» »

Radar

Radar

«
1
2 3

Divja Svinja ::

Zdravo.

Danes sem dobil od redarstva slikico za prehitro vožnjo, 11 čez omejitev, 250 eur in 3 pike (ravna cesta brez ljudi, zgodaj zjutraj).
Na sliki smo tri vozila, pred mano kombi, ki se ga vidi skoraj do sprednje tablice in za mano osebno vozilo, ki se ga vidi celega in se jasno razbere tudi njegova tablica. Vozimo praktično drug za drugim na majhni razdalji, slika piše posneta na razdalji 100 metrov.
Zanima me če taka slika sploh zakonsko veljavna za sankcioniranje prekrška glede na to, da so na sliki tri vozila in dve jasno vidni tablici. Moje prepričanje je bilo, da more biti iz prejete slike 100% vidno tudi za laike kdo je storil prekršek.
radar: TrueCam II 20/20 (kot sem gledal ročna laserska kamera ?)
 slika

slika


Mnenja, izkušnje?

Hvala za odgovore in prosim brez nepotrebnih moraliziranj.

kamiKaZaA ::

Nimam izkušenj iz Slovenije. Sem pa dobil domov dopis, da sem prevozil radar v Avstriji - omejitev 50 km/h, jaz sem peljal 62 km/h. Nobene slike, je pa bil opis lokacije in točen čas, ter kjer je stal ta radar. In ja, takrat sem se peljal mimo tiste kište, katera je v zadnji del avta streljala in sem tudi potem to položnico plačal. 65€ je bilo za plačati. Pri nas pa identična prekoračitev kar 250€ in 3 pike 8-O

VelkBla ::

Radar je meril hitrost več vozil hkrati na razdalji 100 metrov. Ne spomnim se kdaj, da bi na sliki bile navidezne črte, kjer bi dokazovali tvojo prekoračeno hitrost. Ročna laserska kamera je lahko bila fiksirana v vozilo, ki je bilo parkirano ob tem pa merilo hitrost in slikala prehitre voznike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

Divja Svinja ::

Zakaj se javljate prvovrstni in zglednji državljani aka. troli, prekršek sem seveda storil in tudi vem, da je meritev točna (čeprav se ne spomnim, da bi šel toliko čez, ker po naseljih res ne hitim, se pa zjutraj vedno mudi), ampak moti me slika, ker mi logika govori, da tole ni OK po zakonu... In če se mislijo igrati nek represivni organ naj se držijo zakona.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Ne, ti se niti slučajno nisi sprijaznil s tem, da si storil prekršek. Če bi se, ne bi iskal dlake v jajcu. Vedno se ponavlja isti vzorec, že večkrat videno na tem forumu.

Divja Svinja ::

To kar me moti je višina kazni v Sloveniji v primerjavi s tujino, ker tole je navadno oderuštvo, ampak vi jih kar zagovarjate. Sicer pa kazni za prehitro vožnjo nisem dobil do sedaj že 7 let, še takrat je bilo 40 ali 80 eur, v coni 30.
Če je pa dlaka v jajcu kršenje pravil represivnega organa, potem jo pa res iščem.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Izgubljaš rdečo nito in si pocasi delas vozelj okoli vratu.

korenje3 ::

Ko je napisal "v, 250 eur in 3 pike (ravna cesta brez ljudi, zgodaj zjutraj)."
Je jasno da išče nek psihološki izhod, da se postavimo na njegovo stran, da kritiziramo radaje ipd.
Sam tipu še zmer ni jasno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

VelkBla ::

Smem vprasati kaj naj bi bila dlaka v jajcu glede krsenja pravil? To, da so ti izmerili 11 kmh prekoracene hitrosti (ze po odbiti % tolerance predvidevam)? Merjenje na xxx m razdalje? Predvidevanje, da si samo ti dobil kazen glede na majhno varnostno razdaljo na kateri je radar izmeril hitrost tvojega vozila na razdalji 100 m?

