» »

Nov avto do 33.000

Nov avto do 33.000

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 13
»»

River0123 ::

Torej, a sploh obstaja kak malo "močnejši", eleganten, daljši avto (4,5 plus) za take "male" pare, torej do 33k?
Nujne stvari so sledeče: vsaj 170 konjev (optimalno bližje 200), dolžina vsaj 4,5 metra (optimalno bližje 4,7), mora biti klasičen avto (torej ne crossover, terenec ipd.)...

Top izbira, ki pa žal presega budget trenutno, so Mercedes Coupe, Peugeot 508. Oba z močnejšim motorjem in basic opremo prideta okoli 50k.

Torej, so sploh kakšne alternative? Ali naj pač namesto, da plačam avto, vzamem enega izmed zgornjih dveh na kredo ali lizing?

Hvala za mnenja!

Utk ::

Camry. Ni 33, to si zamudil, ni pa niti 50.
Honda civic.
Mazda 3 limuzina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kapitan Jack ::

Rabljen par let star ja, drugace ne.

Curve Ball ::

Dodaj 5 in kupi Teslo 3.

bemfa ::

Audi A4, 2.0tfsi 150KM je 30k (nov).

Apofis ::

Curve Ball je izjavil:

Dodaj 5 in kupi Teslo 3.

Tako je. Bodi del rešitve in ne problema. Pa ne pozabi še une spegle od appla, odlični nadomestek zatiskanja oči.

BojanOgnjeni ::

Apofis je izjavil:

Curve Ball je izjavil:

Dodaj 5 in kupi Teslo 3.

Tako je. Bodi del rešitve in ne problema. Pa ne pozabi še une spegle od appla, odlični nadomestek zatiskanja oči.


Če kupi Teslo dejansko postane problem.

Leko ::

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Moe_Lester ::

Curve Ball je izjavil:

Dodaj 5 in kupi Teslo 3.


Tole. Daleč najboljša izbira v tem razredu, če le ne delaš redno poti, daljših od 300km.

Dobiš lepo športno limuzino z zadnjim pogonom in več kot dovolj moči, manj kot 6s do 100, več kot dovolj opreme...

Leko je izjavil:

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?


Problem je predvsem v brihtnih glavah, ki mislijo, da so kul, če pljuvajo po mainstream znamkah.

Zgodovina sprememb…

BojanOgnjeni ::

Leko je izjavil:

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?

Zastarela tehnologija. Evropa gre na vodik, teh jajc čez 10 let niti prodati ne boš več mogel.

Zgodovina sprememb…

Leko ::

BojanOgnjeni je izjavil:

Leko je izjavil:

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?

Zastarela tehnologija. Evropa gre na vodik.

Se mi je zdelo, da nimaš pojma, nabijaš v prazno in trollaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

BojanOgnjeni ::

Leko je izjavil:

BojanOgnjeni je izjavil:

Leko je izjavil:

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?

Zastarela tehnologija. Evropa gre na vodik.

Se mi je zdelo, da nimaš pojma, nabijaš v prazno in trollaš.

Boš videl.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Leko ::

BojanOgnjeni je izjavil:

Leko je izjavil:

BojanOgnjeni je izjavil:

Leko je izjavil:

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?

Zastarela tehnologija. Evropa gre na vodik.

Se mi je zdelo, da nimaš pojma, nabijaš v prazno in trollaš.

Boš videl.

Kaj bom videl?

Moe_Lester ::

BojanOgnjeni je izjavil:

Leko je izjavil:

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?

Zastarela tehnologija. Evropa gre na vodik, teh jajc čez 10 let niti prodati ne boš več mogel.


Aha, to bo to. Avtomobili na vodik so preplavili trg, kamorkoli pogledam vidim same črpalke za vodik. Samo što nije.

strel ::

BojanOgnjeni je izjavil:

Leko je izjavil:

BojanOgnjeni je izjavil:

Leko je izjavil:

Lahko kaj več poveste o tem kakšni so to problemi s Teslo?

Zastarela tehnologija. Evropa gre na vodik.

Se mi je zdelo, da nimaš pojma, nabijaš v prazno in trollaš.

Boš videl.


Lahko si pogledaš test 1000 km z avtom na vodik. Nikol ne bo zaživelo.

