» »

Manj MESA?

Manj MESA?

BlaY0 ::

ales85 je izjavil:

shark_nm je izjavil:

Pa poudari še to da to niso samo zrezki od kopitarjev in divje svinje ampak prej glodavci, kače, opice, ptice...

Imas prav, moral bi poudariti. Prej nisem pomislil, ker jaz jem vse od a do z. Vkljucno z drobovino.

Ja, krvavice so top :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

132552 ::

shark_nm je izjavil:

132552 je izjavil:

Link? Nimam njive imam pa kar dosti vrta... :))


Malo pogooglaj Jadam Korean farming method. Tole mi2 z ženo sva lani začela uveljavljat, letos bodo vidni prvi rezultati ;) Javim


Super, hvala!

m0LN4r je izjavil:

Zivali ne rabijo ziveti humano, niso humansi, ampak zivali.
Jesus no, emocionalnisteprevec press


Sicer je mogoce res emocionalnisteprevec, obstaja pa moznost, da si ti emocionalenmanjkotzivali press.



Mogoce bi si pa lahko eno kravico omislil, da razvijes custvene sposobnosti, do nivoja, ko ne bos zivel samo z macko in avtomobilom?

Kaj takega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

Gagatronix ::

Najvecji zaplankanci boste itak vse take stvari jemali kot osebni napad.

Prenaziranje s cemerkoli ni zdravo, pa ce se na glavo postavite. Ce pa pojes en snicl na teden manj kot ponavadi te pa tudi ne bo konec. Ti bosta hvalezna denarnica in nivo holesterola.

gruntfürmich ::

fikus_ je izjavil:

Nimaš pa pravice vseh dajati v isti koš.
saj sem napisal 'povprečen'. ker ne dajem vse v isti koš.

BigWhale je izjavil:

Ej ne vem kaj vse bi lahko uvedli ampak postni petek je nekaj standardnega in pravzaprav zapovedanega v eni knjigi, katero bojda bere ful velik ljudi. Zakaj se noben ne zgraza nad tistim zapovedanim postnim petkom?

morda bi moral to izreči janša ali tonin, ker ona dva računata na krščanske volilce.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

shark_nm ::

ales85 je izjavil:

shark_nm je izjavil:

Pa poudari še to da to niso samo zrezki od kopitarjev in divje svinje ampak prej glodavci, kače, opice, ptice...

Imas prav, moral bi poudariti. Prej nisem pomislil, ker jaz jem vse od a do z. Vkljucno z drobovino.


Pohvalno!

shark_nm ::

gruntfürmich je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nimaš pa pravice vseh dajati v isti koš.
saj sem napisal 'povprečen'. ker ne dajem vse v isti koš.

BigWhale je izjavil:

Ej ne vem kaj vse bi lahko uvedli ampak postni petek je nekaj standardnega in pravzaprav zapovedanega v eni knjigi, katero bojda bere ful velik ljudi. Zakaj se noben ne zgraza nad tistim zapovedanim postnim petkom?

morda bi moral to izreči janša ali tonin, ker ona dva računata na krščanske volilce.


Tista knjiga je že davno pozabljena! Obstajajo samo še ljudje ki se zagovarjajo na to knjigo in opravičujejo svoje akte. En dan posta v tednu bi verjetno marsikatero bolezen izkoreninil pa še kaj. V glavnem dragi moji, če smo kaj ognali v tej temi je to, da ni težava meso kot meso ampak odnos do njega. Dokler nam bo hrana tako samoumevna in se bo preseravalo z njo (kar pomeni tudi meso 5x na jedilniku v enem tednu po 400g na dan) smo izgubljeni. Ampak glej, če smo v samo 100 letih prišli do te samoumnevnosti in prenajedanja lahko prav tako v 100 letih pridemo nazaj ali a še dlje v žužkojedstvo ker pač ostalo bo že vse izropano...

BigWhale ::

m0LN4r je izjavil:

Zivali ne rabijo ziveti humano, niso humansi, ampak zivali.
Jesus no, emocionalnisteprevec press


A je to nek ponesrecen sarkazem, al samo ne ves kaj pomeni beseda humano?

redtech ::



Nekaj revnih držav je vmes med "bogatejšimi" državami, ki jim meso mogoče predstavlja tradicionalno jed, ni vse v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

fikus_ ::

Ne se bati, da ne boste dobili beljakovin. V EU so od pred kratkim dovoljen črički in mokarji za prehrano ljudi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

PacificBlue ::

fikus_ je izjavil:

Ne se bati, da ne boste dobili beljakovin. V EU so od pred kratkim dovoljen črički in mokarji za prehrano ljudi.


Smiselno, glede na to da žuželke verjetno manj ali pa sploh ne občutijo bolečine.

ales85 ::

PacificBlue je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ne se bati, da ne boste dobili beljakovin. V EU so od pred kratkim dovoljen črički in mokarji za prehrano ljudi.


Smiselno, glede na to da žuželke verjetno manj ali pa sploh ne občutijo bolečine.