FrRoSt ::

Naslednjič se pa ne razkazuj tako in jim ne daj možnosti, da te posnamejo...
Sem slišal iz prve roke, redarji zaračunali prekoračitev hitrosti za 1km/h!! Nedolgo nazaj
... dhnarja ni, treba napovnit proračun :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Uporabnik ::

Meni se zdi povsem legit vprašanje. Če ne veste odgovora ne trolajte. Mene tudi to zanima.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Groot ::

Vse je ok, ker so radarji umerjeni, da slikajo na določeni razdalji in je torej jasno da je radar dejansko meril tebe. Enako položnico sta skorajda zagotovo dobila tudi kombi pred tabo in avto za tabo, ker tem radarjem ni noben problem posneti celotno kolono.

Več problemov je v primeru, da te ustavi policaj in trdi, da je v celotni koloni meril ravno tebe. Tam bo zelo težko dokazal, da je to res.

s1m0n ::

A ni tudi prepisano, da mora radar naredit 2 posnetka? Enega ob prekoračitvi ter drugega 0.1s pozneje. Vsak tako mi je nazadnje bilo razloženo, da imajo za vsako prekoračitev po 2 posnetka vozila.

starfotr ::

Tole sliko pošljejo vsem trem pa od vseh pokasirajo ?

Jaz bi vsem dal še kazen za neustrezno varnostno razdaljo.

In kako pričakuješ, da boš na sliki sam, če se limaš na rit?

FrRoSt ::

Uporabnik je izjavil:

Meni se zdi povsem legit vprašanje. Če ne veste odgovora ne trolajte. Mene tudi to zanima.

Kaj pa tebi ni jasno!???? 8-O

Je njegov avto v centru, FOKUSU slike!??? 8-O

Kje pa bi moral biti, da bi merili njegovo hitrost in ne kombija pred njim!??? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mertseger ::

Če je šlo za kamero kateri si napisal potem je policist to dejansko usmeril v tvoj avto in nikamor drugam. Kot zajetja slike je pač tako velik da sta na sliki še druga dva avtomobila.
Če bi bil policist pošten bi ti napisal še 200EUR za prekratko varnostno razdaljo, ker če bi jo upošteval se tisteg akombija pred tabo na kameri ne bi videlo.

Zgodovina sprememb…

mavlofaf ::

Zanimivo je, da ste najbolj pametni tisti, ki niti brat oz. razumet ne znate. Moralizirate pa tudi o varnostni razdalji, ki jo določite s slike, ki je posneta 100 metrov stran s spredne strani...

UganiKdo ::

Divja Svinja je izjavil:

Zakaj se javljate prvovrstni in zglednji državljani aka. troli, prekršek sem seveda storil in tudi vem, da je meritev točna (čeprav se ne spomnim, da bi šel toliko čez, ker po naseljih res ne hitim, se pa zjutraj vedno mudi), ampak moti me slika, ker mi logika govori, da tole ni OK po zakonu... In če se mislijo igrati nek represivni organ naj se držijo zakona.

Naredil si prekrsek, ves da si naredil prkersek in sedaj isces nacin kako se izogniti odgovornosti in zraven moraliziras glede dela policije na podlagi neke sfaljene logike?

Toplo priporocam, da vlozis pritozbo in jim to pojasnis. Bo kazen ustezno visja, pa se nasmejal jih bos.

Divja Svinja je izjavil:

To kar me moti je višina kazni v Sloveniji v primerjavi s tujino, ker tole je navadno oderuštvo, ampak vi jih kar zagovarjate. Sicer pa kazni za prehitro vožnjo nisem dobil do sedaj že 7 let, še takrat je bilo 40 ali 80 eur, v coni 30.
Če je pa dlaka v jajcu kršenje pravil represivnega organa, potem jo pa res iščem.


Kar mene moti ste psihopati, ki zaradi lastnih egoisticnih blodenj ogrozate ostale udelezence v prometu, ko pa vas dobijo pa jokate kako je svet neposten.

