» »

Google pay/Samsung pay

Google pay/Samsung pay

1 2 3
4
»

akulp ::

Lukcc

Dosan ::

thramos je izjavil:

Je komu že uspelo z uro?


Ja

thramos ::

Dolgoročno?

SoLoR ::

amacar je izjavil:

Apartcik je izjavil:

Če prav razumem moramo potem imetniki N26 težiti nemcem da uredijo podporo za Google pay v Sloveniji? Enako za Revolut.

amacar je izjavil:

A je sploh kdo prebral link? Deluje le na teh bankah (na Curve sicer tudi še ne deluje)

Banka Intesa Sanpaolo d.d. za kartico Visa Debit
Curve za kartico Mastercard Debit
MBILLS d.o.o. za kartico Mastercard Debit
Monavate Limited za kartice Mastercard Cards
PayrNet Limited za kartice Mastercard Cards
Paysafe Financial Services Limited za kartice Mastercard Cards
Paysend za kartice Mastercard Cards
SumUp Payments Limited za kartiece Mastercard Cards
Wise za kartice Mastercard Credit in Debit ter Visa Cards

Tako ja, sedaj pa lahko težimo N26 in Revolutu, da omogočita gpay za Slovenijo.


To ja! Jaz sem ze chatal s supportom pa jim rekel da naj eskalirajo, pa posiljal na ideas@n26.com

Dosan ::

thramos je izjavil:

Dolgoročno?


Ne, še vedno se kmalu po app data wipe zablokira z "not supported country" sporočilom.

thramos ::

Meni zdaj par dni deluje, app se ne blokira več.

someone_123 ::

Meni prav tako že 2 dneva deluje, plačevanje in tudi wallet se ne disabla.

Zgodovina sprememb…

Dosan ::

Prišel je update Google Pay appa ki je naredil rebrand na Google Wallet, s tem updejtom so zgleda rešili tale problem na uri, vsaj meni je takoj po updejtu app na uri začel delati normalno.

Bolt ::

In zakaj že sta potrebni dve tako rekoč enaki temi, kjer eni nabijajo eno, drugi drugo, med sabo pa ne veste, kdo kaj nabija!
Kaj moderatorji niste sposobni združit te dve teme zaradi boljše preglednosti?!
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

HitraSperma ::

A sedaj normalno dela Revolut Visa ali Mastercard na google pay?
fgdsfjk

skyline ::

Revolut Visa dela normalno.

Moe_Lester ::

Da ne odpiram nove teme. Nekaj časa sem že na iOS, pa razmišljam o menjavi na Android. Plačevanje s telefonom je ena od "must have" funkcionalnosti, ki jih pričakujem od telefona. Apple pay zaenkrat dela brezhibno v Sloveniji in tujini.

Ali Google Pay trenutno že dela pri nas? Nazadnje sem gledal kakšni 2 leti nazaj, pa je bila Slovenija še bolj slabo podprta. Bančna računa imam na Revolutu in N26, menjava banke žal ne pride v poštev.

PARTyZAN ::

Revolut je podprt v GWallet, N26 pa preko posrednika (Curve). Od slovenskih bank je Intesa še vedno edina.

https://support.google.com/wallet/answe...

Moe_Lester ::

Hvala.

Kaj pa v praksi pomeni "N26 preko Curve"?

Imam ločeno Curve kartico, ki avtomatično črpa sredstva iz N26 ali moram ročno prenašati denar?

Badwolff ::

Curve ti deluje s katerokoli kartico

nurmaln ::

Moe_Lester je izjavil:

Hvala.

Kaj pa v praksi pomeni "N26 preko Curve"?

Imam ločeno Curve kartico, ki avtomatično črpa sredstva iz N26 ali moram ročno prenašati denar?

Avtomatično
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Thomxy ::

PARTyZAN je izjavil:

Revolut je podprt v GWallet, N26 pa preko posrednika (Curve). Od slovenskih bank je Intesa še vedno edina.


Odpreti račun pri Curve, plačati za fizično kartico (ki ne rabim) in povezati račun z Google Pay je mal smotano. Rad bi se izognil dodajanju še enega posrednika, ki poleg Googla vidi vse nakupe. Sem srčno upal, da se bo N26 mal hitreje zganil... predvsem ker so taka fajn moderna tech banka... mah...

