» »

Radar

Radar

1
2
3

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Pri modernih radarjih, kot je tale odpadejo dvomi o tem komu je bila hitrost izmerjena, ker je iz originalne slike to jasno razvidno. Izmišljevanje, da je radar meril eno vozilo, izmeril pa drugo so pač stvar debate ob nedeljskih kavicah z šnopsom.

Zgoraj je omenjena možnost, da bi med meritvijo, radar "preskoči" z avtomobila na avto. To je naravnost absurdno, saj kot že rečeno se meritev (vključno z sliko) izvede v delčku sekunde.

Absurdno je, da bi bila ta slika dokaz za karkoli. A je tak problem priložit originalno, celo sliko? Zakaj je treba delat neke izseke? Iz te slike se v resnici samo vidi, da je avto bil tam, policaj pa pravi, da je nekomu tam nekaj izmeril. In majkemi, da temu avtu v sredini. Ampak kot rečeno, pritožit, če nisi zelo prepričan in lahko tudi dokažeš, se ne splača. Drugače pa do originalnih slik ne prideš.


Kam je šlo pa sanjanje o preskakovanju radarja? Spet si brcnil v temo in se ven vlečeš.

Slika zadostuje namenu. In sicer te obvesti, da je bil s tvojim vozilom narejen prekršek. Če veš, da si kršitev naredil (in OP to ve) potem pač plačaš kazen in sprejmeš odgovornost za svoje ravnanje. Posledično imaš tudi možnost, da plačaš polovično kazen. Če veš (ali pa vsaj utemeljeno dvomiš), da nisi pa imamo nadaljnje korake, kjer bo moralo redarstvo ali policija dokazat, da si res storil prekršek.

s1m0n je izjavil:

joze67 je izjavil:

NoFear85 je izjavil:

Bralno razumevanje...

Kot je ze nekdo omenil, morata obstajati vsaj dve (2) sliki, ki sta posneti v neki casovni sekvenci. Verjetno lahko dobis vpogled se v drugo sliko ali vec njih ce obstaj. Na avtocestah je radar, ki posname oba vozna pasova ali vec njih, tu pa gre za rocni merilnik. Probaj preverit na naslednji povezavi, ce dobis kaksno uporabno info: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

O bralnem razumevanju: na drugi strani prilepljene povezave piše
Merilniki hitrosti morajo dokumentirati meritev hitrosti merjenega vozila z enim ali več slikovnimi zapisi, na katerih je razvidna prometna situacija in nedvoumno prikazano ali označeno merjeno vozilo.
Poudarka sta moja.


Izpustil si 18. člen ker tukaj gre za merjenje hitrosti iz nepremične lokacije...
Samodejni merilniki hitrosti, ki merijo trenutno hitrost merjenega vozila iz nepremične točke, morajo meritev dokumentirati z najmanj dvema posnetkoma, video zapisom, kombinacijo posnetka ali video zapisa ali na drug zanesljiv način.


Zdaj ne vem, če se ti radarji štejejo kot samostojni ali ne.


najprej nazaj v šolo, da boš ločil besedi SAMODEJNI in samostojni. Potem pa bo lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

Kam je šlo pa sanjanje o preskakovanju radarja? Spet si brcnil v temo in se ven vlečeš.

Slika zadostuje namenu. In sicer te obvesti, da je bil s tvojim vozilom narejen prekršek. Če veš, da si kršitev naredil (in OP to ve) potem pač plačaš kazen in sprejmeš odgovornost za svoje ravnanje. Posledično imaš tudi možnost, da plačaš polovično kazen.

To je možno in se zgodi, samo da tista meritev pač ni veljavna. Zato tudi pravim, da samo ta slika ni dokaz, in da bi morali ti poslat tudi ostalo. Ali pa nič. Če se strinjaš, je tako vseeno, ampak kaj naj bi ta slika sploh dokazovala in komu? Lahko bi bila poslikana tudi z mobitelom.

Če veš (ali pa vsaj utemeljeno dvomiš), da nisi pa imamo nadaljnje korake, kjer bo moralo redarstvo ali policija dokazat, da si res storil prekršek.

Zakaj ne bi te dokaze pokazali takoj? Zakaj je treba plačat par 100 evrov za njih? Naj jih pošljejo na mail zarad mene, če je tiskanje predrago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

HappyPills ::

Zato, ker je za trmarjenje treba nekaj odštet. Nič ni zastonj.

UganiKdo ::

Zakaj ne bi te dokaze pokazali takoj?

Zato, ker je bil celoten namen polovičke poenostavit in pospešit postopke, ter dat možnost kršitelju da prekršek nemudoma prizna za znižanje kazni. Nič nenavadnega v kazenskem pravu. Če si pač naredil neumnost in ne boš po nepotrebnem obremenjenal pravnega sistema se to upošteva pri sankcioniranju.

Lahko pa gremo 30 let nazaj, ukinemo polovičke in začnemo spet vsak figo urejat preko sodnikov za prekrške.

Zakaj je treba plačat par 100 evrov za njih?

Zato, da funkcionalno nepismeni kekci lahko pišete neumnosti.