Tudi svinje in govedo ne, ce je ustrezno poskrbljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

132552 ::

ales85 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ne se bati, da ne boste dobili beljakovin. V EU so od pred kratkim dovoljen črički in mokarji za prehrano ljudi.


Smiselno, glede na to da žuželke verjetno manj ali pa sploh ne občutijo bolečine.

Tudi svinje in govedo ne, ce je ustrezno poskrbljeno.


Lol, in potem se tolazijo s takimi pravljicami.

ales85 ::

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ne se bati, da ne boste dobili beljakovin. V EU so od pred kratkim dovoljen črički in mokarji za prehrano ljudi.


Smiselno, glede na to da žuželke verjetno manj ali pa sploh ne občutijo bolečine.

Tudi svinje in govedo ne, ce je ustrezno poskrbljeno.


Lol, in potem se tolazijo s takimi pravljicami.

No, meni to ni tolažba, v večini primerov pri nas kar drži. Se pa kdaj zgodi, da pač ne. Bolečina je pač del življenja, tudi v naravi se jim zgodi kaj "manj lepega". Nismo mi takšni kot vi, da bi potrebovali vse vrste pravljic in teorij zarote za normalno življenje.

132552 ::

ales85 je izjavil:

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ne se bati, da ne boste dobili beljakovin. V EU so od pred kratkim dovoljen črički in mokarji za prehrano ljudi.


Smiselno, glede na to da žuželke verjetno manj ali pa sploh ne občutijo bolečine.

Tudi svinje in govedo ne, ce je ustrezno poskrbljeno.


Lol, in potem se tolazijo s takimi pravljicami.

No, meni to ni tolažba, v večini primerov pri nas kar drži. Se pa kdaj zgodi, da pač ne. Bolečina je pač del življenja, tudi v naravi se jim zgodi kaj "manj lepega". Nismo mi takšni kot vi, da bi potrebovali vse vrste pravljic in teorij zarote za normalno življenje.


Si probal, da si tako preprican? Ocitno ne, s tujimi mozgani je pa preprosto opletat po koprivah mar ne?

ales85 ::

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ne se bati, da ne boste dobili beljakovin. V EU so od pred kratkim dovoljen črički in mokarji za prehrano ljudi.


Smiselno, glede na to da žuželke verjetno manj ali pa sploh ne občutijo bolečine.

Tudi svinje in govedo ne, ce je ustrezno poskrbljeno.


Lol, in potem se tolazijo s takimi pravljicami.

No, meni to ni tolažba, v večini primerov pri nas kar drži. Se pa kdaj zgodi, da pač ne. Bolečina je pač del življenja, tudi v naravi se jim zgodi kaj "manj lepega". Nismo mi takšni kot vi, da bi potrebovali vse vrste pravljic in teorij zarote za normalno življenje.


Si probal, da si tako preprican? Ocitno ne, s tujimi mozgani je pa preprosto opletat po koprivah mar ne?

Mislim, a tebe moti, za tvoja dva zrezka na mesec? Mene ne.

132552 ::

ales85 je izjavil:

Mislim, a tebe moti, za tvoja dva zrezka na mesec? Mene ne.


Me ja. Zato pa sem na dveh zrezkih in upam, da kmalu vec na nobenem, nekatere zivali pa se ne znajo samoomejevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

ales85 ::

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Mislim, a tebe moti, za tvoja dva zrezka na mesec? Mene ne.


Me ja. Zato pa sem na dveh zrezkih, nekatere zivali pa se ne znajo samoomejevati.

Nekateri imamo vsaj samokontrolo, pa ne žalimo drugih brez potrebe. Mogoče pa le to loči nas in živali, kaj pa vem.

132552 ::

ales85 je izjavil:

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Mislim, a tebe moti, za tvoja dva zrezka na mesec? Mene ne.


Me ja. Zato pa sem na dveh zrezkih, nekatere zivali pa se ne znajo samoomejevati.

Nekateri imamo vsaj samokontrolo, pa ne žalimo drugih brez potrebe. Mogoče pa le to loči nas in živali, kaj pa vem.

Ne, bolje bi bilo reci, da nekateri ste zivali. In to ni zalitev ampak opis.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ales85 ()

Daniel ::

Res zanimiva tema. Vidim, da se je p0f že 150tič reinkarniral v novem vzdevku in nadaljuje v klasičnem stilu naprej, nekateri imajo neke stare zamere, do kmetov, najbrž doma ni šlo po njihovem planu, tu in tam pa celo kdo kaj pametnega napiše.

Drugače pa imamo še zmeraj tam nekje 2500+ ha pašnikov v državi in samo nekaj živali, ki lahko tole energijo, ki tam zraste izkoristijo in pretvorijo v beljakovine.

O porabi vode za zrezek pa je škoda izgubljati besede, saj se je že večkrat izkazalo, da pri govedoreji vodni krog ne obstaja in je ta voda izpuhtela v neznano. Zagotovo pa voda izjemno kroži pri pridelavi avokada.

PacificBlue ::

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

132552 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Mislim, a tebe moti, za tvoja dva zrezka na mesec? Mene ne.


