» »

Prezračevalni sistem z rekuperacijo

Prezračevalni sistem z rekuperacijo

««
7 / 7
»
»»

c3p0 ::

Na tak način bi tudi sam avtomatiziral (arduino wifi z IR diodo, strošek par €), morda tudi bom, povezano z merjenjem vlage zunaj.
Tako, da se mi to zdi precej nerazumna odločitev.

Reaper ::

Tudi ne rabiš komplicirati z Arduinotom. Imaš kitajske IR blasterje iz Alija za nekaj €, Smart Life app, ki ima integracijo tudi za Alexo, HASS itd. in samo tam povežeš račun. Edino če želiš biti popolnoma neodvisen od kitajca, potem je Arduino prava pot ja. Jaz se nimam časa s tem ukvarjati v detajle zaradi drugih prioritet in rešim potem tako. Klimatska naprava, APP ne obstaja več oz. ni podprt na novih Androidih, sem dal samo omenjeni IR blaster, presnel potrebne komande in klimo upravljam preko Alexe/appa. Pride prav da ohladiš prostore, ko si na poti domov.

mtl_slo ::

To verjetno pišeta za 50-ko, ki ima daljinec?
100-ka ga nima, tako da je še lažje, preko smart stikala. Edino zaenkrat še nisem našel dvopolnega, tako da lahko potem samo eno stopnjo tako kontroliraš, hitrost pa preko ročnega stikala nastavljaš.

Reaper ::

Ovisno kero verzijo vzameš, ker je kar nekaj variant za 50-ko, verjamem da je podobno za 100-ko. Imaš samo kontrole na enoti, pa daljinec, pa vrvico za vklop/izklop,...

mtl_slo ::

100ke na vrvico ni več. Le na stikalo. Vsaj tako je bilo meni razloženo.

Blumper ::

Zdravo

Ima kdo izkušnje z siku rekuperatorji? Mi je monter klime omenjal, da jih ima on in da so ok( jih ne prodaja)

Vanquish ::

Kak je za nekoga ok?
Kaj mu je osnova za primerjavo?

Tu je najvecji problem, ko nekdo da mnenje

Tribal ::

Blumper je izjavil:

Zdravo

Ima kdo izkušnje z siku rekuperatorji? Mi je monter klime omenjal, da jih ima on in da so ok( jih ne prodaja)


To je isto kot vse ostalo. Načeloma pravijo da dela.

Blumper ::

Ma če sem ga prav razumel, naj bi na stopniji 1 bil neslišen in ima cca. 30m3 volumna na uro.

Bolj sem mislil v sami kvaliteti izdelka, učinkovitosti ter ceni.
čakam na ponudbo in nevem cen.

Vanquish ::

Ja, sam tukaj se potem zacne - kako je z vracanjem vlage, 30m3 je verjetno na max in ne min itn.

Kaki je izkoristek pri prenosu toplote. Vse te zadeve niso direktno vidne, so pa zelo pomembne

Cosmo ::

Kmalu bo na voljo tudi Lossnay VL-80.
Se pa baje nekaj zatika s subvencijo za modela VL-50 in VL-100.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

c3p0 ::

Ventilator na cevi tipa i-vent je očitno dovolj dober, tehnološko precej bolj dovršen VL-50 pa očitno ne.

mtl_slo ::

Cosmo je izjavil:

Kmalu bo na voljo tudi Lossnay VL-80.
Se pa baje nekaj zatika s subvencijo za modela VL-50 in VL-100.

Ja, se bojim da bosta izpadla. Še vedno nista na seznamu. Po teh. specifikacijah bi morala biti ok, če bosta padla, bosta padla zato, ker nista pametna: Smart Home integracija.
Sem oddal vlogo, pa da vidimo.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni in dober rekuperator (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28680626 (8477) barracuda
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10226216 (5592) edi123
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34870115 (10312) edi123
»

Obstaja tak rekuperator, ki se lahko namesti namesto kopalniskega ventilatorja ?

Oddelek: Loža
112035 (1158) zpza
»

protiprašna mrežica za okno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423439 (2635)          

Več podobnih tem