» »

Dva dni brez mesa ?

Dva dni brez mesa ?

««
«
1 / 6
»»

Levica ::

Za Golobom še nevladniki: v javnih ustanovah bi uvedli dneve brez mesa

Mladi za podnebno pravičnost so na predstavnike političnih strank naslovili apel za izvedbo dveh dni na teden brez mesa v javnih institucijah, s čimer želijo nasloviti reševanje globalne prehranske krize kot posledice vojne v Ukrajini. Apel je podpisalo več kot 25 najrazličnejših organizacij, so sporočili danes.


Vsekakor podpiram ta apel. Čas je za reševanje blobalne prehranske krize. Bravo gospod Golob.

Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

feryz ::

Mama mia, jaz ga nisem jedel že vsaj 14 dni, če ne več. Kjerkoli.
Pa nič ne gobezdam po forumih ali navijam za prepovedi.

Vi se pa kurčite, čez par minut pa big mek žrete.

mzakelj ::

Hm, kaj pa ko bi se odpovedali dva dni telefonu, internetu , igralnim konzolam. Bi več naredili... Manj štroma porabljenega. Pa ja z kolesom se vozite, ma ne električnim..
To z mesom je pa čista bedarija.

maticb492 ::

Hm, jaz že 13 let nisem jedel mesa, a dobim kakšno nagrado?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

feryz ::

Apel se ne nanaša na brezmesne fanatike, ampak na tiste, ki dejansko jedo meso.

Polda ::

Če to sprejmejo bom zanalšč vsak dan jedel meso po dvakrat do trikrat na dan.

maticb492 ::

Polda je izjavil:

Če to sprejmejo bom zanalšč vsak dan jedel meso po dvakrat do trikrat na dan.


O moj bog, ti porednež ti, a cigarete tudi zanalašč kadiš vsakič, ko trošarine dvignejo?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jotunn2 ::

Ko malo gledas ta halo glede tega predloga... A ni hudic da imajo najvec glede tega predloga za povedati tisti, ki jim nek pravljicar ze 2000let prepoveduje jesti meso vsak petek? Tisto je pa cool ali kaj?

endelin ::

Sedaj bodo levi fašisti ukazovali kaj bomo jedli?

Če bi to predlagal Janša bi zgornji sedaj že protestirali:))

A golob je fašist?

drvo ::

Včeraj sem jedel štruklje, danes meso, jutri verjetno ribe. Če bi mi želela država gledati na krožnik, bi meso iz principa jedel vsak dan. Država nima pravice gledati v moj hladilnik!

kancler ::

Kralj populističnih izjav.

mangovape ::

maticb492 je izjavil:

Polda je izjavil:

Če to sprejmejo bom zanalšč vsak dan jedel meso po dvakrat do trikrat na dan.


O moj bog, ti porednež ti, a cigarete tudi zanalašč kadiš vsakič, ko trošarine dvignejo?


Ne kadim in jem meso ker nočem osteoporozo pri 40.

maticb492 ::

mangovape je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Polda je izjavil:

Če to sprejmejo bom zanalšč vsak dan jedel meso po dvakrat do trikrat na dan.


O moj bog, ti porednež ti, a cigarete tudi zanalašč kadiš vsakič, ko trošarine dvignejo?


Ne kadim in jem meso ker nočem osteoporozo pri 40.



Tvoj stavek nujno potrebuje vejice.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PacificBlue ::

Levica je izjavil:

Za Golobom še nevladniki: v javnih ustanovah bi uvedli dneve brez mesa

Mladi za podnebno pravičnost so na predstavnike političnih strank naslovili apel za izvedbo dveh dni na teden brez mesa v javnih institucijah, s čimer želijo nasloviti reševanje globalne prehranske krize kot posledice vojne v Ukrajini. Apel je podpisalo več kot 25 najrazličnejših organizacij, so sporočili danes.


Vsekakor podpiram ta apel. Čas je za reševanje blobalne prehranske krize. Bravo gospod Golob.



Dva dni brez mesa?!?:))

Jaz že 20+ let. :P

shadeX ::

Podpiram iz očitnih razlogov. Meso ne da neke dolgoročne vrednosti pri prehranjevanju človeka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kuall ::

drvo je izjavil:

Država nima pravice gledati v moj hladilnik!

to ti misliš, komunajzarji iz "svobode" imajo druge ideje.

Bela_Krajina ::

mzakelj je izjavil:

Hm, kaj pa ko bi se odpovedali dva dni telefonu, internetu , igralnim konzolam. Bi več naredili... Manj štroma porabljenega. Pa ja z kolesom se vozite, ma ne električnim..
To z mesom je pa čista bedarija.

s kolesom pravis? kaj pa ce bi poganjal sobno kolo in proizvajal elektriko za racunalnik in brskal po internetu med tem ko poganjamo kolo? :)

Zgodovina sprememb…

drvo ::

endelin je izjavil:

Sedaj bodo levi fašisti ukazovali kaj bomo jedli?

