» »

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

Kaj ste zaj**** pri gradnji hiše

Lonsarg ::

Vsi rekurperatorji imajo odvod kondenza, ker se ta pojavi tudi brez kanalske klime, ker se srecata v rekurperacijski kocki mrzel in topel zrak (sem testiral in je tega v litrih tudi brez kanalske klime). Skratka kondenz je v vsakem primeru in prvi meter cevi je dvignjen, da stece nazaj proti rekurperatorju kjer je odvod.

Edini in res edini issue je razlika pretokov med rekurperacijo in kanalsko klimo, ce je razlika majhna zamizis in ne kompliciras (pac ventilator malce bolj trpi), ce je razlika vecja pa z ekstra loputo speljes odvecni pretok od kanalske klime v prostor ki ga hoces ekstra ohlajat. Moj plan je ta issue resit z 50% predimenzioniranjem rekurperacijskih pretokov.

Na trgu so tudi integrirani sistemi rekurperacije in kanalske klime, kar ti omogoca skupno kontrolno plosco in skupni deljeni ventilator za oba sistema, sam so redki in dragi in je skoraj lazje posebaj kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bellzmet ::

No za AC v prezračevanju je potrebno imeti celotne cevi izolirane. Pa še potem mora biti bajta res dobro premišljena (senčenje) in izolirana, ker pretok skozi prezračevanje je premajhen v primerjavi s split klimami za učinkovito hlajenje.

Pa bistvo split klime je, da znižuje vlago v prostoru...kar AC v zaprti kleti pri rekuperatorju težko naredi npr. za zgornje nadstropje.

Raje si omisli ločeno kanalsko klimo, če bi rad imel v vsakem prostoru klimo. Oz. navadno split klimo, če so finance težava.

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

Ima kdo od vas tukaj centralno klimo, ki poteka preko cevi za rekuperacijo? Kako se obnese, deluje dobro?

Sam imam v montažni hiši predvideni dve predpripravi za klasično split klimo, vendar se mi zdi, da je centralna klima lahko bolj udobna, ker ti nikjer ne piha.

Imam pa pomisleke, je ob hudi vročini dovolj dobro, ohladi celotno hišo na temperaturo, ki jo nastaviš? Kako je z montažo, se to lahko priklopi na katerokoli rekuperacijo? Sam bom imel od Heliosa.



Jaz sem dal stropno in ne piha. Ce das na ful malo, ampak nic kaj ekstra, pa se to ima mitsibushi funkcijo zaznavanja in ne piha ce se gibljes pod klimo.

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Ima kdo od vas tukaj centralno klimo, ki poteka preko cevi za rekuperacijo? Kako se obnese, deluje dobro?

Sam imam v montažni hiši predvideni dve predpripravi za klasično split klimo, vendar se mi zdi, da je centralna klima lahko bolj udobna, ker ti nikjer ne piha.

Imam pa pomisleke, je ob hudi vročini dovolj dobro, ohladi celotno hišo na temperaturo, ki jo nastaviš? Kako je z montažo, se to lahko priklopi na katerokoli rekuperacijo? Sam bom imel od Heliosa.



Jaz sem dal stropno in ne piha. Ce das na ful malo, ampak nic kaj ekstra, pa se to ima mitsibushi funkcijo zaznavanja in ne piha ce se gibljes pod klimo.


V obeh štukih?

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Ima kdo od vas tukaj centralno klimo, ki poteka preko cevi za rekuperacijo? Kako se obnese, deluje dobro?

Sam imam v montažni hiši predvideni dve predpripravi za klasično split klimo, vendar se mi zdi, da je centralna klima lahko bolj udobna, ker ti nikjer ne piha.

Imam pa pomisleke, je ob hudi vročini dovolj dobro, ohladi celotno hišo na temperaturo, ki jo nastaviš? Kako je z montažo, se to lahko priklopi na katerokoli rekuperacijo? Sam bom imel od Heliosa.



Jaz sem dal stropno in ne piha. Ce das na ful malo, ampak nic kaj ekstra, pa se to ima mitsibushi funkcijo zaznavanja in ne piha ce se gibljes pod klimo.


V obeh štukih?


