» »

Vegetarijanec / vegan pride na večerjo

Vegetarijanec / vegan pride na večerjo

1
...
3 4
5
»

D3m ::

In..... se je OP odločil kaj bo s povabljenim vegičem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

_Tom_ ::

Naivno vprašanje: če je veganstvo večinoma stvar osebnih etičnih odločitev, zakaj le ti ne jejo mlečnih izdelkov, jajc in podobnega, ki so ob pravilni pridelavi lahko pridelani brez nobenega trpljenja živali....??

feryz ::

Jajca bi pila vodo, če bi jih po gozdu pobiral. Pa še tam bi nekomu mladiče pobijal.
Če pa kura stoji celo življenje v kletki, da se niti obrniti ne more, to ni glih nedolžna zadeva.

Eduardo ::

feryz je izjavil:

Jajca bi pila vodo, če bi jih po gozdu pobiral. Pa še tam bi nekomu mladiče pobijal.
Če pa kura stoji celo življenje v kletki, da se niti obrniti ne more, to ni glih nedolžna zadeva.


Jaz ti b.p. po tvoji definiciji zrihtam veganska jajca. Kokoši iz takega luksuza, kot ni šans, da ga imajo v naravi.

feryz ::

Eduardo je izjavil:

Jaz ti b.p. po tvoji definiciji zrihtam veganska jajca. Kokoši iz takega luksuza, kot ni šans, da ga imajo v naravi.
Še vedno jim boš mladež pokral in pobil.
Ne nosijo kure zato jajca, da si boš ti palačinke pekel.

Eduardo ::

A vegana pa ne smem vprašati, če ve kaj je umrlo indirektno, kakšen vplih ima uvoz eksotov katere praviloma jedo, ker pač potrebujejo paleto, kakšen poseg v naravo je bil nekje drugje, da dobijo svoj avokado za normalno ceno? To pa se ne vpraša?



Je vprašanje, ki se nanaša na vegansko logiko. Ker po vašeje mleko lagko zlobno in se vprašamo zakaj. Zelenjava nikoli!

Te pa še enkrat vprašam, ali se spodobi, da vegan speče neveganu nekaj mesnega, če si to želi nevegan? Potem ali se spodobi, če je nevegan na karnivor dieti in je samo meso? Ali se spodobi, če ima široko paleto alergij in mu nabolj ustreza meso? Ali veganom v nobenem primeru ni treba upoštevati preferenc drugih med tem ko sami pričakujejo, da so ostali toliko ovidevni, da jim praviloma ustrežejo?


Je vprašanje.

Niso to izjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

D3m ::

Čačka IRL:

Junak manjšin :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Opa....upgrade kreten torej. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Awwwwwwwwww. Ti bom izklesal nagrobnik, ki ga nima vsak :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa saj overall se tu gre samo za recipročnost... tu dejansko bolj "kurcam" debile od vsejedcev ki potem meni težijo kaj bomo za vegana nardili pa ko zabrusim da nič kot on za mene ni pleskavice mesne nardil pol pa kakšen sem pa psihološke fore pa pritiske da bi se slabo počutil...

Najbolje je ko rečem da mam po celem vikendu travo pa se naj gre napast

Recimo moj res odličen kolega je vegetarijanec, ampak pač sam pravi da zato ker je mati dobila raka pa zdaj iz skrbi za zdravje "ne je" mesa, ampak on je taki vegetarijanec kot jih imam rad... ne teži če mu nardim sir na žaru ZA čevapi... ipd...

Na živce pa mi grejo oni Murdering cows prepričanja vernikov ipd. teženje... take bi pa najbolj jebal v glavo ker so sekta isto kot kaki verski fanatiki

O kaki reciprocnosti sanjas? Ce imas cloveka ki je zivila a,b in c, ter cloveka ki je b in c, potem to da slednjega silis pripravljat zivila iz skupine A, samo zato ker si bil tako prijazen in mu nemenonoma nisi postregel rekel samo A na svojem pikniku, to ni reciprocnost ampak zgolj in le pumpanje nicevega ega dezurnega sociopata z narcisoidno motnjo.


