» »

Hipotekarni kredit

Hipotekarni kredit

«
1
2

zelenasolata ::

Nedavno sem bil na banki in sem jih mimogrede še vprašal, koliko stanovanjskega kredita bi mi lahko odobrili, pa so mi rekli, da glede na to, da sem normiranc bolj nič (gleda se 20% od prihodkov (ker je 80% normiranih odhodkov) in od tega še odšteje prispevke in še minimalna plača in seveda potem ostane bolj nič, če gledamo na tak način kreditno sposobnost). V glavnem, sem jih vprašal še, če vejo za kakšno alternativno opcijo in mi je rekla, da včasih so šli čez mejo v Avstrijo in tam se je dalo dobiti hipotekarni kredit (torej, v tem primeru pa banko ne zanima, kakšni so moji prihodki ali načrt odplačevanja, torej, če ne odplačam mi zasedejo nepremičnino). To bi mi bilo idealno, torej zanima me, če kdo ve katera banka bi ponujala kaj takega? Še ena potencialna opcija bi bila HELOC (Home Equity Line Of Credit), torej bi dal nek polog in za izposojen denar plačeval obrestno mero. Želel bi fiksno obrestno mero in če bi se drastično znižala (trenutno je relativno visoka), bi želel rekalkulacijo. Saj vem, sprašujem veliko, ampak valda želim čimboljšo opcijo, oz. najmanj slabo - odvisno kako gledamo :)

user4683 ::

Vprasaj se kaksno drugo banko, vecina jih ne racuna kreditne sposobnosti na ta nacin.

Invictus ::

Ti pa ne bereš preveč tukaj postov okoli kreditov, kjer smo vse to že razložili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zelenasolata ::

Pri sparkasse so rekli, da s 1.7 jim banka slovenije da omejitve, da ne gre drugace, oz ne ve, da obstaja kaksen obvoz. Invictus, mi lahko das povezavo prosim?

Invictus ::

Uporabi iskanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NovakJ ::

Za normirance je po mojih izkušnjah najboje računala Unicredit, SKB pa je bil tudi kar blizu.

Invictus ::

Unicredit praktično edina normalna banka za normirance že skoraj od samih začetkov.

Sam folk ima probleme (tudi normiranci), ker iščejo poceni bančne račune (N26 in podobno), da prišpara 5 EUR/mesec, ne pomisli pa, da si s prometom na eni banki gradi finančno boniteto. Ki na koncu pripomore k uspešni vlogi za kredit. Pa tudi k kakim drugim ugodnostim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Tudi Unicredit je imel vmes obdobje (kakšno leto ali dve), ko so pri normirancih upoštevali dobiček. Brez izjem, zelo dober promet več let zapored ni nič pomagal. Pač greš k drugi banki, po potrebi pokažeš eno leto bančnih izpiskov iz prejšnje banke in je problem rešen. Sedaj pa itak večina bank ne komplicira več.

velikBrokoli ::

Na žalost so banke ponovno spremenile izračune in se spet komplicira. Banka Slovenije je bankam prepovedala, da delajo izračune, ki ne upoštevajo normiranih stroškov in zato vse banke ponovno računajo samo tistih 20% do 100k kot prihodek in vse kar je nad tem.

Večina ima sedaj formulo:

(prihodki - (prihodki do 100k* 0.8) - dohodnina)/12 - minimalna plača - 120eur/otroka(ali 240eur, ce si edini stars)

Bil sem v zadnjih 2 tednih na vseh bankah (razen neka vipavska hranilnica :))) in vsi tako računajo, razen NLB in SKB, ampak pri teh dveh je še slabše, ker ne računajo pravilno.

Razumem, da ste ostali normiranci v zadnjih nekaj letih dobili višjo kreditno sposobnost, ampak takšno je trenutno stanje. Tudi meni je svetovalec na banki omenil, da so še pred kakšnim letom normirancem s 50k prihodka brez problema odobrili kredit za 150-200k, sedaj pa sploh kreditno sposobni niso.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Zabavno. Pritisk na normirance se stopnjuje ;((

Invictus ::

Sranje, jaz sem pa odplačal puf na bajto...

