» »

Manj MESA?

Manj MESA?

roCkY ::

132552 je izjavil:

todman74 je izjavil:

Tip, ki se je par dni nazaj registriru, je zdaj najbolj pameten..jao

Saj si že "povedu", da pač ne boš kupoval pri kmetih. Razumemo! Da pa pojma nimaš, pa že tud vemo.


Dobri argumenti.

S temle si dal PEČAT na svoj TROLL profil!

Boš pa hrano kupoval od kmeta posredno ali neposredno do konca življenja, če si je ne boš sam pridelal.

In ja pridelovalci hrane bodo najmanj prizadeti, če se ta moment prepove vse sintetične substance, ki se uporabljajo v proizvodnjah primarnih in predelavah. Proizvodnja bo pač padla. Nekaterih produktov za nekaj nekaterih za 100%.

132552 ::

roCkY je izjavil:

132552 je izjavil:

todman74 je izjavil:

Tip, ki se je par dni nazaj registriru, je zdaj najbolj pameten..jao

Saj si že "povedu", da pač ne boš kupoval pri kmetih. Razumemo! Da pa pojma nimaš, pa že tud vemo.


Dobri argumenti.

S temle si dal PEČAT na svoj TROLL profil!


Poln si dobrih argumentov.

roCkY je izjavil:

Boš pa hrano kupoval od kmeta posredno ali neposredno do konca življenja, če si je ne boš sam pridelal.


Bom posredno, ker obstaja vsaj minimalna moznost (upam, da v prihodnosti vecja), da bo pregledana.

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

111111111111 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

moderne farme predelujejo drek v metan, vodo ločujejo iz dreka, živina se pase zunaj... ni da ni.
Pokaži mi poceni meso iz take farme.

Težava ni meso. Težava je poceni meso. Seveda tega v svoji zaplankanosti ne vidiš.

ne razumeš zapisanega.
jaz nisem za poceni meso, jaz sem za KVALITETO vedno in povsod. ne glede na ceno.
zdaj, z masovnim proizvajanjem pa pride zraven tudi nižja cena. in NE na škodo kakovosti.

He, he, he... Da na masi ne pade kakovost, se pa prekleto motiš. Mase ne moreš pasti na travnikih, je treba spravit v štalo in tam dajat jesti po večini silažo, kar se na mesu zelo pozna.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gruntfürmich ::

ne.
če en kmet po ENAKI tehnologiji redi 10 glav in jih ena farma redi 1000, bo farma imela manj stroškov na enoto. če b ise kmetje združili v zadruge in delili zadeve bi imeli manj stroškov.

zakaj mase ne moreš pasti na travnikih? je kaj različno če jih pase 100 mikro kmetov na 10 ha (100×10=1000) ali ena velika farma na 1000ha? razlika je samo ta, da imaš tam 100 kmetov, tu pa eno veliko enoto.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

To so že probal. V komunizmu. Pa se jim ni izšlo. :))
(na združevanje kmetov v zadruge mislim)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

na zahodu pa to zelo lepo funkcionira. vaške skupnosti namreč, z deljenjem strojev in podobno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Kje na zahodu? ZDA že ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

grunt..., povej mojemu sosedu, ko se bliža nevihta in imava mrvo na travniku, da jaz rabim njegov traktor in balirko! :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Daniel ::

Vsega iz zahoda se pač ne da aplicirati v Sloveniji. Že zato, ker imamo zaradi naravnih in birokratskih omejitev površine razmetane tako, da je od 30 do 50 Slovenskih njiv ravno za eno Madžarsko, Nemško ipd. Tako tudi strojne storitve pri nas ne morejo zaživeti v takem obsegu kot na zahodu, ker v eni časovni enoti obdelaš kar precej precej manj, kot lahko na zahodu. Tam ti en privatnik v dveh dneh lahko pokosi in pospravi 50+ hektarjev, pri nas bo pa ravno pokosil v tem času, kaj šele obrnil in zgrabil skupaj ter odpeljal.