Od kje si si zmislil teh 100 EUR?. Kazen za prekršek je znana. Kar imaš možnost, je da v kolikor veš, da si prekršek res storil to mirno priznaš in posledično plačaš zgolj 50% kazni. In ja, zato bi bila dovolj slika mobitela ali pa elektronski dopis. Samo potem bi bilo smao še več jokanja in nebuloz kot jih ti prodajaš.

To je možno in se zgodi, samo da tista meritev pač ni veljavna.

tako nekako kot inteligentne izjave s tvoje strani? So možne, se zgodijo, samo videl jih ni še nihče.

Utk ::

HappyPills je izjavil:

Zato, ker je za trmarjenje treba nekaj odštet. Nič ni zastonj.

To ne bo tako smešno, ko boš dobil položnico brez slike, ker si nekje menda telefoniral med vožnjo. Potem pa ti ugovarjaj, če si upaš.

Od kje si si zmislil teh 100 EUR?. Kazen za prekršek je znana.

Za prekršek je znana, če hočeš videt dokaze, moraš pa poslat zahtevo za sodno varstvo, to pa stane. Ne plačaš samo polne kazni, ampak še postopek na sodišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Zato, ker je za trmarjenje treba nekaj odštet. Nič ni zastonj.

To ne bo tako smešno, ko boš dobil položnico brez slike, ker si nekje menda telefoniral med vožnjo. Potem pa ti ugovarjaj, če si upaš.


No vidiš, o takih neumnih izjavah sem govoril.

Obstaja samo en razlog, da kekci ne upate ugovarjat taki kazni: Ker ste res telefonirali med vožnjo.


Za prekršek je znana, če hočeš videt dokaze, moraš pa poslat zahtevo za sodno varstvo, to pa stane. Ne plačaš samo polne kazni, ampak še postopek na sodišču.


Edino pravilno. Če si anredil prekršek in potem še obremenjuješ sistem potem je seveda pravilno, da plačaš stroške. Če prekrška nisi storil pa seveda ne boš plačal nič. Po tvoje bi moral sistem delovat tako, da ti najprej nedvoumno in pravnomočno dokažejo, da si kriv, potem imaš pa možnost , da se pokesaš, plačaš polovičko in seveda nobenih satroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Zato, ker je za trmarjenje treba nekaj odštet. Nič ni zastonj.

To ne bo tako smešno, ko boš dobil položnico brez slike, ker si nekje menda telefoniral med vožnjo. Potem pa ti ugovarjaj, če si upaš.


No vidiš, o takih neumnih izjavah sem govoril.

Obstaja samo en razlog, da kekci ne upate ugovarjat taki kazni: Ker ste res telefonirali med vožnjo.

To ni neumno in se je zgodilo, in sem ugovarjal, ker nisem naredil prekrška. In seveda najebal. Zato imam do njihovih "dokazov" nulo zaupanja, ker se zlahka izkaže, da jih v resnici ni. Samo tega ne boš izvedel pred sodiščem. Ko boš tam, boš pa itak plačal, ker je policaj tako reku. In to polno dozo.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Zato, ker je za trmarjenje treba nekaj odštet. Nič ni zastonj.

To ne bo tako smešno, ko boš dobil položnico brez slike, ker si nekje menda telefoniral med vožnjo. Potem pa ti ugovarjaj, če si upaš.


No vidiš, o takih neumnih izjavah sem govoril.

Obstaja samo en razlog, da kekci ne upate ugovarjat taki kazni: Ker ste res telefonirali med vožnjo.

To ni neumno in se je zgodilo, in sem ugovarjal, ker nisem naredil prekrška. In seveda najebal. Zato imam do njihovih "dokazov" nulo zaupanja, ker se zlahka izkaže, da jih v resnici ni. Samo tega ne boš izvedel pred sodiščem. Ko boš tam, boš pa itak plačal, ker je policaj tako reku. In to polno dozo.


slaboumno mešaš hruške in zdravila za demenco.

Kaj ima to z dejstvom, da v konkretenem primeru imajo sliko z radarski mmerilnikom in OP ve, da je prekršek naredil?

Ravno tako ne vem kaj ima sedaj slikovno gradivo (za katerega je v danem primeru jasno da obstaja) s tvojo pravljico o tem, da policaji sistematično delajo kazniva dejanja krive izpovedi, zato, da si ti moral plačat 40€ kazni.

Utk ::

s tvojo pravljico o tem, da policaji sistematično delajo kazniva dejanja krive izpovedi, zato, da si ti moral plačat 40€ kazni.

Me lahko citiraš kje sem to napisal? Ne moreš, ker si izmišljuješ stvari. Tako kot marsikater psihični bolnik.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

s tvojo pravljico o tem, da policaji sistematično delajo kazniva dejanja krive izpovedi, zato, da si ti moral plačat 40€ kazni.

Me lahko citiraš kje sem to napisal? Ne moreš, ker si izmišljuješ stvari. Tako kot marsikater psihični bolnik.


Torej nisi ti napisal, da je policaj pred sodnikom lagal, da si uporabljal mobilni telefon? Tolk da bo jasno, kdo je psihični bolnik.

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

s tvojo pravljico o tem, da policaji sistematično delajo kazniva dejanja krive izpovedi, zato, da si ti moral plačat 40EUR kazni.

