» »

Potencialni odvzem vozniške - kdaj obvestilo?

Potencialni odvzem vozniške - kdaj obvestilo?

River0123 ::

Koliko časa po prekršku in opravljenemu strokovnemu pregledu traja, da dobiš na dom sklep in obvestilo o izvidu oz. rezultatu in če je odvzem?

Zadeva je sledeča. Pred dobrim enim mesecem sem imel nesrečo s samoudeležbo. Pri vožnji skozi naselje sem peljal prehitro (60kph pri omejitvi 50kph) in je prišlo do Aquaplaninga, avto je zasukalo in zaneslo iz ceste, na koncu je ruknil v prometni znak, vendar se je avto predtem že praktično ustavil. Jaz sem postavil trikotnik, pregledal situacijo. Avto je kar resno poškodovan ker ga je zaneslo iz ceste v obcestni jašek. Pregledal sem če kje kaj teče in ker je bilo vse ok, avto pa je vžgal, od doma pa sem bil manj kot 1 km, sem odpeljal. Znak ni bil zvit, bil je malo opraskan, vendar cel.

Avto dnevno rabim za službo je to resen problem, pa tudi finančno trenutno ni ravno rožnato. Žal je kozmetično kar poškodovan tako da bo to precejšen strošek pri avtoličarju. Lepo grem v štacuno pod blokom, kupim 2 Heinekene in grem v flet in začnem razmišljat kako se lotit problema in probam kontaktirat avtomehanika.
A nočna mora se šele začne. Čez približno eno uro pozvonijo kopsi. Pridem pred blok in mi rečejo, da sem pobegnil iz kraja nesreče. Jih debelo gledam, povem da nihče ni bil udeležen, kaj se je zgodilo in da kolikor sem seznanjen, ne rabiš klicat policije če rukneš svoj avto. Povejo, da sem poškodoval prometni znak, ki je v lastnini cestnega podjetja. Povem da sem po nesreči preveril, da je samo ris, reče policist da je res, ampak da je zadeva bila prijavljena in da pač žal je to tehnično prometna s pobegom in sledi kazen 500 eur pa 300 eur in 3 kazenske zaradi neprilagojene hitrosti. Bil sem povsem vljuden, sem rekel da pač jebiga, nimam druga kot plačat kazen. Vpraša če sem kaj pil, rečem da ja, po nesreči in začne ojoj gospod to pa imava problem.

Zgleda je zadeva sledeča: ker se zadeva obravnava kot prometna nesreča, po nesreči ne smeš pit, in mi reče da je dodatnih 500 eur kazni, in da je problem ker sem voznik začetnik in da moram pihat, čeprav sem pil po nesreči. Napihal sem 0.13. In ker sem voznik začetnik in moram met 0.0, mi reče da moram na strokovni pregled. Tam sem dal kri in urin ter naredil teste. Zadeva je sledeča. Če bo tudi strokovni pregled ugotovil, da sem imel 0.15 prisotno mi gre vozniška, ker kot voznik začetnik dobiš za to dobiš 4 kazenske (če ne bi bil, bi lahko napihal do 0.24 in bi blo vse ok) kar pa je v kombinaciji z 3mi kazenskimi za vožnjo z neprilagojeno hitrostjo skupaj 7 kar je odvzem. Policaj mi je stvar razložil takole. Pivo sem pil odprl eno po trku in oba spil nekje v roku ene ure. Eno uro zatem so mi kopsi dali za pihat (0.15). 3 ure po nesreči in 2 uri po pivu. Policaj je rekel da če moja zgodba drži, bodo na analizi ugotovili da je bil alkohol po nesreči in ne prej, da bodo oni ugotavljali če sem bil pod vplivom nesreče... Da če govorim resnico me ne rabi skrbet za kazenske zaradi alkhola ker bo pokazalo da sem v času nesreče mel 0.0. Mene pa enostavno skrbi, da oni ne morejo tako določit in da bo mač mnenje da sem vozil pod vplivom. Če bodo na podlagi 0.15 šli računat za nazaj, bo še več. A vozil sem dejansko trezen. Je možno, da so te analize krvi tako točne, da oni 3 ure in pol po nesreči odvzamejo vzorec in izračunajo da sem jaz bil 4 ure nazaj povsem trezen, 3,5 ure nazaj pa sem spil dva piva? Da zaradi vsebnosti alkohola na pregledu, četudi manj kot 0.15, avtomatično sklepajo da si pač pil tudi v času prometne? Mene enostavno skrbi da to ne morejo do minute točno preračunat in bo avtomatično mnenje da se vozil pod vplivod 0.15 in žal bodo 4 kazenske dovolj za odvzem. pa še to, pred nesrečo nekaj ur nisem jedel, bil sem zelo utrujen od skrbi pa še ta postopek me je čisto prestrašil, da sem bil v času pregleda zelo utrujen in izčrpan. In sem posledično tudi težko stal na eni nogi in hodil po ravni črti. Zato sem med pregledom dodatno zaprosil za ponovni alkotest oz tisti etilometer, ki je bolj natančen. Rezultat je padel na 0.08 torej treznost. Zdravnica je sicer rekla da je alkotest na moje stroške in da je povsem brezveze delat ker ne bo upoštevan pri oceni, da šteje samo rezultat prvega alkotesta in rezultati krvi in urina, ampak glede na to da sem navzen dejal kot da nisem trezen zaradi utrujenosti, sem vseeno nekako hotel da oni vidi rezultat alkotesta in da sem utrujen, verjetno vseeno vpliva na način, na katerega napiše svoje mnenje na podlagi katerega in rezultatov se potem strokovnjak odloči. Ima kdo izkušnje.

