» »

Dva dni brez mesa ?

Dva dni brez mesa ?

Koraaz ::

bambam20 je izjavil:



če si dobro prebral, je to ideja za javne ustanove, Ti pa ne potrebujejo mesa, zato, da kucaš po laptopu.


Zakaj se potem sekirate, če to velja zgolj za javne ustanove? Sej nas to ne bo prizadelo?

Če pa se dvigne cena zaradi uvedba davka na sladkor bomo pa vsi na slabšem.

A ni dovolj, da vse dražijo zaradi izgovorov trenutnih razmer (vojna, epidemija ipd.)?

l0g1t3ch ::

Domače meso, čim manj predelano.
Nobenih salam, paštet in teh jajc.

Zrezek, pečenka, včasih kaj faširanega za specifične jedi, ...

Preprosto je najbolše ;)

Sicer pa če bi bilo 2x na teden v šoli vegansko kosilo ni nič narobe.

Tako bi se ljudje seznanili tudi z alternativami in najlaže novosti sprejemajo ravno otroci. Stare kozle, ki poznajo sam pečenko in govejo župo boš težko spremenil.

Sem pa proti raznim prepovedim in trošarinam in podobnim neumnostim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

kuall ::

golob mestni deček itak nima pojma, da je slovenija hribovita, kar je idealno za pridelavo mesa in mleka, ne pa poljedelstvo. itak pa imamo še toliko kapacitet, da se da oboje: pridelat več žita in enako mesa in mleka kot zdaj. naša kmetija npr: jaz bi komot zasadil 2 ha pšenice, če bi jo lahko dobro prodal. ampak ali se mi izplača? po moje ne.

tak da s tem predlogom manj mesa samo škodi slovenskemu kmetu, kar se za komunajzarja ni čudit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

D3m ::

Jutri za zajtrk omešana jajčka s popečeno panceto od meso Čadež.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kuall ::

Telbanc je izjavil:

jaz recimo jem le še suhe mesnine. Se mi zdi da je not še najmanj svinjarije. :))

no, v vse salame se da zmleti več špeha, ki je manj zdravo. zato so salame manj zdrave kot zrezki.
po drugi strani če ješ zrezke obrežeš špeh stran in ga vržeš npr kokošim, ki ga lepo pokavsajo in pretvorijo v jajca.

pri zrezku veš točno, kaj ješ, pri salami niti ne. so močno začinjene in pol ne opaziš, da žreš špeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

D3m ::

Nebojo nas zaprli...

|HP EliteBook|R5 6650U|

sds ::

kuall je izjavil:

golob mestni deček itak nima pojma, da je slovenija hribovita, kar je idealno za pridelavo mesa in mleka, ne pa poljedelstvo. itak pa imamo še toliko kapacitet, da se da oboje: pridelat več žita in enako mesa in mleka kot zdaj. naša kmetija npr: jaz bi komot zasadil 2 ha pšenice, če bi jo lahko dobro prodal. ampak ali se mi izplača? po moje ne.

tak da s tem predlogom manj mesa samo škodi slovenskemu kmetu, kar se za komunajzarja ni čudit.


Ne govorimo o kmetu ampak o prenehanju subvencioniranja cesar imamo dovolj in subvencioniranju tistega, kar imamo premalo. Ker, a ves, temu je subvencija namenjena. Da se ti bo splacalo psenico posadit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

luli ::

Golob bo predlagal, da se v Sloveniji začne saditi kokos. Tako se bomo izognili problemu prenizke odkupne cene pšenice, hkrati pa bo to ugodno vplivalo na prodajno ceno Rafaelo kroglic, ki so sedaj predrage.

Avenger ::

Eh, Janša bi to že zdavnaj z veseljem predlagal, ker obožuje fašistične in avtokratske udarce ljudstvu, ampak je preveč levičarska ideja. Za razliko od Janše je Odrešenik levičar.

Mislim, da je potrebno to odločitev šteti kot prvo, ki je v nasprotju z imenom stranke. Pričakujem, da ji bo sledila dolga vrsta drugih.

Ne me narobe razumet, idealno sploh ne bi jedli mesa, nihče. Ampak ljudje niso tako daleč in nekako umetno silit jih v to, pač ni način. To, da bi na tak način prišparali... 343 miljonov so stresli za oklepnike in nekaj šare, imeli so pa za 3 miljone "administrativnih stroškov". Ja, ja, prejšnja vlada in to. Ampak hej, nihče se ne buni, ne zares. Niti zdaj. Koliko časa bi se folk moral 2x na teden odrekat mesu, da bi prišparali za 3 miljone žita... ki bi nahranilo živali katerih meso bi potem pojedli??