Me ja. Zato pa sem na dveh zrezkih, nekatere zivali pa se ne znajo samoomejevati.

Nekateri imamo vsaj samokontrolo, pa ne žalimo drugih brez potrebe. Mogoče pa le to loči nas in živali, kaj pa vem.

Ne, bolje bi bilo reci, da nekateri ste zivali. In to ni zalitev ampak opis.

:))

Vsak consumer mesa bi malo gledal na vse skupaj, če bi sam vzrejal zivali pa jih sam klal.
Sploh to tazadnje niti mal ni prijetno opravilo.
Tako, pa se neka splosna odgovornost prelaga v neznano in ljudem je ves ta trg s ponudbo zelo blizu in so tega navajeni in jim je postalo to normalno.
Problem je predvsem ta pozresnost in ko imajo ljudje vsega polne riti. In potem je seveda se okoljski vidik.
V Eu vsako leto zakoljejo okoli 360miljonov živali za prehrano.

132552 ::

Daniel je izjavil:

Res zanimiva tema. Vidim, da se je p0f že 150tič reinkarniral v novem vzdevku in nadaljuje v klasičnem stilu naprej, nekateri imajo neke stare zamere, do kmetov, najbrž doma ni šlo po njihovem planu, tu in tam pa celo kdo kaj pametnega napiše.

Drugače pa imamo še zmeraj tam nekje 2500+ ha pašnikov v državi in samo nekaj živali, ki lahko tole energijo, ki tam zraste izkoristijo in pretvorijo v beljakovine.

O porabi vode za zrezek pa je škoda izgubljati besede, saj se je že večkrat izkazalo, da pri govedoreji vodni krog ne obstaja in je ta voda izpuhtela v neznano. Zagotovo pa voda izjemno kroži pri pridelavi avokada.


Obstaja pa pri celotni pridelavi hrane za govedorejo na ~60% pridelovalnih povrsin, ki se jih izcrpava po nepotrebnem. Tistih 2500+ha pasnikov pa ne rabimo spreminjati beljakovine, ker je preostanek dovolj za nemesno prehrano. Tako, da prosim lepo zguba brez argumentov a z velikimi apetiti po prodaji zivali, ne nakladaj. Da te pof ne poje. Saj ves, tvoja nocna mora, sem sel pogledat, pa ga velikokrat omenjas, mora biti pa res eminentna oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

m0LN4r ::

shark_nm je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zivali ne rabijo ziveti humano, niso humansi, ampak zivali.
Jesus no, emocionalnisteprevec press
Kaj pa pomeni humano? A to ko v Indiji serjejo povsod pa jih živi 10 na 8m2 ali v Pakistanu ko premetavajo smeti in iščejo kaj za prodat? Humano živimo samo mi priviligiranci vse ostalo v živalskih pogojih če je temu tako. Saj ne trdim, da rabi žival humane pogoje, samo osnove: Da ne leži v sranju in scalini, da vidi sonce, da ima svež zrak, pitno vodo, dovlj prostora in zdravo hrano. Ampak to je pač preveč za ljudi kot si ti ki je sam važno da je kila mesa po 5 eur in misliš da je to ko malo potegne okus svinjine da pač taka mora bit svnjina. Ko boš enkrat probal tako ki se ne valja po lastni scalini boš videl da ni tako. Jaz domačo svinjsko mast lahko uporabljam za peko pazi piškotov! Ker nič en potegne po "svinjini" pa da te vidim kako to narediš z mastjo iz trgovine. Srečno! Veš kaj je skrivnost? Žival je živela v humanih pogojih :D

ales85 je izjavil:

Od zacetka najbrz ne, kasneje pa, ko so se naucili in dobili boljsa orodja/orozje.
Se danes so plemena, ki samo lovijo in jedo meso prakticno vsak dan, ali pa vsaj 80%.


Od začetka? KAsneje? Se pravi zadnjih 250.000 let kar nanese zadnja desetina časa od kar jemo meso ;) Seveda v najbolj bogatih okoljih tipa Amazonija in Borneo še danes predstavlja meso glavnino. Pa poudari še to da to niso samo zrezki od kopitarjev in divje svinje ampak prej glodavci, kače, opice, ptice...

Nase svinje oz. zivali so zunaj in imajo vsak dan spucano, postlano sveze hlev, kjer spijo.
Pa vseeno ne pretiravam z piskoti.
Mozno pa da ti se vedno gledas posnetke o hlevih iz leta 1980 ali indije, no od takrat se je ze marsikaj spremenilo. Nazadnje sem bil pri enem velikem kmetu, ze 5 let nazaj in ima od avtomatiziranega 24/7 ciscenja, do zasteklene strehe in juzne strani, pa vse do odprtega izhoda v poletnih dnevih.
Tudi pri svinjah je bilo cisto, ko suza, prezraceno in svetlo, lepse kot v zivalskem vrtu.
Nevem no, meni se je zdelo ze prevec "humano"

Kaj je bolj kruto ubiti svinjo, ki se ima lepo ali svinjo, ki se nima prevec fajn :))

Sicer je mogoce res emocionalnisteprevec, obstaja pa moznost, da si ti emocionalenmanjkotzivali press.
You don't see cows running the slaughterhouse or do you?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Daniel ::

Nič se jih ne izčrpava. Površine so tu in se trenutno uporabljajo za pridelavo tega kar je iskano na trgu.