ViperR ::

Vodikove molekule so tako majhne, da lahko gredo tudi skozi železo. Zaradi tega vodika v avtomobilih najverjetneje nikoli ne bo. Že za samo shranjevanje in transport med državami bodo potrebni posebni plinovodi, kaj šele da bi ga vozili na vsako bencinsko črpalko.

a_borlak ::

Vodik se bo delal direktno na črpalkah, če se bo. Sicer pa premali izkoristek napram baterijam, približno 3x nižji, kot če tisto elektriko porabiš za polnenje klasičnega EVja in se pelješ. Prej bodo delali ogljikovodike, kjer je izkoristek še nižji, a jih lahko vsaj varno shranjuješ.

Sicer pa kot pravijo, Tesla 3, sicer stane malo več, a lahko dobiš eko kredit (če ti kaj pomeni).

Pithlit ::

Moe_Lester je izjavil:

Dobiš lepo športno limuzino z zadnjim pogonom in več kot dovolj moči, manj kot 6s do 100, več kot dovolj opreme...

Lepo?!? What a joker...
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Najvecji problem Tesle3 je nizek strop oz. od tal do gor je zadeva grozna in spredaj se streha zalo hitro spusti, sedeza pa ne mores nizje spustit, saj je pod tabo baterija.
Sem ca. 1,75 pa mi ni bilo udobno sedeti v tesli 3 niti najmanj. Model Y je druga zgodba. Trojka pa je fail.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Ce noces videti semaforjev v prvi vrsti je to to:

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Moe_Lester ::

Pithlit je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Dobiš lepo športno limuzino z zadnjim pogonom in več kot dovolj moči, manj kot 6s do 100, več kot dovolj opreme...

Lepo?!? What a joker...


No ja, imaš prav, izgled je subjektivna zadeva. Lahko "lepoto" črtamo iz seznama in rečemo samo, da dobiš objektivno gledano najboljšo limuzino v tem cenovnem razredu, glede na kriterije, ki jih ima OP.

Pithlit ::

Moe_Lester je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Dobiš lepo športno limuzino z zadnjim pogonom in več kot dovolj moči, manj kot 6s do 100, več kot dovolj opreme...

Lepo?!? What a joker...


No ja, imaš prav, izgled je subjektivna zadeva. Lahko "lepoto" črtamo iz seznama in rečemo samo, da dobiš objektivno gledano najboljšo limuzino v tem cenovnem razredu, glede na kriterije, ki jih ima OP.

Glede na njegove kriterije sploh v poštev ne pride.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

2f4u ::

Octavia 4. Avtomatik. 150km. Dejansko naredim na teden 800+km sluzbeno in so odpadle vse baterije..

hamez66 ::

m0LN4r je izjavil:

Najvecji problem Tesle3 je nizek strop oz. od tal do gor je zadeva grozna in spredaj se streha zalo hitro spusti, sedeza pa ne mores nizje spustit, saj je pod tabo baterija.
Sem ca. 1,75 pa mi ni bilo udobno sedeti v tesli 3 niti najmanj. Model Y je druga zgodba. Trojka pa je fail.



Aja, to je pa problematično. Še dobro, da si povedal, sem razmišljal o Tesli 3, a me malo moti precej špartanska notranjost, zdaj pa imam še en argument več, da mi o tem ni treba razmišljat. Y mi pa ni lep, S je pa predrag.

Machete ::

Kupi Audi a4, kot ti je že en svetoval. Za ta denar, boljšega avta ne boš dobil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Machete je izjavil:

Kupi Audi a4, kot ti je že en svetoval. Za ta denar, boljšega avta ne boš dobil.

ja, sam bo dal 50 jurjov za spodobno opremljenga, dobil bo pa 150hp zetor... top kek ponudba

Ne pretiravaj. Za 45 je že zelo lep. Leto star, pa 35. Mlinček pa ga očitno ne moti, ker drugače je vse kar bolj gre potem še +15k.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

zgleda moram narisat, odprite si novo temo o Tesli.
Your focus determines your reallity

Curve Ball ::

Razloži ti raje nam kaj v op željah kaže na to da ne želi ev in ne želi tesle. Tudi z ceno novega bo prišel še najbližje postavljeni ceni ravno s t3...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

Pithlit ::

Curve Ball je izjavil:

Razloži ti raje nam kaj v op željah kaže na to da ne želi ev in ne želi tesle. Tudi z ceno novega bo prišel še najbližje postavljeni ceni ravno s t3...

Kaj "do 33k" vam ni jasno? Čist tko, za frendico.
Life is as complicated as we make it...