Če je Odrešenik res pravi, naj uvede možnost odpoklica poslanca. Kaj bolj oprijemljivega ne le levičarsko ideologijo prepisano iz Ameriškega mejnstrima.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

PacificBlue ::

D3m je izjavil:

Jutri za zajtrk omešana jajčka s popečeno panceto od meso Čadež.


2. julija 2001 je bil moj zadnji mesni obrok panceta. Proizvajca se pa žal ne spomnim.:/

zobnik ::

Ma nekaj malega pojem, od suhega/teden, frišnega pa zadnji dve leti res bolj malo....še največ govejo juho

Glugy ::

drvo je izjavil:

Včeraj sem jedel štruklje, danes meso, jutri verjetno ribe. Če bi mi želela država gledati na krožnik, bi meso iz principa jedel vsak dan. Država nima pravice gledati v moj hladilnik!

Eni ste pa res trdoglavi, vse bi naredil kontra sam da bi bili nad sistemom. Bog ne dej da bi še na koga druzga k na svoj ponos mislil.

D3m ::

Če ti rečem, da skoči v prepad boš to naredil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Če bi že itak skakal 2x na teden v prepad in bi mi državnik rekel da bom s tem prispeval ne samo k svojemu zdravju, ampak tudi k ekonomski stabilnosti države bi vsekakor še vedno skakal 2x na teden v prepad in definitivno ne bi nehal skakt v prepad samo zato da bi bil nekomu proti.

A si zmeden al kaj je tvoj problem?

maticb492 ::

D3m je izjavil:

Če ti rečem, da skoči v prepad boš to naredil?



Js spoštujem tvojo odločitev, da nočeš posiljevat žensk, ampak jaz jih hočem, tako da prosim mi ne vsiljuj svojega mnenja.

Ups. Hotu sm napisat namesto posiljevanja žensk, da hočem jest trupla živali. Ker to je pač moja osebna odločitev, ki ne vpliva na nikogar drugega.

// Pač, če boš ti delal ekstremne primerjave, jih lahko jaz tudi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kuall ::

sds je izjavil:

Ne govorimo o kmetu ampak o prenehanju subvencioniranja cesar imamo dovolj in subvencioniranju tistega, kar imamo premalo. Ker, a ves, temu je subvencija namenjena. Da se ti bo splacalo psenico posadit.

Ah saj ni nobene krize s hrano v Sloveniji. Pri Žitu smo blizu 100% samooskrbni, več kot pri mesu začuda, če pa bi bile cene malo višje bi bili komot 200% samooskrbni, samo pogledam okolico, koliko je še njiv, ki bi se jih dalo zaorati in zasaditi pšenico. Pa kljub tej 200% samooskrbi ne bi bilo manj mesa, npr zasadiš na eno njivo lucerno ti zraste 3x več krme za živali kot na navadni njivi pa je meso.
Če pa Golob misli, da jaz ne bom jedel mesa, da bodo neki Afričani, ki se množijo kot muhe, imeli za jesti, se pa moti. Najbrž na to cilja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

Kaj je najbolj važna stvar v življenju? Meso. :))

0:56

Polda ::

kuall je izjavil:

Kaj je najbolj važna stvar v življenju? Meso. :))

0:56



Tale na naslovni sliki je pa čist Golobu podoben .

Malcolm_Y ::

janezvalva je izjavil:

lahko bi uživanje mesa opredelili kot kaznivo dejanje

To ne, se pa bojo delile social credit točke za (ne)ubogljive. Vse je splanirano, ni naključij.

Miki N ::

Nobene Startrek vege prihodnosti ne bo v Evropi. Raznolikost je namreč precej mesnata. ;)

hipertija ::

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

issak ::

maticb492 je izjavil:

Hm, jaz že 13 let nisem jedel mesa, a dobim kakšno nagrado?


Moralno superiornost, seveda (če ne ješ niti jajc in mleka, sicer nič nagrade).

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese


Mesna industrija nima nobene zveze z "verigo", in če ti nisi nikakor na vrhu te "verige" ker v trgovini kupiš v celofan in plastiko zavito razkosano žival.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

mr_chai ::

issak je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Hm, jaz že 13 let nisem jedel mesa, a dobim kakšno nagrado?


Moralno superiornost, seveda (če ne ješ niti jajc in mleka, sicer nič nagrade).

