» »

Udarjen avto na parkirišču, očividec dal info o registrski

Udarjen avto na parkirišču, očividec dal info o registrski

BALIST4 ::

Zjutraj mi je pred zdr. domom nekdo pri vožnji iz parkirnega mesta butnil avto. Očividec ki je stal par metrov stran je slišal, da je voznica zadela avto in odpeljala. Poškodba ni velika in je ne bi opazil če mi ne bi povedal in pokazal mesta trka. Avto je star 16 let in ni ravno brez praske. Kaska nimam. Se splača s tem ukvarjati? Gre bolj zaradi dokazovanja in vseh kolobocij.

Utk ::

Jaz se bi, ker je pobegnila.
Vame so se tako zabile že dve ženski (hm, i see a pattern), od obeh sem vzel številko, pa nazadnje nisem nobene klical. Čeprav v enem primeru se je šele čez pol leta tam začela luščit barva. Ampak sem imel itak kasko. Recimo pobarvan plastičen odbijač, on se zvije, skoči nazaj, vse super, čez pol leta pa začne barva pokat...
Tako da v tem primeru, bi jaz iz principa poskusil najt, naj plača, bo vedela za drugič.

BALIST4 ::

Groot ::

Najbolje bi bilo da bi poklical policiste da pridejo narediti zapisnik in pobrati izjavo očividca. Karkoli urejati brez tega bo samo kolobocija.

Gremio ::

Greš na najbližjo PP in prijaviš.Imaš 24 ur časa za prijavo.Če ženska ne pride prijavit nesrečo odgovarja za pobeg s kraja nesreče itd.

BALIST4 ::

Kako se to sploh dokazuje? Edino če so bile kamere tam

Gremio ::

Imaš dokaz dotične reg.številke..

Magic1 ::

Hehe, pleh je res potreben obnove. Rje dosti bolj problematična, kot pa tista udrtina. Lahko probaš izkoristit situacijo in popravit ta del na račun nesreče, vendar boš ženski naredil kar konkreten strošek. Ne vem kako je s tem pobegom iz kraja nesreče na parkernem prostoru, ker mogoče sploh ni opazila. Kazen za pobeg je zelo konkretna. Drugače lahko doma mal potolčeš iz notranje strani in ne bo več nič videt. Preden bo kaj zarjavelo zaradi tega, bo že cel avto pojeden.
Avti od starih dam so itak vsi potolčeni iz vseh koncev. Ne vem, če se da kaj naredit, kot pa izpit vzet (ni realno). Sej dediji so tudi problematični, samo uni ruknejo tolk močno, da že težko "odidejo".
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

BALIST4 ::

Magic1 je izjavil:

Hehe, pleh je res potreben obnove. Rje dosti bolj problematična, kot pa tista udrtina. Lahko probaš izkoristit situacijo in popravit ta del na račun nesreče, vendar boš ženski naredil kar konkreten strošek. Ne vem kako je s tem pobegom iz kraja nesreče na parkernem prostoru, ker mogoče sploh ni opazila. Kazen za pobeg je zelo konkretna. Drugače lahko doma mal potolčeš iz notranje strani in ne bo več nič videt. Preden bo kaj zarjavelo zaradi tega, bo že cel avto pojeden.
Avti od starih dam so itak vsi potolčeni iz vseh koncev. Ne vem, če se da kaj naredit, kot pa izpit vzet (ni realno). Sej dediji so tudi problematični, samo uni ruknejo tolk močno, da že težko "odidejo".


Sicer imaš prav ampak upam da ne gledaš odsev listja

Magic1 ::

Ne, je kar cel rob gnil. Samo če je zdržal 16 let, bo še tudi ene štiri. Malo izravnaj in se ne ukvarjaj s tem.
Ponavadi se pri takih trkih pozna še kakšna barva od ostalih avtov in je potem malo lažje dokazovat. Tukaj ni videt nobenih vidnih dokazov in če se ne pozna še na drugem avtu, bo to težko dokazovat. To da je nekdo slišal bum in šel pogledat, kjer je videl eno udrtino, ni ravno prepričljiv dokaz. Lahko so kakšne kamere, samo se moraš zavedat, da boš zapravil veliko več s svojim in policijskem časom s tem postopkom, kot pa je škode. Na koncu boš v najboljšem primeru dobil kartonček in potem se moraš še s zavarovalnico jahat. Nekatere kar komplicirajo, v najboljšem primeru bo šlo kar nekaj ur.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

fikus_ ::

Kot so ti napisali, imaš možnost iti na PP in prijaviti zadevo. Povzročiteljico bo to kar "drago" stalo, ker je pobegnila + kritje škode, za tebe se pa kot kaže ne bo dosti kaj spremenilo, če imaš sklofan avto in to sedanja škoda ni nič posebnega. Dokaz bo tudi odrgnjena barva na povzročiteljičinem avtu.

