tretja stvar je dosti velika klima in izolacija.

Zadnja stvar ki bi jo naredil prej, če bi vedel je centralna rekuperacija v kombinaciji z lokalnimi čistilci zraka. Bivanje je čisto drugačno.

Zadnja stvar gre zahvala moji izbranki. Odkar je pričela z vzgojo lončnic se je nihanje kvalitete zraka drastično zmanjšalo.

kriptobog ::

floyd1 je izjavil:

Mi imamo nek minimum, kar se zunaj pod nadstreškom navadno zrihta. Gril, voda (korito), hladilnik, seveda tudi dovolj vtičnic okrog. Zelo zadovoljni.

Marsikdo nima cele kuhinje, ker imaš potem lahko tudi kake druge težave. Kolega, ki je imel zunaj celo pomivalca, je imel potem tam celo životinjsko carstvo, od polžev, mravelj, en ptič si je začel v kotu v elementu (ki ga niso pogosto uporabljali) celo gnezdo delat. Po kakih 5 letih je kuhinjo razbil in pravi da nikoli več. Tako da... vsak kot mu paše.


Dobro, pomivalc je prevec :D Jaz imam zunaj samo korito s pipo in 3m dolg pult na katerem imam pica pečko, mali štedilnik (dve glavi), poleg je pa grill (jajcek). V pultu je pa se Fructalov hladilnik, toliko da imam six packa notri in da si notri pospravim sestavine za pico, da se mi ne cmarijo na pultu ko pecem.

DimmniBurek ::

Ma kdo kak insight v klasične rolete vs. zunanje žaluzije? Recimo da imaš oboje električno
There Is No Stronger Drug Than Reality

TheBlueOne ::

Kaj te zanima? Zadeve so dokaj preproste.

DimmniBurek ::

Ma tko nasplošno, so žaluzije velik dražje? Kaka negativna stvar, kej ropotajo? Tečne za čistit? Tko, nasplošno. Men se dopadejo ker lahko lepše štelaš količino svetlobe, nevem pa če so kake slabosti tko...
There Is No Stronger Drug Than Reality

TheBlueOne ::

Ce se prav spomnem je bilo ca 200EUR drazje z motorjem. Ti verjetno mislis tavelike zunanj zaluzije, ce primerjas? Pri cenah je nekaj ranga, ker so lahko zaluzije razlicne, kakor tudi rolete. Tiste, ki smo jih gledali mi so bile drazje od rolet.

Kolikor vem nobena opcija nima neke pametne regulacije v smislu, da bos recimo roleto spustil 30% ali pa zaluzijo tocno postavil. Sicer gre, samo moras nakalibrirati in sprogramirati timerje. Ampak ni tako zelo preprosto, ker gredo dol hitrje kot gor. So pa vedno koncna stikala, ki ti izklopijo premik v ekstremu.

Kar se tice ciscenja je kakor si predvideval. Zaluzije so seveda bolj smotane. Zaluzije so meni smotane tudi zato, ker niso bestiji z vetrom in znajo ropotati, se poskodovati. Minus zaluzij je tudi, da jih izjemno radi unicujejo froci. Nimam pojma zakaj, samo ce pride todler blizu zaluzije so problemi. Plus zaluzij je, da morda ne potrebujes zavese. Drug plus je, da izgledajo super na modernih gradnjah.

Mi smo vzeli rolete, ker imamo smotano vreme.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Ma dvomim, da bomo delali pametno hišo, če bi mel že na daljinc ali tipke zraven oken, je zame čisto OK. A če maš rolete/žaluzije na štrom, maš še vedno kak štrik za ročni pomik? Al je treba čakat na elektriko? :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

kriptobog ::

Vzami stikala na steni. ITak lahko zadah vezes potem shelly za pametne instalacije, alia karkoli drugega.

TheBlueOne ::

DimmniBurek je izjavil:

Ma dvomim, da bomo delali pametno hišo, če bi mel že na daljinc ali tipke zraven oken, je zame čisto OK. A če maš rolete/žaluzije na štrom, maš še vedno kak štrik za ročni pomik? Al je treba čakat na elektriko? :)


Ne, ni cisto OK. :D V bistvu je zelo tecno, ker so pocasne, potrebuje ca 20-30s da se odpre ali zapre. Potem pa stojis zraven kot budalo namesto, da bi samo stisnil gumb. Ampak imas module, ki so namesko zato. Recimo zelo poceni so taki, imas pa cel spekter:

https://www.amazon.de/Luminea-Home-Cont...

Recimo kaj takega. Koristi koncna stikala v rolojih, ker smer v defaultu drzi predolgo (menda 60s), samo lahko pa nastavis cas spuscanja in dvigovanja. Hiter klik na gumb popolnoma odpre, ce drzis gre samo tako dalec kot drzis. Lahko pa tudi nalozis aplikacijo in odpres roloje s smart phonom, lahko das timerje, da se hisa avtomaticno zapre, menda lahko tudi povezes z alexo in googlom.

feryz ::

Vsak vsaj malo koristen modul za motorje ima kalibracijo. Kar pomeni, da izmeri, s pomočjo meritve toka, skrajne točke spuščanja in dviganja rolet ali žaluzij in potem točno ve, na kateri poziciji je. Tudi če jo s stikalom premakneš, bo na aplikaciji vidno, da se premika.
Za žaluzije ima tudi naklon oz. senčenje, ki ga ohranja. Če imaš na pol zasenčeno in jo spustiš nižje, se bo po koncu spuščanja nastavila nazaj na pol senčenja.