Samo zgoraj, ker je bila tudi razporeditev prostorov ze tko zamisljena, da ni potrebe, da se pritlicje posebej hladi.

velikBrokoli ::

Jaz bom imel pritličje in mansardo, skrbi me, da stropna klima v mansardi (na sredini, na hodniku nad stopnicami), ne bo pohladila pritličja, kjer imam tudi planirano pisarno.

kriptobog ::

Vprasanje za projektanta. Jaz imam stopnice vmescene v dnevni prostor in zgoraj odprt hodnik, tako da mi samo klima zgoraj ohladi celo hiso. V najbolj vrocih dnevih je bilo za stopinjo razlike. Mansarda 23, pritlicje 24.

sbawe64 ::

velikBrokoli je izjavil:

Jaz bom imel pritličje in mansardo, skrbi me, da stropna klima v mansardi (na sredini, na hodniku nad stopnicami), ne bo pohladila pritličja, kjer imam tudi planirano pisarno.

Hint fizika:
hladen zrak se spušča, topel dviga.
2020 is new 1984
Corona World order

velikBrokoli ::

sbawe64 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Jaz bom imel pritličje in mansardo, skrbi me, da stropna klima v mansardi (na sredini, na hodniku nad stopnicami), ne bo pohladila pritličja, kjer imam tudi planirano pisarno.

Hint fizika:
hladen zrak se spušča, topel dviga.


To je res, ampak to vseeno ne pomeni, da hladen zrak pride v popolnoma vse sobe v pritličju..

nejc_nejc ::

Pri dveh etažah načeloma nebi smel biti problem. Ne bo pa enako kot zgoraj.
Pri treh etažah, se pa že pozna, par stopinj.
Ko stopim od zunaj noter, je pa razlika vseeno opazna.

johnnyyy ::

velikBrokoli je izjavil:

Jaz bom imel pritličje in mansardo, skrbi me, da stropna klima v mansardi (na sredini, na hodniku nad stopnicami), ne bo pohladila pritličja, kjer imam tudi planirano pisarno.

Pač naredi predpripravo še za spodnjo in je zadeva rešena. Potem boš pa tekom življenja itak videl ali ti v mansardi dovolj hladi ali ne in če ne bo z minimalnim posegom dodaš še spodnjo.

Kalibri ::

nejc_nejc je izjavil:

Ko stopim od zunaj noter, je pa razlika vseeno opazna.

TO je opazna, tudi če nimaš klime.

Vanich ::

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?

Tody ::

Zato plačaš nadzornemu ;)

tiborrr ::

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?

Definiraj novemu. Jaz sem vlagal za novogradnjo lani jeseni in dobil odobritev letos spomladi. Kup papirologije, res.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Vanich ::

tiborrr je izjavil:

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?

Definiraj novemu. Jaz sem vlagal za novogradnjo lani jeseni in dobil odobritev letos spomladi. Kup papirologije, res.


Toliko časa traja? Si sam naredil vlogo?

kriptobog ::

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?


Ja. Ce je vse delano po projektu, potem ni nobene jebe. Uporabno pridobljeno v 3 tednih od oddaje vloge. UE Radovljica

Vanich ::

kriptobog je izjavil:

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?


Ja. Ce je vse delano po projektu, potem ni nobene jebe. Uporabno pridobljeno v 3 tednih od oddaje vloge. UE Radovljica


To nikoli ni točno v milimiter. Imam pa podpis nadzornika, da je vse narejeno kot po GD. Manjkajo mi pa samo nadzornikovi podpisi na izjavah izvajalca in nadzornika (je bilo več izvajalcev). Zna to biti problem? Težko pa pridem do nadzornika, ker mu je ob poplavah vse odneslo in ima človek druge skrbi.

kriptobog ::

Vanich je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?


Ja. Ce je vse delano po projektu, potem ni nobene jebe. Uporabno pridobljeno v 3 tednih od oddaje vloge. UE Radovljica


To nikoli ni točno v milimiter. Imam pa podpis nadzornika, da je vse narejeno kot po GD. Manjkajo mi pa samo nadzornikovi podpisi na izjavah izvajalca in nadzornika (je bilo več izvajalcev). Zna to biti problem? Težko pa pridem do nadzornika, ker mu je ob poplavah vse odneslo in ima človek druge skrbi.


Saj ne rabi biti v milimeter. Imas kar dosti odstopanja.

Vanich ::

kriptobog je izjavil:

Vanich je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?