Bi raje s kešom pol kupoval stanvoanja...

Unicredit ziher nima, bi bilo pa za preverit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pat_MaGroin ::

velikBrokoli je izjavil:

Na žalost so banke ponovno spremenile izračune in se spet komplicira. Banka Slovenije je bankam prepovedala, da delajo izračune, ki ne upoštevajo normiranih stroškov in zato vse banke ponovno računajo samo tistih 20% do 100k kot prihodek in vse kar je nad tem.

Večina ima sedaj formulo:

(prihodki - (prihodki do 100k* 0.8) - dohodnina)/12 - minimalna plača - 120eur/otroka(ali 240eur, ce si edini stars)

Bil sem v zadnjih 2 tednih na vseh bankah (razen neka vipavska hranilnica :))) in vsi tako računajo, razen NLB in SKB, ampak pri teh dveh je še slabše, ker ne računajo pravilno.

Razumem, da ste ostali normiranci v zadnjih nekaj letih dobili višjo kreditno sposobnost, ampak takšno je trenutno stanje. Tudi meni je svetovalec na banki omenil, da so še pred kakšnim letom normirancem s 50k prihodka brez problema odobrili kredit za 150-200k, sedaj pa sploh kreditno sposobni niso.


LOL. Še en žebelj v krsto cenam.

Torej si kreditno sposoben šele pri 100k letnega prometa, čez 2 leti pa niti to ne več, ko usekajo prispevki in manj normiranih.

Mimogrede, a niso tebi naračunali 3500 obroka? Je to zdaj po novem manj?

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Pat_MaGroin je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Na žalost so banke ponovno spremenile izračune in se spet komplicira. Banka Slovenije je bankam prepovedala, da delajo izračune, ki ne upoštevajo normiranih stroškov in zato vse banke ponovno računajo samo tistih 20% do 100k kot prihodek in vse kar je nad tem.

Večina ima sedaj formulo:

(prihodki - (prihodki do 100k* 0.8) - dohodnina)/12 - minimalna plača - 120eur/otroka(ali 240eur, ce si edini stars)

Bil sem v zadnjih 2 tednih na vseh bankah (razen neka vipavska hranilnica :))) in vsi tako računajo, razen NLB in SKB, ampak pri teh dveh je še slabše, ker ne računajo pravilno.

Razumem, da ste ostali normiranci v zadnjih nekaj letih dobili višjo kreditno sposobnost, ampak takšno je trenutno stanje. Tudi meni je svetovalec na banki omenil, da so še pred kakšnim letom normirancem s 50k prihodka brez problema odobrili kredit za 150-200k, sedaj pa sploh kreditno sposobni niso.


LOL. Še en žebelj v krsto cenam.

Torej si kreditno sposoben šele pri 100k letnega prometa, čez 2 leti pa niti to ne več, ko usekajo prispevki in manj normiranih.

Mimogrede, a niso tebi naračunali 3500 obroka? Je to zdaj po novem manj?


Ja, pri 100k prihodkih imaš dobesedno mesečno nekaj 400 eur kreditne sposobnosti :))

Meni so pri 150k prihodkih trenutno naračunali tam okoli 3500 eur mesečnega obroka, jap. Nekje mi je omenil, da bi pred kakšnim letom imel lahko 2x višji obrok. ;((

Vanquish ::

Unicredit pol leta nazaj je pri normirancih od letnega prometa mislim da odstel 40% od oka in si lahko dobil konkretno visok kredit, najbolje je poklicati tja in vprasati.

zelenasolata ::

A prav noben pa nima izkusenj s tujimi bankami?

Vanquish ::

bom te vprasal takole - zakaj bi sel na tujo banko?

bbbbbb2015 ::

zelenasolata je izjavil:

A prav noben pa nima izkusenj s tujimi bankami?


Jaz sem bil lani pri Posojilnici in ne dobiš več "klasičnih" hipotekarnih kreditov pri njih.