Me lahko citiraš kje sem to napisal? Ne moreš, ker si izmišljuješ stvari. Tako kot marsikater psihični bolnik.


Torej nisi ti napisal, da je policaj pred sodnikom lagal, da si uporabljal mobilni telefon? Tolk da bo jasno, kdo je psihični bolnik.

Ni laž, če verjameš v njo. Vseeno se pa lahko motiš. Sicer se ni šlo za telefon, ampak pas, ampak to ni pomembno. Danes se vsi vežejo in to več ni moderno, je pa tudi pri telefonu isti sitem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

UganiKdo ::

In kaj imajo te blodnje s temo o kateri se pogovarjamo? Razen da se obupano ven vlečeš, sedaj ko tudi sam vidiš da si brcnil v temo. Se radaz zmoril in je v bistvu slikal ptiča, ki se mu je dopadel, potem pa je sliko prilagodil, da zgleda kot da je vozil OP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

In kaj imajo te blodnje s temo o kateri se pogovarjamo? Razen da se obupano ven vlečeš, sedaj ko tudi sam vidiš da si brcnil v temo.

Pogovarjamo se o tem kakšne dokaze imajo policaji in kakšne ti pokažejo. Včasih nekaj imajo, včasih ne, pokažejo ti ne pa nič dokler ne prideš na sodišče. Če je zate to prav, prav, zame ni. Vsi dokazi ti bi morali bit prikazani takoj.

UganiKdo ::

V kakašni pravljici pa ti živiš? Daj si najprej razčisti kaj je hitri postopek in kaj pomeni polovička, preden nadaljuješ s prodjanjem neumnosti.

Smo imeli sistem, kje je imel vsak možnost uveljavljat svoje pravice do nezavesti, brez da bi zato nosil kakršnokoli odgovornost pa se je hitro pokazalo, da je tak sistem nevzdrežen. Zato imamo sedaj tudi v prekrškovnih postopkim možnost blazžjega kaznovanja v primeru, da posmaeznik prizna krivdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

Po hitrem postopku bi ti lažje dali original sliko, ne pa da je mora nekdo izrezovat, da je gor videt tisto, kar oni mislijo da naj bi bilo videt. Ali pa sploh nobene slike, ker nek izrezek ne pomeni nič. Bi bilo vseeno, če ga ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Po hitrem postopku bi ti lažje dali original sliko, ne pa da je mora nekdo izrezovat, da je gor videt tisto, kar oni mislijo da naj bi bilo videt.


In potem bi kekci tvojega kova jamrali, da se iz posnetka ne vidi točno registrska tablica in da bi morali v bistvu priložit postev v velikosti A1.

Slika, ki je priložena zelo jasno služiu svojemu namenu. Nedvomno prikaže, da je bil tvoj avto res tam, kar ti omogoča da v miru premisliš ali si ti takrat res bil tam in kako si vozil. Več kot dovolj, da sprejmeš odločitev ali plačaš kazen ali ji nasprotuješ (kot je bil recim primer, ki ga je linkal Feryz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

To bi bilo možno, samo če bi te dopise pisal kakšen nesposoben pravnik. Ostali normalni bi pod sliko napisali, da obstaja digitalna različica v polni ločljivosti na kateri se vidijo registrske. Sam svoj avto bi pa na sliki tudi prepoznal brez tablice.

UganiKdo ::

Sam svoj avto bi pa na sliki tudi prepoznal brez tablice.

Enako kot lahko OP na podlagi priložene slike (in tudi je) ugotovi da je naredil prekršek. Torej je slika več kot dosegla namen. Zdaj pa on išče krivine kako bi se temu izgognil in karkoli bi priložili bi pač iskal dlako v jajcu. Temu pa ni namnejen hiter postopek. Za to imamo zahtevo za sodno varstvo.

Ostali normalni bi pod sliko napisali, da obstaja digitalna različica v polni ločljivosti na kateri se vidijo registrske

aja, a če bi to napisali, potem bi pa kekci tvojega kova brezpogojno verjeli, da take slike res obstajajo? Bullshit, če bi pri tej sliki pisalo da imajo high ress slike iz katerih je vidno da so merili njegov avto, potem bi bilo pa vse drugače? A sam sebi verjameš, kot take buče prodajaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Divja Svinja ::

Pred tremi leti me je sredi belega dne ustavil policaj na motorju, ki je trdil da nisem pripet. Pripnem se zmeraj že zaradi piskanja v avtu. Hotu mi je že pisat kazen čeprav sem bil 100% pripet, zdelo se mi je kot da hoče nekaj zaslužit od trafic stopa, ker ni bilo nič narobr (mogoče se mu je pa res zdelo, da sem se pripel ko sem ga videl). In sem mu kar direkt reku, za rojstni dan mi pa prosim res ne pisat neupravičene kazni. Pol je pa reku "v šali" a rojstni dan maš, a bova pihala... Ura je bila okoli 13:00... Če bi mi dal takrat kazen za pas nebi mogel izpodbijati nikjer, lahko imaš v avtu samo kamero, ki snema v obe smeri. Poznam pa tudi enega, ki je 100 procentno skasirov neupravičeno kazen za pas. Dogajajo se vse sorte zadeve in če lažejo policaji, da nedolžnega človeka postavijo na električni stol zakaj za vraga nebi, da ti ultrakekec ugani kdo nisi nosil pasa? Ne razumem, še otroci več ne zaupajo policajem, kaj šele redarjem.