Tako da je stvar tvoje odločitve, ali (ne) boš prijavil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

starfotr ::

Mene je tudi nedavno en popraskal. Bil sem v ugasnjenem vozilu. Voznik, ki me je popraskal sploh ni čutil. Šel sem iz vozila in stekel za njim.

Sva se zmenila, da mi plača, da mi spolirajo zadeve. Bilo je nekaj desetakov na koncu. To je to, brez cenitev, brez zavaroavlnic, brez policije. Dedec je plačal, kot je bilo dogovorjeno.

Če se ti da se ukvarjat s policaji za nekaj desetakov škode, potem imaš preveč časa. Kupi nitro razredčilo, temeljno barvo mobihel in 1 deci barve daj zmešat ter popravi sam. Za 16 let staro kanto se res ne izplača nekaj komplicirat.

Enkrat je soseda prišla domov in sem videl, da so ji bremze zaštekale, ona pa je kar vozila. Vse se je kadilo. Sem prišel do nje in ji rekel, da naj takoj ustavi. Ona je pa rekla, da se avto čisto normalno pelje. Ko sem jaz speljal z tem avtom, se je avto opazno matral. Zato sem z veliko verjetnostjo prepričan, da tudi ta gospa ni nič opazila, ko je podrsala avto.

Očividec bo pa tudi moral na policijo, tratil bo svoj čas in denar (gorivo).

Pod črto, same jebe so s policaji. Če si stranka v postopku ali pa če koristiš njhove storitve.

zasavc83 ::

Pa kaj ste tako navezani na ta pleh. Čas, ki ga zabiješ s prijavo in popravilom nečesa kar tudi opazil ne bi, če ti ne bi nekdo povedal, je vreden veliko več. Vse avte imam vedno kasko, vsake toliko neka nova praska, vdrtina pa nikoli ne dam popravit. Dokler nekaj ne visi ali je avto nevozen je ok.

feryz ::

Gre za princip, seveda.
Če bi bila baba korektna in pustila telefonsko številko, bi jo poklical, se zahvalil za pozdrave in povedal, da nočeš nič od nje.
Ker pa gre za kriminalca, ki pobegne s kraja dejanja, je treba to v kali zatreti. Kar brž na policijo. V tem primeru je škoda minorna. Ampak ji bo prišlo v kri, da lahko spizdi.
Drugič bo komu naredila bistveno več škode ali celo koga zgazila in jo ravno tako stisnila. Če jo ne bo izučilo.

matobeli ::

Lahk bi baba vedla da se pri nas tolerira utajo davkov ne pa praskanja avtov.

Naj se kar malo poduči o naši kulturi.

Gambino ::

Če je bil trk na privat zemljišču, recimo razna zemljišča, parkirna mesta pred bloki, potem policija ne more nič, daleč, da ji lahko napišejo pobeg iz kraja nesreče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Groot ::

zasavc83 je izjavil:

Pa kaj ste tako navezani na ta pleh. Čas, ki ga zabiješ s prijavo in popravilom nečesa kar tudi opazil ne bi, če ti ne bi nekdo povedal, je vreden veliko več. Vse avte imam vedno kasko, vsake toliko neka nova praska, vdrtina pa nikoli ne dam popravit. Dokler nekaj ne visi ali je avto nevozen je ok.


Zakaj imaš potem kasko?? Nekateri pa res radi plačujete za stvari, ki jih očitno ne potrebujete.

nosiyo ::

Plot twist: v resnici te je ruknil očividec, dal pa reg. št. od sosede, ki je ne mara.

zasavc83 ::

Groot je izjavil:

zasavc83 je izjavil:

Pa kaj ste tako navezani na ta pleh. Čas, ki ga zabiješ s prijavo in popravilom nečesa kar tudi opazil ne bi, če ti ne bi nekdo povedal, je vreden veliko več. Vse avte imam vedno kasko, vsake toliko neka nova praska, vdrtina pa nikoli ne dam popravit. Dokler nekaj ne visi ali je avto nevozen je ok.


Zakaj imaš potem kasko?? Nekateri pa res radi plačujete za stvari, ki jih očitno ne potrebujete.