Govorijo slovensko, so zelo prijazni, samo dobiš kredit, ki bi ga več ali manj dobil tudi v Sloveniji. Zahtevajo bilance in vse, ZK izpiske, vse, kar bi zahtevale tudi slovenske banke.

S tem da, kolikor sem jaz gledal, v primeru neplačevanja, so dobesedno neomejeni navzgor s stroški. Tako da recimo, jaz si ne bi upal vzeti kredit pri njih.

Vprašat sem šel, če smo odkriti, so pogoji dejansko potem slabši, kot v Sloveniji.

Imaš pa še BKS bank, to so tudi Avstrijci, samo kar se kreditov v Sloveniji tiče, padejo pod Banko Slovenije, ona diktira pogoje poslovanja.

zelenasolata ::

Vanquish je izjavil:

bom te vprasal takole - zakaj bi sel na tujo banko?

V bistvo samo zaradi bypassa omejitve s strani Banke Slovenije - v primeru, da je ta možen.

sonar1 ::

zakaj pa za leasing ne gledajo samo 20% ?

velikBrokoli ::

sonar1 je izjavil:

zakaj pa za leasing ne gledajo samo 20% ?


Predvidevam, da tam ni potrebno upoštevati pravil Banke Slovenije. Tudi postopek je veliko bolj simple, če zadevo nehaš plačevati, ti hitro odpeljejo avto in je problem rešen. Zneski so tudi nižji.

Zgodovina sprememb…

kikach ::

Unicredit, SKB vsaj v avgustu ni bilo nobenih problemov za normiranca. Bil se samo kreditno nesposobrn na NLB in NKBM oz. nekih 250EUR obroka so mi ponujali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kikach ()

velikBrokoli ::

kikach je izjavil:

Unicredit, SKB vsaj v avgustu ni bilo nobenih problemov za normiranca. Bil se samo kreditno nesposobrn na NLB in NKBM oz. nekih 250EUR obroka so mi ponujali.


Pomemben podatek je višina tvojih prihodkov in koliko so ti naračunali. Od takrat so se pa izračuni spremenili na slabše.

kikach ::

velikBrokoli je izjavil:

kikach je izjavil:

Unicredit, SKB vsaj v avgustu ni bilo nobenih problemov za normiranca. Bil se samo kreditno nesposobrn na NLB in NKBM oz. nekih 250EUR obroka so mi ponujali.


Pomemben podatek je višina tvojih prihodkov in koliko so ti naračunali. Od takrat so se pa izračuni spremenili na slabše.


Formulo, ki jo omenjaš sta imeli NKBM in NLB, kljub temu, da Brodnjak joče po medijih kako ne smejo kreditirat prebivalstva.
Da pa je še bolj zanimivo je kolega kontroller v eni od večjih bank in je pri normirancih najmanj slabih kreditov in problemov s plačili. Obnašajo pa se nekatere banke do nas, kot, da smo zadnji drek.

velikBrokoli ::

kikach je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

kikach je izjavil:

Unicredit, SKB vsaj v avgustu ni bilo nobenih problemov za normiranca. Bil se samo kreditno nesposobrn na NLB in NKBM oz. nekih 250EUR obroka so mi ponujali.


Pomemben podatek je višina tvojih prihodkov in koliko so ti naračunali. Od takrat so se pa izračuni spremenili na slabše.


Formulo, ki jo omenjaš sta imeli NKBM in NLB, kljub temu, da Brodnjak joče po medijih kako ne smejo kreditirat prebivalstva.
Da pa je še bolj zanimivo je kolega kontroller v eni od večjih bank in je pri normirancih najmanj slabih kreditov in problemov s plačili. Obnašajo pa se nekatere banke do nas, kot, da smo zadnji drek.


Formula, ki jo uporablja NLB, je itak napačna. Dobesedno so imeli napako v internem orodju, ki dela izračune za normirance, ker niso omejili normiranih stroškov na 80k.