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese


Mesna industrija nima nobene zveze z "verigo", in če ti nisi nikakor na vrhu te "verige" ker v trgovini kupiš v celofan in plastiko zavito razkosano žival.


Bi ga rad vidu v afriški savani s sulico okoli loviti antilope, zebre in se hkrati braniti pred levi in tigri.:))
Niti dneva ne bi preživel. Ampak on je na vrhu verige:))

pirat ::

Meso bo samo za 'naše'. 'Vaši' bodo otepali samo zelje in repo, 'tistim' bomo pa dovolili tudi žgance občasno. Morda bodo 'progasti' lahko kdaj kupili kako ribo, ampak 'črtasti' morajo biti pa izključno na oreščkih in soji. Za 'pikčaste' še ni čisto jasno, ampak tako kot za 'naše' vendar ne more bit (okolje vendar).

Vsekakor podpiramo:
- raznolikost (zahtevano kvote za veganske direktorje v mesno-predelovalni industriji)
- možnost izbire ('naši' morajo imeti dostop do več vrst mesa)
- pravico do odločanja o lastnem telesu (če nekdo želi pojesti svojo roko lahko, razen če sodi med 'črtaste')
- prepoved hostes v trgovskih centrih

Podpiramo tudi predlog, da se meso v celoti prepove vsem, ki na tramove ostrešja in okenske police nastavljajo žeblje oz. posebne špice, ki onemogočajo gnezdenje golobom.

hipertija ::

mr_chai je izjavil:

issak je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Hm, jaz že 13 let nisem jedel mesa, a dobim kakšno nagrado?


Moralno superiornost, seveda (če ne ješ niti jajc in mleka, sicer nič nagrade).

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese


Mesna industrija nima nobene zveze z "verigo", in če ti nisi nikakor na vrhu te "verige" ker v trgovini kupiš v celofan in plastiko zavito razkosano žival.


Bi ga rad vidu v afriški savani s sulico okoli loviti antilope, zebre in se hkrati braniti pred levi in tigri.:))
Niti dneva ne bi preživel. Ampak on je na vrhu verige:))

a res? Zemlja ni samo afriška savana, je precej več - bukseljček - pa tudi če bi bila, smo pač spet na vrhu verige, ker smo iznašli orožje, tako da ne vem o kaki sulici ti govoriš - morda o tisti, ki jo tvoja žena kam rine?
Prekle za kurnk

gruntfürmich ::

sds je izjavil:

Seveda moramo kmete ustrezno s subvencijami preusmeriti iz živinoreje, ne da jih pustimo na cedilu.

slovensko kmetijstvo je itq fail. subvencionira je bedarija, medtem ko nismo niti samozadostni.

čisto prav je da ne subvencioniramo pridelavo mesa, ampak se fokusiramo na subvencioniranje EKO hrane, s katero bomo samozadostni. in to z živinorejo ne bomo.

pa sajenje neumnih dreves po parkih in javnih površinah. tam zasadimo stare sorte jablan in drevesa podobnega užitnega sadja, ne pa neke idiotske vrste ki samo smetijo ali pa so alergene.
tako se bori za samozadostnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese


Preveč jeze je v tebi, posledica zaužitja trohnečih bolanih trupel in adrenalina.

Meso bo še vedno, le da v obliki moke in drugih izdelkov iz ličink oz. črvov. Še več beljakovin, good protein!

issak ::

c3p0 je izjavil:

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese


Preveč jeze je v tebi, posledica zaužitja trohnečih bolanih trupel in adrenalina.

Meso bo še vedno, le da v obliki moke in drugih izdelkov iz ličink oz. črvov. Še več beljakovin, good protein!


Imam pa že raje zmleto čičeriko kot ličinke... Ampak zmlete ličinke se da verjetno prodati z bistveno višjo maržo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

immortan ::

js mam skor vsak jutr bacon pa jajčke :)

issak ::

immortan je izjavil:

js mam skor vsak jutr bacon pa jajčke :)


Čestitke.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

sds je izjavil:

Izgleda da res. Verjetno niso subvencionirane.

Noro:

Ob tem so opozorili, da smo v Sloveniji za krmo rejnih živali leta 2018 porabili 351 tisoč ton koruze in 67 tisoč ton pšenice, za prehrano ljudi pa 221 tisoč ton pšenice in 23 tisoč ton koruze. "Rejne živali torej porabijo približno dvakrat več žit kot ljudje," so pojasnili.