So analize res tako točne da me ne rabi skrbet ali imam vse razloge za skrbi in sekiranje? In da je situacija še bolj tragikomična: danes nisem več voznik začetnik. ker pa je bil prekršek storjen 2 tedna preden bi potekli 2 leti in status začetnika, seveda nima veze tudi če kazen prispe čez pol leta, ker pred mescem in pol še bil voznik začetnik
  • spremenilo: River0123 ()

Jazon ::

Sodišče te bo obravnavalo ko boš pač prišel na vrsto. Lahko traja tudi več mesecev.
Če prav razumem ti ga niso vzeli niti začasno?
Policaji so ti ziher dali kakšen papir. In gor na papirju piše kaj vse naj bi ušpičil in po katerem členu in kaj lahko storiš v zvezi s tem. Ugovori so od 3 dni, 8 dni in 15 dni - odvisno od faze postopka. Tako kot si napisal si imel pomisleke že takrat in bi lahko napisal ugovor na vse točke. Ni še vse izgubljeno, pomembno je da se informiraš o tvojih nadaljnih možnostih (odlog odvzema, odlog s preizkusno dobo....)
Pomembno je, da najprej sploh veš kakšen so tvoje nadaljnje možnosti.
Tukaj ti pripopam en link: https://www.informiran.si/portal.aspx?c... in si malo preberi.

PAZI: Glede na to, da je tvoj način reševanja težav povezan s tem, da se ga v krizi napiješ, upoštevaj to da nisi z branjem tega naredil še nič, razen zvedel par informacij. Torej, tvoj naslednji korak ni iskanje flaše veselja ampak hiter odziv na vse papirje ki jih prejmeš. Na določene ukrepe moraš odgovor podati že v treh dneh.

Btw, na spletu imaš na voljo pravne pomoči, ki ti pomagajo v takem primeru. (vozniska.si, prekrski.com, pravozavse.si,....) Glede na to, da tavaš v temi bi ti svetoval, da jih kontaktiraš.

Ganon ::

River0123 je izjavil:

Jih debelo gledam


Čemu začudenje? Delal si napako za napako. Namesto, da iščeš izgovore in upaš, prevzemi odgovornost in se spametuj. Draga šola bo, upam da se boš iz situacije česa naučil.

sandmat ::

Vsak, ki se razsuje na cesti, gre takoj na 2 pira in napiha vsaj toliko, kot da bi spil 6.

Sodnika bi verjetno dobil ne glede na alkohol v krvi zaradi poskodovanja infrastrukture, dvomim pa, da bo sodnik verjel tvoji zgodbi z alkoholom, vsaj glede na napisano.

River0123 ::

Jazon je izjavil:

Sodišče te bo obravnavalo ko boš pač prišel na vrsto. Lahko traja tudi več mesecev.
Če prav razumem ti ga niso vzeli niti začasno?
Policaji so ti ziher dali kakšen papir. In gor na papirju piše kaj vse naj bi ušpičil in po katerem členu in kaj lahko storiš v zvezi s tem. Ugovori so od 3 dni, 8 dni in 15 dni - odvisno od faze postopka. Tako kot si napisal si imel pomisleke že takrat in bi lahko napisal ugovor na vse točke. Ni še vse izgubljeno, pomembno je da se informiraš o tvojih nadaljnih možnostih (odlog odvzema, odlog s preizkusno dobo....)
Pomembno je, da najprej sploh veš kakšen so tvoje nadaljnje možnosti.
Tukaj ti pripopam en link: https://www.informiran.si/portal.aspx?c... in si malo preberi.

PAZI: Glede na to, da je tvoj način reševanja težav povezan s tem, da se ga v krizi napiješ, upoštevaj to da nisi z branjem tega naredil še nič, razen zvedel par informacij. Torej, tvoj naslednji korak ni iskanje flaše veselja ampak hiter odziv na vse papirje ki jih prejmeš. Na določene ukrepe moraš odgovor podati že v treh dneh.

Btw, na spletu imaš na voljo pravne pomoči, ki ti pomagajo v takem primeru. (vozniska.si, prekrski.com, pravozavse.si,....) Glede na to, da tavaš v temi bi ti svetoval, da jih kontaktiraš.