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

hoj, na Slo-tech si, ne v lokalni gostilni. In ja, normalni ljudje bolj zaupajo policajem, kot kekcem ki pridejo na forum spraševat kako naj se izgonejo kazni za prekršek, ki so ga po lastnem priznanju, res naredili.

predi ::

@OP, no v tem primeru ti policist ne more lagati tudi če bi hotel, zaradi zahtev, ki jih od radarja pričakuje zakonodaja.

Pravilnik o meroslovnih zahtevah za merilnike hitrosti v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 91/15)

Če misliš, da se ti je zgodila krivica, se pritoži. Srečno.

Utk ::

aja, a če bi to napisali, potem bi pa kekci tvojega kova brezpogojno verjeli, da take slike res obstajajo? Bullshit, če bi pri tej sliki da imajo high ress slike iz katerih je vidno da so merili njegov avto, potem bi bilo pa vse drugače? A sam sebi verjameš, kot take buče prodajaš?

Če vidiš sliko s timestampom, neko oznako radarja itd., lahko verjameš da obstaja tudi digitalna. Če vidiš to sliko poslikano s krompirjem, porezano v Slikarju, pa sploh ni nujno. In ne gre se za (samo) za ta primer, ampak dokaze ne splošno. Če jih pošiljajo, jih naj pošljejo takšne kot so, nepredelane. Lahko tudi z linkom na digitalno sliko, kot imajo Nizozemci. Če jih ne pošiljajo, jih zarad mene sploh ni treba.

Divja Svinja ::

Ugani kdo, sem že nekaj časa v prometu in vem, da se tej kazni ne bom izognil, ker ne poznam župana. Zanima me bolj informativno izkušnje in mnenja kot sem napisal.

IL_DIAVOLO ::

Divja Svinja je izjavil:

Pred tremi leti me je sredi belega dne ustavil policaj na motorju, ki je trdil da nisem pripet. Pripnem se zmeraj že zaradi piskanja v avtu. Hotu mi je že pisat kazen čeprav sem bil 100% pripet, zdelo se mi je kot da hoče nekaj zaslužit od trafic stopa, ker ni bilo nič narobr (mogoče se mu je pa res zdelo, da sem se pripel ko sem ga videl). In sem mu kar direkt reku, za rojstni dan mi pa prosim res ne pisat neupravičene kazni. Pol je pa reku "v šali" a rojstni dan maš, a bova pihala... Ura je bila okoli 13:00... Če bi mi dal takrat kazen za pas nebi mogel izpodbijati nikjer, lahko imaš v avtu samo kamero, ki snema v obe smeri. Poznam pa tudi enega, ki je 100 procentno skasirov neupravičeno kazen za pas. Dogajajo se vse sorte zadeve in če lažejo policaji, da nedolžnega človeka postavijo na električni stol zakaj za vraga nebi, da ti ultrakekec ugani kdo nisi nosil pasa? Ne razumem, še otroci več ne zaupajo policajem, kaj šele redarjem.


Smo ze v prvem postu ugotovili, da imas laganje in izmikanje v krvi. Taki seveda poznate razne "znance" od "znancev", ki se jim non stop dogajajo krivice.

Utk ::

Meni se ne non-stop, se mi pa je enkrat. In od takrat pač policajem ne verjamem več ravno vsega. Tudi tega ne kako strašno po pravilih delajo recimo z begunci, ker se sliši marsikaj. Meni ni treba vam nič dokazovat, ta dokaz, da se policaji kdaj tudi "motijo" imam sam zase.

Divja Svinja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Divja Svinja je izjavil:

Pred tremi leti me je sredi belega dne ustavil policaj na motorju, ki je trdil da nisem pripet. Pripnem se zmeraj že zaradi piskanja v avtu. Hotu mi je že pisat kazen čeprav sem bil 100% pripet, zdelo se mi je kot da hoče nekaj zaslužit od trafic stopa, ker ni bilo nič narobr (mogoče se mu je pa res zdelo, da sem se pripel ko sem ga videl). In sem mu kar direkt reku, za rojstni dan mi pa prosim res ne pisat neupravičene kazni. Pol je pa reku "v šali" a rojstni dan maš, a bova pihala... Ura je bila okoli 13:00... Če bi mi dal takrat kazen za pas nebi mogel izpodbijati nikjer, lahko imaš v avtu samo kamero, ki snema v obe smeri. Poznam pa tudi enega, ki je 100 procentno skasirov neupravičeno kazen za pas. Dogajajo se vse sorte zadeve in če lažejo policaji, da nedolžnega človeka postavijo na električni stol zakaj za vraga nebi, da ti ultrakekec ugani kdo nisi nosil pasa? Ne razumem, še otroci več ne zaupajo policajem, kaj šele redarjem.


Smo ze v prvem postu ugotovili, da imas laganje in izmikanje v krvi. Taki seveda poznate razne "znance" od "znancev", ki se jim non stop dogajajo krivice.