Vsi tisti argumenti kako bi z veliko manj pridelali veliko več hrane so čisto brezveze. Pridelaš lahko le precej krompirja, pšenice, nekaj malega soje (nekaj rada ravno ne raste v teh pogojih), morda bi šel tudi bob, nekaj rdeče pese, nekaj koruze za prehrano in pa nekaj zelenjave, potem bo pa počasi zmanjkalo. Če rabiš bolj pester jedilnik bo pač treba uvoziti.

Ne rabiš se hvaliti p0f, tvoj namen tukaj je jasen. Jaz pa pač prodajam kar trg pričakuje od mene in ne to, kar pričakuje nekaj pregretih glav tukaj, v domači politiki, pa vse do vrha EU. Večina je sicer takih, ki imajo že tako ali tako "polne riti vsega".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

m0LN4r ::

BigWhale je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zivali ne rabijo ziveti humano, niso humansi, ampak zivali.
Jesus no, emocionalnisteprevec press


A je to nek ponesrecen sarkazem, al samo ne ves kaj pomeni beseda humano?

humán -a -o prid. (ȃ)

1. ki kaže v odnosu do okolja pozitivne moralne lastnosti, človeški: do svojih nasprotnikov je bil human; biti human s podrejenimi / humana zakonodaja; humano čustvo / humani odnosi
// ki ima namen pomagati ljudem, človekoljuben: human človek / humana akcija krvodajalcev
2. knjiž. nanašajoč se na človeka: humani virus / humana biologija

humáno prisl.: ravnati humano z ujetniki


Ampak kako ze recejo, Enge Fotze ist ein dehnbarer begriff.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PacificBlue ::

Živali imajo med vrstami tudi izjemno altruisticna vedenja, ki naj bi bila samo pri ljudeh, zato jim pravimo humana. Pa sploh niso sama cloveska lastnost

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

moderne farme predelujejo drek v metan, vodo ločujejo iz dreka, živina se pase zunaj... ni da ni.


Pokaži mi poceni meso iz take farme.

Težava ni meso. Težava je poceni meso. Seveda tega v svoji zaplankanosti ne vidiš.

ales85 je izjavil:


S tem ni nič narobe, dokler veš kje in kako je narejeno. V domačih salamah praviloma ni neke kemije. Vsaj tam, kjer sem jih jaz do sedaj delal/dobil/kupil.


Ni važno. Res je domača klobasa boljša kot kupljena in vsebuje manj kemije, ampak gre še vedno za predelano hrana, ki je privzeto slabše kakovosti, kot če bi pojedel kos mesa iz katerega je bila klobasa narejena.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

gruntfürmich je izjavil:

ravno v 'domačih' zadevah je največ svinjarije. ker povprečen slovenski kmetavz je največji izmeček človeštva, in bi nategnil vsakega za lasten profit.
njegovo znanje predelave hrane bazira na 'zadosti dobro', da se ne zastrupi in da si napolni želodec. samo golo preživetje in nič drugih kulinaričnih užitkov.

Ti pa kar lepo v lidl, kupit meseka za 90c po kili. To je pravo, to je zdravo in preverljivo. :D Kmet te bo nategnil enkrat pa ne boš več prišel.

Tebe pa vsak veletrgovec večkrat, pa še kar prideš ritko nastavljat. :D

132552 je izjavil:

Seveda ves. Ce bi dobil cent za vsakogar, ki mi je to trdil in zraven se cent za vsakogar, ki je trdil, da njegov dojencek pa "kot da ga ni", bi pokril slovenski zunanji dolg.

Ce bi pa za zraven dodal se vsakoga, ki dobiva domace slovensko prvovrstno olivno olje, od nekoga, ki ga pozna, bi pa dobil tocno to kar je: skupno kolicino olivnega olja, ki za dvakrat presega pridelek oljk, ki ga imamo.

Pha, enkrat bi poskusil kuhano šunko od domače pitanega prašiča in kupljeno, pa ne bi več takih neumnosti trosil okoli.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

132552 je izjavil:

Napisi kaj TOCNO je rekel, ne kmetavzarskih interpretacij.

Ne znaš sam poiskati? POtem si ddrugega kot kmetavarskih interpretacij niti ne zaslužiš.

132552 je izjavil:

V trgovini vsaj pribljizno ves kaj dobis. Ker bo trgovina svinjsko placala, ce jih inspekcija dobi pri goljufiji, ker jih je pa najbolj preprosto kontrolirat, so tudi pod konkretno kontrolo. A bo nek kmet futral zivali z antibiotiki in rasnimi hormoni iz hrvaske, zalival sadje s prepovedanimi pesticidi (iz balkana - pac bolje delujejo, so pa malo kancerogeni) ipd., prodajal pa na crno, kdo ga bo kontroliral?