Če oseba ne je živila a zaradi verskih prepričanj je to njegov problem... siljenje druge v to je enako kot siljenje osebe v prehranjevanjem z a... ali bomo na enakem ali ne?

Jaz se na pikniku vegana komot podredim in ne jem mesa
On na pikniku pričakuje da se prilagodimo njemu in njegovim diejam o prehrani

Kje je tu recipročnost?

Drugo je ČE je prehranjevanje posledica Zdravstvenih razlogov, tisto sprejemam...


Čakaj malo, če ti ješ in A, B in C in ti oseba iz verskih/osebnih/wahever razlogov ponudi samo B in C je to zate posiljevanje s prehranjevanjem?

Recipročnosti ni zato, ker se ti ne rabiš popolnoma nič prilagajat, pričakuješ pa od nekoga drugega da bo zaradi tvojih ideoloških prepričanj spremenil svoje prehrambene navade. Če ti ješ A, B in C in ti je ponujeno da ješ B in C, se nisi rabil kaj dosti prilagajat, vendar pa v zameno, skladno s svojimi egoističnimi blodnjami sedaj zahtevaš, da oseba, ki je samo B in C, začne jesti A.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa saj overall se tu gre samo za recipročnost... tu dejansko bolj "kurcam" debile od vsejedcev ki potem meni težijo kaj bomo za vegana nardili pa ko zabrusim da nič kot on za mene ni pleskavice mesne nardil pol pa kakšen sem pa psihološke fore pa pritiske da bi se slabo počutil...

Najbolje je ko rečem da mam po celem vikendu travo pa se naj gre napast

Recimo moj res odličen kolega je vegetarijanec, ampak pač sam pravi da zato ker je mati dobila raka pa zdaj iz skrbi za zdravje "ne je" mesa, ampak on je taki vegetarijanec kot jih imam rad... ne teži če mu nardim sir na žaru ZA čevapi... ipd...

Na živce pa mi grejo oni Murdering cows prepričanja vernikov ipd. teženje... take bi pa najbolj jebal v glavo ker so sekta isto kot kaki verski fanatiki

O kaki reciprocnosti sanjas? Ce imas cloveka ki je zivila a,b in c, ter cloveka ki je b in c, potem to da slednjega silis pripravljat zivila iz skupine A, samo zato ker si bil tako prijazen in mu nemenonoma nisi postregel rekel samo A na svojem pikniku, to ni reciprocnost ampak zgolj in le pumpanje nicevega ega dezurnega sociopata z narcisoidno motnjo.


Če oseba ne je živila a zaradi verskih prepričanj je to njegov problem... siljenje druge v to je enako kot siljenje osebe v prehranjevanjem z a... ali bomo na enakem ali ne?

Jaz se na pikniku vegana komot podredim in ne jem mesa
On na pikniku pričakuje da se prilagodimo njemu in njegovim diejam o prehrani

Kje je tu recipročnost?

Drugo je ČE je prehranjevanje posledica Zdravstvenih razlogov, tisto sprejemam...


Čakaj malo, če ti ješ in A, B in C in ti oseba iz verskih/osebnih/wahever razlogov ponudi samo B in C je to zate posiljevanje s prehranjevanjem?

Recipročnosti ni zato, ker se ti ne rabiš popolnoma nič prilagajat, pričakuješ pa od nekoga drugega da bo zaradi tvojih ideoloških prepričanj spremenil svoje prehrambene navade. Če ti ješ A, B in C in ti je ponujeno da ješ B in C, se nisi rabil kaj dosti prilagajat, vendar pa v zameno, skladno s svojimi egoističnimi blodnjami sedaj zahtevaš, da oseba, ki je samo B in C, začne jesti A.



Ne, jaz zahtevam da oseba je B in C od tistega kar je na voljo, ne da ji še nekaj dodatnega delamo izmed B in C...

Torej meni oseba ne da na voljo A ampak samo B in C
Jaz dam osebi na voljo A in B in C

Kdo je torej bolj omejujoč? Jaz ki dam na voljo 3 zadeve ali oseba ki da na voljo le 2?

