» »

Hipotekarni kredit

Hipotekarni kredit

1
2
»

OZZY ::

velikBrokoli je izjavil:

pero50 je izjavil:

Ne pomaga niti, če jim prineseš bilanco?
Se bo sedaj z novo obdavčitvijo to kaj spremenilo?


Normiran s.p. nima bilance stanja, le obračun dohodnine.

Predvidevam, da se bo z novo obdavčitvijo stanje izboljšalo, ker bo priznanih manj stroškov. Ampak to bo verjetno šele od 2024 dalje, ko bodo obračuni za 2023 na voljo.


Normniranec lahko naredi tudi bilanco, ki jo lahko banka tudi upošteva - pač odvisno kako imajo v pravilih in na podalagi tega odobri kredit. Stranka seveda pri tem priloži tudi obračun akontacije. Imel sem veliko primerov, ko sem na podlagi tega odobraval. Seveda se je pod klasično bilanco moral podpisati računovodja.
Res pa je, da je to odvisno od banke kaj imajo v pravilih.
Normiranci so itak po navadi s.p.ji, ki imajo dohodek in majhne stroške iz poslovanja.

Vanquish je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:


Banka Slovenija pravi, da se morajo v izračunih kreditne sposobnosti normirancev upoštevati normirani stroški, ki jih odštejejo od prihodkov.


povem primer iz prve roke. Normirancu s cca. 80k prihodkov so vzeli osnovo za izracun kreditne sposobnosti 4200EUR in posledicno max obrok 2100EUR.

Zakaj tocno bi potem sel k zunanji banki?


Kdaj pa je najemal kredit. Ker tole po uvedbi omejitev BS ne bi smelo iti čez brez da mogoče priloži tudi narejeno klasično bilanco.

Je pa treba nekaj razlikovati. kreditna sposobnost normiranca, ki najema kredit kot fizična oseba je popolnoma drugačna, kot če najame kredit kot SP, kjer omejitve kreditiranja za FO ne veljajo. Nekateri SP nato vzamejo kredit kot SP in potem to nekako "pretopijo" v osebno potrošnjo tudi računovodsko.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Vanquish ::

sonar1 je izjavil:

na forumu je precej normirancev ki naredijo ful denarja, zakaj preprosto ne šparate in si kupite kaj brez kredita?


ti bom jaz odgovoril - zakaj pa bi?
Pri obrestnih merah, ki so bile mores bit nor, da ne vzames kredita. Tako poceni denarja vec dolgo nebo - in se dosti bolj splaca denar cuvat pa imeti kredit kot pa dat denar noter.

OZZY je izjavil:


Kdaj pa je najemal kredit. Ker tole po uvedbi omejitev BS ne bi smelo iti čez brez da mogoče priloži tudi narejeno klasično bilanco.

Je pa treba nekaj razlikovati. kreditna sposobnost normiranca, ki najema kredit kot fizična oseba je popolnoma drugačna, kot če najame kredit kot SP, kjer omejitve kreditiranja za FO ne veljajo. Nekateri SP nato vzamejo kredit kot SP in potem to nekako "pretopijo" v osebno potrošnjo tudi računovodsko.


fizicna oseba s porokom s.p. - banka pa je zahtevala obracun akontacije dohodnine. To je pa vse blo se tam nekje maj/junij/julij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

x3ca ::

sonar1 je izjavil:

na forumu je precej normirancev ki naredijo ful denarja, zakaj preprosto ne šparate in si kupite kaj brez kredita?

Ker moras tudi s 100k letnimi prihodki (in recimo 60k letnimi prihranki), sparat skoraj 10 let, da lahko brez kredita kupis neko spodobno nepremicnino v Ljubljani. Verjetno s takimi prihodki ne bos sel v garsnojero zivet.

zelenasolata ::

Sem vprašal Banko Slovenije in so mi odgovorili:
Dodatno pa vam sporočamo, da je v skladu z Zakonom o potrošniških kreditih (ZPotK-2) dajalec kredita za nepremičnino lahko samo:

- kreditna institucija, ki je pridobila dovoljenje za opravljanje bančnih in finančnih storitev v skladu z zakonom, ki ureja bančništvo;