Daniel ::

gruntfürmich je izjavil:

ne.
če en kmet po ENAKI tehnologiji redi 10 glav in jih ena farma redi 1000, bo farma imela manj stroškov na enoto. če b ise kmetje združili v zadruge in delili zadeve bi imeli manj stroškov.

zakaj mase ne moreš pasti na travnikih? je kaj različno če jih pase 100 mikro kmetov na 10 ha (100×10=1000) ali ena velika farma na 1000ha? razlika je samo ta, da imaš tam 100 kmetov, tu pa eno veliko enoto.


Ne piši takih bedarij. Verjetno si sposoben predvideti reakcijo slovenske veganske srenje na hlev s 1000 glavami živali. Po naših standardih je to že krepko industrijska pridelava in je v naše okolje praktično ne moreš umestiti, niti ni smiselno, ker se je nemogoče dovolj posvetiti posamezni živali, ko karkoli rabi, tam gre samo na eni strani noter, če ne molze po standardu pa že leti na drugi strani ven.

Sicer pa to kar omenjaš je ponekod še živa planinska paša. Sicer ni bilo 100 kmetov, ker jih toliko ni v vseh naseljih skupaj a bilo je. Ampak tudi to počasi umira.

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

ne.
če en kmet po ENAKI tehnologiji redi 10 glav in jih ena farma redi 1000, bo farma imela manj stroškov na enoto. če b ise kmetje združili v zadruge in delili zadeve bi imeli manj stroškov.

zakaj mase ne moreš pasti na travnikih? je kaj različno če jih pase 100 mikro kmetov na 10 ha (100×10=1000) ali ena velika farma na 1000ha? razlika je samo ta, da imaš tam 100 kmetov, tu pa eno veliko enoto.

Heh, lep teorija, ampak praksa je popolnoma drugačna. Ne moreš in nimaš tehnike, ki je enaka za 10 glav ali 1000. In to tebi ni jasno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

na zahodu pa to zelo lepo funkcionira. vaške skupnosti namreč, z deljenjem strojev in podobno.


Pri nas mora vsak imet 3 traktorje, pa 15+ priključkov za vsakega. Pri nas imamo tekmovanje in primerjave, ker itak dobijo subvencije četudi nič na njivi ne zraste al pa če pusti vse na njivi, pa nič ne pobere. V tujini takih subvencij ni, pa si 2 kmeta raje delita priključke, da ceneje prideta skozi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gruntfürmich ::

v tujini si cela vas deli priključke.
ampak že po tukajšnjih odgovorih vidim, da je slovenskim kmetom to nepoimljivo in zato ne dojamejo zakaj imajo pri nas tako visoke stroške.
preprosto so zabiti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daniel ::

WizzardOfOZ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

na zahodu pa to zelo lepo funkcionira. vaške skupnosti namreč, z deljenjem strojev in podobno.


Pri nas mora vsak imet 3 traktorje, pa 15+ priključkov za vsakega. Pri nas imamo tekmovanje in primerjave, ker itak dobijo subvencije četudi nič na njivi ne zraste al pa če pusti vse na njivi, pa nič ne pobere. V tujini takih subvencij ni, pa si 2 kmeta raje delita priključke, da ceneje prideta skozi.


Torej 45 priklučkov za 3 traktorje. Sedaj jih pa prosim naštej vseh 45, da ne bo samo nabijanje brez osnove, kar je edino kar dobro obvladate nekateri.

V tujini povsod po eu so subvencije praktično enake, tako, da spet nabijanje na pamet. Res nimaš niti kančka znanja o tem kaj pišeš?

gruntfürmich je izjavil:

v tujini si cela vas deli priključke.
ampak že po tukajšnjih odgovorih vidim, da je slovenskim kmetom to nepoimljivo in zato ne dojamejo zakaj imajo pri nas tako visoke stroške.
preprosto so zabiti.


To, da imaš ti neke zamere do svojih prednikov in jih imaš za zabite se pač ne more posplošiti na vse. To je tvoje sorodstvo, njim se pritoži.

