» »

Poskus zlorabe VISA kartice - blokada?!

Poskus zlorabe VISA kartice - blokada?!

GregiB ::

Torej... včeraj sem iz vedra neba dobil v mDenarnic@ (sem komitent NKBM- OTP) 3 zaporedne zahtevke za potrdilo plačila 98.20 GBP od Bolt.eu. Aplikacije Bolt seveda sploh ne uporabljam, torej gre za "zlorabo". Nisem upal niti odpreti mdenarnice in sem zakoj klical na banko. Povedali so mi, da so dejansko bile opravljene 3 transakcije, a glede na to, da nisem potrdil, za 0 (nič) GBP, kot imam tudi zavedeno v neknjiženih transakcijah na VISA kartici. Banka mi je dala 2 opciji... ali mi banka kartico trajno blokira in dobim novo ali pa jo blokiram sam, začasno preko aplikacije in spremljam dogajanje.
Glede na to, da imam na kartico nekaj naročnin in plačilnih varian (iOS, Apple Music itd.) sem se odločil zaenkrat za slednje.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem, da od nikoder dobiš v potrditev plačila? Kaj ste storili?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Utk ::

Blokiraj, ker ni nujno, da vse aplikacije zahtevajo tvojo potrditev. Nekje gre čez tudi brez tega, in slej ko prej bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GregiB ::

Utk je izjavil:

Blokiraj, ker ni nujno, da vse aplikacije zahtevajo tvojo potrditev. Nekje gre čez tudi brez tega, in slej ko prej bo šlo.


Sem "začasno" blokiral... ali se potem tudi poznajo (neuspešni) poizkusi prometa na kartici? Da vem, da ima nekdo vse podatke, tudi CVV?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

Utk je izjavil:

Blokiraj, ker ni nujno, da vse aplikacije zahtevajo tvojo potrditev. Nekje gre čez tudi brez tega, in slej ko prej bo šlo.

Odvisno od banke, pri meni moram vse online transakcije z VISA kartico še sam potrdit.

Vsaj prvo, če gre za reoccuring payment...

Drugače pač ne morem kupiti online...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

paradajzos ::

Blokiraj trajno, očitno ima nekdo preveč podatkov o tej kartici. Naroči si predplačniško kartico poleg nove kreditne, ves običajen online promet lahko opraviš s predplačniško Viso.
ST je medij Levice, prikriva in olepšuje napake vlade.

Utk ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

Blokiraj, ker ni nujno, da vse aplikacije zahtevajo tvojo potrditev. Nekje gre čez tudi brez tega, in slej ko prej bo šlo.

Odvisno od banke, pri meni moram vse online transakcije z VISA kartico še sam potrdit.

Vsaj prvo, če gre za reoccuring payment...

Drugače pač ne morem kupiti online...

To ni odvisno od banke ampak od prodajalca.

OutOfTheBox ::

Mala malica za slo-tech detektive. Vsi vemo kdo je bil. Če si bral temo o Komitentki NLB so prihranki v eni noči izpuhteli v neznano

poglej da kak tvoj sorodnik nima pina pa skuša nakazan peneze na kripto menjalnico

/s

GregiB ::

OutOfTheBox je izjavil:

Mala malica za slo-tech detektive. Vsi vemo kdo je bil. Če si bral temo o Komitentki NLB so prihranki v eni noči izpuhteli v neznano

poglej da kak tvoj sorodnik nima pina pa skuša nakazan peneze na kripto menjalnico

/s


Mja, sem bral malo thread... Ne vem, kako bi sorodnik simuliral nakup v GBP preko BOLT.EU... Pa niti nimam sorodnikov, ki bi lahko na enostaven način prišli do teh podatkov, razen, če je kdo dejansko šaral po moji denarnici med tem, ko sem šel odtočit ;)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

OutOfTheBox ::

Kakšen telefon pa uporabljaš?

Dodatno, si pred kratkim kaj plačeval preko spleta na kakšnih tebi prej nepoznanih straneh?

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

V zacetku leta je bil z mojo Viso opravljen nakup na Amazonu, okoli 100eur. Nisem pa s to (novo)kartico kdaj opravljal nakupe na tej strani. Kasneje mi je bil denar vrnjen, na banki so mi rekli, da je bil denar deset dni rezerviran za nakup , ni pa prislo do avtorizacije. Kartica je bila se isti trenutek po sms obvestilo o transakciji blokirana, sem takoj klical na banko.
Kartica je bila prakticno nova, z njo sem opravil nakup na Steamu in letna narocnina za ChatGPT.

GregiB ::

OutOfTheBox je izjavil:

Kakšen telefon pa uporabljaš?

Dodatno, si pred kratkim kaj plačeval preko spleta na kakšnih tebi prej nepoznanih straneh?


Nope... Z Viso iz rodne grüde plačujem online izključno le Booking.com. Je pa res, da jo redno uporabljam na potovanjih... sem bil 2x letos v Angliji. Strašno me moti to, ko ti receptor ali kelner kartico vzame iz roke, kar je sploh navada npr. v ZDA... Da bi jo šel tam kdo slikat, kopirat?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

delavec44 ::

GregiB je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Kakšen telefon pa uporabljaš?

Dodatno, si pred kratkim kaj plačeval preko spleta na kakšnih tebi prej nepoznanih straneh?


Nope... Z Viso iz rodne grüde plačujem online izključno le Booking.com. Je pa res, da jo redno uporabljam na potovanjih... sem bil 2x letos v Angliji. Strašno me moti to, ko ti receptor ali kelner kartico vzame iz roke, kar je sploh navada npr. v ZDA... Da bi jo šel tam kdo slikat, kopirat?


Če te to moti, Google/Apple Pay.

GregiB ::

delavec44 je izjavil:

Če te to moti, Google/Apple Pay.


Nah dela pri NKBM... (pa nam zaradi tega menjal banko)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

SambaShare ::

GregiB je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če te to moti, Google/Apple Pay.


Nah dela pri NKBM... (pa nam zaradi tega menjal banko)...


Ne vem kaj si pravzaprav hotel reči, ampak GPay čisto lepo dela z NKBM.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

SambaShare je izjavil:

GregiB je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če te to moti, Google/Apple Pay.


Nah dela pri NKBM... (pa nam zaradi tega menjal banko)...


Ne vem kaj si pravzaprav hotel reči, ampak GPay čisto lepo dela z NKBM.


Se opravičujem, sem mislil, da je očitno, da sem Apple uporabnik (naročnine na Apple music...). Apple pay pa... nah dela...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

krnekaj ::

uporabljal revolut, kot dodatno za splet in taka plačila, pa ti dela apple pay potem....

pa maš gor lahko samo toliko denarja kot hočeš....

Daniel ::

Curve za čisto vsako transakcijo na spletu zahteva še potrditev preko aplikacije na telefonu. Edino za Amazon sedaj nisem prepričan, pa še tam verjetno. Je le nek dodaten nivo varnosti. Ali pa pač uporabiš Revolut in naložiš samo kolikor rabiš sproti.

telexdell ::

Preko NLB Pay blokiraš spletna plačila in plačila v tujini. Tako ne gre skozi niti Amazon ali Paypall. Ko pa kaj nabavljaš odblokiraš-plačaš-počakaš na porditev-blokiraš. Pa t enikoli ne bo bolela glava.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28230908 (955) WizzardOfOZ
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
496206 (646) blink
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605138247 (4042) J.McLane
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19935389 (1708) MrStein
»

NLB Pay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10716714 (3195) dunda

Več podobnih tem