Ja. Ce je vse delano po projektu, potem ni nobene jebe. Uporabno pridobljeno v 3 tednih od oddaje vloge. UE Radovljica


To nikoli ni točno v milimiter. Imam pa podpis nadzornika, da je vse narejeno kot po GD. Manjkajo mi pa samo nadzornikovi podpisi na izjavah izvajalca in nadzornika (je bilo več izvajalcev). Zna to biti problem? Težko pa pridem do nadzornika, ker mu je ob poplavah vse odneslo in ima človek druge skrbi.


Saj ne rabi biti v milimeter. Imas kar dosti odstopanja.


Tako se samo reče.:D Marsikatero malenkost smo drugače naredili po svoje, ampak, nič bistvenega.
Kaj pa podpisi nadzornika na izjavah izvajalca in nadzornika? Si to imel pri oddaji za uporabno dovoljenje?

velikBrokoli ::

Odvisno tudi od upravne enote, vem, da nekje pridejo na lokacijo in vse poslikajo in preverijo, pri sestri pa recimo niso komplicirali, so samo preverili dokumentacijo in izdali.

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Vanich je izjavil:

tiborrr je izjavil:

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?

Definiraj novemu. Jaz sem vlagal za novogradnjo lani jeseni in dobil odobritev letos spomladi. Kup papirologije, res.


Toliko časa traja? Si sam naredil vlogo?

Ne, izvajalec, projektant in nadzornik so delali.

Se nabere za en fascikel certifikatov vseh možnih materialov. Če se prav spomnim, je bilo vse skupaj čakanje in prelaganje odgovornosti, češ zdaj zdaj bo na vrsti, gospa je na dopustu, gospa je na bolniški. Bolj se spomnim tečnega klicarjenja in pisanja vseh možnih oblik pisem kot pa česa drugega.

UE Grosuplje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

borut_p ::

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?


Zakaj jeba? Zelo preprosta zadeva. Skoraj nic papirjev ne rabis za enodruzinsko hiso.

Vanich ::

borut_p je izjavil:

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?


Zakaj jeba? Zelo preprosta zadeva. Skoraj nic papirjev ne rabis za enodruzinsko hiso.


Glej zgoraj, niso vsi tega mnenja. Katera UE?

Tody ::

Mi mamo enodružinsko hišo in je bilo kar nekaj tega... Od podpisov arhitekta, do podpisa gradbenikov itd itd. Zdaj koliko komplicirajo je pa od upravne enote odvisno. Sicer če mislite da vam hišna številka pripada z pridobljenim uporabnim dovolenjem, se bridko motite, ta je vsaj še 300 eur stran...

borut_p ::

Za enostavno gradnjo rabis pid in izjavo nadzora, da je zadeva ok ... razen ce se jw v zadnjem pol leta kaj spremenilo.
pid je stvar projektanta, izjavo dobit od nadzora tudi ni umetnost. Potem je pa se za izpolnit vlogo.
Imeti moras tudi podano vlogo za vpis v kataster stavb - torej geodetski posnetek in urejene meje.
Tista dokazila so bila po prejsnjem zakonu, tega ni treba vec .... za enodruzinsko hiso.

Nima veze UE.

Tody ::

No ja to je bilo 2020 kako je zdaj ne vem in niti me ne zanima :) Vem pa da sem moral dat 300 geodetu da je narisal že postavljeno in končano hišo v nek jebeni portal.

nejc_nejc ::

Kalibri je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Ko stopim od zunaj noter, je pa razlika vseeno opazna.

TO je opazna, tudi če nimaš klime.

Ja.
Komentar je bil, da se pozna in se res.
Dlakocepsko navajanje stopinj, po moznisti se desetink, mi je pa mimo...
V treh etazah boš z eno klimico bolj malo naredil. Ne rabiš nobene matematike.

borut_p ::

Tody je izjavil:

No ja to je bilo 2020 kako je zdaj ne vem in niti me ne zanima :) Vem pa da sem moral dat 300 geodetu da je narisal že postavljeno in končano hišo v nek jebeni portal.


A jb... 300e pri 500ke spet ni nekaj :):)

Tody ::

Te najbolj zabolijo, ker jih nimas vec :)

velikBrokoli ::

Ja itak, na začetku računaš, da bo vse skupaj 250k, potem pa iz meseca v mesec od nekje privlečeš dodatnih 10k, na koncu pa prideš na 400k.. pa vsak ti reče "eh sej to je sam kaksnega jurja doplacila" ;((

kriptobog ::

Vanich je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Vanich je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Vanich je izjavil:

Da si sposodim temo: je že kdo vlagal vlogo za uporabno dovoljenje po novem zakonu? Jeba, a?