Curve Ball ::

No daj mu predlagaj novo limuzino: "vsaj 170 konjev (optimalno bližje 200), dolžina vsaj 4,5 metra (optimalno bližje 4,7), mora biti klasičen avto (torej ne crossover, terenec ipd.)...
v budgetu. Tko za frenda.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

m0LN4r ::

River0123 je izjavil:

Torej, a sploh obstaja kak malo "močnejši", eleganten, daljši avto (4,5 plus) za take "male" pare, torej do 33k?
Nujne stvari so sledeče: vsaj 170 konjev (optimalno bližje 200), dolžina vsaj 4,5 metra (optimalno bližje 4,7), mora biti klasičen avto (torej ne crossover, terenec ipd.)...

Top izbira, ki pa žal presega budget trenutno, so Mercedes Coupe, Peugeot 508. Oba z močnejšim motorjem in basic opremo prideta okoli 50k.

Torej, so sploh kakšne alternative? Ali naj pač namesto, da plačam avto, vzamem enega izmed zgornjih dveh na kredo ali lizing?

Hvala za mnenja!

Hyundai i30 N Fastback ali Kona N, bi se lahko zmenil za kak popust, roka 33k pa to.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Curve Ball ::

Oba sta pod 4,5m, kona je celo suv, po listu stane kona 39k, i30n pa verjetno še več. Ampak ja, nista ev. Čist vse kar ni hotu op ;). Pr ev mu seveda misli berete

m0LN4r ::

Ne ga srat i30N Fastback je 4,455m ce rabis tistih 5 cm zamenjas bumper ali das spoiler gor pa imas potem svojih 4,5m.

Al isces avto z dolgim nosom?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Curve Ball ::

Lol, pri dolžini ni problema, čeprav postavi op min 4.5, raje pa 4.7 ampak tesle pa ne ;). Smešni ste....

m0LN4r ::

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Curve Ball ::

No to pa je to. Odlična Honda. Sicer cena je čez 33k ;). (S financiranjem plačaš še več dejansko..)

(Sicer bi v zajebanciji lahko rekel da pa ga jaz čutim da noče hibrida ;))

Zgodovina sprememb…

River0123 ::

m0LN4r je izjavil:

Evo tocno to kaj isce: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Tale je res hud ja.
A4 ni slab, samo ze osnovna cena je 36, z malo opreme si takoj na 40 plus.
Hyundai mi niso tako vsec. Kar pa se tice Tesel.. EVji mi naceloma niso vsec, Tesla sicer res ni slaba, ampak bolj se nagibam k hibridu ali dizlu. Raje bi sicer bencinca, samo z 50k na leto se zal ne izzide na dolgi rok. :)

hojnikb ::

z 50k na leto si idealn kandidat za EV, če glih nimaš 500km dnevnih relacij.

Ti sam vsako leto zatankaš 4200EUR dizla in zapraviš ene ~600EUR za servise, da o izgubi vrednosti avta ne govorim. Tle ti tut ne uide velik servis vsake ~3 leta itd....

Vzameš ekokredit na 8 let in vzameš poljubn EV, ki je sposobn zimskega dosega, ki ga tipično voziš. Tle kaj druga ni za sanjat; sam finančni nepismenši še danes kupujejo ICE pr taki kilometrazi in takih pogojih.

kuglvinkl je izjavil:

zgleda moram narisat, odprite si novo temo o Tesli.

kaj ti je tesla mačko ugrabla, da si v vsaki temi tko pristranski? A če začnemo po celi temi pisat, naj vzamei IONIQ5 al pa ID3, bo pa kul?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Curve Ball ::

Ne bluzi, tale Honda mu paše ko ata na mamo. Kuri tudi kot faracajg...

hojnikb ::

Curve Ball je izjavil:

Ne bluzi, tale Honda mu paše ko ata na mamo. Kuri tudi kot faracajg...

grem stavit, da bo tut s hondo zapravo bistveno več za energet, kot s katerimkoli električarjem...

Kot sem rekel, z 6 litrov porabe (kar tale honda nebo mela bistveno manj na AC) zapraviš samo 4200EUR goriva na leto.....

Pa kakšn lol morš bit, da si na trgu za hibrida in kupiš _karkoli_ druga kot toyotin HSD.... Like what?



Mislim lol; skor 7 litrov na avtocesti pr 130km/h... moj skor 20 let star gnojf zetor ne pije tolk....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Curve Ball ::

Si se ti zaljubu v Muska al kaj. Tip trdi da ma rad ženske, nimaš pogojev. Ti je op explicitno povedal da noče ev, ti pa bluziš pa bluziš. Hondin hibrid je kar na nivoje toyote, če ne boljši. So vsi testerji navdušeni. Vozu ga še nisem, to je res. Toyota me ni nič impresionirala v vožnji - corolla 2.0 hibrid. Konje dobro skriva.

Lonsarg ::

Ja kar se porabe hibridov tiče konkurenca ne pride blizu Toyoti.