- kreditna institucija s sedežem v drugi državi članici, ki preko podružnice opravlja storitev potrošniškega kreditiranja za nepremičnine v Republiki Sloveniji in je pridobila dovoljenje za opravljanje bančnih in finančnih storitev v matični državi članici;

- fizična ali pravna oseba iz 3. ali 5. točke drugega odstavka 30. člena tega zakona;

- finančna institucija, katere izključna ali pretežna dejavnost je opravljanje storitev finančnega zakupa v skladu z zakonom, ki ureja bančništvo, in v kateri ima banka ali banka države članice najmanj 20-odstotni delež glasovalnih pravic ali najmanj 20-odstotni delež v kapitalu ali katere bilančna vsota po stanju ob koncu preteklega koledarskega leta je najmanj enaka 50.000.000 eurov in je pridobila dovoljenje za opravljanje storitev finančnega zakupa nepremičnin v skladu s 67. členom tega zakona.



Fizična ali pravna oseba lahko na podlagi dovoljenja za opravljanje storitev finančnega zakupa nepremičnin iz 67. člena tega zakona opravlja te storitve le na območju Republike Slovenije. Dodajamo še, da so kreditne institucije samo banke ali hranilnice.


Sklepam torej, da tuja banka ne more nuditi stanovanjskega/hipotekarnega kredita. V bistvo, zdaj, ko pomislim, bi težko pričakoval drugače oz. mi ni najbolj jasno, kako so nekoč lahko ponujale avstrijske banke hipotekarni kredit. Možno, da so te omejitve prišle kasneje?

Mato989 ::

To je spet en absurd

Zakaj eu banka ne bi smela nudit kreditiranja znotraj eu saj smo bojda en trg

Mafija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vanquish ::

zelenasolata je izjavil:


Sklepam torej, da tuja banka ne more nuditi stanovanjskega/hipotekarnega kredita. V bistvo, zdaj, ko pomislim, bi težko pričakoval drugače oz. mi ni najbolj jasno, kako so nekoč lahko ponujale avstrijske banke hipotekarni kredit. Možno, da so te omejitve prišle kasneje?


si siguren, da si pravilno vprasal?
Kredit je kredit - hipoteka pa je zavarovanje in nima z banko slovenije nic.
Odgovor, ki si ga dobil je po mojem, da ne morejo dat v SLO namenskega kredita in s tem subvencionirane obrestne mere.

Torej kredit ti lahko dajo, zavarovanje je lahko hipoteka, ker pa nisi upravicen do subvencije v SLO bo obrestna mera visja. To je edina razlika.

Lahko pa da se motim, ceprav dvomim.

user4683 ::

ZPotK-2 nima nic z drzavnim porostvom za kredite (ki jih ureja Zakon o jamstveni shemi).

MedusasPath ::

Lahko kdo priporoči računovodski servis za izdelavo bilance stanja? Gre se za kredit kakopak...

Zako ::

sem zvedel ravno prejle, da Sparkasse ne daje hipotekarnih kreditov noriranim SP-jem oz. ga dobijo zelo malo, tudi ce imas visoke prihodke na letnem nivoju. Kaj veste o tem? Se lani so mi trdili, da dobim kredo takoj, sedaj pa kar ne dajo...
Zako je zakon!!!

redtech ::

Risk management

Precejšnje krčenje slovenskega gospodarstva, že dlje časa upadajo tudi naročila
Indeks nabavnikov Slovenije kaže na krčenje slovenskega in evropskega gospodarstva
Indeks proizvodnih menedžerjev Slovenije je avgusta padel na 25,2 točke, na najnižjo vrednost je padel tudi podindeks novih naročil, in sicer na 15,8 odstotka. Podjetja iz meseca v mesec manj delajo in imajo manj naročil.

Mogoče bi jim lahko individulno predstavil svoje poslovenaje, načrte, naročila, pogodbe, da ti bodo zaupali denar.