Teh 221 tisoc ton bi naraslo na 500 ton, 23 ton na 70 ton in se dodaj 300 ton soje, par ton riza in par ton cukra in krompirja, ce iz jedilnika odstranis rejne zivali.
Bos pac moral k sestevku dodat tone rastlinskih nadomestkov potem, ki jih bos vecino uvazal iz tujine.

immortan je izjavil:

js mam skor vsak jutr bacon pa jajčke :)

Lepo, ni ga cez zdrav zajtrk.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gruntfürmich ::

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese

jej kar hočeš, ampak ne da ti jaz to sponzoriram!
za moje sponzorstvo mi potem še celo pomlad smradiš zrak z gnojem in uničuješ naravo in vodotoke s polivanjem gnojnice.

TO je realnost slovenkega kmetavzarja in slovenske pridelave mesa. to pa ne bo šlo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hipertija ::

gruntfürmich je izjavil:

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese

jej kar hočeš, ampak ne da ti jaz to sponzoriram!
za moje sponzorstvo mi potem še celo pomlad smradiš zrak z gnojem in uničuješ naravo in vodotoke s polivanjem gnojnice.

TO je realnost slovenkega kmetavzarja in slovenske pridelave mesa. to pa ne bo šlo!

kr papci kar ti paše, pa je.
Prekle za kurnk

m0LN4r ::

l0g1t3ch je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

10x več vložka kot v rastlinsko hrano, cena pa tega ne odraža.
Kak ne, kila paprike iz spanije je 1,6€/kg govedina pa 20+


Malo pretiravaš, povprečna cena je bolj okoli 10€/kilo. Raje še manj. Ne gledat sam na najbolše konce.

Sicer pa ravno danes sem se čudil enemu reklamnemu letau, faširan govej 5€/kila, faširan mešan pa 3,8€ kila.

Ja sej v fasiranu je mesa glih tok, mal za okras. Ostalo je voda, skrob, vezivo, led in dobro premesano.

Ti mi rajs povej, kje si videl _cisto_ govedino za 10€ na kilo, da grem nabavit!!

SOTOMAYOR je izjavil:

PacificBlue je izjavil:


16karjol je 1m3.

Torej to je cca 730karjol na leto.

Kar znese cca 46m3 krompirja.

Najdi podatek za gostoto krompirja pa si izračunaj maso;)

To znese torej cirka 30 ton krompirja, kar znese cirka 25 M kCal. 300 kil svinjine pa manj kot 1 M kCal. Joj.

Ja temu nihce ne oporeka, zato pa bom jaz pojedel 200g svinjskega zrezka in priloge, ti pa dobis na taler eno kilo kuhanega belega krompirja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gruntfürmich ::

hipertija je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

hipertija je izjavil:

Folk, vi ste prfukjeni res. A zdej če jem truplo živali je kaj narobe? A je narobe ker sem na vrhu verige in odločam o tem, kaj in koga bom pojedu? spizdite, važno da preživim in da se imam fajn, ko jem tisto kar hočem. Jebitese

jej kar hočeš, ampak ne da ti jaz to sponzoriram!
za moje sponzorstvo mi potem še celo pomlad smradiš zrak z gnojem in uničuješ naravo in vodotoke s polivanjem gnojnice.

TO je realnost slovenkega kmetavzarja in slovenske pridelave mesa. to pa ne bo šlo!

kr papci kar ti paše, pa je.

malo karikiram, ampak takšno je slovensko kmetijstvo: naše sponzorstvo za svinjanje narave in ne-pridelavo hrane.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Jah trosit biognojnico kravice je kriminal, posipavati umetno gnojilo, da bodo rastle rozice pa nekaj lepega.
Drugace pa za na vrt, 1x letno konjski drek namesto praskov iz rusije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

no comment ::

WhiteAngel je izjavil:


Lahko kakšno omeniš o mesu. To, da bi pa vlada z zakonom določila 3x na teden mešano, 2x na teden vegi za celotno javno upravo (vključno s šolami), je pa zame grob poseg v človekovo svobodo. Če mi zapašejo čevapi, jih bom jedel. Če pa gratinirane palačinke ali sojini polpeti kakšen dan, pa tudi prav.

Tvoje pravice so že sedaj očitno GROBO kršene. Ker če ti v šolski menzi ali pač v menzi, ki jo imate v javni ustanovi v kateri si zaprt/se izobražuješ/delaš, danes zapašejo gratinirane plačinke, jih najverjetneje ne boš dobil.

KATASTROFA od države! Hujši smo kot Rusija.