Dobil sem samo zapisnik o preizkusu alkoholiziranosti in potrdilo o začasnem odvzemu, s katerim sem po 24ih urah šel dvignit vozniško. Za ostalo so mi rekli, da pride na dom, vse naenkrat, torej kazni in rezultati strokovnega pregleda in če bo odvzem ipd.
Hvala za link, te dni sem se kar veliko informiral. Tako da vem za možnost odloga odvzema, vem tudi da postopek vključuje kontrolni pregled, psihosocialne delavnice, verjetno tudi psihiatra ali psihologa in tudi stroški niso ravni nizki. Edino kar mi ni čisto jasno je to: da se naročim na kontrolni zdravniški, moram dobit sklep oz odredbo, prej ne naročajo. So pa čakalne dobe po mesec dni. Ti pa maš 3-5 dni časa, da napišeš ugovor. Sem pa nekje prebral, da ni prepozno, da napišeš prošnjo za odlog odvzema ko dobiš končno odločbo, torej da ti bo odvzeta vozniška in da bo v roku 15 dni to pravnomočno... da če takrat napišem vlogo za odlog, imam pozitivno zdravniško mnenje iz kontrolnega pregleda, da to gre skozi? Mogoče veš, če prav razumem vse to?

Ganon je izjavil:

River0123 je izjavil:

Jih debelo gledam


Čemu začudenje? Delal si napako za napako. Namesto, da iščeš izgovore in upaš, prevzemi odgovornost in se spametuj. Draga šola bo, upam da se boš iz situacije česa naučil.


Ja, ko gledam nazaj, mi je jasno da sem konkretno zajebal. Najbolj obžalujem da nisem poklical policije po nesreči, bi napihal 0.0 in odnesel z 300 eur kazni in 3 točkami. Moraš pa priznat, da je vseeno v celi situaciji veliko nesrečnih dejavnikov oz. da nisem vozil ne pod vplivom, nikogar poškodoval. Ampak par jurjev stroškov plus odvzem vozniške pa se mi glede na težo situacije zdi pretirano. Kakorkoli, zdaj je, kaj je in edino kar se da je pač osredotočit se na prihodnost.

Jazon ::

Ne vem točnih postopkov, zato preveri še kje in kako, ampak ugovor oddaj v roku in prosi za odlog odvzema. V ugovoru napišeš, da si se - po prejetju sklepa prijavil na zdravniški - če imam kakšen papir o tem še boljše. Skratka ne zamudi rokov. Molk skoraj vedno pomeni, da se s sklepom strinjaš.

zobnik ::

Najbrž je nekdo imel v avtu kamero ko je mimo peljal in te je posnel. Danes je takih toži bab kolikor hočeš. Ali pa v bližini bila kamera in so posredoval. Eni nimajo kaj počet v življenju kot se spotikat ob malih dogodkih, kaj vse sam doživim po regionalnih, pa ne grem prijavljat točno določenega folka, ampak če že se naredi splošno prijavo, pa naj policaji tam stojijo in čakajo.
Me sam zanima taki ki prijavljajo ko bodo sami kje padli na tla, nej si pa sami pomagajo oz. pokličejo sami rešilca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Uporabnik z astro spet bluzi in si zmisljuje zgodbice?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SmolWhale ::

zobnik je izjavil:

Najbrž je nekdo imel v avtu kamero ko je mimo peljal in te je posnel. Danes je takih toži bab kolikor hočeš. Ali pa v bližini bila kamera in so posredoval. Eni nimajo kaj počet v življenju kot se spotikat ob malih dogodkih, kaj vse sam doživim po regionalnih, pa ne grem prijavljat točno določenega folka, ampak če že se naredi splošno prijavo, pa naj policaji tam stojijo in čakajo.
Me sam zanima taki ki prijavljajo ko bodo sami kje padli na tla, nej si pa sami pomagajo oz. pokličejo sami rešilca


Haha jaz sem šel zadnjič scat za eno avtohišo v grmovje, zraven je bil pa razbit avto cel odprt. In se uščijem obrnem, tam pa stoji en in bulji vame kot da sem kriminalec, odkorakam do železniške postaje, kjer čakam na vlak. Uleti policaj in pravi da so dobili prijavo da je nekdo kljukal po vratih okoli avtohiše. 3 policaji, 15min zasliševanja in preverjanja podatkov, just lol. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

darkolord ::

zobnik je izjavil:

Najbrž je nekdo imel v avtu kamero ko je mimo peljal in te je posnel. Danes je takih toži bab kolikor hočeš. Ali pa v bližini bila kamera in so posredoval. Eni nimajo kaj počet v življenju kot se spotikat ob malih dogodkih, kaj vse sam doživim po regionalnih, pa ne grem prijavljat točno določenega folka, ampak če že se naredi splošno prijavo, pa naj policaji tam stojijo in čakajo.
Me sam zanima taki ki prijavljajo ko bodo sami kje padli na tla, nej si pa sami pomagajo oz. pokličejo sami rešilca
Svašta. To da je začetnik pod vplivom alkohola povzročil nesrečo zaradi neprilagojene hitrosti, te pa sploh ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mirator ::