Zako ::

hi, update- bil na 3 bankah, vsi zahtevajo racunovodsko pripravljeno letno porocilo (realne stroske in prihodke, ter vse odhodke), 2 banki mi dasta hipotekarnega, 1 banka ne. Sem pa se odlocil, da se to zimo pocakam, saj je trenutno obdobje res nekak neprimerno za vecje investicije.
Obe banki, ki bi dale hipotekranega sta objasnile odlocitev, da ni problem v mojih prihodkih, ampak v trenutnem stanju trga, da svetujeta, da se z investicijami pocaka se vsaj 3 mesece, v eni izmed teh dveh bank je zaposlenga dobra kolegica, ki mi je na privat oci povedala, da se banke trenutno izogibaju investiranju v SP oz v majhne podjetnike, razen ce ocenijo, da je tveganje za banko majhno. Kmalu se pricakuje padec cen m2 tudi v Ljubljani in bliznji okolici, in banke ze delajo spiske nepremicnin, ki jih bodo rubili, saj je ze veliko dolgov neporavnanih in glede na trenutno dogajanje na svetovnem trgu se pricakuje se dodatne tezave pri placevanju obrokov ze izdanih kreditov.
Zal sem obljubil kolegici, da ne smem izdati naziv banke, tako da zal ne morem izdat te informacije. Lahko samo povem, da sem se odlocil, da pocakam se to zimo in potem na spomlad se odlocim kaj in kako glede hipotekarnega kredita.
Zako je zakon!!!

Tilen ::

Edino, kar bo takrat drugače, je to, da boš imel spomladi še višjo obrestno mero. :)

Delavka vredna dodatna na delovno uspešnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

urli ::

Tilen je izjavil:

Edino, kar bo takrat drugače, je to, da boš imel spomladi še višjo obrestno mero. :)



Ampak folk še kar sanja o padcu cen nepremičnin.

aaa1 ::

Zako je izjavil:

hi, update- bil na 3 bankah, vsi zahtevajo racunovodsko pripravljeno letno porocilo (realne stroske in prihodke, ter vse odhodke), 2 banki mi dasta hipotekarnega, 1 banka ne. Sem pa se odlocil, da se to zimo pocakam, saj je trenutno obdobje res nekak neprimerno za vecje investicije.
Obe banki, ki bi dale hipotekranega sta objasnile odlocitev, da ni problem v mojih prihodkih, ampak v trenutnem stanju trga, da svetujeta, da se z investicijami pocaka se vsaj 3 mesece, v eni izmed teh dveh bank je zaposlenga dobra kolegica, ki mi je na privat oci povedala, da se banke trenutno izogibaju investiranju v SP oz v majhne podjetnike, razen ce ocenijo, da je tveganje za banko majhno. Kmalu se pricakuje padec cen m2 tudi v Ljubljani in bliznji okolici, in banke ze delajo spiske nepremicnin, ki jih bodo rubili, saj je ze veliko dolgov neporavnanih in glede na trenutno dogajanje na svetovnem trgu se pricakuje se dodatne tezave pri placevanju obrokov ze izdanih kreditov.
Zal sem obljubil kolegici, da ne smem izdati naziv banke, tako da zal ne morem izdat te informacije. Lahko samo povem, da sem se odlocil, da pocakam se to zimo in potem na spomlad se odlocim kaj in kako glede hipotekarnega kredita.


Sam imam tudi tak občutek, visoke obrestne mere, visoki stroški in draga energija bodo začeli ubijati zombie panoge in podjetja. Komentatorji, ki navijajo za vedno dražje in samo gor gor, očitno ne poznajo drugega, kot obdobje nizkih obrestnih mer, ki pa je zgodovinsko gledano anomalija. V normalnih časih čez palec je vrednost nepremičnine približno linearna, kar se je dogajalo zadnja leta je samo najbolj opazen segment inflacije in špekulacij na račun nizkih obrestnih mer. Ogromno ljudi je gledalo na oddajane v Ljubljani kot na investicijo z visoko dodano vrednostjo, kar glede na matematiko ni res. Tudi to se bo z visokimi obrestnimi merami popravilo. Kako hitro pa nihče ne ve. Zmanjševanje srednjega sloja bo seveda vplivalo na povpraševanje, kar bo pahnilo gospodarstvo v recesijo (se že dogaja).

velikBrokoli ::