Zgoraj sem lepo zapisal zakaj v Sloveniji to ne funkcionira v takem obsegu ampak nekateri ste pač fijakarski konji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

gruntfürmich ::

seveda v sloveniji nič ne funkcionira, zato pa smo kjer smo.
ampak če objektivno razložim kje je problem - v zabitosti kmetavzarjev - pa v jok in stok in zanikanje.
kdo je zdaj fijakarski konj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

njyngs ::

Saj ne vem kaj te slovenski "kmetavzarji" toliko mučijo.
a) Si jezen ker morajo oni skrbeti za to, da si ti sit in si posledično jezen, ker se zavedaš, da si brez njih lačna pička?
b) Si jim fouš velikih traktorjev, medtem ko se ti voziš v stari gari za jurja?
c) Si jim fouš ker so oni samozadostni in lahko preživijo brez enega brezveznega slo-tech trolla kot si ti?
d) Te matra, da en plug več stane kot tvoja daily driver kanta?

Zamisli si to zgoraj kot multichoice vprašanje. Nekako mam občutek, da boš izbral vse točke. Ampak bolje da za svojim nadimkom trosiš svoje frustracijo po tem forumu, kot pa da te kdo kje zunaj sliši. Takrat bodo vsi vedeli kak hlod si.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

gruntfürmich ::

živimo v vzporednem vesolju ali si samo ti tako brezupen primer?
-oni sigurno ne skrbijo da sem jaz sit.
-traktorji in vse kar pritiče okoli njih je plod subvencij, ne pa njihovega uspešnega dela
-niso samozadostni, ker prav tako hodijo v trgovino in kurijo na tone nafte. brez mesta bi zaprli kmetijo v 1 mesecu in šli v mesto iskat delo
-njihov plug ostali subvencioniramo.
glej, situacija je takšna kot je, če si pa vi niste sposobni naliti čistega vina (tako kot 95% slovencev) in radi živite v svojih zlaganih pravljicah, pa ni moj problem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

v tujini si cela vas deli priključke.
ampak že po tukajšnjih odgovorih vidim, da je slovenskim kmetom to nepoimljivo in zato ne dojamejo zakaj imajo pri nas tako visoke stroške.
preprosto so zabiti.

Pri nas sistem tega ne omogoča in je ceneje če traktor kupiš sam. Je subvencijska politika nastavljena tako. Ne moreš financirat vaške strojne lope, 1 zaposlenega, da skrbi za stroje itd...

Heh, ko ste bili pod žico, so vaše Ljubljanske riti reševali zabiti kmetje, ker sami v betonski đungli niste bili sposobni ničesar pridelat.

gruntfürmich je izjavil:

seveda v sloveniji nič ne funkcionira, zato pa smo kjer smo.
ampak če objektivno razložim kje je problem - v zabitosti kmetavzarjev - pa v jok in stok in zanikanje.
kdo je zdaj fijakarski konj?

Če prav razumem imajo po tvoje ti zabiti kmetavzarji vsak po 3 traktorje in 45 priključkov. Očitno se bolje znajdejo v trenutnem sistemu kot ti. :D

Si pa res šalabajzer, sam sebi podstavljaš mine. :D

gruntfürmich je izjavil:

živimo v vzporednem vesolju ali si samo ti tako brezupen primer?
-oni sigurno ne skrbijo da sem jaz sit.
-traktorji in vse kar pritiče okoli njih je plod subvencij, ne pa njihovega uspešnega dela
-niso samozadostni, ker prav tako hodijo v trgovino in kurijo na tone nafte. brez mesta bi zaprli kmetijo v 1 mesecu in šli v mesto iskat delo
-njihov plug ostali subvencioniramo.
glej, situacija je takšna kot je, če si pa vi niste sposobni naliti čistega vina (tako kot 95% slovencev) in radi živite v svojih zlaganih pravljicah, pa ni moj problem.