Dlako pa kar isci, pa cim prej pritozbo poslji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mavlofaf ::

REDARSTVO PIŠE NE POLICIJA ! Hitro popravite pametnjakoviči, ki mislite, da je 10 kilometrov na uro prekoračiteve ogrožanje vsega svetega.

mavlofaf ::

S slike ni razvidno nič, lahko bi po tej logiki prva 2 vozila po omejitvi, zadaj bi se pa golf pripeljal z višjo hitrostjo, srednji bi pa dobil kazen. Mislim, da zakon mora jasno opredeliti tak primer. Ne moraš redarčkom ali tudi policiji kar verjet na besedo, vsaj po mojih izkušnjah z njimi ne.

UganiKdo ::

mavlofaf je izjavil:

REDARSTVO PIŠE NE POLICIJA ! Hitro popravite pametnjakoviči, ki mislite, da je 10 kilometrov na uro prekoračiteve ogrožanje vsega svetega.

Ja, psihopati verjamejo da med 60 km/h (kar je bilo v bistvu 65km/h) in 50 km/h ni razlike.

Fizika sporoca, da nimate pojma o cem nakladate.

IL_DIAVOLO ::

Vestni krsitelji imate ves vas tezave s policisti.

Ce bi se peljal po omejitvah, pa bi vsa galama odpadla. Ne in nisem noben vzor, ampak se ne jokam, ce fasem kazen.

Ce si bedak in sledis tempu krsitelja, se pač nimas kaj pritoževati. Placas kazen in se morda kaj naucis iz tega.

UganiKdo ::

mavlofaf je izjavil:

S slike ni razvidno nič, lahko bi po tej logiki prva 2 vozila po omejitvi, zadaj bi se pa golf pripeljal z višjo hitrostjo, srednji bi pa dobil kazen. Mislim, da zakon mora jasno opredeliti tak primer. Ne moraš redarčkom ali tudi policiji kar verjet na besedo, vsaj po mojih izkušnjah z njimi ne.

Zakon zelo jasno opredelil kako in kaj. Tako hitro pisat pritozbe, pa vam bo to sodnik z veseljem pojasnil.

Utk ::

Če je to ročna laserska pištola fotografija sama po sebi ni dokaz, ker bi lahko s pištolo preskočil iz avta na avto, ampak bodi tiho in plačaj. Ti povem iz prve roke, da tudi če bi vozil tam 49, bi bila to pametnejša opcija. Pač živimo v taki državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mavlofaf ::

Zato smo pa kot Slovenci tam kjer smo, ker tukaj še ploskate pokvarjeni državi, ki dobesedno za take mizerne prekrške daje kazni x5, x10 od Nemčije. Ovce pač, mizerna stvar, brez najmanjših posledic oglobi človeka za tretino realne povprečne plače.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Če je to ročna laserska pištola fotografija sama po sebi ni dokaz, ker bi lahko s pištolo preskočil iz avta na avto, ampak bodi tiho in plačaj.

Wtf sanjas? Kako preskakovanje? Pistola meri v sredisno tocko in dela slike v razmaku 0,3s. Kam naj bi v tem casu preskakovalo ves samo ti.

mavlofaf je izjavil:

Zato smo pa kot Slovenci tam kjer smo, ker tukaj še ploskate pokvarjeni državi, ki dobesedno za take mizerne prekrške daje kazni x5, x10 od Nemčije. Ovce pač, mizerna stvar, brez najmanjših posledic oglobi človeka za tretino realne povprečne plače.


Ja, ker bi moral ploskat psihopatim, ki niste sposobni vozit po predpisih. Se dobro nam gre glede na neumnoati, ki jih nekateri prodajate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mavlofaf ::

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

Če je to ročna laserska pištola fotografija sama po sebi ni dokaz, ker bi lahko s pištolo preskočil iz avta na avto, ampak bodi tiho in plačaj.

Wtf sanjas? Kako preskakovanje? Pistola meri v sredisno tocko in dela slike v razmaku 0,3s. Kam naj bi v tem casu preskakovalo ves samo ti.


Slika je povečana ina to "središčno točko" so sami določili.

Utk ::

Pistola meri v sredisno tocko in dela slike v razmaku 0,3s. Kam naj bi v tem casu preskakovalo ves samo ti.