Pa kaj mislite, da bodo obrestne mere padle, če bo recesija? Cene nepremičnin lahko rahlo padejo, ali pa malce stagnirajo.. vmes vam pa denar odžira inflacija, obrestne mere gredo pa lahko še gor.. v Ameriki so blizu 7-8%, pa niso niti podrazno ustavili inflacije.

urli ::

aaa1 je izjavil:

Zako je izjavil:

hi, update- bil na 3 bankah, vsi zahtevajo racunovodsko pripravljeno letno porocilo (realne stroske in prihodke, ter vse odhodke), 2 banki mi dasta hipotekarnega, 1 banka ne. Sem pa se odlocil, da se to zimo pocakam, saj je trenutno obdobje res nekak neprimerno za vecje investicije.
Obe banki, ki bi dale hipotekranega sta objasnile odlocitev, da ni problem v mojih prihodkih, ampak v trenutnem stanju trga, da svetujeta, da se z investicijami pocaka se vsaj 3 mesece, v eni izmed teh dveh bank je zaposlenga dobra kolegica, ki mi je na privat oci povedala, da se banke trenutno izogibaju investiranju v SP oz v majhne podjetnike, razen ce ocenijo, da je tveganje za banko majhno. Kmalu se pricakuje padec cen m2 tudi v Ljubljani in bliznji okolici, in banke ze delajo spiske nepremicnin, ki jih bodo rubili, saj je ze veliko dolgov neporavnanih in glede na trenutno dogajanje na svetovnem trgu se pricakuje se dodatne tezave pri placevanju obrokov ze izdanih kreditov.
Zal sem obljubil kolegici, da ne smem izdati naziv banke, tako da zal ne morem izdat te informacije. Lahko samo povem, da sem se odlocil, da pocakam se to zimo in potem na spomlad se odlocim kaj in kako glede hipotekarnega kredita.


Sam imam tudi tak občutek, visoke obrestne mere, visoki stroški in draga energija bodo začeli ubijati zombie panoge in podjetja. Komentatorji, ki navijajo za vedno dražje in samo gor gor, očitno ne poznajo drugega, kot obdobje nizkih obrestnih mer, ki pa je zgodovinsko gledano anomalija. V normalnih časih čez palec je vrednost nepremičnine približno linearna, kar se je dogajalo zadnja leta je samo najbolj opazen segment inflacije in špekulacij na račun nizkih obrestnih mer. Ogromno ljudi je gledalo na oddajane v Ljubljani kot na investicijo z visoko dodano vrednostjo, kar glede na matematiko ni res. Tudi to se bo z visokimi obrestnimi merami popravilo. Kako hitro pa nihče ne ve. Zmanjševanje srednjega sloja bo seveda vplivalo na povpraševanje, kar bo pahnilo gospodarstvo v recesijo (se že dogaja).


Imaš aktualno nepremičnino. Zanjo se je do nedavnega zanimalo 20 potencialnih kupcev. Pride kriza, višje obrestne mere bla bla... odpade 5 kupcev, ajde 10... ostane jih pa še vedno 10, torej zakaj bi padla cena nepremičnine? Kako vam ni jasno, da enostavno jebeno ni ponudbe? Mogoče v večjih mestih je, v srednje velikih jo pa enostavno ni in nič se ne gradi. Interes je pa še vedno ogromen. Vse kar je aktualnega in da je cena vsaj približno ok, gre v parih dneh. Seveda pride takšna ponudba mogoče 1 na par mesecev, ker... beri začetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

aaa1 ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa kaj mislite, da bodo obrestne mere padle, če bo recesija? Cene nepremičnin lahko rahlo padejo, ali pa malce stagnirajo.. vmes vam pa denar odžira inflacija, obrestne mere gredo pa lahko še gor.. v Ameriki so blizu 7-8%, pa niso niti podrazno ustavili inflacije.


Na začetku ne, dokler ne bo kakšno "preveč pomembno podjetje" umiralo. Pa trentno nismo v inflaciji ampak v stagflaciji, ker se večinoma prihodki niti približno ne večajo z enako mero kot podražitve. Cene bodo začele padati, ko se bo začela povečevati nezaposlenost, kar pa bo glede na to kar prihaja verjetno kar kmalu (smo preko vrha zaposlenosti).