Meso na žaru
Sir
Solata
paradižnik
kumarice
paprika
lepinje
čebula
majoneza
ketchup
gorčica
kajmak

Oseba pa hoče da se zraven tega še dela neke sojine polpete ali nekaj... zakaj že? Kaj nima nič na voljo za jest slučajno? Je samo meso na voljo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če oseba ne je živila a zaradi verskih prepričanj je to njegov problem... siljenje druge v to je enako kot siljenje osebe v prehranjevanjem z a... ali bomo na enakem ali ne?

Jaz se na pikniku vegana komot podredim in ne jem mesa
On na pikniku pričakuje da se prilagodimo njemu in njegovim diejam o prehrani

Kje je tu recipročnost?

Drugo je ČE je prehranjevanje posledica Zdravstvenih razlogov, tisto sprejemam...


Čakaj malo, če ti ješ in A, B in C in ti oseba iz verskih/osebnih/wahever razlogov ponudi samo B in C je to zate posiljevanje s prehranjevanjem?

Recipročnosti ni zato, ker se ti ne rabiš popolnoma nič prilagajat, pričakuješ pa od nekoga drugega da bo zaradi tvojih ideoloških prepričanj spremenil svoje prehrambene navade. Če ti ješ A, B in C in ti je ponujeno da ješ B in C, se nisi rabil kaj dosti prilagajat, vendar pa v zameno, skladno s svojimi egoističnimi blodnjami sedaj zahtevaš, da oseba, ki je samo B in C, začne jesti A.
Tako je, to je podobno kot nulta hipoteza (Null hypothesis @ Wikipedia). Ne more bit tu recipročnosti, kot jo ne more bit pri npr. trditvi o obstoju bogov. Ne moreš nekomu vsiliti neke hrane, kot tudi ne moreš vsiliti nekomu neke nove ideje brez dokazov.
vires in numeris

St235 ::

Mato989 je izjavil:



Ne, jaz zahtevam da oseba je B in C od tistega kar je na voljo, ne da ji še nekaj dodatnega delamo izmed B in C...

Torej meni oseba ne da na voljo A ampak samo B in C
Jaz dam osebi na voljo A in B in C

Kdo je torej bolj omejujoč? Jaz ki dam na voljo 3 zadeve ali oseba ki da na voljo le 2?

Meso na žaru
Sir
Solata
paradižnik
kumarice
paprika
lepinje
čebula
majoneza
ketchup
gorčica
kajmak

Oseba pa hoče da se zraven tega še dela neke sojine polpete ali nekaj... zakaj že? Kaj nima nič na voljo za jest slučajno? Je samo meso na voljo?


Od kje blodnja da oseba od tebe zahteva, da ji pripravljaš nekaj povsem tretjega? A si si spet izmislil nek fiktiven scenarij, da pretepaš oslovo senco?
BTW: Tako dolgočasen jedilnik sem nazadnje videl v Spodnjem Kumrovcu leta 83.


energetik je izjavil:

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če oseba ne je živila a zaradi verskih prepričanj je to njegov problem... siljenje druge v to je enako kot siljenje osebe v prehranjevanjem z a... ali bomo na enakem ali ne?

Jaz se na pikniku vegana komot podredim in ne jem mesa
On na pikniku pričakuje da se prilagodimo njemu in njegovim diejam o prehrani

Kje je tu recipročnost?

Drugo je ČE je prehranjevanje posledica Zdravstvenih razlogov, tisto sprejemam...


Čakaj malo, če ti ješ in A, B in C in ti oseba iz verskih/osebnih/wahever razlogov ponudi samo B in C je to zate posiljevanje s prehranjevanjem?

Recipročnosti ni zato, ker se ti ne rabiš popolnoma nič prilagajat, pričakuješ pa od nekoga drugega da bo zaradi tvojih ideoloških prepričanj spremenil svoje prehrambene navade. Če ti ješ A, B in C in ti je ponujeno da ješ B in C, se nisi rabil kaj dosti prilagajat, vendar pa v zameno, skladno s svojimi egoističnimi blodnjami sedaj zahtevaš, da oseba, ki je samo B in C, začne jesti A.
Tako je, to je podobno kot nulta hipoteza (Null hypothesis @ Wikipedia). Ne more bit tu recipročnosti, kot jo ne more bit pri npr. trditvi o obstoju bogov. Ne moreš nekomu vsiliti neke hrane, kot tudi ne moreš vsiliti nekomu neke nove ideje brez dokazov.