Samo jaz in vsak s trohico zdrave pameti, ki je pravniki nimate.

mavlofaf ::

Ugani kdo, si pravkar označil za psihopata človeka, ki pomotoma prekorači omejitev za 10 kmh? Nisi glih socializiran tip ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mavlofaf ()

FrRoSt ::

mavlofaf je izjavil:

Ugani kdo, si pravkar označil za psihopata človeka, ki pomotoma prekorači omejitev za 10 kmh? Nisi glih socializiran tip ane?

Neee.... psihopat si ti, ki vidi neko teorijo zarote, da pomerili so enega, skikali drugega, kazen pa menda poslali tretjemu .... :))

Divja svinja se samo obnaša z vsemi predpisi in NORMATIVI domače populacije, ko je potrebno pogledati on preveriti vsako vejico, da slučajno ni šlo ali bo šlo kaj narobe ....

To se ne dogaja samo revežem, to se dogaja na vseh področjih, nivojih in funkcijah, Aleksandra Pivec je živ dokaz za to, kaj in kakšne svinjarije se dogajajo poštenim ljudem v tej državi .... ;)

In kot imate navado reči mladi, vse to je legit! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Divja Svinja ::

Dejte se mal zresnit fantje, radar je bil na lokacije spodnje duplje 100 prilagam sliko ceste. Tisti, ki reče, da tu omejitev prekorači samo psihopat je verjetno sam psihopat ali vsaj mentalni revež.
Verjetno ga z razlogom postavijo tja kjer več kasirajo, pri šoli bi nas bilo sigurno manj "psihopatov" ujetih.

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

Ne vem, nisem raziskoval teh spodnjih dupel, na prvi sliki se vidi, kod da je blagi ovinek in hiša zadaj, morda to popači fotoaparat... si gotov, da je bilo to tukaj!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Divja Svinja ::

FrRoSt je izjavil:

Ne vem, nisem raziskoval teh spodnjih dupel, na prvi sliki se vidi, kod da je blagi ovinek in hiša zadaj, morda to popači fotoaparat... si gotov, da je bilo to tukaj!?


Kaj mi ne verjameš? Lepo piše na dopisu na katerem naslovu je bil radar. Če pa odpreš google maps in pogledaš od strani s katere sem pripeljal se lepo vidi, da je ta bajta na sliki tazadnja, neka delavnica... Mogoče tudi ovinek, ampak res čist blagi, kamera popači, kot popači varnostno razdaljo.

Zgodovina sprememb…

Shields ::

Kazni so res visoke ampak ravno zato je v naselju najbolj pametno vozit po omejitvah. Relacija Bitnje-Kranj je pomojem zlata jama za radar

smacker ::

Še dobro, da ti niso merili še varnostne razdalje.

SeMiNeSanja ::

Nekaj let nazaj so na Nemški TV imeli točno tak primer, kjer je oglobljeni s pomočjo izvedenca izpodbil kazen... a šele na sodišču.

Verjetno se mu je šlo za zadnje točke pred izgubo izpita, pa si je rekel, da nima kaj izgubiti - in je zadevo dobil.

Se mi pa zdi, da se nemška sodišča marsikdaj prej pustijo prepričati izvedencu, kakor naša, ki očitno (tako kot številni troli zgoraj) kar po avtomatizmu sklepajo, da policaj ali redar ne moreta naresti napačne meritve, če uporabljata atestiran merilnik hitrosti.

Pri laserski kameri - ('pištoli'?) na 100m razdalje tisti snop laserske svetlobe presneto lepo pleše levo-desno, sploh če je meritev delana iz roke (redarji in policisti pač niso ostrostrelci). Fantje nekaj namerijo in dobijo neko slikco. Toda slikca na 100m? Ali so jo morda povečali? Iz nje izrezali tisti del, kjer je najbolje vidna 'neka' tablica?