Jaz sicer zgodbi ne verjamem preveč. Da je prišlo do nesreče verjamem, nadaljevanje zgodbe pa se mi zdi, da ima dolg rep.
Ampak vseeno. Takšen dogodek vsakega nekoliko vrže iz tira in potem spije pivo ali dve ali še kaj močnejšega. Drži pa, da v laboratoriju lahko na osnovi koncentracije v krvi ugotovijo v kolikem času pred vzemom krvi je bil alkohol konzumiran.
Ne verjamem v farso prekoračitve hitrosti samo za deset kmh in da je kriv aqvaplaning. Tudi ne verjamem, da znak ni bil znatno poškodovan ob navedbi, da so bile na avtomobilu znatne poškodbe.
Sumljiva je tudi navedba ovadbe oz. prijave nesreče in da so bili policaji že po eni uri na naslovu. Ali so predložili kakšen slikovni dokaz? Ma ne bom več pisal, ker je še veliko nejasnosti.

mr_chai ::

že to da piješ heiniken je dovolj za 300 eur kazni

cebelar123 ::

Nevem kako je z vozniki zacetniki ampak, ce nebi bil voznik zacetnik in bi napihal za 18 pik nebi kr tako izgubil voznisko.
Sel bi skozi sodni postopek in dobil pogojno.

zobnik ::

SmolWhale je izjavil:

zobnik je izjavil:

Najbrž je nekdo imel v avtu kamero ko je mimo peljal in te je posnel. Danes je takih toži bab kolikor hočeš. Ali pa v bližini bila kamera in so posredoval. Eni nimajo kaj počet v življenju kot se spotikat ob malih dogodkih, kaj vse sam doživim po regionalnih, pa ne grem prijavljat točno določenega folka, ampak če že se naredi splošno prijavo, pa naj policaji tam stojijo in čakajo.
Me sam zanima taki ki prijavljajo ko bodo sami kje padli na tla, nej si pa sami pomagajo oz. pokličejo sami rešilca


Haha jaz sem šel zadnjič scat za eno avtohišo v grmovje, zraven je bil pa razbit avto cel odprt. In se uščijem obrnem, tam pa stoji en in bulji vame kot da sem kriminalec, odkorakam do železniške postaje, kjer čakam na vlak. Uleti policaj in pravi da so dobili prijavo da je nekdo kljukal po vratih okoli avtohiše. 3 policaji, 15min zasliševanja in preverjanja podatkov, just lol. :))



Ja pa v času korone, ko so bile občinske so tud skoz prijavljal, vem sem videl, slišal za kontrole na dveh mestih k jih prej ni blo 20 let, to sam zarad prijave folka so moral policaji prit in ....
Mene so na Vrhniki zarad nenošenje maske v trgovini, čez 15 minut lovil policaji, očitno je en prijavil lažno informacijo da sem pijan. Mene v skoraj 18 letih tod okol niso nikol ustavli.

MIHAc27 ::

Glede poškodbe znaka mu jaz verjamem.
Sam sem z 5kmh narahlo podrgnil stebriček na parkirišču, ker sem se umikal drugim, ki so rinili notri.... anyway, na stebričku se ni nič poznalo. Na avtu je bilo pa za 2000€+ škode. Vrednost novega 15000€ (da ne bo kdo mislil, da vozim Porša).

PacificBlue ::

Sam sem podrl kandelaber, imel škode za cca 3000 eur, sam prijavil nezgodo na obcino, naslednjo leto sem zaradi malusa placal drazje zavarovanje. Zgodba zakljucena.

njyngs ::

Ok, kdo se zabije, pusti avto na mestu in potem gre laganini v trgovin po pivo in ga spije? WTF.

Če bi razbil avto bi mi prva stvar bila, da pokličem neko avtovleko, da vsaj avtospravim nekam, kjer me policija ne more zajebavat (če se že prej ne bi prizibali mimo). Čudno da nisi šel v kino al pa na počitnice na Jamajko pol ure po karambolu.