Je pa tko da večji in močnejši avto kar se cene tiče naraščajo eksponentno, tak da bo 33k premalo za neko dobro izbiro. Bo treba spustiti na enem izmed kriterijev velikost/cena/moč.

PacificBlue ::

Mg EV-ja dobis za ravno 33k;)

hojnikb ::

Curve Ball je izjavil:

Si se ti zaljubu v Muska al kaj. Tip trdi da ma rad ženske, nimaš pogojev. Ti je op explicitno povedal da noče ev, ti pa bluziš pa bluziš. Hondin hibrid je kar na nivoje toyote, če ne boljši. So vsi testerji navdušeni. Vozu ga še nisem, to je res. Toyota me ni nič impresionirala v vožnji - corolla 2.0 hibrid. Konje dobro skriva.


Kaj je tle navdušojočega? Sj vsake reviewer je navdušen, k mu šenkajo avto za en teden, pa je lahk multipla. Honda pač ni nek presezek, niti kot hibrid, niti kot avto.

Če hočeš šparat, tega pač ne kupiš. Če hočeš pa prover civic, pa itk ne kupiš druga kot type S/R....

Sj k si bo OP preračunal, da bo 3/4 vrednosti avtomobila zapravo za energet v naslednjih 5 letih (sploh če kupi hondo hibrid), bo verjetno bolj aktivno začel razmišljat o alternativah.....

In bo spet nazaj na T****
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lonsarg ::

@PacificBlue, MG4 EV za 33k je bolj konkurenca Toyoti Yaris Cross po velikosti avtomobila kot pa rangu ki ga River išče.

@River, če spustiš malo na kriteriju športne vožnje in opreme je tu Corola Hibrid oprema SOL za 34k. Ampak definitivno bo en kriterij moral stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Curve Ball ::

Si ti v t3 že sedel? Sam sem ga kar veliko vozil, pa me nič drugega kot potencialno šparanje ni prav nič navdušilo. Tisti pospeški v ravni črti tudi ne.

mr_chai ::

Ford Mondeo 2.0 EcoBlue 190KM karavan

Pithlit ::

Dok lahko doma polniš je EV kul. Takoj ko moraš kje drugje polnit... Ni več tolk kul. Ampak ja, bučke prodajat zna vsak. Vsak mora najprej zase vedet če se EV splača. Nazadnje ko sem brala neke teste je blo rečeno da se ev dejansko splača pri 30kkm letno, ob polnjenju doma. Pač nek break even point. Tko kot se je včasih za dizle reklo da se splača če delaš po 20kkm letno. Kakšne kriterije so imeli še pa ne spomnim.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

Curve Ball je izjavil:

Si ti v t3 že sedel? Sam sem ga kar veliko vozil, pa me nič drugega kot potencialno šparanje ni prav nič navdušilo. Tisti pospeški v ravni črti tudi ne.

Ja. Še vedno boljši voz za vozit in not bit kot praktično katerkol zetor iz VAG grupe. Pa vozim vag gnojšnice 95% časa v podobni letni kilometrini kot OP.

Pithlit je izjavil:

Dok lahko doma polniš je EV kul. Takoj ko moraš kje drugje polnit... Ni več tolk kul. Ampak ja, bučke prodajat zna vsak. Vsak mora najprej zase vedet če se EV splača. Nazadnje ko sem brala neke teste je blo rečeno da se ev dejansko splača pri 30kkm letno, ob polnjenju doma. Pač nek break even point. Tko kot se je včasih za dizle reklo da se splača če delaš po 20kkm letno. Kakšne kriterije so imeli še pa ne spomnim.

glede na to da je EV zelo podoben cenovni rang kot en spodobn hibrid ali dizlca, je break even point ze ko ga postaviš novga ne cesto. Že zarad tega, k ti registracije ni treba plačat :)

Ko je bla razlika 10-20k+, si res tezko nasel argument za EVja proti dizlc, danes pač ni več tako. Seveda če kupuješ novo, rabljeno je seveda čist drug svet.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Curve Ball ::

Lol...že passat je znotraj za dve klasi boljši od t3, da o kateremkoli audiju soloh ne bi. Teb je musk res v možgane stopu. Da ti je znotraj t3 bolje kot v novem a6 moraš biti slep, gluh in tipati nekako tudi ne moreš...
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 446 47 48 49 )

Oddelek: Na cesti
2412201365 (847) Gregor P
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058114461 (74526) D3m

BMW M340d vs i4 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17221833 (19716) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25629784 (26315) bluefish

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17922374 (20411) bluefish

Več podobnih tem