Ja. Ce je vse delano po projektu, potem ni nobene jebe. Uporabno pridobljeno v 3 tednih od oddaje vloge. UE Radovljica


To nikoli ni točno v milimiter. Imam pa podpis nadzornika, da je vse narejeno kot po GD. Manjkajo mi pa samo nadzornikovi podpisi na izjavah izvajalca in nadzornika (je bilo več izvajalcev). Zna to biti problem? Težko pa pridem do nadzornika, ker mu je ob poplavah vse odneslo in ima človek druge skrbi.


Saj ne rabi biti v milimeter. Imas kar dosti odstopanja.


Tako se samo reče.:D Marsikatero malenkost smo drugače naredili po svoje, ampak, nič bistvenega.
Kaj pa podpisi nadzornika na izjavah izvajalca in nadzornika? Si to imel pri oddaji za uporabno dovoljenje?


Podpis projektanta, nadzornika. Projektant je delal tudi PZije. Dejansko so iz upravne enote prisli pogledat hiso in so se tri okna premerili, ce stima. Dimenzije hise so pa itak videli iz geodetskega posnetka. Hisa je visja 25cm kot po GDju, ker smo plosco dvignili malo nad nulo, zato da ni cesta visje, kot pa prag hise. Cca 10cm so tudi daljse stranice, ker smo dali 20cm izolacije, namesto 15cm. Teraso in dvorisce smo urejali kasneje. Ce bi to urejali prej bi bila to lahko tezava (po besedah projektanta).

Tody je izjavil:

No ja to je bilo 2020 kako je zdaj ne vem in niti me ne zanima :) Vem pa da sem moral dat 300 geodetu da je narisal že postavljeno in končano hišo v nek jebeni portal.


Pismo, mene je vsekal 450 brez ddv :))

velikBrokoli je izjavil:

Ja itak, na začetku računaš, da bo vse skupaj 250k, potem pa iz meseca v mesec od nekje privlečeš dodatnih 10k, na koncu pa prideš na 400k.. pa vsak ti reče "eh sej to je sam kaksnega jurja doplacila" ;((


Ma saj hisa je ze 250k. Potem pa okolica nanese cevga boga se :))

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

Teraso in dvorisce smo urejali kasneje. Ce bi to urejali prej bi bila to lahko tezava (po besedah projektanta).


Kako to misliš? Torej, ti si pridobil uporabno dovoljenje preden ste uredili teraso in dvorišče, če bi pa to prej, pa ne bilo OK? Niste dali v GD recimo, da bo zunaj lesena terasa ali pa recimo tlakovano dvorišče?

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Teraso in dvorisce smo urejali kasneje. Ce bi to urejali prej bi bila to lahko tezava (po besedah projektanta).


Kako to misliš? Torej, ti si pridobil uporabno dovoljenje preden ste uredili teraso in dvorišče, če bi pa to prej, pa ne bilo OK? Niste dali v GD recimo, da bo zunaj lesena terasa ali pa recimo tlakovano dvorišče?


Tako. V GDju ni bilo, terasa se pa drzi hise (30m2) in to zna biti tezava. Pri dvoriscu je pa tezava, ker je obcina dolocila, da je dovoz lahko samo ob meji parcele, jaz imam pa tam nadstresek, ker ga nisem zelel imeti pred hiso, ker bi mi zakrival pogled na Karavanke iz kuhinje. Valda nisem dal velikih oken, zato, da bom gledal avto ven. Plus, da zahtevajo, da imam grmovnice ob cesti itd.

velikBrokoli ::

Torej, počakaš na uporabno dovoljenje, potem pa delaš stvari, ki jih občina načeloma ne dovoli? :))

Jaz imam v GD sicer tlakovano dvorišče in leseno teraso, ampak to itak ni del PZIja, verjetno ni potrebno, da to dokončam, preden lahko dobim uporabno dovoljenje? Denarja zmanjkuje, pa bi to itak kasneje urejal :D

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

Dokler si kolega s sosedi to gre .... ko te pa prvi prijavi je pa potem hec

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

Torej, počakaš na uporabno dovoljenje, potem pa delaš stvari, ki jih občina načeloma ne dovoli? :))

Jaz imam v GD sicer tlakovano dvorišče in leseno teraso, ampak to itak ni del PZIja, verjetno ni potrebno, da to dokončam, preden lahko dobim uporabno dovoljenje? Denarja zmanjkuje, pa bi to itak kasneje urejal :D