So mi tudi potrdili preko emaila, nisem se pa še oglasil v poslovalnici.. ne vem kako lahko največja slovenska banka tako zamoči.

Stikalo ::

To se vsi norčujejo. Kakšna bedasta matematika.

Reci piši, če daš 30% pologa in imaš lepe normirane prihodke, bi ti hitro morali dati kredit. Ne vem, če nek posameznik programira in ima 50k€ normiranega prihodka ima verjetno boljše prihodke, kot večino zaposlenih na banki. Itak pa vidijo kakšno je dejansko stanje. Če lahko po dejanskem stanju gledajo tudi prihodke glede najemnin in podobnih reči, lahko tudi vidijo da ti na računu ostane bistveno več, kot po normiranem. Ne vem zakaj, bi spoh računali po plačanem pavšalnem davku.

pero50 ::

Ne pomaga niti, če jim prineseš bilanco?
Se bo sedaj z novo obdavčitvijo to kaj spremenilo?

velikBrokoli ::

pero50 je izjavil:

Ne pomaga niti, če jim prineseš bilanco?
Se bo sedaj z novo obdavčitvijo to kaj spremenilo?


Normiran s.p. nima bilance stanja, le obračun dohodnine.

Predvidevam, da se bo z novo obdavčitvijo stanje izboljšalo, ker bo priznanih manj stroškov. Ampak to bo verjetno šele od 2024 dalje, ko bodo obračuni za 2023 na voljo.

x3ca ::

2024 bi se morala kreditna sposobnost tistih, ki imajo >50k/letno mocno izboljsati - seveda le, ce bodo banke uspele updatati svojo formulo oz. ce si vlada ne bo izmislila kakega novega nacina, da zajebava normirance.

pero50 ::

velikBrokoli je izjavil:

pero50 je izjavil:

Ne pomaga niti, če jim prineseš bilanco?
Se bo sedaj z novo obdavčitvijo to kaj spremenilo?


Normiran s.p. nima bilance stanja, le obračun dohodnine.

Predvidevam, da se bo z novo obdavčitvijo stanje izboljšalo, ker bo priznanih manj stroškov. Ampak to bo verjetno šele od 2024 dalje, ko bodo obračuni za 2023 na voljo.

Tudi za normirance se da vodit bilanco, treba je pa ni. Je banka kljub temu dolžna upoštevati samo normiranega 20% dobička kot prihodek?

velikBrokoli ::

V Sloveniji imamo obraten svet - plačuješ več davkov in imaš manj razpoložljivega denarja, banke ti pa naračunajo višjo kreditno sposobnost.;((

velikBrokoli ::

pero50 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

pero50 je izjavil:

Ne pomaga niti, če jim prineseš bilanco?
Se bo sedaj z novo obdavčitvijo to kaj spremenilo?


Normiran s.p. nima bilance stanja, le obračun dohodnine.

Predvidevam, da se bo z novo obdavčitvijo stanje izboljšalo, ker bo priznanih manj stroškov. Ampak to bo verjetno šele od 2024 dalje, ko bodo obračuni za 2023 na voljo.

Tudi za normirance se da vodit bilanco, treba je pa ni. Je banka kljub temu dolžna upoštevati samo normiranega 20% dobička kot prihodek?


Ne vem, vprašaj na banki. Od mene so povsod zahtevali obračun dohodnine, ki ga lepo vnesejo v svoje orodje in jim izpljune ven cifro.

Vanquish ::

zelenasolata je izjavil:

Vanquish je izjavil:

bom te vprasal takole - zakaj bi sel na tujo banko?

V bistvo samo zaradi bypassa omejitve s strani Banke Slovenije - v primeru, da je ta možen.


katerih tocno omejitev?

velikBrokoli ::

Vanquish je izjavil:

zelenasolata je izjavil:

Vanquish je izjavil:

bom te vprasal takole - zakaj bi sel na tujo banko?

V bistvo samo zaradi bypassa omejitve s strani Banke Slovenije - v primeru, da je ta možen.


katerih tocno omejitev?


