» »

kazen - slika z mobitelom v roki

kazen - slika z mobitelom v roki

Arnica ::

danes me je redar videl kako se pogovarjam po telefonu medtem ko sem stala na semaforju in me v danem trenutku fotografiral ter seveda tudi registrsko tablico. Nato mi je požugal s prstom. Zanima me ali lahko preko slike kot dokaz, da držim telefon v roki, dobim kazen? Nisem še slišala za tak primer, zato sprašujem. Hvala za odgovore.
  • spremenilo: Arnica ()

Utk ::

Za to ne rabi niti slike, lahko samo reče, da te je videl.

Arnica ::

razumem...se pravi je le njegova dobra volja ali sproži kazen naprej ali ne?

donvito ::

Arnica je izjavil:

danes me je radar videl kako se pogovarjam po telefonu medtem ko sem stala na semaforju in me v danem trenutku fotografiral ter seveda tudi registrsko tablico. Nato mi je požugal s prstom. Zanima me ali lahko preko slike kot dokaz, da držim telefon v roki, dobim kazen? Nisem še slišala za tak primer, zato sprašujem. Hvala za odgovore.

Čaki mal, kdo te je videl, policaj, če ja, potem bi te ustavil in dal za to kazen takoj. Radar ti ne more žugati, se ti ne zdi.
A je trol tema?

kombinezon ::

Lahko pa je imela radar škatla vgrajen mehanski žugalni prst? 8-O

Arnica ::

ups - ne radar ampak REDAR . Se opravičujem. Je parkirišče ob cesti in je tam ravno ob nepravem trenutku stal.

denabiker ::

hehe, ko sem začel brat sem že mislil, da so kakšnega humanoida nabavili....

donvito ::

Ne vem kako je z redarji, najbrž nimajo pooblastila, da te ustavijo, če dobiš sliko pa lahko rečeš, da si dobila klic in si samo povedala, da ne moreš govoriti, ker si na cesti. In če to narediš pri rdeči na semaforju, nobenega ne ogrožaš.

Matheus ::

Arnica je izjavil:

ups - ne radar ampak REDAR . Se opravičujem.


Ni panike... Si lih vozil, ko si to pisal ane :))

kunigunda ::

Tudi policija, ce te ne ustavi ti ne more naknadno kazen za telefon poslati.

Tidule ::

donvito je izjavil:

Ne vem kako je z redarji, najbrž nimajo pooblastila, da te ustavijo, če dobiš sliko pa lahko rečeš, da si dobila klic in si samo povedala, da ne moreš govoriti, ker si na cesti. In če to narediš pri rdeči na semaforju, nobenega ne ogrožaš.


In po kaki butasti logiki, ni prekršek, če se samo na hitro javiš?

IL_DIAVOLO ::

Solatko in donvito imata kolege na policiji se iz casov 1. svetovne vojne.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Med vožnjo se ne telefonira.

bobiii16 ::

med vožnjo se res ne telefonira, kot tudi ne ko stojiš na semaforju (ve se , da semafor max 90 sek) klepet pa 900 sekund še potem. Sploh pa nimaš kaj iskat v Ljubljani, to je sedaj neke vrsto geto, kjer na vsakem vogalu stremijo ljudi , kateri niti ne vedo da so v getu, kjer se vse plača

Tidule je izjavil:

donvito je izjavil:

Ne vem kako je z redarji, najbrž nimajo pooblastila, da te ustavijo, če dobiš sliko pa lahko rečeš, da si dobila klic in si samo povedala, da ne moreš govoriti, ker si na cesti. In če to narediš pri rdeči na semaforju, nobenega ne ogrožaš.