Če bi to predlagal Janša bi zgornji sedaj že protestirali:))

A golob je fašist?


To bo spadalo pod Ministrstvo za solidarno prihodnost.To bo Luka nadziral. Kot koordinatorju totalitarne stranka bi mu to moralo ležati. Izvrševal pa bi Miha, kot zaprisežen revolucionar. :)

maticb492 ::

Trošarine bodo na meso za časa naše generacije, enako kot so na cigarete :) Jaz ne bom zdravljenja vaših bolezni povezanih z holesterolom in raka plačeval.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

endelin ::

Ajde golob pridi do mene in mi v faco povej 2 dni brez mesa fašist. Ne ukazuj ljudem kaj naj jedo! Saj nismo severna koreja. Sploh pa nek s prihodki 1mio letno hahaba

Dobro jutro, revščina!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

kuall ::

hehe v severni koreji jim govorijo, da je pasja hrana zudrava za ljudi, pri nas pa, da je meso nezdravo. se že bližamo korejskim bratcom. al pa venezuelskim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Bela_Krajina ::

maticb492 je izjavil:

Hm, jaz že 13 let nisem jedel mesa, a dobim kakšno nagrado?

ce nic druzga, bos vsaj tista 2 dni brez mesa lazje prebrodil :D

yansek ::

Že zaradi zdravja bi lahko to uvedli.

maticb492 ::

Predlog je bedast in nima smisla. Če resno mislijo dajo trošarine na meso in jejte kar hočete, enako kot je s čiki, meni je vseeno, ne bom silil nobenga.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

drvo ::

kuall je izjavil:

drvo je izjavil:

Država nima pravice gledati v moj hladilnik!

to ti misliš, komunajzarji iz "svobode" imajo druge ideje.


Zdaj, ko je svoboda, moramo paziti kaj jemo.

PacificBlue ::

maticb492 je izjavil:

Predlog je bedast in nima smisla. Če resno mislijo dajo trošarine na meso in jejte kar hočete, enako kot je s čiki, meni je vseeno, ne bom silil nobenga.


Itak, predlog je bedast.
Ko se politika zacne vtikat v prehrambene navade ljudi je nekaj narobe.

mangovape ::

maticb492 je izjavil:

Trošarine bodo na meso za časa naše generacije, enako kot so na cigarete :) Jaz ne bom zdravljenja vaših bolezni povezanih z holesterolom in raka plačeval.


Saj brez mesa bomo vsi morali hoditi na redne vitamin B šponte. Ne vem kako bomo rešili problem s kostmi pri veganstvu?

shadeX ::

maticb492 je izjavil:

Predlog je bedast in nima smisla. Če resno mislijo dajo trošarine na meso in jejte kar hočete, enako kot je s čiki, meni je vseeno, ne bom silil nobenga.


Če bi janša dal predlog, bi ga pa podpiral. Tako vi to delate :)

endelin ::

Se je Golob posvetoval z Niko da 2 dni brez mesa?:D

PacificBlue ::

mangovape je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Trošarine bodo na meso za časa naše generacije, enako kot so na cigarete :) Jaz ne bom zdravljenja vaših bolezni povezanih z holesterolom in raka plačeval.


Saj brez mesa bomo vsi morali hoditi na redne vitamin B šponte. Ne vem kako bomo rešili problem s kostmi pri veganstvu?


Bolj bomo pazili drug na drugega:D

maticb492 ::

endelin je izjavil:

Se je Golob posvetoval z Niko da 2 dni brez mesa?:D


Za njo bi blo boljše kar cel tedn brez mesa :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

drvo ::

shadeX je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Predlog je bedast in nima smisla. Če resno mislijo dajo trošarine na meso in jejte kar hočete, enako kot je s čiki, meni je vseeno, ne bom silil nobenga.


Če bi janša dal predlog, bi ga pa podpiral. Tako vi to delate :)


To, kar si napisal, je kretenizem prve klase. Ga ni politika, ki bi me prepričal, da je vsebina mojega hladilnika, zadeva države.

mangovape ::

To bo super ko prepovejo govedo, bomo samo še z Ruskimi gnojili posipavali vrte. Ampak te bo tudi treba prepovedat, bakterije v zemlji.

https://www.phillyvoice.com/gardening-d...

Bela_Krajina ::

fitneserji, kako se bodo znajdli v teh 2 dneh? Malo vec brezmesnih protejinskih napitkov ali beljakovinskih ploscic?

kuall ::

shadeX je izjavil:

Če bi janša dal predlog, bi ga pa podpiral. Tako vi to delate :)

NiGdar. podpiram samo pametne janševe predloge. ravno slučaj je, da so vsi njegovi predlogi pametni.

maticb492 ::

Tako za kontekst, ker Mr. OP Troll ni dal linka:

https://siol.net/novice/slovenija/javni...