Ha, ha, ha, ha, ha... Si pa optimist. V trgovini niti približno ne veš kaj dobiš. :D

shark_nm je izjavil:

Resnična zgodba: "Pride mesar iz Spara do mene (kolega) in pravi: "Ne kupuj mesa ki je zdaj v akciji. Državne zaloge 15 let staro globoko zamrznjeno". Seveda ni nič narobe da trgovina to prodaja. Vse po reglcih.

Aaaaaa... to pa ne, špar že ne bi nategoval svojih stalnih strank. To počnejo samo slovenski kmetje.

132552 je izjavil:

Mimogrede, sem preprican, da je res vse po regelcih in s tem mesom ni bilo nic narobe. Ceprav tale o 15 let starem mesu je malo... lovska, ali ribiska, ce ze hoces. :)

Se strinjam. Bolje 15 let staro meso iz zmrzovalnika, kot frišno zaklano pri kmetu. Popolnoma jasno. Kako sem lahko kdaj sploh razmišljal drugače...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

132552 je izjavil:

A mislis, da poslusamo "men nou nben govoru" od mescanov? Pomisli se enkrat... ;)

Ti si klasičen meščan. Vse zraste v supermarketu in supermarket ima moje zdravje na prvem mestu, zato imamo inšpekcije, ki imajo tudi moje zdravje na prvem mestu.

132552 je izjavil:

Saj ti nisem fovs, ti kar jej. Dober tek. Mi je vseeno, ostale pa bo vseeno zanimala se druga plat medalje.

Tako kot imamo bedasti slovenceljni zakoreninjeno podobo brezmadezne mame imamo tudi zakoreninjeno podobo postenega slovenskega podezelja.

In eni pravljicam se kar verjamejo. Ker so romanticne. Zal nimajo nic skupnega z realnostjo.

Ha, še večji cepec si kot sem si mislil. Lokalno kmetje prodajajo dobre in kvalitetne stvari, saj sosedje vedo, kdaj ne kupovat mleka, od tistega, ki je fotral krave s svežo steljo. Tisti mlek je dober samo za mlekarno in Ljubljanske srajce. na vasi se ga noben ne bo pritaknil, pa tudi lokalec bo rekel, da se trenutno ne dobi mleka.

Nekateri poznamo razliko v kvaliteti. JAz imam že naročeno 2kg pljučne pečenke in iz vira, kjer jo dobim, jo z lahkoto spremenim v tatarski biftek, brez tveganja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

132552 je izjavil:


Tudi jaz nimam nobenih problemov s tem. Ko so kontrolirani enako kot so trgovine. Po 80 letih brez kontrole se pa marsikdo razvadi in ima svoje poglede kaj lahko servira drugim na kroznik. So trznice z robo iz Italije zelo lepo razgalile situacijo.

Tista zgoraj o uvozu, v EU prepovedanih skropiv iz balkana je resnicna.

Trgovine spravijo mimo inšpekcije ogromno sranja. Recimo 2 leti stare zmrznjene race za Martinovo. Kar se tiče inšpekcije vse OK, kar se tiče proizvajalca tudi. Kar se tiče pa potrošnika, sem pri sosedi kupil oskubljeno raco zaklano prejšnji dan. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

m0LN4r ::

Jaz sem za nepredelano meso, vedno, ce lahko izbiram. Isto kot vcasih se kr zapeljem z avionom v afriko pa si naberem banane, ko pa slucajno letim mimo Venezuele pa si naberem kaksno papajo ali dve.
Paradajz in podobno pa samo lokalno iz tistega steklenega objekta v prekmurju ali pa spanije. Das ga v vrecko zdle pozimi na temno za 5 dni, da dobi barvo in okus.

Tak da ja, kdor hoce kvalitetno, bo moral z avijonom po banane ali pa v tople kraje po paradajz.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Za banane ne rabiš v Afriko. Jih imaš na portugalskem. Samo v ostalo EU jih ne smejo uvažat in prodajat, ker niso pravilno ukrivljene. So pa tudi veliko boljše od teh, ki jih ostali svet prodaja nam (te so namreč za futrat živino).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

zobnik ::

gruntfürmich je izjavil:

ales85 je izjavil:

V domačih salamah praviloma ni neke kemije. Vsaj tam, kjer sem jih jaz do sedaj delal/dobil/kupil.
ravno v 'domačih' zadevah je največ svinjarije. ker povprečen slovenski kmetavz je največji izmeček človeštva, in bi nategnil vsakega za lasten profit.
njegovo znanje predelave hrane bazira na 'zadosti dobro', da se ne zastrupi in da si napolni želodec. samo golo preživetje in nič drugih kulinaričnih užitkov.
mi ne dajemo v salame nobene dodatkov kot dobiš v trgovini s pol kemije. Ne vem kje bo kmet dobil vse to kemijo, v kmetijski trgovini poglej kaj se da kupit in to je vse, poleg tega so te dodatki samo nepotreben strošek. Je pa res tist k prodaja domače ima tudi seznam kje bo kupil to kemijo da bodo domače salame se boljše. Naše niso tako dobre kot tiste s kemijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Sej lahko izracunas kje bi bili. Na leto se poje X kg govedine in X kg svinjine. Vzames povprecno kaloricno vrednost ene krave in enga prasica in izracunas kolk kcal je to in potem pogledas kolk je to krompirja, koruze in drugih strocnic. A rastejo vse te rastline tam kjer se pase zivina? Ne vse in ne povsod, nekaj bi bilo sigurno izgube.