Likalnik ::

darkolord je izjavil:

zobnik je izjavil:

Najbrž je nekdo imel v avtu kamero ko je mimo peljal in te je posnel. Danes je takih toži bab kolikor hočeš. Ali pa v bližini bila kamera in so posredoval. Eni nimajo kaj počet v življenju kot se spotikat ob malih dogodkih, kaj vse sam doživim po regionalnih, pa ne grem prijavljat točno določenega folka, ampak če že se naredi splošno prijavo, pa naj policaji tam stojijo in čakajo.
Me sam zanima taki ki prijavljajo ko bodo sami kje padli na tla, nej si pa sami pomagajo oz. pokličejo sami rešilca
Svašta. To da je začetnik pod vplivom alkohola povzročil nesrečo zaradi neprilagojene hitrosti, te pa sploh ne moti.


ne to me pa ne moti...poleg tega pa v času vožnje ni bil pod vplivom alkohola (vsaj tako je napisal) in ne rabiš kot ti je očitno v navadi vse skupaj posploševati.
mi gredo veliko bolj na k**** folk kateri nima nobenega pametnega dela v svojem jebenem lajfu in samo gleda kje bo koga lahko za j****....namesto, da bi bil prijazen in se ustavil in fantu ponudil pomoč...kaj takega je pa že preveč za povprečne Janeze.
in ja očitno je imel fant ta dan toliko smole, da bi bilo bolje, da bi cel dan preležal.
- aquaplaning
- da se je sploh dodtaknil znaka
- da pride mimo nek jebiveter in ga posname
- da ga ta jebiveter še prijavi
- da se ta jebiveter ne ustavi in ponudi pomoč
- da doma spije pivo, čez eno uro pa igra na frulico...

pač toliko enih dogodkov, da si težko zamisliš, da je kaj takega možno.

mn ::

njyngs je izjavil:

Ok, kdo se zabije, pusti avto na mestu in potem gre laganini v trgovin po pivo in ga spije? WTF.

Če bi razbil avto bi mi prva stvar bila, da pokličem neko avtovleko, da vsaj avtospravim nekam, kjer me policija ne more zajebavat (če se že prej ne bi prizibali mimo). Čudno da nisi šel v kino al pa na počitnice na Jamajko pol ure po karambolu.


OK, kdo sploh ne prebere napisanega pa začne komentirati. Avto je odpeljal domov.

mr_chai ::

mn je izjavil:

njyngs je izjavil:

Ok, kdo se zabije, pusti avto na mestu in potem gre laganini v trgovin po pivo in ga spije? WTF.

Če bi razbil avto bi mi prva stvar bila, da pokličem neko avtovleko, da vsaj avtospravim nekam, kjer me policija ne more zajebavat (če se že prej ne bi prizibali mimo). Čudno da nisi šel v kino al pa na počitnice na Jamajko pol ure po karambolu.


OK, kdo sploh ne prebere napisanega pa začne komentirati. Avto je odpeljal domov.


Ni problem v temu, da ne prebere, gre za funkcionalno nepismenost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

njyngs ::

:*

Kaj pa bo opravičilo za pitje PO nesreči? Meni se zdi, da je prišlo do akvaplninga ravno zato, ker je pil PRED nesrečo ;) Glede na serijo napak ki jih he delal je to ena zgodbica, ki je verjetno malo "prirejena".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

LukiYo ::

OP je konec koncev napihal zelo malo, poškodoval ni nikogar, tisti znak ne vem če stane 100 eur, policaji pa itak vidijo samo easy money na račun naivnega mladeniča, ki se zdaj sekira, kot da je koga ubil.

Seveda ne gre brez škodoželjnih sodržavljanov, ki si ne morejo pomagat, da ne bi zatirali človeka, če je le en procent možnosti, da je kriv. Bravo, carji ste, upam da vas nimam za sosede.

OP, to ni nič druzga, kot šola za naprej, lahko bi bilo huje, drugič boš pa znal bolje odreagirat v takih cestnih pogojih. Vsaka šola neki stane, važno, da je ostalo samo pri plehu...

predi ::

Odličen scenarij, @OP. Malo me spominja na dogajanje v The Staircase. Ne pozabi pripisati epiloga. Bilo bi škoda, če ne bi tudi zaključil v začetem stilu.

zobnik ::

Prva stvar je da pobereš dol tablice zarad tožibab, če kdo gre mim si zapomniš njegov avto (zmaga je da imaš kamero v avtu za snemanje spredaj in zadaj, niso drage 30 evrov) in če je kje v bližini kak objekt s kamero na njem to zato da lažje tožibabe vidiš, spoznaš.....ostalo se rešuje z občino, policijo, zavarovalnico, men so dvakrat ruknil avto. Vsakemu se zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

mn ::

zobnik je izjavil:

Prva stvar je da pobereš dol tablice zarad tožibab, če kdo gre mim si zapomniš njegov avto (zmaga je da imaš kamero v avtu za snemanje spredaj in zadaj, niso drage 30 evrov) in če je kje v bližini kak objekt s kamero na njem to zato da lažje tožibabe vidiš, spoznaš.....ostalo se rešuje z občino, policijo, zavarovalnico, men so dvakrat ruknil avto. Vsakemu se zgodi.


Ne, prva stvar je, da javiš na policijo, po možnosti na ne-urgentno številko, da je prišlo do nesreče in poveš si poškodoval. Če imaš srečo, itak ne bodo naredili prišli napisati položnico.