Pat_MaGroin ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa kaj mislite, da bodo obrestne mere padle, če bo recesija? Cene nepremičnin lahko rahlo padejo, ali pa malce stagnirajo.. vmes vam pa denar odžira inflacija, obrestne mere gredo pa lahko še gor.. v Ameriki so blizu 7-8%, pa niso niti podrazno ustavili inflacije.


Tebi se pa vidi, da gradiš, pred gradnjo si bil pesimist za cene, zdaj pa ne več :).

aaa1 ::

urli je izjavil:

aaa1 je izjavil:

Zako je izjavil:

hi, update- bil na 3 bankah, vsi zahtevajo racunovodsko pripravljeno letno porocilo (realne stroske in prihodke, ter vse odhodke), 2 banki mi dasta hipotekarnega, 1 banka ne. Sem pa se odlocil, da se to zimo pocakam, saj je trenutno obdobje res nekak neprimerno za vecje investicije.
Obe banki, ki bi dale hipotekranega sta objasnile odlocitev, da ni problem v mojih prihodkih, ampak v trenutnem stanju trga, da svetujeta, da se z investicijami pocaka se vsaj 3 mesece, v eni izmed teh dveh bank je zaposlenga dobra kolegica, ki mi je na privat oci povedala, da se banke trenutno izogibaju investiranju v SP oz v majhne podjetnike, razen ce ocenijo, da je tveganje za banko majhno. Kmalu se pricakuje padec cen m2 tudi v Ljubljani in bliznji okolici, in banke ze delajo spiske nepremicnin, ki jih bodo rubili, saj je ze veliko dolgov neporavnanih in glede na trenutno dogajanje na svetovnem trgu se pricakuje se dodatne tezave pri placevanju obrokov ze izdanih kreditov.
Zal sem obljubil kolegici, da ne smem izdati naziv banke, tako da zal ne morem izdat te informacije. Lahko samo povem, da sem se odlocil, da pocakam se to zimo in potem na spomlad se odlocim kaj in kako glede hipotekarnega kredita.


Sam imam tudi tak občutek, visoke obrestne mere, visoki stroški in draga energija bodo začeli ubijati zombie panoge in podjetja. Komentatorji, ki navijajo za vedno dražje in samo gor gor, očitno ne poznajo drugega, kot obdobje nizkih obrestnih mer, ki pa je zgodovinsko gledano anomalija. V normalnih časih čez palec je vrednost nepremičnine približno linearna, kar se je dogajalo zadnja leta je samo najbolj opazen segment inflacije in špekulacij na račun nizkih obrestnih mer. Ogromno ljudi je gledalo na oddajane v Ljubljani kot na investicijo z visoko dodano vrednostjo, kar glede na matematiko ni res. Tudi to se bo z visokimi obrestnimi merami popravilo. Kako hitro pa nihče ne ve. Zmanjševanje srednjega sloja bo seveda vplivalo na povpraševanje, kar bo pahnilo gospodarstvo v recesijo (se že dogaja).


Imaš aktualno nepremičnino. Zanjo se je do nedavnega zanimalo 20 potencialnih kupcev. Pride kriza, višje obrestne mere bla bla... odpade 5 kupcev, ajde 10... ostane jih pa še vedno 10, torej zakaj bi padla cena nepremičnine? Kako vam ni jasno, da enostavno jebeno ni ponudbe? Mogoče v večjih mestih je, v srednje velikih jo pa enostavno ni in nič se ne gradi. Interes je pa še vedno ogromen. Vse kar je aktualnega in da je cena vsaj približno ok, gre v parih dneh. Seveda pride takšna ponudba mogoče 1 na par mesecev, ker... beri začetek.


Povpraševanje in ponudba se bosta povečali, obe z nezaposlenostjo in recesijo. Nekateri bodo prisiljeni prodati, ker so se peveč zadolžili c času debelih krav (aka do minimalca). Nekateri bodo morali odprodati "naložbe" itd... Nepremičnin ni premalo, to je mit, število prebivalcev Slovenije se v bistvu zmanjšuje... Ja narašča absolutno zaradi priseljevanja, ampak ponavadi prive generacije priseljencev niso neki bogatuni ki bodo pokupili vse nepremičnine.

velikBrokoli ::

Pat_MaGroin je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Pa kaj mislite, da bodo obrestne mere padle, če bo recesija? Cene nepremičnin lahko rahlo padejo, ali pa malce stagnirajo.. vmes vam pa denar odžira inflacija, obrestne mere gredo pa lahko še gor.. v Ameriki so blizu 7-8%, pa niso niti podrazno ustavili inflacije.