Verjetno od UE. Meni je projektant rekel, da ne bo pisal v projekt kakasno bo dvorisce, ker znajo srati, ce ne bom imel narejeno. Ampak mislim da po novi zakonodaji niti fasade ne rabis za uporabnega. Ti ga dajo, potem imas pa nek rok, da dokoncas.

borut_p je izjavil:

Dokler si kolega s sosedi to gre .... ko te pa prvi prijavi je pa potem hec


Tako je. S sosedi se dobro razumemo. In nisem edini, ki ima tako :))

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Tenks za konkretne informacije, mislim, da je skrajni čas, da si nove zakone o uporabnem dovoljenju končno preberem.. :))

borut_p ::

Ne rabis veliko brat, je samo en clen :):) za enostanovanjsko hiso imas poenostavljen postopek, kjer dokazilo o zanesljivosti zamenja izjava nadzornika.

Kaj moras prilozit vlogi za UD pa lahko pogledas tudi na excel obrazcu oz pdf. Edino mislim da vloge za vris v kataster tam ni zapisane

Tukaj imas se klasifokacije ki so potem povezani na postopke - enostavni, nezahtevni zahtevni objekt

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Vanich ::

Eh. Od Marca 2023 veljajo spet eni novi predpisi za vlogo uporabnega dovoljenja. Je kdo že vlagal po Marcu letos? Na UE so nam rekli, da investitor sploh ne more sam oddati vloge, da jo mora izpolniti pooblaščen projektant. + tudi v elektronski obliki.

velikBrokoli ::

Vanich je izjavil:

Eh. Od Marca 2023 veljajo spet eni novi predpisi za vlogo uporabnega dovoljenja. Je kdo že vlagal po Marcu letos? Na UE so nam rekli, da investitor sploh ne more sam oddati vloge, da jo mora izpolniti pooblaščen projektant. + tudi v elektronski obliki.


https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...

Investitor ali njegov pooblaščenec izpolnjeno zahtevo elektronsko podpiše in odda na pristojen organ. Elektronsko vlogo vlagatelji oddajo po elektronski pošti, vendar s skupno omejitvijo poslanih datotek na 8 MB.


Zakaj investitor ne bi smel sam oddati vloge? Ti samo potrebuješ priloge, ki ti jih podpiše projektant in nadzornik.

Tudi tukaj na novi vlogi vidiš, da lahko označiš, da investitor oddaja vlogo:

https://www.uradni-list.si/files/RS_-20...

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

velikBrokoli je izjavil:

Vanich je izjavil:

Eh. Od Marca 2023 veljajo spet eni novi predpisi za vlogo uporabnega dovoljenja. Je kdo že vlagal po Marcu letos? Na UE so nam rekli, da investitor sploh ne more sam oddati vloge, da jo mora izpolniti pooblaščen projektant. + tudi v elektronski obliki.


https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...

Investitor ali njegov pooblaščenec izpolnjeno zahtevo elektronsko podpiše in odda na pristojen organ. Elektronsko vlogo vlagatelji oddajo po elektronski pošti, vendar s skupno omejitvijo poslanih datotek na 8 MB.


Zakaj investitor ne bi smel sam oddati vloge? Ti samo potrebuješ priloge, ki ti jih podpiše projektant in nadzornik.

Tudi tukaj na novi vlogi vidiš, da lahko označiš, da investitor oddaja vlogo:

https://www.uradni-list.si/files/RS_-20...



Gospa na naši UE pravi, da lahko mi vložimo vlogo za UD samo izjemoma, pod pogojem, če nam ŽIG NA PEČATNI VOSEK!!!??? na vloženih dokumentih da projektant. Nisem bil tam osebno, vendar se mi je takoj zastavilo vprašanje, če smo slučajno še v srednjem veku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

velikBrokoli ::

Pa oddaj elektronsko pa pusti tega dinozavra na miru.. faking javna uprava nesposobna.. :))

Lonsarg ::

Kako je pa s tem da zacasno ustanovis en d.o.o. zgolj za potrebe gradnje hise in zaposlis slamnatega projektanta oziroma preko pogodb razne slamnate podizvajalce in posredno sam sebi podpisujes vso birokracijo kot so vloge, PIZ in podobne birokratske prepreke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

velikBrokoli ::

Lonsarg je izjavil:

Kako je pa s tem da zacasno ustanovis en d.o.o. in zaposlis slamnatega projektanta oziroma preko pogodb razne slamnate podizvajalce in posredno sam sebi podpisujes vso birokracijo kot so vloge, PIZ in podobne birokratske prepreke?