Vsekako bi pa bilo manj obremenjujoce za okolje kot je sedaj.

Kam bo pa dal ves tisti pridelek, ki je vizualno neprimeren za današnje veganske sončke? Danes to požrejo svinje.

Mleko ti bo dajal kdo, sosedova Micka? Pa še to mora vsake toliko časa en pofladrat, da spet začne proizvajati mleko. Ne gre to v neskončnost...

Pa bio se našlo še primerov...

Vegani so, kot vidim tudi iz moje bivše družbe, kvazi visoko izobraženi, nekje v udobnih službicah, kjer imajo cel dan čas filozofirati, brati o veganskih jedilnikih, sami pa niso sposobni pridelati niti krompirja. Kaj šele kako drugo, bolj zahtevno zelenjavo ali sadje. Koliko jih pa poznaš, da imajo svoj vrt in sadovnjak?

WizzardOfOZ je izjavil:

Za banane ne rabiš v Afriko. Jih imaš na portugalskem. Samo v ostalo EU jih ne smejo uvažat in prodajat, ker niso pravilno ukrivljene. So pa tudi veliko boljše od teh, ki jih ostali svet prodaja nam (te so namreč za futrat živino).

Ja, tam na Madeiri imajo cirka 40 vrst baban. Pa jih ne smejo vozit na celino zatradi glupih EU predpisov.

Pa še nekaj drugega sadja, ki ga prej niti nisem poznal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vanich ::

Takole nekako bo:

gruntfürmich ::

111111111111 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

moderne farme predelujejo drek v metan, vodo ločujejo iz dreka, živina se pase zunaj... ni da ni.
Pokaži mi poceni meso iz take farme.

Težava ni meso. Težava je poceni meso. Seveda tega v svoji zaplankanosti ne vidiš.

ne razumeš zapisanega.
jaz nisem za poceni meso, jaz sem za KVALITETO vedno in povsod. ne glede na ceno.
zdaj, z masovnim proizvajanjem pa pride zraven tudi nižja cena. in NE na škodo kakovosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

njyngs ::

BigWhale je izjavil:

njyngs je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Pa saj to z uzivanjem manj mesa je povsem smisleno. Recimo, da en dan v tednu ne bi jedli mesa, na primer v petek. Potem bi ta dan lahko se nekako drugace poimenovali. Lahko bi mu rekla, ugibam zdej mal, postni petek.

Ne morem verjet, da je Golob prvi, ki se je to spomnil. Genialno, tip res obvlada!

Tako. Dajmo še pol uvest postni vikend - brez sladkarij, alkohola in cigaret. Mamo že preveč ljudi, ki obremenjujejo zdravstveni sistem zarad posledic debelosti, ciroze jeter in 100 oblik raka na dihalih.


Ej ne vem kaj vse bi lahko uvedli ampak postni petek je nekaj standardnega in pravzaprav zapovedanega v eni knjigi, katero bojda bere ful velik ljudi. Zakaj se noben ne zgraza nad tistim zapovedanim postnim petkom?

Verjetno ker ne verjamemo vsi v bučke. Na tele knjige se spomnimo samo, ko pridejo kaki škandali z ministranti ven.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

fikus_ ::

gruntfürmich je izjavil:


jaz nisem za poceni meso, jaz sem za KVALITETO vedno in povsod. ne glede na ceno.
zdaj, z masovnim proizvajanjem pa pride zraven tudi nižja cena. in NE na škodo kakovosti.


Povej nekomu na minimalno plači ali socialcu, da mora kupovati kvalitetnejše in dražje meso.

Proizvaja se tisto, kar gre v promet in kdor to naredi po nižji ceni več proda in ima profit.

Nekateri kupijo tudi to:
https://www.finefoodspecialist.co.uk/wa...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BigWhale ::

111111111111 je izjavil:

Ni važno. Res je domača klobasa boljša kot kupljena in vsebuje manj kemije


To je vecinoma mit, ki velikokrat ne drzi. Sploh ko vidis kako nekateri doma delajo klobase in druge stvari, ki jih pojedo. :)

WizzardOfOZ je izjavil:

Za banane ne rabiš v Afriko. Jih imaš na portugalskem. Samo v ostalo EU jih ne smejo uvažat in prodajat, ker niso pravilno ukrivljene.


Joj, dej ne razlagaj neumnosti. 10% banan, ki se prodajo v EU so pridelane v EU. V bistvu je ravno obratno, EU zakonodaja sciti EU banane. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Kam bo pa dal ves tisti pridelek, ki je vizualno neprimeren za današnje veganske sončke? Danes to požrejo svinje.