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Jah trosit biognojnico kravice je kriminal, posipavati umetno gnojilo, da bodo rastle rozice pa nekaj lepega.
Drugace pa za na vrt, 1x letno konjski drek namesto praskov iz rusije.

kakšna biognojnica neki. to je strup, ki uničuje poljsko cvetje in zastruplja vodotoke ter podtalnico. v prekmurju ne pijejo vode ker so jo kmetavzarji vso uničili z nitrati.
ni to enako kot se krava poserje tam kjer se pase; to je koncentriran strup ki ga slovenski kmetavz poliva po 10× premajhni površini.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mn ::

gruntfürmich je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jah trosit biognojnico kravice je kriminal, posipavati umetno gnojilo, da bodo rastle rozice pa nekaj lepega.
Drugace pa za na vrt, 1x letno konjski drek namesto praskov iz rusije.

kakšna biognojnica neki. to je strup, ki uničuje poljsko cvetje in zastruplja vodotoke ter podtalnico. v prekmurju ne pijejo vode ker so jo kmetavzarji vso uničili z nitrati.
ni to enako kot se krava poserje tam kjer se pase; to je koncentriran strup ki ga slovenski kmetavz poliva po 10× premajhni površini.


Kaj ti res misliš da iz umetnih gnojil ne pridejo nitrati?

m0LN4r ::

gruntfürmich je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jah trosit biognojnico kravice je kriminal, posipavati umetno gnojilo, da bodo rastle rozice pa nekaj lepega.
Drugace pa za na vrt, 1x letno konjski drek namesto praskov iz rusije.

kakšna biognojnica neki. to je strup, ki uničuje poljsko cvetje in zastruplja vodotoke ter podtalnico. v prekmurju ne pijejo vode ker so jo kmetavzarji vso uničili z nitrati.
ni to enako kot se krava poserje tam kjer se pase; to je koncentriran strup ki ga slovenski kmetavz poliva po 10× premajhni površini.
Ce ne ves kak lepo raste cvetje in rozice, ce jo zalivas z gnojnico si lahko pogledas vrt moje babice.
V prekmurju ne pijejo vode zaradi tega, ker so ze desetletja (50-60+) let prakticno pri VSAKI HISI v zemljo zakopane gramoznice, ki so neizolirane, razpokane in 2-3 metra globoko, puscajo svinjarijo direkt v podtalnico, na drugi strani dvorisca pa studenec. Budalo. To ni isto, ce se krave poserjeno na povrsino travnika iz katerega potem zelo lepo in bujno raste travica.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PacificBlue ::

In kaj ste/boste danes imeli za kosilo?:D

WizzardOfOZ ::

Dunajca, ker ga že kake dva do tri mesece nisem, pa si bom privoščil, ker se mi je zaluštal, pa skledo polno motovilca. Jutri pa, tako kot vsako soboto, sveže sardelce (v našo ribarnico jih pripeljejo ob petkih popoldan sveže in jih grem po šihtu vedno iskat, da jih potem v soboto za kosilo spečem).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

PacificBlue je izjavil:

In kaj ste/boste danes imeli za kosilo?:D


Peresniki arrabbiata in zelena solata.
Jutri bodo pa ribe in popečena zelenjava.

pirat ::

PacificBlue je izjavil:

In kaj ste/boste danes imeli za kosilo?:D

puran v gobovi omaki

D3m ::

Jutri piščančja nabodala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Pravkar, domača solata, domača sirovka. Prvi in zadnji obrok danes. Jutri bo podobno, če ne kar enako.

IL_DIAVOLO ::

Ti pa ne živiš pretirano dobro.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

PacificBlue je izjavil:

In kaj ste/boste danes imeli za kosilo?:D


Biftek

PacificBlue ::

PacificBlue je izjavil:

In kaj ste/boste danes imeli za kosilo?:D


Juha iz hokaido bučk in palačinke z domačo marmelado.

feryz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti pa ne živiš pretirano dobro.
Kako da ne?
Poleti sta nutela in čips na pavzi, to je hrana za pozimi. Ko rabiš maščobo za preživetje.

Drugače sem naredil 8 sirovk. 5 minut po končni peki, ko sem zmešal solato, sem uspel zagrabiti zadnjo. Tako da glih slabe niso. Vsaj naši so tega mnenja.
Sem mislil, da bodo za zajtrk, kruha ne kupujemo, pa vidim, da bom ob šestih znova mesil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPCC: Ukrepati je treba takoj (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
55244876 (33615) Daniel

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16733458 (28517) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133907 (100860) razerznak

Več podobnih tem