Pa saj sem napisal, med vrsticami. Ne uveljavljam dokler ni kaj resnega, kar sem pa tudi že imel primer. Avto je stroj, prevozno sredstvo, ne pa umetniško delo.

Gregor P ::

Mah predvsem je butasto, ker je danes vsa ta plastika tako fino polakirana, da se ja ne smeš ničesar več dotakniti. V starih časih smo imeli velike odbijače s harmoniko zadaj in so bili takšni trki res ta najmanjši problem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GregiB ::

Imam v postopku praktično identično zadevo... zjutraj me je na vetrobranskem čakal listič, kjer je nekdo napisal, da me je voznik avta te in te barve in te in te registerske poknil v sprednji odbijač. Stopim ven, vidim... zadeva popraskana tako, da se s poliranjem ne da odstranit... avto popolnoma vozen. Kličem policijo in na moje začudenje pridejo na kraj dogodka. Naredijo zapisnik in vzamejo "dokaz" (listič s registersko. Dva dni kasneje me kličejo, da so izsledili povzročiteljico, ki želi, da jo pokličem... Jo pokličem, gospa se mi je opravičila češ, da ni vedela, da je potegnila po avtu. Po mesecu dobim podatke od policije, kdo je in kje ima zavarovano (praktično soseda iz naselja). Grem na njeno zavarovalnico, oddam prijavo škode, poslikajo, naredijo zapisnik... zdaj pa čakam... baje mora dejanje priznati, nato lahko na stroške njene police dam avto popravit. Ne vem pa, ali bo poleg višje zavarovalne premije za prihodnje leto še fasala kakšno kazen...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fikus_ ::

"...baje mora dejanje priznati,..."

Za zavarovalnico mora izpolniti papirologijo s svojim opisom dogodka. Če se oba opisa dovolj ujemata, ti zav. odobri popravilo škode, sicer sledijo nadaljnja usklajevanja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Yep, če policiji priznaš, ni nujno, da tudi zavarovalnici.
In potem se jeba začne.

GregiB ::

fikus_ je izjavil:

"...baje mora dejanje priznati,..."

Za zavarovalnico mora izpolniti papirologijo s svojim opisom dogodka. Če se oba opisa dovolj ujemata, ti zav. odobri popravilo škode, sicer sledijo nadaljnja usklajevanja.


Ja, tako nekako... so mi pa na zavarovalnici povedali, da tudi od policije dobijo njihov zapisnik, ki ga jaz zaradi raznih zaščitnih mehanizmov nisem in glede na to, da mi je policija poslala podatke voznice, s katerimi lahko grem za zavarovalnico, nima kaj veliko manevrskega prostora.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nosiyo ::

In vmes 2 meseca voziš opraskan avto??? Jaz imam zavarovane parkinge. V takih primerih niti ne iščem krivca, peljem na servis in popravim iz svoje police. Če že plačujem, potem še uporabljam. Običajno se na servisu naročim, dobim termin v roku tedna in v par urcah tam uredijo vse - popravijo, ocenijo škodo, pripravijo zapisnik, samo podpišeš in rešeno.

Kawhi ::

nosiyo je izjavil:

In vmes 2 meseca voziš opraskan avto???


uhuh, tragedija res ;))

m0LN4r ::

BALIST4 je izjavil:

Zjutraj mi je pred zdr. domom nekdo pri vožnji iz parkirnega mesta butnil avto. Očividec ki je stal par metrov stran je slišal, da je voznica zadela avto in odpeljala. Poškodba ni velika in je ne bi opazil če mi ne bi povedal in pokazal mesta trka. Avto je star 16 let in ni ravno brez praske. Kaska nimam. Se splača s tem ukvarjati? Gre bolj zaradi dokazovanja in vseh kolobocij.

Kupis Lackstift pa pobarvas. Stane par evrov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GregiB ::

nosiyo je izjavil:

In vmes 2 meseca voziš opraskan avto??? Jaz imam zavarovane parkinge. V takih primerih niti ne iščem krivca, peljem na servis in popravim iz svoje police. Če že plačujem, potem še uporabljam. Običajno se na servisu naročim, dobim termin v roku tedna in v par urcah tam uredijo vse - popravijo, ocenijo škodo, pripravijo zapisnik, samo podpišeš in rešeno.