Ne tole je sto procentno res, ker se je zgodilo takrat dvem najbolšim prijatlom, sta pa rekla da se je obrnil za policajem in da je morda zgledalo kot da se je pripel.
Znancov od znancov, ki trdijo za nrupravičen pas sem poznal vsaj 10.
Je bil tudi nek posnetek na youtubu ko je mrla ženska kamero v avtu in je policaj govoril, da ni bila pripeta.
Ko ga je opozorila da je posneta in da je bila pripeta je samo menjal temo.
Žal sedajle nimam časa, da bi iskal ta posnetek, je pa to pomojm kar znana taktika saj velja tvoja beseda proti njegovi.

UganiKdo ::

Seveda je 100% res da ti je laganje in izmikanje v krvi.

feryz ::

salesky je izjavil:

feryz je izjavil:


Sicer, če sem pošten, razen provide, iz slovenskih avtocest ne dobiš nič. Pa se vozim mimo kvazi radarjev okrog 170 km/h. Pač toliko da še ni pik.

Tu se pa žal zelo motiš :)
Hecno, kako ljudje vse vejo.
Kje in kdaj te poberem?

Števec pri avtu laže za 70 km/h? Kakšne avte pa vozite? Jaz vem, koliko laže moj. 1 km/h na vsakih 20 km/h. Pri izrabljenih gumah. Pri novih manj.

stara mama ::

Divja Svinja je izjavil:

Moje prepričanje je bilo, da more biti iz prejete slike 100% vidno tudi za laike kdo je storil prekršek.

Če ste vozili eden drugemu tik za ritjo, potem vrjetno ni eden na sliki vozil 50, drug pa 66 (61+5), ker bi kajkmalu bil nekomu v riti.
Imaš srečo, da ne merijo varnostne razdalje.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

UganiKdo se v tej temi obnaša, kakor da bi bil on osebno tisti, ki je z radarjem stal ob cesti in 'izmeril prekršek'.

Napake so može vedno in povsod, tudi pri najbolj reguliranih postopkih.
Tu se pa nekateri obnašajo, kakor da so meritve teh ročnih merilnikov vedno in v vsakem primeru absolutno točne, pravilne in pravno-formalno veljavne (da - tudi med točnostjo in pravilnostjo obstaja razlika!).

UganiKdo se pri tem silno obeša na besedno zvezo 'preskakovanje laserja'.
Gospod očitno še nikoli ni bil na strelišču, da bi se lahko prepričal, da tudi z veliko bolj preciznimi 'orodji' v mnogo bolj optimalnih položajih na 100m ne zadeneš tarčo vedno na isto mesto.

Torej ne 'preskakuje žarek' - 'preskakuje' roka tistega, ki upravlja merilnik. Na 100m razdalje pa je že najmanjši tresljaj precej opazen in v neugodnem primeru lahko niha tudi za nekaj metrov sem in tja. Toda po mnenju nekaterih so policaji in redarji sami ostrostrelci, ki imajo popolnoma mirno roko?

Ko smo v vojski streljali s staro M48, nekateri niti v ležečem položaju niso zadeli tarče na 100m. Tukaj pa govorimo o šerifih, ki z eno roko streljajo z pištolo...pa kar vsakič zadenejo v polno, ki se jim roke nič ne tresejo, vse napake pa odpravi tehnologija. Pa naj verjame kdor more!

Morda res danes tehnologija nekaj teh napak odpravi -ali pa zgolj prikrije in ustvari druge vrste napak. Kot sem že rekel, MI nismo izvedenci za tovrstne rešitve in lahko zgolj špekuliramo.
Pravih izvedencev za to področje pri nas najbrž niti ne boš našel. Še najbolj verodostojen izvedenec bi bil strokovnjak razvijalec iz konkurenčnega podjetja proizvajalca merilnika. Ta bi zagotovo znal povedati, kje so šibke točke konkurenčne naprave in pod katerimi pogoji lahko upravičeno dvomiš v izmerjene rezultate.

Drugače pa se mi zdi grdo, da nekateri skušate temo zlorabiti za vsiljevanje vtisa, da se hoče OP čemurkoli izogniti. Večkrat je jasno povedal, da je kazen 'zaslužena'.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Divja Svinja ::

stara mama je izjavil:

Divja Svinja je izjavil:

Moje prepričanje je bilo, da more biti iz prejete slike 100% vidno tudi za laike kdo je storil prekršek.

Če ste vozili eden drugemu tik za ritjo, potem vrjetno ni eden na sliki vozil 50, drug pa 66 (61+5), ker bi kajkmalu bil nekomu v riti.
Imaš srečo, da ne merijo varnostne razdalje.


Lahko bi naprimer od zadaj pripeljal hitreje. Razdalja mislim, da je bila bistveno večja kot je razvidno s slike. Ni pa verjetno bila takšna kot je zakonsko določeno. To je okoli 25 30 metrov pri tej hitrosti?!

energetik ::

Pri tvojih 66km/h točno 37m.
Tole na sliki je kvečjemu 2 dolžini avta, to je nekje 10m. Če bi spredaj kombi stopil na bremzo (npr. srna, otrok), bi mu priletel direktno v ritko, še preden bi ti stisnil pedal...

Če kaj sovražim na naših cestah je pa to, da mi nekdo zadaj ne drži varnostne in mi rine v rit.