Utk ::

Ampak kaj je sploh naredil narobe, če piše v zakonu:

obvestiti policijo, center za obveščanje ali koga drugega, ki lahko obvesti policijo, razen pri prometni nesreči I. kategorije;


Ni mu bilo treba klicat policije. Ni mu bilo treba tam ostat. Škode ni naredu (jebala vas praska), pa tudi če je, koga boš obvestil sred noči, da si opraskal prometni znak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Tema govori samo o materialni škodi ne o poškodbah na vozniku, ljudi. Drugač da vemo ostali kaj anredit naslednjič snemat s telefonom vse kar gre mim dokler tablice ne skriješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

mn ::

Mimogrede OP.

Si plačal piva v trgovini s kartico? Če da, shrani izpiske.

Ravno tako preuči če lahko napišeš pritožbo za pobeg. Bodi pozoren na roke za pritožbo! Konec koncev je res bila samo manjša materialna škoda in tega nisi obvezan javljati na policijo. Mogoče iz tega sledi tudi to, da ne bosta problem tisti dve pivi po prihodu domov.

Upam da še kak pravnik tule pridoda kaj, po možnosti kak bolj konkreten nasvet.

Za ostale pa, če imate nesrečo, ne iti po njej na pir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Rok Woot ::

Zakaj? A nisi nedolžen, dokler ti ne dokažejo? In to naj bi bila pravna država. Se strinjam, da je naredil več napak. Glede na zgodbo, je bil zelo verjetno vinjen že prej. Samo če obstaja možnost, da je pil potem, bi ga morali pač spustiti. Zakaj bi moral on dokazovati svojo nedolžnost? Naj raje oni dokažejo, da je kriv.

Se pa lahko iz zgodbe naučiš sledeče. Ne odpiraj policajem, če ne veš zakaj so prišli. Ne odgovarjaj na njihova vprašanja o dogodkih brez odvetnika, saj ti lahko to kasneje škoduje (ne glede na to ali si nedolžen ali kriv).

PS Pa ne vozit vinjen, če si to slučajno storil. Ker je to moralno nesprejemljivo in ne zato ker zakon to prepoveduje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

hipertija ::

Tudi jaz ne razumem, zakaj bi dokazoval v osnovi da nisi kriv. Kolikor vem, če ni poškodovanih in je zgolj materialna škoda, ni potrebne policije, tako da ne vem kaj je tukaj naredil narobe. Če je bilo ugotovljeno, da je poškodovana prometna signalizacija, je dovolj da priznaš, da si se zaletel v njo in poplačaš to iz zavarovalne police ali kakor koli že. Kakor koli: njihova naloga je, da ugotovijo, če je bil med vožnjo pijan, ne pa eno, dve, tri ali več ur po nesreči. Kaj pa če bi prišli dan kasneje a bi tudi pihal, koliko po nesreči bi mu še lahko dali pihati, če ni napisano - tudi vode ne more držati. Kaj pa če ne bi bil doma, kaj pa če ne bi odprl itd. Potem bi mu lahko naprtili tudi pobeg... Zgodba je res hecna in skoraj teoretična, ampak povsem mogoča. Za moje pojme bi bila položnica zaradi neprilagojene max. kar lahko dobi.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

LukiYo ::

Sej obravnava stane več, kot tisti znak. V SI se očitno tako malo dogaja, da se jim splača vsako malenkost preiskovat.

Da ne govorim koliko časa traja na avtocesti odstranjevanje nesreč. Zapirajo pasove, da se lahko gredo detektive, kot da mora cel avtocestni krak obstat, samo zato, da ugotovijo kdo je kriv. Tu bo pa 5 javnih uslužbencev mlelo ta nepomemben primer.

mn ::

Še jaz prav znam brati zakone so mu odredili strokovni pregled zaradi sledečega:

107. člen

(preverjanje psihofizičnega stanja)

(9) Udeležencu prometne nesreče, neposrednemu udeležencu prometne nesreče ali osumljencu kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu sme policist zaradi ugotovitve, ali je udeleženec, neposredni udeleženec ali osumljenec kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ki zmanjšujejo njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu odrediti strokovni pregled, ne da bi pred tem izvedel preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Neposrednemu udeležencu prometne nesreče, ki je zapustil mesto prometne nesreče in izjavil, da je po prometni nesreči užival alkoholne pijače, prepovedane droge, psihoaktivna zdravila ali druge psihoaktivne snovi, pa policist mora odrediti strokovni pregled. Izjavo neposrednega udeleženca prometne nesreče o uživanju alkoholnih pijač, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi policist zabeleži v zapisnik.