Mladi za podnebno pravičnost so na predstavnike političnih strank naslovili apel za izvedbo dveh dni na teden brez mesa v javnih institucijah, s čimer želijo nasloviti reševanje globalne prehranske krize kot posledice vojne v Ukrajini. Apel je podpisalo več kot 25 najrazličnejših organizacij, so sporočili danes.



Tak da ne bo kdo resno mislu da bi vam kaj prepovedali, javne ustanove so bolj kot ne samo šole v tem kontekstu...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PacificBlue ::

Škoda, sem že mislil endelina prepričat, da bi postal vegi.

Baja ::

maticb492 je izjavil:

Tako za kontekst, ker Mr. OP Troll ni dal linka:

https://siol.net/novice/slovenija/javni...



Mladi za podnebno pravičnost so na predstavnike političnih strank naslovili apel za izvedbo dveh dni na teden brez mesa v javnih institucijah, s čimer želijo nasloviti reševanje globalne prehranske krize kot posledice vojne v Ukrajini. Apel je podpisalo več kot 25 najrazličnejših organizacij, so sporočili danes.



Tak da ne bo kdo resno mislu da bi vam kaj prepovedali, javne ustanove so bolj kot ne samo šole v tem kontekstu...


predlagam soboto in nedeljo.

mangovape ::

Baja je izjavil:


predlagam soboto in nedeljo.


Religije imajo ponavadi ob petkih.

Baja ::

mangovape je izjavil:

Baja je izjavil:


predlagam soboto in nedeljo.


Religije imajo ponavadi ob petkih.


saj ravno zato ne more biti petek. religija se nima kaj vtikat v državo.

endelin ::

Jaz grem sedaj na enega goloba (čevapi 10ka)8-)

ginekk ::

Jaz se ne strinjam, rad jem meso in moja zdravstvena slika je po vseh meritvah nadpovprečna, ne glede na to koliko mesa pojem.

Bi bil mnogo prej za zapovedano digitalno abstinenco, al pa vsaj da email serverje ugasnejo vsak dan ob 16h.
Dodatno pa še zapovedane športne aktivnosti - ker je zdaj ravno debata če lahko šolarje ufuramo v eno uro športa dnevno)

Valvoline ::

Umetno meso je ena izmed 10 prioritet sorosoidov ter njihove armade placanih opranoglavcev.

PacificBlue ::

Veliko težje se je odpovedati cigaretom, kot pa mesu.

Valvoline ::


Svet pod okupacijo sorosoidov, bon apetit.
;((

maticb492 ::

PacificBlue je izjavil:

Veliko težje se je odpovedati cigaretom, kot pa mesu.


To pa itak, še sladkorju se je težje, že samo zaradi tega, ker je vsepovsod, še v ketchupu in testu, tako da 100% skoraj ne moreš.

Zdaj zadnje mesece zmanjšujem sladkor in se že pozna da imam več energije brez cukra, samo je še kofein pri meni problem.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Baja ::

PacificBlue je izjavil:

Veliko težje se je odpovedati cigaretom, kot pa mesu.


Ja, meni je ravno včeraj čik v krigel piva padel. ker sem spaničaril, je vse skupaj pristalo na ražnju. best steak ever!

Miki N ::

Pa saj je čisto vseeno kaj vlada naredi ali ne - naslednja leta bodo tako zatežena z "eat ze bugz" adžendo, da itak ne boste imeli apetita. To je Naslednja stvar, imate že vegeburger v profilki?

maticb492 ::

Miki N je izjavil:

Pa saj je čisto vseeno kaj vlada naredi ali ne - naslednja leta bodo tako zatežena z "eat ze bugz" adžendo, da itak ne boste imeli apetita. To je Naslednja stvar, imate že vegeburger v profilki?


Nikoli nisem razumel point tega, da meso nadomstiš z nečim, ki izgleda in ima kao okus kot meso (kar itak nima, vsaj zaenkrat še ne). Pač ješ sir, ali pa nekaj drugega, ne rabim nadomestka mesu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

mr_chai ::

endelin je izjavil:

Sedaj bodo levi fašisti ukazovali kaj bomo jedli?

Če bi to predlagal Janša bi zgornji sedaj že protestirali:))

A golob je fašist?


Ah kaj protestirali, nagi bi se valjali po pločnikih prd parlamentom in v Bruselj pošiljali pisma.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPCC: Ukrepati je treba takoj (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
55244477 (33216) Daniel

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16733328 (28387) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133567 (100520) razerznak

Več podobnih tem