Zgodovina sprememb…

Divja Svinja ::

energetik je izjavil:

Pri tvojih 66km/h točno 37m.
Tole na sliki je kvečjemu 2 dolžini avta, to je nekje 10m. Če bi spredaj kombi stopil na bremzo (npr. srna, otrok), bi mu priletel direktno v ritko, še preden bi ti stisnil pedal...


To si ti določil, da bi?

Sem kar poklical na redarstvo in mi je rekel, da naj pridem tja, da mi lahko pokažejo ves materjal in da je 100 odstotno moja hitrost zmerjena. Čeprav me firbec matra mislim, da sem že preveč časa zgubil s to zadevo, predvsem zaradi uganikdoja. Lp.

UganiKdo ::

Torej ne 'preskakuje žarek' - 'preskakuje' roka tistega, ki upravlja merilnik. Na 100m razdalje pa je že najmanjši tresljaj precej opazen in v neugodnem primeru lahko niha tudi za nekaj metrov sem in tja. Toda po mnenju nekaterih so policaji in redarji sami ostrostrelci, ki imajo popolnoma mirno roko?


Nihče ne govri, da ne more policaju preskočit roka. Samo potem bo ustrezno preskočila tudi slika. Al bomo sedaj končno slišali razago, kako točno pride do situacije, da se izmeru hitrost vozila A, slika pa se se vozilo B.

In če že bluziš o ostrostelcih, ne tudi njim se ne dogaja da merijo v eno tarčo, zadanejo pa center tarče 20m metrov stran.

Drugače pa se mi zdi grdo, da nekateri skušate temo zlorabiti za vsiljevanje vtisa, da se hoče OP čemurkoli izogniti. Večkrat je jasno povedal, da je kazen 'zaslužena'.
Če je kazen zaslužena, kaj drugega kot izogibanje temu je, če išče načine kako ne plačati?

Divja Svinja je izjavil:

energetik je izjavil:

Pri tvojih 66km/h točno 37m.
Tole na sliki je kvečjemu 2 dolžini avta, to je nekje 10m. Če bi spredaj kombi stopil na bremzo (npr. srna, otrok), bi mu priletel direktno v ritko, še preden bi ti stisnil pedal...


To si ti določil, da bi?

nope, to je odločila fizika.

Gospod očitno še nikoli ni bil na strelišču, da bi se lahko prepričal, da tudi z veliko bolj preciznimi 'orodji' v mnogo bolj optimalnih položajih na 100m ne zadeneš tarčo vedno na isto mesto.

Vedno zadaneš mesto kamor je usmerjena puška. Enako kot pri radarju. Če bi se policaju tresla roka in zgrešil avto, ki ga je meril bi bila temu primerna meritev in tudi slika. Radar slika tisto v kar je usmerjen in ne tisto, kar se redarju zdi da cilja.

Tukaj pa govorimo o šerifih, ki z eno roko streljajo z pištolo...pa kar vsakič zadenejo v polno, ki se jim roke nič ne tresejo, vse napake pa odpravi tehnologija.
o tem govoriš samo ti. Sem prepričan da zajebejo neborlj meritev, ampak kaj ima to veze z konjkimi dirkami in to konkretno merivijo? Lahko 100x grešiš tarčo in 101 zadaneš center, pa zaradi 100 zgrešenih srelov ne bo center nič manj zadet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

energetik ::

Divja Svinja je izjavil:

energetik je izjavil:

Pri tvojih 66km/h točno 37m.
Tole na sliki je kvečjemu 2 dolžini avta, to je nekje 10m. Če bi spredaj kombi stopil na bremzo (npr. srna, otrok), bi mu priletel direktno v ritko, še preden bi ti stisnil pedal...


To si ti določil, da bi?
Tako kot je rekel UganiKdo, fizika.
Če je bil kombi spredaj 10m in bi na polno zaviral, bi bil po 1 sekundi, 15m od tvoje začetne pozicije. Ti bi recimo, če bi bil zbran, v 1 sekundi opazil zaviranje, prestavil nogo na bremzo in jo stisnil. V tej sekundi bi naredil 18,3m od tvoje začetne pozicije. Ker je 15m manj kot 18,3, bi mu bil v ritki še prej kot v sekundi...

GR2 ::

stara mama je izjavil:

Divja Svinja je izjavil:

Moje prepričanje je bilo, da more biti iz prejete slike 100% vidno tudi za laike kdo je storil prekršek.

Če ste vozili eden drugemu tik za ritjo, potem vrjetno ni eden na sliki vozil 50, drug pa 66 (61+5), ker bi kajkmalu bil nekomu v riti.
Imaš srečo, da ne merijo varnostne razdalje.

Možno pa je, jaz sem šel 90, tisti pred mano slikan je imel 40. Če bi bil še en dirkač za mano, bi ga lahko posnel tudi pri 120 preden bi se ustavil za mano. Pospeševanje in zaviranje.

Drugače glede varnostnih razdalj, iz teh slik boš to težko videl, slikajo tako čudno, da sem jaz rabil res dolgo časa, da sem sploh ugotovil kje so me posneli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

dexterboy ::

Vsi, ki zagovarjajo takšne "drakonske" kazni, ki so v Kokoški, res ne spadajo za volan. Je bolje, da naročijo Taxi, ali pa uporabijo javni prevoz... (je pa lepo videti, koliko veliko osebkov je primernih za kakonfutr).
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

In kaj imajo te blodnje s temo o kateri se pogovarjamo? Razen da se obupano ven vlečeš, sedaj ko tudi sam vidiš da si brcnil v temo.