Nisi povedal kako kanto od avta voziš, da vidimo to tvojo uspešnost proti zabitemu Slovenskemu kmetu. :D Verjetno ne bi bil sposoben vstati ob 5h zjutraj, porihtati živine in potem iti na šiht, popoldan pa kosit in sekat drva v goši.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

gruntfürmich je izjavil:

v tujini si cela vas deli priključke.
ampak že po tukajšnjih odgovorih vidim, da je slovenskim kmetom to nepoimljivo in zato ne dojamejo zakaj imajo pri nas tako visoke stroške.
preprosto so zabiti.


Pa to ne gre, ni variante da bo takrat med poletjem ko bosta mogoce dva, tri soncna dneva kmet posojal prikljucke ko je cas za kosnjo..
Mi smo sicer posojali sosedu pa se je zvrnil s traktorjem in razbil nas prikljucek.
Pol imas pa samo tezave.
Takrat ko vsak skrbi za svoje je se najbolje.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

gruntfürmich je izjavil:

živimo v vzporednem vesolju ali si samo ti tako brezupen primer?
-oni sigurno ne skrbijo da sem jaz sit.
-traktorji in vse kar pritiče okoli njih je plod subvencij, ne pa njihovega uspešnega dela
-niso samozadostni, ker prav tako hodijo v trgovino in kurijo na tone nafte. brez mesta bi zaprli kmetijo v 1 mesecu in šli v mesto iskat delo
-njihov plug ostali subvencioniramo.
glej, situacija je takšna kot je, če si pa vi niste sposobni naliti čistega vina (tako kot 95% slovencev) in radi živite v svojih zlaganih pravljicah, pa ni moj problem.


Kaka komedija. Traktorji že skoraj desetletje niso subvencionirani, stroji pa res specifični, pa še to pod kar zahtevnimi pogoji, sedaj tudi pod pogojem, da je kmetija velika vsaj 20 GVŽ in ima ne vem koliko zemlje, kar precej.

A za tebe je samozadostnost samo, če si doma narediš tudi majonezo, pašteto, kup suhomesnatih izdelkov in sirov, pridelaš kup zelenjave in to zraven vsega ostalega dela? Zanimiv kriterij, potemtakem res delamo za brezveze, ker moramo še zmeraj hoditi v trgovino, kdo bi si mislil.

Pa da nafto rabimo, neverjetno, še mene je presenetilo... Sicer jo tudi kamion, ki vozi robo zate rabi ampak tisti mora kajne, drugače bi bil malce lačen.

Me zanima tvoj izbor prehrane, da Slovenski kmet nima nič pri tem?

Svašta p***a rodi, res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

111111111111 ::

Daniel je izjavil:


Me zanima tvoj izbor prehrane, da Slovenski kmet nima nič pri tem?

Uuuuu... Ajde grunti, da te vidimo kako se izogneš izdelkom, da ne podpiraš Slovenskega kmetijstva?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Daniel ::

Verjetno živi v tujini (kjer sicer konča precej naših pridelkov), preklinja pa naše Slovenske kmete. Neke travme iz preteklosti ga mučijo, zdi se mi, da je nekoč leta nazaj celo nekaj opisoval na forumu, kaj je bilo, nisem pa 100%.

Sicer je tudi kontradiktoren sam sebi:

https://slo-tech.com/forum/t587539/p422...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

fikus_ ::

gruntfürmich je izjavil:

živimo v vzporednem vesolju ali si samo ti tako brezupen primer?
-oni sigurno ne skrbijo da sem jaz sit.
-traktorji in vse kar pritiče okoli njih je plod subvencij, ne pa njihovega uspešnega dela
-niso samozadostni, ker prav tako hodijo v trgovino in kurijo na tone nafte. brez mesta bi zaprli kmetijo v 1 mesecu in šli v mesto iskat delo
-njihov plug ostali subvencioniramo.
glej, situacija je takšna kot je, če si pa vi niste sposobni naliti čistega vina (tako kot 95% slovencev) in radi živite v svojih zlaganih pravljicah, pa ni moj problem.