Verjetno ne poznas dosti veganov, da tkole mal na pamet posplosujes?

Invictus je izjavil:

Mleko ti bo dajal kdo, sosedova Micka? Pa še to mora vsake toliko časa en pofladrat, da spet začne proizvajati mleko. Ne gre to v neskončnost...


Zakaj bi pa moral uzivati mleko? Sicer pa, a si prebral naslov teme? A teh dveh besed ne razumes? Govora je o manj mesa, ne o popolni prepovedi.


Invictus je izjavil:


Vegani so, kot vidim tudi iz moje bivše družbe, kvazi visoko izobraženi, nekje v udobnih službicah, kjer imajo cel dan čas filozofirati, brati o veganskih jedilnikih, sami pa niso sposobni pridelati niti krompirja. Kaj šele kako drugo, bolj zahtevno zelenjavo ali sadje. Koliko jih pa poznaš, da imajo svoj vrt in sadovnjak?


Posplosevanje je mati vseh zajebov.


Invictus je izjavil:


WizzardOfOZ je izjavil:

Za banane ne rabiš v Afriko. Jih imaš na portugalskem. Samo v ostalo EU jih ne smejo uvažat in prodajat, ker niso pravilno ukrivljene. So pa tudi veliko boljše od teh, ki jih ostali svet prodaja nam (te so namreč za futrat živino).

Ja, tam na Madeiri imajo cirka 40 vrst baban. Pa jih ne smejo vozit na celino zatradi glupih EU predpisov.


Joj, ne nakladaj takih neumnosti, a? To kar pravis, si si enostavno izmislil. Madeira 'izvozi' vecino banan, ki jih pridelajo. Tudi to o vrstah banan ne drzi. Ne za Madeiro ne za cel svet.

132552 ::

Invictus je izjavil:

Pa jih ne smejo vozit na celino zatradi glupih EU predpisov.


Seveda, za nerazgledane in neizobrazenega iz dolocenega podrocja, je vsaka stvar na prvi pogled glupa.

Ko se pa enkrat izobrazis, pa postanejo zadeve bolj zanimive, recimo lep primer je kakav (nalasc izbran, ker o njem zelo verjetno ne ves nic)

Pazi to glupo kompliciranje, da te kap, najbolje, da gremo kar ven iz EU, mar ne invictus?
https://www.cbi.eu/market-information/c...

Pa se invictus malo poduci (seveda se ne, ker se mu ne da brati, kadmij v glavi od uporabe cokolade v otrostvu je lahko eden moznih razlogov):
https://www.google.com/search?q=congo+c...
https://croplife.org/case-study/insecti...
https://iopscience.iop.org/article/10.1...
...

In potem ugotovi, da so ga afriski kmetje precejsen del zivljenja zastrupljali, ker ni bilo nobenega nadzora ali regulacije, kaksno svinjarijo lahko pocnes da povecas pridelek. Mogoce niti ne vedo, kaj so poceli, pac videli so da sosedu bolje raste, ce kupijo kantico neke tekocine in jo v nekem razmerju zmesano z vodo (prvo leto pogledajo, potem pa ze vse znajo oz. se "spomnijo", "pribljizno" /s) polivajo po pridelku. Dokler ni prisla famozna regulacija, se celo pomoc od EU so dobili, da prestrukturirajo proizvodnjo. In glej ga zlomka, zdaj zaradi ogromnega EU trga, ki se mu Afrika ni mogla odpovedati, cel svet je regulirano - nezastrupljeno cokolado.

Tako, da ja, najbolje, da kar takoj zapustimo EU, mar ne invictus? Samo ovira nas. /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

gruntfürmich ::

fikus_ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

jaz nisem za poceni meso, jaz sem za KVALITETO vedno in povsod. ne glede na ceno.
zdaj, z masovnim proizvajanjem pa pride zraven tudi nižja cena. in NE na škodo kakovosti.


Povej nekomu na minimalno plači ali socialcu, da mora kupovati kvalitetnejše in dražje meso.

ne. pač po jedel manj mesa. simple. zravje mu bo hvaležno. tudi s kaviarjem se takšen ne baše.

zaradi propalic na minimalcu ki si želijo preveč mesa ne rabimo dopuščati mučenje živali in onesnaževanja zemlje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fulk ::

Sicer se strinjam, da imamo prekomerno konzumpcijo mesa v razvitem svetu.
Ampak odpiramo pandorino skrinjico prepovedi hrane. Še posebej ker ta redukcija ni prišla od spodaj, ampak od zgoraj.
Gremo se torej socializma še pri hrani. Kako se bo to končalo, bomo videli.

gruntfürmich ::

poglejte, to da jemo kvalitetnejšo hrano ni nič narobe. in to se dela vsepovsod. to je proces.

z antibiotiki in hormoni nabuhano meso ni dovoljeno, čeprav je cenejše ker hitreje zraste. recimo.

ultra strupena škropiva niso dovoljena, čeprav je pridelek z njimi večji in cenejši.