Pogovarjamo se o tem kakšne dokaze imajo policaji in kakšne ti pokažejo. Včasih nekaj imajo, včasih ne, pokažejo ti ne pa nič dokler ne prideš na sodišče. Če je zate to prav, prav, zame ni. Vsi dokazi ti bi morali bit prikazani takoj.


Aja, pa v svoji vele križarski vojni in prodajanju megle si tudi pozabil na dejstvo, da ima vsak pravico do vpogleda v spis, kjer lahko neodvisno od pritožbenega postopka vidijo, kaj je bilo uporabljeno pri izdaji obvestila o prekršku in si lahko mirno pogledajo tudi high res slike.

SeMiNeSanja ::

UganiKdo je izjavil:

Torej ne 'preskakuje žarek' - 'preskakuje' roka tistega, ki upravlja merilnik. Na 100m razdalje pa je že najmanjši tresljaj precej opazen in v neugodnem primeru lahko niha tudi za nekaj metrov sem in tja. Toda po mnenju nekaterih so policaji in redarji sami ostrostrelci, ki imajo popolnoma mirno roko?


Nihče ne govri, da ne more policaju preskočit roka. Samo potem bo ustrezno preskočila tudi slika. Al bomo sedaj končno slišali razago, kako točno pride do situacije, da se izmeru hitrost vozila A, slika pa se se vozilo B.

In če že bluziš o ostrostelcih, ne tudi njim se ne dogaja da merijo v eno tarčo, zadanejo pa center tarče 20m metrov stran.

Drugače pa se mi zdi grdo, da nekateri skušate temo zlorabiti za vsiljevanje vtisa, da se hoče OP čemurkoli izogniti. Večkrat je jasno povedal, da je kazen 'zaslužena'.
Če je kazen zaslužena, kaj drugega kot izogibanje temu je, če išče načine kako ne plačati?

Divja Svinja je izjavil:

energetik je izjavil:

Pri tvojih 66km/h točno 37m.
Tole na sliki je kvečjemu 2 dolžini avta, to je nekje 10m. Če bi spredaj kombi stopil na bremzo (npr. srna, otrok), bi mu priletel direktno v ritko, še preden bi ti stisnil pedal...


To si ti določil, da bi?

nope, to je odločila fizika.

Kje na sliki vidiš KAM je laser 'zadel'? NE vidiš. Zato tudi špekulacije.

In ne obnašaj se, kot da si izvedenec za ročne merilnike hitrosti, ker to nisi. To pa pomeni, da tvoje napihovanje ni popolnoma nič več vredno, kot katerikoli kontra komentar, ki se ne strinja s tvojimi trditvami. Sprijazni se s tem!

Več kot očitno se pri nas prehitro preveč na slepo verjame tehnologiji. Kot rečeno, v nekaterih drugih državah so znani primeri, ko so se na sodiščih izpodbile meritve. Pri nas pa je kaj takega že v naprej obsojeno na neuspeh. Le zakaj? Pomanjkanje izvedencev? Predragi postopki? Preohlapna zakonodaja na škodo oškodovancev? ...?
V Nemčiji gredo celo tako daleč, da poklicnim voznikom v vsakem primeru priporočajo izpodbijanje na sodišču, saj jih nabiranje kazenskih točk na koncu lahko stane zaposlitev.

Samo pri nas pa imaš neke UganiKdo-je, ki so 'poslušni državljančki', pa na koncu postopka redarja še vprašajo če je tudi upošteval premalo varnostno razdaljo, da niso le prehitro vozili.
Predvidevam, da UganiKdo naredi celo samoprijavo, in redarja prosi, da mu napiše še eno kazen za predhodni teden, ko redar sicer ni meril, ker se je po tem odseku peljal s še nekoliko višjo hitrostjo...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

UganiKdo ::

dexterboy je izjavil:

Vsi, ki zagovarjajo takšne "drakonske" kazni, ki so v Kokoški, res ne spadajo za volan. Je bolje, da naročijo Taxi, ali pa uporabijo javni prevoz... (je pa lepo videti, koliko veliko osebkov je primernih za kakonfutr).


Osebno bi bistveno raje videl, da bi bile kazni ca 10x nižje, vedar sankcioniranje vseh prekrškov striktno (praktično na dnevni bazi). Bi bistveno prej umirili razne psihopate.

Več kot očitno se pri nas prehitro preveč na slepo verjame tehnologiji. Kot rečeno, v nekaterih drugih državah so znani primeri, ko so se na sodiščih izpodbile meritve.

dajmo vire, da ne bom ospet mešali hruške in jabolka.

In ne obnašaj se, kot da si izvedenec za ročne merilnike hitrosti, ker to nisi.

nič bolj in nič manj kot ti.

Predvidevam, da UganiKdo naredi celo samoprijavo, in redarja prosi, da mu napiše še eno kazen za predhodni teden, ko redar sicer ni meril, ker se je po tem odseku peljal s še nekoliko višjo hitrostjo...

ne rabim, ker nimam psihičnih motenj in ne čutim potrebe po namernem kršenju prometnih predpisov.