Zakaj bi SLO kmetje bili neumni in zavracali subvencije, če jih drugi po EU lahko dobijo?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gruntfürmich ::

111111111111 je izjavil:

Uuuuu... Ajde grunti, da te vidimo kako se izogneš izdelkom, da ne podpiraš Slovenskega kmetijstva?
jaz podpiram slovenskega kmeta in kupujem slovensko hrano.
ne lažem pa si, tako kot slovenski kmetavzi ki jokajo tule na forumu, da so kaj bolj pošteni in bolj pametni kot kdo drug. ker je dejstvo da so bolj zabiti in manj sposobni.
in če želimo slovenijo narediti boljšo, se moramo najprej zavedati kakšni smo. in to je že prva napaka, da mislimo da smo pametni, delovni in pošteni. kmetavzi pa so še toliko bolj zabiti in pokvarjeni.
zato je pomembno, da vemo kdo in kaj smo. ker z laganjem samemu sebi v faco bomo samo še bolj propadali kot država.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

jaz podpiram slovenskega kmeta in kupujem slovensko hrano.
ne lažem pa si, tako kot slovenski kmetavzi ki jokajo tule na forumu, da so kaj bolj pošteni in bolj pametni kot kdo drug. ker je dejstvo da so bolj zabiti in manj sposobni.
in če želimo slovenijo narediti boljšo, se moramo najprej zavedati kakšni smo. in to je že prva napaka, da mislimo da smo pametni, delovni in pošteni. kmetavzi pa so še toliko bolj zabiti in pokvarjeni.
zato je pomembno, da vemo kdo in kaj smo. ker z laganjem samemu sebi v faco bomo samo še bolj propadali kot država.

Se strinjam, zato se poglej v ogledalo, da vidiš kako si zabit in si preberi moj podpis in boš pomagal da bo Slovenija lepša, ko bo manj takih ljudi kot si ti imelo glas.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Daniel ::

gruntfürmich je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Uuuuu... Ajde grunti, da te vidimo kako se izogneš izdelkom, da ne podpiraš Slovenskega kmetijstva?
jaz podpiram slovenskega kmeta in kupujem slovensko hrano.
ne lažem pa si, tako kot slovenski kmetavzi ki jokajo tule na forumu, da so kaj bolj pošteni in bolj pametni kot kdo drug. ker je dejstvo da so bolj zabiti in manj sposobni.
in če želimo slovenijo narediti boljšo, se moramo najprej zavedati kakšni smo. in to je že prva napaka, da mislimo da smo pametni, delovni in pošteni. kmetavzi pa so še toliko bolj zabiti in pokvarjeni.
zato je pomembno, da vemo kdo in kaj smo. ker z laganjem samemu sebi v faco bomo samo še bolj propadali kot država.


Kot pokvarjen radio in še kontradiktoren svojim izjavam. Kmetavzi so zabiti, nesposobni, pokvarjeni, jamrajo, razlaganje dejstev je jokanje, blablabla.

Tukaj se pa tvoj domet razumevanja kmečkega dela in pomen le tega za državo in prebivalstvo konča.

Slej ko prej se boš pač moral sprijazniti z dejstvom, da te nekaj globljega muči in si poiskati pomoč. Saj ni greh, če pustiš, da ti kdo pomaga.

ales85 ::

V tej temi pač sodeluje nekaj bolanih sončkov, vso srečo njim kaj pojasniti, ko pa so vedno imeli prav.