Tebi se pa vidi, da gradiš, pred gradnjo si bil pesimist za cene, zdaj pa ne več :).


Saj sem ti napisal, da cene nepremičnin lahko rahlo padejo.. ampak kaj ti to pomaga, če si v recesiji in imaš inflacijo z visokimi obrestnimi merami? Na koncu si zaradi kredita na slabšem :|

Pat_MaGroin ::

velikBrokoli je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Pa kaj mislite, da bodo obrestne mere padle, če bo recesija? Cene nepremičnin lahko rahlo padejo, ali pa malce stagnirajo.. vmes vam pa denar odžira inflacija, obrestne mere gredo pa lahko še gor.. v Ameriki so blizu 7-8%, pa niso niti podrazno ustavili inflacije.


Tebi se pa vidi, da gradiš, pred gradnjo si bil pesimist za cene, zdaj pa ne več :).


Saj sem ti napisal, da cene nepremičnin lahko rahlo padejo.. ampak kaj ti to pomaga, če si v recesiji in imaš inflacijo z visokimi obrestnimi merami? Na koncu si zaradi kredita na slabšem :|


Ja, ponavadi služijo ali lastniki (visoke cene, poceni krediti) ali pa banke (nizke cene, dragi krediti). Trenutno imamo še kr visoke cene in drage kredite, ker spoznanje, da je vrh mimo, traja dlje kot pa hitrost podražitve denarja :).

Apofis ::

Mogoče mal navmesna. Padel je hipotekarc in zdej naj bi si zrihtal še življensko zavarovanje. Za katere zadeve priporočate, da se zavarujem oz. na kaj moram biti pozoren. thx

Tilen ::

Predvsem pazi na to, da se dejansko zavaruješ življensko in ne padeš na finto v povezavi z "varčevanjem", ker boš ogromno izgubil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Obstaja življenjsko zavarovanje z varčevanjem, oz. skladi.

Pač je treba malo preveriti zavarfovalne vsote za primere smrti, invalidnosti ipd...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

Apofis je izjavil:

Mogoče mal navmesna. Padel je hipotekarc in zdej naj bi si zrihtal še življensko zavarovanje. Za katere zadeve priporočate, da se zavarujem oz. na kaj moram biti pozoren. thx


Zavaruj kredit za primer smrti, to je to.

jabe ::

In ce samo zavoljo kredita, kasko varianta.

Apple ::

Preveriti je potrebno tudi drobni tisk za zavarovanje kredita ob primeru smrti (samo naravna smrt, ne pa tudi v vojni, demonstracijah, zaporu, prometni nesreči, letalski nesreči, etc.)...
LP, Apple

Zako ::

Dejansko obstaja zavarovanje za primer izkljucno naravne smrti? Potem moram pa se dodatno polico oz. spremeniti obstojeco. Bom preveril pri agentu.
Zako je zakon!!!

LosAngeles ::

Apofis je izjavil:

Mogoče mal navmesna. Padel je hipotekarc in zdej naj bi si zrihtal še življensko zavarovanje. Za katere zadeve priporočate, da se zavarujem oz. na kaj moram biti pozoren. thx


Kje pa si dobil najugodnejšega hipotekarnega, če ni skrivnost?

Apofis ::

@LA Pri sparkaseju. Je moja rihtala, tko da ti ne znam povedat detajlov. Je pa povpraševala pri nlb ter še eni banki. V vsakem primeru pa je cenej mesečno, kt ce bi mel najemnino
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
2573442599 (3428) SasoS
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167210691 (32817) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29471436 (17784) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit za samozaposlene

Oddelek: Loža
225479 (4185) user4683
»

Stanovanjski kredit za normirani s.p.

Oddelek: Loža
89010 (8552) user4683

Več podobnih tem