prav tako poceni ribe Pange (vitki som) iz Vietnama niso dovoljene v ZDA, ker je to najbolj onesnažena riba. recimo v EU pa so dovoljene. upam da ne več dolgo.

in tako naprej...

vse se dela, da imamo potrošniki kvalitetnejšo hrano. ne manj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Dokler se dopušča mučenje in izkoriščanje ljudi ter masovno potrošništvo generira gore smeti in se to še promovira se je najbolje osredotočiti na to, kako zelo kmetijstvo uničuje zemljo in muči živali. Pač greš na najšibkejši člen in maltretiraš njega, zakaj bi sebi kaj odrekal. Hormoni se pri nas ne uporabljajo, se pa takšno meso zelo verjetno uvaža, antibiotike pa se tudi rabi zgolj, če je res nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Invictus ::

Svet je postal bolan v trenutnku, ko so mu življanja živali bolj pomembna od življenja sočloveka...

Npr. v Sloveniji imamo več društev/organizacij za živaliu, kot za socialno ogrožene otroke...

Svet je šel v kurac, ko ti glupa veganska pička reče, da je pes enako pomemben kot otrok... Brez ptrok seveda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WizzardOfOZ ::

BigWhale je izjavil:

Joj, dej ne razlagaj neumnosti. 10% banan, ki se prodajo v EU so pridelane v EU. V bistvu je ravno obratno, EU zakonodaja sciti EU banane. :)


16% je pridelanih v EU. Ampak tiste iz Madeire, lahko prepeljejo samo na Portugalsko, drugje po EU, jih ne smejo prodajat. Sem iskal, kje bi jih dobil, ker so res dobre, pa jih ni drugje v EU za dobit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Za njega je to isto, saj je Portugalska v EU.

Sm jaz teh baban ne morem kupiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ales85 ::

Invictus je izjavil:

Za njega je to isto, saj je Portugalska v EU.

Sm jaz teh baban ne morem kupiti.

Pride tole blizu?

132552 ::

Daniel je izjavil:

Dokler se dopušča mučenje in izkoriščanje ljudi ter masovno potrošništvo generira gore smeti in se to še promovira se je najbolje osredotočiti na to, kako zelo kmetijstvo uničuje zemljo in muči živali. Pač greš na najšibkejši člen in maltretiraš njega, zakaj bi sebi kaj odrekal. Hormoni se pri nas ne uporabljajo, se pa takšno meso zelo verjetno uvaža, antibiotike pa se tudi rabi zgolj, če je res nujno.


Ne. Maltretira se vse barabe. Enkrat pridejo eni na vrsto, drugic drugi, odvisno koliko uspejo obdelati ena ali druga agencija.

Postavljati se v vlogo zrtve je pac malo zavrzeno.

Hormoni se pri nas ne uporabljajo kjer je meso lahko pregledano. Skratka, zelo majhna je verjetnost, da jih bos nasel v mesu na trgovinskih policah. Lahko jih pa uporabljajo mali kmetje, kjer meso nikoli ne pride do pregleda. In zaradi pohlepa bojo nekateri (ne pravim vsi, pa tudi ne pravim, da se jih da lociti po slinastem nasmehu ali tetoviranem mavricnem srcku na celu) naredili vse, da si povecajo profit. Ali si ti eden od njih ali ne, nima smisla ugotavljat za posameznega potrosnika (bo sel placati 1k eurov za laboratorij, za kg mesa?), ker lahko dobi pregledano hrano v lokalni trgovini (koliko so uspesne in natancne inspekcijske sluzbe ali trgovci je sicer vprasanje - nad cemer bi bilo tudi treba narediti pogrom - ampak zagotovo naredijo vec kot nic).

Pred leti so kmetje dilali med sabo kloramfenikol iz hrvaske (preden je bila v EU), dokler jih ni nekaj zajebalo in so ga nasli v mleku mlekarne. Takrat je bil zaradi tega cel pogrom, dejansko se je slo raziskovati od mlekarn do kmetov in 5 se jih je dobilo, kar pa ni ustrezalo kolicini v mleku, ocitno se je razvedelo in so ostali pravocasno prenehali s prakso, da jim tega niso mogli dokazati.

Enako se je pocelo s pesticidi prepovedanimi v EU, obmejni kmetje so jih iz pred-EU hrvaske svercalo cez meje in potem prodajalo naprej, ker so bolj ucinkoviti v zatiranju skodljivcev kot dovoljena sredstva, pac imajo manjso hibo okrog kancerogenosti, ki pa kmeta ne zanima saj bo sadje tako ali tako prodal.

Danes poteka enaka trgovina pac ne, neposredno iz hrvaske imas pa nekaj ur voznje stran BiH in Srbijo. In vprasanje za koliko primerov sploh nikoli nismo zvedeli.

Dejstvo je, da kmetje uporabljajo prepovedane substance, da si povecajo profit in dejstvo je, da navaden potrosnik ne more vedeti, kdo jih in kdo ne. Pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458083 (2922) m0LN4r
»

Dva dni brez mesa ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27123847 (17622) 111111111111
»

Košaki-gate (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23625442 (15355) Mato989

Več podobnih tem