» »

Spet DDoS napadi?

Spet DDoS napadi?

Šmorn ::

SI-Trust spet ne dela. gov.si tudi ne.
  • spremenilo: Šmorn ()

otago ::

HKOM ima danes delni izpad že od jutra. Od cirka 13:50 dela vse normalno.

energetik ::

Ne vem, ali je DDoS ali ne, ampak včeraj je bila katastrofa, e-davki so random delovali ali ne delovali. Prav tako sem včeraj oddajal zahtevek za SIGENCO in sem v nekje 3. poskusu uspel spravit skozi, večkrat je bil server nedosegljiv.
vires in numeris

_Denny_ ::

Enako. Včeraj so komaj po 19:30 eDavki delali dovolj normalno, da sem lahko vložil ugovor za dohodnino; danes se do 18h ni dalo s certifikatom prijaviti v zVEM.

Sicer pa itak ni čudno, da se to dogaja, ko pa se naši vladni idioti vtikajo v stvari, ki se nas (kot države) sploh ne tičejo...v prihodnosti še bo verjetno več takih in podobnih napadov.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

japapajade ::

zaenkrat je na istem kot vsa javna uprava - ne deluje

jeremenen ::

Bolj zanimivo, zakaj to dovolijo, da se dogaja. Če bi bil DDoS, kot prvo odbiješ ves promet iz tujine. Če je to domači promet, maš ISP za par sekund na posebni liniji. Skratka, nekdo namenoma dopušča, da kritična infra ne deluje.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Priseski gotovo imajo polno rešitev, le stale bodo. Če kaj vejo, je to, da se nič ne naredi zastonj.

miha98 ::

_Denny_ je izjavil:

Enako. Včeraj so komaj po 19:30 eDavki delali dovolj normalno, da sem lahko vložil ugovor za dohodnino; danes se do 18h ni dalo s certifikatom prijaviti v zVEM.

Sicer pa itak ni čudno, da se to dogaja, ko pa se naši vladni idioti vtikajo v stvari, ki se nas (kot države) sploh ne tičejo...v prihodnosti še bo verjetno več takih in podobnih napadov.


Pa naredite po šolsko vse to... sej imamo folka v javni upravi...

_Denny_ ::

Zgleda ni bilo dovolj jasno, da z vmešavanje v stvari, ki se nas ne tičejo ciljam na politično dogajanje zadnjega tedna.

Pravijo, da ne gre za napad...baje. Hudo zanimivo, da se nekaj ur po novicah z naslovi "Slovenija je priznala..." kar tako naključno pojavijo hujše težave z najbolj kritično infrastrukturo v državi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Invictus ::

energetik je izjavil:

Ne vem, ali je DDoS ali ne, ampak včeraj je bila katastrofa, e-davki so random delovali ali ne delovali. Prav tako sem včeraj oddajal zahtevek za SIGENCO in sem v nekje 3. poskusu uspel spravit skozi, večkrat je bil server nedosegljiv.

SIGENCA je res kovačeva kobila :)).

Sam še SI-CERT sesujejo, pa bo čista zmaga >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nokken ::

Precej bolj verjetno kot bebave ideje o "vtikanju nosu tja kamor ne pase" je da je pac HKOM in njegovi "strokovnjaki" precej nesposoben. Ampak ker sem ravno kaksen mesec nazaj videl oglas za sluzbo v JU za tocno taksne stvari o katerih je tu govora in ker je bila zraven napisana placa, mi je precej jasno zakaj stvar "dela" (bolje bi bilo reci ne dela) kot dela. Zastonj pac ne dobis ljudi, ki bi znali normalno handlati te stvari. In vec kot 4x manjsa bruto placa kot je moja neto je precej manj kot zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sigenca

Oddelek: Informacijska varnost
182310 (951) Karen
»

Domenca gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
173748 (3234) c3p0
»

Napad DDoS na Finskem izključil ogrevanje

Oddelek: Novice / Varnost
3010293 (7822) Superboyy
»

DDoS on ceneje.si

Oddelek: Informacijska varnost
131985 (1292) poweroff
»

Zakaj nam DDoS napadi tako zelo blokirajo ponudnike interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
92349 (2204) ABX

Več podobnih tem