Licenco pa dobiš kar tako? :))

Lonsarg ::

Najdes upokojenca z licenco in mu das 1000EUR v zameno za par podpisov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

velikBrokoli ::

Lonsarg je izjavil:

Najdes upokojenca z licenco in mu das 1000EUR v zameno za par podpisov :)


Licenco zgubis, ko se upokojis. Nice try. :))

kriptobog ::

Lonsarg je izjavil:

Kako je pa s tem da zacasno ustanovis en d.o.o. zgolj za potrebe gradnje hise in zaposlis slamnatega projektanta oziroma preko pogodb razne slamnate podizvajalce in posredno sam sebi podpisujes vso birokracijo kot so vloge, PIZ in podobne birokratske prepreke?


Ker je toliko za podpisovati? Projektanta in nadzornika itak rabis. To so pa vbistvu vsi podpisi za uporabno dovoljenje, ce bajta ni vecja od ne vem kolk, 250?

Buggy ::

eno vprasnje, ki se delno navezuje na temo. Hipoteticno. Ce delam podzemni povezovalni tunel med ze zgrajenimi bajtami na hribu (3 bajte razdalja cca 100 metrov), rabim za to kaksna dovoljenja?
Kaj pa ce je ta tunel na nekem podrocju malo sirsi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

johnnyyy ::

Vanich je izjavil:

Gospa na naši UE pravi, da lahko mi vložimo vlogo za UD samo izjemoma, pod pogojem, če nam ŽIG NA PEČATNI VOSEK!!!??? na vloženih dokumentih da projektant. Nisem bil tam osebno, vendar se mi je takoj zastavilo vprašanje, če smo slučajno še v srednjem veku.

Ta pečat je podoben kot pri notarsko overjeni pogodbi, torej vrvica pa neka nalepka čez, da ne moreš dodajat/odvzemat liste. Zadaj pa je pripis in podpis, da je enako izvirniku.

Lonsarg je izjavil:

Kako je pa s tem da zacasno ustanovis en d.o.o. zgolj za potrebe gradnje hise in zaposlis slamnatega projektanta oziroma preko pogodb razne slamnate podizvajalce in posredno sam sebi podpisujes vso birokracijo kot so vloge, PIZ in podobne birokratske prepreke?

Odpirat firmo zato se ti ne splača, razen če si toliko velika živina, da iz svoje primarne firme dobiček daješ v drugo gradbeno firmo. Pa potem je še problem pri prodaji. Davek za stanovanjsko gradnjo je 9.5%, normiranci so ti pa isti strošek.

Drugače pa ne vem zakaj bi s tem kompliciral. Če gradiš enostanovanjsko stavbo, jo lahko gradiš v "samogradnji" (do 250m² uporabne površine), kjer se večina stvari poenostavi. Tako ne rabiš vodje gradbišča in vodje del, ampak si lahko sam za to. Da pa delaš v samogradnji pa itak ne pomeni, da boš vse delal sam. Še vedno lahko imaš podizvajalce (ki so odgovorni za to kar delajo in morajo izpolnjevati pogoje).

Jaz sem šel delat po naslednjem postopku:
- iskal sem arhitekta, ki naredi vse (GD + PZI) (lahko ima tudi podizvajalce) in je normiranc - po ponudbah normiranci so 30-50% cenejši kot d.o.o, pa pri d.o.o. imaš še ddv
- iskal sem nadzornika ki pozna okolico in je sorazmerno blizu, da je kvaliteten, ter da mi ne bo kompliciral - če gradiš enostanovanjsko hišo v samogradnji ti mora na koncu (UD) projektant dati podpis da je PZI v skladu z zakonom, nadzornik pa ti mora dati podpis, da so dela in materiali ustrezni.
- izgradnja v "samogradnji" - za zemeljska dela imam enega, za zidavo drugega za streho tretjega in se z vsakim dogovarjam
- dlje še pa nisem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110955 (265) mikhaair
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241946 (11413) edi123
»

stara hiša in prenova ter klimatizacija, prezračevanje, vlaga... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16716819 (12116) IL_DIAVOLO
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153680 (28945) Matejjjjj

Več podobnih tem