» »

Raztegnjene vzmeti, popravilo

Raztegnjene vzmeti, popravilo

HyperGL ::

Dve manjsi vzmeti sta se mi raztegnili, ena malenkost (prakticno brez vpliva na delovanje) druga pa kar konkretno. Je kaksna moznost jih povrniti v prvotno stanje? Nekje sem bral o segrevanju, da naj bi se sprozil "spominski efekt". Ne bi pa rad poizkusil in potem ugotovil, da sem dosegel ravno obratno.

So pa to vzmeti z usesi na koncu in ne navadne "kemicni svincnik".

Hvala!

fikus_ ::

S segrevanjem jih boš uničil.
Nabavi nove.

https://www.federnshop.com/en/
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

"Spominski efekt" je lastnost nekaterih zlitin, jekla načeloma ne spadajo v to skupino. Nič nisi napisal o materialu vzmeti, tako da.... Natezno vzmet bi načeoma lahko do neke mere "popravil v hladnem" samo v primeru, da je bila narejena (navita) s takšnim korakom, da pri lahko pri stiskanu presežeš mejo plastičnosti. Po domače, ko jo stisneš, se ne vrne več v prvotno stanje, ampak ostane krajša...

Lahko bi jo popravil tudi s segrevanjem tako, da bi jo segreto stisnil skupaj. Problem je samo, da boš tako načeloma "pokvaril" mehanske lastnosti in bo vzmet "mehkejša" kot pred segrevanjem...

Zgleda, da brez nakupa novih ne bo šlo...

Lp

Jože

polozweii ::

Če potrebuješ manjšo vzmet podobno iz kemičnega svinčnika, lahko s kleščami narediš ušesa. Ali pa namesto tega pritrdiš obročka na konca vzmeti.
Če potrebuješ krajšo vzmet jo po želji preščipneš iz daljše.
Imajo pa vzmeti različne lastnosti in včasih kljub enakim dimenzijam ne bi bi delovalo enako...odvisno od tega kar potrebuješ.
Garažno segrevanje vzmeti ne pride v poštev.

HyperGL ::

Res sem poizkusil medtem z garažnim segrevanjem in ni bilo efekta, kvečjemu nasprotno. K sreči sem segreval samo raztegnjeni del.

Kot je omenil @polozweii sem vzmet odščipnil in nekoliko zvil, da sem ustvaril novo uho. Ni najlepše ampak ni vidno, zato se ne sekiram. Vzmeti razen dolžine nimajo blazne vloge, saj samo držijo zadevo "v luftu", vendar mora biti razdalja na vseh štirih vogalih enaka.

Hvala za nasvete in novo znanje o vzmeteh!

LP
Martin

Tene ::

Nove gor na obeh straneh.

IL_DIAVOLO ::

.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227105732 (10446) Vanadium
»

Zanesljiv test amortizerjev?

Oddelek: Na cesti
306909 (4723) easyrider3
»

Razlika med bažilci in amortizerji

Oddelek: Na cesti
143388 (2950) Unknown_001
»

Uničevalca mitov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11121900 (18878) Pyr0Beast
»

Izkoristek (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5320031 (19178) BigWhale

Več podobnih tem