Vseeno pa mi ni jasno zakaj so ga iskali po prometni nesreči prve kategorije? Mogoče zaradi poškodbe cestne infrastrukture?

stara mama ::

Zgodba izgleda povsem možna, ampak moraš bit rojen pod hudo nesrečno zvezdo, da se ti zgodi tako zaporedje dogodkov.
Daj OP, pokaži nam kak papir ali pildek policaja (s prebarvanimi osebnimi podatki seveda).

darkolord ::

Rok Woot je izjavil:

Zakaj? A nisi nedolžen, dokler ti ne dokažejo? In to naj bi bila pravna država. Se strinjam, da je naredil več napak. Glede na zgodbo, je bil zelo verjetno vinjen že prej. Samo če obstaja možnost, da je pil potem, bi ga morali pač spustiti. Zakaj bi moral on dokazovati svojo nedolžnost? Naj raje oni dokažejo, da je kriv.
Tukaj gre za prekršek, ne kaznivo dejanje.

Pa tudi če bi bilo kaznivo dejanje, je to tako, kot če te po umoru najdejo z okrvavljenim nožem v rokah, ti pa rečeš, da si ga našel na cesti. Kdo misliš, da bo moral tukaj dokazovati?

mirator ::

hipertija je izjavil:

Kolikor vem, če ni poškodovanih in je zgolj materialna škoda, ni potrebne policije, tako da ne vem kaj je tukaj naredil narobe. Če je bilo ugotovljeno, da je poškodovana prometna signalizacija, je dovolj da priznaš, da si se zaletel v njo in poplačaš to iz zavarovalne police ali kakor koli že.

To velja, če je prišlo do prometne nesreče med dvema prisotnima udeležencema in sta krivdo soglasno ugotovila oz. jo je eden izmed njiju priznal. V tem primeru pa je nastala škoda na tuji lastnini, pri kateri lastnik poškodovanega objekta ni bil prisoten.
Vseeno zgodba poraja veliko vprašanj.

MasterTade ::

Če potrebuješ izpit za službo in je to tvoj prvi prekršek se lahko na sodišču zmeniš da ti ne vzamejo izpita in greš na tiste delavnice in k psihologu. Poznam primer kjer je oseba napihala in naredila totalko v mestu zaradi precej prehitre vožnje in izpit obdržal
Mors omnia aequat

hipertija ::

Vse je odvisno od preteklosti in od tega, kaj počneš v življenju. Zakon je suhoparen, sodniki pač imajo več domišljije :)
Prekle za kurnk

ginekk ::

LukiYo je izjavil:

Sej obravnava stane več, kot tisti znak. V SI se očitno tako malo dogaja, da se jim splača vsako malenkost preiskovat.


Valjda. Evo primer; inšpektorat MOL strogo ovaduje vsakega mladoletnika - recimo srednješolca, ki ga dobijo brez Urbane na busu. Ovadijo, ker zaradi mladoletnosti ne morejo oglobit na mestu. Pol pa je treba z mulcem na sodišče, kjer mu dajo pridigo in naložijo plačilo za tisto vožnjo.

darkolord ::

Morilcev se tudi finančno ne splača preiskovat.

Mimogrede, v Švici se policija ukvarja s tem, če vrečo za odvoz smeti pustiš pred hišo napačen dan. In ja, odprejo vreče in pregledajo vsebino, da najdejo dokaze, da je res tvoje.

Tidule ::

Utk je izjavil:

Ampak kaj je sploh naredil narobe, če piše v zakonu:

obvestiti policijo, center za obveščanje ali koga drugega, ki lahko obvesti policijo, razen pri prometni nesreči I. kategorije;


Ni mu bilo treba klicat policije. Ni mu bilo treba tam ostat. Škode ni naredu (jebala vas praska), pa tudi če je, koga boš obvestil sred noči, da si opraskal prometni znak?


Spet komentiraš zadeve, ki jih ne razumeš? Če pride do prometne nesreče I kategorije moraš obvestit oškodovanca, če tega ne storiš potem si v prekršku. Če oškodovanca ne moreš obvestit o tem obvestiš policijo. Najlažje je poklicat lokalno prometno postajo in jih o dogodku obvestit, dat svoje podakte in to je to. Svojo dolžnost si s tem opravil. Zdaj koliko je škode in ali bo oškodovanec zahteval povračilo je potem na njemu. Če pa si tako glup da se z mesta nesreče odplješ brez da bi to naredil, pa seveda lahko odgovarjaš tudi za pobeg s kraja nesreče. Če pač ni možno direktno poklicat policijske postaje, lahko vedno pokličeš 113, jim pojasniš situacijo in lej si ga lej, spet je zabeleženo da je do dogodka prišlo in policija razpolaga s tvojimi podatki v kolikor bo podan odškodninski zahtevek. Golo dejstvo je, da ti nisi pristojen za presojat o tem kakšen je obseg škode na lastnini tretjih oseb. Pa naj bo to prometni znak, ograja, drugo vozilo ali pa travnik.