TheBlueOne ::

Tale tasimpl tega menda nima. Je nek napreden mode, samo pri meni ni delal. So pa 15€ ko komadu. Potrebujem bolj zacasno ... :)

Kaj pa priporocas, ce morda poznas razlike?

kody ::

da nisem vzel še 30k € kredita... in potegnil klet preko cele hiše (placa ni nikoli dovolj) in v štartu sezidal bazena...
sedaj po 10 letih, bo pač šla zelenica...

aja...pa naj vam partnerica pove, da rabi plac za šivalnico... ali kaj podobnega...ne da potem teži..

recmajkemi ::

Točno to govorim vsem, ki se odločajo za gradnjo hiše. Klet je zlata vredna, čeprav lahko kar draga zadeva. Prostora v hiši zapolniš toliko kot ga imaš.


Pa še malo aktualnih zadev kjer kleti niso najbolje odnesle...

Tema dvema Komendčanoma ni žal, da sta malo dvignila t.i. nulo objekta in ogradila z očitno neprepustno ogrado, ostali so ga kar naj***. Na kar sploh ni slabo pomislit ob gradnji hiše. Iobčina, Piso, Gurs in Urbinfo imajo podatke o poplavni ogroženosti območij in je dobro tudi prilagoditi gradnjo omenjeni nevarnosti.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

velikBrokoli ::

recmajkemi je izjavil:

Točno to govorim vsem, ki se odločajo za gradnjo hiše. Klet je zlata vredna, čeprav lahko kar draga zadeva. Prostora v hiši zapolniš toliko kot ga imaš.


Pa še malo aktualnih zadev kjer kleti niso najbolje odnesle...

Tema dvema Komendčanoma ni žal, da sta malo dvignila t.i. nulo objekta in ogradila z očitno neprepustno ogrado, ostali so ga kar naj***. Na kar sploh ni slabo pomislit ob gradnji hiše. Iobčina, Piso, Gurs in Urbinfo imajo podatke o poplavni ogroženosti območij in je dobro tudi prilagoditi gradnjo omenjeni nevarnosti.


Kje pa vidiš to v GIS Portalu (IObčina), izbereš tematiko Vode? Ta tool ima neverjetno dober user experience.. ;((

recmajkemi ::

Glede na to, da lahko v iskalno polje vpisuješ poljubni pojem in ti sproti podaja rezultate ni spet tako slab UX.
 Te hiši sta na področju redkih poplav...

Te hiši sta na področju redkih poplav...

V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

sbawe64 ::

Če imata vgrajeno protipovratno zaporo v kanalizacijo sta res zmagala.

recmajkemi
Ti hiši sta na področju redkih poplav

Definicija redkih poplav se bo po tem vikendu malce spremenila.


Ne poznam Komende.
Od kod je potem ta voda prišla ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Grapher ::

ustrezne temelje, pri nam je pocil zaradi posedanja hise

Buggy ::

Grapher je izjavil:

ustrezne temelje, pri nam je pocil zaradi posedanja hise


kot pri vsem so ustrezni temelji prava stvar, se strinjam, zato smo jih mi OC-jal :))

Kako pa ste ugotovili da je pocil zaradi posedanja hise? A ni posedanje hise posledica neustreznih temeljev ne pa razlog? Ste imeli morda blizu temeljev napeljan strelovod pa je kaksna strela naredila skodo?

l0g1t3ch ::

Trenutno bi prav prišla vodotesnost.

Me res zanima ali se da narediti, da bi bila vhodna in garažna vrata vodotesna.

Oz. koliko bi bil to problem narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Buggy ::

Kot sem si vcasih zelel neko pravljicno lokacijo ob potoku, me je to kar gledam danes povsem odvrnilo od tega. Sreco imamo da je hisa na hribu, kjer ni moznosti plazov, voda pa je kot hudournik ze letela mimo nas a k sreci po jarku pod hiso. Danasnje ujme ti dajo kar konkretno mislit.

wcpapir ::

Seveda se da narediti vodotesna vrata. Letos sem imel pri nalivu 20cm vode na balkonu-pozidan okoli s stirodurom in fasada gor. Tla so se beton nic izolirana in brez talnih oblog. Zleb se je snel in je teklo direkt v balkon.

Pridemo domov tece spodi pri stekarjih voda... gledam wtf. Letim v zgornji stuk voda 10cm cez sipo na balkonu. V zgornjem stuku sta dvoje vrat na balkon zdrzale vodo, ocitno pa je nekje nasla pot pod estrih in pri stekarjih ven.

delavec44 ::

Po mojih izkušnjah steklena balkonska vrata bolje dihtajo kot pa vhodna. Verjetno ker so narejena kot okna z vso to gumo vmes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110964 (274) mikhaair
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241947 (11414) edi123
»

stara hiša in prenova ter klimatizacija, prezračevanje, vlaga... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16716823 (12120) IL_DIAVOLO
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153683 (28948) Matejjjjj

Več podobnih tem