Slika tiste okolice lepo prikazuje, kaj lahko pričakuješ od posnetka na 100m. Temu dodaj 'ciljanje' na tej razdalji...
Slika z obvestila pa ni ravno videti kot 'originalna' - neobdelana slika. Ta verjetno vsebuje še podatke o času posnetka in izmerjeni hitrosti - kar se na prikazanem izseku ne vidi. Me zanima, če je 'kaznovano' vozilo na originalnem posnetku tudi tako lepo v sredini fotografije... Takoj tisti hip, ko vozilo ni na 'idealni' sredini, pa se lahko upravičeno pričnemo spraševati, kateremu vozilu je dejansko bila izmerjena hitrost.
Takoj, ko obstaja upravičen dvom, pa obstaja problem za kaznovanje.

Ker nismo videli originalnega posnetka in nismo izvedenci za laserske merilnike hitrosti, pa lahko samo ugibamo, ali je 'zadelo' pravega ali ne.

Dejansko bi pri laserskem merjenju bilo najbolje, če bi lahko uporabljali tehnologijo, ki bi na sliki pokazala točko od katere se je laserski žarek odbil. Tako potem nebi več bilo možnosti izgovarjanja na vozila spredaj ali zadaj.

Glede na to, da je s slike razvidno, da so vozila peljala v strnjeni koloni, pa najbrž ni bilo nekih hudih razlik v hitrosti vseh treh vozl, ki jih je slika zajela. Pri več voznih pasovih v isto smer in hitrem vozilu na drugem pasu prideš do bistveno bolj vprašljivih meritev.

V tem primeru je dejansko še možno kaznovati oba voznika za kamionom zaradi premale varnostne razdalje.
Istočasno pa menim, da je presneto butasto meriti vozila v strnjeni koloni - namesto da bi bli veseli, da nimajo zastoja in promet poteka tekoče. Če se znajdeš v taki koloni podzavestno ne boš šel po nepotrebnem ovirati prometa z zniževanjem hitrosti. Na koncu bi s tem samo še izzival voznike izza sebe, da bi se lotevali tveganih prehitevalnih manevrov....

Shields je izjavil:

Kazni so res visoke ampak ravno zato je v naselju najbolj pametno vozit po omejitvah. Relacija Bitnje-Kranj je pomojem zlata jama za radar

Zato sem se jaz navadil voziti s tempomatom, kjer se le da.
Podobna 'past' je od Dolgega Mosta proti Vrhniki...cesta široka, da bi kar pozabil, da si sredi 'naselja'...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

OP, če misliš, da se ti je zgodila krivica, da nisi naredil prekrška, da nisi kriv, da . . . napiši pritožbo/zahtevo za sodno varstvo in ustrezno utemelji, zakaj se ti je s placilnim nalogom zgodila krivica.

Če uspeš s sodnik varstvom, ne boš plačal nič, če ne pa polno kazen.

Tukaj na forumu poznamo tvojo plat zgodbe in sliko, predvsem pa premalo info, za kakršen koli konkreten nasvet. Vse ostalo je čisto nekoristn in nepotrebno pisanje.

Tema primerna za zaklep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

NoFear85 ::

Bralno razumevanje... OP je prekrsek priznal, nikoli ga tudi ni zanikal med pisanjem. Sprasuje pa, ce je slika pravno-formalno verodostojna za kazen. Dvom se pojavlja, ker je na sliki vec vozil.

Torej je kdo sposoben in vesc, da lahko odgovori na to.

Kot je ze nekdo omenil, morata obstajati vsaj dve (2) sliki, ki sta posneti v neki casovni sekvenci. Verjetno lahko dobis vpogled se v drugo sliko ali vec njih ce obstaj. Na avtocestah je radar, ki posname oba vozna pasova ali vec njih, tu pa gre za rocni merilnik. Probaj preverit na naslednji povezavi, ce dobis kaksno uporabno info: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

UganiKdo ::

Dejansko bi pri laserskem merjenju bilo najbolje, če bi lahko uporabljali tehnologijo, ki bi na sliki pokazala točko od katere se je laserski žarek odbil. Tako potem nebi več bilo možnosti izgovarjanja na vozila spredaj ali zadaj.