pokliči, bodo pomagali
https://www.psih-klinika.si/strokovne-e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CiClon ::

Torej če ti bo rekel, da ima zdravstveni problem in zato ne je mesa, mu boš letel peč sojine polpete. Če pa reče, da je to iz etičnih razlogov pa ne. Lol

Če reče da iz zdravstvenih razlogov ne pije alkohola, mu boš dal brezalkoholno pijačo. Če slučajno reče, da ne pije, ker je musliman, še vode ne bo dobil :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

St235 ::

Kot dane more biti vegan in radikalni borec za pravice živali ena in ista oseba?

Problem je, ker fanatiki v tej temi ta dva pojma enačite, pa je to daleč od resnice. Imaš vegane/vegetarjance, kjer njihove prehranjevalne navade nimajo nič s pravicami živali.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Kot dane more biti vegan in radikalni borec za pravice živali ena in ista oseba?

Problem je, ker fanatiki v tej temi ta dva pojma enačite, pa je to daleč od resnice. Imaš vegane/vegetarjance, kjer njihove prehranjevalne navade nimajo nič s pravicami živali.


Zagotovo je dejstvo da je veliko prej fanatični borec za pravice živali hkrati tudi vegan kot vsejedec... Tako da to je samo olajšan pogled overall...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Kar ne spremeni dejstva, da nima smisla slaboumno enačit teh dveh skupin, če se primarno pogovarjamo o vegetariancih/veganih in ne radikalnih borcih za pravice živali. To, da ti ta dva pojma enačiš, samo potrjuje kako teoretsko je tvoje nakladanje v tri dni, ker tako ali tako nikogar ne dobiš na piknik, da bi res lahko moral karkoli razmišljat. Pač tipično preusmerjanje pozornosti, da lahko veselo pretepaš osnovo senco. OP je konkretno spraševal o veganih in vegetariancih, vse od tam naprej so blodnje tvojega ničevega ega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

Redkokdo je vegan ne da bi mu šlo za pravice živali, zdaj radikalnost je vprašljiva ali diskutabilna, zagotovo pa ni nizka...

Recimo jaz kot vsejedec sem proti mučenju živali ali slabim pogojem... pa še vseeno meso jem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

z3ro ::

Ob branju teh postov me veseli da v družbi nimam veganov, vsaj da bi vedel :D Če bi bil kateri pa na pikniku ne bi postregel stvari posebej za njega ker je itak vedno neka priloga/zelenjava zraven. Ko je že bila omenjena celiakija, kolegica, ki jo ima si vedno zraven prinese svojo hrano, čisto zato ker ljudje, ki ne kuhajo vsak dan take hrane hitro kaj zafrknejo in je imela parkrat probleme. Baje da že majhna sled glutena, ki je recimo ostala od prej povzroči probleme? Sedaj lepo pove da si bo prinesla sama hrano in ni nobenega problema.

St235 ::

Mato989 je izjavil:

Redkokdo je vegan ne da bi mu šlo za pravice živali, zdaj radikalnost je vprašljiva ali diskutabilna, zagotovo pa ni nizka...

Recimo jaz kot vsejedec sem proti mučenju živali ali slabim pogojem... pa še vseeno meso jem.


Sem prepričan, da si svoje domneve osnoval na podlagi verodstojnih podatkov... Oh wait, its Mato...

z3ro ::

Mene boli ona stvar kako dejansko delate/delajo ostali(kot sem rekel še res nisem imel opravka z tem), če hočejo si naj nosijo zraven, lahko jedo kaj od tega kar je na voljo, lahko travo, karkoli ;) Pravim samo da jaz zaradi enega vegana ne bi spreminjal prav nič.

PacificBlue ::

Pred leti, ko sem se hodil na regatna tekmovanja na Hrvasko, so mi v eni gostilni na Mljetu pripravili za vegetarijansko večerjo poln krožnik krompirja z blitvo, rezinami sira in 5 kremšnit za sladico:>
I’m out.
:3

NuMaN ::

Lahko samo dodam, da že dolgo nismo imeli veganske teme.