Miki N ::

Vem, da danes bo mesni dan,
to sem začutil že zjutraj.
Zagotovo danes bo mesni dan,
tudi to se zgodi.

njyngs ::

gruntfürmich še vedno misli, da se "slovenski kmetavzi" hodijo na slo-tech forum prepirat z njim o pridelavi hrane :))

Kvocient ni ravno visok, vidim :))
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

gruntfürmich ::

njyngs je izjavil:

gruntfürmich še vedno misli, da se "slovenski kmetavzi" hodijo na slo-tech forum prepirat z njim o pridelavi hrane :))
zakaj pa misliš da so tako žgoči odzivi od vas? ker ste kmetavzi in nekje globoko zadaj veste da govorim resnico. in ker ste zarukani vam to nikakor ne paše. in potem primitiven kontra napad.

njyngs je izjavil:

Kvocient ni ravno visok, vidim :))

veliko višji kot tvoj.;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

gruntfürmich je izjavil:

njyngs je izjavil:

gruntfürmich še vedno misli, da se "slovenski kmetavzi" hodijo na slo-tech forum prepirat z njim o pridelavi hrane :))
zakaj pa misliš da so tako žgoči odzivi od vas? ker ste kmetavzi in nekje globoko zadaj veste da govorim resnico. in ker ste zarukani vam to nikakor ne paše. in potem primitiven kontra napad.

njyngs je izjavil:

Kvocient ni ravno visok, vidim :))

veliko višji kot tvoj.;)

A se ti hecaš? Primitiven napad? Si sploh videl svoje prispevke?

gruntfürmich ::

moji prispevki so objektivni in odražajo realno stanje v sloveniji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

gruntfürmich je izjavil:

moji prispevki so objektivni in odražajo realno stanje v sloveniji.

Tvoji prispevki in prispevki še koga bi težko bili na še nižjem nivoju, nobenega spoštovanja do so-človeka, kar naprej žalitve. Ampak v redu, to je vaš modus-operandi in tako vemo, da vas ne jemljemo resno.

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

moji prispevki so objektivni in odražajo realno stanje v sloveniji.

Pozabil si napisat, da so skromni in napačni. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

njyngs ::

gruntfürmich je izjavil:

njyngs je izjavil:

gruntfürmich še vedno misli, da se "slovenski kmetavzi" hodijo na slo-tech forum prepirat z njim o pridelavi hrane :))
zakaj pa misliš da so tako žgoči odzivi od vas? ker ste kmetavzi in nekje globoko zadaj veste da govorim resnico. in ker ste zarukani vam to nikakor ne paše. in potem primitiven kontra napad.

njyngs je izjavil:

Kvocient ni ravno visok, vidim :))

veliko višji kot tvoj.;)

Če bi imel veliko višji kvocient potem bi že na 100km videl, da si se absolutno demantiral sam s tem odzivom. Je lih lih tam na nivoju "Jaz sem ženska, don't mind my penis".
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

roCkY ::

gruntfürmich je izjavil:

moji prispevki so objektivni in odražajo realno stanje v sloveniji.

Tvoji "prispevki" so bruhanje zafrustriranca, ki o pridelavi hrane nima niti najmanjšega pojma misli pa, da je DDDR VSEGA!

fikus_ ::

gruntfürmich je izjavil:

moji prispevki so objektivni in odražajo realno stanje v sloveniji.





:))
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Polda ::

gruntfürmich je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Uuuuu... Ajde grunti, da te vidimo kako se izogneš izdelkom, da ne podpiraš Slovenskega kmetijstva?
jaz podpiram slovenskega kmeta in kupujem slovensko hrano.
ne lažem pa si, tako kot slovenski kmetavzi ki jokajo tule na forumu, da so kaj bolj pošteni in bolj pametni kot kdo drug. ker je dejstvo da so bolj zabiti in manj sposobni.
in če želimo slovenijo narediti boljšo, se moramo najprej zavedati kakšni smo. in to je že prva napaka, da mislimo da smo pametni, delovni in pošteni. kmetavzi pa so še toliko bolj zabiti in pokvarjeni.
zato je pomembno, da vemo kdo in kaj smo. ker z laganjem samemu sebi v faco bomo samo še bolj propadali kot država.


Kmetje niso problem ampak mestne srajčke.

gruntfürmich ::

največji problem slovenije pa je ta, da nimamo meščanstva. mestne srajce so samo delavčki ali kmetje, pripeteni v mesto (ja, spet smo pri kmetih :)))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

l0g1t3ch ::

gruntfürmich je izjavil:

največji problem slovenije pa je ta, da nimamo meščanstva. mestne srajce so samo delavčki ali kmetje, pripeteni v mesto (ja, spet smo pri kmetih :)))


Si delavček ali kmet ?