Saj v bistvu jo. Ce pogledas konkretni merilnik dela meritve in slike s frekvenco 0,3s pri cemer je objekt meritve v centru fokusa.

Tako da nic kaj dosti zarek ne opelta okoli ampak izmeri in slika tocno to kar je v danem trenutku v fokusu radarja.

Istočasno pa menim, da je presneto butasto meriti vozila v strnjeni koloni - namesto da bi bli veseli, da nimajo zastoja in promet poteka tekoče.
povej to nekomu ki bo namesto zlomljene noge koncal v mrtvasnici. Ja veste, je bil promwt bolj tekoc, hvala za vaso zrtev.

mavlofaf je izjavil:

Ugani kdo, si pravkar označil za psihopata človeka, ki pomotoma prekorači omejitev za 10 kmh? Nisi glih socializiran tip ane?

O kaki pomoti sanjas? Preberi kaj je op napisal. Slo ke za povsem naklepno dejanke, kjer je zato da par sekund prej pride na cilj namerno in nesorazmerno poveceval groznjo ki jo njegovo vozilo predstavlja. In ja to pocnejo psihopati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

joze67 ::

NoFear85 je izjavil:

Bralno razumevanje...

Kot je ze nekdo omenil, morata obstajati vsaj dve (2) sliki, ki sta posneti v neki casovni sekvenci. Verjetno lahko dobis vpogled se v drugo sliko ali vec njih ce obstaj. Na avtocestah je radar, ki posname oba vozna pasova ali vec njih, tu pa gre za rocni merilnik. Probaj preverit na naslednji povezavi, ce dobis kaksno uporabno info: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

O bralnem razumevanju: na drugi strani prilepljene povezave piše
Merilniki hitrosti morajo dokumentirati meritev hitrosti merjenega vozila z enim ali več slikovnimi zapisi, na katerih je razvidna prometna situacija in nedvoumno prikazano ali označeno merjeno vozilo.
Poudarka sta moja.

Raptor F16 ::

Divja Svinja je izjavil:

ampak moti me slika, ker mi logika govori, da tole ni OK po zakonu... In če se mislijo igrati nek represivni organ naj se držijo zakona.


Verjemi, da je vsak avto v koloni dobil svojo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Kumbaja ::

Vidim, da je precej nejasnosti kako pravzaprav potekajo meritve z ročnimi merilniki in kako delujejo.

Nekaj o radarju:


https://www.lasertech.com/TruCAM-II-Spe...

Osnoven sistem delovanja pri merjenju hitrosti je takšen, da uporabnik ročno nameri točko (za lažje sledenje ima virtualno rdečo piko na merilniku). Ob sprožitvi, merlinik izmeri hitrost predmeta, ki je v centru, zabeleži odatke o meritvi ter nardi sliko. Vse to so ponovi ca. 3x na sekundo.

KAr je OP dobil je obestilo o prekršku in plačilni nalog. Priložena mu je zgolj osnovna slika in katere izhaja, da je bilo njegovo vozilo udeleženo v prekršku. Seveda pa redarstvo (ali policija) razpolaga z originalnimi posnetki meritve iz katerih je nedvoumno razvidno točno kam je bil radar usmerjen, kakor tudi vsi podatki meritve. Slednje je seveda stvar morebitnega nadaljnjega prekškovnega postopka v kolikor se kršitelj s prekrškom ne strinja.

Pri modernih radarjih, kot je tale odpadejo dvomi o tem komu je bila hitrost izmerjena, ker je iz originalne slike to jasno razvidno. Izmišljevanje, da je radar meril eno vozilo, izmeril pa drugo so pač stvar debate ob nedeljskih kavicah z šnopsom.

Zgoraj je omenjena možnost, da bi med meritvijo, radar "preskoči" z avtomobila na avto. To je naravnost absurdno, saj kot že rečeno se meritev (vključno z sliko) izvede v delčku sekunde. Da bi medtem ko radar izvede meritev in tem ko radar slika prišlo do tega, da skoči v fokus drugo vozilo fizikalno ni mogoče. Pa saj lahko vsak sam poskusi. Vzame boljši fotoaparat, ki omogoča vsaj 3 slike na sekundo in v trenutku ko nekdo pritisne na sprožilec, skoči iz kadra. Pa bo hitro jasno, da tega ni mogoče narediti v 0,3s. Spet stvar za jutranjo kavo s šnopsom.