In po kaki butasti logiki, ni prekršek, če se samo na hitro javiš?


kaj pomeni zate "na hitro javiš" morda oj, morda jebi se , morad te kličem pozneje.............ni point v tem ljudje so zblojeni s temi telefoni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobiii16 ()

StajercSSS ::

Starost povprečnega slovenskega avta je 10,9 let. Že v avtu letnik 2004 sem imel prostoročno telefoniranje. Če si ne znate nastavit, je prav, da dobite kazen. Taki tudi luči ne znate prižgati na avtu.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

kunigunda ::

StajercSSS je izjavil:

Starost povprečnega slovenskega avta je 10,9 let. Že v avtu letnik 2004 sem imel prostoročno telefoniranje. Če si ne znate nastavit, je prav, da dobite kazen. Taki tudi luči ne znate prižgati na avtu.

12.00 let

Arnica ::

kunigunda je izjavil:

Tudi policija, ce te ne ustavi ti ne more naknadno kazen za telefon poslati.


hvala ...to me je zanimalo

Silvo ::

Mogoče pa lahko...pričakuj pač kazen in ne piši smsov med vožnjo.Sprijazni se da je to pač prekršek.
Silvo

starfotr ::

Nikjer ne piše, da te ne bi smeli kaznovat za prekršek, če te ne ustavijo.

Kaznujejo te lahko tudi, če bi te videl jaz in bi šel na policijo prijavit ter pričat, da sem te videl telefonirat. Vendar jaz imam odgovornost in se zavedam kaj je krivo pričanje.

Ti pa nimaš odgovornosti in ne sprejemaš dejstva, da si naredila nevaren prekršek ter nočeš sprejet dejstva, da te najverjetneje lahko doleti plačilo kazni. To je trenutno 250 eur in 3 KT.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Pač stvar je enostavna in že dolgo znana. Ne šlatat in gledat telefona med vožnjo. To razume vsak razumen in pismen.

gruntfürmich ::

Arnica je izjavil:

razumem...se pravi je le njegova dobra volja ali sproži kazen naprej ali ne?

z žuganjem ti je namignil da mu boš dala, če ne pa bo sprožil postopek
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Glugy ::

StajercSSS je izjavil:

Starost povprečnega slovenskega avta je 10,9 let. Že v avtu letnik 2004 sem imel prostoročno telefoniranje. Če si ne znate nastavit, je prav, da dobite kazen. Taki tudi luči ne znate prižgati na avtu.

Moj avto je starejši ampak kljub temu ne telefonarim ko vozim. Če zvoni pa naj zvoni bo že počakal. Nič ni bolj pomembno kot pamet v rokah ko voziš. Vse ostalo lahko počaka. Čist vse.

kunigunda ::

starfotr je izjavil:

Nikjer ne piše, da te ne bi smeli kaznovat za prekršek, če te ne ustavijo.

Kaznujejo te lahko tudi, če bi te videl jaz in bi šel na policijo prijavit ter pričat, da sem te videl telefonirat. Vendar jaz imam odgovornost in se zavedam kaj je krivo pričanje.

Ti pa nimaš odgovornosti in ne sprejemaš dejstva, da si naredila nevaren prekršek ter nočeš sprejet dejstva, da te najverjetneje lahko doleti plačilo kazni. To je trenutno 250 eur in 3 KT.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Pač stvar je enostavna in že dolgo znana. Ne šlatat in gledat telefona med vožnjo. To razume vsak razumen in pismen.

Ne morejo te, ker so taksni postopki. Ni to stvar zakona, ampak policijskih pravilnikov.
Zakaj pa mislis, da so kupili mocne avtomobile za avtocestno policijo. Da te lahko dohitijo, ker prej ce si jim usel jim ni nic pomagalo da imajo videoposnetek. So te morali ustaviti.
Ceprov bi v tem primeru bilo bolje, da bi samo postopke spremenili, pa imeli "navadne" avte.

starfotr ::

V tem primeru imaš 2 budali na cesti, ki ogrožajo vse udeležence. In ne samo ene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14011395 (9334) FrRoSt
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919272 (15561) anketar
»

Držanje pravil po cestah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38864923 (56643) BigWhale
»

Kazen za prometni prekršek dan po dogodku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22736288 (30394) babilon007
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53589586 (72630) darkolord

Več podobnih tem