To pa pomeni, da tvoje napihovanje ni popolnoma nič več vredno, kot katerikoli kontra komentar, ki se ne strinja s tvojimi trditvami.

dokler je moje napihovanje povezano s dejstvi, tvoje pa s prodajanjem megle, je več kot očitno koliko je kaj vredno.

Kje na sliki vidiš KAM je laser 'zadel'? NE vidiš. Zato tudi špekulacije.

Pri meritvi radarja je nastal fotodokaz, kjer je razvidno kam je meril radar, ko je sliko naredil. Foto dokaz je kršitelju na voljo pri občinskem redarstvu. Verjetnost, da malo sanjaš je bistveno večja, kot to da so z radarjem merili ptiče in potem obrezali sliko avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

UganiKdo ::

Pri nas pa je kaj takega že v naprej obsojeno na neuspeh. Le zakaj? Pomanjkanje izvedencev? Predragi postopki? Preohlapna zakonodaja na škodo oškodovancev? ...?
obstaja še ena razlaga, ki se ji reče idiotsko prodajanje megle.

V Nemčiji gredo celo tako daleč, da poklicnim voznikom v vsakem primeru priporočajo izpodbijanje na sodišču, saj jih nabiranje kazenskih točk na koncu lahko stane zaposlitev.

Pri nas ni nič drugače, samo to je spet primer slaboumnega mešanja hrušk in jabolk, ki nima ničesar z konkretno temo.

SeMiNeSanja ::

UganiKdo je izjavil:

Pri nas pa je kaj takega že v naprej obsojeno na neuspeh. Le zakaj? Pomanjkanje izvedencev? Predragi postopki? Preohlapna zakonodaja na škodo oškodovancev? ...?
obstaja še ena razlaga, ki se ji reče idiotsko prodajanje megle.

V Nemčiji gredo celo tako daleč, da poklicnim voznikom v vsakem primeru priporočajo izpodbijanje na sodišču, saj jih nabiranje kazenskih točk na koncu lahko stane zaposlitev.

Pri nas ni nič drugače, samo to je spet primer slaboumnega mešanja hrušk in jabolk, ki nima ničesar z konkretno temo.

Lej ga, kako se razburja!

Pa kaj misliš, da boš zato imel bolj prav, če boš druge imenoval za bedake in idiote?
Da se bo tvoje mnenje kaj bolj cenilo?

Daj odrasti že!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

UganiKdo ::

joj, zdaj pa užaljenost pa na drevo pa vse igrače sabo... Argumenti in dokazi pa??? treba verjet sanjačem na besedo!

daj odrasti že in prispeval kaj v debato, kar ne bo mlatenje prazne slame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

joze67 ::

UganiKdo je izjavil:

Večja verjetnost, je [...] da na avtocesti ne pošiljajo kazni za vsako prekoračintev in so ob upoštevanju tolerance imel hitrost zmerjeno okrog 130-140km/h.
To ne more biti res, ker vemo, da so naši policisti inkasanti, ki neživljenske in nelogične omejitve (verjetno policija dela v navezi z imbecili, ali pa so imbecili oboji) izkorišča za doseganje norme.

UganiKdo ::

ja, zaradi takega vedenja, ki je podprto z leti visenja za gostilniškimi šanki, pride do tako zgrešenega razmišljanja in posledično hudih napak v logičnem sklepanju, kjer radarji poskakujejo in slikajo ptiče namesto avtomobilov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

IL_DIAVOLO ::

dexterboy je izjavil:

Vsi, ki zagovarjajo takšne "drakonske" kazni, ki so v Kokoški, res ne spadajo za volan. Je bolje, da naročijo Taxi, ali pa uporabijo javni prevoz... (je pa lepo videti, koliko veliko osebkov je primernih za kakonfutr).


Aja? Jaz sem pa mislil, da ne spadajo za volan zivcnezi, ki zavestno krsijo predpise. Silly me.

dexterboy ::

@Diavolo;
to pravijo tisti, ki vozijo 40 na 60 omejitev in 30 na 50 omejitev, v coni 30km/h jih pa še pešec prehiti... raje vrni izpit.
@Ugani;
ja, tukaj se pa popolnoma strinjam in sem tudi sam za to. kazni NISO normalne. ampak za owčke je VSAKA kazen pravilna :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

UganiKdo ::

@dexterbox:
če uprabim tvoj "nivo" argumentacije: to pravijo tisti psihopati, ki niso sposobni upoštevat prometnih predpisov.

Divja Svinja ::

15 let star kombi se ustavi takoj na mestu, seveda dosti hitreje kot vozilo, ki samodejno zavira v naletu. Bravo, res fizika na vrhuncu. Zgleda res ne veste kako vožnja zgleda v praksi, samo v teoriji.

Zgodovina sprememb…

Divja Svinja ::


Kaj fiziki pravite na tole zavorno pot?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kršiteljem varnostne razdalje je odklenkalo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
573107968 (99803) St235
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4528133 (25962) St235

Policijska kazen

Oddelek: Loža
4711712 (10323) Gandalfar
»

Novi radarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512920 (10743) BlueRunner

Več podobnih tem