Da pa se odpravijo vse morebitne napake pri merjenju, ki bi lahko bile posledice tako merilnega aparata, kakor objektivnih okoliščin merjenja, pa je v slovenski zakonodaji prdpisana tudi toleranca. Tako se od vsake meritve odšteje 5 km/h. Radar je op dejansko izmeril 66 km/h (kolikor je tudi najverjetneje vozil).

po črto: Verjetnost, da je z meritvijo kaj narobe je minimalna in tudi iz originalne slike je nedvomno razvidno kaj je bil fokus merjenja. Je pa seveda možno vložit zahtevo za sodno varstvo in poskusit dokazat, da temu ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

feryz ::

Iz prakse. Vozil sem po viaduktu Peračica, iz Gorenjske proti Ljubljani. Nekih 170 do 180 km/h. Pred tunelom so dali radar. Bil sem na prehitevalnem, vštric s še enim avtom. Nikoli ni nič prišlo. Predvidevam da zato, ker sva bila dva vštric.
Sicer, če sem pošten, razen provide, iz slovenskih avtocest ne dobiš nič. Pa se vozim mimo kvazi radarjev okrog 170 km/h. Pač toliko da še ni pik.

Še slovenska praksa. Kolega je dobil posnetek in kazen za prekoračitev hitrosti. Na sliki je bilo iz aviona videti, da to ni njegova tablica ali njegov avto. Računalniška obdelava je videla bog ve kaj. Kasneje se je z odvetnikom in mediji spravil nanje, ker niso hoteli popustiti.
https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

Kar se tiče spoštovanja predpisov, predpise se spoštuje, ko jih postavijo normalni ljudje. O tistih, ki jih postavljajo nefunkcionalni imbecili, je škoda besed. Ali trkanja na vest.

Iz tujine se plačuje kazni, ki imajo slovenski prevod zraven. Kar v praksi pomeni malo Koroške, malo Furlanije, ostalo pa zabrišeš v smeti.
Za prevod se šteje prevod. Ne flancarija s pomočjo gugl translate.

UganiKdo ::

Še slovenska praksa. Kolega je dobil posnetek in kazen za prekoračitev hitrosti. Na sliki je bilo iz aviona videti, da to ni njegova tablica ali njegov avto. Računalniška obdelava je videla bog ve kaj. Kasneje se je z odvetnikom in mediji spravil nanje, ker niso hoteli popustiti.
https://www.slovenskenovice.si/kronika/...


Tale zgodbica nima popolnoma ničesar z omenjeno temo.

Iz prakse. Vozil sem po viaduktu Peračica, iz Gorenjske proti Ljubljani. Nekih 170 do 180 km/h. Pred tunelom so dali radar. Bil sem na prehitevalnem, vštric s še enim avtom. Nikoli ni nič prišlo. Predvidevam da zato, ker sva bila dva vštric.
iz prakse: slabo predvidevaš. Bolodenj o vzporednih vozilih že dolgo ni več, od kar račni merilniki delajo slike, fiksni pa nimajo težav slediti več vzpoprednim tarčam. Večja verjetnost, je da ti pač števec laže par km/h, da na avtocesti ne pošiljajo kazni za vsako prekoračintev in so ob upoštevanju tolerance imel hitrost zmerjeno okrog 130-140km/h.