Tidule ::

Ce uporabljas neo banko, vivid brez tezav dela z gpay.

amacar ::

Saj že ima Revolut račun. Dodaš tistega v gpay in je to to.

Master_Yoda ::

Thomxy je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Revolut je podprt v GWallet, N26 pa preko posrednika (Curve). Od slovenskih bank je Intesa še vedno edina.


Odpreti račun pri Curve, plačati za fizično kartico (ki ne rabim) in povezati račun z Google Pay je mal smotano. Rad bi se izognil dodajanju še enega posrednika, ki poleg Googla vidi vse nakupe. Sem srčno upal, da se bo N26 mal hitreje zganil... predvsem ker so taka fajn moderna tech banka... mah...



Mene je premamil ta gpay in sem moral probati, zato sem to naredil. Je pa res da me ni nic stalo - 5 eur res kasirajo za kartico ki je ne rabim, ampak sem dobil 5 eur dobroimetja ki sem ga porabil (ampak to ni bilo nikjer oglasevano, tako da nisem vedel da bo sploh kaj). Bo pa ta curve odvecen ko se enkrat N26 spravi to porihtati.
Dovie'andi se tovya sagain.

Badwolff ::

Kaj pa vem, curve črpa s tvoje primarne kartice, oz direktno z računa oz z vise, kakor si naštimaš. N26, če ni tvoj primarni račun, je bistveno več telovadbe.

kokica2000 ::

NLB je začel s testiranjem Google Pay za svoje kartice.

blze ::

Končno
uživejte
blze

blackbird42 ::

Uspešno dodal NLB kartico.
Je tud na uradnem spisku: Google Wallet - Slovenia

Curve Ball ::

Zakaj bi to uporabljal? Nlb pay je imo bolje. Lahko plačuješ, dviguješ, blokiraš posamezno zadevo, celo kartico. Ali sem kaj spregledal da je bolje pri Wallet?

kokica2000 ::

NLB bo v celoti migriral na platformo Google Pay/Apple Pay. V prihodnosti (kdaj točno se bo to zgodilo ne vem) bo aplikacija NLB Pay uporabna samo še za plačila Flik in potrjevanje spletnih nakupov.

PARTyZAN ::

Ne vem, a v NLB Pay lahko plačaš večje zneske brez vnosa PIN na POS?

blze ::

Gwallet lahko dodaš nlb, kot je bilo zgoraj navedeno, potrjujem.
uživejte
blze

Patrik0 ::

Kdaj pa bo nib pričel testirati in podpirati Apple Pay? Trenutno podpirajo že gpay...

Sheteentz ::

Za glupe duše: v Wallet sem na S22 dodal Vivid Viso in Nlb debit mastercard, slednjo sem nastavil kot default. Ko pa želim plačati z Vivid, pa v walletu izberem Vivid in to je to?

kokica2000 ::

Ja. Če ne želiš vsakič odpirat Walleta in izbirati kartice, pa spremeniš privzeto kartico za plačevanje (klik na kartico v Google Walletu -> Podrobnosti -> Nastavi kot privzeto za brezstična plačila).

V-i-p ::

S temi zadevami se res nikoli nisem ukvarjal, zato butasto vprašanje, vem: kolega je bil leta na NLBju zdaj pa je migriral na Unicredit in vedno joka, kako je z NLBpay plačeval samo s telefonom in kartice sploh ni več nosil s seboj. Ker Unicredit tega nima, je možno kako drugače to rešit, da bi spet lahko po štacunah in gostilnah na POS-u plačeval? Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

amacar ::

Naredi si Curve v katero poveže Unicredit kartico in doda Curve v Google/Apple pay, tako mu direkt trga z računa, prijava računa na FURS ni potrebna.
Lahko pa si naredi Revolut in poveže v Google/Apple Pay. Bo pa moral Revolut ročno topupati (lahko doda unicredit kartico ali sepa nakazila) in prijaviti račun na FURS.