Ja... bravo... Lej, nima vsak takšne zavarovalne police, kot ti, nima vsak tako nov (star) avto, kot ti, noče vsak zaradi prask izgubljati bonifikacijskih razredov itd, itd... Pa glede praske... praska je vsega kubiče dm... in to na sprednjem odbijaču... ne fli pol avta...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

WizzardOfOZ ::

Avto je zavozit, ne za malikovanje. Če bi se za vsako prasko na avtu sekiral, bi verjetno že samomor naredil. Pač ljudje na parkplacih ne znajo vrat odpirat, brez da bi butnili v sosednje vozilo (imam vsaj 15 prask od takega odpiranja vrat).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

Nekateri nalašč butnejo, iz užitka v nov in boljši avto. Take je treba preganjat.

WizzardOfOZ ::

Take je težko preganjat, razen če boš imel sistem kamer, ki bo vse snemal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

Kamere pač ne zdržijo na sodišču, gre pol samo za osebno maščevanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

Kamere pač ne zdržijo na sodišču, gre pol samo za osebno maščevanje...


Posnetki varnostnih kamer na parkiriscu ne zdrzijo na sodiscu?

Gregor P ::

Po mojem je mislil, da so pod vprašanjem neki zasebni posnetki posneti brez dovoljenja (zakonskega ali ostalih na posnetku) - kar posnetki varnostnih kamer niso oz. ne spadajo pod to (ker če ne bi imele dovoljenja, sploh ne bi smele biti nameščene tam).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gambino ::

tikitoki je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kamere pač ne zdržijo na sodišču, gre pol samo za osebno maščevanje...


Posnetki varnostnih kamer na parkiriscu ne zdrzijo na sodiscu?



Držijo, če so postavljene tako kot je potrebno in da je obvestilo, da je parkiršče snemano.

c23po ::

Poškodba ni velika in je ne bi opazil če mi ne bi povedal in pokazal mesta trka.

Če kdo misli, da bo policija ukrepala zaradi pobega z mesta nesreče, se moti. Komaj opraskani blatnik ni mesto nesreče. Policija bo, zaradi bagatelne škode, najbrž niti s prstom mignila. Kar je prav.
Tudi če bi, bi le kaznovala povzročitelja škode, oškodovanca pa napotila na zavarovalnico.

Op vpraša, ali se je s tem vredno ukvarjati. Zaradi škode ne: več škode naredi s pritožbo kot je škode na vozilu. Zaradi principa pa tudi ne more veliko narediti. Civilna tožba ali kaj?
Računalniki nimajo spominov.

blackbfm ::

Invictus je izjavil:

Kamere pač ne zdržijo na sodišču, gre pol samo za osebno maščevanje...


to odloči sodnik, ne slotechar

ZveeZ ::

a sem edini, ki so ga v oci zbodle gume z 0mm profila? Fck..

korenje3 ::

BALIST4 je izjavil:

Zjutraj mi je pred zdr. domom nekdo pri vožnji iz parkirnega mesta butnil avto. Očividec ki je stal par metrov stran je slišal, da je voznica zadela avto in odpeljala. Poškodba ni velika in je ne bi opazil če mi ne bi povedal in pokazal mesta trka. Avto je star 16 let in ni ravno brez praske. Kaska nimam. Se splača s tem ukvarjati? Gre bolj zaradi dokazovanja in vseh kolobocij.


glede na to da ima 16 let se verjetno ne izplača, lahko pa vseeno prijaviš policiji zaradi vandalizma.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MIHAc27 ::

Fotru se je zgodilo podobno, s tem da je videl lastnico in si je zapisal registrsko. Preko zvez izvedel podatke in prijavil..... policiste je zanimalo samo to, od kje mu podatki...

tko da.. ja še najbolj je imet zavarovano za parking, in urejaš na zavarovalnici. seveda se to pri 15+letnem avtu verjetno ne splača.

Invictus ::

blackbfm je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kamere pač ne zdržijo na sodišču, gre pol samo za osebno maščevanje...


to odloči sodnik, ne slotechar

To določa zakonodaja, ne sodnik...

V mislih sem imel kamera na vozilu, večina parkirišč tako ali tako nima kamer za potrebe nadzora. Zakaj bi jih pa imeli, saj nihče ne odgovarja za nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

Gambino je izjavil:

Če je bil trk na privat zemljišču, recimo razna zemljišča, parkirna mesta pred bloki, potem policija ne more nič, daleč, da ji lahko napišejo pobeg iz kraja nesreče!

zakaj lažeš? Parkirišče pred ZD je nedvomno površina da na v javni promet, lastništvo zemljišča je tukaj brezpredmetno.