Banka Slovenija pravi, da se morajo v izračunih kreditne sposobnosti normirancev upoštevati normirani stroški, ki jih odštejejo od prihodkov.

OneYellow ::

V bistvu pravi Banka Slovenije takole:

"Ne glede na določbe prvega odstavka tega člena se lahko za izračun dohodka iz dejavnosti za samostojne podjetnike, pri katerih se za ugotavljanje davčne osnove upoštevajo normirani odhodki, kot dohodek iz dejavnosti upošteva tudi razlika med dejanskimi prihodki in odhodki samostojnega podjetnika, kot izhaja iz računovodskih izkazov, zmanjšana za davke in prispevke, kot je določeno v tretjem odstavku."

Torej, če ima normiranec bilanco, kjer bo vidno, da ni 80% odhodkov, mu lahko banka upošteva dejanske odhodke. Če nima bilance, se jasno upošteva norma po kateri sicer tudi plačate davke. :)

Invictus ::

velikBrokoli je izjavil:


Normiran s.p. nima bilance stanja, le obračun dohodnine.

Normiran s.p. nima dohodnine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Invictus je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:


Normiran s.p. nima bilance stanja, le obračun dohodnine.

Normiran s.p. nima dohodnine.


Zakaj pa se potem reče letni obračun akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti?

user4683 ::

Preveč besed, pa je spregledal, da se v obrazcu pojavi samo 2x. Včasih me čudi kako mu uspe najti posel :))

velikBrokoli ::

Joj, zdaj ste pa pikolovski, ker sem napisal obračun dohodnine, namesto obračun akontacije dohodnine. Zelo produktivno, velik prispevek k temi.

Obračun akontacije dohodnine zahtevajo banke od normirancev, vse kar sem želel povedat.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Napisal si povsem ok, noben se ni zapičil v tvoj zapis. Normiranec tudi plačuje dohodnino, ki pa je cedularna (podobno kot dohodnina, ki jo plačaš za kapitalske dobičke in oddajanje premoženja). Akontacija samo pomeni, da jo plačaš vnaprej, na koncu pa se naredi poračun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

velikBrokoli ::

Nisem vedel komu si odgovoril - meni ali Invictusu. ;(( potem pa samodejno skočim v defenzivo.

Kakorkoli - mogoče pa ne bi bilo slabo spraviti skupaj bilance stanja in s tem preizkusiti na bankah. Sicer imam nizka pričakovanja, glede na to, da mi nihče do sedaj tega ni svetoval :))

Utk ::

user4683 je izjavil:

Preveč besed, pa je spregledal, da se v obrazcu pojavi samo 2x. Včasih me čudi kako mu uspe najti posel :))

In to človek, ki vsem drugim očita funkcionalno nepismenost in splošno nesposobnost.

Invictus ::

velikBrokoli je izjavil:

Invictus je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:


Normiran s.p. nima bilance stanja, le obračun dohodnine.

Normiran s.p. nima dohodnine.


Zakaj pa se potem reče letni obračun akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti?

Zato, ker davčna uporablja napačno izrazoslovje. oz. to uporablja, da ne zmede celega kupa finančnih neznalcev, vključno z računovodji.

V resnici gre za cedularni davek, oz. po slovensko, enkratno obdavčitev.

https://data.si/blog/cedularna-obdavcit...

Če bi normiranec plačeval dohodnino, bi se zraven prišteli še dohodki od plače, če slučajno delaš še v redni službi, pa se ne. Je povsem ločena obdavčitev.

RTFM, please...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Pravila v zvezi z obdavčitvijo normirancev, kapitalskih dobičkov in vseh dohodkov fizičnih oseb na splošno ureja Zakon o Dohodnini. Preberi prvi člen tega zakona o tem, kaj je dohodnina. RTFM (hint: definicija dohodnine nima nič z načinom obračunavanja, pomeni zgolj nek "davek od dohodkov")

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Vanquish ::

velikBrokoli je izjavil:


Banka Slovenija pravi, da se morajo v izračunih kreditne sposobnosti normirancev upoštevati normirani stroški, ki jih odštejejo od prihodkov.


povem primer iz prve roke. Normirancu s cca. 80k prihodkov so vzeli osnovo za izracun kreditne sposobnosti 4200€ in posledicno max obrok 2100€.