As simple as that. Zdaj pa veselo talaj zgrešene naasvete naprej.

hipertija je izjavil:

Tudi jaz ne razumem, zakaj bi dokazoval v osnovi da nisi kriv. Kolikor vem, če ni poškodovanih in je zgolj materialna škoda, ni potrebne policije, tako da ne vem kaj je tukaj naredil narobe. Če je bilo ugotovljeno, da je poškodovana prometna signalizacija, je dovolj da priznaš, da si se zaletel v njo in poplačaš to iz zavarovalne police ali kakor koli že. Kakor koli: njihova naloga je, da ugotovijo, če je bil med vožnjo pijan, ne pa eno, dve, tri ali več ur po nesreči. Kaj pa če bi prišli dan kasneje a bi tudi pihal, koliko po nesreči bi mu še lahko dali pihati, če ni napisano - tudi vode ne more držati. Kaj pa če ne bi bil doma, kaj pa če ne bi odprl itd. Potem bi mu lahko naprtili tudi pobeg... Zgodba je res hecna in skoraj teoretična, ampak povsem mogoča. Za moje pojme bi bila položnica zaradi neprilagojene max. kar lahko dobi.


110. člen
(dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)
(1) Vsakdo mora pomagati pri prometni nesreči, če je treba:
- rešiti človeška življenja;
- preprečiti ogrožanje drugih udeležencev cestnega prometa;
- preprečiti ali omiliti ekološko nesrečo.

(2) Po prometni nesreči mora udeleženec prometne nesreče:
1. ustaviti vozilo;
2. zavarovati in označiti kraj nesreče, pri prometni nesreči I. kategorije pa vozilo čimprej odstraniti z vozišča;
3. pomagati poškodovanim;
4. obvestiti policijo, center za obveščanje ali koga drugega, ki lahko obvesti policijo, razen pri prometni nesreči I. kategorije;
5. soudeleženim ali poškodovanim v prometni nesreči posredovati ime in priimek ter naslov, posredovati podatke iz vozniškega dovoljenja in prometnega dovoljenja ter posredovati podatke o obveznem zavarovanju ali izpolniti Evropsko poročilo o prometni nesreči;
6. ostati na kraju prometne nesreče I. kategorije toliko časa, kolikor je potrebno, da udeleženci v prometni nesreči dobijo podatke iz prejšnje točke, in izpolniti Evropsko poročilo o prometni nesreči, oziroma osebi, ki ji je povzročena škoda, pa je ni na kraju nesreče, posredovati svoje osebne podatke;

7. ostati na kraju prometne nesreče II., III. in IV. kategorije;
8. ostati na kraju prometne nesreče, dokler ni končan ogled, razen če tisti, ki vodi ogled, ne odloči drugače;
9. vrniti se takoj na kraj prometne nesreče, če ga je zapustil zaradi odvoza ponesrečenca v bolnišnico ali zaradi obveščanja policije o prometni nesreči;
10. omogočiti naknadno ugotavljanje dejstev, če je zapustil mesto prometne nesreče.


Tudi, če je nesreča I kategorija moraš zagotovit, da oškodovanec ali policija razpolaga s tvojimi osebnimi podatki zaradi odgovornosti za škodo, ki si jo povzročil. Če tega ne storiš potem se to smartra za pobeg s kraja nesreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Nisem bral cele teme, ampak imam eno vprašanje, če se kdo kaj bolj spozna na zadevo.

Si v takšnem primeru sploh dolžen odpreti policistom, če te eno ali dve uri po nesreči iščejo na domačem naslovu brez kakršnegakoli sodnega naloga?

Sicer pa sem imel jaz podobno kot OP, le da je bilo škode na znaku nekaj več (zvit stebriček), moj avto pa totalka (airbagi so se sprožili). Ker je bil avto kasko zavarovan sem klical policijo, dobil sodnika za prekrške. Čez nekaj časa sem dobil odločbo, da glede na to, da sem bil v avtu sam, pozno ponoči, neprometna cesta, mlad voznik, nič napihal, ... dobim le 70 EUR sodnih stroškov, ostalo se mi oprosti. Niti škode za znak niso zahtevali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Tidule ::

Si v takšnem primeru sploh dolžen odpreti policistom, če te eno ali dve uri po nesreči iščejo na domačem naslovu brez kakršnegakoli sodnega naloga?

nisi, ravno tako kot nisi dolžan sploh bit doma ko pridejo. Policija v tej fazi izvaja pridobivanje in vrednotenje informacij, kjer posameznik nima obveze karkoli povedat policiji.

Seveda to lahko pomeni dodatne prekrškovne sankcije po 110 členu zakona o pravilih cestnega prometa. Ampak, če si bil tako glup, da si se šel po prometni nesreči napit, je to še vedno ceneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35570190 (42732) imagodei
»

Krvni test pri prometni nesreči

Oddelek: Na cesti
419907 (6945) ShowDown
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817562 (13716) fikus_
»

Kazen za prometno nesreco (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8015938 (13582) NeMeTko
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817865 (14505) Keyser Soze

Več podobnih tem