Iz tujine se plačuje kazni, ki imajo slovenski prevod zraven. Kar v praksi pomeni malo Koroške, malo Furlanije, ostalo pa zabrišeš v smeti.
Za prevod se šteje prevod. Ne flancarija s pomočjo gugl translate.

idiotizem, da glava peče (tako kot cel tvoj prevod), kvaliteta prevoda (ali pa dejstvo da ga ni) popolnoma nič ne vpliva niti na obvezo plačila kazni, niti na na verjetnost izterjave. ampak ti kar pridno plačuj kazni, če verjameš, da dodaten list paprija to zahteva. Bo vsaj kakšna korist od tebe.

salesky ::

feryz je izjavil:


Sicer, če sem pošten, razen provide, iz slovenskih avtocest ne dobiš nič. Pa se vozim mimo kvazi radarjev okrog 170 km/h. Pač toliko da še ni pik.


Tu se pa žal zelo motiš :)

HappyPills ::

Pritžbo OP napiši največ kar lahko zgubiš je dodatnih 250€. Je pa tako, da če boš jo pisal sam je bolje, da kazen kar plačaš, če pa boš najdel nekoga, ki se spozna in zna to pravno napisat potem bo mogoče šlo.

UganiKdo ::

HappyPills je izjavil:

Pritžbo OP napiši največ kar lahko zgubiš je dodatnih 250EUR. Je pa tako, da če boš jo pisal sam je bolje, da kazen kar plačaš, če pa boš najdel nekoga, ki se spozna in zna to pravno napisat potem bo mogoče šlo.


In kaj bo osnova za pritožbo? mnenaja bedakov na forumu? Pomoje bo z UTKjevim poskakovanjem radarja vsaj pošteno nasmejal sodnika, ki bo to bral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

HappyPills ::

Lej, mogoče se mora sam naučit :D. Če je trmast pa naj bo.

Utk ::

Pri modernih radarjih, kot je tale odpadejo dvomi o tem komu je bila hitrost izmerjena, ker je iz originalne slike to jasno razvidno. Izmišljevanje, da je radar meril eno vozilo, izmeril pa drugo so pač stvar debate ob nedeljskih kavicah z šnopsom.

Zgoraj je omenjena možnost, da bi med meritvijo, radar "preskoči" z avtomobila na avto. To je naravnost absurdno, saj kot že rečeno se meritev (vključno z sliko) izvede v delčku sekunde.

Absurdno je, da bi bila ta slika dokaz za karkoli. A je tak problem priložit originalno, celo sliko? Zakaj je treba delat neke izseke? Iz te slike se v resnici samo vidi, da je avto bil tam, policaj pa pravi, da je nekomu tam nekaj izmeril. In majkemi, da temu avtu v sredini. Ampak kot rečeno, pritožit, če nisi zelo prepričan in lahko tudi dokažeš, se ne splača. Drugače pa do originalnih slik ne prideš.

s1m0n ::

joze67 je izjavil:

NoFear85 je izjavil:

Bralno razumevanje...

Kot je ze nekdo omenil, morata obstajati vsaj dve (2) sliki, ki sta posneti v neki casovni sekvenci. Verjetno lahko dobis vpogled se v drugo sliko ali vec njih ce obstaj. Na avtocestah je radar, ki posname oba vozna pasova ali vec njih, tu pa gre za rocni merilnik. Probaj preverit na naslednji povezavi, ce dobis kaksno uporabno info: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

O bralnem razumevanju: na drugi strani prilepljene povezave piše
Merilniki hitrosti morajo dokumentirati meritev hitrosti merjenega vozila z enim ali več slikovnimi zapisi, na katerih je razvidna prometna situacija in nedvoumno prikazano ali označeno merjeno vozilo.
Poudarka sta moja.


Izpustil si 18. člen ker tukaj gre za merjenje hitrosti iz nepremične lokacije...
Samodejni merilniki hitrosti, ki merijo trenutno hitrost merjenega vozila iz nepremične točke, morajo meritev dokumentirati z najmanj dvema posnetkoma, video zapisom, kombinacijo posnetka ali video zapisa ali na drug zanesljiv način.


Zdaj ne vem, če se ti radarji štejejo kot samostojni ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kršiteljem varnostne razdalje je odklenkalo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
573106640 (98475) St235
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4527982 (25811) St235

Policijska kazen

Oddelek: Loža
4711646 (10257) Gandalfar
»

Novi radarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512825 (10648) BlueRunner

Več podobnih tem