Invictus je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kamere pač ne zdržijo na sodišču, gre pol samo za osebno maščevanje...


to odloči sodnik, ne slotechar

To določa zakonodaja, ne sodnik...

V mislih sem imel kamera na vozilu, večina parkirišč tako ali tako nima kamer za potrebe nadzora. Zakaj bi jih pa imeli, saj nihče ne odgovarja za nič.


Zakaj spet razlagaš stvari o katerih pojma nimaš? Posnetke kamer sodišča še kako upoštevajo. Seveda je brezveze nekomu s tako omejenim obsegom razlagat, da je velika razlika med tem kdo snema, zakaj snema in v kakšnem postopku se dokazi uporabijo.

c23po je izjavil:

Poškodba ni velika in je ne bi opazil če mi ne bi povedal in pokazal mesta trka.

Če kdo misli, da bo policija ukrepala zaradi pobega z mesta nesreče, se moti. Komaj opraskani blatnik ni mesto nesreče. Policija bo, zaradi bagatelne škode, najbrž niti s prstom mignila. Kar je prav.
Tudi če bi, bi le kaznovala povzročitelja škode, oškodovanca pa napotila na zavarovalnico.

Op vpraša, ali se je s tem vredno ukvarjati. Zaradi škode ne: več škode naredi s pritožbo kot je škode na vozilu. Zaradi principa pa tudi ne more veliko narediti. Civilna tožba ali kaj?


Zanimiva pravljica, v direktnem nasprotju s tem kaj je točno v tej temi opisal eden od oškodovancev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kajtimara ::

Kaj boste res dopustili, da se tako neodgovorno obnašajo tisti, ki so vam poškodovali avto?

Zgodovina sprememb…

c23po ::

Zanimiva pravljica, v direktnem nasprotju s tem kaj je točno v tej temi opisal eden od oškodovancev.

To kar je napisal eden od oškodovancev je lahko absolutna resnica, ne pomeni pa, da policija zaradi bagatelne škode ne more odstopiti od postopka. Lahko. Še obvestilo o tem napiše prijavitelju, če ta to želi. Če je še kateri del "pravljice" nejasen, ga lahko pregledava in, mogoče, celo potrdiva pravljičnost.
Računalniki nimajo spominov.

Tidule ::

c23po je izjavil:

Zanimiva pravljica, v direktnem nasprotju s tem kaj je točno v tej temi opisal eden od oškodovancev.

To kar je napisal eden od oškodovancev je lahko absolutna resnica, ne pomeni pa, da policija zaradi bagatelne škode ne more odstopiti od postopka. Lahko. Še obvestilo o tem napiše prijavitelju, če ta to želi. Če je še kateri del "pravljice" nejasen, ga lahko pregledava in, mogoče, celo potrdiva pravljičnost.

Torej ne prodajaj buc, da prijavljanje nima smisla, ker policija tega ne bo obravnavala. Pobege s kraja nesrece, tudi take ki jih ti oznacujes kot bagatelne se se kako obravnava, ravno zaradi teze takega ravnanja.

c23po ::

Prijavljanje ima smisla. Policija se lahko odloči ukrepati. Lahko se odloči tudi drugače.
Bučke lahko kupiš po 4. odstavku 111. člena ZPrCP.
Računalniki nimajo spominov.

Tidule ::

Zdaj pa samo se dejansko preberi 4. odstavek 111. clen. Se posebej tist del da lahko policist odstopi od obravnave PROMETNE NESRECE, pa se to samo kadar se udelezenci sporazumejo o krivdi.

Potem pa uporabi obe mozganski celici in bos mogoce, ampak samo mogoce razumel, da to nima nicesar z bistveno hujsim prekrskom, ki je pobeg z mesta nesrece.

In potem bos tudi sam lahko prisel do spoznanja da je izjava: "Če kdo misli, da bo policija ukrepala zaradi pobega z mesta nesreče, se moti. Komaj opraskani blatnik ni mesto nesreče." totalen idiotizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

c23po ::

5. člen je pravo zdravilo. Vsekakor, prav imaš.
Računalniki nimajo spominov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potencialni odvzem vozniške - kdaj obvestilo?

Oddelek: Na cesti
414715 (1195) Tidule
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35569885 (42427) imagodei

Izsiljevanje za pretekli dogodek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15333158 (27570) zee
»

Hit & run

Oddelek: Na cesti
426350 (4237) Ajama
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817821 (14461) Keyser Soze

Več podobnih tem