111111111111 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Si delavček ali kmet ?

PO moje kmet, sam hoče biti mestna srajca. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kajtimara ::

Bog je prva dva človeka v raju izgnal zaradi sadja, ne zaradi pečenke!

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

kajtimara je izjavil:

Bog je prva dva človeka v raju izgnal zaradi sadja, ne zaradi pečenke!

Genijalc, "prva dva človeka" v raju sta jedla sadje in zelenjavo, ne pečenke.

Miki N ::

nejclp je izjavil:

kajtimara je izjavil:

Bog je prva dva človeka v raju izgnal zaradi sadja, ne zaradi pečenke!

Genijalc, "prva dva človeka" v raju sta jedla sadje in zelenjavo, ne pečenke.


Saj tam sta zajebala - če bi uno kačo dala na grill, z japkom v gobcu pa bi imela mir. Če hočeš biti preveč neškodljiv na koncu sam najebeš.

gruntfürmich ::

danes že v novem izvodu ZPS revije testi mesa in zakaj bi ga lahko manj jedli...

stvari se dogajajo v zglednem sosledju!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ales85 ::

gruntfürmich je izjavil:

danes že v novem izvodu ZPS revije testi mesa in zakaj bi ga lahko manj jedli...

stvari se dogajajo v zglednem sosledju!

Prilepi, ce imas.

Na zgornje pa sploh ne vem kam smo prisli... Zdaj smo ze pri onih svetih, ojej...

PacificBlue ::

Miki N je izjavil:

nejclp je izjavil:

kajtimara je izjavil:

Bog je prva dva človeka v raju izgnal zaradi sadja, ne zaradi pečenke!

Genijalc, "prva dva človeka" v raju sta jedla sadje in zelenjavo, ne pečenke.


Saj tam sta zajebala - če bi uno kačo dala na grill, z japkom v gobcu pa bi imela mir. Če hočeš biti preveč neškodljiv na koncu sam najebeš.


Ni bilo nobene jabolke omenjeno, samo sadez iz drevesa spoznanja dobrega in zlega. Prispodoba, da bo clovek spoznaval dobro in zlo tekom svojega zivljenja..ker je zelel clovek biti ali imeti znanje kot bog in je usel po svoji volji iz nekega perfektnega stanja v materialno sfero, kjer se nam dogajajo slabe in dobre stvari.
Tudi, da obstaja nasprotnost tako kot dobro in zlo, kot dve opoziciji, tudi v vojni, tudi na tem forumu..

Ni pa ta zgodba samo edinstvena iz biblije,
So podobne razlage tudi v ostalih religijah, anticna grcija zeus in prometej itd..

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

kajtimara je izjavil:

Bog je prva dva človeka v raju izgnal zaradi sadja, ne zaradi pečenke!

Genijalc, "prva dva človeka" v raju sta jedla sadje in zelenjavo, ne pečenke.

Nejči ne zna brati. Nejči ne zna brati.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:

kajtimara je izjavil:

Bog je prva dva človeka v raju izgnal zaradi sadja, ne zaradi pečenke!

Genijalc, "prva dva človeka" v raju sta jedla sadje in zelenjavo, ne pečenke.

Nejči ne zna brati. Nejči ne zna brati.

Dovolj, da vem, da v raju nihče ni jedel mesa. Tako je vsaj zapisano. Je smešno, da kot argument vpletate religijo, ko pa katoliška cerkev ne le priporoča, ampak zapoveduje en dan brez mesa.

c3p0 ::

A zato vsi katoliki tako navalite na ribe v petek, ker to ni meso?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458064 (2903) m0LN4r
»

Dva dni brez mesa ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27123839 (17614) 111111111111
»

Košaki-gate (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23625441 (15354) Mato989

Več podobnih tem