V-i-p ::

@amacar: najlepša hvala, mu posredujem tvoj odgovor.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Evo, odgovor posredovan. Zadeva mu je grozno všeč, ni mu pa všeč (tako on pravi, jaz nisem probal), da njihova kartica menda stane okoli 60€ letno, brez pa (spet menda) tisti CurvePay ne dela. Tko, da bo še naprej moral "na peš" plačevat :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Dober dan ::

Ne se hecat. Osnovni plan je zastonj, kvečjemu ti zaračunajo fizično kartico 6€, to je pa to. Uporabljam že leta. Do sedaj 0€ stroškov. Tako apple Pay, kot Google pay delata brez težav. Notri imam pa kartico od DH.

V-i-p ::

Thx @Dober dan. Se mi je zdelo, da nekaj ne štima, sam pa ne morem preverit, namreč nikakor ne dobim kode po SMS-u, če prestavim na mail pa dobim 6 mestno in ne 5, kot bi morala bit. Sem jim pisal, pa da vidim kaj bo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

amacar ::

Pa naj ne uporablja curvepay ampak doda curve direkt v google/apple pay.

Excavator ::

Od danes lahko dodate v Google Wallet kartico tudi NKBM uporabniki :)

sinalko ::

Kaj dejansko pomeni pri Google Payu, da lahko zneske do 50€ plačuješ z zaklenjenim telefonom. Ga samo prisloniš z izklopljenim zaslonom ali moraš vklopit zaslon in z zaklenjenim telefonom plačaš?

Excavator ::

sinalko je izjavil:

Kaj dejansko pomeni pri Google Payu, da lahko zneske do 50€ plačuješ z zaklenjenim telefonom. Ga samo prisloniš z izklopljenim zaslonom ali moraš vklopit zaslon in z zaklenjenim telefonom plačaš?


Telefon mora imet vklopljen zaslon - občasno pa moraš kako transakcijo potrdit tudi z odklepom (ti napiše na zaslonu).

V-i-p ::

Danes sem eno zdravstveno storitev (ja, vem ja) plačal s telefonom v višini 270€. Ker mi Gpay prej nikoli ni zahteval PIN ali prstni odtis, sem sklepal, da je to zato, ker je pač višji znesek. Ampak potem kasneje je v trafiki in Mečkatorju spet zahteval prstni odtis, pa sta bila zneska obakrat manj kot 5€. Do danes nisem za "normalne" zneske nikoli rabil potrjevat. A bo to zdaj stalno in če da, kako se znebit tega hudiča od potrjevanja za vsako malenkost? Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sinalko ::

Nekje sem prebral, da bo po novem, vsako plačilo preko Gpay, ne glede na znesek, potrebno potrdit z odklenjenim telefonom.

V-i-p ::

@sinalko, si imel (žal) prav. Odklepat bo treba za vsak nakup, kar mi sicer ni ravno všeč pa kaj hočem. Lahko bi imeli do nekega zneska brez, nad pa z odklepanjem. Grr...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mythic ::

Kako to deluje? Nalozim aplikacijo, vnesem podatke o kartici in ze lahko placujem s telefonom brez kartice?

Je na tak nacin mogce placati kjerkoli kjer je mozno placati s kartico ali mora trgovina/frizer/gostilna,... posebej omogocati placevanje preko te aplikacije?

V-i-p ::

@mythic: ja, telefon ti nadomesti kartico. https://support.google.com/wallet/answe...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MrStein ::

V-i-p je izjavil:

@mythic: ja, telefon ti nadomesti kartico. https://support.google.com/wallet/answe...

To je aktualen spisek?

Za druge banke ne dela? Niti po ovinkih? Recimo Sparkasse ali Addiko?

Z Curve dela?

Asking for a friend... ki ima android telefon in eno od omenjenih bank.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Excavator ::

Dela samo za banke na spisku, so kar ažurni s posodabljanjem.
S Curve deluje.

Nikonja ::

Odpreš na Revolutu račun (zastonj) in tam nakažeš dnar, potem pa plačuješ z Google Wallet - rešen problem!

MrStein ::

Curve jemlje sredstva direktno od povezanega računa pri slovenski banki?

Revolut poznam in bi lahko motila potreba po vnaprejšnjem nakazovanju iz slo banke na Revolut.

V glavnem iščem čim bolj seamless rešitev, ker bo za laika. Ki ima TRR pri Sparkasse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134572 (367) J.McLane
»

NLB Pay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10715937 (2418) dunda
»

Google Wallet podprl Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11916963 (2931) amacar
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943970 (16542) Excavator

Več podobnih tem