Dobro da se je po daljšem času spet pojavila, sa se malce sprostijo napetosti.

matobeli ::

Programerji zih veste če funkcija za štajerskim prehranjevanjem res ustreza "vsejedstvu".

Jasno je namreč da štajerc poje vse, dokler je zraven meso in jasno je da vegetarjanci jejo vse, dokler zraven ni mesa.

Ampak vsejedci pojejo vse, ne glede na pogoje.

Torej, če bi v teoretičnem svetu štajerci bili lačni 50% dni in enako bi bili vegetarjanci lačni 50% dni, in če vzamemo v zakup da ti štajerc takoj pove da mu ne ustreza prehrana...

A so pol štajerci in vegetarjaci v resnici refleksija en drugega?

NuMaN ::

Tudi ne vem kaj čačka blodi da je v Ljubljani več vegijev kot v Mariboru.

Res je v Ljubljani več Indijcev, ampak mislim da ne gre v neke velike številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

matobeli ::

tl:dr?

NuMaN ::

To ne dokazuje nič.
Poglej si recimo izbiro kruhov v pekarnici v MS ali LJ.

FireSnake ::

matobeli je izjavil:

Programerji zih veste če funkcija za štajerskim prehranjevanjem res ustreza "vsejedstvu".

Jasno je namreč da štajerc poje vse, dokler je zraven meso in jasno je da vegetarjanci jejo vse, dokler zraven ni mesa.

Ampak vsejedci pojejo vse, ne glede na pogoje.

Torej, če bi v teoretičnem svetu štajerci bili lačni 50% dni in enako bi bili vegetarjanci lačni 50% dni, in če vzamemo v zakup da ti štajerc takoj pove da mu ne ustreza prehrana...

A so pol štajerci in vegetarjaci v resnici refleksija en drugega?


Je tebi Štajerc ženo speljal al kaj si tako našpičen?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pithlit ::

matobeli je izjavil:

A so pol štajerci in vegetarjaci v resnici refleksija en drugega?

Zanimiva premisa :D
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

Kaj zdaj OP, boš potem povabil tisto vegico na večerjo ali si se, vidoč sceno tukaj ... premislil? :8)

matobeli ::

FireSnake je izjavil:


Je tebi Štajerc ženo speljal al kaj si tako našpičen?


Ne, s špricerjem me je polil.

111111111111 ::

CiClon je izjavil:

Torej če ti bo rekel, da ima zdravstveni problem in zato ne je mesa, mu boš letel peč sojine polpete. Če pa reče, da je to iz etičnih razlogov pa ne. Lol

Če reče da iz zdravstvenih razlogov ne pije alkohola, mu boš dal brezalkoholno pijačo. Če slučajno reče, da ne pije, ker je musliman, še vode ne bo dobil :))

Ne eno ne drugo. NA pikniku je hrana za vse, vsak naj je kar mu paše in tisto kar mu zdravstveno stanje dopušča. Marsikateri bolnik, ki ne sme določenih stvari, si prinese kaj sabo in potem še kaj pokombinira, pa bi imel pravico komplicirat.

Musliman naj pije brezalkoholno, če iz etičnih razlogov ne je mesa naj pa je zelenjavo. V čem je točno težava?

z3ro je izjavil:

Ob branju teh postov me veseli da v družbi nimam veganov, vsaj da bi vedel :D Če bi bil kateri pa na pikniku ne bi postregel stvari posebej za njega ker je itak vedno neka priloga/zelenjava zraven. Ko je že bila omenjena celiakija, kolegica, ki jo ima si vedno zraven prinese svojo hrano, čisto zato ker ljudje, ki ne kuhajo vsak dan take hrane hitro kaj zafrknejo in je imela parkrat probleme. Baje da že majhna sled glutena, ki je recimo ostala od prej povzroči probleme? Sedaj lepo pove da si bo prinesla sama hrano in ni nobenega problema.

Jap, tako nekako gre tudi pri kolegu s sladkorno. Na pikniku se bo previdno ognil skoraj vsega in si raje prinesel kaj s seboj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30331531 (21504) nejclp

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50049034 (36659) Aston_11
»

Posedi in varna hrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414538 (12060) jype

Več podobnih tem