Zakaj tocno bi potem sel k zunanji banki?

velikBrokoli ::

Vanquish je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:


Banka Slovenija pravi, da se morajo v izračunih kreditne sposobnosti normirancev upoštevati normirani stroški, ki jih odštejejo od prihodkov.


povem primer iz prve roke. Normirancu s cca. 80k prihodkov so vzeli osnovo za izracun kreditne sposobnosti 4200€ in posledicno max obrok 2100€.

Zakaj tocno bi potem sel k zunanji banki?


Kdaj so mu to izračunali je pomemben podatek. Kot sem že večkrat omenil, so se nedavno pogoji zaostril. Še pred kakšnim letom so večini normirancev izračunali visoko kreditno sposobnost, danes žal ne več.

Invictus ::

Bom šel za foro vprašat...

Saj grem jutri tako ali tako na banko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

velikBrokoli je izjavil:


Kdaj so mu to izračunali je pomemben podatek. Kot sem že večkrat omenil, so se nedavno pogoji zaostril. Še pred kakšnim letom so večini normirancev izračunali visoko kreditno sposobnost, danes žal ne več.


pol leta nazaj pred dvigom obrestnih mer.

sonar1 ::

na forumu je precej normirancev ki naredijo ful denarja, zakaj preprosto ne šparate in si kupite kaj brez kredita?

velikBrokoli ::

sonar1 je izjavil:

na forumu je precej normirancev ki naredijo ful denarja, zakaj preprosto ne šparate in si kupite kaj brez kredita?


Na forumu je precej tem, v katerih lahko sodeluješ. Zakaj preprosto ne sodeluješ tam in nehaš s smetenjem tukaj?

Če ne vidiš dodane vrednosti kredita, ti ni pomoči, jaz pa tudi nimam volje, da ti o tem razlagam.

Zgodovina sprememb…

rhino ::

zelenasolata je izjavil:

Nedavno sem bil na banki in sem jih mimogrede še vprašal, koliko stanovanjskega kredita bi mi lahko odobrili, pa so mi rekli, da glede na to, da sem normiranc bolj nič (gleda se 20% od prihodkov (ker je 80% normiranih odhodkov) in od tega še odšteje prispevke in še minimalna plača in seveda potem ostane bolj nič, če gledamo na tak način kreditno sposobnost). V glavnem, sem jih vprašal še, če vejo za kakšno alternativno opcijo in mi je rekla, da včasih so šli čez mejo v Avstrijo in tam se je dalo dobiti hipotekarni kredit (torej, v tem primeru pa banko ne zanima, kakšni so moji prihodki ali načrt odplačevanja, torej, če ne odplačam mi zasedejo nepremičnino). To bi mi bilo idealno, torej zanima me, če kdo ve katera banka bi ponujala kaj takega? Še ena potencialna opcija bi bila HELOC (Home Equity Line Of Credit), torej bi dal nek polog in za izposojen denar plačeval obrestno mero. Želel bi fiksno obrestno mero in če bi se drastično znižala (trenutno je relativno visoka), bi želel rekalkulacijo. Saj vem, sprašujem veliko, ampak valda želim čimboljšo opcijo, oz. najmanj slabo - odvisno kako gledamo :)


Avstrijci ze dolgo ne dajejo tujcem hipotekarnih kreditov, oz. nasplosno kreditov. Niti ce si zaposlen v Avstriji. Dobis edino, ce si gori zaposlen ali imas podjetje in gori kupujes nepremicnino.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
2573442602 (3431) SasoS
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167210692 (32818) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29471436 (17784) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit za samozaposlene

Oddelek: Loža
225479 (4185) user4683
»

Stanovanjski kredit za normirani s.p.

Oddelek: Loža
89010 (8552) user4683

Več podobnih tem